KDE 4.1 - en to hu translation catalogue (119 entries)

en: &Delete
hu: &Törlés

en: Rename
hu: Átnevezés

en: C&hange Location
hu: A &hely megváltoztatása

en: C&hange Comment
hu: Mód&osítás: megjegyzés

en: Chan&ge Icon...
hu: Módosítás: &ikon…

en: Update Favicon
hu: Favikon frissítése

en: Recursive Sort
hu: Rekurzív rendezés

en: &New Folder...
hu: Ú&j mappa…

en: &New Bookmark
hu: Új &könyvjelző

en: &Insert Separator
hu: E&lválasztó beszúrása

en: &Sort Alphabetically
hu: &Rendezés

en: Set as T&oolbar Folder
hu: Beállítás könyvjelzőma&ppának

en: &Expand All Folders
hu: Minden mappa &kibontása

en: Collapse &All Folders
hu: Minden mappa össze&csukása

en: &Open in Browser
hu: &Megnyitás böngészőben

en: Check &Status
hu: Állap&otellenőrzés

en: Check Status: &All
hu: Állapotellenőrzés: min&d

en: Update All &Favicons
hu: Az összes favikon &frissítése

en: Cancel &Checks
hu: Az ellenőrzés l&eállítása

en: Cancel &Favicon Updates
hu: Favikonfrissítés leállí&tása

en: Import &Netscape Bookmarks...
hu: Netscape könyvjelzők &importálása…

en: Import &Opera Bookmarks...
hu: &Opera könyvjelzők importálása…

en: Import &Galeon Bookmarks...
hu: &Galeon könyvjelzők importálása…

en: Import &KDE 2 or KDE 3 Bookmarks...
hu: &KDE 2 és 3 könyvjelzők importálása…

en: Import &Internet Explorer Bookmarks...
hu: Internet Explorer könyvjelzők impor&tálása…

en: Import &Mozilla Bookmarks...
hu: Mo&zilla könyvjelzők importálása…

en: Export &Netscape Bookmarks
hu: Könyvjelzők exportálása Nets&cape formátumban

en: Export &Opera Bookmarks...
hu: Könyvjelzők exportálása &Opera formátumban…

en: Export &HTML Bookmarks...
hu: Exportálás &HTML formátumban…

en: Export &Internet Explorer Bookmarks...
hu: Könyvjelzők expo&rtálása Internet Explorer formátumban…

en: Export &Mozilla Bookmarks...
hu: Köny&vjelzők exportálása Mozilla formátumban…

en: HTML Bookmark Listing (*.html)
hu: HTML könyvjelzőlisták (*.html)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Cut Items
hu: Elemek kivágása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste
hu: Beillesztés

en: New folder:
hu: Új mappa:

[ctx: @title:window]
en: Create New Bookmark Folder
hu: Új könyvjelzőmappa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Recursive Sort
hu: Rekurzív rendezés

[ctx: (qtundo-format)]
en: Sort Alphabetically
hu: Rendezés betűrendben

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Items
hu: Elemek törlése

en: Name:
hu: Név:

en: Location:
hu: Hely:

en: Comment:
hu: Megjegyzés:

en: First viewed:
hu: Első megtekintés:

en: Viewed last:
hu: Utolsó megtekintés:

en: Times visited:
hu: A megtekintések száma:

en: My Bookmarks
hu: Saját könyvjelzők

en: Updating favicon...
hu: Favikon frissítése…

en: %1; no HTML component found (%2)
hu: %1; nem található HTML-komponens (%2)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Import %1 Bookmarks
hu: %1 könyvjelzők importálása

en: %1 Bookmarks
hu: %1 könyvjelző

en: Import as a new subfolder or replace all the current bookmarks?
hu: Importálás új mappaként vagy felül szeretné írni a már létező könyvjelzőket?

[ctx: @title:window]
en: %1 Import
hu: %1 importálás

en: As New Folder
hu: Új mappaként

en: Replace
hu: Felülírás

en: Galeon Bookmark Files (*.xbel)
hu: Galeon könyvjelzőfájl (*.xbel)

en: KDE Bookmark Files (*.xml)
hu: KDE könyvjelzőfájl (*.xml)

en: Merges bookmarks installed by 3rd parties into the user's bookmarks
hu: Könyvjelzők átvétele más programokból

en: Copyright © 2005 Frerich Raabe
hu: © Frerich Raabe, 2005.

en: Original author
hu: Eredeti szerző

en: Directory to scan for extra bookmarks
hu: Könyvjelzőkeresési útvonal

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Separator
hu: Elválasztó beszúrása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create Bookmark
hu: Könyvjelző létrehozása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create Folder
hu: Mappa létrehozása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Copy %1
hu: %1 másolása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Icon Change
hu: Ikon módosítása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Title Change
hu: Cím módosítása

[ctx: (qtundo-format)]
en: URL Change
hu: URL módosítása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Comment Change
hu: Megjegyzés módosítása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move %1
hu: %1 áthelyezése

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set as Bookmark Toolbar
hu: Beállítás könyvjelző-eszköztárnak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Copy Items
hu: Elemek másolása

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move Items
hu: Elemek áthelyezése

[ctx: name of the container of all browser bookmarks]
en: Bookmarks
hu: Könyvjelzők

[ctx: @title:column name of a bookmark]
en: Name
hu: Név

[ctx: @title:column name of a bookmark]
en: Location
hu: Hely

[ctx: @title:column comment for a bookmark]
en: Comment
hu: Megjegyzés

[ctx: @title:column status of a bookmark]
en: Status
hu: Állapot

en: Search Columns
hu: Oszlop keresése

en: All Visible Columns
hu: Minden látható oszlop

[ctx: Column number %1]
en: Column No. %1
hu: %1. oszlop

en: S&earch:
hu: &Keresés:

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hu: &Fájl

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
hu: S&zerkesztés

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
hu: Né&zet

note: i18n: ectx: Menu (folder)
en: &Folder
hu: M&appa

note: i18n: ectx: Menu (bookmark)
en: &Bookmark
hu: Könyv&jelző

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hu: &Beállítások

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hu: Alap eszköztár

note: i18n: ectx: Menu (import)
en: &Import
hu: &Importálás

note: i18n: ectx: Menu (export)
en: &Export
hu: &Exportálás

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
hu: Esz&közök

en: Another instance of %1 is already running. Do you really want to open another instance or continue work in the same instance?
    Please note that, unfortunately, duplicate views are read-only.
hu: Már fut egy %1-példány, biztosan új példányt szeretne megnyitni, vagy inkább az eredetiben folytatja a munkát?
    Figyelem: a duplikált nézetek csak olvashatók.

[ctx: @title:window]
en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Run Another
hu: Új példány indítása

en: Continue in Same
hu: Folytatás ugyanabban

en: Bookmark Editor
hu: Könyvjelzőszerkesztő

en: Bookmark Organizer and Editor
hu: Könyvjelzőszerkesztő

en: Copyright 2000-2017, KDE developers
hu: © A KDE fejlesztői, 2000-2017.

en: Initial author
hu: Eredeti szerző

en: Author
hu: Szerző

en: Import bookmarks from a file in Mozilla format
hu: Könyvjelzők importálása Mozilla formátumú fájlból

en: Import bookmarks from a file in Netscape (4.x and earlier) format
hu: Könyvjelzők importálása Netscape (4.x vagy régebbi) formátumú fájlból

en: Import bookmarks from a file in Internet Explorer's Favorites format
hu: Könyvjelzők importálása Internet Explorer formátumú fájlból

en: Import bookmarks from a file in Opera format
hu: Könyvjelzők importálása Opera formátumú fájlból

en: Import bookmarks from a file in KDE2 format
hu: Könyvjelzők importálása KDE2 formátumú fájlból

en: Import bookmarks from a file in Galeon format
hu: Könyvjelzők importálása Galeon formátumú fájlból

en: Export bookmarks to a file in Mozilla format
hu: Könyvjelzők exportálása Mozilla formátumú fájlba

en: Export bookmarks to a file in Netscape (4.x and earlier) format
hu: Könyvjelzők exportálása Netscape (4.x vagy korábbi) formátumú fájlba

en: Export bookmarks to a file in a printable HTML format
hu: Könyvjelzők exportálása nyomtatható HTML-fájlba

en: Export bookmarks to a file in Internet Explorer's Favorites format
hu: Könyvjelzők exportálása Internet Explorer formátumú fájlba

en: Export bookmarks to a file in Opera format
hu: Könyvjelzők exportálása Opera formátumú fájlba

en: Open at the given position in the bookmarks file
hu: Könyvjelzőfájl megnyitása adott pozíciónál

en: Set the user-readable caption, for example "Konsole"
hu: A megjelenített cím beállítása. pl.: „Konsole”

en: Hide all browser related functions
hu: A böngészőfunkciók elrejtése

en: A unique name that represents this bookmark collection, usually the kinstance name.
    This should be "konqueror" for the Konqueror bookmarks, "kfile" for KFileDialog bookmarks, etc.
    The final D-Bus object path is /KBookmarkManager/<dbusObjectName>
hu: A könyvjelzőgyűjteményt azonosító név, általában a KInstance osztály neve.
    Például „konqueror” Konqueror-könyvjelzőknél, „kfile” KFileDialog-könyvjelzőknél.
    A DBus-objektum elérési útja /KBookmarkManager/<dbusObjectName>

en: File to edit
hu: Szerkesztendő fájl

en: You may only specify a single --export option.
hu: Csak egy --export argumentum adható meg.

en: You may only specify a single --import option.
hu: Csak egy --import argumentum adható meg.

en: Checking...
hu: Ellenőrzés…
