keditbookmarks - en to ka translation catalogue (118 entries)

en: &Delete
ka: &წაშლა

en: Rename
ka: გადარქმევა

en: C&hange Location
ka: მდებარეობის &შეცვლა

en: C&hange Comment
ka: კომენტარის &შეცვლა

en: Chan&ge Icon...
ka: ხატულის &შეცვლა...

en: Update Favicon
ka: Favicon-ის განახლება

en: Recursive Sort
ka: რეკურსიული დალაგება

en: &New Folder...
ka: &ახალი საქაღალდე...

en: &New Bookmark
ka: &ახალი სანიშნე

en: &Insert Separator
ka: &გამყოფის ჩასმა

en: &Sort Alphabetically
ka: ანბანის მიხედვით &დალაგება

en: Set as T&oolbar Folder
ka: &ხელსაწყოების საქაღალდედ დაყენება

en: &Expand All Folders
ka: &ყველა საქაღალდის ამოკეცვა

en: Collapse &All Folders
ka: ყველა &საქაღალდის ჩაკეცვა

en: &Open in Browser
ka: &ბრაუზერში გახსნა

en: Check &Status
ka: &სტატუსის შემოწმება

en: Check Status: &All
ka: სტატუსის შემოწმება: &ყველა

en: Update All &Favicons
ka: რჩეული &ხატულების განახლება

en: Cancel &Checks
ka: &შემოწმებების გაუქმება

en: Cancel &Favicon Updates
ka: რჩეული ხატულების &განახლების გაუქმება

en: Import &Netscape Bookmarks...
ka: &Netscape -ის სანიშნების შემოტანა...

en: Import &Opera Bookmarks...
ka: &Opera -ის სანიშნების შემოტანა...

en: Import &Galeon Bookmarks...
ka: &Galeon -ის სანიშნების შემოტანა...

en: Import &KDE 2 or KDE 3 Bookmarks...
ka: &KDE 2 ან KDE 3 -ის სანიშნების შემოტანა...

en: Import &Internet Explorer Bookmarks...
ka: &Internet Explorer -ის სანიშნების შემოტანა...

en: Import &Mozilla Bookmarks...
ka: &Mozilla -ის სანიშნების შემოტანა...

en: Export &Netscape Bookmarks
ka: &Netscape -ის სანიშნების გატანა

en: Export &Opera Bookmarks...
ka: &Opera -ის სანიშნების გატანა...

en: Export &HTML Bookmarks...
ka: &HTML -ის სანიშნების გატანა...

en: Export &Internet Explorer Bookmarks...
ka: &Internet Explorer -ის სანიშნების გატანა...

en: Export &Mozilla Bookmarks...
ka: &Mozilla -ის სანიშნების გატანა...

en: HTML Bookmark Listing (*.html)
ka: HTML სანიშნების სია (*.html)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Cut Items
ka: ჩანაწერების ამოჭრა

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste
ka: ჩასმა

en: New folder:
ka: ახალი საქაღალდე:

[ctx: @title:window]
en: Create New Bookmark Folder
ka: სანიშნეების ახალი საქაღალდის შექმნა

[ctx: (qtundo-format)]
en: Recursive Sort
ka: რეკურსიული დალაგება

[ctx: (qtundo-format)]
en: Sort Alphabetically
ka: ანბანის მიხედვით დალაგება

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Items
ka: ჩანაწერების წაშლა

en: Name:
ka: სახელი:

en: Location:
ka: მდებარეობა:

en: Comment:
ka: კომენტარი:

en: First viewed:
ka: პირველად ნანახია:

en: Viewed last:
ka: ბოლოს ნანახი:

en: Times visited:
ka: რამდენჯერ ნანახი:

en: My Bookmarks
ka: ჩემი სანიშნები

en: Updating favicon...
ka: საიტის ხატულის განახლება...

en: %1; no HTML component found (%2)
ka: %1; HTML კომპონენტი ვერ ვიპოვე (%2)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Import %1 Bookmarks
ka: %1 სანიშნის შემოტანა

en: %1 Bookmarks
ka: %1 სანიშნე

en: Import as a new subfolder or replace all the current bookmarks?
ka: შემოვიტანო ახალი ქვესაქაღალდის სახით და გადავაწერო არსებულ სანიშნებს?

[ctx: @title:window]
en: %1 Import
ka: %1-ის შემოტანა

en: As New Folder
ka: ახალი საქაღალდის სახით

en: Replace
ka: ჩანაცვლება

en: Galeon Bookmark Files (*.xbel)
ka: Galeon -ის სანიშნების ფაილი (*.xbel)

en: KDE Bookmark Files (*.xml)
ka: KDE -ის სანიშნების ფაილი (*.xml)

en: Merges bookmarks installed by 3rd parties into the user's bookmarks
ka: მესამე პირების მიერ დაყენებული სანიშნების მომხმარებლის სანიშნებთან შერწყმა

en: Original author
ka: საწყისი ავტორი

en: Directory to scan for extra bookmarks
ka: საქაღალდე დამატებითი სანიშნების მოსაძებნად

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Separator
ka: გამყოფის ჩასმა

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create Bookmark
ka: სანიშნის შექმნა

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create Folder
ka: საქაღალდის შექმნა

[ctx: (qtundo-format)]
en: Copy %1
ka: %1-ის კოპირება

[ctx: (qtundo-format)]
en: Icon Change
ka: ხატულის შეცვლა

[ctx: (qtundo-format)]
en: Title Change
ka: სათაურის შეცვლა

[ctx: (qtundo-format)]
en: URL Change
ka: URL-ის შეცვლა

[ctx: (qtundo-format)]
en: Comment Change
ka: კომენტარის შეცვლა

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move %1
ka: %1-ის გადატანა

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set as Bookmark Toolbar
ka: სანიშნების პანელად დაყენება

[ctx: (qtundo-format)]
en: Copy Items
ka: ჩანაწერების კოპირება

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move Items
ka: ელემენტების გადატანა

[ctx: name of the container of all browser bookmarks]
en: Bookmarks
ka: სანიშნები

[ctx: @title:column name of a bookmark]
en: Name
ka: სახელი

[ctx: @title:column name of a bookmark]
en: Location
ka: მდებარეობა

[ctx: @title:column comment for a bookmark]
en: Comment
ka: კომენტარი

[ctx: @title:column status of a bookmark]
en: Status
ka: სტატუსი

en: Search Columns
ka: სვეტების ძებნა

en: All Visible Columns
ka: ყველა ხილული სვეტი

[ctx: Column number %1]
en: Column No. %1
ka: სვეტი No. %1

en: S&earch:
ka: ძებ&ნა:

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ka: &ფაილი

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ka: &რედაქტირება

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ka: &ხედი

note: i18n: ectx: Menu (folder)
en: &Folder
ka: &საქაღალდე

note: i18n: ectx: Menu (bookmark)
en: &Bookmark
ka: &სანიშნი

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ka: გამართვა

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

note: i18n: ectx: Menu (import)
en: &Import
ka: &იმპორტი

note: i18n: ectx: Menu (export)
en: &Export
ka: &გატანა

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ka: &ხელსაწყოები

en: Another instance of %1 is already running. Do you really want to open another instance or continue work in the same instance?
    Please note that, unfortunately, duplicate views are read-only.
ka: %1-ის სხვა ასლი უკვე გაშვებულია. გნებავთ გახსნათ კიდევ ერთი, თუ გააგრძელებთ გაშვებულ ასლში მუშაობას?
    დაიმახსოვრეთ, რომ სამწუხაროდ დუბლირებული ხედები მხოლოდ-წაკითხვადია.

[ctx: @title:window]
en: Warning
ka: ყურადღება

en: Run Another
ka: კიდევ ერთის გაშვება

en: Continue in Same
ka: იგივეში გაგრძელება

en: Bookmark Editor
ka: სანიშნების რედაქტორი

en: Bookmark Organizer and Editor
ka: სანიშნების დალაგება და ჩასწორება

en: Copyright 2000-2017, KDE developers
ka: 2000-2017 KDE-ის გუნდი, ყველა უფლება დაცულია

en: Initial author
ka: საწყისი ავტორი

en: Author
ka: ავტორი

en: Import bookmarks from a file in Mozilla format
ka: სანიშნების Mozilla-ის ფორმატის ფაილიდან შემოტანა

en: Import bookmarks from a file in Netscape (4.x and earlier) format
ka: სანიშნების Netscape (4.x და უფრო ძველი)-ის ფორმატის ფაილიდან შემოტანა

en: Import bookmarks from a file in Internet Explorer's Favorites format
ka: სანიშნების Internet Explore-ის ფორმატის ფაილიდან შემოტანა

en: Import bookmarks from a file in Opera format
ka: სანიშნების Opera -ის ფორმატის ფაილიდან შემოტანა

en: Import bookmarks from a file in KDE2 format
ka: სანიშნების KDE2 -ის ფორმატის ფაილიდან შემოტანა

en: Import bookmarks from a file in Galeon format
ka: სანიშნების Galeon -ის ფორმატის ფაილიდან შემოტანა

en: Export bookmarks to a file in Mozilla format
ka: სანიშნების Mozilla-ის ფორმატის ფაილში გატანა

en: Export bookmarks to a file in Netscape (4.x and earlier) format
ka: სანიშნების Netscape (4.x და უფრო ზველი)-ის ფორმატის ფაილში გატანა

en: Export bookmarks to a file in a printable HTML format
ka: სანიშნების დაბეჭდვად HTML ფორმატის ფაილში გატანა

en: Export bookmarks to a file in Internet Explorer's Favorites format
ka: სანიშნების Internet Explorer-ის ფორმატის ფაილში გატანა

en: Export bookmarks to a file in Opera format
ka: სანიშნების Opera -ის ფორმატის ფაილში გატანა

en: Open at the given position in the bookmarks file
ka: სანიშნების ფაილში მითითებულ მდებარეობაზე გახსნა

en: Set the user-readable caption, for example "Konsole"
ka: დააყენეთ მომხმარებლისთვის გასაგები სათაური. მაგალითად "Konsole"

en: Hide all browser related functions
ka: ბრაუზერთან დაკავშირებული ფუნქციების დამალვა

en: A unique name that represents this bookmark collection, usually the kinstance name.
    This should be "konqueror" for the Konqueror bookmarks, "kfile" for KFileDialog bookmarks, etc.
    The final D-Bus object path is /KBookmarkManager/<dbusObjectName>
ka: უნიკალური სახელი, რომელის სანიშნის კოლექციას წარმოადგენს. ჩვეულებრივ Kinstance-ის სახელი.
    უნდა იყოს "conqueror" Konqueror-ის სანიშნებისთვის, "kfile" KFileDialog-ის სანიშნებისთვის და ა.შ.
    D-Bus-ის ობიექტის საბოლოო ბილიკია /KBookmarkManager/<dbusObjectName>

en: File to edit
ka: ჩასასწორებელი ფაილი

en: You may only specify a single --export option.
ka: შესაძლებელია მხოლოდ ერთი --export პარამეტრის მითითება.

en: You may only specify a single --import option.
ka: შესაძლებელია მხოლოდ ერთი --import პარამეტრის მითითება.

en: Checking...
ka: შემოწმება…
