keditbookmarks - en to nb translation catalogue (112 entries)

en: &Delete
nb: &Slett

en: Rename
nb: Endre navn

en: C&hange Location
nb: &Endre sted

en: C&hange Comment
nb: Endre &kommentar

en: Chan&ge Icon...
nb: Endre &ikon …

en: Update Favicon
nb: Oppdater favoritt-ikon

en: Recursive Sort
nb: Rekursiv sortering

en: &New Folder...
nb: &Ny mappe …

en: &New Bookmark
nb: Nytt &bokmerke

en: &Insert Separator
nb: Sett inn &delelinje

en: &Sort Alphabetically
nb: &Sorter alfabetisk

en: Set as T&oolbar Folder
nb: Bruk som &verktøylinjemappe

en: &Expand All Folders
nb: &Utvid alle mapper

en: Collapse &All Folders
nb: Slå sammen &alle mapper

en: Check &Status
nb: &Sjekk status

en: Check Status: &All
nb: Sjekk status: &Alle

en: Update All &Favicons
nb: Oppdater alle &favorittikoner

en: Cancel &Checks
nb: Avbr&yt sjekkingen

en: Cancel &Favicon Updates
nb: Avbryt oppdatering av &favorittikoner

en: Import &Netscape Bookmarks...
nb: Importer bokmerker fra &Netscape …

en: Import &Opera Bookmarks...
nb: Importer bokmerker fra &Opera …

en: Import &Galeon Bookmarks...
nb: Importer bokmerker fra &Galeon …

en: Import &KDE 2 or KDE 3 Bookmarks...
nb: Importer bokmerker fra &KDE 2 eller KDE 3 …

en: Import &Internet Explorer Bookmarks...
nb: Importer bokmerker fra &Internet Explorer …

en: Import &Mozilla Bookmarks...
nb: Importer bokmerker fra &Mozilla …

en: Export &Netscape Bookmarks
nb: Eksporter bokmerker til &Netscape

en: Export &Opera Bookmarks...
nb: Eksporter bokmerker til &Opera …

en: Export &HTML Bookmarks...
nb: Eksporter bokmerker til &HTML …

en: Export &Internet Explorer Bookmarks...
nb: Eksporter bokmerker ti &Internet Explorer …

en: Export &Mozilla Bookmarks...
nb: Eksporter bokmerker til &Mozilla …

[ctx: (qtundo-format)]
en: Cut Items
nb: Klipp ut elementer

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste
nb: Lim inn

en: New folder:
nb: Ny mappe:

[ctx: @title:window]
en: Create New Bookmark Folder
nb: Lag ny bokmerkemappe

[ctx: (qtundo-format)]
en: Recursive Sort
nb: Rekursiv sortering

[ctx: (qtundo-format)]
en: Sort Alphabetically
nb: Sorter alfabetisk

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Items
nb: Slett elementer

en: Name:
nb: Navn:

en: Location:
nb: Plassering:

en: Comment:
nb: Kommentar:

en: First viewed:
nb: Først besøkt:

en: Viewed last:
nb: Sist besøkt:

en: Times visited:
nb: Antall besøk:

en: My Bookmarks
nb: Mine bokmerker

en: Updating favicon...
nb: Oppdaterer favoritt-ikon …

en: %1; no HTML component found (%2)
nb: %1; fant ingen HTML-komponent (%2)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Import %1 Bookmarks
nb: Importer %1 bokmerker

en: %1 Bookmarks
nb: %1 bokmerker

en: Import as a new subfolder or replace all the current bookmarks?
nb: Importere som ny undermappe, eller bytte ut alle de gamle bokmerkene?

[ctx: @title:window]
en: %1 Import
nb: %1 importer

en: As New Folder
nb: Som ny mappe

en: Replace
nb: Erstatt

en: KBookmarkMerger
nb: KBokmerkeFletter

en: Merges bookmarks installed by 3rd parties into the user's bookmarks
nb: Fletter bokmerker installert av tredjeparter til brukerens bokmerker

en: Original author
nb: Opprinnelig forfatter

en: Directory to scan for extra bookmarks
nb: Mappe som det skal letes igjennom etter ekstra bokmerker

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Separator
nb: Sett inn delelinje

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create Bookmark
nb: Lag bokmerke

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create Folder
nb: Opprett mappe

[ctx: (qtundo-format)]
en: Copy %1
nb: Kopier %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Icon Change
nb: Ikonendring

[ctx: (qtundo-format)]
en: Title Change
nb: Tittelendring

[ctx: (qtundo-format)]
en: URL Change
nb: URL-endring

[ctx: (qtundo-format)]
en: Comment Change
nb: Kommentarendring

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move %1
nb: Flytt %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set as Bookmark Toolbar
nb: Sett som verktøylinje for bokmerker

[ctx: (qtundo-format)]
en: Copy Items
nb: Kopier elementer

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move Items
nb: Flytt elementer

[ctx: name of the container of all browser bookmarks]
en: Bookmarks
nb: Bokmerker

[ctx: @title:column name of a bookmark]
en: Name
nb: Navn

[ctx: @title:column name of a bookmark]
en: Location
nb: Sted

[ctx: @title:column comment for a bookmark]
en: Comment
nb: Kommentar

en: Search Columns
nb: Søk i kolonner

en: All Visible Columns
nb: Alle synlige kolonner

[ctx: Column number %1]
en: Column No. %1
nb: Kolonne nr. %1

en: S&earch:
nb: &Søk:

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nb: &Fil

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
nb: &Rediger

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nb: &Vis

note: i18n: ectx: Menu (folder)
en: &Folder
nb: &Mappe

note: i18n: ectx: Menu (bookmark)
en: &Bookmark
nb: &Bokmerke

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nb: &Innstillinger

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nb: Hovedverktøylinje

note: i18n: ectx: Menu (import)
en: &Import
nb: &Importer

note: i18n: ectx: Menu (export)
en: &Export
nb: &Eksporter

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
nb: Verk&tøy

en: Another instance of %1 is already running. Do you really want to open another instance or continue work in the same instance?
    Please note that, unfortunately, duplicate views are read-only.
nb: En annen instans av %1 kjører allerede. Vil du åpne en til eller fortsette med den som er åpen?
    Merk at flere visninger samtidig bare er i lesemodus.

[ctx: @title:window]
en: Warning
nb: Advarsel

en: Run Another
nb: Kjør en til

en: Continue in Same
nb: Fortsett med den samme

en: Bookmark Editor
nb: Bokmerkeredigerer

en: Bookmark Organizer and Editor
nb: Bokmerkeordner og redigerer

en: Initial author
nb: Opprinnelig forfatter

en: Author
nb: Forfatter

en: Import bookmarks from a file in Mozilla format
nb: Importer bokmerker fra en fil med Mozilla-format

en: Import bookmarks from a file in Netscape (4.x and earlier) format
nb: Importer bokmerker fra en fil i Netscapeformat (4.x og tidligere)

en: Import bookmarks from a file in Internet Explorer's Favorites format
nb: Importer bokmerker fra en fil i Internet Explorers favoritt-format

en: Import bookmarks from a file in Opera format
nb: Importer bokmerker fra en fil i Operaformat

en: Import bookmarks from a file in KDE2 format
nb: Importer bokmerker fra en fil i KDE2-format

en: Import bookmarks from a file in Galeon format
nb: Importer bokmerker fra en fil i Galeon-format

en: Export bookmarks to a file in Mozilla format
nb: Eksporter bokmerker til en fil i Mozillaformat

en: Export bookmarks to a file in Netscape (4.x and earlier) format
nb: Eksporter bokmerker til en fil i Netscapeformat (4.x og tidligere)

en: Export bookmarks to a file in a printable HTML format
nb: Eksporter bokmerker til en fil i utskriftsvennlig HTMLformat

en: Export bookmarks to a file in Internet Explorer's Favorites format
nb: Eksporter bokmerker til en fil i Internet Explorers favoritt-format

en: Export bookmarks to a file in Opera format
nb: Eksporter bokmerker til en fil i Operaformat

en: Open at the given position in the bookmarks file
nb: Åpne ved den gitte posisjonen i bokmerkefila

en: Set the user-readable caption, for example "Konsole"
nb: Sett den lesbare tittelen, for eksempel «Konsole»

en: Hide all browser related functions
nb: Skjul alle nettleserrelaterte funksjoner

en: File to edit
nb: Fil som skal redigeres

en: You may only specify a single --export option.
nb: Du kan bare oppgi ett enkelt --export-valg.

en: You may only specify a single --import option.
nb: Du kan bare oppgi ett enkelt --import-valg.

en: Checking...
nb: Sjekker …
