keditbookmarks - en to nn translation catalogue (119 entries)

en: &Delete
nn: &Slett

en: Rename
nn: Endra namn

en: C&hange Location
nn: &Byt plassering

en: C&hange Comment
nn: Endra &merknad

en: Chan&ge Icon...
nn: En&dra ikon …

en: Update Favicon
nn: Oppdater nettstadikon

en: Recursive Sort
nn: Rekursiv sortering

en: &New Folder...
nn: &Ny mappe …

en: &New Bookmark
nn: &Nytt bokmerke

en: &Insert Separator
nn: Set &inn delelinje

en: &Sort Alphabetically
nn: &Sorter alfabetisk

en: Set as T&oolbar Folder
nn: Bruk som &verktøylinjemappe

en: &Expand All Folders
nn: &Utvid alle mapper

en: Collapse &All Folders
nn: &Slå saman alle mapper

en: &Open in Browser
nn: &Opna i nettlesar

en: Check &Status
nn: Sjekk &status

en: Check Status: &All
nn: Sjekk status: &Alle

en: Update All &Favicons
nn: Oppdater alle &nettstadikon

en: Cancel &Checks
nn: Avbryt &kontroll

en: Cancel &Favicon Updates
nn: Avbryt oppdatering av &nettstadikon

en: Import &Netscape Bookmarks...
nn: Importer bokmerke frå &Netscape …

en: Import &Opera Bookmarks...
nn: Importer bokmerke frå &Opera …

en: Import &Galeon Bookmarks...
nn: Importer bokmerke frå &Galeon …

en: Import &KDE 2 or KDE 3 Bookmarks...
nn: Importer bokmerke frå &KDE 2 eller KDE 3 …

en: Import &Internet Explorer Bookmarks...
nn: Importer bokmerke frå &Internet Explorer …

en: Import &Mozilla Bookmarks...
nn: Importer bokmerke frå &Mozilla …

en: Export &Netscape Bookmarks
nn: Eksporter bokmerke til &Netscape

en: Export &Opera Bookmarks...
nn: Eksporter bokmerke til &Opera …

en: Export &HTML Bookmarks...
nn: Eksporter bokmerke til &HTML …

en: Export &Internet Explorer Bookmarks...
nn: Importer bokmerke frå &Internet Explorer …

en: Export &Mozilla Bookmarks...
nn: Eksporter bokmerke til &Mozilla …

en: HTML Bookmark Listing (*.html)
nn: HTML-bokmerkesamling (*.html)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Cut Items
nn: Klipp ut element

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste
nn: Lim inn

en: New folder:
nn: Ny mappe:

[ctx: @title:window]
en: Create New Bookmark Folder
nn: Lag ny bokmerkemappe

[ctx: (qtundo-format)]
en: Recursive Sort
nn: Rekursiv sortering

[ctx: (qtundo-format)]
en: Sort Alphabetically
nn: Sorter alfabetisk

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Items
nn: Slett element

en: Name:
nn: Namn:

en: Location:
nn: Plassering:

en: Comment:
nn: Merknad:

en: First viewed:
nn: Først vitja:

en: Viewed last:
nn: Sist vitja:

en: Times visited:
nn: Tal på vitjingar:

en: My Bookmarks
nn: Mine bokmerke

en: Updating favicon...
nn: Oppdater nettstadikon …

en: %1; no HTML component found (%2)
nn: %1; fann ingen HTML-komponent (%2)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Import %1 Bookmarks
nn: Importer %1 bokmerke

en: %1 Bookmarks
nn: %1 bokmerke

en: Import as a new subfolder or replace all the current bookmarks?
nn: Importer som ny undermappe eller byt ut alle dei gamle bokmerka?

[ctx: @title:window]
en: %1 Import
nn: %1-import

en: As New Folder
nn: Som ny mappe

en: Replace
nn: Byt ut

en: Galeon Bookmark Files (*.xbel)
nn: Galeon-bokmerkefiler (*.xbel)

en: KDE Bookmark Files (*.xml)
nn: KDE-bokmerkefiler (*.xml)

en: IE
nn: Internet Explorer

en: Merges bookmarks installed by 3rd parties into the user's bookmarks
nn: Flettar bokmerke som er installerte av tredjepartar med brukaren sine bokmerke

en: Copyright © 2005 Frerich Raabe
nn: © 2005 Frerich Raabe

en: Original author
nn: Opphavsperson

en: Directory to scan for extra bookmarks
nn: Mappe det skal søkast etter fleire bokmerke i

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Separator
nn: Set inn skiljelinje

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create Bookmark
nn: Lag bokmerke

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create Folder
nn: Lag mappe

[ctx: (qtundo-format)]
en: Copy %1
nn: Kopier %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Icon Change
nn: Ikonbyte

[ctx: (qtundo-format)]
en: Title Change
nn: Tittelbyte

[ctx: (qtundo-format)]
en: URL Change
nn: Adressebyte

[ctx: (qtundo-format)]
en: Comment Change
nn: Merknadsbyte

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move %1
nn: Flytt %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set as Bookmark Toolbar
nn: Bruk som bokmerkelinje

[ctx: (qtundo-format)]
en: Copy Items
nn: Kopier element

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move Items
nn: Flytt element

[ctx: name of the container of all browser bookmarks]
en: Bookmarks
nn: Bokmerke

[ctx: @title:column name of a bookmark]
en: Name
nn: Namn

[ctx: @title:column name of a bookmark]
en: Location
nn: Plassering

[ctx: @title:column comment for a bookmark]
en: Comment
nn: Merknad

en: Search Columns
nn: Søk i kolonnar

en: All Visible Columns
nn: Alle synlege kolonnar

[ctx: Column number %1]
en: Column No. %1
nn: Kolonne nr. %1

en: S&earch:
nn: S&øk:

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nn: &Fil

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
nn: &Rediger

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nn: &Vis

note: i18n: ectx: Menu (folder)
en: &Folder
nn: &Mappe

note: i18n: ectx: Menu (bookmark)
en: &Bookmark
nn: &Bokmerke

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nn: &Innstillingar

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nn: Hovudverktøylinje

note: i18n: ectx: Menu (import)
en: &Import
nn: &Importer

note: i18n: ectx: Menu (export)
en: &Export
nn: &Eksporter

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
nn: Verk&tøy

en: Another instance of %1 is already running. Do you really want to open another instance or continue work in the same instance?
    Please note that, unfortunately, duplicate views are read-only.
nn: %1 køyrer frå før. Vil du verkeleg opna programmet endå ein gong, eller vil du halda fram med å arbeida i det same vindauget?
    Legg merke til at du ikkje kan gjera endringar i nye vindauge.

[ctx: @title:window]
en: Warning
nn: Åtvaring

en: Run Another
nn: Køyr ein til

en: Continue in Same
nn: Hald fram i same

en: Bookmark Editor
nn: Bokmerkeredigering

en: Bookmark Organizer and Editor
nn: Bokmerkeordnar og redigering

en: Copyright 2000-2017, KDE developers
nn: © 2000–2017 KDE-utviklarane

en: Initial author
nn: Opphavsperson

en: Author
nn: Opphavsperson

en: Import bookmarks from a file in Mozilla format
nn: Importer bokmerke frå ei fil med Mozilla-format

en: Import bookmarks from a file in Netscape (4.x and earlier) format
nn: Importer bokmerke frå ei fil med Netscapeformat (4.x og eldre)

en: Import bookmarks from a file in Internet Explorer's Favorites format
nn: Importer bokmerke frå ei fil med Internet Explorer-format

en: Import bookmarks from a file in Opera format
nn: Importer bokmerke frå ei fil med Operaformat

en: Import bookmarks from a file in KDE2 format
nn: Importer bokmerke frå ei fil i KDE 2-format

en: Import bookmarks from a file in Galeon format
nn: Importer bokmerke frå ei fil i Galeon-format

en: Export bookmarks to a file in Mozilla format
nn: Eksporter bokmerke til ei fil med Mozillaformat

en: Export bookmarks to a file in Netscape (4.x and earlier) format
nn: Eksporter bokmerke til ei fil med Netscapeformat (4.x og eldre)

en: Export bookmarks to a file in a printable HTML format
nn: Eksporter bokmerke til ei fil i utskriftsvennleg HTML-format

en: Export bookmarks to a file in Internet Explorer's Favorites format
nn: Eksporter bokmerke til ei fil med Internet Explorer-format

en: Export bookmarks to a file in Opera format
nn: Eksporter bokmerke til ei fil med Opera-format

en: Open at the given position in the bookmarks file
nn: Opna ved den gjevne posisjonen i bokmerkefila

en: Set the user-readable caption, for example "Konsole"
nn: Rediger den synlege tittelen, for eksempel «Konsoll»

en: Hide all browser related functions
nn: Gøym alle funksjonar som er knytte til nettlesaren

en: A unique name that represents this bookmark collection, usually the kinstance name.
    This should be "konqueror" for the Konqueror bookmarks, "kfile" for KFileDialog bookmarks, etc.
    The final D-Bus object path is /KBookmarkManager/<dbusObjectName>
nn: Eit eintydig namn som kjenneteiknar denne bokmerkesamlinga, som regel kinstance-namnet.
    Dette bør vera «konqueror» for konqueror-bokmerke, «kfile» for KFIleDialog-bokmerke osv.
    Den endelege objektstien for D-Bus er «/KBookmarkManager/<dbusObjectName>».

en: File to edit
nn: Fil som skal redigerast

en: You may only specify a single --export option.
nn: Du kan berre bruka eitt «--export»-val.

en: You may only specify a single --import option.
nn: Du kan berre bruka eitt «--import»-val.

en: Checking...
nn: Sjekkar …
