keditbookmarks - en to oc translation catalogue (30 entries)

en: &Delete
oc: &Suprimir

en: Rename
oc: Renommar

en: &New Folder...
oc: Repertòri &nòu...

en: &New Bookmark
oc: Favorit &nòu

en: Import &Mozilla Bookmarks...
oc: Importar les favorits de &Mozilla...

en: New folder:
oc: Repertòri nòu :

en: Name:
oc: Nom :

en: Location:
oc: Emplaçament :

en: Comment:
oc: Comentari :

en: My Bookmarks
oc: Mis favorits

en: OK
oc: Validar

en: %1 Bookmarks
oc: %1 favorits

en: Replace
oc: Remplaçar

en: Opera
oc: Opcions

en: Search Columns
oc: Recèrca dins las colomnas

en: All Visible Columns
oc: Totas las colomnas visiblas

en: S&earch:
oc: Recercar :

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
oc: &Fichièr

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
oc: &Edicion

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
oc: Aficha&tge

note: i18n: ectx: Menu (folder)
en: &Folder
oc: &Repertòri

note: i18n: ectx: Menu (bookmark)
en: &Bookmark
oc: &Favorit

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
oc: &Paramètres

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
oc: Barra d'espleches principala

note: i18n: ectx: Menu (import)
en: &Import
oc: &Importar

note: i18n: ectx: Menu (export)
en: &Export
oc: &Exportar

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
oc: &Espleches

en: Bookmark Editor
oc: Editor de favorits

en: Author
oc: Autor

en: Checking...
oc: Verificacion...
