keditbookmarks - en to ro translation catalogue (117 entries)

en: &Delete
ro: Ș&terge

en: Rename
ro: Redenumește

en: C&hange Location
ro: Sc&himbă amplasarea

en: C&hange Comment
ro: Sc&himbare comentariu

en: Chan&ge Icon...
ro: Modifică p&ictograma...

en: Update Favicon
ro: Actualizare favicon

en: Recursive Sort
ro: Sortare recursivă

en: &New Folder...
ro: Dosar &nou

en: &New Bookmark
ro: Semn de carte &nou

en: &Insert Separator
ro: &Inserare separator

en: &Sort Alphabetically
ro: &Sortare alfabetică

en: Set as T&oolbar Folder
ro: Stabilire ca d&osar pe bara de instrumente

en: &Expand All Folders
ro: D&esfășoară toate dosarele

en: Collapse &All Folders
ro: Pli&ază toate dosarele

en: &Open in Browser
ro: Deschide în navigat&or

en: Check &Status
ro: Verificare &stare

en: Check Status: &All
ro: Verificare stare: &toate

en: Update All &Favicons
ro: Actualizare toate &favicon-urile

en: Cancel &Checks
ro: Anulare verifi&cări

en: Cancel &Favicon Updates
ro: Anulează actualizări &favicon

en: Import &Netscape Bookmarks...
ro: Import semne de carte &Netscape...

en: Import &Opera Bookmarks...
ro: Import semne de carte &Opera...

en: Import &Galeon Bookmarks...
ro: Import semne de carte &Galeon...

en: Import &KDE 2 or KDE 3 Bookmarks...
ro: Import semne de carte &KDE 2 sau KDE 3...

en: Import &Internet Explorer Bookmarks...
ro: Import semne de carte &Internet Explorer...

en: Import &Mozilla Bookmarks...
ro: Import semne de carte &Mozilla...

en: Export &Netscape Bookmarks
ro: Export semne de carte &Netscape...

en: Export &Opera Bookmarks...
ro: Export semne de carte &Opera...

en: Export &HTML Bookmarks...
ro: Export semne de carte &HTML...

en: Export &Internet Explorer Bookmarks...
ro: Export semne de carte &Internet Explorer...

en: Export &Mozilla Bookmarks...
ro: Export semne de carte &Mozilla...

en: HTML Bookmark Listing (*.html)
ro: Enumerare semne de carte HTML (*.html)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Cut Items
ro: Decupare elemente

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste
ro: Lipire

en: New folder:
ro: Dosar nou:

[ctx: @title:window]
en: Create New Bookmark Folder
ro: Creare dosar cu semne de carte nou

[ctx: (qtundo-format)]
en: Recursive Sort
ro: Sortare recursivă

[ctx: (qtundo-format)]
en: Sort Alphabetically
ro: Sortare alfabetică

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Items
ro: Ștergere elemente

en: Name:
ro: Nume:

en: Location:
ro: Amplasare:

en: Comment:
ro: Comentariu:

en: First viewed:
ro: Vizualizat inițial:

en: Viewed last:
ro: Vizualizat final:

en: Times visited:
ro: Număr de vizite:

en: My Bookmarks
ro: Semnele mele de carte

en: Updating favicon...
ro: Actualizare favicon...

en: %1; no HTML component found (%2)
ro: %1; nu a fost găsită nicio componentă HTML (%2)

en: No browser component found
ro: Nu a fost găsită nicio componentă de navigator

[ctx: (qtundo-format)]
en: Import %1 Bookmarks
ro: Importare %1 semne de carte

en: %1 Bookmarks
ro: %1 semne de carte

en: Import as a new subfolder or replace all the current bookmarks?
ro: Importați ca un subdosar sau înlocuiți toate semnele de carte curente?

[ctx: @title:window]
en: %1 Import
ro: Importare %1

en: As New Folder
ro: Ca dosar nou

en: Replace
ro: Înlocuire

en: Galeon Bookmark Files (*.xbel)
ro: Fișiere cu semne de carte Galeon (*.xbel)

en: KDE Bookmark Files (*.xml)
ro: Fișiere cu semne de carte KDE (*.xml)

en: Merges bookmarks installed by 3rd parties into the user's bookmarks
ro: Îmbină semnele de carte instalate de terți cu cele ale utilizatorului

en: Original author
ro: Autor original

en: Directory to scan for extra bookmarks
ro: Director de scanat pentru semne de carte suplimentare

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Separator
ro: Inserează separator

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create Bookmark
ro: Creare semn de carte

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create Folder
ro: Creare dosar

[ctx: (qtundo-format)]
en: Copy %1
ro: Copie %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Icon Change
ro: Schimbare pictogramă

[ctx: (qtundo-format)]
en: Title Change
ro: Schimbare titlu

[ctx: (qtundo-format)]
en: URL Change
ro: Schimbare URL

[ctx: (qtundo-format)]
en: Comment Change
ro: Schimbare comentariu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move %1
ro: Mutare %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set as Bookmark Toolbar
ro: Stabilire ca bară pentru semne de carte

[ctx: (qtundo-format)]
en: Copy Items
ro: Copiere elemente

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move Items
ro: Mutare elemente

[ctx: name of the container of all browser bookmarks]
en: Bookmarks
ro: Semne de carte

[ctx: @title:column name of a bookmark]
en: Name
ro: Denumire

[ctx: @title:column name of a bookmark]
en: Location
ro: Amplasare

[ctx: @title:column comment for a bookmark]
en: Comment
ro: Comentariu

[ctx: @title:column status of a bookmark]
en: Status
ro: Stare

en: Search Columns
ro: Căutare coloane

en: All Visible Columns
ro: Toate coloanele vizibile

[ctx: Column number %1]
en: Column No. %1
ro: Coloana nr. %1

en: S&earch:
ro: Căutar&e:

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ro: &Fișier

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ro: &Editare

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ro: &Vizualizare

note: i18n: ectx: Menu (folder)
en: &Folder
ro: &Dosar

note: i18n: ectx: Menu (bookmark)
en: &Bookmark
ro: Se&mn de carte

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ro: &Configurări

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ro: Bara de unelte principală

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ro: &Unelte

en: Another instance of %1 is already running. Do you really want to open another instance or continue work in the same instance?
    Please note that, unfortunately, duplicate views are read-only.
ro: Altă instanță a %1 rulează deja. Doriți într-adevăr să deschideți altă instanță sau continuați lucrul în aceeași instanță?
    Rețineți că vizualizările duplicate sînt „numai citire”.

[ctx: @title:window]
en: Warning
ro: Atenționare

en: Run Another
ro: Rulare altul

en: Continue in Same
ro: Continuare în același

en: Bookmark Editor
ro: Editor semne de carte

en: Bookmark Organizer and Editor
ro: Organizator și editor de semne de carte

en: Copyright 2000-2023, KDE developers
ro: Drept de autor 2000-2023, Dezvoltatorii KDE

en: Initial author
ro: Autor inițial

en: Author
ro: Autor

en: Import bookmarks from a file in Mozilla format
ro: Import semne de carte dintr-un fișier în format Mozilla

en: Import bookmarks from a file in Netscape (4.x and earlier) format
ro: Import semne de carte dintr-un fișier în format Netscape (4.x și anterior)

en: Import bookmarks from a file in Internet Explorer's Favorites format
ro: Import semne de carte dintr-un fișier în format „Favorite” al Internet Explorer

en: Import bookmarks from a file in Opera format
ro: Import semne de carte dintr-un fișier în format Opera

en: Import bookmarks from a file in KDE2 format
ro: Import semne de carte dintr-un fișier în format KDE2

en: Import bookmarks from a file in Galeon format
ro: Import semne de carte dintr-un fișier în format Galeon

en: Export bookmarks to a file in Mozilla format
ro: Export semne de carte într-un fișier în format Mozilla

en: Export bookmarks to a file in Netscape (4.x and earlier) format
ro: Export semne de carte într-un fișier în format Netscape (4.x și anterior)

en: Export bookmarks to a file in a printable HTML format
ro: Export semne de carte într-un fișier în format HTML imprimabil

en: Export bookmarks to a file in Internet Explorer's Favorites format
ro: Export semne de carte într-un fișier în format „Favorite” al Internet Explorer

en: Export bookmarks to a file in Opera format
ro: Export semne de carte într-un fișier în format Opera

en: Open at the given position in the bookmarks file
ro: Deschide la poziția dată în fișierul cu semne de carte

en: Set the user-readable caption, for example "Konsole"
ro: Stabilește antetul pentru utilizator, de exemplu „Konsole”

en: Hide all browser related functions
ro: Ascunde toate funcțiile referitoare la navigator

en: A unique name that represents this bookmark collection, usually the kinstance name.
    This should be "konqueror" for the Konqueror bookmarks, "kfile" for KFileDialog bookmarks, etc.
    The final D-Bus object path is /KBookmarkManager/<dbusObjectName>
ro: O denumire unică, reprezentativă pentru această colecție de semne de carte, de obicei denumirea kinstance.
    Aceasta trebuie să fie „konqueror” pentru semnele de carte konqueror, „kfile” pentru semnele de carte KFileDialog, etc.
    Calea finală D-Bus a obiectului este /KBookmarkManager/<dbusObjectName>

en: File to edit
ro: Fișierul de editat

en: You may only specify a single --export option.
ro: Puteți specifica o singură opțiune „--export”.

en: You may only specify a single --import option.
ro: Puteți specifica o singură opțiune „--import”.

en: Checking...
ro: Verificare...
