keditbookmarks - en to sr translation catalogue (129 entries)

en: &Delete
sr: &Обриши

en: Rename
sr: Преименуј

en: C&hange Location
sr: Измени &локацију

en: C&hange Comment
sr: Измени &коментар

en: Chan&ge Icon...
sr: Измени &иконицу...

en: Update Favicon
sr: Ажурирај фавиконицу

en: Recursive Sort
sr: Рекурзивно поређај

en: &New Folder...
sr: &Нова фасцикла...

en: &New Bookmark
sr: &Нови обележивач

en: &Insert Separator
sr: &Уметни раздвајач

en: &Sort Alphabetically
sr: &Поређај азбучно

en: Set as T&oolbar Folder
sr: Постави као &траку фасцикли

en: &Expand All Folders
sr: &Рашири све фасцикле

en: Collapse &All Folders
sr: &Сажми све фасцикле

en: Check &Status
sr: Провери &стање

en: Check Status: &All
sr: Провери стање: с&ви

en: Update All &Favicons
sr: Ажурирај све &фавиконице

en: Cancel &Checks
sr: &Откажи провере

en: Cancel &Favicon Updates
sr: Откажи ажурирање &фавиконица

en: Import &Netscape Bookmarks...
sr: Увези обележиваче из &Нетскејпа...

en: Import &Opera Bookmarks...
sr: Увези обележиваче из &Опере...

en: Import &Galeon Bookmarks...
sr: Увези обележиваче из &Галије...

en: Import &KDE 2 or KDE 3 Bookmarks...
sr: Увези обележиваче из КДЕ‑а 2 или 3...

en: Import &Internet Explorer Bookmarks...
sr: Увези обележиваче из Интернет експлорера...

en: Import &Mozilla Bookmarks...
sr: Увези обележиваче из Мозиле...

en: Export &Netscape Bookmarks
sr: Извези обележиваче за &Нетскејп

en: Export &Opera Bookmarks...
sr: Извези обележиваче за &Оперу...

en: Export &HTML Bookmarks...
sr: Извези ХТМЛ обележиваче...

en: Export &Internet Explorer Bookmarks...
sr: Извези обележиваче за Интернет експлорер...

en: Export &Mozilla Bookmarks...
sr: Извези обележиваче за Мозилу...

en: HTML Bookmark Listing (*.html)
sr: ХТМЛ списак обележивача (*.html)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Cut Items
sr: Исеци ставке

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste
sr: Налепи

en: New folder:
sr: Нова фасцикла:

[ctx: @title:window]
en: Create New Bookmark Folder
sr: Стварање нове фасцикле обележивача

[ctx: (qtundo-format)]
en: Recursive Sort
sr: Поређај рекурзивно

[ctx: (qtundo-format)]
en: Sort Alphabetically
sr: Поређај азбучно

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Items
sr: Обриши ставке

en: Name:
sr: Име:

en: Location:
sr: Локација:

en: Comment:
sr: Коментар:

en: First viewed:
sr: Први преглед:

en: Viewed last:
sr: Последњи преглед:

en: Times visited:
sr: Број посета:

en: My Bookmarks
sr: Моји обележивачи

en: OK
sr: У реду

en: Updating favicon...
sr: Ажурирам фавиконицу...

en: %1; no HTML component found (%2)
sr: %1; није нађена ХТМЛ компонента (%2)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Import %1 Bookmarks
sr: Увези обележиваче из %1|/|Увези обележиваче из $[ген %1]

en: %1 Bookmarks
sr: Обележивачи из %1|/|Обележивачи из $[ген %1]

en: Import as a new subfolder or replace all the current bookmarks?
sr: Увести као нову потфасциклу или заменити све тренутне обележиваче?

[ctx: @title:window]
en: %1 Import
sr: Увоз из %1|/|Увоз из $[ген %1]

en: As New Folder
sr: Као потфасциклу

en: Replace
sr: Замени

en: Galeon Bookmark Files (*.xbel)
sr: Галијини обележивачи (*.xbel)

en: KDE Bookmark Files (*.xml)
sr: КДЕ‑ови обележивачи (*.xml)

en: Galeon
sr: Галија

en: KDE
sr: КДЕ

en: Netscape
sr: Нетскејп

en: Mozilla
sr: Мозила

en: IE
sr: Интернет експлорер

en: Opera
sr: Опера

en: KBookmarkMerger
sr: Стапач обележивача|/|$[својства ген 'Стапача обележивача'
               дат 'Стапачу обележивача'
               аку 'Стапач обележивача'
    ]

en: Merges bookmarks installed by 3rd parties into the user's bookmarks
sr: Стапа обележиваче инсталиране са стране у корисникове

en: Copyright © 2005 Frerich Raabe
sr: © 2005, Фрерих Рабе

en: Frerich Raabe
sr: Фрерих Рабе

en: Original author
sr: првобитни аутор

en: Directory to scan for extra bookmarks
sr: Фасцикла у којој се траже додатни обележивачи

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Separator
sr: Уметни раздвајач

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create Bookmark
sr: Направи обележивач

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create Folder
sr: Направи фасциклу

[ctx: (qtundo-format)]
en: Copy %1
sr: Копирај %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Icon Change
sr: Промена иконице

[ctx: (qtundo-format)]
en: Title Change
sr: Промена наслова

[ctx: (qtundo-format)]
en: URL Change
sr: Промена УРЛ‑а

[ctx: (qtundo-format)]
en: Comment Change
sr: Промена коментара

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move %1
sr: Премести %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set as Bookmark Toolbar
sr: Постави као траку обележивача

[ctx: (qtundo-format)]
en: Copy Items
sr: Копирај ставке

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move Items
sr: Премести ставке

[ctx: name of the container of all browser bookmarks]
en: Bookmarks
sr: Обележивачи

[ctx: @title:column name of a bookmark]
en: Name
sr: име

[ctx: @title:column name of a bookmark]
en: Location
sr: локација

[ctx: @title:column comment for a bookmark]
en: Comment
sr: коментар

[ctx: @title:column status of a bookmark]
en: Status
sr: стање

en: Search Columns
sr: Претрага колона

en: All Visible Columns
sr: Све видљиве колоне

[ctx: Column number %1]
en: Column No. %1
sr: Колона бр. %1

en: S&earch:
sr: &Тражи:

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sr: &Фајл

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sr: &Уређивање

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sr: &Приказ

note: i18n: ectx: Menu (folder)
en: &Folder
sr: Ф&асцикла

note: i18n: ectx: Menu (bookmark)
en: &Bookmark
sr: &Обележивач

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sr: П&одешавање

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sr: Главна трака

note: i18n: ectx: Menu (import)
en: &Import
sr: У&воз

note: i18n: ectx: Menu (export)
en: &Export
sr: &Извоз

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
sr: &Алатке

en: Another instance of %1 is already running. Do you really want to open another instance or continue work in the same instance?
    Please note that, unfortunately, duplicate views are read-only.
sr: Један примерак уређивача обележивача већ ради (%1). Желите ли заиста да отворите нови, или да наставите у постојећем примерку?
    Имајте у виду да су удвостручени прикази, на жалост, само‑за‑читање.|/|Један примерак $[ген %1] већ ради. Желите ли заиста да отворите нови, или да наставите у постојећем примерку?
    Имајте у виду да су удвостручени прикази, на жалост, само‑за‑читање.

[ctx: @title:window]
en: Warning
sr: Упозорење

en: Run Another
sr: Покрени нови

en: Continue in Same
sr: Настави у истом

en: Bookmark Editor
sr: Уређивач обележивача|/|$[својства ген 'Уређивача обележивача'
               дат 'Уређивачу обележивача'
               аку 'Уређивач обележивача'
    ]

en: Bookmark Organizer and Editor
sr: Организовање и уређивање обележивача

en: Copyright 2000-2017, KDE developers
sr: © 2000–2017, програмери КДЕ‑а

en: David Faure
sr: Давид Фор

en: Initial author
sr: првобитни аутор

en: Alexander Kellett
sr: Александер Келет

en: Author
sr: аутор

en: Import bookmarks from a file in Mozilla format
sr: Увези обележиваче из фајла у Мозилином формату

en: Import bookmarks from a file in Netscape (4.x and earlier) format
sr: Увези обележиваче из фајла у Нетскејповом формату (4.x и новији)

en: Import bookmarks from a file in Internet Explorer's Favorites format
sr: Увези обележиваче из фајла у формату омиљених Интернет експлорера

en: Import bookmarks from a file in Opera format
sr: Увези обележиваче из фајла у Оперином формату

en: Import bookmarks from a file in KDE2 format
sr: Увези обележиваче из фајла у формату КДЕ‑а 2

en: Import bookmarks from a file in Galeon format
sr: Увези обележиваче из фајла у Галијином формату

en: Export bookmarks to a file in Mozilla format
sr: Извези обележиваче у фајл у Мозилином формату

en: Export bookmarks to a file in Netscape (4.x and earlier) format
sr: Извези обележиваче у фајл у Нетскејповом формату (4.x и новији)

en: Export bookmarks to a file in a printable HTML format
sr: Извези обележиваче у фајл у ХТМЛ формату за штампање

en: Export bookmarks to a file in Internet Explorer's Favorites format
sr: Извези обележиваче у фајл у формату омиљених Интернет експлорера

en: Export bookmarks to a file in Opera format
sr: Извези обележиваче у фајл у Оперином формату

en: Open at the given position in the bookmarks file
sr: Отвори на датом положају у фајлу обележивача

en: Set the user-readable caption, for example "Konsole"
sr: Наслов који види корисник, нпр. „Конзола“

en: Hide all browser related functions
sr: Сакриј све функције у вези са прегледачем

en: A unique name that represents this bookmark collection, usually the kinstance name.
    This should be "konqueror" for the Konqueror bookmarks, "kfile" for KFileDialog bookmarks, etc.
    The final D-Bus object path is /KBookmarkManager/<dbusObjectName>
sr: Јединствено име за ову збирку обележивача, обично према програму који зове.
    На пример, требало би да буде „konqueror“ за К‑освајачеве обележиваче, „kfile“ за оне у дијалогу за отварање, итд.
    Крајња путања д‑бус објекта је /KBookmarkManager/<imeDbusObjekta>

en: File to edit
sr: Фајл за уређивање

en: You may only specify a single --export option.
sr: Можете задати само једну опцију --export.

en: You may only specify a single --import option.
sr: Можете задати само једну опцију --import.

en: Checking...
sr: Проверавам...
