keditbookmarks - en to te translation catalogue (14 entries)

en: Rename
te: పునఃనామకరణము

en: Name:
te: పేరు:

en: Location:
te: స్థానము:

en: Replace
te: పునఃస్థాపించు

en: Galeon
te: గెలియాన్

en: Netscape
te: నెట్ స్కేప్

en: Mozilla
te: మొజిల్లా

en: Opera
te: ఓపెరా

en: Original author
te: వాస్తవ మూలకర్త

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
te: (&E) సరికూర్చు

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
te: (&V) వీక్షణం

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
te: మెయిన్ పనిముట్లపట్టీ

en: David Faure
te: డెవిడ్ ఫారె

en: Author
te: మూలకర్త
