KernSmooth 2.23-11 - en to pl_PL translation catalogue (6 entries)

en: 'bandwidth' must be strictly positive
pl_PL: 'bandwidth' musi być ściśle dodatnie

en: Binning grid too coarse for current (small) bandwidth: consider increasing 'gridsize'
pl_PL: Siatka przedziałowania jest zbyt gruba dla bieżącej (małej) przepustowości: rozważ zwięszenie 'gridsize'

en: Level should be between 0 and 5
pl_PL: Poziom powinien być pomiędzy 0 a 5

en: scale estimate is zero for input data
pl_PL: estymacja skali wynosi zero dla danych wejściowych

en: 'bandwidth' must be a scalar or an array of length 'gridsize'
pl_PL: 'bandwidth' musi być skalarem albo tablicą o długości 'gridsize'

en: KernSmooth 2.23 loaded
    Copyright M. P. Wand 1997-2009
pl_PL: KernSmooth 2.23 załadowane
    Prawa autorskie M. P. Wand 1997-2009
