kexi - en to be translation catalogue (19 entries)

en: New &Subitem
be: Новы падпункт...

en: Clickable
be: Дазволіць пстрычкі

[ctx: Translators: please keep this string short (less than 20 chars)]
en: Hor. Alignment
be: Гарыз. выраўнаванне

[ctx: Translators: please keep this string short (less than 20 chars)]
en: Ver. Alignment
be: Верт. выраўнаванне

en: Bold
be: Тлусты

en: Underline
be: Падкрэслены

en: Left Align
be: Па левай старане

en: Move Up
be: Перамясціць уверх

en: Move widget up
be: Перамясціць віджэт уверх

en: Move Down
be: Перамясціць уніз

en: Move widget down
be: Перамясціць віджэт уніз

en: Handle tab order automatically
be: Апрацоўваць пераключэнне фокусу аўтаматычна

en: A line to be used as a separator
be: Лінія-падзельнік

en: Insert &Vertical Line
be: Уставіць вертыкальную лінію

[ctx: For Text Format]
en: Log
be: Дзённік

en: Word Wrapping
be: Разрыў слоў

en: Links Underlined
be: Падкрэсліваць спасылкі

en: A container to group some widgets
be: Кантэйнер для групавання віджэтаў

en: Enter a new title for the current page:
be: Новы загаловак укладкі:
