kexi - en to bg translation catalogue (375 entries)

en: &Data View
bg: &Изглед "данни"

en: D&esign View
bg: Изглед "про&ектиране"

en: &Text View
bg: &Изглед "текст"

en: This function is not available for version %1 of %2 application.
bg: Функцията не е налична за версия %1 на приложение %2.

en: Unknown error
bg: Неизвестна грешка

en: Details:
bg: Подробности:

en: Object could not be opened in Data View.
bg: Обектът не може да бъде отворен в изглед "данни".

en: Do you want to open it in Text View?
bg: Искате ли да го отворите в изглед "текст"?

en: Could not load object's definition.
bg: Неуспешно зареждане дефиницията на обекта.

en: Object design may be corrupted.
bg: Дизайна на обекта може би е повреден.

en: Could not load object's data.
bg: Грешка при зареждаме данните за обекта.

en: Could not set empty name for this object.
bg: Грешка при задаване на празно име за обекта.

en: Project major version
bg: Главна версия на проект

en: Project minor version
bg: Орязана версия на проект

en: Project caption
bg: Заглавие на проект

en: Project description
bg: Описание на проект

en: This project is opened as read only.
bg: Проектът е отворен само за четене.

en: &Ascending
bg: &Възходящо

en: Sort data in ascending order
bg: Сортиране на данните във възходящ ред

en: Sorts data in ascending order (from A to Z and from 0 to 9). Data from selected column is used for sorting.
bg: Сортира данните във възходящ ред (от А до Я и от 0 до 9). Данни от маркираната колона се използват за сортиране.

en: &Descending
bg: &Низходящо

en: Sort data in descending order
bg: Сортиране на данните в низходящ ред

en: Sorts data in descending (from Z to A and from 9 to 0). Data from selected column is used for sorting.
bg: Сортира данните в низходящ ред (от Я до А и и от 9 до 0). Данни от маркираната колона се използват за сортиране.

en: Switch to data view
bg: Превключване в изглед "данни"

en: Switches to data view.
bg: Превключва в изглед "данни".

en: Switch to design view
bg: Превключване в изглед "проектиране"

en: Switches to design view.
bg: Превключва в изглед "проектиране".

en: Switch to text view
bg: Превключване в изглед "текст"

en: Switches to text view.
bg: Превключва в изглед "текст".

en: Data
bg: Данни

en: Design
bg: Проектиране

en: Save Changes
bg: Запазване на промените

en: Design has been changed. You must save it before switching to other view.
bg: Проектът е променен. Трябва да го запишете преди превключване към друг изглед.

en: Switching to other view failed (%1).
bg: Неуспешно превключване към друг изглед (%1).

en: Saving object's definition failed.
bg: Неуспешен запис на дефиницията на обекта.

en: Page %1
bg: Страница %1

en: OK?
bg: Да?

en: Signal
bg: Сигнал

en: Receiver
bg: Получател

en: The signal/slot arguments are not compatible.
bg: Аргументите на сигнал/слот са несъвместими.

en: New &Subitem
bg: Нов &под-елемент

en: Caption
bg: Заглавие

en: Clickable
bg: Може да се натиска

en: Form
bg: Форма

en: No Buddy
bg: Без приятел

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Name
bg: Име

en: Text
bg: Текст

en: Background Pixmap
bg: Фонова пикселна карта

en: Geometry
bg: Геометрия

en: Size Policy
bg: Политика за размери

en: Focus Policy
bg: Политика за фокусиране

en: Frame
bg: Рамка

en: Mid Frame Width
bg: Средна ширина на рамка

en: Palette Foreground
bg: Преден план на палитра

en: Always Off
bg: Винаги изключен

en: Always On
bg: Винаги включен

en: No action
bg: Без действие

en: Application actions
bg: Действия на програма

en: Open in Data View
bg: Отваряне в изглед "текст"

en: Execute
bg: Изпълняване

en: Open in Design View
bg: Отваряне в изглед "проектиране"

en: Open in Text View
bg: Отваряне в изглед "текст"

en: Close View
bg: Затваряне на изгледа

en: Action category:
bg: Категория действие:

en: Action to execute:
bg: Действие за изпълнение:

en: Assign action
bg: Определяне на действие

en: Bold
bg: Получер

en: Underline
bg: Подчертан

en: Left Align
bg: Ляво подравнен

en: Move Up
bg: Преместване нагоре

en: Move widget up
bg: Преместване на управляващ елемент нагоре

en: Move Down
bg: Преместване нагоре

en: Move widget down
bg: Преместване на управляващ елемент надолу

en: Handle tab order automatically
bg: Автоматично управление на табулацията

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnReplace)
en: &Replace
bg: &Заместване

en: Create a new project
bg: Създаване на нов проект

en: Creates a new project. Currently opened project is not affected.
bg: Създава нов проект. Текущо отворения проект не се влияе.

en: Open an existing project
bg: Отваряне на съществуващ проект

en: Opens an existing project. Currently opened project is not affected.
bg: Отваря съществуващ проект. Текущо отворения проект не се влияе.

en: Save object changes
bg: Запазване на промените на обект

en: Saves object changes from currently selected window.
bg: Запазва промените на обект от текущо маркирания прозорец.

en: Save &As...
bg: Запазване &като...

en: Save object as
bg: Запазване на обект като

en: Close the current project
bg: Затваряне на текущия проект

en: Closes the current project.
bg: Затваря текущия проект.

en: &Import Database...
bg: И&мпортиране на БД...

en: Import entire database as a Kexi project
bg: Импортиране на цялата БД като Kexi проект

en: Imports entire database as a Kexi project.
bg: Импортира цялата БД като Kexi проект.

en: &Compact Database...
bg: &Уплътняване на БД...

en: Compact the current database project
bg: Уплътняване на текущия проект за БД

en: Compacts the current database project, so it will take less space and work faster.
bg: Уплътняване на текущия проект за БД, за да заема по-малко място и да работи по-бързо.

en: Import table data from a file
bg: Импортиране на таблици с данни от файл

en: Imports table data from a file.
bg: Импортира таблици с данни от файл.

en: Paste clipboard data as a table
bg: Поставяне на данните от системния буфер като таблица

en: Copy selected table or query data to clipboard
bg: Копиране на маркираната таблица или справка в системния буфер

en: Copies selected table or query data to clipboard.
bg: Копира маркираната таблица или справка в системния буфер.

en: Reverts the most recent editing action.
bg: Обръща последното действие за редактиране.

en: Reverts the most recent undo action.
bg: Обръща последното действие "отмяна".

en: Delete selected object
bg: Изтриване на текущо маркирания обект

en: Deletes currently selected object.
bg: Изтрива текущо маркирания обект.

en: Clear table contents
bg: Изтриване съдържанието на таблица

en: Clears table contents.
bg: Изтрива съдържанието на таблица.

en: Edit Item
bg: Редактиране на елемент

en: Edit currently selected item
bg: Редактиране на текущо маркирания елемент

en: Edits currently selected item.
bg: Редактира текущо маркирания елемент.

en: &Insert Empty Row
bg: &Вмъкване на празен ред

en: Insert one empty row above
bg: Вмъкване на един празен ред над

en: Inserts one empty row above currently selected table row.
bg: Вмъква един празен ред над текущо маркирания ред на таблица.

en: &Execute
bg: &Изпълнение

en: &Font...
bg: &Шрифт...

en: Change font for selected object
bg: Промяна на шрифта за маркирания обект

en: Changes font for selected object.
bg: Променя шрифта за маркирания обект.

en: &Next Window
bg: &Следващ прозорец

en: Next window
bg: Следващ прозорец

en: Switches to the next window.
bg: Превключва към следващия прозорец.

en: &Previous Window
bg: &Предишен прозорец

en: Previous window
bg: Предишен прозорец

en: Switches to the previous window.
bg: Превключва към предишния прозорец.

en: This shows useful tips on the use of this application.
bg: Показва полезни съвети за използването на това приложение.

en: cannot create object - unknown object type "%1"
bg: грешка при създаване на обект - неизвестен тип "%1"

en: unknown object type "%1"
bg: неизвестен тип "%1"на обект

en: cannot create object of type "%1"
bg: грешка при създаване на обект от тип "%1"

en: opening
bg: отваряне

en: table not found
bg: таблицата не е открита

en: query not found
bg: справката не е открита

en: macro not found
bg: макросът не е открит

en: script not found
bg: скриптът не е открит

en: object not found
bg: обекта не е открит

en: cannot execute object
bg: обектът не може да бъде изпълнен

en: cannot open object
bg: обектът не може да бъде отворен

en: You have requested selected objects to be automatically opened or processed on startup. Several objects cannot be opened or processed.
bg: задали сте маркираните обекти да бъдат отворени автоматично при стартиране. Няколко обекта не могат да бъдат отворени.

en: Property Editor
bg: Редактор на настройки

en: From File...
bg: От файл...

en: From Server...
bg: От сървър...

en: Save changes
bg: Запазване на промените

en: Do you want to save changes?
bg: Искате ли промените да бъдат записани?

en: The current project has to be closed before compacting the database. It will be open again after compacting.
    
    Do you want to continue?
bg: Текущият проект трябва да бъде затворен преди уплътняването на БД. След това ще бъде отворен отново.
    
    Искате ли да продължите?

en: Create
bg: Създаване

en: New database
bg: Нова БД

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl)
en: <b>Select existing Kexi project file to open:</b>
bg: <b>Изберете съществуващ файл на Kexi проект:</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_advanced)
en: &Advanced
bg: &Допълнителни

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Click "Advanced" button if you want to find an existing project on a server rather than a file.
bg: Натиснете бутона "Допълнителни", ако искате да намерите съществуващ проект на сървър, а не файл.

note: i18n: ectx: property (description), widget (KexiCommandLinkButton, btn_file)
en: New Project Stored in File
bg: Нов проект, съхранен във файл

note: i18n: ectx: property (description), widget (KexiCommandLinkButton, btn_server)
en: New Project Stored on Database Server
bg: Нов проект, съхранен на сървър за БД

en: Could not start Kexi application this way.
bg: Грешка при стартиране на Kexi по този начин.

en: No project name specified.
bg: Не е указано име на проект.

en: Open External File
bg: Отваряне на външен файл

en: Column %1
bg: Колона %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Type
bg: Тип

en: Primary Key
bg: Основен ключ

en: Text encoding:
bg: Кодиране на текст:

en: Always use this encoding in similar situations
bg: Винаги използване на тази кодова таблица в подобни ситуации

en: Select Location for Source Database
bg: Изберете местоположение на БД-източник

en: Select Source Database
bg: Изберете БД-източник

en: Advanced Options
bg: Допълнителни опции

en: Importing
bg: Импортиране

en: Success
bg: Успешно

en: Select source database you wish to import:
bg: Изберете БД, която искате да импортирате:

en: Failure
bg: Неуспешно

en: No appropriate migration driver found.
bg: Не е намерен подходящ драйвер за мигриране.

en: No project available.
bg: Няма наличен проект.

en: Destination database type:
bg: Тип на отправната БД:

en: Database project stored in a file
bg: Проект за БД, съхранен във файл

en: Database project stored on a server
bg: Проект за БД, съхранен на сървър

en: Select Destination Database Type
bg: Изберете типа на отправната БД

en: Open imported project
bg: Отваряне на импортиран проект

en: Select source database filename.
bg: Изберете име на БД файл.

en: Select source database.
bg: Изберете БД-източник.

en: Importing in progress...
bg: Извършва се импортиране...

en: No help is available for this page.
bg: Няма налична помощ за тази страница.

en: Here you can choose the location to import data from.
bg: Тук можете да изберете местоположението от което да импортирате данните.

en: Here you can choose the actual database to import data from.
bg: Тук можете да изберете БД от която да импортирате данните.

en: Here you can choose the location to save the data.
bg: Тук можете да изберете местоположението където да запазите данните.

en: Here you can choose the location to save the data in and the new database name.
bg: Тук можете да изберете местоположението където да запазите данните и новото име на БД.

en: No data source could be assigned for this widget.
bg: Не може да бъде присвоен източник на данни за този управляващ елемент.

en: No data source could be assigned for multiple widgets.
bg: Не може да бъде присвоен източник на данни за множество управляващи елемента.

en: Go to selected form's data source
bg: Отиване до избрания източник на данни

en: Data Source
bg: Източник на данни

en: Frame Color
bg: Цвят на рамка

en: Show Form UI Code
bg: Показване на кода на форма

en: Original
bg: Оригинал

en: Clear Widget Contents
bg: Изчистване на съдържанието на управляващ елемент

en: Edit Tab Order...
bg: Редактиране на реда страници...

note: i18n("Edit Pixmap Collection"), koIconName("icons"), 0, "formpart_pixmap_collection"); i18n("Edit Form Connections"), koIconName("connections"), 0, "formpart_connections");
en: Bring Widget to Front
bg: Поставяне управляващ елемент на преден план

en: Send Widget to Back
bg: Поставяне на управляващ елемент на заден план

en: Align Widgets Position
bg: Подравняване на управляващи елементи

en: To Left
bg: В ляво

en: To Right
bg: В дясно

en: To Top
bg: Отгоре

en: To Bottom
bg: Отдолу

en: To Grid
bg: Към мрежа

en: Adjust Widgets Size
bg: Регулиране на размера на управляващ елемент

en: To Fit
bg: Да пасне

en: To Shortest
bg: Към най-късия

en: To Tallest
bg: Към най-високия

en: To Narrowest
bg: Към най-тесния

en: To Widest
bg: Към най-широкия

en: Widgets
bg: Управляващи елементи

en: Click to show actions for this image box
bg: Натиснете, за да се покажат действията за това поле за изображение

en: A multiline text editor
bg: Текстов редактор

en: A widget for displaying text
bg: Управляващ елемент за показване на текст

en: A widget for displaying images
bg: Управляващ елемент за показване на изображение

en: A combo box widget
bg: Комбинирано поле

en: A check box with text label
bg: Поле за отметка с означение текст

en: Line
bg: Ред

en: A line to be used as a separator
bg: Линия, използвана като разделител

en: Insert &Vertical Line
bg: Вмъкване на &вертикална линия

en: Format
bg: Форматиране

en: Value
bg: Стойност

en: Date
bg: Дата

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, descGroupBox)
en: Description
bg: Описание

en: Form Name
bg: Име на форма

en: On Click
bg: При натискане

en: On Click Option
bg: При натискане

en: Auto Tab Order
bg: Автоматичен ред на табулатора

en: Editor Type
bg: Тип на редактора

en: Size
bg: Размер

en: Image
bg: Изображение

en: Scaled Contents
bg: Мащабирано съдържание

en: Word Wrapping
bg: Пренасяне на думи

en: Links Underlined
bg: Подчертаване на връзките

en: A container to group some widgets
bg: Контейнер за групиране на някои управляващи елементи

en: &Image
bg: &Изображение

en: &Assign Action...
bg: &Определяне на действие...

en: Enter a new title for the current page:
bg: Въведете ново заглавие за текущата страница:

en: Copying data from table:
bg: Копиране на данните от таблицата:

en: Exporting data from table:
bg: Експортиране на данни от таблица:

en: Exporting data from query:
bg: Експортиране на данни от справка:

en: Could not open data for exporting.
bg: Данните не могат да бъдат отворени за експортиране.

en: (rows: %1, columns: %2)
bg: (редове: %1, колони: %2)

en: (columns: %1)
bg: (колони: %1)

en: Enter Name of File You Want to Save Data To
bg: Въведете името на файла, където искате да запишете данните

en: To CSV file:
bg: В CSV файл:

en: Delimiter:
bg: Разделител:

en: Text quote:
bg: Кавички за текст:

en: Add column names as the first row
bg: Добавяне имената на колоните като първи ред

en: Defaults
bg: По подразбиране

en: Always use above options for exporting
bg: Винаги използване на тези опции при експортиране

en: Copying
bg: Копиране

en: Exporting
bg: Експортиране

en: Data set contains no rows. Do you want to import empty table?
bg: Набора данни не съдържа редове. Искате ли да импортирате празна таблица?

en: No database connection available.
bg: Няма налична връзка към БД.

en: Please choose other name.
bg: Моля, изберете друго име.

en: Preview of data from file:
bg: Преглед на данни от файл:

en: Primary key
bg: Основен ключ

en: Ignore duplicated delimiters
bg: Пренебрегване на дублирани разделители

en: First row contains column names
bg: Първият ред съдържа имена на колони

en: Column
bg: Колона

en: None
bg: Няма

en: Format for column %1:
bg: Формат за колона %1:

en: Not all rows are visible on this preview
bg: Не всички редове са видими в този преглед

en: Always use this encoding when importing CSV data files
bg: Винаги използване на тази кодова таблица ори импортиране на CSV файлове с данни

en: Strip leading and trailing blanks off of text values
bg: Отрязване на празните места от стойностите на текста

en: Comma ","
bg: Запетая ","

en: Semicolon ";"
bg: Точка и запетая ";"

en: Tabulator
bg: Табулация

en: Space " "
bg: Интервал " "

en: Other
bg: Друг

en: Query Columns
bg: Колони на справка

en: Describes field name or expression for the designed query.
bg: Описва име на поле или изрази за справката.

en: Table
bg: Таблица

en: Describes table for a given field. Can be empty.
bg: Описва таблица за дадено поле. Може да е празно.

en: Visible
bg: Видимо

en: Describes visibility for a given field or expression.
bg: Описва видимостта за дадено поле или израз.

en: Sorting
bg: Сортиране

en: Describes a way of sorting for a given field.
bg: Описва начина на сортиране на дадено поле.

en: Ascending
bg: Възходящо

en: Descending
bg: Низходящо

en: Criteria
bg: Критерий

en: Describes the criteria for a given field or expression.
bg: Описва критериите за дадено поле или израз.

en: Cannot switch to data view, because query design is empty.
    First, please create your design.
bg: Грешка при превключване в изглед "данни", тъй като справката за план е празена.
    Моля, първо създайте план.

en: Query definition loading failed.
bg: Неуспешно зареждане на дефиниция на справка.

en: Query design may be corrupted so it could not be opened even in text view.
    You can delete the query and create it again.
bg: Дизайнът на справката може би е повреден, така че да не се отвори дори в режим "текст".
    Можете да изтриете справката и да я създадете отново.

en: Identifiers should start with a letter or '_' character
bg: Идентификаторите трябва да започват с буква или символа '_'

en: Could not set sorting for multiple columns (%1)
bg: Грешка при задаване на сортиране за множествени колони (%1)

en: Alias
bg: Псевдоним

en: SQL Query Text
bg: Текст на SQL справка

en: Check Query
bg: Проверка на справка

en: Checks query for validity.
bg: Проверка на справката за валидност.

en: The query is correct
bg: Справката е правилна

en: The query is incorrect
bg: Справката е неправилна

en: Please enter your query and execute "Check query" function to verify it.
bg: Моля, въведете вашата справка и изпълнете функцията "Проверка на справка", за да я проверите.

en: Query executing failed.
bg: Неуспешно изпълнение на справка.

en: &Import...
bg: &Импортиране...

en: Bound column:
bg: Гранична колона:

en: Visible column:
bg: Видима колона:

en: No field selected
bg: Не е избрано поле

en: Additional information about the field
bg: Допълнителна информация за полето

en: Field Caption
bg: Заглавие на поле

en: Describes caption for the field
bg: Описва името за полето

en: Data Type
bg: Тип на данни

en: Describes data type for the field
bg: Описва типа данни за полето

en: Comments
bg: Коментари

en: Describes additional comments for the field
bg: Описва допълнителни коментари за полето

en: Subtype
bg: Подтип

en: Unsigned Number
bg: Число без знак

en: Precision
bg: Точност

en: Visible Decimal Places
bg: Видими десетични места

en: Default Value
bg: Стойност по подразбиране

en: Unique
bg: Уникален

en: Required
bg: Задължителен

en: Allow Zero
    Size
bg: Позволение нула
    Размер

en: Autonumber
bg: Автоматичен номер

en: Indexed
bg: Индексиран

en: Bound Column
bg: Гранична колона

en: Visible Column
bg: Видима колона

en: Cannot switch to data view, because table design is empty.
    First, please create your design.
bg: Грешка при превключване в изглед "данни", понеже проектът на таблицата е празен.
    Моля първо създайте проект.

en: Setting Autonumber Field
bg: Настройване на поле за автоматично число

en: You should enter field caption.
bg: Трябва да въведете заглавие на поле.

en: You have added no fields.
    Every table should have at least one field.
bg: Не сте добавили полета.
    Всяка таблица трябва да има поне едно поле.

en: Lookup column
bg: Търсене в колона

en: The column's constraint is declared as NOT EMPTY and NOT NULL.
bg: Ограничението за колона е обявено като NOT EMPTY и NOT NULL.

en: Do you want to clear the contents of table %1?
bg: Искате ли да изтриете съдържанието на таблица %1?

en: Correct changes
bg: Редактиране на промените

en: NAME
bg: ИМЕ

en: Field Name
bg: Име на поле

en: * (All Columns)
bg: * (Всички колони)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Server Information
bg: Информация за сървър

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_add)
en: &Add...
bg: Д&обавяне...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_edit)
en: &Edit...
bg: &Редактиране...

en: Add a new database connection
bg: Добавяне на нова връзка към БД

en: Edit selected database connection
bg: Редактиране на маркираната връзка към БД

en: Add database connection
bg: Добавяне на връзка към БД

en: Save changes made to this database connection
bg: Запазване на промените, направени за тази връзка към БД

en: Define Query...
bg: Дефиниране на справка...

en: Load database list from the server
bg: Зареждане на списъка с БД от сървъра

en: Save all changes made to this connection information
bg: Запазване на всички промени, направени за тази връзка

en: Save all changes made to this connection information. You can later reuse this information.
bg: Запазва всички промени, направени за тази връзка. По-късно можете да използвате запазената информация.

en: Test database connection
bg: Тестване на връзка към БД

en: Database Connection
bg: Връзка към БД

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dbGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Database
bg: БД

en: Parameters
bg: Параметри

en: Details
bg: Подробности

en: Open Database Connection
bg: Отваряне на връзка към БД

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, authenticationGBox)
en: Authentication
bg: Удостоверяване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userLbl)
en: &Username:
bg: &Потребителско име:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLbl)
en: &Password:
bg: &Парола:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
bg: &Име:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, locationBGrp)
en: Database Server
bg: Сървър за БД

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEngine)
en: &Engine:
bg: &Ядро:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, localhostRBtn)
en: Local server
bg: Локален сървър

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, remotehostRBtn)
en: Remote server
bg: Отдалечен сървър

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hostLbl)
en: &Hostname:
bg: &Хост:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLbl)
en: Port:
bg: Порт:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseSocket)
en: Use socket &file instead of TCP/IP port:
bg: Използване на сокет &файл вместо TCP/IP порт:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Description:
bg: &Описание:

en: &Open
bg: &Отваряне

en: Name:
bg: Име:

en: Enter a filename.
bg: Въведете име на файл.

en: Do you want to replace it?
bg: Искате ли да го замените?

en: Caption:
bg: Заглавие:

en: Please enter the name.
bg: Моля, въведете името.

en: Please enter the caption.
bg: Моля, въведете заглавието.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, option_file)
en: Projects stored in a file
bg: Проект, съхранен във файл

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, option_server)
en: Projects stored on a database server
bg: Проект, съхранен на БД сървър

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <b>There are Kexi projects you have recently opened.</b> Select one you wish to open:
bg: <b>Има Kexi проекти, които са отваряни наскоро.</b> Изберете един, който искате да отворите:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Project Name
bg: Име на проект

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Connection
bg: Връзка

en: Overwrite
bg: Презапис

en: Open object
bg: Отваряне на обект

en: &Design
bg: &Проектиране

en: Design object
bg: Проектиране на обект

en: &Create Object: %1...
bg: &Създаване на обект: %1...

en: &Create Object...
bg: &Създаване на обект...

en: &Hide Selected Table/Query
bg: &Скриване на маркираната таблица/справка

en: &Open Selected Table/Query
bg: &Отваряне на маркираната таблица/справка

en: &Hide Table
bg: &Скриване на таблица

en: &Open Table
bg: &Отваряне на таблица

en: &Design Table
bg: &Проектиране на таблица

en: Relationship
bg: Връзка

en: Click to show available actions for this cell
bg: Натиснете, за да се покажат възможните действията за тази клетка

en: Insert From &File...
bg: Вмъкване от &файл...

en: &Clear
bg: &Изчистване

en: &Don't Replace
bg: &Без заместване

en: Editing indicator
bg: Индикатор на редактиране
