kexi - en to cs translation catalogue (1027 entries)

en: &No View
cs: Žád&ný pohled

en: &Data View
cs: &Datový pohled

en: D&esign View
cs: Návrhový pohl&ed

en: &Text View
cs: &Textový pohled

en: &Unknown
cs: &Neznámý

en: This function is not available for version %1 of %2 application.
cs: Tato funkce není dostupná pro verzi %1 aplikace %2.

[ctx: @info]
en: <resource>%1</resource> function is not available for version %2 of %3 application.
cs:  Funkce <resource>%1</resource> není dostupná pro verzi %2 aplikace %3.

en: © 2002-%1, The Kexi Team
cs: © 2002-%1, Tým Kexi

en: This software is developed by Kexi Team - an international group of independent developers. They form a part of the Calligra Project.
cs: Tento software je vyvíjen týmem Kexi - mezinárodní skupinou nezávislých vývojářů. Představují součást projektu Calligra.

en: Project maintainer & developer, overall design
cs: Předchozí správce a vývojář, celkový návrh

en: Sponsoring and support (employer of Jarosław Staniek in 2003-2007)
cs: Sponzorování a podpora (zaměstnavatel Jarosława Stanieka v letech 2003-2007)

en: PostgreSQL database driver, Migration and Reporting modules, numerous bug fixes
cs: Ovladač databáze PostgreSQL, Migrace a moduly pro hlášení, spousta oprav chyb

en: Features and bug fixes
cs: Vlastnosti a opravy chyb

en: Web elements for forms and reports
cs: Webové prvky pro formuláře a hlášení

en: Scripting module (KROSS), Python language bindings, design
cs: Skriptovací modul (KROSS), propojení s jazykem Python, design

en: Sybase/MS SQL Server/ODBC database drivers, xBase migration plugin, improvements for KexiDB
cs: Ovladače databáze serveru Sybase/MS SQL Server/ODBC, migrační modul xBase, vylepšení pro KexiDB

en: First version of Property Editor and Form Designer
cs: První verze editoru vlastností a návrháře formulářů

en: Contributions for MySQL and KexiDB, fixes, Migration module, MS Access file format support
cs: Příspěvky pro MySQL a KexiDB, opravy,modul pro migraci, podpora souborů MS Access

en: Oracle database driver
cs: Ovladač databáze Oracle

en: Graphics effects, helper dialogs
cs: Grafické efekty, dialogy nápovědy

en: ODBC database driver
cs: Ovladač databáze ODBC

en: Former project maintainer & developer
cs: Předchozí správce projektu a vývojář

en: Former developer
cs: Předchozí vývojář

en: Original Form Designer, original user interface & much more
cs: Původní návrh formulářů, uživatelského rozhraní a mnoho dalšího

en: CQL++, SQL assistance
cs: CQL++, asistence s SQL

en: Original code cleanings
cs: Pročištěné původního kódu

en: Bugfixes, original Table Widget
cs: Opravy chyb, původní widget pro tabulky

en: Numerous bug reports and tests
cs: Spousta hlášení chyb a testů

en: Numerous bug reports and tests, handbook improvements
cs: Spousta hlášení chyb, testů, vylepšení příručky

en: Code cleanups
cs: Čištění kódu

en: Initial design improvements
cs: Vylepšení návrhu

en: Icons and user interface research
cs: Ikony a uživatelské rozhraní

en: Coffee sponsoring
cs: Příspěvky na kafíčko

en: Numerous bug reports, usability tests, technical support
cs: Spousta hlášení chyb, testy použitelnosti, technická podpora

[ctx: 'createdb' command line option]
en: Create a new, blank project using specified database driver and database name and exit immediately. You will be asked for confirmation if overwriting is needed.
cs: Vytvořit nový prázdný projekt s použitím uvedeného databázového ovladače a názvu a ukončit program. Potvrzení uživatele bude potřebné pokud bude potřeba přepsat data.

[ctx: 'create-opendb' command line option]
en: Like --createdb, but also open newly created database.
cs: Jako --createdb, ale rovněž otevírá nově vytvořenou databázi.

[ctx: 'dropdb' command line option]
en: Drop (remove) a project using specified database driver and database name. You will be asked for confirmation.
cs: Zahodit (odstranit) projekt s použitím uvedeného ovladače databáze a jejího názvu. Budete požádáni o potvrzení.

[ctx: 'type' command line option]
en: Specify the type of file provided as an argument. This option is only useful if the filename does not have a valid extension set and its type cannot be determined unambiguously by examining its contents. This option is ignored if no file is specified as an argument.
    Available file types are:
    - "project" for a project file (the default)
    - "shortcut" for a shortcut file pointing to a
      project.
    - "connection" for database connection data.
cs: Zadat typ souboru pro argument. Tato volba je užitečná pouze pokud soubor nemá platnou příponu a typ se nedá určit z jeho obsahu. Je ignorováno pokud argument není soubor.
    Použitelné typy souborů jsou:
    - "project" pro soubor projektu (výchozí)
    - "shortcut" pro soubor zástupce který ukazuje
      na projekt.
    - "connection" pro data připojení k databázi.

[ctx: 'connection' command line option]
en: Specify a database connection shortcut .kexic file containing connection data. Can be used with --createdb or --create-opendb for convenience instead of using options such as --user, --host or --port.
    Note: Options like --user, --host have precedence over settings defined in the shortcut file.
cs: Zadejte zástupce připojení k databázi soubor .kexic obsahující data připojení. Může být použit s --createdb nebo --create-opendb kvůli zjednodušení namísto parametrů --user, --host nebo --port.
    Upozornění: parametry --user, --host atd. mají přednost před parametry v souboru zástupce.

[ctx: 'readonly' command line option]
en: Specify that any database connections will be performed without write support. This option is ignored when "createdb" option is present, otherwise the database could not be created.
cs: Určuje že databázová spojení budou provedena bez podpory zápisu. Tato volba je ignorována pokud je použit parametr "createdb" což by znemožňovalo vytvoření databáze.

[ctx: 'user-mode' command line option]
en: Start project in User Mode, regardless of the project settings.
cs: Otevřít projekt v Uživatelském režimu bez ohledu na nastavení projektu.

[ctx: 'design-mode' command line option]
en: Start project in Design Mode, regardless of the project settings.
cs: Otevřít projekt v Návrhářském režimu bez ohledu na nastavení projektu.

[ctx: 'design' command line option]
en: Like --open, but the object will be opened in Design Mode, if one is available.
cs: Podobný jako --open, ale objekt bude otevřen v Návrhářském režimu pokud je to možné.

[ctx: 'edittext' command line option]
en: Like --open, but the object will be opened in Text Mode, if one is available.
cs: Podobný jako --open, ale objekt bude otevřen v Textovém režimu pokud je dostupný.

[ctx: 'skip-conn-dialog' command line option]
en: Skip displaying connection dialog window and connect directly. Available when opening .kexic or .kexis shortcut files.
cs: Přeskočit dialogové okno připojení a připojit se přímo. Lze použít při otevírání zástupců .kexic nebo .kexis.

en: All Supported Files
cs: Všechny podporované soubory

en: All Files
cs: Všechny soubory

en: Unknown error
cs: Neznámá chyba

en: Details:
cs: Podrobnosti:

[ctx: @info]
en: Object <resource>%1</resource> could not be opened in Design View.
cs: Objekt <resource>%1</resource> nelze otevřít v návrhovém pohledu.

en: Object could not be opened in Data View.
cs: Objekt nelze otevřít v datovém pohledu.

en: Do you want to open it in Text View?
cs: Přejete si objekt otevřít v textovém pohledu?

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: object
cs: objekt

en: Could not create object's window.
cs: Nelze vytvořit okno objektu.

en: The plugin or object definition may be corrupted.
cs: Modul nebo definice objektu mohou být poškozeny.

en: Could not load object's definition.
cs: Chyba při načítání definic objektu.

en: Object design may be corrupted.
cs: Návrh objektu může být poškozen.

[ctx: @info]
en: You can delete <resource>%1</resource> object and create it again.
cs: Objekt <resource>%1</resource> můžete smazat a vytvořit znovu.

en: Could not load object's data.
cs: Nelze načíst data objektu.

[ctx: @info]
en: Data identifier: <resource>%1</resource>.
cs: Datový identifikátor: <resource>%1</resource>.

[ctx: @info]
en: Create new object of type <resource>%1</resource>
cs: Vytvořit nový objekt typu <resource>%1</resource>

[ctx: @info]
en: Creates new object of type <resource>%1</resource>
cs: Vytvoří nový objekt typu <resource>%1</resource>

[ctx: @info]
en: Could not load Kexi plugin file <filename>%1</filename>.
cs: Nelze načíst soubor modulu Kexi <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not open Kexi plugin <filename>%1</filename>.
cs: Nelze otevřít modul Kexi <filename>%1</filename>.

en: Could not set empty name for this object.
cs: Pro tento objekt nelze nastavit prázdné jméno.

[ctx: @info]
en: Could not use this name. Object <resource>%1</resource> already exists.
cs: Toto jméno nelze použít. Jméno objektu <resource>%1</resource> již existuje.

[ctx: @info]
en: Could not rename object <resource>%1</resource>.
cs: Objekt <resource>%1</resource> nelze přejmenovat.

[ctx: @info]
en: Could not open project <resource>%1</resource>.
cs: Nelze otevřít projekt<resource>%1</resource>.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Open File
cs: Nelze otevřít soubor

[ctx: @info]
en: Could not create project <resource>%1</resource>.
cs: Nelze vytvořit projekt <resource>%1</resource>.

en: Project major version
cs: Major verze projektu

en: Project minor version
cs: Minor verze projektu

en: Project caption
cs: Titulek projektu

en: Project description
cs: Popis projektu

[ctx: @info]
en: Opening object <resource>%1</resource> failed.
    %2 %3
cs: Otevírání objektu <resource>%1</resource> selhalo.
    %2 %3

en: This project is opened as read only.
cs: Tento projekt je otevřen pouze pro čtení.

[ctx: @info (don't add tags around %1, it's done already)]
en: <para>The project %1 already exists.</para><para>Do you want to replace it with a new, blank one?</para><para><warning>%2</warning></para>
cs: <para>Projekt %1 již existuje. </para><para>Přejete si jej nahradit novým prázdným?</para><para><warning>%2</warning></para>

[ctx: @action:button]
en: Replace
cs: Nahradit

[ctx: @action:button]
en: Delete Project
cs: Smazat projekt

en: Could not delete this project. Database connection for this project has been opened as read only.
cs: Projekt nelze smazat. Databázové spojení bylo otevřeno pouze ke čtení.

en: Open As Read Only
cs: Otevřít pouze pro čtení

[ctx: @info database connection]
en: <resource>%1</resource> (connection <resource>%2</resource>)
cs: <resource>%1</resource> (připojení<resource>%2</resource>)

en: &Ascending
cs: &Vzestupně

en: Sort data in ascending order
cs: Seřadit data vzestupně

en: Sorts data in ascending order (from A to Z and from 0 to 9). Data from selected column is used for sorting.
cs: Vzestupné setřídění dat (od A do Z a od 0 do 9). Tříděna jsou data ze zvoleného sloupce.

en: &Descending
cs: &Sestupně

en: Sort data in descending order
cs: Seřadit data sestupně

en: Sorts data in descending (from Z to A and from 9 to 0). Data from selected column is used for sorting.
cs: Sestupné setřídění dat (od Z do A a od 9 do 0). Tříděna jsou data ze zvoleného sloupce.

[ctx: <file> argument description for the command line]
en: Kexi database project filename, Kexi shortcut filename, or name of a Kexi database project on a server to open.
cs: Název databázového projektu Kexi, název souboru zástupce Kexi nebo název databázového projektu Kexi na serveru, jenž se má být otevřen.

en: Switch to data view
cs: Přepnout na pohled na data

en: Switches to data view.
cs: Přepne na pohled na data.

en: Switch to design view
cs: Přepnout na náhled návrhu

en: Switches to design view.
cs: Přepne do náhledu návrhu.

en: Switch to text view
cs: Přepnout do textového pohledu

en: Switches to text view.
cs: Přepne se do textového pohledu.

en: Save
cs: Uložit

en: Save current design
cs: Uložit aktuální návrh

en: Saves changes made to the current design.
cs: Uloží změny provedené v aktuálním návrhu.

en: Design
cs: Návrh

en: Could not create new object.
cs: Nelze vytvořit nový objekt.

en: Save Changes
cs: Uložit změny

en: Do Not Switch
cs: Nepřepínat

en: Confirm Saving Changes
cs: Potvrďte uložení změn

en: Design has been changed. You must save it before switching to other view.
cs: Návrh byl změněn. Před přepnutím do jiného pohledu jej musíte uložit.

en: Switching to other view failed (%1).
cs: Přepnutí do jiného pohledu selhalo (%1).

en: Saving object's definition failed.
cs: Ukládání definice objektu selhalo.

en: Saving object's data failed.
cs: Ukládání dat objektu selhalo.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change <resource>%1</resource> property for multiple widgets
cs: Změnit vlastnost <resource>%1</resource> pro vícero widgetů

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change <resource>%1</resource> property for widget <resource>%2</resource>
cs: Změnit vlastnost <resource>%1</resource> pro widget <resource>%2</resource>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move multiple widgets
cs: Přesunout více widgetů

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align Widgets to Grid
cs: Zarovnat widgety do mřížky

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align Widgets to Left
cs: Zarovnat widgety doleva

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align Widgets to Right
cs: Zarovnat widgety doprava

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align Widgets to Top
cs: Zarovnat widgety nahoru

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align Widgets to Bottom
cs: Zarovnat widgety dolů

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Grid
cs: Přizpůsobit velikosti widgetů mřížce

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Fit Contents
cs: Přizpůsobit velikosti widgetů obsahu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Narrowest
cs: Přizpůsobit velikosti widgetů nejužšímu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Widest
cs: Přizpůsobit velikosti widgetů nejširšímu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Shortest
cs: Přizpůsobit velikosti widgetů nejkratšímu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Tallest
cs: Přizpůsobit velikosti widgetů nejvyššímu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert widget <resource>%1</resource>
cs: Vložit widget <resource>%1</resource>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert widget
cs: Vložit widget

[ctx: @info]
en: Could not insert widget of type <resource>%1</resource>. A problem with widget's creation encountered.
cs: Nelze vložit widget typu <resource>%1</resource>. Nastal problém s vytvořením widgetu.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste
cs: Vložit

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete widget
cs: Smazat widget

[ctx: (qtundo-format)]
en: Duplicate widget
cs: Duplikovat widget

[ctx: (qtundo-format)]
en: Cut
cs: Vyjmout

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add Page
cs: Přidat stranu

en: Page %1
cs: Strana %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Page
cs: Smazat stránku

[ctx: @title:window]
en: Edit Form Connections
cs: Upravit spojení formuláře

en: &New Connection
cs: &Nové spojení

en: &Delete Connection
cs: &Smazat spojení

en: OK?
cs: V pořádku?

en: Connection correctness
cs: Správnost spojení

en: Sender
cs: Odesílatel

en: Signal
cs: Signál

en: Receiver
cs: Příjemce

en: The connection is OK.
cs: Spojení je v pořádku.

en: The connection is invalid.
cs: Spojení je neplatné.

en: The signal/slot arguments are not compatible.
cs: Argumenty signál/slot nejsou kompatibilní.

[ctx: @action:button]
en: &Delete Connection
cs: &Smazat spojení

en: Columns
cs: Sloupce

en: &Add Item
cs: Přid&at položku

en: New &Subitem
cs: Nová po&dpoložka

en: &Delete Item
cs: S&mazat položku

en: Move Item &Up
cs: Přesunout položku nahor&u

en: Move Item &Down
cs: Přesunout položku &dolů

en: Contents
cs: Obsah

en: Caption
cs: Titulek

en: Width
cs: Šířka

en: Clickable
cs: Klikatelný

en: Resizable
cs: Dovolující změnit velikost

en: Full Width
cs: Plná šířka

en: New Column
cs: Nový sloupec

en: New Item
cs: Nová položka

en: Sub Item
cs: Podpoložka

en: Form
cs: Formulář

[ctx: @info]
en: Renaming widget <resource>%1</resource> to <resource>%2</resource> failed.
cs: Přejmenování widgetu <resource>%1</resource> na <resource>%2</resource> selhalo.

[ctx: @info]
en: Could not rename widget <resource>%1</resource> to <resource>%2</resource> because <resource>%3</resource> is not a valid name (identifier) for a widget.
cs: Nelze přejmenovat widget <resource>%1</resource> na <resource>%2</resource> protože <resource>%3</resource> není platné jméno (identifikátor) pro widget.

[ctx: @info]
en: Could not rename widget <resource>%1</resource> to <resource>%2</resource> because a widget with the name <resource>%3</resource> already exists.
cs: Nelze přejmenovat widget <resource>%1</resource> na <resource>%2</resource> protože widget s názvem <resource>%3</resource> již existuje.

en: Multiple Widgets (%1)
cs: Více widgetů (%1)

en: %1 : Form
cs: %1 : Formulář

en: No Buddy
cs: Žádný kamarád

[ctx: Translators: please keep this string short (less than 20 chars)]
en: Hor. Alignment
cs: Vodorovné zarovnání

en: Horizontal Alignment
cs: Vodorovné zarovnání

[ctx: Translators: please keep this string short (less than 20 chars)]
en: Ver. Alignment
cs: Svislé zarovnání

en: Vertical Alignment
cs: Svislé zarovnání

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Name
cs: Jméno

en: Window title
cs: Titulek okna

en: Background Pixmap
cs: Pixmapa na pozadí

[ctx: Property: enabled widget]
en: Enabled
cs: Povoleno

en: Geometry
cs: Geometrie

en: Size Policy
cs: Politika velikosti

en: Minimum Size
cs: Minimální velikost

en: Maximum Size
cs: Maximální velikost

en: Font
cs: Písmo

en: Cursor
cs: Kurzor

en: Foreground Color
cs: Barva popředí

en: Background Color
cs: Barva pozadí

en: Fill Background
cs: Vyplnit pozadí

en: Margin
cs: Okraj

en: Read Only
cs: Pouze ke čtení

en: Style Sheet
cs: Styl

[ctx: Widget's Tooltip]
en: Tooltip
cs: Nástrojový tip

[ctx: Widget's Whats This]
en: What's This
cs: Co je toto

en: Icon Size
cs: Velikost ikony

en: Frame
cs: Rámec

en: Frame Width
cs: Šířka rámečku

en: Mid Frame Width
cs: Šířka středního rámce

en: Frame Shape
cs: Tvar rámečku

en: Frame Shadow
cs: Stín rámu

en: Vertical Scrollbar
cs: Svislý posuvník

en: Horizontal Scrollbar
cs: Vodorovný posuvník

en: No Background
cs: Žádné pozadí

en: Palette Foreground
cs: Popředí palety

[ctx: Auto (HINT: for AutoText)]
en: Auto
cs: Automaticky

[ctx: Auto (HINT: for Align)]
en: Auto
cs: Automaticky

[ctx: Baseline (HINT: for Align)]
en: Baseline
cs: Základní řada

[ctx: Left (HINT: for Align)]
en: Left
cs: Vlevo

[ctx: Right (HINT: for Align)]
en: Right
cs: Vpravo

[ctx: Center (HINT: for Align)]
en: Center
cs: Střed

[ctx: Justify (HINT: for Align)]
en: Justify
cs: Do bloku

[ctx: Top (HINT: for Align)]
en: Top
cs: Nahoře

[ctx: Bottom (HINT: for Align)]
en: Bottom
cs: Dole

[ctx: Box (HINT: for Frame Shape)]
en: Box
cs: Obdélník

[ctx: Windows Panel (HINT: for Frame Shape)]
en: Windows Panel
cs: Vodorovný panel

[ctx: Horiz. Line (HINT: for Frame Shape)]
en: Horiz. Line
cs: Vodor. čára

[ctx: Vertical Line (HINT: for Frame Shape)]
en: Vertical Line
cs: Svislá čára

[ctx: Popup (HINT: for Frame Shape)]
en: Popup
cs: Vyskakovací

[ctx: Menu Bar (HINT: for Frame Shape)]
en: Menu Bar
cs: Pruh nabídky

[ctx: Toolbar (HINT: for Frame Shape)]
en: Toolbar
cs: Panel nástrojů

[ctx: Text Box (HINT: for Frame Shape)]
en: Text Box
cs: Textový rámeček

[ctx: Tab Widget (HINT: for Frame Shape)]
en: Tab Widget
cs: Widget karet

[ctx: Group Box (HINT: for Frame Shape)]
en: Group Box
cs: Skupinový box

[ctx: Plain (HINT: for Frame Shadow)]
en: Plain
cs: Prostý

[ctx: Raised (HINT: for Frame Shadow)]
en: Raised
cs: Zvýšeno

[ctx: Sunken (HINT: for Frame Shadow)]
en: Sunken
cs: Sníženo

[ctx: for Frame Shadow]
en: Internal
cs: Vnitřní

[ctx: Tab (HINT: for Focus)]
en: Tab
cs: Karta

[ctx: Click (HINT: for Focus)]
en: Click
cs: Kliknutí

[ctx: Tab/Click (HINT: for Focus)]
en: Tab/Click
cs: Karta/kliknout

en: Auto
cs: Automaticky

en: Always Off
cs: Vždy vypnuto

en: Always On
cs: Vždy zapnuto

en: Horizontal
cs: Vodorovně

en: Vertical
cs: Svisle

en: Left to Right
cs: Zleva doprava

en: Right to Left
cs: Zprava doleva

en: Qt Designer UI Files
cs: UI soubory programu Qt Designer

en: No action
cs: Žádná činnost

en: Application actions
cs: Činnosti aplikace

[ctx: Current form's actions]
en: Current
cs: Současný

en: Open in Data View
cs: Otevřít v datovém pohledu

en: Execute
cs: Spustit

[ctx: Note: use multiple rows if needed]
en: Export to File
    As Data Table
cs: Exportovat do souboru
    jako datovou tabulku

[ctx: Note: use multiple rows if needed]
en: Copy to Clipboard
    As Data Table
cs: Zkopírovat do schránky
    jako datovou tabulku

en: Create New Object (%1)
cs: Vytvořit nový objekt (%1)

en: Open in Design View
cs: Otevřít v pohledu návrhu

en: Open in Text View
cs: Otevřít v textovém pohledu

en: Close View
cs: Zavřít pohled

en: &Select action to be executed after clicking <resource>%1</resource> button:
cs: Zvolte činno&st, jež má být vykonána po stisku tlačítka <resource>%1</resource>:

en: &Select macro to be executed after clicking <resource>%1</resource> button:
cs: Zvolte makro, jež má být spuštěno po &stisku tlačítka <resource>%1</resource>:

en: &Select script to be executed after clicking <resource>%1</resource> button:
cs: Zvolte skript, jež má být spuštěn po &stisku tlačítka <resource>%1</resource>:

en: &Select object to be opened after clicking <resource>%1</resource> button:
cs: Zvolte objekt, jež má být otevřen po &stisku tlačítka <resource>%1</resource>:

[ctx: @title:window]
en: Assigning Action to Button
cs: Přiřazuji tlačítku činnost

en: Action category:
cs: Kategorie činnosti:

en: Action to execute:
cs: Činnost k vykonání:

[ctx: Assign action]
en: &Assign
cs: Přiř&adit

en: Assign action
cs: Přiřadit činnost

[ctx: @title:window]
en: Edit Rich Text
cs: Upravit bohatý text

en: Bold
cs: Tučné

en: Italic
cs: Kurzíva

en: Underline
cs: Podtržené

en: Superscript
cs: Horní index

en: Subscript
cs: Dolní index

en: Left Align
cs: Zarovnat doleva

en: Centered
cs: Vystředěné

en: Right Align
cs: Zarovnat doprava

en: Justified
cs: Zarovnané na obě strany

[ctx: @title:window]
en: Edit Tab Order
cs: Upravit pořadí karet

en: Move Up
cs: Přesunout nahoru

en: Move widget up
cs: Posunout widget nahoru

en: Move Down
cs: Přesunout dolů

en: Move widget down
cs: Posunout widget dolů

[ctx: @title:window]
en: Edit Contents of %1
cs: Upravit obsah %1

[ctx: Insert Horizontal Widget]
en: Insert Horizontal
cs: Vložit vodorovně

[ctx: Insert Vertical Widget]
en: Insert Vertical
cs: Vložit svisle

en: Insert Widget: %1
cs: Vložit widget %1

en: Cancel
cs: Zrušit

[ctx: Tab widget's page]
en: Tab Page
cs: Stránka karty

[ctx: Widget's type]
en: Type
cs: Typ

en: Widget name
cs: Název widgetu

[ctx: Button text: Next page in assistant (wizard)]
en: Next
cs: Následující

en: Open
cs: Otevřít

[ctx: @info]
en: <para>The file <filename>%1</filename> already exists.</para><para>Do you want to overwrite it?</para>
cs: <para>Soubor <filename>%1</filename> již existuje.</para><para>Přejete si jej přepsat?</para>

[ctx: @info]
en: The file or directory <filename>%1</filename> does not exist.
cs: Soubor nebo adresář <filename>%1</filename> neexistuje.

[ctx: @action:button Run script file]
en: Run
cs: Spustit

en: modified
cs: změněno

en: Operating system & platform:
cs: Operační systém a platforma:

[ctx: Other operating system]
en: Other
cs: Jiné

[ctx: Other platform]
en: Other
cs: Jiné

en: (All fields)
cs: (Všechna pole)

en: (Current field)
cs: (Současné pole)

[ctx: @title:window]
en: Replace
cs: Nahradit

[ctx: @title:window]
en: Replace in <resource>%1</resource>
cs: Nahradit v <interface>%1</interface>

[ctx: @title:window]
en: Find
cs: Najít

[ctx: @title:window]
en: Find in <resource>%1</resource>
cs: Najít v <resource>%1</resource>

en: The search item was not found
cs: Hledaná položka nebyla nalezena

[ctx: Look in field:]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Look in:
cs: H&ledat v:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_2)
en: &Search:
cs: &Hledat:

[ctx: Match: Whole words only]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_wholeWords)
en: &Whole words only
cs: Pouze &celá slova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Fi&nd:
cs: &Najít:

[ctx: Replace all occurrences with]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_replaceLbl)
en: Re&place with:
cs: Na&hradit za:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_promptOnReplace)
en: Prompt on replace
cs: Potvrzovat nahrazení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_3)
en: &Match:
cs: &Souhlasí:

[ctx: Match: Case sensitive]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_caseSensitive)
en: C&ase sensitive
cs: Rozlišov&at velikost

[ctx: Match: Any Part of Field]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_match)
en: Any Part of Field
cs: Jakákoliv část pole

[ctx: Match: Whole Field]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_match)
en: Whole Field
cs: Celé pole

[ctx: Match: Start of Field]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_match)
en: Start of Field
cs: Počátek pole

[ctx: Search Up]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_search)
en: Up
cs: Nahoru

[ctx: Search Down]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_search)
en: Down
cs: Dolů

[ctx: Look In All Rows]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_search)
en: All Rows
cs: Všechny řady

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnReplace)
en: &Replace
cs: Nah&radit

[ctx: Replace All Occurrences]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnReplaceAll)
en: Replace All
cs: Nahradit vše

en: &Close Tab
cs: Z&avřít kartu

en: Close the current tab
cs: Zavřít současnou kartu

en: Closes the current tab.
cs: Zavře současnou kartu

en: Cl&ose All Tabs
cs: Z&avřít všechny karty

en: Close all tabs
cs: Zavřít všechny karty

en: Closes all tabs.
cs: Zavře všechny karty.

en: Create a new project
cs: Vytvořit nový projekt

en: Creates a new project. Currently opened project is not affected.
cs: Vytvoření nového projektu. Aktuální projekt nebude nijak ovlivněn.

en: Open an existing project
cs: Otevřít existující projekt

en: Opens an existing project. Currently opened project is not affected.
cs: Otevření existujícího projektu. Aktuální projekt nebude nijak ovlivněn.

en: Welcome
cs: Vítejte

en: Save object changes
cs: Uložit změny objektu

en: Saves object changes from currently selected window.
cs: Uložení změn objektu z aktuálního vybraného okna.

en: Save &As...
cs: Uložit j&ako

en: Save object as
cs: Uložit objekt jako

en: Saves object from currently selected window under a new name (within the same project).
cs: Uložení objektu z aktuálního vybraného okna pod novým jménem (do stejného projektu).

[ctx: Close Project]
en: &Close
cs: &Zavřít

en: Close the current project
cs: Zavřít aktuální projekt

en: Closes the current project.
cs: Uzavře aktuální projekt.

en: Quits Kexi application.
cs: Ukončí aplikaci Kexi.

en: &Import Database...
cs: &Importovat databázi...

en: Import entire database as a Kexi project
cs: Importovat celou databázi jako projekt Kexi

en: Imports entire database as a Kexi project.
cs: Importuje celou databázi jako projekt Kexi.

en: Import Tables...
cs: Importovat tabulky...

en: Import data from an external source into this project
cs: Importovat data z externího zdroje do tohoto projektu

en: Imports data from an external source into this project.
cs: Importuje data z externího zdroje do tohoto projektu.

en: &Compact Database...
cs: Z&hustit databázi...

en: Compact the current database project
cs: Zhustit aktuální databázový projekt

en: Compacts the current database project, so it will take less space and work faster.
cs: Zhustí aktuální databázový projekt aby zabíral méně místa a pracoval rychleji.

[ctx: Import->Table Data From File...]
en: Import Data From &File...
cs: Importovat data ze sou&boru...

en: Import table data from a file
cs: Importovat tabulku dat ze souboru

en: Imports table data from a file.
cs: Importuje tabulku dat ze souboru.

[ctx: Export->Table or Query Data to File...]
en: Export Data to &File...
cs: Exportovat data do soubo&ru...

en: Export data from the active table or query to a file
cs: Exportovat data z aktivní tabulky nebo dotazu do souboru

en: Exports data from the active table or query to a file.
cs: Exportuje data z aktivní tabulky nebo dotazu do souboru.

[ctx: Paste Special->As Data &Table...]
en: Paste Special...
cs: Vložit jinak...

en: Paste clipboard data as a table
cs: Vložit data ze schránky jako tabulku

en: Pastes clipboard data as a table.
cs: Vloží data ze schránky jako tabulku

[ctx: Copy Special->Table or Query Data...]
en: Copy Special...
cs: Kopírovat jinak...

en: Copy selected table or query data to clipboard
cs: Kopírovat vybranou tabulku nebo dotaz do schránky

en: Copies selected table or query data to clipboard.
cs: Kopíruje vybranou tabulku nebo dotaz do schránky.

en: Find text
cs: Najít text

en: Looks up the first occurrence of a piece of text.
cs: Vyhledá první výskyt kusu textu.

en: &Delete
cs: &Smazat

en: Delete selected object
cs: Smazat vybraný objekt

en: Deletes currently selected object.
cs: Smaže aktuálně vybraný objekt.

en: Delete Record
cs: Smazat záznam

en: Delete the current record
cs: Smazat současný záznam

en: Deletes the current record.
cs: Smaže současný záznam.

en: Clear Table Contents...
cs: Smazat obsah tabulky...

en: Clear table contents
cs: Smazat obsah tabulky

en: Clears table contents.
cs: Smaže obsah tabulky.

en: Edit Item
cs: Upravit položku

en: Edit currently selected item
cs: Upravit vybrané položky

en: Edits currently selected item.
cs: Upravení vybraných položek.

en: &Insert Empty Row
cs: Vlož&it prázdný řadu

en: Insert one empty row above
cs: Vložit jednu prázdnou řadu výše

en: Inserts one empty row above currently selected table row.
cs: Vloží jednu prázdnou řadu nad aktuální řadu v tabulce.

en: Show Project Navigator
cs: Zobrazit navigátor projektem

en: Switch to Global Search
cs: Přepnout na globální hledání

en: Switches to Global Search box.
cs: Přepne na pole globálního hledání.

en: &Save Record
cs: U&ložit záznam

en: Save changes made to the current record
cs: Uložit změny provedené v aktuálním záznamu

en: Saves changes made to the current record.
cs: Uloží změny provedené v aktuálním záznamu.

en: &Cancel Record Changes
cs: Zrušit z&měny záznamu

en: Cancel changes made to the current record
cs: Zrušit změny provedené v aktuálním záznamu

en: Cancels changes made to the current record.
cs: Zruší změny provedené v aktuálním záznamu.

en: &Execute
cs: &Spustit

en: &Font...
cs: &Písmo...

en: Change font for selected object
cs: Změnit písmo pro vybraný objekt.

en: Changes font for selected object.
cs: Změní písmo pro vybraný objekt..

en: &Next Window
cs: Následující ok&no

en: Next window
cs: Následující okno

en: Switches to the next window.
cs: Přepnutí do následujícího okna.

en: &Previous Window
cs: &Předchozí okno

en: Previous window
cs: Předchozí okno

en: Switches to the previous window.
cs: Přepnutí do předchozího okna.

en: This shows useful tips on the use of this application.
cs: Toto zobrazí užitečné tipy pro používání aplikace.

[ctx: Help Menu]
en: Help
cs: Nápověda

en: Show Help menu
cs: Zobrazit nabídku nápovědy

en: <br/>(reason: <i>%1</i>)
cs: <br/>(důvod: <i>%1</i>)

[ctx: @action:button Import Database]
en: &Import...
cs: &Importovat...

[ctx: @window:title]
en: Select New Project's Location
cs: Zvolte umístění nového projektu

en: cannot create object - unknown object type "%1"
cs: nelze vytvořit objekt - neznámý typ objektu "%1"

en: unknown object type "%1"
cs: neznámý typ objektu "%1"

en: cannot create object of type "%1"
cs: nelze vytvořit objekt typu "%1"

[ctx: "executing object" action]
en: executing
cs: provádím

en: opening
cs: otevírám

en: table not found
cs: tabulka nenalezena

en: query not found
cs: dotaz nenalezen

en: macro not found
cs: makro nenalezeno

en: script not found
cs: skript nenalezen

en: object not found
cs: objekt nenalezen

en: cannot execute object
cs: nelze spustit objekt

en: cannot open object
cs: objekt nelze otevřít

en: Property Editor
cs: Editor vlastností

en: Properties
cs: Vlastnosti

[ctx: <project-name> (read only)]
en: %1 (read only)
cs: %1 (pouze ke čtení)

en: From File...
cs: Ze souboru...

en: From Server...
cs: Ze serveru...

[ctx: @info]
en: Selected view is not supported for <resource>%1</resource> object.
cs: Zvolený pohled není pro objekt <resource>%1</resource> podporován.

[ctx: @info]
en: Selected view (%1) is not supported by this object type (%2).
cs: Zvolený pohledu (%1) není tímto typem objektu (%2) podporován.

[ctx: @action:button Save object]
en: Save
cs: Uložit

[ctx: @title:window]
en: Save Object As
cs: Uložit objekt jako

[ctx: @info Saving object failed]
en: Saving <resource>%1</resource> object failed.
cs: Ukládání objektu <resource>%1</resource> selhalo.

en: Save changes
cs: Uložit změny

en: Do you want to save changes?
cs: Přejete si uložit změny?

[ctx: @info]
en: Tab for <resource>%1</resource> (%2).
cs: Karta pro <resource>%1</resource> (%2).

[ctx: @info]
en: Tab for <resource>%1</resource>.
cs: Karta pro <resource>%1</resource>.

[ctx: @title:window Delete Object %1.]
en: Delete <resource>%1</resource>?
cs: Smazat <interface>%1</interface>

en: Close Window and Rename
cs: Zavřít okno a přejmenovat

[ctx: @info]
en: Renaming object <resource>%1</resource> failed.
cs: Přejmenování objektu <resource>%1</resource> selhalo.

[ctx: @action:button Compact database]
en: Compact
cs: Kompaktní

en: Help
cs: Nápověda

en: Shows Kexi Handbook.
cs: Zobrazí příručku aplikace Kexi.

en: Shows information about Kexi application.
cs: Zobrazí informace o aplikaci Kexi.

en: Shows information about KDE.
cs: Zobrazí informace o KDE.

en: Create
cs: Vytvořit

en: External Data
cs: Externí data

en: Tools
cs: Nástroje

en: Form Design
cs: Návrh formuláře

en: Report Design
cs: Návrh hlášení

[ctx: @info]
en: Could not start <application>%1</application> application.
cs: Nelze spustit aplikaci <application>%1</application>.

[ctx: @info]
en: Command <command>%1</command> failed.
cs: Příkaz <command>%1</command> selhal.

en: Search
cs: Hledat

en: Try Again
cs: Zkusit znovu

[ctx: @title:window]
en: New Project
cs: Nový projekt

en: Blank database
cs: Prázdná databáze

en: Database project without any objects
cs: Databázový projekt bez jakýchkoliv objektů

en: Contacts
cs: Kontakty

en: Movie catalog
cs: Katalog videí

en: Templates
cs: Šablony

[ctx: @title:window]
en: Storage Method
cs: Metoda uložení

en: New database
cs: Nová databáze

en: Enter project caption.
cs: Zadání titulku projektu.

[ctx: @info]
en: <para>Could not create database file <filename>%1</filename>.</para><para><note>There is no permission to create this file. Pick another directory or change permissions so the file can be created.</note></para>
cs: <para>Nelze otevřít soubor databáze <filename>%1</filename>.</para><para><note>Není oprávnění k vytvoření tohoto souboru. Vyberte jiný adresář nebo změňte oprávnění takže půjde soubor vytvořit.</note></para>

[ctx: @title:window]
en: Creating Project
cs: Vytvářím projekt

[ctx: @title:window]
en: Database Connection
cs: Databázové spojení

[ctx: @info]
en: Existing project databases on <resource>%1 (%2)</resource> database server:
cs: Existující databázové projekty na databázovém serveru <resource>%1 (%2)</resource>:

en: Enter database name.
cs: Zadejte název databáze.

en: Delete and Create New
cs: Smazat a vytvořit nové

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_advanced)
en: &Advanced
cs: &Pokročilé

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Click "Advanced" button if you want to find an existing project on a server rather than a file.
cs: Pokud si přejete vyhledávat existující projekt na serveru a ne v souboru, klikněte na tlačítko "Pokročilé"

[ctx: @title:window]
en: Open Project
cs: Otevřít projekt

[ctx: @title:tab]
en: Projects Stored in File
cs: Projekty uložené v souboru

[ctx: @title:tab]
en: Projects Stored on Database Server
cs: Projekty uložené na databázovém serveru

[ctx: @title:window]
en: Open Project on Database Server
cs: Otevřít projekt na databázovém serveru

[ctx: @info]
en: Select project on database server <resource>%1 (%2)</resource> to open.
cs: Vyberte projekt na databázovém serveru <resource>%1 (%2)</resource>  pro otevření.

[ctx: @title:window]
en: Database Password
cs: Heslo databáze

[ctx: New Project Stored in File]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KexiCommandLinkButton, btn_file)
en: File
cs: Soubor

note: i18n: ectx: property (description), widget (KexiCommandLinkButton, btn_file)
en: New Project Stored in File
cs: Nový projekt uložený v souboru

note: i18n: ectx: property (description), widget (KexiCommandLinkButton, btn_server)
en: New Project Stored on Database Server
cs: Nový projekt uložený na databázovém serveru

en: on local server
cs: na lokálním serveru

[ctx: @info]
en: on <resource>%1</resource> server
cs: na serveru <resource>%1</resource>

[ctx: @info File database <file>]
en: File database <filename>%1</filename>
cs: Databáze souborů <filename>%1</filename>

en: database
cs: databáze

[ctx: <type> database, e.g. PostgreSQL database, MySQL database]
en: %1 database
cs: %1 databáze

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Project caption:
cs: Titulek projektu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Project's database name:
cs: Název databáze projektu:

[ctx: Plugin name]
en: Name:
cs: Název:

[ctx: Plugin description]
en: Description:
cs: Popis:

[ctx: Plugin version]
en: Version:
cs: Verze:

[ctx: Plugin fileName]
en: File:
cs: Soubor:

en: Could not start Kexi application this way.
cs: Tímto způsobem nelze aplikaci Kexi spustit.

en: No project name specified.
cs: Nebylo zadáno jméno projektu.

[ctx: @info]
en: Project <resource>%1</resource> created successfully.
cs: Projekt <resource>%1</resource> byl úspěšně vytvořen.

[ctx: @info]
en: Could not open file. Missing filename.
cs: Soubor nelze otevřít. Chybí název souboru.

[ctx: @info]
en: Could not open file. The file <filename>%1</filename> does not exist.
cs: Soubor nelze otevřít. Soubor <filename>%1</filename> neexistuje.

[ctx: @info]
en: <para>Could not open file <filename>%1</filename> for reading.</para><para><note>Check the file's permissions and whether it is already opened and locked by another application.</note></para>
cs: <para>Nelze otevřít soubor <filename>%1</filename> pro čtení.</para><para><note>Zkontrolujte oprávnění k souboru a zda není otevřen a uzamčen v jiné aplikaci.</note></para>

en: Open External File
cs: Otevřít externí soubor

[ctx: @action:button Import File]
en: Import...
cs: Importovat...

en: Possible problems: %1
cs: Možné problémy: %1

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> is not recognized as being supported by Kexi.
cs: Soubor <filename>%1</filename> není rozpoznán jako podporovaný Kexi.

en: Could not load list of available projects for <resource>%1</resource> database server.
cs: Z databázového serveru <resource>%1</resource> nelze načíst dostupné projekty.

[ctx: @title:window]
en: Welcome to Kexi
cs: Vítejte v Kexi

en: Donate to the Project
cs: Přispějte na projekt

[ctx: Do not donate now]
en: Not Now
cs: Ne nyní

en: Column %1
cs: Sloupec %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Type
cs: Typ

en: Primary Key
cs: Primární klíč

[ctx: @title:window]
en: Advanced Import Options
cs: Pokročilé možnosti importu

en: Text encoding:
cs: Kódování textu:

en: Welcome to the Table Importing Assistant
cs: Vítejte v asistentovi pro import tabulek

en: Select Location for Source Database
cs: Zvolte umístění zdrojové databáze

en: Select Source Database
cs: Zvolte zdrojovou databázi

en: Select the Table to Import
cs: Zvolte tabulku pro import

en: Advanced Options
cs: Pokročilé možnosti

en: Importing
cs: Importuji

en: Processing Import
cs: Zpracovávám import

en: Open imported table
cs: Otevřít importovanou tabulku

en: Success
cs: Úspěch

en: Select source database you wish to import:
cs: Vyberte zdroj databáze, kterou si přejete importovat:

[ctx: @info]
en: Table <resource>%1</resource> has been imported.
cs: Tabulka <resource>%1</resource> byla importována.

en: Failure
cs: Selhání

en: An error occurred.
cs: Vyskytla se chyba.

en: No project available.
cs: Projekt není dostupný.

en: No table was selected to import.
cs: Pro import nebyla vybrána žádná tabulka.

[ctx: @info]
en: Unable to create table <resource>%1</resource>.
cs: Nelze vytvořit tabulku <resource>%1</resource>.

[ctx: @title:window]
en: Import Database
cs: Importovat databázi

en: Destination database type:
cs: Typ umístění databáze

en: Database project stored in a file
cs: Projekt databáze uložený v souboru

en: Database project stored on a server
cs: Projekt databáze uložený na serveru

en: Select Destination Database Type
cs: Zvolte typ umístění databáze

[ctx: Scope of import]
en: Structure and data
cs: Struktura a data

[ctx: Scope of import]
en: Structure only
cs: Pouze struktura

en: Open imported project
cs: Otevřít importovaný projekt

[ctx: @info]
en: <para>No new database name was entered.</para>
cs: <para>Nebyl zadán název nové databáze.</para>

[ctx: @info (don't add tags around %1, it's done already)]
en: <para>Database %1 already exists.</para><para>Do you want to replace it with a new one?</para>
cs: <para>Databáze %1 již existuje.</para><para>Přejete si ji nahradit novou?</para>

[ctx: @action:button Replace Database]
en: &Replace
cs: Nah&radit

en: Select source database filename.
cs: Zvolte název souboru zdrojové databáze

en: Select source database.
cs: Zvolte zdrojovou databázi.

en: Could not import database. This type is not supported.
cs: Databázi nelze importovat. Tento typ není podporován,

[ctx: @info]
en: Could not import database <resource>%1</resource>. This type is not supported.
cs: Databázi nelze importovat <resource>%1</resource>. Tento typ není podporován,

en: Importing in progress...
cs: Probíhá import...

en: No help is available for this page.
cs: Pro tuto stránku není k dispozici žádná nápověda.

[ctx: @info]
en: Could not create database <resource>%1</resource>.
cs: Nelze vytvořit databázi <resource>%1</resource>.

en: Could not connect to database %1.
cs: Nelze se připojit k databázi %1.

[ctx: @info]
en: Could not import table <resource>%1</resource>.
cs: Nelze importovat tabulku <resource>%1</resource>.

en: Could not import project from data source %1.
cs: Nelze importovat projekt ze zdroje dat %1.

[ctx: @info]
en: Could not copy table <resource>%1</resource> to destination database.
cs: Nelze zkopírovat tabulku <resource>%1</resource> do cílové databáze.

en: Could not import data from data source %1.
cs: Nelze importovat data ze zdroje %1.

[ctx: @title:window]
en: Field Type
cs: Typ pole

[ctx: Table Field or Query Field]
en: Widget's data source:
cs: Zdroj dat widgetu:

en: Form's data source:
cs: Zdroj dat formuláře:

en: Go to selected form's data source
cs: Přejít na zdroj dat zvoleného formuláře

en: Goes to selected form's data source
cs: Přejde na zdroj dat zvoleného formuláře

en: Data Source
cs: Zdroj dat

en: Frame Color
cs: Barva rámečku

en: Pointer
cs: Ukazatel

en: Snap to Grid
cs: Přichytávat k mřížce

en: Style
cs: Styl

en: Set the current view style.
cs: Nastaví současný styl pohledu.

en: Current
cs: Současný

en: Original
cs: Původní

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: form
cs: formulář

[ctx: tooltip]
en: Create new form
cs: Vytvořit nový formulář

[ctx: what's this]
en: Creates new form.
cs: Vytvoří nový formulář.

en: Clear Widget Contents
cs: Vyčistit obsah widgetu

en: Edit Tab Order...
cs: Upravit pořadí karet...

note: i18n("Edit Pixmap Collection"), koIconName("icons"), 0, "formpart_pixmap_collection"); i18n("Edit Form Connections"), koIconName("connections"), 0, "formpart_connections");
en: Bring Widget to Front
cs: Vynést widget do popředí

en: Send Widget to Back
cs: Poslat widget do pozadí

en: To Left
cs: Doleva

en: To Right
cs: Doprava

en: To Top
cs: Nahoru

en: To Bottom
cs: Dolů

en: To Grid
cs: Do mřížky

en: Adjust Widgets Size
cs: Upravit velikost widgetu

en: To Fit
cs: Přizpůsobit

en: To Shortest
cs: K nejkratšímu

en: To Tallest
cs: K nejvyššímu

en: To Narrowest
cs: K nejužšímu

en: To Widest
cs: K nejširšímu

[ctx: @info]
en: Design of form <resource>%1</resource> has been modified.
cs: Návrh formuláře <resource>%1</resource> byl změněn.

[ctx: @info]
en: Form <resource>%1</resource> already exists.
cs: Formulář <resource>%1</resource> již existuje.

en: Widgets
cs: Widgety

[ctx: @info]
en: Form <resource>%1</resource>
cs: Formulář <resource>%1</resource>

[ctx: Form widget]
en: Form
cs: Formulář

[ctx: A prefix for identifiers of forms. Based on that, identifiers such as form1, form2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: form
cs: formulář

en: A form widget
cs: Widget formuláře

[ctx: Text Box widget]
en: Text Box
cs: Textový rámeček

[ctx: Text Editor widget]
en: Text Editor
cs: Textový editor

[ctx: A prefix for identifiers of text editor widgets. Based on that, identifiers such as textEditor1, textEditor2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: textEditor
cs: Editor textu

en: A multiline text editor
cs: Víceřádkový textový editor

[ctx: Text Label widget]
en: Label
cs: Popisek

[ctx: A prefix for identifiers of label widgets. Based on that, identifiers such as label1, label2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: label
cs: popisek

[ctx: A prefix for identifiers of image box widgets. Based on that, identifiers such as image1, image2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: image
cs: obrázek

[ctx: Combo Box widget]
en: Combo Box
cs: Kombinovaný seznam

[ctx: A prefix for identifiers of combo box widgets. Based on that, identifiers such as comboBox1, comboBox2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: comboBox
cs: Rozbalovací seznam

en: A combo box widget
cs: Widget kombinovaného seznamu

[ctx: Check Box widget]
en: Check Box
cs: Zaškrtávací tlačítko

[ctx: A prefix for identifiers of combo box widgets. Based on that, identifiers such as checkBox1, checkBox2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: checkBox
cs: Zaškrtávací tlačítko

[ctx: Button widget]
en: Button
cs: Tlačítko

[ctx: A prefix for identifiers of button widgets. Based on that, identifiers such as button1, button2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: button
cs: Tlačítko

[ctx: Slider widget]
en: Slider
cs: Posuvník

[ctx: A prefix for identifiers of slider widgets. Based on that, identifiers such as slider1, slider2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: slider
cs: posuvník

[ctx: Progress Bar widget]
en: Progress Bar
cs: Ukazatel průběhu

[ctx: A prefix for identifiers of progress bar widgets. Based on that, identifiers such as progressBar1, progressBar2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: progressBar
cs: ukazatel průběhu

en: A Progress Bar widget
cs: Widget ukazatele průběhu

en: Line
cs: Čára

[ctx: A prefix for identifiers of line widgets. Based on that, identifiers such as line1, line2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: line
cs: čára

en: A line to be used as a separator
cs: Čára k použití jako oddělovač

en: Insert &Horizontal Line
cs: Vložit vo&dorovnou čáru

en: Insert &Vertical Line
cs: Vložit s&vislou čáru

[ctx: Property: Echo mode for Line Edit widget eg. Normal, NoEcho, Password]
en: Echo Mode
cs: Režim Echa

en: Indent
cs: Odsadit

en: Maximum
cs: Maximální

en: Format
cs: Formát

en: Orientation
cs: Orientace

en: Text Direction
cs: Směr textu

en: Value
cs: Hodnota

en: Date
cs: Datum

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, descGroupBox)
en: Description
cs: Popis

en: Show Editor
cs: Zobrazit editor

en: Form Name
cs: Jméno formuláře

en: On Click
cs: Na kliknutí

en: Auto Tab Order
cs: Automatické pořadí karet

en: Spell Checking
cs: Kontrola pravopisu

en: Spell Checking Language
cs: Jazyk kontroly pravopisu

en: Editor Type
cs: Typ editoru

[ctx: AutoField editor's type]
en: Multiline Text
cs: Text na více řádků

[ctx: AutoField editor's type]
en: Image
cs: Obrázek

[ctx: Possible value of slider widget's "Tick position" property]
en: Above
cs: Nad

[ctx: Possible value of slider widget's "Tick position" property]
en: Left
cs: Vlevo

[ctx: Possible value of slider widget's "Tick position" property]
en: Below
cs: Pod

[ctx: Possible value of slider widget's "Tick position" property]
en: Right
cs: Vpravo

[ctx: Possible value of slider widget's "Tick position" property]
en: Both Sides
cs: Obě strany

en: Size
cs: Velikost

en: Image
cs: Obrázek

[ctx: Property: Smoothing when contents are scaled]
en: Smoothing
cs: Vyhlazování

[ctx: Property: Keep Aspect Ratio (keep short)]
en: Keep Ratio
cs: Zachovat poměr

[ctx: Property: Checked checkbox]
en: Checked
cs: Zkontrolováno

[ctx: Property: Tristate checkbox]
en: Tristate
cs: Třístavový

[ctx: Value of "Tristate" property in checkbox: default]
en: Default
cs: Výchozí

[ctx: Value of "Tristate" property in checkbox: yes]
en: Yes
cs: Ano

[ctx: Value of "Tristate" property in checkbox: no]
en: No
cs: Ne

[ctx: Editable combobox]
en: Editable
cs: Upravitelné

[ctx: Property: Button]
en: Auto Repeat
cs: Automaticky opakovat

[ctx: Property: Button is flat]
note: i18n("Auto Default")); unused (too advanced) setPropertyDescription("default", xi18nc("Property: Button is default", "Default"));
en: Flat
cs: Plochý

[ctx: Hyperlink address]
en: Hyperlink
cs: Hyperodkaz

[ctx: Hyperlink type, StaticHyperlink]
en: Static
cs: Statický

[ctx: Hyperlink type, DynamicHyperlink]
en: Dynamic
cs: Dynamický

[ctx: Hyperlink tool, DefaultTool]
en: Default
cs: Výchozí

[ctx: Hyperlink tool, BrowserTool]
en: Browser
cs: Prohlížeč

en: Text Format
cs: Formát textu

[ctx: For Text Format]
en: Plain
cs: Prostý

[ctx: For Text Format]
en: Auto
cs: Automaticky

[ctx: For Text Format]
en: Log
cs: Záznam

[ctx: Property: Password Mode for line edit]
en: Password Mode
cs: Modul hesla

[ctx: Property: For Word Wrap Policy]
en: At Word Boundary
cs: Na hranici slova

[ctx: Property: For Word Wrap Policy]
en: Anywhere
cs: Kdekoliv

[ctx: Property: For Word Wrap Policy]
en: At Word Boundary If Possible
cs: Na hranici slova pokud je to možné

en: Word Wrapping
cs: Zalamování slov

[ctx: Property: For Word Wrap Position]
en: None
cs: Nic

[ctx: Property: For Word Wrap Position]
en: In Pixels
cs: V pixelech

[ctx: Property: For Word Wrap Position]
en: In Columns
cs: Ve sloupcích

en: Links Underlined
cs: Podtržené odkazy

en: Horizontal Scroll Bar
cs: Vodorovný posuvník

[ctx: Property: Show Scroll Bar As Needed]
en: As Needed
cs: Podle potřeby

[ctx: Property: Scroll Bar Always Off]
en: Always Off
cs: Vždy vypnuto

[ctx: Property: Scroll Bar Always On]
en: Always On
cs: Vždy zapnuto

[ctx: Property: Text Edit accepts rich text]
en: Rich Text
cs: Rich text

en: Tab Widget
cs: Widget karet

en: A widget to display multiple pages using tabs
cs: Widget pro zobrazení více stránek pomocí karet

[ctx: Frame widget]
en: Frame
cs: Rámec

[ctx: A prefix for identifiers of frame widgets. Based on that, identifiers such as frame1, frame2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: frame
cs: rámec

en: Group Box
cs: Skupinový box

[ctx: A prefix for identifiers of group box widgets. Based on that, identifiers such as groupBox1, groupBox2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: groupBox
cs: Skupinový rámeček

en: A container to group some widgets
cs: Kontejner pro skupinu widgetů

[ctx: 'Title' property for group box]
en: Title
cs: Titulek

[ctx: 'Flat' property for group box]
en: Flat
cs: Plochý

en: Tab Position
cs: Umístění karet

[ctx: 'Current page' property for tab widget]
en: Current Page
cs: Aktuální stránka

en: Tab Shape
cs: Tvar karty

en: Document Mode
cs: Režim dokumentu

[ctx: Property value for Tab Shape]
en: Rounded
cs: Zaoblený

[ctx: Property value for Tab Shape]
en: Triangular
cs: Trojúhelníkový

en: &Image
cs: &Obrázek

en: &Assign Action...
cs: Přiř&adit činnost...

[ctx: default indent value]
en: default
cs: výchozí

[ctx: Add page to tab widget]
en: Add Page
cs: Přidat stranu

[ctx: Delete tab widget's page]
en: Delete Page
cs: Smazat stránku

[ctx: Rename tab widget's page]
en: Rename Page...
cs: Přejmenovat stranu...

[ctx: @window:title]
en: New Page Title
cs: Nový titul stránky

en: Enter a new title for the current page:
cs: Vložte nový titulek pro aktuální stránku:

[ctx: Add page to a stacked widget]
en: Add Page...
cs: Přidat stranu...

[ctx: Delete page from a stacked widget]
en: Delete Page
cs: Smazat stránku

[ctx: Go to Previous Page of a Stacked Widget]
en: Go to Previous Page
cs: Přejít na předchozí stranu

[ctx: Go to Next Page of a Stacked Widget]
en: Go to Next Page
cs: Přejít na následující stranu

[ctx: Edit rich text for a widget]
en: Edit Rich Text
cs: Upravit bohatý text

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Export
cs: Exportovat

[ctx: @title:window]
en: Copy Data From Table to Clipboard
cs: Zkopírovat data z tabulky do schránky

[ctx: @title:window]
en: Copy Data From Query to Clipboard
cs: Zkopírovat z dotazu do schránky

en: Could not open data for exporting.
cs: Nelze načíst data pro export.

en: (rows: %1, columns: %2)
cs: (řádky: %1, sloupce: %2)

en: (columns: %1)
cs: (sloupce: %1)

en: To CSV file:
cs: Do souboru CSV:

en: To clipboard.
cs: Do schránky.

en: Show Options &gt;&gt;
cs: Zobrazit možnosti &gt;&gt;

en: Delimiter:
cs: Oddělovač:

en: Text quote:
cs: Citace textu:

en: Defaults
cs: Výchozí

en: Copying
cs: Kopírování

en: Exporting
cs: Probíhá export

en: Hide Options &lt;&lt;
cs: Skrýt možnosti &gt;&gt;

en: no
cs: ne

en: false
cs: nepravda

[ctx: @title:window]
en: Import CSV Data From File
cs: Importovat ze souboru data CSV

[ctx: @title:window]
en: Paste CSV Data From Clipboard
cs: Zkopírovat ze schránky data CSV

[ctx: @action:button Import CSV]
en: &Import...
cs: &Importovat...

en: No database connection available.
cs: Není dostupné databázové spojení.

en: Please choose other name.
cs: Prosím, vyberte jiný název.

[ctx: @info]
en: Loading CSV Data from <filename>%1</filename>...
cs: Načítám data CSV z <filename>%1</filename>...

[ctx: @title:window]
en: Loading CSV Data
cs: Načítám data CSV

en: Comment symbol:
cs: Symbol komentáře:

en: Primary key
cs: Primární klíč

en: Import Options
cs: Možnosti importu

[ctx: @option:check CSV import: data will be appended to a new table]
en: &New table
cs: &Nová tabulka

[ctx: @option:check CSV import: data will be appended to existing table]
en: &Existing table
cs: &Existující tabulka

en: Choose Destination for Imported Data
cs: Vyberte cíl pro importovaná data

[ctx: @label]
en: Name:
cs: Název:

[ctx: @label]
en: Caption:
cs: Titulek:

[ctx: @label]
en: Row count:
cs: Počet řádků:

[ctx: @label]
en: Column count:
cs: Počet sloupců:

[ctx: @label]
en: Fields:
cs: Pole:

en: From CSV file:
cs: Ze souboru CSV:

en: From Clipboard
cs: Ze schránky

[ctx: @label Importing CSV data to table:]
en: To table:
cs: Do tabulky:

en: Ready to Import
cs: Připraven k importu:

en: Cannot open input file <filename>%1</filename>.
cs: Nelze otevřít vstupní soubor <filename>%1</filename>.

en: Start at line (1-%1):
cs: Začít na řadě (1-%1):

en: Start at line:
cs: Začít na řadě:

en: Column
cs: Sloupec

en: None
cs: Nic

en: Format for column %1:
cs: Formát pro sloupec %1:

[ctx: @action:button Add Database Primary Key to a Table]
en: &Add Primary Key
cs: Přid&at primární klíč

[ctx: @action:button Do Not Add Database Primary Key to a Table]
en: Do &Not Add
cs: &Nepřidávat

[ctx: @title:column Column 1, Column 2, etc.]
en: Column %1
cs: Sloupec %1

en: Importing data...
cs: Importuji data...

[ctx: Numeric type for column]
en: Number
cs: Číslo

[ctx: Currency type for column]
en: Currency
cs: Měna

[ctx: row count]
en: (rows: %1)
cs: (řady: %1)

[ctx: @title:row (with two spaces at the end)]
en: Column name
cs: Název sloupce

[ctx: @title:window]
en: CSV Import Options
cs: Možnosti importu CSV

en: Text encoding
cs: Kódování textu

[ctx: Date format: Auto]
en: Auto
cs: Automaticky

en: day
cs: den

en: month
cs: měsíc

en: year
cs: rok

en: Date format:
cs: Formát data:

en: Comma ","
cs: Čárka ","

en: Semicolon ";"
cs: Středník ";"

en: Tabulator
cs: Tabulátor

en: Space " "
cs: Mezera " "

en: Other
cs: Jiné

en: Query Columns
cs: Sloupce dotazu

en: Table
cs: Tabulka

en: Visible
cs: Viditelné

en: Sorting
cs: Třídění

en: Describes a way of sorting for a given field.
cs: Popisuje cestu řazení daného pole.

en: Ascending
cs: Vzestupně

en: Descending
cs: Sestupně

en: Criteria
cs: Kritérium

[ctx: @info]
en: Invalid criteria <icode>%1</icode>
cs: Chybné kritérium <icode>%1</icode>

[ctx: @info]
en: Invalid expression <icode>%1</icode>
cs: Chybný výraz <icode>%1</icode>

[ctx: short for 'expression' word (only latin letters, please)]
en: expr
cs: výr

en: Identifiers should start with a letter or '_' character
cs: Identifikátor musí začínat písmenem nebo znakem '_'

en: Could not set sorting for multiple columns (%1)
cs: Nelze nastavit řazení pro vicero sloupců (%1)

[ctx: @info]
en: Could not set criteria for <resource>%1</resource>
cs: Nelze nastavit kritérium <resource>%1</resource>

[ctx: Query column]
en: Column
cs: Sloupec

en: SQL Query Text
cs: Text SQL dotazu

en: Check Query
cs: Překontrolovat dotaz

en: The query is correct
cs: Dotaz je správný

en: The query is incorrect
cs: Dotaz je nesprávný

en: Please enter your query and execute "Check query" function to verify it.
cs: Prosím, vložte váš dotaz a spusťte funkci "Zkontrolovat dotaz"

en: Discard Changes and Switch
cs: Zahodit změny a přepnout

en: Don't Switch
cs: Nepřepínat

en: <para>This query is invalid.</para><para>Do you want to save it?</para>
cs: <para>Dotaz je neplatný.</para><para>Přejete si jej uložit?</para>

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: query
cs: dotaz

[ctx: tooltip]
en: Create new query
cs: Vytvořit nový dotaz

[ctx: what's this]
en: Creates new query.
cs: Vytvoří nový dotaz.

[ctx: @info]
en: Design of query <resource>%1</resource> has been modified.
cs: Návrh dotazu <resource>%1</resource> byl změněn.

[ctx: @info]
en: Query <resource>%1</resource> already exists.
cs: Dotaz <resource>%1</resource> již existuje.

[ctx: @info]
en: Query <resource>%1</resource>
cs: Dotaz <resource>%1</resource>

en: Query executing failed.
cs: Vykonání dotazu selhalo.

en: Edit Sections
cs: Upravit sekce

en: Raise
cs: Do popředí

en: Lower
cs: Dát do pozadí

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: report
cs: hlášení

[ctx: tooltip]
en: Create new report
cs: Vytvořit nové hlášení

[ctx: what's this]
en: Creates new report.
cs: Vytvoří nové hlášení.

[ctx: @info]
en: Design of report <resource>%1</resource> has been modified.
cs: Návrh hlášení <resource>%1</resource> byl změněn.

[ctx: @info]
en: Report <resource>%1</resource> already exists.
cs: Hlášení <resource>%1</resource> již existuje.

[ctx: @info]
en: Report <resource>%1</resource>
cs: Hlášení <resource>%1</resource>

[ctx: Page selector label]
en: Page:
cs: Strana:

en: Go to first page
cs: Přejít na první stranu

en: Goes to first page
cs: Přejde na první stranu

en: Go to previous page
cs: Přejít na předchozí stranu

en: Goes to previous page
cs: Přejde na následující stranu

en: Go to next page
cs: Přejít na následující stranu

en: Goes to next page
cs: Přejde na následující stranu

en: Go to last page
cs: Přejít na poslední stranu

en: Goes to last page
cs: Přejde na poslední stranu

en: Current page number
cs: Číslo aktuální strany

en: Number of pages
cs: Počet stran

en: Print
cs: Tisk

en: Print report
cs: Vytisknout hlášení

en: Prints the current report.
cs: Vytiskne aktuální hlášení.

[ctx: @title:menu]
en: E&xport As
cs: E&xportovat jako

en: Export:
cs: Exportovat:

[ctx: open dialog to export as text document]
en: Text Document...
cs: Textový dokument

en: Export as PDF
cs: Exportovat jako PDF

en: Exports the current report as PDF.
cs: Exportuje aktuální hlášení jako PDF.

[ctx: open dialog to export as spreadsheet]
en: Spreadsheet...
cs: Sešit...

[ctx: open dialog to export as web page]
en: Web Page...
cs: Stránka WWW...

en: Export the report as a web page (in HTML format)
cs: Uložit hlášení jako webovou stranu (ve formátu HTML)

en: Exports the report as a web page (in HTML format).
cs: Uloží hlášení jako webovou stranu (ve formátu HTML).

en: Print Failed
cs: Tisk selhal

en: Export Report as PDF
cs: Exportovat hlášení jako PDF

en: Exporting the report as PDF to %1 failed.
cs: Selhal export hlášení jako PDF do %1.

en: Export Failed
cs: Export selhal

en: Do you want to open exported document?
cs: Přejete si otevřít exportovaný dokument?

en: Export Report as Spreadsheet
cs: Exportovat hlášení jako sešit

en: Failed to export the report as spreadsheet to %1.
cs: Selhal se export hlášení jako sešit do %1.

en: Export Report as Web Page
cs: Exportovat hlášení jako webovou stranu

[ctx: @action:button]
en: Use Table
cs: Použít tabulku

en: Exporting the report as web page to %1 failed.
cs: Selhal export hlášení jako webovou stranu do %1.

en: Opening failed
cs: Otevření selhalo

en: Edit
cs: Upravit

en: Edit actions
cs: Upravit činnosti

en: Configure Editor...
cs: Nastavit editor...

en: &Import...
cs: &Importovat...

en: Import script
cs: Importovat skript

en: Imports script from a file.
cs: Importuje skript dat ze souboru.

en: &Export...
cs: &Exportovat...

en: Export script
cs: Exportovat skript

en: Exports script to a file.
cs: Exportovat skript do souboru.

[ctx: @title:window]
en: Import Script
cs: Importovat skript

[ctx: @info]
en: Could not read <filename>%1</filename>.
cs: Není možné číst <filename>%1</filename>.

[ctx: @title:window]
en: Export Script
cs: Exportovat skript

en: Script Type
cs: Typ skriptu

en: The type of script
cs: Typ skriptu

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: script
cs: skript

[ctx: tooltip]
en: Create new script
cs: Vytvořit nový skript

[ctx: what's this]
en: Creates new script.
cs: Vytvoří nový skript.

en: Error executing script at line %1:
    %2
cs: Chyba při spuštění skriptu na řádku %1:
    %2

en: Kexi Script
cs: Skript Kexi

[ctx: @info]
en: Design of script <resource>%1</resource> has been modified.
cs: Návrh skriptu <resource>%1</resource> byl změněn.

[ctx: @info]
en: Script <resource>%1</resource> already exists.
cs: Skript <resource>%1</resource> již existuje.

en: Record source:
cs: Zdroj záznamu:

en: Visible column:
cs: Viditelný sloupec:

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change <resource>%1</resource> property for table field from <resource>%2</resource> to <resource>%3</resource>
cs: Změnit vlastnost <resource>%1</resource> pro pole tabulky z <resource>%2</resource> na <resource>%3</resource>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert table field "%1"
cs: Vložit pole tabulky "%1"

en: Field Caption
cs: Popisek pole

en: Data Type
cs: Datový typ

en: Comments
cs: Komentáře

en: Describes additional comments for the field
cs: Popisuje Následující komponenty pole.

[ctx: Table field]
en: Field
cs: Pole

en: Subtype
cs: Podtyp

[ctx: Image object type]
en: Image
cs: Obrázek

en: Unsigned Number
cs: Kladné číslo

en: Max Length
cs: Maximální délka

en: Precision
cs: Přesnost

[ctx: Auto Decimal Places]
en: Auto
cs: Automaticky

en: Default Width
cs: Výchozí šířka

en: Default Value
cs: Výchozí hodnota

en: Unique
cs: Unikátní

en: Required
cs: Požadované

en: Allow Zero
    Size
cs: Povolit nulovou
    velikost

en: Autonumber
cs: Automatické číslování

en: Indexed
cs: Indexovaná

en: Record Source
cs: Zdroj záznamu

[ctx: Record source type (in two records)]
en: Record Source
    Type
cs: Zdroj záznamu
    Typ

en: Visible Column
cs: Viditelný sloupec

en: Cannot switch to data view, because table design is empty.
    First, please create your design.
cs: Nelze zobrazit datový pohled, protože je návrh tabulky prázdný.
    nejdřív vytvořte návrh.

[ctx: @info]
en: <para>Saving changes for existing table design is now required.</para>%1
cs: <para>Nyní je požadováno uložení změn návrhu existující tabulky.</para>%1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change data type for field <resource>%1</resource> to <resource>%2</resource>
cs: Změnit typ dat pro pole <resource>%1</resource> na <resource>%2</resource>

en: <para>Do you want to create primary key for current field? Click <interface>Cancel</interface> to cancel setting autonumber.</para>
cs: <para>Přejete si pro aktuální pole vytvořit primární klíč? Kliknutím na <interface> Zrušit</interface> zrušíte automatické číslování.</para>

[ctx: @action:button]
en: Create &Primary Key
cs: Vytvořit &primární klíč

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set primary key for field <resource>%1</resource>
cs: Nastavit primární klíč pro pole <resource>%1</resource>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Unset primary key for field <resource>%1</resource>
cs: Odstranit primární klíč pro pole <resource>%1</resource>

en: You should enter field caption.
cs: Měli byste zadat popisek pole.

en: You have added no fields.
    Every table should have at least one field.
cs: Nevložili jste žádné pole.
    Každá tabulka by měla mít alespoň jedno pole.

[ctx: @info]
en: <para>You have added <resource>%1</resource> field name twice.</para><para>Field names cannot be repeated. Correct name of the field.</para>
cs: <para>Pole <resource>%1</resource> jste zadali dvakrát.</para><para>Jména polí nelze opakovat. Opravte jméno pole.</para>

[ctx: @info]
en: Table <resource>%1</resource> has no primary key defined.<para><note>Although a primary key is not required, it is needed for creating relations between database tables. Do you want a primary key to be automatically added now?</note></para><para>If you want to add a primary key by hand, press <interface>Cancel</interface> to cancel saving table design.</para>
cs: Tabulka <resource>%1</resource> nemá definovaný primární klíč.<para><note>Ačkoliv primární klíč není požadován, je potřebný pro vytváření vztahů mezi tabulkami databáze. Přejete si nyní primární klíč vložit automaticky?</note></para><para>Pokud si přejete primární klíč zadat ručně, přerušte ukládání tabulky kliknutím na <interface>Zrušit</interface>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>You are about to change the design of table <resource>%1</resource> but following objects using this table are open:</para>
cs: <para>Přejete si změnit návrh tabulky <resource>%1</resource>, ale máte otevřené následující objekty používající tabulku:</para>

[ctx: @info]
en: Table field <resource>%1</resource>
cs: Pole tabulky <resource>%1</resource>

[ctx: Empty table row]
en: Empty Row
cs: Prázdná řada

[ctx: @info]
en: <para>Do you want to save the design now?</para>%1
cs: <para>Přejete si návrh nyní uložit?</para>%1

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: table
cs: tabulka

[ctx: tooltip]
en: Create new table
cs: Vytvořit novou tabulku

[ctx: what's this]
en: Creates new table.
cs: Vytvoří novou kartu.

[ctx: @info]
en: Design of table <resource>%1</resource> has been modified.
cs: Návrh tabulky <resource>%1</resource> byl změněn.

[ctx: @info]
en: Table <resource>%1</resource> already exists.
cs: Tabulka <resource>%1</resource> již existuje.

en: Lookup column
cs: Vyhledat sloupec

[ctx: @info]
en: Table <resource>%1</resource>
cs: Tabulka <resource>%1</resource>

[ctx: Question]
en: Error: %1?
cs: Chyba: %1?

[ctx: @action:button]
en: &Delete Record
cs: &Smazat záznam

en: Do you want to clear the contents of table %1?
cs: Opravdu si přejet smazat obsah tabulky %1?

[ctx: @action:button]
en: &Clear Contents
cs: S&mazat obsah

en: Record: %1
cs: Záznam: %1

[ctx: @action:button Correct Changes]
en: Correct
cs: Správně

en: Correct changes
cs: Opravit změny

[ctx: @action:button]
en: Discard Changes
cs: Zahodit změny

en: NAME
cs: NÁZEV

en: Field Name
cs: Název pole

en: * (All Columns)
cs: * (Všechny sloupce)

[ctx: Text encoding: Default]
en: Default: %1
cs: Výchozí: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Server Information
cs: Informace o serveru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_add)
en: &Add...
cs: Přid&at...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_edit)
en: &Edit...
cs: &Upravit...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_remove)
en: &Delete...
cs: &Smazat...

en: Add a new database connection
cs: Přidat nové databázové spojení

en: Edit selected database connection
cs: Upravit vybrané databázové spojení

en: File
cs: Soubor

[ctx: @action:button Add Database Connection]
en: &Add
cs: Přid&at

en: Add database connection
cs: Přidat databázové spojení

[ctx: @title:window]
en: Add a New Database Connection
cs: Přidat nové databázové spojení

[ctx: @action:button Save Database Connection]
en: &Save
cs: &Uložit

en: Save changes made to this database connection
cs: Uložit změny provedené na tomto databázovém spojení

[ctx: @title:window]
en: Edit Database Connection
cs: Upravit databázové spojení

[ctx: @action:button]
en: Save Changes
cs: Uložit změny

[ctx: @action:button]
en: &Test Connection
cs: O&testovat spojení

en: Test database connection
cs: Otestovat databázové spojení

en: Database Connection
cs: Databázové spojení

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dbGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Database
cs: Databáze

en: Parameters
cs: Parametry

en: Details
cs: Podrobnosti

[ctx: @title:window]
en: Open Database
cs: Otevřít databázi

[ctx: @title:window]
en: Connect to a Database Server
cs: Připojit se k databázovému serveru

[ctx: @action:button]
en: &Open
cs: &Otevřít

en: Open Database Connection
cs: Otevřít databázové spojení

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, authenticationGBox)
en: Authentication
cs: Ověření

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userLbl)
en: &Username:
cs: &Uživatelské jméno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLbl)
en: &Password:
cs: H&eslo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSavePassword)
en: Save password
cs: Uložit heslo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
cs: &Jméno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: &Caption (optional):
cs: &Záhlaví okna (nepovinné):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, locationBGrp)
en: Database Server
cs: Databázový server

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEngine)
en: &Engine:
cs: &Databáze:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, localhostRBtn)
en: Local server
cs: Lokální server

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, remotehostRBtn)
en: Remote server
cs: Vzdálený server

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hostLbl)
en: &Hostname:
cs: &Název počítače:

[ctx: port: default]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkPortDefault)
en: Default
cs: Výchozí

[ctx: socket: default]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSocketDefault)
en: Default
cs: Výchozí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Description:
cs: &Popis

[ctx: @title:window]
en: Opening Database
cs: Otevírám databázi

en: &Details >>
cs: Po&drobnosti >>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domainLabel)
en: Database server:
cs: Databázový server:

[ctx: unspecified user]
en: (unspecified)
cs: (neurčeno)

en: &Open
cs: &Otevřít

en: All supported formats
cs: Všechny podporované formáty

en: Computer
cs: Počítač

en: Could not enter directory <filename>%1</filename>.
cs: Není možné přejít do adresáře <filename>%1</filename>.

en: Go to parent directory
cs: Přejít do rodičovského adresáře

en: Select directory
cs: Vyberte adresář

en: Name:
cs: Jméno:

en: Filter:
cs: Filtr:

en: Enter a filename.
cs: Zadejte název souboru.

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> does not exist.
cs: Soubor <filename>%1</filename> neexistuje.

[ctx: @info]
en: Enter a filename.
cs: Zadejte název souboru.

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> is not readable.
cs: Soubor <filename>%1</filename> nelze číst.

en: Do you want to replace it?
cs: Opravdu si jej přejete nahradit?

en: Replace object
cs: Nahradit objekt

[ctx: @action:button]
en: &Choose Other Name...
cs: &Vyberte jiný název...

en: Caption:
cs: Titulek:

en: Please enter the name.
cs: Zadejte název.

en: Please enter the caption.
cs: Prosím, zadejte nadpis.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userNameLabel)
en: Username:
cs: Uživatelské jméno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, anonymousLabel)
en: Anonymous:
cs: Anonymní:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Database name:
cs: Název databáze:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
cs: Heslo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, keepCheckBoxLabel)
en: Remember password:
cs: Zapamatovat heslo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, option_file)
en: Projects stored in a file
cs: Projekt uložené v souboru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, option_server)
en: Projects stored on a database server
cs: Projekty uložené na databázovém serveru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Project Name
cs: Jméno projektu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Connection
cs: Připojení

en: File (%1)
cs: Soubor (%1)

[ctx: @title:window Enter Query Parameter Value]
en: Enter Parameter Value
cs: Zadejte hodnotu parametru

[ctx: Boolean False - No]
en: No
cs: Ne

[ctx: Boolean True - Yes]
en: Yes
cs: Ano

en: This file already exists. Do you want to overwrite it?
cs: Tento soubor již existuje. Opravdu si jej přejete přepsat?

en: Overwrite
cs: Přepsat

[ctx: @title:window]
en: Project Navigator
cs: Navigátor projektem

en: Open object
cs: Otevřít objekt

en: Delete object
cs: Smazat objekt

en: Deletes the object selected in the list.
cs: Smaže objekt vybraný ze seznamu.

en: &Rename...
cs: &Přejmenovat...

en: Rename object
cs: Přejmenovat objekt

en: &Design
cs: &Návrh

en: Design object
cs: Navrhnout objekt

[ctx: Export->To Clipboard as Data...]
en: To &Clipboard...
cs: Do s&chránky...

en: Export data to clipboard
cs: Exportovat data do schránky

en: Export data to a file
cs: Exportovat data do souboru

en: &Create Object: %1...
cs: &Vytvořit objekt: %1...

en: &Create Object...
cs: &Vytvořit objekt...

[ctx: @info Rename object %1:]
en: Rename <resource>%1</resource>:
cs: Přejmenovat <resource>%1</resource>:

[ctx: @action:button Rename object]
en: Rename
cs: Přejmenovat

[ctx: @title:window Rename Object %1.]
en: Rename <resource>%1</resource>
cs: Přejmenovat <resource>%1</resource>

[ctx: @title:window]
en: Properties
cs: Vlastnosti

en: Table:
cs: Tabulka:

[ctx: Insert table/query into relations view]
en: &Insert
cs: Vlož&it

en: &Hide Table
cs: S&krýt tabulku

en: &Append Field
cs: Přid&at pole

en: &Append Fields
cs: Přid&at pole

en: &Open Table
cs: &Otevřít tabulku

en: &Design Table
cs: &Navrhnout tabulku

en: Relationship
cs: Vztah

[ctx: @info:whatsthis]
en: Contains a pointer to the currently selected record.
cs: Obsahuje ukazatel na aktuálně otevřený záznam.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Record navigator.
cs: Navigátor záznamem.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Column <resource>%1</resource>.
cs: Sloupec <resource>%1</resource>.

[ctx: Default text for undo action]
en: Undo
cs: Zpět

en: Undo %1
cs: Zpět %1

[ctx: Default text for redo action]
en: Redo
cs: Znovu

en: Redo %1
cs: Znovu %1

en: <empty>
cs: <prázdné>

en: Redo
cs: Znovu

en: Undo
cs: Zpět

en: Insert From &File...
cs: Vložit ze sou&boru...

en: &Clear
cs: &Smazat

[ctx: @title]
en: Insert Image From File
cs: Vložit obrázek ze souboru

[ctx: @title]
en: Save Image to File
cs: Uložit obrázek do souboru

en: <para>File <filename>%1</filename> already exists.</para><para>Do you want to replace it with a new one?</para>
cs: <para>Soubor <filename>%1</filename> již existuje.</para><para>Přejete si jej nahradit novým?</para>

en: &Don't Replace
cs: &Nenahrazovat

[ctx: @action:button]
en: &Replace
cs: Nah&radit

[ctx: Autonumber, make it as short as possible]
en: (auto)
cs: (automaticky)

en: Record:
cs: Záznam:

en: Current record number
cs: Číslo aktuálního záznamu

[ctx: "of" in record number information: N of M]
en: of
cs: z

en: Number of records
cs: Počet záznamů

en: Editing indicator
cs: Indikátor režimu úprav

en: First record
cs: První záznam

en: Go to first record
cs: Přejít na první záznam

en: Go to previous record
cs: Přejít na předchozí řadu

en: Previous record
cs: Předchozí záznam

en: Go to next record
cs: Přejít na následující řadu

en: Next record
cs: Následující záznam

en: Go to last record
cs: Přejít na poslední řadu

en: Last record
cs: Poslední záznam

en: Go to new record
cs: Přejít na novou řadu

en: New record
cs: Nový záznam
