kexi - en to et translation catalogue (1083 entries)

en: &No View
et: Vaade &puudub

en: &Data View
et: &Andmevaade

en: D&esign View
et: &Kujundusvaade

en: &Text View
et: &Tekstivaade

en: &Unknown
et: T&undmatu

en: This function is not available for version %1 of %2 application.
et: See funktsiooni pole saadaval %2 rakenduse versioonile %1.

[ctx: @info]
en: <application>%1</application> could have been incorrectly installed or started. The application will be closed.
et: <application>%1</application> võib olla valesti paigaldatud või käivitatud. Rakendus suletakse.

en: Visual database applications creator
et: Visuaalne andmebaasirakenduste looja

en: © 2002-%1, The Kexi Team
et: © 2002-%1: Kexi meeskond

en: This software is developed by Kexi Team - an international group of independent developers. They form a part of the Calligra Project.
et: Käesolevat tarkvara arendab sõltumatutest arendajatest koosnev
    rahvusvaheline Kexi meeskond. See kuulub Calligra projekti.

en: Project maintainer & developer, overall design
et: Projekti hooldaja ja arendaja, üldine kujundus

en: OpenOffice Polska LLC
et: OpenOffice Polska

en: Sponsoring and support (employer of Jarosław Staniek in 2003-2007)
et: Sponsor ja toetaja (Jarosław Stanieki tööandja 2003-2007)

en: PostgreSQL database driver, Migration and Reporting modules, numerous bug fixes
et: PostgreSQL andmebaasi draiver, migreerumis- ja aruandemoodul, arvukad veaparandused

en: Map elements for forms and reports, map flake shape
et: Vormide ja aruannete kaardielemendid, kaardikujund

en: Features and bug fixes
et: Omadused ja veaparandused

en: Users Manual for Kexi 2, main window improvements, numerous bug reports
et: Kexi 2 käsiraamat, peaakna parandused, arvukad veateated

en: Several form widgets, porting to Qt 4, stabilization
et: Mitu vormividinat, port Qt4 peale, stabiliseerimine

en: Web elements for forms and reports
et: Vormide ja aruannete veebielemendid

en: Scripting module (KROSS), Python language bindings, design
et: Skriptimoodul (KROSS), Pythoni keele seosed, disain

en: Web Forms module
et: Veebivormide moodul

en: Sybase/MS SQL Server/ODBC database drivers, xBase migration plugin, improvements for KexiDB
et: Sybase/MS SQL serveri/ODBC andmebaasidraiverid, xBase'i migreerimisplugin, KexiDB parandused

en: First version of Property Editor and Form Designer
et: Kexi omaduste redaktori ja vormikujundaja algversioon

en: Contributions for MySQL and KexiDB, fixes, Migration module, MS Access file format support
et: MySQL ja Kexi andmebaasi arendamine, parandused, migreerumismoodul, MS Accessi failivormingu toetus

en: Oracle database driver
et: Oracle'i andmebaasidraiver

en: Graphics effects, helper dialogs
et: Graafika, abidialoogid

en: ODBC database driver
et: ODBC andmebaasidraiver

en: Former project maintainer & developer
et: Projekti endine hooldaja ja arendaja

en: Former developer
et: Endine arendaja

en: Original Form Designer, original user interface & much more
et: Algne vormikujundaja, algne kasutajaliides ja palju muud

en: CQL++, SQL assistance
et: CQL++, SQL abi

en: Original code cleanings
et: Originaalkoodi puhastamine

en: Bugfixes, original Table Widget
et: Vigade parandused, algupärane tabelividin

en: Numerous bug reports and tests
et: Arvukad veateated ja testid

en: Numerous bug reports and tests, handbook improvements
et: Arvukad veateated ja testid, käsiraamatu täiendamine

en: Bug fixes, build system improvements, code cleanups
et: Veaparandused, ehitussüsteemi täiustamine, koodi puhastamine

en: Code cleanups
et: Koodi puhastamine

en: Initial design improvements
et: Esialgse kujunduse parandamine

en: Icons and user interface research
et: Ikoonid ja kasutajaliides

en: Coffee sponsoring
et: Kohvipakkuja

en: Numerous bug reports, usability tests, technical support
et: Arvukad veateated, kasutustestid, tehniline toetus

en: Unknown error
et: Tundmatu viga

en: Details:
et: Detailid:

en: Object could not be opened in Data View.
et: Objekti avamine andmevaates nurjus.

en: Do you want to open it in Text View?
et: Kas avada see tekstivaates?

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: object
et: objekt

en: Could not create object's window.
et: Objekti akna loomine nurjus.

en: The plugin or object definition may be corrupted.
et: Plugin või objekti definitsioon võib olla vigane.

en: Could not load object's definition.
et: Objekti definitsiooni laadimine nurjus.

en: Object design may be corrupted.
et: Objekti kujundus võib olla vigane.

en: Could not load object's data.
et: Objekti andmete laadimine nurjus.

en: Could not set empty name for this object.
et: Sellel objektil peab nimi olema.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Open File
et: Faili avamine nurjus

en: Project major version
et: Projekti peaversioon

en: Project minor version
et: Projekti lisaversioon

en: Project caption
et: Projekti pealdis

en: Project description
et: Projekti kirjeldus

en: This project is opened as read only.
et: See projekt on avatud kirjutuskaitstuna.

en: Open As Read Only
et: Ava kirjutuskaitstuna

[ctx: @info]
en: <para>Could not open file <filename>%1</filename> for reading and writing.</para><para>Do you want to open the file as read only?</para>
et: <para>Faili <filename>%1</filename> avalime lugemiseks ja kirjutamiseks nurjus</para><para>Kas avada fail kirjutuskaitstult?</para>

en: &Ascending
et: K&asvav

en: Sort data in ascending order
et: Sorteeri andmed kasvavad järjekorras

en: Sorts data in ascending order (from A to Z and from 0 to 9). Data from selected column is used for sorting.
et: Sorteerib andmed kasvavas järjekorras (A kuni Z ja 0 kuni 9). Sorteerimiseks kasutatakse valitud veeru andmeid.

en: &Descending
et: Ka&hanev

en: Sort data in descending order
et: Sorteeri andmed kahanevas järjekorras

en: Sorts data in descending (from Z to A and from 9 to 0). Data from selected column is used for sorting.
et: Sorteerib andmed kahanevas järjekorras (Z kuni A ja 9 kuni 0). Sorteerimiseks kasutatakse valitud veeru andmeid.

en: Switch to data view
et: Lülitu andmevaatele

en: Switches to data view.
et: Lülitub andmevaatele.

en: Switch to design view
et: Lülitu kujundusvaatele

en: Switches to design view.
et: Lülitub kujundusvaatele.

en: Switch to text view
et: Lülitu tekstivaatele

en: Switches to text view.
et: Lülitub tekstivaatele.

en: Menu for the current window
et: Aktiivse akna menüü

en: Shows menu for the current window.
et: Aktiivse akna menüü näitamine.

en: Save
et: Salvesta

en: Save current design
et: Salvesta aktiivne kujundus

en: Saves changes made to the current design.
et: Salvestab kõik aktiivse kujunduse muudatused.

en: Data
et: Andmed

en: Design
et: Kujundus

en: Could not create new object.
et: Uue objekti loomine nurjus.

en: Save Changes
et: Salvesta muudatused

en: Do Not Switch
et: Ära lülitu

en: <para>There are unsaved changes in object <resource>%1</resource>.</para><para>Do you want to save these changes before switching to other view?</para>
et: <para>Objekt <resource>%1</resource> sisaldab salvestamata muudatusi.</para><para>Kas soovid muudatused enne teisele vaatele lülitumist salvestada?</para>

en: Confirm Saving Changes
et: Muudatuste salvestamise kinnitus

en: Design has been changed. You must save it before switching to other view.
et: Kujundust on muudetud. Enne uuele vaatele lülitumist tasuks see salvestada.

en: Switching to other view failed (%1).
et: Teisele vaatele lülitumine nurjus (%1).

en: Saving object's definition failed.
et: Objekti definitsiooni salvestamine nurjus.

en: Saving object's data failed.
et: Objekti andmete salvestamine nurjus.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move multiple widgets
et: Liiguta mitu vidinat

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align Widgets to Grid
et: Joonda vidinad alusvõrgule

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align Widgets to Left
et: Joonda vidinad vasakule

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align Widgets to Right
et: Joonda vidinad paremale

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align Widgets to Top
et: Joonda vidinad üles

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align Widgets to Bottom
et: Joonda vidinad alla

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Grid
et: Muuda vidinate suurust vastavalt alusvõrgule

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Fit Contents
et: Muuda vidinate suurust vastavalt sisule

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Narrowest
et: Muuda vidinate suurust vastavalt kitsaimale

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Widest
et: Muuda vidinate suurust vastavalt kõige laiemale

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Shortest
et: Muuda vidinate suurust vastavalt lühimale

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Tallest
et: Muuda vidinate suurust vastavalt pikimale

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert widget
et: Lisa vidin

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste
et: Aseta

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete widget
et: Kustuta vidin

[ctx: (qtundo-format)]
en: Duplicate widget
et: Klooni vidin

[ctx: (qtundo-format)]
en: Cut
et: Lõika

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add Page
et: Lisa lehekülg

en: Page %1
et: Lehekülg %1

en: &New Connection
et: &Uus ühendus

en: OK?
et: Kas sobib?

en: Connection correctness
et: Ühenduse korrektsus

en: Sender
et: Saatja

en: Signal
et: Signaal

en: Receiver
et: Saaja

en: Slot
et: Pesa

en: The signal/slot arguments are not compatible.
et: Signaali/pesa argumendid ei ühildu.

en: Do you want to delete this connection?
et: Kas kustutada see ühendus?

en: Columns
et: Veerud

en: &Add Item
et: Lis&a element

en: New &Subitem
et: Uu&s alamelement

en: Move Item &Up
et: Liiguta element ü&les

en: Move Item &Down
et: Liiguta element &alla

en: Contents
et: Sisu

en: Caption
et: Pealdis

en: Width
et: Laius

en: Clickable
et: Klõpsatav

en: Resizable
et: Muudetava suurusega

en: Full Width
et: Täislaiusega

en: New Column
et: Uus veerg

en: New Item
et: Uus element

en: Sub Item
et: Alamelement

en: Form
et: Vorm

en: Multiple Widgets (%1)
et: Mitu vidinat (%1)

en: %1 : Form
et: %1 : vorm

en: No Buddy
et: Semu puudub

[ctx: Translators: please keep this string short (less than 20 chars)]
en: Hor. Alignment
et: Rõhtjoondus

en: Horizontal Alignment
et: Rõhtjoondus

[ctx: Translators: please keep this string short (less than 20 chars)]
en: Ver. Alignment
et: Püstjoondus

en: Vertical Alignment
et: Püstjoondus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Name
et: Nimi

en: Window title
et: Akna nimi

en: Text
et: Tekst

en: Background Pixmap
et: Taustapilt

en: Geometry
et: Geomeetria

en: Size Policy
et: Suuruse reegel

en: Minimum Size
et: Miinimumsuurus

en: Maximum Size
et: Maksimumsuurus

en: Cursor
et: Kursor

en: Foreground Color
et: Esiplaani värv

en: Background Color
et: Taustavärv

en: Fill Background
et: Tausta täitmine

en: Focus Policy
et: Fookuse reegel

en: Margin
et: Veeris

en: Read Only
et: Kirjutuskaitstud

en: Style Sheet
et: Laaditabel

[ctx: Widget's Tooltip]
en: Tooltip
et: Kohtspikker

[ctx: Widget's Whats This]
en: What's This
et: Mis see on?

en: Icon Size
et: Ikooni suurus

en: Frame
et: Raam

en: Frame Width
et: Raami laius

en: Mid Frame Width
et: Raami kesklaius

en: Frame Shape
et: Raami kuju

en: Frame Shadow
et: Raami vari

en: Vertical Scrollbar
et: Püstine kerimisriba

en: Horizontal Scrollbar
et: Rõhtne kerimisriba

en: No Background
et: Taust puudub

en: Palette Foreground
et: Paleti esiplaan

[ctx: Auto (HINT: for AutoText)]
en: Auto
et: Automaatne

[ctx: Auto (HINT: for Align)]
en: Auto
et: Automaatne

[ctx: Left (HINT: for Align)]
en: Left
et: Vasakule

[ctx: Right (HINT: for Align)]
en: Right
et: Paremale

[ctx: Center (HINT: for Align)]
en: Center
et: Keskele

[ctx: Justify (HINT: for Align)]
en: Justify
et: Rööpselt

[ctx: Top (HINT: for Align)]
en: Top
et: Üles

[ctx: Bottom (HINT: for Align)]
en: Bottom
et: Alla

[ctx: No Frame (HINT: for Frame Shape)]
en: No Frame
et: Raam puudub

[ctx: Box (HINT: for Frame Shape)]
en: Box
et: Kast

[ctx: Panel (HINT: for Frame Shape)]
en: Panel
et: Paneel

[ctx: Windows Panel (HINT: for Frame Shape)]
en: Windows Panel
et: Aknapaneel

[ctx: Horiz. Line (HINT: for Frame Shape)]
en: Horiz. Line
et: Rõhtjoon

[ctx: Vertical Line (HINT: for Frame Shape)]
en: Vertical Line
et: Püstjoon

[ctx: Styled (HINT: for Frame Shape)]
en: Styled
et: Stiiliga

[ctx: Popup (HINT: for Frame Shape)]
en: Popup
et: Hüpik

[ctx: Menu Bar (HINT: for Frame Shape)]
en: Menu Bar
et: Menüüriba

[ctx: Toolbar (HINT: for Frame Shape)]
en: Toolbar
et: Tööriistariba

[ctx: Text Box (HINT: for Frame Shape)]
en: Text Box
et: Tekstikast

[ctx: Tab Widget (HINT: for Frame Shape)]
en: Tab Widget
et: Kaardividin

[ctx: Group Box (HINT: for Frame Shape)]
en: Group Box
et: Grupikast

[ctx: Plain (HINT: for Frame Shadow)]
en: Plain
et: Tavaline

[ctx: Raised (HINT: for Frame Shadow)]
en: Raised
et: Esiletõstetud

[ctx: Sunken (HINT: for Frame Shadow)]
en: Sunken
et: Sisselangenud

[ctx: for Frame Shadow]
en: Internal
et: Sisemine

[ctx: No Focus (HINT: for Focus)]
en: No Focus
et: Fookus puudub

[ctx: Tab (HINT: for Focus)]
en: Tab
et: Tabeldusklahv

[ctx: Click (HINT: for Focus)]
en: Click
et: Klõps

[ctx: Tab/Click (HINT: for Focus)]
en: Tab/Click
et: Tabeldusklahv/klõps

[ctx: Tab/Click/MouseWheel (HINT: for Focus)]
en: Tab/Click/Mouse Wheel
et: TAB/klõps/hiireratas

en: Auto
et: Automaatne

en: Always Off
et: Alati väljas

en: Always On
et: Alati sees

en: Horizontal
et: Rõhtne

en: Vertical
et: Püstine

en: Left to Right
et: Vasakult paremale

en: Right to Left
et: Paremalt vasakule

en: Qt Designer UI Files
et: Qt Disaineri UI-failid

en: No action
et: Toiming puudub

en: Application actions
et: Rakenduse toimingud

[ctx: Current form's actions]
en: Current
et: Aktiivne

en: Open in Data View
et: Avamine andmevaates

en: Execute
et: Käivita

[ctx: Note: use multiple rows if needed]
en: Export to File
    As Data Table
et: Eksport faili
    andmetabelina

[ctx: Note: use multiple rows if needed]
en: Copy to Clipboard
    As Data Table
et: Kopeerimine lõikepuhvrisse
    andmetabelina

en: Open in Design View
et: Avamine disainivaates

en: Open in Text View
et: Avamine tekstivaates

en: Close View
et: Vaate sulgemine

[ctx: @title:window]
en: Assigning Action to Button
et: Toimingu omistamine nupule

en: Action category:
et: Toimingu kategooria:

en: Action to execute:
et: Käivitatav toiming:

[ctx: Assign action]
en: &Assign
et: &Omista

en: Assign action
et: Toimingu omistamine

[ctx: @title:window]
en: Edit Rich Text
et: Vormindatud teksti muutmine

en: Bold
et: Rasvane

en: Italic
et: Kaldkiri

en: Underline
et: Allajoonitud

en: Superscript
et: Ülakiri

en: Subscript
et: Alakiri

en: Left Align
et: Vasakjoondus

en: Centered
et: Keskjoondatud

en: Right Align
et: Paremjoondus

en: Justified
et: Plokkjoondus

[ctx: @title:window]
en: Edit Tab Order
et: Läbikerimise järjekorra muutmine

en: Move Up
et: Liiguta üles

en: Move widget up
et: Liiguta vidin üles

en: Move Down
et: Liiguta alla

en: Move widget down
et: Liiguta vidin alla

en: Handle tab order automatically
et: Läbikerimise järjekorda käsitletakse automaatselt

[ctx: @title:window]
en: Edit Contents of %1
et: %1 sisu muutmine

[ctx: Insert Horizontal Widget]
en: Insert Horizontal
et: Lisa rõhtne

[ctx: Insert Vertical Widget]
en: Insert Vertical
et: Lisa püstine

en: Insert Widget: %1
et: Lisa vidin: %1

en: Cancel
et: Loobu

[ctx: Tab widget's page]
en: Tab Page
et: Kaardilehekülg

[ctx: Widget's type]
en: Type
et: Tüüp

en: Widget name
et: Vidina nimi

[ctx: Button text: Next page in assistant (wizard)]
en: Next
et: Järgmine

en: Open
et: Ava

[ctx: @info]
en: The file or directory <filename>%1</filename> does not exist.
et: Faili või kataloogi <filename>%1</filename> ei ole olemas.

[ctx: @info]
en: Invalid hyperlink <link>%1</link>.
et: Vigane hüperlink <link>%1</link>.

[ctx: @info]
en: Executable <link>%1</link> not allowed.
et: Täitmisfail <link>%1</link> ei ole lubatud.

[ctx: @info]
en: Remote hyperlink <link>%1</link> not allowed.
et: Võrgu-hüperlink <link>%1</link> ei ole lubatud.

[ctx: @info]
en: Do you want to run this file?<warning>Running executables can be dangerous.</warning>
et: Kas käivitada see fail?<warning>Täitmisfailide käivitamine võib olla ohtlik.</warning>

[ctx: @title:window]
en: Report a Bug or Wish
et: Veateate või soovi saatmine

en: Operating system & platform:
et: Operatsioonisüsteem ja platvorm:

[ctx: Other operating system]
en: Other
et: Muu

[ctx: Other platform]
en: Other
et: Muu

en: (All fields)
et: (Kõik väljad)

en: (Current field)
et: (Aktiivne väli)

[ctx: @title:window]
en: Replace
et: Asendamine

[ctx: @title:window]
en: Replace in <resource>%1</resource>
et: Asendamine - <resource>%1</resource>

[ctx: @title:window]
en: Find
et: Otsimine

[ctx: @title:window]
en: Find in <resource>%1</resource>
et: Otsimine - <resource>%1</resource>

en: The search item was not found
et: Otsitavat elementi ei leitud

[ctx: Look in field:]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Look in:
et: Otsimis&koht:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_2)
en: &Search:
et: Ot&sing:

[ctx: Match: Whole words only]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_wholeWords)
en: &Whole words only
et: &Ainult terved sõnad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Fi&nd:
et: O&tsitav:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_promptOnReplace)
en: Prompt on replace
et: Asendamisel küsitakse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_3)
en: &Match:
et: So&bivus:

[ctx: Match: Case sensitive]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_caseSensitive)
en: C&ase sensitive
et: Tõstutun&dlik

[ctx: Match: Any Part of Field]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_match)
en: Any Part of Field
et: Kõik välja osad

[ctx: Match: Whole Field]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_match)
en: Whole Field
et: Terve väli

[ctx: Match: Start of Field]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_match)
en: Start of Field
et: Välja algus

[ctx: Search Up]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_search)
en: Up
et: Üles

[ctx: Search Down]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_search)
en: Down
et: Alla

[ctx: Look In All Rows]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_search)
en: All Rows
et: Kõik read

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnReplace)
en: &Replace
et: &Asenda

en: &Close Tab
et: &Sulge kaart

en: Close the current tab
et: Sulge aktiivne kaart

en: Closes the current tab.
et: Sulgeb aktiivse kaardi.

en: Cl&ose All Tabs
et: Sulge &kõik kaardid

en: Close all tabs
et: Sulge kõik kaardid

en: Closes all tabs.
et: Sulgeb kõik kaardid.

en: Create a new project
et: Loo uus projekt

en: Creates a new project. Currently opened project is not affected.
et: Loob uue projekti. Parajasti avatud projekti see ei mõjuta.

en: Open an existing project
et: Ava olemasolev projekt

en: Opens an existing project. Currently opened project is not affected.
et: Avab olemasoleva projekti. Parajasti avatud projekti see ei mõjuta.

en: Welcome
et: Tere tulemast

en: Show Welcome page
et: Tervituslehekülje näitamine

en: Shows Welcome page with list of recently opened projects and other information.
et: Tervituslehekülje näitamine koos viimati avatud projektide nimekirja ja muu teabega.

en: Save object changes
et: Salvesta objekti muudatused

en: Saves object changes from currently selected window.
et: Salvestab objekti muudatused parajasti valitud aknas.

en: Save &As...
et: Salvesta &kui...

en: Save object as
et: Salvesta objekt kui

en: Saves object from currently selected window under a new name (within the same project).
et: Salvestab objekti parajasti valitud aknas uue nimega (sama projekti raames).

en: &Import, Export or Send...
et: &Import, eksport või saatmine...

en: Import, export or send project
et: Projekti import, eksport või saatmine

en: Imports, exports or sends project.
et: Projekti import, eksport või saatmine.

[ctx: Close Project]
en: &Close
et: &Sulge

en: Close the current project
et: Sulge käesolev projekt

en: Closes the current project.
et: Sulgeb käesoleva projekti.

en: Quits Kexi application.
et: Kexi rakenduse töö lõpetamine.

en: &Import Database...
et: &Impordi andmebaas...

en: Import entire database as a Kexi project
et: Impordi terve andmebaas Kexi projektina

en: Imports entire database as a Kexi project.
et: Impordib terve andmebaasi Kexi projektina.

en: Import data from an external source into this project
et: Impordi andmed välisest allikast sellesse projekti

en: Imports data from an external source into this project.
et: Impordib andmed välisest allikast sellesse projekti.

en: &Compact Database...
et: &Tihenda andmebaas...

en: Compact the current database project
et: Tihenda aktiivne andmebaasiprojekt

en: Compacts the current database project, so it will take less space and work faster.
et: Tihendab aktiivse andmebaasiporjekti, et see võtaks vähem ruumi ja töötaks kiiremini.

[ctx: Import->Table Data From File...]
en: Import Data From &File...
et: Impordi andmed &failist...

en: Import table data from a file
et: Impordi andmetabel failist

en: Imports table data from a file.
et: Impordib andmetabeli failist.

[ctx: Export->Table or Query Data to File...]
en: Export Data to &File...
et: Ekspordi andmed &failina...

en: Export data from the active table or query to a file
et: Aktiivse tabeli või päringu andmete eksport faili

en: Exports data from the active table or query to a file.
et: Aktiivse tabeli või päringu andmete eksport faili.

[ctx: Paste Special->As Data &Table...]
en: Paste Special...
et: Aseta eriliselt...

en: Paste clipboard data as a table
et: Aseta lõikepuhvri andmed tabelina

en: Pastes clipboard data as a table.
et: Aseta lõikepuhvri andmed tabelina

[ctx: Copy Special->Table or Query Data...]
en: Copy Special...
et: Kopeeri eriliselt...

en: Copy selected table or query data to clipboard
et: Kopeeri valitud tabeli või päringu andmed lõikepuhvrisse

en: Copies selected table or query data to clipboard.
et: Kopeerib valitud tabeli või päringu andmed lõikepuhvrisse.

en: Reverts the most recent editing action.
et: Tühistab viimase redigeerimistoimingu.

en: Reverts the most recent undo action.
et: Tühistab viimase tagasivõtmise.

en: Find text
et: Teksti otsimine

en: Looks up the first occurrence of a piece of text.
et: Teksti esimese esinemiskorra otsimine.

en: &Delete
et: &Kustuta

en: Delete selected object
et: Kustuta valitud objekt

en: Deletes currently selected object.
et: Kustutab parajasti valitud objekti.

en: Delete Record
et: Kustuta kirje

en: Delete the current record
et: Kustuta aktiivne kirje

en: Deletes the current record.
et: Kustutab aktiivse kirje.

en: Clear table contents
et: Puhasta tabeli sisu

en: Clears table contents.
et: Puhastab tabeli sisu.

en: Edit Item
et: Muuda elementi

en: Edit currently selected item
et: Muuda parajasti valitud elementi

en: Edits currently selected item.
et: Muudab parajasti valitud elementi.

en: &Insert Empty Row
et: L&isa tühi rida

en: Insert one empty row above
et: Lisa üks tühi rida ülespoole

en: Inserts one empty row above currently selected table row.
et: Lisab ühe tühja rea parajasti valitud tabelirea kohale.

en: Switch to Global Search
et: Lülitu globaalsele otsingule

en: Switch to Global Search box
et: Lülitumine globaalse otsingu kasti

en: Switches to Global Search box.
et: Lülitumine globaalse otsingu kasti.

en: &Save Record
et: &Salvesta kirje

en: Save changes made to the current record
et: Aktiivsesse kirjesse tehtud muudatuste salvestamine

en: Saves changes made to the current record.
et: Aktiivsesse kirjesse tehtud muudatuste salvestamine.

en: &Cancel Record Changes
et: Loo&bu kirje muudatustest

en: Cancel changes made to the current record
et: Aktiivses kirjes tehtud muudatustest loobumine

en: Cancels changes made to the current record.
et: Aktiivses kirjes tehtud muudatustest loobumine.

en: &Execute
et: &Käivita

en: Change font for selected object
et: Muuda valitud objekti fonti

en: Changes font for selected object.
et: Muudab valitud objekti fonti.

en: &Next Window
et: Järgmi&ne aken

en: Next window
et: Järgmine aken

en: Switches to the next window.
et: Lülitub järgmisele aknale.

en: &Previous Window
et: &Eelmine aken

en: Previous window
et: Eelmine aken

en: Switches to the previous window.
et: Lülitub eelmisele aknale.

en: This shows useful tips on the use of this application.
et: Näitab nõuandeid rakenduse kasutamiseks.

[ctx: Help Menu]
en: Help
et: Abi

en: Show Help menu
et: Abimenüü näitamine

en: Shows Help menu.
et: Abimenüü näitamine.

en: cannot create object - unknown object type "%1"
et: objekti loomine nurjus - tundmatu objekti tüüp "%1"

en: unknown object type "%1"
et: tundmatu objekti tüüp "%1"

en: cannot create object of type "%1"
et: objekti tüübiga "%1" loomine nurjus

[ctx: "executing object" action]
en: executing
et: käivitamine

en: opening
et: avamine

en: table not found
et: tabelit ei leitud

en: query not found
et: päringut ei leitud

en: macro not found
et: makrot ei leitud

en: script not found
et: skripti ei leitud

en: object not found
et: objekti ei leitud

en: cannot execute object
et: objekti käivitamine nurjus

en: cannot open object
et: objekti avamine nurjus

en: You have requested selected objects to be automatically opened or processed on startup. Several objects cannot be opened or processed.
et: Oled soovinud, et valitud objektid avataks käivitamisel automaatselt. Mõningaid objekte ei saa avada ega töödelda.

en: Property Editor
et: Omaduste redaktor

en: Properties
et: Omadused

[ctx: <project-name> (read only)]
en: %1 (read only)
et: %1 (kirjutuskaitstud)

en: From File...
et: Failist...

en: From Server...
et: Serverist...

[ctx: Could not save object under the original name.]
en: Could not save under the original name.
et: Algse nimega ei saa salvestada.

[ctx: @action:button Save object]
en: Save
et: Salvesta

[ctx: @title:window]
en: Save Object As
et: Objekti salvestamine

[ctx: @info Saving object failed]
en: Saving <resource>%1</resource> object failed.
et: Objekti <resource>%1</resource> salvestamine nurjus.

en: Save changes
et: Salvesta muudatused

en: Do you want to save changes?
et: Kas salvestada muudatused?

[ctx: opening is not allowed in "data view/design view/text view" mode]
en: opening is not allowed in "%1" mode
et: avamine ei ole "%1" režiimis lubatud

[ctx: @title:window Delete Object %1.]
en: Delete <resource>%1</resource>?
et: Kas kustutada <resource>%1</resource>?

[ctx: @info]
en: <para>Before renaming object <resource>%1</resource> it should be closed.</para><para>Do you want to close it?</para>
et: <para>Enne objekti <resource>%1</resource> nime muutmist tuleb see sulgeda.</para><para>Kas sulgeda see?</para>

en: The current project has to be closed before compacting the database. It will be open again after compacting.
    
    Do you want to continue?
et: Aktiivne projekt tuleb enne andmebaasi tihendamist sulgeda. See avatakse taas pärast tihendamist.
    
    Kas jätkata?

en: Task-oriented toolbar. Groups commands using tabs.
et: Ülesandepõhine tööriistariba. Rühmitab käsud kaartidena.

[ctx: Report a bug or wish for Kexi application]
en: Report a &Bug or Wish...
et: Veateate või soovi saatmine...

en: Files a bug or wish for Kexi application.
et: Kexi veast või soovist teatamine.

en: Activates a "What's This?" tool.
et: "Mis see on" tööriista aktiveerimine.

en: Help
et: Abi

en: Shows Kexi Handbook.
et: Avab Kexi käsiraamatu.

en: Shows information about Kexi application.
et: Näitab teavet Kexi kohta.

en: Shows information about KDE.
et: Teabe näitamine KDE kohta.

en: Create
et: Loomine

en: External Data
et: Välised andmed

en: Tools
et: Tööriistad

en: Form Design
et: Vormi kujundus

en: Report Design
et: Aruande kujundus

en: Visit Calligra home page at %1
et: Külasta Calligra kodulehekülge %1

en: Search
et: Otsing

en: Try Again
et: Proovi uuesti

[ctx: @title:window]
en: New Project
et: Uus projekt

[ctx: @info]
en: Kexi will create a new database project. Select blank database.
et: Kexi loob uue andmebaasiprojekti. Vali tühi andmebaas.

en: Blank Projects
et: Tühjad projektid

en: Blank database
et: Tühi andmebaas

en: Database project without any objects
et: Andmebaasiprojekt ilma objektideta

en: Contacts
et: Kontaktid

en: Movie catalog
et: Filmikataloog

en: Templates
et: Mallid

[ctx: @title:window]
en: Storage Method
et: Salvestamismeetod

[ctx: @info]
en: Select a storage method which will be used to store the new project.
et: Vali meetod, mida soovid kasutada uue projekti salvestamisel.

en: New database
et: Uus andmebaas

[ctx: @title:window]
en: Project Caption & Filename
et: Projekti pealkiri ja failinimi

[ctx: @info]
en: Enter caption for the new project. Filename will be created automatically based on the caption. You can change the filename too.
et: Kirjuta uue projekti pealkiri. Selle põhjal luuakse automaatselt failinimi. Soovi korral võib ka failinime muuta.

en: Enter project caption.
et: Kirjuta projekti pealkiri.

en: Enter a valid project filename. The file should be located on this computer.
et: Kirjuta korrektne projekti failinimi. Fail peab asuma praeguses arvutis.

[ctx: @title:window]
en: Creating Project
et: Projekti loomine

[ctx: @info]
en: Please wait while the project is created.
et: Palun oota, kuni projekt luuakse.

[ctx: @title:window]
en: Database Connection
et: Andmebaasiühendus

[ctx: @title:window]
en: Project Caption & Database Name
et: Projekti pealkiri ja andmebaasi nimi

[ctx: @info]
en: Enter caption for the new project. Database name will be created automatically based on the caption. You can change the database name too.
et: Kirjuta uue projekti pealkiri. Selle põhjal luuakse automaatselt andmebaasi nimi. Soovi korral võib ka andmebaasi nime muuta.

[ctx: @info]
en: Existing project databases on <resource>%1 (%2)</resource> database server:
et: Olemasolevad projekti andmebaasid serveris <resource>%1 (%2)</resource>:

en: Enter database name.
et: Kirjuta andmebaasi nimi.

en: Database with this name already exists. Do you want to delete it and create a new one?
et: Selle nimega andmebaas on juba olemas. Kas soovid selle kustutada ja luua uue?

en: Delete and Create New
et: Kustuta ja loo uus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl)
en: <b>Select existing Kexi project file to open:</b>
et: <b>Avatav Kexi projektifail:</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_advanced)
en: &Advanced
et: &Muud

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Click "Advanced" button if you want to find an existing project on a server rather than a file.
et: Klõpsa "Muud", kui soovid olemasolevat projekti avada mitte failist, vaid serverist.

[ctx: @title:window]
en: Open Project
et: Projekti avamine

[ctx: @info]
en: Select project to open. You can choose project stored in file or on database server.
et: Vali avatav projekt. Võib valida nii projekti, mis on salvestatud faili, kui ka andmebaasiserverisse salvestatud projekti.

[ctx: @title:tab]
en: Projects Stored in File
et: Faili salvestatud projektid

[ctx: @title:tab]
en: Projects Stored on Database Server
et: Andmebaasiserverisse salvestatud projektid

[ctx: @title:window]
en: Open Project on Database Server
et: Andmebaasiserveri projekti avamine

[ctx: @info]
en: Select project on database server <resource>%1 (%2)</resource> to open.
et: Vali andmebaasiserveris <resource>%1 (%2)</resource> avatav projekt.

[ctx: @title:window]
en: Database Password
et: Andmebaasi parool

[ctx: New Project Stored in File]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KexiCommandLinkButton, btn_file)
en: File
et: Fail

note: i18n: ectx: property (description), widget (KexiCommandLinkButton, btn_file)
en: New Project Stored in File
et: Uus faili salvestatud projekt

note: i18n: ectx: property (description), widget (KexiCommandLinkButton, btn_server)
en: New Project Stored on Database Server
et: Uus andmebaasiserverisse salvestatud projekt

en: Opened less than minute ago
et: Avatud vähem kui minuti eest

en: Opened 1 minute ago | Opened %1 minutes ago
et[0]: Avatud 1 minuti eest
et[1]: Avatud %1 minuti eest

en: Opened 1 hour ago | Opened %1 hours ago
et[0]: Avatud 1 tunni eest
et[1]: Avatud %1 tunni eest

en: Opened yesterday | Opened %1 days ago
et[0]: Avatud eile
et[1]: Avatud %1 päeva eest

en: Opened over a month ago | Opened %1 months ago
et[0]: Avatud enam kui kuu eest
et[1]: Avatud %1 kuu eest

en: Opened one year ago | Opened %1 years ago
et[0]: Avatud ühe aasta eest
et[1]: Avatud %1 aasta eest

en: on local server
et: kohalikus serveris

[ctx: <type> database, e.g. PostgreSQL database, MySQL database]
en: %1 database
et: %1 andmebaas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Project caption:
et: Projekti pealkiri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Project's database name:
et: Projekti andmebaasi nimi:

en: Invalid port number <icode>%1</icode> specified.
et: Määratud on vigane pordinumber <icode>%1</icode>.

en: Could not open database. No database driver specified.
et: Andmebaasi avamine nurjus. Andmebaasidraiverit ei ole määratud.

en: Could not start Kexi application this way.
et: Nii ei saa Kexit küll käivitada.

[ctx: Please don't translate the "createdb" and "dropdb" words, these are constants.]
en: Both <icode>createdb</icode> and <icode>dropdb</icode> used in startup options.
et: Käivitusvõtmetes on korraga nii <icode>createdb</icode> kui ka <icode>dropdb</icode>.

en: No project name specified.
et: Projekti nime pole määratud.

[ctx: Please don't translate the <icode>user-mode</icode> and <icode>design-mode</icode> words, these are constants.]
en: Both <icode>user-mode</icode> and <icode>design-mode</icode> used in startup options.
et: Käivitusvõtmetes on korraga nii <icode>user-mode</icode> kui ka <icode>design-mode</icode>.

en: You have specified a few database objects to be opened automatically, using startup options.
    These options will be ignored because they are not available while creating or dropping projects.
et: Määrasid käivitamisvõtmetega mitme andmebaasiobjekti automaatse avamise.
    Neid võtmeid eiratakse, sest objekte ei olnud projekti luues või sellest loobudes saada.

[ctx: @info]
en: Could not open file. Missing filename.
et: Faili avamine nurjus. Failinimi puudub.

[ctx: @info]
en: Could not open file. The file <filename>%1</filename> does not exist.
et: Faili avamine nurjus. Faili <filename>%1</filename> ei ole olemas.

en: Open External File
et: Välise faili avamine

en: Could not load list of available projects for <resource>%1</resource> database server.
et: <resource>%1</resource> andmebaasiserveri saadaolevate projektide nimekirja avamine nurjus.

en: Failed saving connection data to <filename>%1</filename> file.
et: Ühenduse andmete salvestamine faili <filename>%1</filename> nurjus.

[ctx: @title:window]
en: Welcome to Kexi
et: Tere tulemast kasutama Kexit

[ctx: @info]
en: Select one of the recently used projects to open.
et: Vali avamiseks mõni viimati kasutatud projektidest.

en: Donate to the Project
et: Projektile annetamine

[ctx: Do not donate now]
en: Not Now
et: Mitte praegu

en: Column %1
et: Veerg %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Type
et: Tüüp

en: Primary Key
et: Primaarvõti

[ctx: @title:window]
en: Advanced Import Options
et: Muud impordivalikud

en: Text encoding:
et: Teksti kodeering:

en: Always use this encoding in similar situations
et: Sarnases olukorras kasutatakse alati seda kodeeringut

en: Name Already Used
et: Nimi on juba kasutusel

en: Welcome to the Table Importing Assistant
et: Tere tulemast kasutama tabeli importimise nõustajat!

en: Select Location for Source Database
et: Allikandmebaasi asukoha valik

en: Select Source Database
et: Allikandmebaasi valik

en: Select the Table to Import
et: Imporditava tabeli valimine

en: Advanced Options
et: Muud valikud

en: Importing
et: Import

en: Alter the Detected Table Design
et: Tuvastatud tabeli kujunduse muutmine

en: Open imported table
et: Imporditud tabeli avamine

en: Success
et: Edu

en: Select source database you wish to import:
et: Imporditava allikandmebaasi valik:

en: Failure
et: Nurjumine

en: No appropriate migration driver found.
et: Sobivat migreerumisdraiverit ei leitud.

en: No project available.
et: Projekti pole saadaval.

en: No table was selected to import.
et: Importimiseks pole tabeleid valitud.

[ctx: @title:window]
en: Import Database
et: Andmebaasi import

en: Welcome to the Database Importing Assistant
et: Tere tulemast kasutama andmebaasi importimise nõustajat!

en: Destination database type:
et: Sihtandmebaasi tüüp:

en: Database project stored in a file
et: Faili salvestatud andmebaasiprojekt

en: Database project stored on a server
et: Serverisse salvestatud andmebaasiprojekt

en: Select Destination Database Type
et: Sihtandmebaasi tüübi valik

en: Destination project's caption:
et: Sihtprojekti pealkiri:

en: Destination project's name:
et: Sihtprojekti nimi:

en: Enter Destination Database Project's Caption
et: Sihtandmebaasiprojekti pealkirja määramine

en: Select Location for Destination Database Project
et: Sihtandmebaasiprojekti asukoha valik

[ctx: Scope of import]
en: Structure and data
et: Struktuur ja andmed

[ctx: Scope of import]
en: Structure only
et: Ainult struktuur

en: Select Scope of Import
et: Impordi ulatuse valik

en: Open imported project
et: Ava imporditud projekt

en: Select source database filename.
et: Vali allikandmebaasi failinimi.

en: Select source database.
et: Vali allikandmebaas.

en: Could not import database. This type is not supported.
et: Andmebaasi import nurjus. See tüüp ei ole toetatud.

en: Importing in progress...
et: Importimine käib...

en: No help is available for this page.
et: Selle lehe kohta abi puudub.

en: Here you can choose the location to import data from.
et: Siin saab valida imporditavate andmete asukoha.

en: Here you can choose the actual database to import data from.
et: Siin saab valida imporditavate andmete andmebaasi.

en: Here you can choose the location to save the data.
et: Siin saab valida andmete salvestamise asukoha.

en: Here you can choose the location to save the data in and the new database name.
et: Siin saab valida andmete salvestamise asukoha ja uue andmebaasi nime.

en: No data source could be assigned for this widget.
et: Vidinale ei saa omistada ühtegi andmeallikat.

en: No data source could be assigned for multiple widgets.
et: Mitmele vidinale ei saa omistada ühtegi andmeallikat.

en: Go to selected form's data source
et: Liigu valitud vormi andmeallika juurde

en: Goes to selected form's data source
et: Liikumine valitud vormi andmeallika juurde

en: Data Source
et: Andmeallikas

en: Frame Color
et: Raami värv

en: Pointer
et: Viit

en: Snap to Grid
et: Tõmme alusvõrgule

en: Style
et: Stiil

en: Set the current view style.
et: Määrab aktiivse vaate stiili.

en: Show Form UI Code
et: Näita vormi UI koodi

[ctx: @title:window]
en: Form's UI Code
et: Vormi UI kood

en: Current
et: Aktiivne

en: Original
et: Algne

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: form
et: vorm

[ctx: tooltip]
en: Create new form
et: Loo uus vorm

[ctx: what's this]
en: Creates new form.
et: Loob uue vormi.

en: Clear Widget Contents
et: Puhasta vidina sisu

en: Edit Tab Order...
et: Muuda läbikerimise järjekorda...

note: i18n("Edit Pixmap Collection"), koIconName("icons"), 0, "formpart_pixmap_collection"); i18n("Edit Form Connections"), koIconName("connections"), 0, "formpart_connections");
en: Bring Widget to Front
et: Too vidin ette

en: Send Widget to Back
et: Saada vidin taha

en: Align Widgets Position
et: Vidinate positsiooni joondamine

en: To Left
et: Vasakule

en: To Right
et: Paremale

en: To Top
et: Üles

en: To Bottom
et: Alla

en: To Grid
et: Alusvõrgule

en: Adjust Widgets Size
et: Vidinate suuruse kohandamine

en: To Fit
et: Sobivaks

en: To Shortest
et: Lühimaks

en: To Tallest
et: Pikimaks

en: To Narrowest
et: Kitsaimaks

en: To Widest
et: Kõige laiemaks

en: Widgets
et: Vidinad

en: Click to show actions for this image box
et: Klõpsa pildikasti toimingute nägemiseks

en: Click to show actions for <interface>%1</interface> image box
et: Klõpsa <interface>%1</interface> pildikasti toimingute nägemiseks

[ctx: Form widget]
en: Form
et: Vorm

[ctx: A prefix for identifiers of forms. Based on that, identifiers such as form1, form2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: form
et: vorm

en: A form widget
et: Vormividin

[ctx: Text Box widget]
en: Text Box
et: Tekstikast

[ctx: A prefix for identifiers of text box widgets. Based on that, identifiers such as textBox1, textBox2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: textBox
et: tekstiKast

en: A widget for entering and displaying line of text text
et: Vidin teksti sisestamiseks ja tekstirea näitamiseks

[ctx: Text Editor widget]
en: Text Editor
et: Tekstiredaktor

[ctx: A prefix for identifiers of text editor widgets. Based on that, identifiers such as textEditor1, textEditor2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: textEditor
et: tekstiRedaktor

en: A multiline text editor
et: Mitmerealine tekstiredaktor

[ctx: Text Label widget]
en: Label
et: Pealdis

[ctx: A prefix for identifiers of label widgets. Based on that, identifiers such as label1, label2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: label
et: pealdis

en: A widget for displaying text
et: Vidin teksti näitamiseks

[ctx: Image Box widget]
en: Image Box
et: Pildikast

[ctx: A prefix for identifiers of image box widgets. Based on that, identifiers such as image1, image2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: image
et: pilt

en: A widget for displaying images
et: Vidin piltide näitamiseks

[ctx: Combo Box widget]
en: Combo Box
et: Liitkast

[ctx: A prefix for identifiers of combo box widgets. Based on that, identifiers such as comboBox1, comboBox2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: comboBox
et: liitKast

en: A combo box widget
et: Liitkastividin

[ctx: Check Box widget]
en: Check Box
et: Märkekast

[ctx: A prefix for identifiers of combo box widgets. Based on that, identifiers such as checkBox1, checkBox2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: checkBox
et: markeKast

en: A check box with text label
et: Märkekast tekstipealdisega

[ctx: Button widget]
en: Button
et: Nupp

[ctx: A prefix for identifiers of button widgets. Based on that, identifiers such as button1, button2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: button
et: nupp

en: A button for executing actions
et: Nupp toimingute käivitamiseks

[ctx: Link Button widget]
en: Link Button
et: Linginupp

[ctx: A prefix for identifiers of link button widgets. Based on that, identifiers such as linkButton1, linkButton2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: linkButton
et: linginupp

en: A Link button for executing actions
et: Linginupp toimingute käivitamiseks

[ctx: Slider widget]
en: Slider
et: Liugur

[ctx: A prefix for identifiers of slider widgets. Based on that, identifiers such as slider1, slider2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: slider
et: liugur

en: A Slider widget
et: Liugurividin

[ctx: Progress Bar widget]
en: Progress Bar
et: Edenemisriba

[ctx: A prefix for identifiers of progress bar widgets. Based on that, identifiers such as progressBar1, progressBar2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: progressBar
et: edenemisRiba

en: A Progress Bar widget
et: Edenemisriba vidin

en: Line
et: Joon

[ctx: A prefix for identifiers of line widgets. Based on that, identifiers such as line1, line2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: line
et: joon

en: A line to be used as a separator
et: Eraldajana kasutatav joon

en: Insert &Horizontal Line
et: Lisa rõ&htjoon

en: Insert &Vertical Line
et: Lisa &püstjoon

[ctx: Date Picker widget]
en: Date Picker
et: Kuupäevavalija

[ctx: A prefix for identifiers of date picker widgets. Based on that, identifiers such as datePicker1, datePicker2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: datePicker
et: kuupaevavalija

en: A Date Picker widget
et: Kuupäevavalija vidin

[ctx: Property: Echo mode for Line Edit widget eg. Normal, NoEcho, Password]
en: Echo Mode
et: Näitamise režiim

en: Indent
et: Taane

en: Inverted
et: Teistpidi

en: Minimum
et: Miinimum

en: Maximum
et: Maksimum

en: Format
et: Vormindus

en: Orientation
et: Suund

en: Text Direction
et: Teksti suund

en: Text Visible
et: Nähtav tekst

en: Value
et: Väärtus

en: Date
et: Kuupäev

en: Arrow Visible
et: Nähtav nool

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, descGroupBox)
en: Description
et: Kirjeldus

[ctx: Property of slider widgets]
en: Page Step
et: Lehekülje samm

[ctx: Property of slider widgets]
en: Single Step
et: Üks samm

[ctx: Property of slider widgets]
en: Tick Interval
et: Märgise intervall

[ctx: Property of slider widgets]
en: Tick Position
et: Märgise asukoht

en: Show Editor
et: Redaktori näitamine

en: Form Name
et: Vormi nimi

en: On Click
et: Klõpsamisel

en: On Click Option
et: Klõpsamisvalikul

en: Auto Tab Order
et: Automaatne läbikerimise järjekord

en: Spell Checking
et: Õigekirja kontroll

en: Line Wrap At
et: Reamurdmise veerg

en: Line Wrap Mode
et: Reamurdmise viis

en: Spell Checking Language
et: Õigekirja kontrollimise keel

en: Editor Type
et: Redaktori tüüp

[ctx: AutoField editor's type]
en: Multiline Text
et: Mitmerealine tekst

[ctx: AutoField editor's type]
en: Drop-Down List
et: Rippnimekiri

[ctx: AutoField editor's type]
en: Image
et: Pilt

[ctx: Possible value of slider widget's "Tick position" property]
en: No Ticks
et: Märgised puuduvad

[ctx: Possible value of slider widget's "Tick position" property]
en: Above
et: Ülal

[ctx: Possible value of slider widget's "Tick position" property]
en: Left
et: Vasakul

[ctx: Possible value of slider widget's "Tick position" property]
en: Below
et: All

[ctx: Possible value of slider widget's "Tick position" property]
en: Right
et: Paremal

[ctx: Possible value of slider widget's "Tick position" property]
en: Both Sides
et: Mõlemal pool

en: Size
et: Suurus

en: Image
et: Pilt

en: Scaled Contents
et: Skaleeritud sisu

[ctx: Property: Smoothing when contents are scaled]
en: Smoothing
et: Mahendamine

[ctx: Property: Keep Aspect Ratio (keep short)]
en: Keep Ratio
et: Prop. säilitamine

[ctx: Drop-Down Button for Image Box Visible (a property name, keep the text narrow!)]
en: Drop-Down
    Button Visible
et: Nähtav
    rippmenüünupp

[ctx: Property: Checked checkbox]
en: Checked
et: Märgitud

[ctx: Property: Tristate checkbox]
en: Tristate
et: Kolmetine valik

[ctx: Value of "Tristate" property in checkbox: default]
en: Default
et: Vaikimisi

[ctx: Value of "Tristate" property in checkbox: yes]
en: Yes
et: Jah

[ctx: Value of "Tristate" property in checkbox: no]
en: No
et: Ei

[ctx: Editable combobox]
en: Editable
et: Muudetav

[ctx: Property: Button is checkable]
en: On/Off
et: Sees/väljas

[ctx: Property: Button]
en: Auto Repeat
et: Automaatne kordus

[ctx: Property: Auto Repeat Button's Delay]
en: Auto Rep. Delay
et: Automaatkorduse hilistus

[ctx: Property: Auto Repeat Button's Interval]
en: Auto Rep. Interval
et: Automaatkorduse intervall

[ctx: Property: Button is flat]
note: i18n("Auto Default")); unused (too advanced) setPropertyDescription("default", xi18nc("Property: Button is default", "Default"));
en: Flat
et: Ühtlane

[ctx: Hyperlink address]
en: Hyperlink
et: Hüperlink

[ctx: Type of hyperlink]
en: Hyperlink Type
et: Hüperlingi tüüp

[ctx: Tool used for opening a hyperlink]
en: Hyperlink Tool
et: Hüperlingi tööriist

[ctx: Allow to open remote hyperlinks]
en: Remote Hyperlink
et: Võrgu-hüperlink

[ctx: Allow to open executables]
en: Executable Hyperlink
et: Täitmis-hüperlink

[ctx: Hyperlink type, NoHyperlink]
en: No Hyperlink
et: Hüperlink puudub

[ctx: Hyperlink type, StaticHyperlink]
en: Static
et: Staatiline

[ctx: Hyperlink type, DynamicHyperlink]
en: Dynamic
et: Dünaamiline

[ctx: Hyperlink tool, DefaultTool]
en: Default
et: Vaikimisi

[ctx: Hyperlink tool, BrowserTool]
en: Browser
et: Brauser

[ctx: Hyperlink tool, MailerTool]
en: Mailer
et: E-posti rakendus

en: Text Format
et: Teksti vorming

[ctx: For Text Format]
en: Plain
et: Tavaline

[ctx: For Text Format]
en: Hypertext
et: Hüpertekst

[ctx: For Text Format]
en: Auto
et: Automaatne

[ctx: For Text Format]
en: Log
et: Logi

[ctx: property: Can open external links in label]
en: Open Ext. Links
et: Väliste viitade avamine

[ctx: Property: line edit's placeholder text]
en: Placeholder Text
et: Kohatäitja tekst

[ctx: Property: Password Mode for line edit]
en: Password Mode
et: Paroolirežiim

[ctx: Property: Squeezed Text Mode for line edit]
en: Squeezed Text
et: Kokkusurutud tekst

en: Tab Stop Width
et: Tabulaatori samm

en: Tab Changes Focus
et: Tabeldusklahv muudab fookust

en: Word Wrap Policy
et: Reamurdmise reegel

[ctx: Property: For Word Wrap Policy]
en: At Word Boundary
et: Sõnapiiril

[ctx: Property: For Word Wrap Policy]
en: Anywhere
et: Suvalises kohas

[ctx: Property: For Word Wrap Policy]
en: At Word Boundary If Possible
et: Võimalusel sõnapiiril

en: Word Wrapping
et: Reamurdmine

en: Word Wrap Position
et: Reamurdmise asukoht

[ctx: Property: For Word Wrap Position]
en: None
et: Puudub

[ctx: Property: For Word Wrap Position]
en: Widget's Width
et: Vidina laius

[ctx: Property: For Word Wrap Position]
en: In Pixels
et: Pikslites

[ctx: Property: For Word Wrap Position]
en: In Columns
et: Veergudes

en: Links Underlined
et: Linkide allajoonimine

en: Horizontal Scroll Bar
et: Rõhtne kerimisriba

en: Vertical Scroll Bar
et: Püstine kerimisriba

[ctx: Property: Show Scroll Bar As Needed]
en: As Needed
et: Nagu vaja

[ctx: Property: Scroll Bar Always Off]
en: Always Off
et: Alati väljas

[ctx: Property: Scroll Bar Always On]
en: Always On
et: Alati sees

[ctx: Property: Text Edit accepts rich text]
en: Rich Text
et: Vormindatud tekst

en: Tab Widget
et: Kaardividin

[ctx: A prefix for identifiers of tab widgets. Based on that, identifiers such as tab1, tab2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: tabWidget
et: kaardiVidin

en: A widget to display multiple pages using tabs
et: Mitut lehekülge kaartidena näitav vidin

[ctx: Frame widget]
en: Frame
et: Raam

[ctx: A prefix for identifiers of frame widgets. Based on that, identifiers such as frame1, frame2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: frame
et: raam

en: A frame widget
et: Raamividin

en: Group Box
et: Grupikast

[ctx: A prefix for identifiers of group box widgets. Based on that, identifiers such as groupBox1, groupBox2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: groupBox
et: grupiKast

en: A container to group some widgets
et: Mitut vidinat rühmitav konteiner

[ctx: 'Title' property for group box]
en: Title
et: Pealkiri

[ctx: 'Flat' property for group box]
en: Flat
et: Ühtlane

en: Tab Position
et: Saki asukoht

[ctx: 'Current page' property for tab widget]
en: Current Page
et: Aktiivne lehekülg

en: Tab Shape
et: Saki kuju

[ctx: Tab Widget's Elide Mode property]
en: Elide Mode
et: Väljajätmisrežiim

[ctx: Tab Widget's property: true if can use scroll buttons]
en: Scroll Buttons
et: Kerimisnupud

en: Closable Tabs
et: Suletavad kaardid

en: Movable Tabs
et: Liigutatavad kaardid

en: Document Mode
et: Dokumendi režiim

[ctx: Property value for Tab Shape]
en: Rounded
et: Ümar

[ctx: Property value for Tab Shape]
en: Triangular
et: Kolmnurkne

en: &Image
et: P&ilt

en: &Assign Action...
et: &Omista toiming...

[ctx: default indent value]
en: default
et: vaikimisi

[ctx: Add page to tab widget]
en: Add Page
et: Lisa lehekülg

[ctx: Rename tab widget's page]
en: Rename Page...
et: Muuda lehekülje nime...

en: Enter a new title for the current page:
et: Käesoleva lehekülje uus tiitel:

[ctx: Add page to a stacked widget]
en: Add Page...
et: Lisa lehekülg...

[ctx: Go to Previous Page of a Stacked Widget]
en: Go to Previous Page
et: Liigu eelmisele leheküljele

[ctx: Go to Next Page of a Stacked Widget]
en: Go to Next Page
et: Liigu järgmisele leheküljele

[ctx: Edit rich text for a widget]
en: Edit Rich Text
et: Muuda vormindatud teksti

en: Copy
et: Kopeeri

en: Export
et: Eksport

[ctx: @title:window]
en: Copy Data From Table to Clipboard
et: Andmete kopeerimine tabelist lõikepuhvrisse

en: Copying data from table:
et: Andmete kopeerimine tabelist:

[ctx: @title:window]
en: Export Data From Table to CSV File
et: Andmete eksport tabelist CSV-faili

en: Exporting data from table:
et: Andmete eksport tabelist:

[ctx: @title:window]
en: Copy Data From Query to Clipboard
et: Andmete kopeerimine päringust lõikepuhvrisse

[ctx: @title:window]
en: Export Data From Query to CSV File
et: Andmete eksport päringust CSV-faili

en: Exporting data from query:
et: Andmete eksport päringust:

en: Could not open data for exporting.
et: Andmete avamine eksportimiseks nurjus.

en: (rows: %1, columns: %2)
et: (read: %1, veerud: %2)

en: (columns: %1)
et: (veerud : %1)

en: Enter Name of File You Want to Save Data To
et: Faili nime määramine, millesse andmed salvestada

en: To CSV file:
et: CSV-faili:

en: To clipboard.
et: Lõikepuhvrisse.

en: Show Options &gt;&gt;
et: Näita valikuid &gt;&gt;

en: Delimiter:
et: Eraldaja:

en: Text quote:
et: Jutumärgid:

en: Add column names as the first row
et: Veeru nimed lisatakse esimese reana

en: Defaults
et: Vaikeväärtused

en: Always use above options for copying
et: Määratud valikuid kasutatakse alati kopeerimisel

en: Always use above options for exporting
et: Määratud valikuid kasutatakse alati eksportimisel

en: Copying
et: Kopeeritakse

en: Exporting
et: Eksporditakse

en: Hide Options &lt;&lt;
et: Peida valikud &lt;&lt;

en: no
et: ei

en: false
et: väär

[ctx: @title:window]
en: Import CSV Data From File
et: CSV-andmete import failist

[ctx: @title:window]
en: Paste CSV Data From Clipboard
et: CSV-andmete asetamine lõikepuhvrist

en: Data set contains no rows. Do you want to import empty table?
et: Andmekogum ei sisalda ridu. Kas importida tühi tabel?

en: No database connection available.
et: Andmebaasiühendust pole saadaval.

en: Please choose other name.
et: Palun vali muu nimi.

[ctx: @info]
en: Loading CSV Data from <filename>%1</filename>...
et: CSV-andmete laadimine failist <filename>%1</filename>...

[ctx: @title:window]
en: Loading CSV Data
et: CSV-andmete laadimine

en: Preview of data from file:
et: Andmete eelvaatlus failist:

en: Preview of data from clipboard
et: Lõikepuhvri andmete eelvaatlus

en: Primary key
et: Primaarvõti

en: Ignore duplicated delimiters
et: Topelteraldajaid ignoreeritakse

en: First row contains column names
et: Esimene rida sisaldab veerunimesid

en: Import Options
et: Importimisvalikud

[ctx: @label]
en: Name:
et: Nimi:

[ctx: @label]
en: Caption:
et: Pealdis:

[ctx: @label]
en: Row count:
et: Ridade arv:

[ctx: @label]
en: Column count:
et: Veergude arv:

[ctx: @label]
en: Choose Name of Destination Table
et: Sihttabeli nime valimine

en: From CSV file:
et: CSV-failist:

en: From Clipboard
et: Lõikepuhvrist

en: Start at line (1-%1):
et: Algus real (1-%1):

en: Start at line:
et: Algus real:

en: Column
et: Veerg

[ctx: @info]
en: An error occurred during insert record.
et: Kirje lisamisel tekkis tõrge.

en: None
et: Puudub

en: Format for column %1:
et: Veeru %1 vorming:

[ctx: @info]
en: <para>No primary key (autonumber) has been defined.</para><para>Should it be automatically defined on import (recommended)?</para><para><note>An imported table without a primary key may not be editable (depending on database type).</note></para>
et: <para>Primaarvõtit (automaatarv) pole määratud.</para><para>Kas määrata see automaatselt importimisel (soovitatav)?</para><para><note>Imporditud tabel ilma primaarvõtmeta ei pruugi olla redigeeritav (see sõltub andmebaasi tüübist).</note></para>

[ctx: @title:column Column 1, Column 2, etc.]
en: Column %1
et: Veerg %1

en: Import has been canceled.
et: Import katkestati.

en: Error occurred during import.
et: Importimisel tekkis tõrge.

[ctx: Text type for column]
en: Text
et: Tekst

[ctx: Numeric type for column]
en: Number
et: Arv

[ctx: Currency type for column]
en: Currency
et: Raha

[ctx: row count]
en: (rows: %1)
et: (ridu: %1)

[ctx: row count]
en: (rows: more than %1)
et: (ridu: üle %1)

en: Not all rows are visible on this preview
et: Kõik read ei ole eelvaatluses nähtavad

[ctx: @title:row (with two spaces at the end)]
en: Column name
et: Veeru nimi

[ctx: @title:window]
en: CSV Import Options
et: CSV impordi valikud

en: Text encoding
et: Teksti kodeering

en: Always use this encoding when importing CSV data files
et: CSV-andmefailide importimisel kasutatakse alati seda kodeeringut

[ctx: Date format: Auto]
en: Auto
et: Automaatne

en: day
et: päev

en: month
et: kuu

en: year
et: aasta

[ctx: do not reorder placeholders, just translate e.g. and - to the separator used by dates in your language]
en: %1, %2, %3 (e.g. %4-%5-%6)
et: %1, %2, %3 (nt. %4, %5, %6)

en: Date format:
et: Kuupäeva vorming:

en: Strip leading and trailing blanks off of text values
et: Tekstiväärtuste ees ja järel olevad tühikud eemaldatakse

en: Import missing text values as empty texts
et: Puuduvate tekstiväärtuste import tühja tekstina

en: Comma ","
et: Koma ","

en: Semicolon ";"
et: Semikoolon ";"

en: Tabulator
et: Tabeldusmärk

en: Space " "
et: Tühik " "

en: Other
et: Muu

en: Query Columns
et: Päringu veerud

en: Describes field name or expression for the designed query.
et: Kirjeldab kujundatud päringu välja nime või avaldist.

en: Table
et: Tabel

en: Describes table for a given field. Can be empty.
et: Kirjeldab antud välja tabelit. Võib olla tühi.

en: Visible
et: Nähtav

en: Describes visibility for a given field or expression.
et: Kirjeldab antud välja või avaldise nähtavust.

en: Sorting
et: Sorteerimine

en: Describes a way of sorting for a given field.
et: Kirjeldab antud välja sorteerimise viisi.

en: Ascending
et: Kasvav

en: Descending
et: Kahanev

en: Criteria
et: Kriteerium

en: Describes the criteria for a given field or expression.
et: Kirjeldab antud välja või avaldise kriteeriume.

en: Cannot switch to data view, because query design is empty.
    First, please create your design.
et: Andmevaatele lülitumine nurjus, sest päringukujundus on tühi.
    Loo palun kõigepealt oma kujundus.

en: Query definition loading failed.
et: Päringu definitsiooni laadimine nurjus.

en: Query design may be corrupted so it could not be opened even in text view.
    You can delete the query and create it again.
et: Päringu disain võib olla vigane, nii et seda ei saa avada isegi tekstivaates.
    Võiksid päringu kustutada ja selle uuesti luua.

[ctx: short for 'expression' word (only latin letters, please)]
en: expr
et: avaldis

en: Identifiers should start with a letter or '_' character
et: Identifikaatori alguses peab seisma täht või sümbol '_'

en: Could not set sorting for multiple columns (%1)
et: Mitme veeru (%1) sortimine ei ole võimalik

en: Could not set criteria for empty record
et: Tühja kirje kriteeriumi määramine ei ole võimalik

en: SQL Query Text
et: SQL-päringu tekst

en: Check Query
et: Kontrolli päringut

en: Checks query for validity.
et: Kontrollib päringu korrektsust.

en: The query is correct
et: Päring on korrektne

en: The query is incorrect
et: Päring ei ole korrektne

en: Please enter your query and execute "Check query" function to verify it.
et: Palun sisesta päring ja klõpsa tulemuste leidmiseks "Kontrolli päringut".

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: query
et: paring

[ctx: tooltip]
en: Create new query
et: Loo uus päring

[ctx: what's this]
en: Creates new query.
et: Loob uue päringu.

en: Query executing failed.
et: Päringu teostamine nurjus.

en: Edit Sections
et: Muuda sektsioone...

en: Raise
et: Too esile

en: Lower
et: Vii taha

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: report
et: aruanne

[ctx: tooltip]
en: Create new report
et: Loo uus aruanne

[ctx: what's this]
en: Creates new report.
et: Loob uue aruande.

en: Go to first page
et: Liigu esimesele leheküljele

en: Goes to first page
et: Liikumine esimesele leheküljele

en: Go to previous page
et: Liigu eelmisele leheküljele

en: Goes to previous page
et: Liikumine eelmisele leheküljele

en: Go to next page
et: Liigu järgmisele leheküljele

en: Goes to next page
et: Liikumine järgmisele leheküljele

en: Go to last page
et: Liigu viimasele leheküljele

en: Goes to last page
et: Liikumine viimasele leheküljele

en: Current page number
et: Aktiivse lehekülje number

en: Number of pages
et: Lehekülgede arv

en: Print
et: Trükkimine

en: Print report
et: Aruande trükkimine

en: Prints the current report.
et: Trükib aktiivse aruande.

[ctx: @title:menu]
en: E&xport As
et: E&kspordi kui

en: Export:
et: Eksport:

[ctx: open dialog to export as text document]
en: Text Document...
et: Tekstidokument...

en: Export the report as a text document (in OpenDocument Text format)
et: Aruande eksport tekstidokumendina (OpenDocument-tekstivormingus)

en: Exports the report as a text document (in OpenDocument Text format).
et: Aruande eksport tekstidokumendina (OpenDocument-tekstivormingus).

en: Export as PDF
et: Eksport PDF-ina

en: Exports the current report as PDF.
et: Aktiivse aruande eksport PDF-ina.

[ctx: open dialog to export as spreadsheet]
en: Spreadsheet...
et: Arvutustabel...

en: Export the report as a spreadsheet (in OpenDocument Spreadsheet format)
et: Aruande eksport arvutustabelina (OpenDocument-arvutustabeli vormingus)

en: Exports the report as a spreadsheet (in OpenDocument Spreadsheet format).
et: Aruande eksport arvutustabelina (OpenDocument-arvutustabeli vormingus).

[ctx: open dialog to export as web page]
en: Web Page...
et: Veebilehekülg...

en: Export the report as a web page (in HTML format)
et: Aruande eksport veebileheküljena (HTML-vormingus)

en: Exports the report as a web page (in HTML format).
et: Aruande eksport veebileheküljena (HTML-vormingus).

en: Export Report as PDF
et: Aruande eksport PDF-ina

en: Exporting the report as PDF to %1 failed.
et: Aruande eksport PDF-ina faili %1 nurjus.

en: Export Failed
et: Eksport nurjus

en: Do you want to open exported document?
et: Kas avada eksporditud dokument?

en: Export Report as Spreadsheet
et: Aruande eksport arvutustabelina

en: Failed to export the report as spreadsheet to %1.
et: Aruande eksport arvutustabelina %1 nurjus.

en: Export Report as Text Document
et: Aruande eksport tekstidokumendina

en: Exporting the report as text document to %1 failed.
et: Aruande eksport tekstidokumendina %1 nurjus.

en: Export Report as Web Page
et: Aruande eksport veebileheküljena

en: Exporting the report as web page to %1 failed.
et: Aruande eksport veebileheküljena %1 nurjus.

en: Opening failed
et: Avamine nurjus

en: Report schema appears to be invalid or corrupt
et: Aruande skeem paistab olevat vigane.

en: Execute the scripting code
et: Skriptikoodi täitmine

en: Executes the scripting code.
et: Skriptikoodi täitmine.

en: Edit
et: Redigeerimine

en: Edit actions
et: Toimingute muutmine

en: Provides Edit menu.
et: Redigeerimismenüü pakkumine.

en: Configure Editor...
et: Seadista redaktorit...

en: Configure the scripting editor
et: Seadista skriptiredaktorit

en: Configures the scripting editor.
et: Skriptiredaktori seadistamine.

en: &Import...
et: &Impordi...

en: Import script
et: Skripti import

en: Imports script from a file.
et: Skripti import failist.

en: &Export...
et: &Ekspordi...

en: Export script
et: Skripti eksport

en: Exports script to a file.
et: Skripti eksport failina.

[ctx: @title:window]
en: Import Script
et: Skripti import

[ctx: @info]
en: Could not read <filename>%1</filename>.
et: <filename>%1</filename> lugemine nurjus.

[ctx: @title:window]
en: Export Script
et: Skripti eksport

[ctx: @info]
en: Could not write <filename>%1</filename>.
et: <filename>%1</filename> kirjutamine nurjus.

en: Script Type
et: Skriptitüüp

en: The type of script
et: Skripti tüüp

en: Successfully executed. Time elapsed: %1ms
et: Edukalt täidetud. Aega kulus: %1 ms

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: script
et: skript

[ctx: tooltip]
en: Create new script
et: Uue skripti loomine

[ctx: what's this]
en: Creates new script.
et: Uue skripti loomine.

en: Record source:
et: Kirje allikas:

en: Go to selected record source
et: Liikumine valitud kirje allika juurde

en: Bound column:
et: Seotud veerg:

en: Visible column:
et: Nähtav veerg:

en: No field selected
et: Ühtegi välja pole valitud

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert table field "%1"
et: Tabelivälja "%1" lisamine

en: Additional information about the field
et: Välja lisateave

en: Field Caption
et: Välja pealdis

en: Describes caption for the field
et: Kirjeldab välja pealdist

en: Data Type
et: Andmetüüp

en: Describes data type for the field
et: Kirjeldab välja andmete tüüpi

en: Comments
et: Kommentaarid

en: Describes additional comments for the field
et: Kirjeldab välja lisakommentaare

en: Subtype
et: Alamtüüp

[ctx: Image object type]
en: Image
et: Pilt

en: Unsigned Number
et: Signeerimata arv

en: Max Length
et: Maks. pikkus

en: Precision
et: Täpsus

en: Visible Decimal Places
et: Nähtavad kümnendkohad

[ctx: Auto Decimal Places]
en: Auto
et: Automaatne

en: Default Width
et: Vaikimisi laius

en: Default Value
et: Vaikeväärtus

en: Unique
et: Unikaalne

en: Required
et: Nõutav

en: Allow Zero
    Size
et: Nullsuuruse
    lubamine

en: Autonumber
et: Automaatarv

en: Indexed
et: Indekseeritud

en: Record Source
et: Kirje allikas

en: Bound Column
et: Seotud veerg

en: Visible Column
et: Nähtav veerg

en: Cannot switch to data view, because table design is empty.
    First, please create your design.
et: Andmevaatele lülitumine nurjus, sest tabelikujundus on tühi.
    Loo palun kõigepealt oma kujundus.

en: <para>Setting autonumber requires primary key to be set for current field.</para>
et: <para>Automaatse numbri määramine nõuab primaarvõtme määramist parajasti valitud väljale.</para>

en: <para>Do you want to create primary key for current field? Click <interface>Cancel</interface> to cancel setting autonumber.</para>
et: <para>Kas luua primaarvõti parajasti valitud väljale? Automaatarvu määramisest loobumiseks klõpsa <interface>Loobu</interface>.</para>

en: Setting Autonumber Field
et: Automaatarvu välja määramine

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set autonumber for field <resource>%1</resource>
et: Automaatarvu omistamine väljale <resource>%1</resource>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set <resource>%1</resource> property for field <resource>%2</resource>
et: Omaduse <resource>%1</resource> kehtestamine väljale <resource>%2</resource>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change type for field <resource>%1</resource> to <resource>%2</resource>
et: Välja <resource>%1</resource> tüübi muutmine tüübiks <resource>%2</resource>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set primary key for field <resource>%1</resource>
et: Primaarvõtme kehtestamine väljale <resource>%1</resource>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Unset primary key for field <resource>%1</resource>
et: Primaarvõtme kõrvaldamine väljalt <resource>%1</resource>

en: You should enter field caption.
et: Sisestada tuleb välja pealdis.

en: You have added no fields.
    Every table should have at least one field.
et: Sa ei lisanud ühtki välja.
    Igal tabelil peab olema vähemalt üks väli.

[ctx: @info]
en: Table <resource>%1</resource> has no primary key defined.<para><note>Although a primary key is not required, it is needed for creating relations between database tables. Do you want a primary key to be automatically added now?</note></para><para>If you want to add a primary key by hand, press <interface>Cancel</interface> to cancel saving table design.</para>
et: Tabelile <resource>%1</resource> pole määratud ühtki primaarvõtit.<para><note>Kuigi primaarvõti ei ole nõutav, on seda vaja andmebaasi tabelite vaheliste relatsioonide loomiseks. Kas soovid lisada nüüd primaarvõtme automaatselt?</note></para><para>Kui soovid primaarvõtme käsitsi lisada, klõpsa tabelikujunduse salvestamiseks nupule <interface>Loobu</interface>.</para>

[ctx: Identifier%1]
en: Id%1
et: ID%1

[ctx: Empty table row]
en: Empty Row
et: Tühi rida

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: table
et: tabel

[ctx: tooltip]
en: Create new table
et: Loo uus tabel

[ctx: what's this]
en: Creates new table.
et: Loob uue tabeli.

en: Lookup column
et: Päringuveerg

[ctx: Question]
en: Error: %1?
et: Viga: %1?

en: The column's constraint is declared as NOT NULL (required).
et: Veeru tõkendiks on deklareeritud NOT NULL (nõutav).

en: The column's constraint is declared as NOT EMPTY (text should be filled).
et: Veeru tõkendiks on deklareeritud NOT EMPTY (peab sisaldama teksti).

en: The column's constraint is declared as NOT EMPTY and NOT NULL.
et: Veeru tõkendiks on deklareeritud NOT EMPTY ja NOT NULL.

en: Do you want to delete selected record?
et: Kas tõesti kustutada valitud kirje?

en: Do you want to clear the contents of table %1?
et: Kas tõesti puhastada tabeli %1 sisu?

en: Record: %1
et: Kirje: %1

en: Correct changes
et: Paranda  muudatusi

en: Limit of %2 characters for <resource>%3</resource> field has been exceeded by %1 character.
    Fix the text or it will be truncated upon saving changes. | Limit of %2 characters for <resource>%3</resource> field has been exceeded by %1 characters.
    Fix the text or it will be truncated upon saving changes.
et[0]: <resource>%3</resource> välja %2 märgi piirang on ületatud %1 märgiga.
    Kohanda teksti või see kärbitakse muudatuste salvestamisel.
et[1]: <resource>%3</resource> välja %2 märgi piirang on ületatud %1 märgiga.
    Kohanda teksti või see kärbitakse muudatuste salvestamisel.

en: NAME
et: NIMI

en: Field Name
et: Välja nimi

en: * (All Columns)
et: * (kõik veerud)

[ctx: Text encoding: Default]
en: Default: %1
et: Vaikimisi: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Server Information
et: Serveri info

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_add)
en: &Add...
et: &Lisa...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_edit)
en: &Edit...
et: &Muuda...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_remove)
en: &Delete...
et: &Kustuta...

en: Add a new database connection
et: Lisa uus andmebaasiühendus

en: Edit selected database connection
et: Muuda valitud andmebaasiühendust

en: File
et: Fail

en: Add database connection
et: Ava andmebaasiühendus

[ctx: @title:window]
en: Add a New Database Connection
et: Uue andmebaasiühenduse lisamine

en: Save changes made to this database connection
et: Salvesta kõik selle ühenduse muudatused

[ctx: @title:window]
en: Edit Database Connection
et: Andmebaasiühenduse muutmine

en: Define Query...
et: Määra päring...

en: Load database list from the server
et: Laadi serverist andmebaaside nimekiri

en: Loads database list from the server, so you can select one using the <interface>Name</interface> combo box.
et: Laadib serverist andmebaaside nimekirja, mis võimaldab nende seast vajaliku välja valida liitkastis <interface>Nimi</interface>.

en: Save all changes made to this connection information
et: Salvesta kõik selle ühenduse info muudatused

en: Save all changes made to this connection information. You can later reuse this information.
et: Salvestab kõik selle ühenduse info muudatused. Seda infot saab hiljem uuesti ära kasutada.

en: Test database connection
et: Testi andmebaasiühendust

en: Tests database connection. You can check validity of connection information.
et: Testib andmebaasiühendust. Nii saab kontrollida ühenduse teabe kehtivust.

en: Database Connection
et: Andmebaasiühendus

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dbGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Database
et: Andmebaas

en: Parameters
et: Parameetrid

en: Details
et: Detailid

[ctx: @title:window]
en: Open Database
et: Andmebaasi avamine

[ctx: @title:window]
en: Connect to a Database Server
et: Ühendumine andmebaasiserveriga

en: Open Database Connection
et: Ava andmebaasiühendus

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, authenticationGBox)
en: Authentication
et: Autentimine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userLbl)
en: &Username:
et: Kas&utajanimi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLbl)
en: &Password:
et: &Parool:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSavePassword)
en: Save password
et: Parool salvestatakse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
et: &Nimi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: &Caption (optional):
et: &Pealkiri (pole kohustuslik):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, locationBGrp)
en: Database Server
et: Andmebaasiserver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEngine)
en: &Engine:
et: Mooto&r:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, localhostRBtn)
en: Local server
et: Kohalik server

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, remotehostRBtn)
en: Remote server
et: Võrguserver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hostLbl)
en: &Hostname:
et: &Masinanimi:

[ctx: port: default]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkPortDefault)
en: Default
et: Vaikimisi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseSocket)
en: Use socket &file instead of TCP/IP port:
et: TCP/IP pordi asemel kasutatakse pesa&faili:

[ctx: socket: default]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSocketDefault)
en: Default
et: Vaikimisi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Description:
et: Kirjel&dus:

[ctx: @title:window]
en: Opening Database
et: Andmebaasi avamine

[ctx: @info]
en: Supply a password below.
et: Anna allpool parool.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domainLabel)
en: Database server:
et: Andmebaasiserver:

[ctx: unspecified user]
en: (unspecified)
et: (määramata)

en: &Open
et: &Ava

en: Name:
et: Nimi:

en: Enter a filename.
et: Sisesta failinimi.

en: Do you want to replace it?
et: Kas see asendada?

en: Replace object
et: Objekti asendamine

en: Caption:
et: Pealdis:

en: Please enter the name.
et: Palun anna nimi.

en: Please enter the caption.
et: Palun anna pealdis.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, prompt)
en: Supply a password below.
et: Anna allpool parool.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userNameLabel)
en: Username:
et: Kasutajanimi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, anonymousLabel)
en: Anonymous:
et: Anonüümne:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Database name:
et: Andmebaasi nimi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
et: Parool:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, keepCheckBoxLabel)
en: Remember password:
et: Parool jäetakse meelde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, option_file)
en: Projects stored in a file
et: Faili salvestatud projektid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, option_server)
en: Projects stored on a database server
et: Andmebaasiserverisse salvestatud projektid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <b>There are Kexi projects you have recently opened.</b> Select one you wish to open:
et: <b>Need on viimati avatud Kexi projektid.</b> Vali see, mida soovid avada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Project Name
et: Projekti nimi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Connection
et: Ühendus

en: File (%1)
et: Fail (%1)

[ctx: Boolean False - No]
en: No
et: Ei

[ctx: Boolean True - Yes]
en: Yes
et: Jah

en: This file already exists. Do you want to overwrite it?
et: See fail on juba olemas. Kas kirjutada see üle?

en: Overwrite
et: Kirjuta üle

[ctx: @title:window]
en: Project Navigator
et: Projekti navigaator

en: Open object
et: Ava objekt

en: Opens object selected in the list.
et: Avab nimekirjas valitud objekti.

en: Delete object
et: Kustuta objekt

en: Deletes the object selected in the list.
et: Kustutab nimekirjas valitud objekti.

en: &Rename...
et: &Muuda nime...

en: Rename object
et: Nimeta objekt ümber

en: Renames the object selected in the list.
et: Nimetab nimekirjas valitud objekti ümber.

en: &Design
et: &Kujunda

en: Design object
et: Kujunda objekt

en: Starts designing of the object selected in the list.
et: Käivitab nimekirjas valitud objekti kujundamise.

en: Design in &Text View
et: Kujunda &tekstivaates

en: Design object in text view
et: Kujunda objekt tekstivaates

en: Starts designing of the object in the list in text view.
et: Käivitab nimekirjas oleva objekti kujundamise tekstivaates.

[ctx: Export->To Clipboard as Data...]
en: To &Clipboard...
et: Lõike&puhvrisse...

en: Export data to clipboard
et: Ekspordi andmed lõikepuhvrisse

en: Exports data from the currently selected table or query to clipboard.
et: Ekspordib parajasti valitud tabeli  või päringu andmed lõikepuhvrisse.

[ctx: Export->To File As Data &Table...]
en: To &File As Data Table...
et: Fail andme&tabelina...

en: Export data to a file
et: Andmete eksport faili

en: Exports data from the currently selected table or query to a file.
et: Ekspordib parajasti valitud tabeli  või päringu andmed faili.

en: &Create Object: %1...
et: &Loo objekt: %1...

en: &Create Object...
et: &Loo objekt...

[ctx: @info Rename object %1:]
en: Rename <resource>%1</resource>:
et: <resource>%1</resource> uus nimi:

[ctx: @action:button Rename object]
en: Rename
et: Muuda nime

[ctx: @title:window Rename Object %1.]
en: Rename <resource>%1</resource>
et: <resource>%1</resource> nime muutmine

[ctx: @info Message for empty state in project navigator]
en: <nl/><nl/><img src="%1" width="48"/><nl/>Your project is empty...<nl/>Why not <b>create</b> something?
et: <nl/><nl/><img src="%1" width="48"/><nl/>Sinu projekt on tühi...<nl/>Miks mitte <b>luua</b> midagi?

[ctx: @title:window]
en: Properties
et: Omadused

en: &Hide Selected Table/Query
et: &Peida valitud tabel/päring

en: &Open Selected Table/Query
et: &Ava valitud tabel/päring

en: Table:
et: Tabel:

[ctx: Insert table/query into relations view]
en: &Insert
et: Lis&a

en: &Hide Table
et: &Peida tabel

en: &Append Field
et: Lis&a väli

en: &Append Fields
et: Lis&a väljad

en: &Open Table
et: &Ava tabel

en: &Design Table
et: &Kujunda tabel

en: Relationship
et: Relatsioonid

en: Click to show available actions for this cell
et: Klõpsa lahtris saadaolevate toimingute nägemiseks

[ctx: @info:whatsthis]
en: Contains a pointer to the currently selected record.
et: Sisaldab viita parajasti valitud kirjele.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Record navigator.
et: Kirje navigaator.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Column <resource>%1</resource>.
et: Veerg <resource>%1</resource>.

en: Insert From &File...
et: Lisa &failist...

en: &Clear
et: &Puhasta

en: <para>File <filename>%1</filename> already exists.</para><para>Do you want to replace it with a new one?</para>
et: <para>Fail <filename>%1</filename> on juba olemas.</para><para>Kas asendada see uuega?</para>

en: &Don't Replace
et: Ä&ra asenda

[ctx: Autonumber, make it as short as possible]
en: (auto)
et: (automaatne)

en: Record:
et: Kirje:

en: Current record number
et: Aktiivse kirje number

[ctx: "of" in record number information: N of M]
en: of
et: /

en: Number of records
et: Kirjete arv

en: Editing indicator
et: Redigeerimisindikaator

en: First record
et: Esimene kirje

en: Go to first record
et: Liigu esimesele kirjele

en: Go to previous record
et: Liigu eelmisele kirjele

en: Previous record
et: Eelmine kirje

en: Go to next record
et: Liigu järgmisele kirjele

en: Next record
et: Järgmine kirje

en: Go to last record
et: Liigu viimasele kirjele

en: Last record
et: Viimane kirje

en: Go to new record
et: Liigu uuele kirjele

en: New record
et: Uus kirje

en: Moves cursor to first record.
et: Kursori liigutamine esimesele kirjele.

en: Moves cursor to previous record.
et: Kursori liigutamine eelmisele kirjele.

en: Moves cursor to next record.
et: Kursori liigutamine järgmisele kirjele.

en: Moves cursor to last record.
et: Kursori liigutamine viimasele kirjele.

en: Moves cursor to new record and allows inserting.
et: Kursori liigutamine uuele kirjele ja lisamise lubamine.
