kexi - en to eu translation catalogue (855 entries)

en: &No View
eu: Ikuspegirik &ez

en: &Data View
eu: &Datu-ikuspegia

en: D&esign View
eu: Di&seinu-ikuspegia

en: &Text View
eu: &Testu-ikuspegia

en: &Unknown
eu: &Ezezaguna

en: This function is not available for version %1 of %2 application.
eu: Funtzio hau ez dago erabilgarri %2 aplikazioaren %1 bertsioan.

en: Sponsoring and support (employer of Jarosław Staniek in 2003-2007)
eu: Babesa eta laguntza (Jarosław Stanieken enplegatzailea 2003tik 2007ra)

en: Map elements for forms and reports, map flake shape
eu: Inprimakietarako eta txostenetarako mapa-elementuak, Flake mapa-forma

en: Several form widgets, porting to Qt 4, stabilization
eu: Inprimaki-trepeta asko, Qt 4-rako eramangarritasuna, egonkortzea

en: Web elements for forms and reports
eu: Inprimakietarako eta txostenetarako web-elementuak

en: Scripting module (KROSS), Python language bindings, design
eu: Script-modulua (KROSS), Python lengoaiarako loturak, diseinua

en: First version of Property Editor and Form Designer
eu: Propietate-editorearen eta inprimaki-diseinatzailearen lehen bertsioa

en: Contributions for MySQL and KexiDB, fixes, Migration module, MS Access file format support
eu: MySQL-rako eta KexiDB-rako ekarpenak, konponketak, migrazio-modulua, MS Access fitxategi-formaturako laguntza

en: Graphics effects, helper dialogs
eu: Efektu grafikoak, laguntzailearen elkarrizketa-koadroak

en: Former project maintainer & developer
eu: Aurreko proiektu-arduraduna eta -garatzailea

en: Former developer
eu: Aurreko garatzailea

en: Original Form Designer, original user interface & much more
eu: Jatorrizko inprimaki-diseinatzailea, jatorrizko erabiltzaile-interfazea eta askoz gehiago

en: CQL++, SQL assistance
eu: CQL++, SQL laguntza

en: Original code cleanings
eu: Jatorrizko kodearen garbiketa

en: Bugfixes, original Table Widget
eu: Akats-konponketak, jatorrizko taula-trepeta

en: Initial design improvements
eu: Hasierako diseinuaren hobekuntzak

en: Icons and user interface research
eu: Ikonoak eta erabiltzaile-interfazearen ikerketa

en: Coffee sponsoring
eu: Kafe-babeslea

en: Numerous bug reports, usability tests, technical support
eu: Akats-txosten asko, erabilgarritasun-probak, laguntza teknikoa

en: Unknown error
eu: Errore ezezaguna

en: Details:
eu: Xehetasunak:

en: Object could not be opened in Data View.
eu: Objektua ezin izan da datu-ikuspegian ireki.

en: Do you want to open it in Text View?
eu: Testu-ikuspegian ireki nahi duzu?

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: object
eu: objektua

en: Could not create object's window.
eu: Ezin izan da objektuaren leihoa sortu.

en: The plugin or object definition may be corrupted.
eu: Baliteke plugin- edo objektu-definizioa hondatuta egotea.

en: Could not load object's definition.
eu: Ezin izan da objektu-definizioa kargatu.

en: Object design may be corrupted.
eu: Baliteke objektu-diseinua hondatuta egotea.

en: Could not load object's data.
eu: Ezin izan dira objektuaren datuak kargatu.

en: Could not set empty name for this object.
eu: Ezin izan zaio izen hutsik ezarri objektu honi.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Open File
eu: Ezin izan da fitxategia ireki

en: Project major version
eu: Proiektuaren bertsio nagusia

en: Project minor version
eu: Proiektuaren bigarren bertsioa

en: Project caption
eu: Proiektu-epigrafea

en: Project description
eu: Proiektu-deskribapena

en: This project is opened as read only.
eu: Proiektu hau irakurtzeko soilik ireki da.

en: Open As Read Only
eu: Ireki irakurtzeko soilik

[ctx: @info]
en: <para>Could not open file <filename>%1</filename> for reading and writing.</para><para>Do you want to open the file as read only?</para>
eu: <para>Ezin da ireki <filename>%1</filename> fitxategia irakurri eta idazteko.</para><para>Ireki nahi duzu fitxategia irakurtzeko soilik?</para>

en: &Ascending
eu: &Gorantz

en: Sort data in ascending order
eu: Ordenatu datuak goranzko ordenan

en: Sorts data in ascending order (from A to Z and from 0 to 9). Data from selected column is used for sorting.
eu: Ordenatu datuak goranzko ordenan (Atik Zra eta 0tik 9ra). Hautatutako zutabeko datuak erabiltzen dira ordenatzeko.

en: &Descending
eu: &Beherantz

en: Sort data in descending order
eu: Ordenatu datuak beheranzko ordenan

en: Sorts data in descending (from Z to A and from 9 to 0). Data from selected column is used for sorting.
eu: Ordenatu datuak beheranzko ordenan (Ztik Ara eta 9tik 0ra). Hautatutako zutabeko datuak erabiltzen dira ordenatzeko.

en: Switch to data view
eu: Aldatu datu-ikuspegira

en: Switches to data view.
eu: Datu-ikuspegira pasatzen da.

en: Switch to design view
eu: Aldatu diseinu-ikuspegira

en: Switches to design view.
eu: Diseinu-ikuspegira pasatzen da.

en: Switch to text view
eu: Aldatu testu-ikuspegira

en: Switches to text view.
eu: Testu-ikuspegira pasatzen da.

en: Menu for the current window
eu: Menua uneko leihoarentzako

en: Shows menu for the current window.
eu: Erakutsi menua uneko leihoarentzako

en: Save
eu: Gorde

en: Save current design
eu: Gorde uneko diseinua

en: Saves changes made to the current design.
eu: Uneko diseinuari egindako aldaketak gordetzen ditu.

en: Data
eu: Datuak

en: Design
eu: Diseinua

en: Could not create new object.
eu: Ezin izan da objektua berria sortu.

en: Save Changes
eu: Gorde aldaketak

en: Do Not Switch
eu: Ez aldatu

en: Confirm Saving Changes
eu: Berretsi aldaketak gordetzea

en: Design has been changed. You must save it before switching to other view.
eu: Diseinua aldatu egin da. Gorde egin behar duzu beste ikuspegi batera aldatu aurretik.

en: Switching to other view failed (%1).
eu: Huts egin du beste ikuspegi batera aldatzean (%1).

en: Saving object's definition failed.
eu: Huts egin du objektuaren definizioa gordetzean.

en: Saving object's data failed.
eu: Huts egin du objektuaren datuak gordetzean.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move multiple widgets
eu: Mugitu hainbat trepeta

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align Widgets to Grid
eu: Lerrokatu trepetak saretarekiko

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align Widgets to Left
eu: Lerrokatu trepetak ezkerrean

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align Widgets to Right
eu: Lerrokatu trepetak eskuinean

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align Widgets to Top
eu: Lerrokatu trepetak goian

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align Widgets to Bottom
eu: Lerrokatu trepetak behean

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Grid
eu: Aldatu trepeten tamaina saretara egokitzeko

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Fit Contents
eu: Aldatu trepeten tamaina edukira egokitzeko

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Narrowest
eu: Eman trepetei estuenaren tamaina

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Widest
eu: Eman trepetei zabalenaren tamaina

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Shortest
eu: Eman trepetei baxuenaren tamaina

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Tallest
eu: Eman trepetei garaienaren tamaina

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert widget
eu: Txertatu trepeta

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste
eu: Itsatsi

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete widget
eu: Ezabatu trepeta

[ctx: (qtundo-format)]
en: Duplicate widget
eu: Bikoiztu trepeta

[ctx: (qtundo-format)]
en: Cut
eu: Ebaki

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add Page
eu: Gehitu orria

en: Page %1
eu: %1 orria

en: &New Connection
eu: &Konexio berria

en: OK?
eu: Ados?

en: Connection correctness
eu: Konexio-zuzentasuna

en: Sender
eu: Bidaltzailea

en: Signal
eu: Seinalea

en: Receiver
eu: Hartzailea

en: Slot
eu: Erretena

en: The signal/slot arguments are not compatible.
eu: Seinale-/erreten-argumentuak ez dira bateragarriak.

en: Do you want to delete this connection?
eu: Konexio hori ezabatu nahi duzu?

en: Columns
eu: Zutabeak

en: &Add Item
eu: &Gehitu elementua

en: New &Subitem
eu: &Azpielementu berria

en: Move Item &Up
eu: Eraman elementua g&ora

en: Move Item &Down
eu: Eraman elementua &behera

en: Contents
eu: Edukia

en: Caption
eu: Epigrafea

en: Width
eu: Zabalera

en: Clickable
eu: Klikagarria

en: Resizable
eu: Tamainaz aldagarria

en: Full Width
eu: Zabalera osoa

en: New Column
eu: Zutabe berria

en: New Item
eu: Elementu berria

en: Sub Item
eu: Azpielementua

en: Form
eu: Inprimakia

en: Multiple Widgets (%1)
eu: Hainbat trepeta (%1)

en: %1 : Form
eu: %1 : inprimakia

en: No Buddy
eu: Lagunik ez

[ctx: Translators: please keep this string short (less than 20 chars)]
en: Hor. Alignment
eu: Lerrokatze hor.

en: Horizontal Alignment
eu: Lerrokatze horizontala

[ctx: Translators: please keep this string short (less than 20 chars)]
en: Ver. Alignment
eu: Lerrokatze ber.

en: Vertical Alignment
eu: Lerrokatze bertikala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Name
eu: Izena

en: Window title
eu: Leiho-izenburua

en: Text
eu: Testua

en: Background Pixmap
eu: Atzeko planoko pixmap-a

en: Geometry
eu: Geometria

en: Size Policy
eu: Tamaina-politika

en: Minimum Size
eu: Gutxieneko tamaina

en: Maximum Size
eu: Gehieneko tamaina

en: Font
eu: Letra-tipoa

en: Cursor
eu: Kurtsorea

en: Foreground Color
eu: Aurreko planoaren kolorea

en: Background Color
eu: Atzeko planoaren kolorea

en: Focus Policy
eu: Foku-politika

en: Margin
eu: Marjina

en: Read Only
eu: Irakurtzeko soilik

en: Style Sheet
eu: Estilo-orria

[ctx: Widget's Tooltip]
en: Tooltip
eu: Argibidea

[ctx: Widget's Whats This]
en: What's This
eu: Zer da hau

en: Icon Size
eu: Ikono-tamaina

en: Frame
eu: Markoa

en: Frame Width
eu: Markoaren zabalera

en: Mid Frame Width
eu: Marko erdiaren zabalera

en: Frame Shape
eu: Markoaren forma

en: Frame Shadow
eu: Markoaren itzala

en: Vertical Scrollbar
eu: Korritze-barra bertikala

en: Horizontal Scrollbar
eu: Korritze-barra horizontala

en: No Background
eu: Atzeko planorik ez

en: Palette Foreground
eu: Aurreko planoaren paleta

[ctx: Auto (HINT: for AutoText)]
en: Auto
eu: Automatikoa

[ctx: Auto (HINT: for Align)]
en: Auto
eu: Automatikoa

[ctx: Left (HINT: for Align)]
en: Left
eu: Ezkerrean

[ctx: Right (HINT: for Align)]
en: Right
eu: Eskuinean

[ctx: Center (HINT: for Align)]
en: Center
eu: Erdian

[ctx: Justify (HINT: for Align)]
en: Justify
eu: Justifikatuta

[ctx: Top (HINT: for Align)]
en: Top
eu: Goian

[ctx: Bottom (HINT: for Align)]
en: Bottom
eu: Behean

[ctx: No Frame (HINT: for Frame Shape)]
en: No Frame
eu: Markorik ez

[ctx: Box (HINT: for Frame Shape)]
en: Box
eu: Koadroa

[ctx: Panel (HINT: for Frame Shape)]
en: Panel
eu: Panela

[ctx: Windows Panel (HINT: for Frame Shape)]
en: Windows Panel
eu: Windows panela

[ctx: Horiz. Line (HINT: for Frame Shape)]
en: Horiz. Line
eu: Lerro horizontala

[ctx: Vertical Line (HINT: for Frame Shape)]
en: Vertical Line
eu: Lerro bertikala

[ctx: Styled (HINT: for Frame Shape)]
en: Styled
eu: Estiloduna

[ctx: Popup (HINT: for Frame Shape)]
en: Popup
eu: Laster-leihoa

[ctx: Menu Bar (HINT: for Frame Shape)]
en: Menu Bar
eu: Menu-barra

[ctx: Toolbar (HINT: for Frame Shape)]
en: Toolbar
eu: Tresna-barra

[ctx: Text Box (HINT: for Frame Shape)]
en: Text Box
eu: Testu-koadroa

[ctx: Tab Widget (HINT: for Frame Shape)]
en: Tab Widget
eu: Fitxa-trepeta

[ctx: Group Box (HINT: for Frame Shape)]
en: Group Box
eu: Talde-koadroa

[ctx: Plain (HINT: for Frame Shadow)]
en: Plain
eu: Arrunta

[ctx: Raised (HINT: for Frame Shadow)]
en: Raised
eu: Goratuta

[ctx: Sunken (HINT: for Frame Shadow)]
en: Sunken
eu: Hondoratuta

[ctx: for Frame Shadow]
en: Internal
eu: Barnekoa

[ctx: No Focus (HINT: for Focus)]
en: No Focus
eu: Fokurik ez

[ctx: Tab (HINT: for Focus)]
en: Tab
eu: Fitxa

[ctx: Click (HINT: for Focus)]
en: Click
eu: Egin klik

[ctx: Tab/Click (HINT: for Focus)]
en: Tab/Click
eu: Fitxa/Klik

en: Auto
eu: Automatikoa

en: Always Off
eu: Beti desaktibatuta

en: Always On
eu: Beti aktibatuta

en: Horizontal
eu: Horizontala

en: Vertical
eu: Bertikala

en: Left to Right
eu: Ezkerretik eskuinera

en: Right to Left
eu: Eskuinetik ezkerrera

en: No action
eu: Ekintzarik ez

en: Application actions
eu: Aplikazio-ekintzak

[ctx: Current form's actions]
en: Current
eu: Unekoa

en: Open in Data View
eu: Ireki datu-ikuspegian

en: Execute
eu: Exekutatu

[ctx: Note: use multiple rows if needed]
en: Export to File
    As Data Table
eu: Esportatu fitxategira
    datu-taula gisa

[ctx: Note: use multiple rows if needed]
en: Copy to Clipboard
    As Data Table
eu: Kopiatu arbelera
    datu-taula gisa

en: Open in Design View
eu: Ireki diseinu-ikuspegian

en: Open in Text View
eu: Ireki testu-ikuspegian

en: Close View
eu: Itxi ikuspegia

en: Action category:
eu: Ekintza-kategoria:

en: Action to execute:
eu: Exekutatu beharreko ekintza:

[ctx: Assign action]
en: &Assign
eu: &Esleitu

en: Assign action
eu: Esleitu ekintza

en: Bold
eu: Lodia

en: Italic
eu: Etzana

en: Underline
eu: Azpimarratua

en: Superscript
eu: Goi-indizea

en: Subscript
eu: Azpiindizea

en: Left Align
eu: Lerrokatu ezkerrean

en: Centered
eu: Zentratuta

en: Right Align
eu: Lerrokatu eskuinean

en: Justified
eu: Justifikatuta

en: Move Up
eu: Eraman gora

en: Move widget up
eu: Eraman trepeta gora

en: Move Down
eu: Eraman behera

en: Move widget down
eu: Eraman trepeta behera

en: Handle tab order automatically
eu: Maneiatu tabulazio-ordena automatikoki

[ctx: Insert Horizontal Widget]
en: Insert Horizontal
eu: Txertatu horizontala

[ctx: Insert Vertical Widget]
en: Insert Vertical
eu: Txertatu bertikala

en: Insert Widget: %1
eu: Txertatu trepeta hau: %1

en: Cancel
eu: Utzi

[ctx: Tab widget's page]
en: Tab Page
eu: Fitxa-orria

[ctx: Widget's type]
en: Type
eu: Mota

en: Widget name
eu: Trepeta-izena

[ctx: Button text: Next page in assistant (wizard)]
en: Next
eu: Hurrengoa

en: Open
eu: Ireki

[ctx: @info]
en: The file or directory <filename>%1</filename> does not exist.
eu: <filename>%1</filename> fitxategia edo direktorioa ez da existitzen.

[ctx: @info]
en: Invalid hyperlink <link>%1</link>.
eu: Hiperesteka baliogabea <link>%1</link>.

[ctx: @info]
en: Executable <link>%1</link> not allowed.
eu: Exekutagarria <link>%1</link> ez baimendua.

[ctx: @info]
en: Remote hyperlink <link>%1</link> not allowed.
eu: Urruneko hiperesteka <link>%1</link> ez baimendua.

[ctx: @info]
en: Do you want to run this file?<warning>Running executables can be dangerous.</warning>
eu: Fitxategi hau exekutatu nahi duzu?<warning>Exekutagarriak exekutatzea arriskutsua izan daiteke.</warning>

en: (All fields)
eu: (Eremu guztietan)

en: (Current field)
eu: (Uneko eremuan)

en: The search item was not found
eu: Bilatutako elementua ez da aurkitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_2)
en: &Search:
eu: Bilat&u:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Fi&nd:
eu: &Bilatu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_promptOnReplace)
en: Prompt on replace
eu: Galdetu ordeztean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_3)
en: &Match:
eu: Bat &etorri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnReplace)
en: &Replace
eu: &Ordeztu

en: &Close Tab
eu: Itxi &fitxa

en: Close the current tab
eu: Itxi uneko fitxa

en: Closes the current tab.
eu: Uneko fitxa ixten du.

en: Create a new project
eu: Sortu proiektu berria

en: Creates a new project. Currently opened project is not affected.
eu: Beste proiektu bat sortzen du. Ez dio eragiten unean irekita dagoen proiektuari.

en: Open an existing project
eu: Ireki lehendik dagoen proiektu bat

en: Opens an existing project. Currently opened project is not affected.
eu: Lehendik dagoen proiektu bat irekitzen du. Ez dio eragiten unean irekita dagoen proiektuari.

en: Welcome
eu: Ongi etorri

en: Show Welcome page
eu: Erakutsi ongietorri-orria

en: Shows Welcome page with list of recently opened projects and other information.
eu: Ongietorri-orria erakusten du, zeinak proiektu ireki berrien zerrenda eta bestelako informazioa biltzen baitu.

en: Save object changes
eu: Gorde objektuaren aldaketak

en: Saves object changes from currently selected window.
eu: Unean hautatutako leihoko objektuaren aldaketak gordetzen ditu.

en: Save &As...
eu: &Gorde honela...

en: Save object as
eu: Gorde objektua honela

en: &Import, Export or Send...
eu: &Inportatu, esportatu edo bidali...

en: Import, export or send project
eu: Inportatu, esportatu edo bidali proiektua

en: Imports, exports or sends project.
eu: Proiektua inportatzen, esportatzen edo bidaltzen du.

[ctx: Close Project]
en: &Close
eu: It&xi

en: Close the current project
eu: Itxi uneko proiektua

en: Closes the current project.
eu: Uneko proiektua ixten du.

en: Quits Kexi application.
eu: Kexi aplikaziotik irteten da.

en: &Import Database...
eu: &Datu-basea inportatu...

en: Import entire database as a Kexi project
eu: Datu-base osoa Kexi proiektu gisa inportatu

en: Imports entire database as a Kexi project.
eu: Datu-base osoa Kexi proiektu gisa inportatzen du.

en: &Compact Database...
eu: Datu-basea &trinkotu...

en: Compact the current database project
eu: Uneko datu-base proiektua trinkotu

en: Compacts the current database project, so it will take less space and work faster.
eu: Uneko datu-base proiektua trinkotzen du; hala, leku gutxiago behar du, eta bizkorrago ibiltzen da.

[ctx: Import->Table Data From File...]
en: Import Data From &File...
eu: Datuak &fitxategitik inportatu...

en: Import table data from a file
eu: Taula-datuak fitxategi batetik inportatu

en: Imports table data from a file.
eu: Taula-datuak fitxategi batetik inportatzen ditu.

[ctx: Export->Table or Query Data to File...]
en: Export Data to &File...
eu: Datuak fitxategira &esportatu...

en: Export data from the active table or query to a file
eu: Taula edo kontsulta aktiboko datuak fitxategi batera esportatu

en: Exports data from the active table or query to a file.
eu: Taula edo kontsulta aktiboko datuak fitxategi batera esportatzen ditu.

[ctx: Paste Special->As Data &Table...]
en: Paste Special...
eu: Berezia itsatsi...

en: Paste clipboard data as a table
eu: Arbeleko datuak taula gisa itsatsi

[ctx: Copy Special->Table or Query Data...]
en: Copy Special...
eu: Berezia kopiatu...

en: Copy selected table or query data to clipboard
eu: Hautatutako taula edo kontsultako datuak arbelean kopiatu

en: Copies selected table or query data to clipboard.
eu: Hautatutako taula edo kontsultako datuak arbelean kopiatzen ditu.

en: Reverts the most recent editing action.
eu: Azken editatze-ekintza baztertzen du.

en: Reverts the most recent undo action.
eu: Azken desegite-ekintza baztertzen du.

en: Find text
eu: Bilatu testua

en: Looks up the first occurrence of a piece of text.
eu: Testu zati baten lehen agerraldia bilatzen du.

en: &Delete
eu: &Ezabatu

en: Delete selected object
eu: Ezabatu hautatutako objektua

en: Deletes currently selected object.
eu: Une honetan hautatuta dagoen objektua ezabatzen du.

en: Delete Record
eu: Ezabatu erregistroa

en: Clear table contents
eu: Garbitu taularen edukia

en: Clears table contents.
eu: Taularen edukia garbitzen du.

en: Edit Item
eu: Editatu elementua

en: Edit currently selected item
eu: Editatu unean hautatutako elementua

en: Edits currently selected item.
eu: Unean hautatutako elementua editatzen du.

en: &Insert Empty Row
eu: &Txertatu errenkada hutsa

en: Insert one empty row above
eu: Txertatu errenkada huts bat goian

en: Inserts one empty row above currently selected table row.
eu: Errenkada huts bat txertatzen du unean hautatutako taula-errenkadaren gainean.

en: Switch to Global Search
eu: Aldatu bilaketa orokorrera

en: Switch to Global Search box
eu: Aldatu bilaketa orokorraren koadrora

en: Switches to Global Search box.
eu: Bilaketa orokorraren koadrora aldatzen da.

en: &Save Record
eu: &Gorde erregistroa

en: Save changes made to the current record
eu: Gorde uneko erregistroan egindako aldaketak

en: Saves changes made to the current record.
eu: Uneko erregistroari egindako aldaketak gordetzen ditu.

en: &Cancel Record Changes
eu: Bertan behera &utzi erregistro-aldaketak

en: Cancel changes made to the current record
eu: Bertan behera utzi uneko erregistroari egindako aldaketak

en: Cancels changes made to the current record.
eu: Uneko erregistroari egindako aldaketak bertan behera uzten ditu

en: &Execute
eu: E&xekutatu

en: &Font...
eu: &Letra-tipoa...

en: Change font for selected object
eu: Aldatu hautatutako objektuaren letra-tipoa

en: Changes font for selected object.
eu: Hautatutako objektuaren letra-tipoa aldatzen du.

en: &Next Window
eu: &Hurrengo leihoa

en: Next window
eu: Hurrengo leihoa

en: Switches to the next window.
eu: Hurrengo leihora aldatzen da.

en: &Previous Window
eu: &Aurreko leihoa

en: Previous window
eu: Aurreko leihoa

en: Switches to the previous window.
eu: Aurreko leihora aldatzen da.

en: This shows useful tips on the use of this application.
eu: Aplikazio hau erabiltzeko iradokizun baliagarriak ematen ditu.

en: Show Help menu
eu: Erakutsi Laguntza menua

en: Shows Help menu.
eu: Laguntza menua erakusten du.

en: cannot create object - unknown object type "%1"
eu: ezin da proiektua sortu: "%1" objektu mota ezezaguna

en: unknown object type "%1"
eu: "%1" objektu mota ezezaguna

en: cannot create object of type "%1"
eu: ezin da sortu "%1" motako objekturik

[ctx: "executing object" action]
en: executing
eu: exekutatzen

en: opening
eu: irekitzen

en: table not found
eu: taula ez da aurkitu

en: query not found
eu: kontsulta ez da aurkitu

en: macro not found
eu: makroa ez da aurkitu

en: script not found
eu: scripta ez da aurkitu

en: object not found
eu: objektua ez da aurkitu

en: cannot execute object
eu: ezin da objektua exekutatu

en: cannot open object
eu: ezin da objektua ireki

en: You have requested selected objects to be automatically opened or processed on startup. Several objects cannot be opened or processed.
eu: Hautatutako objektuak abioan automatikoki irekitzea edo prozesatzea eskatu duzu. Hainbat objektu ezin dira ireki edo prozesatu.

en: Property Editor
eu: Propietate-editorea

en: Properties
eu: Propietateak

[ctx: <project-name> (read only)]
en: %1 (read only)
eu: %1 (Irakurtzeko soilik)

en: From File...
eu: Fitxategitik...

en: From Server...
eu: Zerbitzaritik...

[ctx: Could not save object under the original name.]
en: Could not save under the original name.
eu: Ezin da jatorrizko izenarekin gorde.

[ctx: @info Saving object failed]
en: Saving <resource>%1</resource> object failed.
eu: <resource>%1</resource> objektua gordetzeak huts egin du.

en: Save changes
eu: Gorde aldaketak

en: Do you want to save changes?
eu: Aldaketak gorde nahi dituzu?

[ctx: opening is not allowed in "data view/design view/text view" mode]
en: opening is not allowed in "%1" mode
eu: "%1" moduan ezin da ireki

en: The current project has to be closed before compacting the database. It will be open again after compacting.
    
    Do you want to continue?
eu: Uneko proiektua itxi egin behar da datu-basea trinkotu aurretik.Trinkotu ondoren irekiko da berriro.
    
    Jarraitu nahi duzu?

en: Help
eu: Laguntza

en: Shows Kexi Handbook.
eu: Kexi-ren eskuliburua erakusten du.

en: Shows information about Kexi application.
eu: Kexi aplikazioari buruzko informazioa erakusten du.

en: Create
eu: Sortu

en: External Data
eu: Kanpoko datuak

en: Tools
eu: Tresnak

en: Form Design
eu: Inprimaki-diseinua

en: Report Design
eu: Txosten-diseinua

en: Visit Calligra home page at %1
eu: Bisitatu Calligra-ren etxeko orria hemen: %1

en: Search
eu: Bilatu

en: Try Again
eu: Saiatu berriz

en: Blank Projects
eu: Proiektu hutsak

en: Blank database
eu: Datu-base hutsa

en: Database project without any objects
eu: Datu-base proiektua objekturik gabe

en: Contacts
eu: Kontaktuak

en: Movie catalog
eu: Film-katalogoa

en: Templates
eu: Txantiloiak

en: New database
eu: Datu-base berria

en: Enter database name.
eu: Idatzi datu-basearen izena.

en: Database with this name already exists. Do you want to delete it and create a new one?
eu: Lehendik badago izen hori duen datu-base bat. Hura ezabatu eta beste bat sortu nahi duzu?

en: Delete and Create New
eu: Ezabatu eta sortu beste bat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl)
en: <b>Select existing Kexi project file to open:</b>
eu: <b>Hautatu lehendik dagoen Kexi proiektu-fitxategi bat irekitzeko:</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_advanced)
en: &Advanced
eu: &Aurreratua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Click "Advanced" button if you want to find an existing project on a server rather than a file.
eu: Egin klik "Aurreratua" botoian, fitxategi baten ordez zerbitzari batean lehendik dagoen proiektu bat bilatu nahi baduzu.

[ctx: New Project Stored in File]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KexiCommandLinkButton, btn_file)
en: File
eu: Fitxategia

note: i18n: ectx: property (description), widget (KexiCommandLinkButton, btn_file)
en: New Project Stored in File
eu: Fitxategi batean biltegiratutako proiektu berria

[ctx: New Project Stored on Database Server]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KexiCommandLinkButton, btn_server)
en: Server
eu: Zerbitzaria

note: i18n: ectx: property (description), widget (KexiCommandLinkButton, btn_server)
en: New Project Stored on Database Server
eu: Datu-base zerbitzari batean biltegiratutako proiektu berria

en: Opened less than minute ago
eu: Duela minutu bat baino gutxiago irekita

en: Opened 1 minute ago | Opened %1 minutes ago
eu[0]: Duela minutu 1 irekita
eu[1]: Duela %1 minutu irekita

en: Opened 1 hour ago | Opened %1 hours ago
eu[0]: Duela ordubete irekita
eu[1]: Duela %1 ordu irekita

en: Opened yesterday | Opened %1 days ago
eu[0]: Atzo irekita
eu[1]: Duela %1 egun irekita

en: Opened over a month ago | Opened %1 months ago
eu[0]: Duela hilabete irekita
eu[1]: Duela %1 hil irekita

en: Opened one year ago | Opened %1 years ago
eu[0]: Duela urtebete irekita
eu[1]: Duela %1 urte irekita

en: on local server
eu: zerbitzari lokalean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Project's database name:
eu: Proiektuaren datu-basearen izena:

en: Could not open database. No database driver specified.
eu: Ezin izan da datu-basea ireki. Ez da datu-base gidaririk zehaztu.

en: Could not start Kexi application this way.
eu: Ezin izan da Kexi aplikazioa horrela abiarazi.

en: No project name specified.
eu: Ez da proiektu-izenik zehaztu.

en: You have specified a few database objects to be opened automatically, using startup options.
    These options will be ignored because they are not available while creating or dropping projects.
eu: Datu-baseko objektuak abioko aukera erabiliz automatikoki irekitzeko adierazi duzu. Aukera horiei ez ikusi egingo zaie, ez baitaude erabilgarri proiektuak sortzeko eta ezabatzeko.

[ctx: @info]
en: Could not open file. Missing filename.
eu: Ezin izan da fitxategia ireki. Fitxategi-izena falta da.

[ctx: @info]
en: Could not open file. The file <filename>%1</filename> does not exist.
eu: Ezin izan da fitxategia ireki. <filename>%1</filename> fitxategia ez da existitzen.

en: Open External File
eu: Ireki kanpoko fitxategia

en: Column %1
eu: %1 zutabea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Type
eu: Mota

en: Primary Key
eu: Lehen mailako gakoa

en: Text encoding:
eu: Testu-kodeketa:

en: Always use this encoding in similar situations
eu: Erabili beti kodeketa hori antzeko egoeretan

en: Select Location for Source Database
eu: Hautatu iturburuko datu-basearen kokalekua

en: Select Source Database
eu: Hautatu iturburuko datu-basea

en: Select the Table to Import
eu: Hautatu inportatu beharreko taula

en: Advanced Options
eu: Aukera aurreratuak

en: Importing
eu: Inportatzen

en: Success
eu: Behar bezala

en: Select source database you wish to import:
eu: Hautatu inportatu nahi duzun iturburuko datu-basea:

en: Failure
eu: Hutsegitea

en: No appropriate migration driver found.
eu: Ez da aurkitu migratzeko kontrolatzaile egokirik.

en: No project available.
eu: Ez dago proiekturik erabilgarri.

en: No table was selected to import.
eu: Ez da hautatu inportatzeko taularik.

en: Destination database type:
eu: Helburuko datu-base mota:

en: Database project stored in a file
eu: Fitxategi batean biltegiratutako proiektua

en: Database project stored on a server
eu: Zerbitzari batean biltegiratutako datu-base proiektua

en: Select Destination Database Type
eu: Hautatu helburuko datu-base mota

en: Open imported project
eu: Ireki inportatutako proiektua

en: Select source database filename.
eu: Hautatu iturburuko datu-basearen fitxategi-izena.

en: Select source database.
eu: Hautatu iturburuko datu-basea

en: Could not import database. This type is not supported.
eu: Ezin izan da datu-basea inportatu. Mota hori ez dago onartuta.

en: Importing in progress...
eu: Inportatzen ari da...

en: No help is available for this page.
eu: Ez dago laguntzarik orri honentzat.

en: Here you can choose the location to import data from.
eu: Datuak zer kokalekutatik inportatu behar diren aukeratu dezakezu hemen.

en: Here you can choose the actual database to import data from.
eu: Datuak zer datu-basetatik inportatu behar diren aukeratu dezakezu hemen.

en: Here you can choose the location to save the data.
eu: Datuak zer kokalekutan gorde behar diren aukeratu dezakezu hemen.

en: Here you can choose the location to save the data in and the new database name.
eu: Datuak gordetzeko kokalekutan eta datu-base berriaren izena aukera ditzakezu hemen.

en: No data source could be assigned for this widget.
eu: Ezin izan da esleitu trepeta honetarako datu-iturbururik.

en: No data source could be assigned for multiple widgets.
eu: Ezin izan da esleitu hainbat trepetatarako datu-iturbururik.

en: Go to selected form's data source
eu: Joan hautatutako inprimakiaren datu-iturburura

en: Goes to selected form's data source
eu: Hautatutako inprimakiaren datu-iturburura joaten da

en: Data Source
eu: Datu-iturburua

en: Frame Color
eu: Markoaren kolorea

en: Pointer
eu: Erakuslea

en: Snap to Grid
eu: Atxiki saretari

en: Style
eu: Estiloa

en: Set the current view style.
eu: Ezarri uneko ikuspegi-estiloa.

en: Show Form UI Code
eu: Erakutsi inprimakiaren erabiltzaile-interfazearen kodea

en: Current
eu: Unekoa

en: Original
eu: Jatorrizkoa

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: form
eu: inprimakia

[ctx: tooltip]
en: Create new form
eu: Sortu inprimaki berria

[ctx: what's this]
en: Creates new form.
eu: Inprimaki berria sortzen du.

en: Clear Widget Contents
eu: Garbitu trepetaren edukia

en: Edit Tab Order...
eu: Tabulazio-ordena editatu...

note: i18n("Edit Pixmap Collection"), koIconName("icons"), 0, "formpart_pixmap_collection"); i18n("Edit Form Connections"), koIconName("connections"), 0, "formpart_connections");
en: Bring Widget to Front
eu: Ekarri trepeta aurrera

en: Send Widget to Back
eu: Bidali trepeta atzera

en: Align Widgets Position
eu: Lerrokatu trepeten posizioa

en: To Left
eu: Ezkerrean

en: To Right
eu: Eskuinean

en: To Top
eu: Goian

en: To Bottom
eu: Behean

en: To Grid
eu: Saretan

en: Adjust Widgets Size
eu: Doitu trepeten tamaina

en: To Fit
eu: Egokitzeko

en: To Shortest
eu: Baxuenera

en: To Tallest
eu: Garaienera

en: To Narrowest
eu: Estuenera

en: To Widest
eu: Zabalenera

en: Widgets
eu: Trepetak

en: Click to show actions for this image box
eu: Egin klik irudi-koadro honen ekintzak erakusteko

en: A multiline text editor
eu: Lerro anitzeko testu-editorea

en: A widget for displaying text
eu: Testua bistaratzeko trepeta

en: A widget for displaying images
eu: Irudiak bistaratzeko trepeta

en: A combo box widget
eu: Konbinazio-koadroaren trepeta

en: A check box with text label
eu: Testu-etiketa duen kontrol-laukia

en: A button for executing actions
eu: Ekintzak exekutatzeko botoia

en: A Link button for executing actions
eu: Ekintzak exekutatzeko esteka-botoia

en: A Slider widget
eu: Graduatzaile-trepeta

en: A Progress Bar widget
eu: Aurrerapen-barra duen trepeta

en: Line
eu: Lerroa

en: A line to be used as a separator
eu: Bereizle gisa erabiltzeko lerroa

en: Insert &Horizontal Line
eu: Txertatu lerro &horizontala

en: Insert &Vertical Line
eu: Txertatu lerro &bertikala

en: A Date Picker widget
eu: Data hautatzeko trepeta

en: Indent
eu: Koska

en: Inverted
eu: Alderantzikatuta

en: Minimum
eu: Gutxienekoa

en: Maximum
eu: Gehienekoa

en: Format
eu: Formatua

en: Orientation
eu: Orientazioa

en: Text Direction
eu: Testuaren noranzkoa

en: Text Visible
eu: Testua ikusgai

en: Value
eu: Balioa

en: Date
eu: Data

en: Arrow Visible
eu: Gezia ikusgai

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, descGroupBox)
en: Description
eu: Deskribapena

en: Show Editor
eu: Erakutsi editorea

en: Form Name
eu: Inprimaki-izena

en: On Click
eu: Klik egitean

en: On Click Option
eu: Klik egitean aukera

en: Auto Tab Order
eu: Tabulazio-ordena automatikoa

en: Editor Type
eu: Editore mota

[ctx: AutoField editor's type]
en: Multiline Text
eu: Lerro anitzeko testua

[ctx: AutoField editor's type]
en: Drop-Down List
eu: Goitibeherako zerrenda

[ctx: AutoField editor's type]
en: Image
eu: Irudia

en: Size
eu: Tamaina

en: Image
eu: Irudia

en: Scaled Contents
eu: Eduki eskalatua

[ctx: Drop-Down Button for Image Box Visible (a property name, keep the text narrow!)]
en: Drop-Down
    Button Visible
eu: Goitibeherako
    botoia ikusgai

[ctx: Editable combobox]
en: Editable
eu: Editagarria

[ctx: Hyperlink address]
en: Hyperlink
eu: Hiperesteka

[ctx: Type of hyperlink]
en: Hyperlink Type
eu: Hiperesteka mota

[ctx: Tool used for opening a hyperlink]
en: Hyperlink Tool
eu: Hiperesteka tresna

[ctx: Allow to open remote hyperlinks]
en: Remote Hyperlink
eu: Urruneko hiperesteka

[ctx: Allow to open executables]
en: Executable Hyperlink
eu: Hiperesteka exekutagarria

[ctx: Hyperlink type, NoHyperlink]
en: No Hyperlink
eu: Hiperestekarik ez

[ctx: Hyperlink type, StaticHyperlink]
en: Static
eu: Estatikoa

[ctx: Hyperlink type, DynamicHyperlink]
en: Dynamic
eu: Dinamikoa

[ctx: Hyperlink tool, DefaultTool]
en: Default
eu: Lehenetsia

[ctx: Hyperlink tool, BrowserTool]
en: Browser
eu: Arakatzailea

[ctx: Hyperlink tool, MailerTool]
en: Mailer
eu: Posta-elektronikoaren programa

en: Text Format
eu: Testu-formatua

[ctx: For Text Format]
en: Plain
eu: Arrunta

[ctx: For Text Format]
en: Hypertext
eu: Hipertestua

[ctx: For Text Format]
en: Auto
eu: Automatikoa

[ctx: For Text Format]
en: Log
eu: Loga

[ctx: property: Can open external links in label]
en: Open Ext. Links
eu: Ireki kanpo-estekak

en: Tab Stop Width
eu: Tabulazioen zabalera

en: Tab Changes Focus
eu: Tabulazioak fokua aldatzen du

en: Word Wrap Policy
eu: Ertzean egokitzeko politika

en: Word Wrapping
eu: Ertzean egokitzea

en: Word Wrap Position
eu: Ertzean egokitzeko kokalekua

en: Links Underlined
eu: Estekak azpimarratuta

en: Horizontal Scroll Bar
eu: Korritze-barra horizontala

en: Vertical Scroll Bar
eu: Korritze-barra bertikala

[ctx: Property: Text Edit accepts rich text]
en: Rich Text
eu: Testu aberastua

en: Tab Widget
eu: Fitxa-trepeta

en: A widget to display multiple pages using tabs
eu: Hainbat orri fitxatan bistaratzeko trepeta

en: Group Box
eu: Talde-koadroa

en: A container to group some widgets
eu: Zenbait trepeta taldekatzeko edukitzailea

en: Tab Position
eu: Fitxa-kokalekua

en: Tab Shape
eu: Fitxa-forma

en: Closable Tabs
eu: Fitxa itxigarriak

en: Movable Tabs
eu: Fitxa mugigarriak

en: Document Mode
eu: Dokumentu modua

en: &Image
eu: &Irudia

en: &Assign Action...
eu: &Ekintza esleitu...

[ctx: default indent value]
en: default
eu: lehenetsia

[ctx: Add page to tab widget]
en: Add Page
eu: Gehitu orria

[ctx: Rename tab widget's page]
en: Rename Page...
eu: Orriaren izena aldatu...

en: Enter a new title for the current page:
eu: Idatzi beste titulu bat uneko orriarentzat:

[ctx: Add page to a stacked widget]
en: Add Page...
eu: Orria gehitu...

[ctx: Go to Previous Page of a Stacked Widget]
en: Go to Previous Page
eu: Joan aurreko orrira

[ctx: Go to Next Page of a Stacked Widget]
en: Go to Next Page
eu: Joan hurrengo orrira

[ctx: Edit rich text for a widget]
en: Edit Rich Text
eu: Editatu testu aberastua

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Export
eu: Esportatu

en: Copying data from table:
eu: Datuak taula honetatik kopiatzen:

en: Exporting data from table:
eu: Datuak taula honetatik esportatzen:

en: Exporting data from query:
eu: Datuak kontsulta honetatik esportatzen:

en: Could not open data for exporting.
eu: Ezin izan dira datuak ireki esportatzeko.

en: (rows: %1, columns: %2)
eu: (errenkadak: %1, zutabeak: %2)

en: (columns: %1)
eu: (zutabeak: %1)

en: Enter Name of File You Want to Save Data To
eu: Idatzi datuak gorde nahi dituzun fitxategiaren izena

en: To CSV file:
eu: CSV fitxategira:

en: To clipboard.
eu: Arbelera.

en: Delimiter:
eu: Bereizlea:

en: Text quote:
eu: Testu-aipamena:

en: Add column names as the first row
eu: Gehitu zutabe-izenak lehen errenkada gisa

en: Defaults
eu: Lehenetsiak

en: Always use above options for copying
eu: Erabili beti goiko aukerak kopiatzeko

en: Always use above options for exporting
eu: Erabili beti goiko aukerak esportatzeko

en: Copying
eu: Kopiatzen

en: Exporting
eu: Esportatzen

en: no
eu: ez

en: false
eu: faltsua

en: Data set contains no rows. Do you want to import empty table?
eu: Datu multzoan ez dago errenkadarik.Taula hutsa inportatu nahi duzu?

en: No database connection available.
eu: Ez dago datu-base konexio erabilgarririk.

en: Please choose other name.
eu: Aukeratu beste izen bat.

[ctx: @info]
en: Loading CSV Data from <filename>%1</filename>...
eu: CSV datuak <filename>%1</filename>-etik kargatzen...

[ctx: @title:window]
en: Loading CSV Data
eu: CSV datuak kargatzen

en: Preview of data from file:
eu: Fitxategiko datuen aurrebista:

en: Preview of data from clipboard
eu: Arbeleko datuen aurrebista

en: Primary key
eu: Lehen mailako gakoa

en: Ignore duplicated delimiters
eu: Ez ikusi egin bereizle bikoiztuei

en: First row contains column names
eu: Lehenengo errenkadan zutabeen izenak daude

en: Import Options
eu: Inportatzeko aukerak

[ctx: @label]
en: Name:
eu: Izena:

[ctx: @label]
en: Caption:
eu: Epigrafea:

[ctx: @label]
en: Row count:
eu: Errenkada kopurua:

[ctx: @label]
en: Column count:
eu: Zutabe kopurua:

[ctx: @label]
en: Choose Name of Destination Table
eu: Hautatu helburu taularen izena

en: From CSV file:
eu: CSV fitxategitik:

en: From Clipboard
eu: arbeletik

en: Start at line (1-%1):
eu: Hasi lerro honetan (1-%1):

en: Start at line:
eu: Hasi lerro honetan:

en: Column
eu: Zutabea

[ctx: @info]
en: An error occurred during insert record.
eu: Errorea gertatu da txertatu erregistroa egiterakoan.

en: None
eu: Bat ere ez

en: Format for column %1:
eu: %1 zutabearen formatua:

en: Import has been canceled.
eu: Inportatzea bertan behera utzi da.

en: Error occurred during import.
eu: Errorea gertatu da inportatzerakoan.

[ctx: Text type for column]
en: Text
eu: Testua

[ctx: Numeric type for column]
en: Number
eu: Zenbakia

[ctx: Currency type for column]
en: Currency
eu: Moneta

[ctx: row count]
en: (rows: %1)
eu: (errenkadak: %1)

[ctx: row count]
en: (rows: more than %1)
eu: (errenkadak: %1 baino gehiago)

en: Not all rows are visible on this preview
eu: Errenkada guztiak ez daude ikusgai aurrebista honetan

en: Text encoding
eu: Testu-kodeketa

en: Always use this encoding when importing CSV data files
eu: Erabili beti kodeketa hau CSV datu-fitxategiak inportatzean

[ctx: Date format: Auto]
en: Auto
eu: Automatikoa

en: day
eu: eguna

en: month
eu: hila

en: year
eu: urtea

[ctx: do not reorder placeholders, just translate e.g. and - to the separator used by dates in your language]
en: %1, %2, %3 (e.g. %4-%5-%6)
eu: %1, %2, %3 (adibidez, %4-%5-%6)

en: Date format:
eu: Data-formatua:

en: Strip leading and trailing blanks off of text values
eu: Kendu aurreko eta atzeko zuriuneak testu-balioetatik

en: Import missing text values as empty texts
eu: Inportatu falta diren testu balioak testu hutsak bezala

en: Comma ","
eu: Koma ","

en: Semicolon ";"
eu: Puntu eta koma ";"

en: Tabulator
eu: Tabuladorea

en: Space " "
eu: Zuriunea " "

en: Other
eu: Bestelakoak

en: Query Columns
eu: Kontsulta-zutabeak

en: Describes field name or expression for the designed query.
eu: Diseinatutako kontsultako eremu-izena edo adierazpena deskribatzen du.

en: Table
eu: Taula

en: Describes table for a given field. Can be empty.
eu: Eremu jakin bateko taula deskribatzen du. Hutsik egon daiteke.

en: Visible
eu: Ikusgai

en: Describes visibility for a given field or expression.
eu: Eremu edo adierazpen jakin baten ikusgaitasuna deskribatzen du.

en: Sorting
eu: Ordenazioa

en: Describes a way of sorting for a given field.
eu: Eremu jakin bat ordenatzeko modua deskribatzen du.

en: Ascending
eu: Gorantz

en: Descending
eu: Beherantz

en: Criteria
eu: Irizpideak

en: Describes the criteria for a given field or expression.
eu: Eremu edo adierazpen jakin baten irizpideak deskribatzen ditu.

en: Cannot switch to data view, because query design is empty.
    First, please create your design.
eu: Ezin da datu-ikuspegira aldatu, kontsulta-diseinua hutsik baitago.
    Lehenik, sortu diseinua.

en: Query definition loading failed.
eu: Huts egin du kontsultaren definizioa kargatzean.

en: Query design may be corrupted so it could not be opened even in text view.
    You can delete the query and create it again.
eu: Baliteke kontsulta-diseinua hondatuta egotea; beraz, ezin da ireki ezta testu-ikuspegian ere.
    Kontsulta ezabatu eta berriz sor dezakezu.

[ctx: short for 'expression' word (only latin letters, please)]
en: expr
eu: adier

en: Identifiers should start with a letter or '_' character
eu: Letra batekin edo '_' karakterearekin hasi behar dute identifikatzaileek

en: Could not set sorting for multiple columns (%1)
eu: Ezin izan da ordena ezarri hainbat zutabetarako (%1)

en: Could not set criteria for empty record
eu: Ezin izan da irizpidea ezarri erregistro hutserako

en: Alias
eu: Aliasa

en: SQL Query Text
eu: SQL kontsulta-testua

en: Check Query
eu: Egiaztatu kontsulta

en: Checks query for validity.
eu: Kontsulta egiaztatzen du baliozkoa den jakiteko.

en: The query is correct
eu: Kontsulta zuzena da

en: The query is incorrect
eu: Kontsulta okerra da

en: Please enter your query and execute "Check query" function to verify it.
eu: Idatzi kontsulta eta exekutatu "Egiaztatu kontsulta" funtzioa egiaztatzeko.

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: query
eu: kontsulta

[ctx: tooltip]
en: Create new query
eu: Sortu kontsulta berria

[ctx: what's this]
en: Creates new query.
eu: Kontsulta berria sortzen du.

en: Query executing failed.
eu: Huts egin du kontsulta exekutatzean.

en: Edit Sections
eu: Editatu sekzioak

en: Raise
eu: Igo

en: Lower
eu: Jaitsi

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: report
eu: txostena

[ctx: tooltip]
en: Create new report
eu: Sortu txosten berria

[ctx: what's this]
en: Creates new report.
eu: Txosten berria sortzen du.

en: Go to first page
eu: Joan lehenengo orrira

en: Goes to first page
eu: Lehenengo orrira joaten da

en: Go to previous page
eu: Joan aurreko orrira

en: Goes to previous page
eu: Aurreko orrira joaten da

en: Go to next page
eu: Joan hurrengo orrira

en: Goes to next page
eu: Hurrengo orrira joaten da

en: Go to last page
eu: Joan azken orrira

en: Goes to last page
eu: Azken orrira joaten da

en: Current page number
eu: Uneko orriaren zenbakia

en: Number of pages
eu: Orri kopurua

en: Print
eu: Inprimatu

en: Print report
eu: Inprimatu txostena

en: Prints the current report.
eu: Uneko txostena inprimatzen du.

[ctx: @title:menu]
en: E&xport As
eu: E&sportatu honela

en: Export:
eu: Esportatu:

[ctx: open dialog to export as text document]
en: Text Document...
eu: Testu dokumentua...

en: Export the report as a text document (in OpenDocument Text format)
eu: Esportatu txostena testu-dokumentu gisa (OpenDocument testu-formatuan)

en: Exports the report as a text document (in OpenDocument Text format).
eu: Txostena testu-dokumentu gisa esportatzen du (OpenDocument testu-formatuan)

[ctx: open dialog to export as spreadsheet]
en: Spreadsheet...
eu: Kalkulu-orria...

en: Export the report as a spreadsheet (in OpenDocument Spreadsheet format)
eu: Esportatu txostena kalkulu-orri gisa (OpenDocument kalkulu-orrien formatuan)

en: Exports the report as a spreadsheet (in OpenDocument Spreadsheet format).
eu: Txostena kalkulu-orri gisa esportatzen du (OpenDocument kalkulu-orrien formatuan)

[ctx: open dialog to export as web page]
en: Web Page...
eu: Web-orria...

en: Export the report as a web page (in HTML format)
eu: Esportatu txostena web-orri gisa (HTML formatuan)

en: Exports the report as a web page (in HTML format).
eu: Txostena web-orri gisa esportatzen du (HTML formatuan)

en: Export Failed
eu: Huts egin du esportatzean

en: Export Report as Spreadsheet
eu: Esportatu txostena kalkulu-orri gisa

en: Failed to export the report as spreadsheet to %1.
eu: Huts egin du txostena %1(e)ra kalkulu-orri gisa esportatzean.

en: Export Report as Text Document
eu: Esportatu txostena testu-dokumentu gisa

en: Exporting the report as text document to %1 failed.
eu: Huts egin du txostena %1(e)ra testu-dokumentu gisa esportatzean.

en: Export Report as Web Page
eu: Esportatu txostena web-orri gisa

en: Exporting the report as web page to %1 failed.
eu: Huts egin du txostena %1(e)ra web-orri gisa esportatzean.

en: Opening failed
eu: Huts egin du irekitzean

en: Report schema appears to be invalid or corrupt
eu: Txosten-eskema baliozkoa ez dela edo hondatuta dagoela dirudi

en: Execute the scripting code
eu: Exekutatu script-kodea

en: Executes the scripting code.
eu: Scripten kodea exekutatzen du.

en: Edit
eu: Editatu

en: Edit actions
eu: Editatu ekintzak

en: Provides Edit menu.
eu: Editatu menua hornitzen du.

en: Configure Editor...
eu: Editorea konfiguratu...

en: Configure the scripting editor
eu: Konfiguratu script-editorea

en: Configures the scripting editor.
eu: Scripten editorea konfiguratzen du.

en: &Import...
eu: &Inportatu...

en: Import script
eu: Inportatu scripta

en: Imports script from a file.
eu: Scripta fitxategi batetik inportatzen du.

en: &Export...
eu: &Esportatu...

en: Export script
eu: Esportatu scripta

en: Exports script to a file.
eu: Scripta fitxategi batera esportatzen du.

[ctx: @title:window]
en: Import Script
eu: Inportatu scripta

[ctx: @info]
en: Could not read <filename>%1</filename>.
eu: Ezin izan irakurri <filename>%1</filename> fitxategia.

[ctx: @title:window]
en: Export Script
eu: Esportatu scripta

[ctx: @info]
en: Could not write <filename>%1</filename>.
eu: Ezin da idatzi <filename>%1</filename>.

en: Script Type
eu: Script mota

en: The type of script
eu: Script mota

en: Successfully executed. Time elapsed: %1ms
eu: Behar bezala exekutatu da. Igarotako denbora: %1 ms

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: script
eu: scripta

[ctx: tooltip]
en: Create new script
eu: Sortu script berria

[ctx: what's this]
en: Creates new script.
eu: Script berria sortzen du.

en: Record source:
eu: Erregistro-iturburua:

en: Go to selected record source
eu: Joan hautatutako erregistro-iturburura

en: Bound column:
eu: Lotutako zutabea:

en: Visible column:
eu: Zutabe ikusgaia:

en: No field selected
eu: Ez da eremurik hautatu

en: Additional information about the field
eu: Eremuari buruzko informazio gehigarria

en: Field Caption
eu: Eremu-epigrafea

en: Describes caption for the field
eu: Eremuaren epigrafea deskribatzen du

en: Data Type
eu: Datu mota

en: Describes data type for the field
eu: Eremuaren datu mota deskribatzen du

en: Comments
eu: Iruzkinak

en: Describes additional comments for the field
eu: Eremuaren iruzkin gehigarriak deskribatzen ditu

en: Subtype
eu: Azpimota

[ctx: Image object type]
en: Image
eu: Irudia

en: Unsigned Number
eu: Zeinu gabeko zenbakia

en: Max Length
eu: Gehieneko luzera

en: Precision
eu: Doitasuna

en: Visible Decimal Places
eu: Hamartarrak ikusgai

[ctx: Auto Decimal Places]
en: Auto
eu: Automatikoa

en: Default Width
eu: Zabalera lehenetsia

en: Default Value
eu: Balio lehenetsia

en: Unique
eu: Esklusiboa

en: Required
eu: Beharrezkoa

en: Allow Zero
    Size
eu: Onartu zero
    tamaina

en: Autonumber
eu: Zenbaketa automatikoa

en: Indexed
eu: Indexatua

en: Record Source
eu: Erregistro-iturburua

en: Bound Column
eu: Lotutako zutabea

en: Visible Column
eu: Zutabe ikusgaia

en: Cannot switch to data view, because table design is empty.
    First, please create your design.
eu: Ezin da datu-ikuspegira aldatu, taula-diseinua hutsik baitago.
    Lehenik, sortu diseinua.

en: Setting Autonumber Field
eu: Zenbaketa automatikoaren eremua ezartzen

en: You should enter field caption.
eu: Eremu-epigrafea idatzi behar duzu.

en: You have added no fields.
    Every table should have at least one field.
eu: Ez duzu eremurik gehitu.
    Taula guztiek behar dute eremu bat gutxienez.

[ctx: Identifier%1]
en: Id%1
eu: %1 IDa

[ctx: Empty table row]
en: Empty Row
eu: Eremu hutsa

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: table
eu: taula

[ctx: tooltip]
en: Create new table
eu: Sortu taula berria

[ctx: what's this]
en: Creates new table.
eu: Taula berria sortzen du.

en: Lookup column
eu: Kontsulta-zutabea

[ctx: Question]
en: Error: %1?
eu: Errorea: %1?

en: The column's constraint is declared as NOT EMPTY and NOT NULL.
eu: Zutabearen murrizketa NOT EMPTY eta NOT NULL deklaratu da.

en: Do you want to delete selected record?
eu: Hautatutako erregistroa ezabatu nahi duzu?

en: Do you want to clear the contents of table %1?
eu: %1 taularen edukia garbitu nahi duzu?

en: Record: %1
eu: Erregistroa: %1

en: Correct changes
eu: Zuzendu aldaketak

en: Limit of %2 characters for <resource>%3</resource> field has been exceeded by %1 character.
    Fix the text or it will be truncated upon saving changes. | Limit of %2 characters for <resource>%3</resource> field has been exceeded by %1 characters.
    Fix the text or it will be truncated upon saving changes.
eu[0]: <resource>%3</resource> eremuaren %2 karaktereko muga gainditu egin da karaktere %1ez.
    Zuzendu testua edo moztu egingo da gordetzean.
eu[1]: <resource>%3</resource> eremuaren %2 karaktereko muga gainditu egin da %1 karakterez.
    Zuzendu testua edo moztu egingo da gordetzean.

en: NAME
eu: IZENA

en: Field Name
eu: Eremu-izena

en: * (All Columns)
eu: * (zutabe guztiak)

[ctx: Text encoding: Default]
en: Default: %1
eu: Lehenetsia: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Server Information
eu: Zerbitzari-informazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_add)
en: &Add...
eu: Ge&hitu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_edit)
en: &Edit...
eu: &Editatu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_remove)
en: &Delete...
eu: &Ezabatu...

en: Add a new database connection
eu: Gehitu beste datu-base konexio bat

en: Edit selected database connection
eu: Editatu hautatutako datu-base konexioa

en: File
eu: Fitxategia

en: Add database connection
eu: Gehitu datu-base konexioa

en: Save changes made to this database connection
eu: Gorde datu-base konexio horri egindako aldaketak

en: Define Query...
eu: Kontsulta definitu...

en: Load database list from the server
eu: Kargatu zerbitzariko datu-base zerrenda

en: Save all changes made to this connection information
eu: Gorde konexio-informazio horri egindako aldaketa guztiak

en: Save all changes made to this connection information. You can later reuse this information.
eu: Gorde konexio-informazio horri egindako aldaketa guztiak. Geroago berriz erabili ahalko duzu informazio hori.

en: Test database connection
eu: Probatu datu-base konexioa

en: Database Connection
eu: Datu-base konexioa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dbGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Database
eu: Datu-basea

en: Parameters
eu: Parametroak

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Open Database Connection
eu: Ireki datu-base konexioa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, authenticationGBox)
en: Authentication
eu: Autentifikazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userLbl)
en: &Username:
eu: Erabiltzaile-&izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLbl)
en: &Password:
eu: &Pasahitza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
eu: I&zena:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, locationBGrp)
en: Database Server
eu: Datu-base zerbitzaria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEngine)
en: &Engine:
eu: &Motorra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, localhostRBtn)
en: Local server
eu: Zerbitzari lokala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, remotehostRBtn)
en: Remote server
eu: Urruneko zerbitzaria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hostLbl)
en: &Hostname:
eu: &Ostalari-izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLbl)
en: Port:
eu: Ataka:

[ctx: port: default]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkPortDefault)
en: Default
eu: Lehenetsia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseSocket)
en: Use socket &file instead of TCP/IP port:
eu: Erabili socket-&fitxategia TCP/IP atakaren ordez:

[ctx: socket: default]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSocketDefault)
en: Default
eu: Lehenetsia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Description:
eu: &Deskribapena:

[ctx: @title:window]
en: Opening Database
eu: Datu-basea irekitzen

[ctx: @info]
en: Supply a password below.
eu: Hornitu pasahitza azpian.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domainLabel)
en: Database server:
eu: Datu-base zerbitzaria:

[ctx: unspecified user]
en: (unspecified)
eu: (zehaztugabea)

en: &Open
eu: I&reki

en: Name:
eu: Izena:

en: Enter a filename.
eu: Idatzi fitxategi-izen bat.

en: Do you want to replace it?
eu: Ordeztu nahi duzu?

en: Replace object
eu: Ordezkatu objektua

en: Caption:
eu: Epigrafea:

en: Please enter the name.
eu: Sartu izena.

en: Please enter the caption.
eu: Sartu epigrafea.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, prompt)
en: Supply a password below.
eu: Hornitu erabiltzaile-izena eta pasahitza behean.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userNameLabel)
en: Username:
eu: Erabiltzaile-izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, anonymousLabel)
en: Anonymous:
eu: Anonimoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Database name:
eu: Datu-base izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
eu: Pasahitza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, keepCheckBoxLabel)
en: Remember password:
eu: Gogoratu pasahitza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, option_file)
en: Projects stored in a file
eu: Fitxategi batean biltegiratutako proiektuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, option_server)
en: Projects stored on a database server
eu: Datu-base zerbitzari batean biltegiratutako proiektuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <b>There are Kexi projects you have recently opened.</b> Select one you wish to open:
eu: <b>Kexi proiektu batzuk berriki ireki dituzu.</b> Hautatu zein ireki nahi duzun:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Project Name
eu: Proiektuaren izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Connection
eu: Konexioa

en: File (%1)
eu: Fitxategia (%1)

[ctx: Boolean False - No]
en: No
eu: Ez

[ctx: Boolean True - Yes]
en: Yes
eu: Bai

en: This file already exists. Do you want to overwrite it?
eu: Lehendik badago fitxategi hori. Gainidatzi nahi duzu?

en: Overwrite
eu: Gainidatzi

en: Open object
eu: Objektua ireki

en: Opens object selected in the list.
eu: Zerrendan hautatutako objektua irekitzen du.

en: Delete object
eu: Objektua ezabatu

en: Deletes the object selected in the list.
eu: Zerrendan hautatutako objektua ezabatzen du.

en: &Rename...
eu: &Izena aldatu...

en: Rename object
eu: Objektuaren izena aldatu

en: Renames the object selected in the list.
eu: Zerrendan hautatutako objektuaren izena aldatzen du.

en: &Design
eu: &Diseinatu

en: Design object
eu: Objektua diseinatu

en: Starts designing of the object selected in the list.
eu: Zerrendan hautatutako objektua diseinatzen hasten da.

en: Design in &Text View
eu: &Testu-ikuspegian diseinatu

en: Design object in text view
eu: Objektua testu-ikuspegian diseinatu

en: Starts designing of the object in the list in text view.
eu: Zerrendan hautatutako objektua testu-ikuspegian diseinatzen hasten da.

[ctx: Export->To Clipboard as Data...]
en: To &Clipboard...
eu: A&rbelera...

en: Export data to clipboard
eu: Datuak arbelera esportatu

en: Exports data from the currently selected table or query to clipboard.
eu: Unean hautatutako taulako edo kontsultako datuak arbelera esportatzen ditu.

[ctx: Export->To File As Data &Table...]
en: To &File As Data Table...
eu: &Fitxategira datu-taula gisa...

en: Export data to a file
eu: Datuak fitxategi batera esportatu

en: Exports data from the currently selected table or query to a file.
eu: Unean hautatutako taulako edo kontsultako datuak fitxategi batera esportatzen ditu.

en: &Create Object: %1...
eu: &Sortu objektua: %1...

en: &Create Object...
eu: &Sortu objektua...

[ctx: @info Rename object %1:]
en: Rename <resource>%1</resource>:
eu: Berrizendatu <resource>%1</resource>:

[ctx: @title:window Rename Object %1.]
en: Rename <resource>%1</resource>
eu: Berrizendatu <resource>%1</resource>

en: &Hide Selected Table/Query
eu: &Ezkutatu hautatutako taula/kontsulta

en: &Open Selected Table/Query
eu: &Ireki hautatutako taula/kontsulta

en: Table:
eu: Taula:

[ctx: Insert table/query into relations view]
en: &Insert
eu: T&xertatu

en: &Hide Table
eu: E&zkutatu taula

en: &Append Field
eu: Erant&si eremua

en: &Append Fields
eu: Erant&si eremuak

en: &Open Table
eu: &Ireki taula

en: &Design Table
eu: &Diseinatu taula

en: Relationship
eu: Erlazioa

en: Click to show available actions for this cell
eu: Egin klik gelaxka honen ekintza erabilgarriak erakusteko

en: Insert From &File...
eu: &Fitxategitik txertatu...

en: &Clear
eu: &Garbitu

en: &Don't Replace
eu: Ez &ordeztu

en: Record:
eu: Erregistroa:

en: Current record number
eu: Uneko erregistro-zenbakia

[ctx: "of" in record number information: N of M]
en: of
eu: -

en: Number of records
eu: Erregistro kopurua

en: Editing indicator
eu: Edizio-adierazlea

en: First record
eu: Lehen erregistroa

en: Go to first record
eu: Joan lehenengo erregistrora

en: Go to previous record
eu: Joan aurreko erregistrora

en: Previous record
eu: Aurreko erregistroa

en: Go to next record
eu: Joan hurrengo erregistrora

en: Next record
eu: Hurrengo erregistroa

en: Go to last record
eu: Joan azken erregistrora

en: Last record
eu: Azken erregistroa

en: Go to new record
eu: Joan erregistro berrira

en: New record
eu: Erregistro berria

en: Moves cursor to first record.
eu: Kurtsorea lehen erregistrora eramaten du.

en: Moves cursor to previous record.
eu: Kurtsorea aurreko erregistrora eramaten du.

en: Moves cursor to next record.
eu: Kurtsorea hurrengo erregistrora eramaten du.

en: Moves cursor to last record.
eu: Kurtsorea azken erregistrora eramaten du.

en: Moves cursor to new record and allows inserting.
eu: Kurtsorea erregistro berrira eramaten du eta txertatzea onartzen du.
