kexi - en to fa translation catalogue (463 entries)

en: &No View
fa: &بدون نما‌

en: &Data View
fa: نمای &داده‌

en: D&esign View
fa: نمای &طرح‌

en: &Text View
fa: نمای &متن‌

en: &Unknown
fa: &ناشناخته‌

en: This function is not available for version %1 of %2 application.
fa: این کنش برای نسخه %1 کاربرد %2 موجود نیست.

en: Scripting module (KROSS), Python language bindings, design
fa: پیمانه دست‌نوشت )KROSS(، مقیدسازیهای زبان Python، طرح

en: Graphics effects, helper dialogs
fa: جلوه‌های نگاره‌ای، محاوره‌های کمک‌رسان

en: Former project maintainer & developer
fa: نگه‌دارنده و توسعه‌دهنده پروژه قبلی

en: Former developer
fa: توسعه‌دهنده قبلی

en: Original Form Designer, original user interface & much more
fa: طراح شکل اصلی، واسط کاربر اصلی و بقیه

en: CQL++, SQL assistance
fa: همکاری SQL، CQL++

en: Original code cleanings
fa: پاک‌سازیهای کد اصلی

en: Bugfixes, original Table Widget
fa: رفع اشکالها، عنصر جدول اصلی

en: Initial design improvements
fa: بهبودهای طرح آغازین

en: Icons and user interface research
fa: جستجوی واسط کاربر و شمایلها

en: Coffee sponsoring
fa: ضمانت Coffee

en: Numerous bug reports, usability tests, technical support
fa: گزارش اشکالهای بی‌شمار، آزمونهای قابلیت استفاده، پشتیبانی فنی

en: Unknown error
fa: خطای ناشناخته

en: Details:
fa: جزئیات:

en: Object could not be opened in Data View.
fa: شیء را نمی‌توان در نمای داده باز کرد.

en: Do you want to open it in Text View?
fa: می‌خواهید این را در نمای متن باز کنید؟

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: object
fa: شیء

en: Could not load object's definition.
fa: نتوانست تعریف شیء را بار کند.

en: Object design may be corrupted.
fa: ممکن است طرح شیء خراب باشد.

en: Could not load object's data.
fa: نتوانست داده شیء را بار کند.

en: Could not set empty name for this object.
fa: نتوانست نام خالی را برای این پروژه تنظیم کند.

en: Project major version
fa: نسخه بزرگ‌تر پروژه

en: Project minor version
fa: نسخه کوچک‌تر پروژه

en: Project caption
fa: عنوان پروژه

en: Project description
fa: توصیف پروژه

en: This project is opened as read only.
fa: این پروژه به عنوان فقط خواندنی باز می‌شود.

en: &Ascending
fa: &صعودی‌

en: Sort data in ascending order
fa: مرتب کردن داده به ترتیب صعودی

en: Sorts data in ascending order (from A to Z and from 0 to 9). Data from selected column is used for sorting.
fa: داده را به ترتیب صعودی )از A تا Z و از ۰ تا ۹( مرتب می‌کند. از داده ستون برگزیده برای مرتب‌سازی استفاده می‌شود.

en: &Descending
fa: &نزولی‌

en: Sort data in descending order
fa: مرتب کردن داده به ترتیب نزولی

en: Sorts data in descending (from Z to A and from 9 to 0). Data from selected column is used for sorting.
fa: داده را به ترتیب نزولی )از Z تا A و از ۹ تا ۰( مرتب می‌کند. از داده ستون برگزیده برای مرتب‌سازی استفاده می‌شود.

en: Switch to data view
fa: سودهی به نمای داده

en: Switches to data view.
fa: به نمای داده سودهی می‌کند.

en: Switch to design view
fa: سودهی به نمای طرح

en: Switches to design view.
fa: به نمای طرح سودهی می‌کند.

en: Switch to text view
fa: سودهی به نمای متن

en: Switches to text view.
fa: به نمای متن سودهی می‌کند.

en: Saves changes made to the current design.
fa: تغییرات اعمال‌شده در طرح جاری را ذخیره می‌کند.

en: Data
fa: داده

en: Design
fa: طرح‌

en: Save Changes
fa: ذخیره تغییرات

en: Design has been changed. You must save it before switching to other view.
fa: طرح تغییر کرده است. باید پیش از سودهی به نمای دیگر این را ذخیره کنید.

en: Switching to other view failed (%1).
fa: خرابی در سودهی به نمای دیگر )%1(.

en: Saving object's definition failed.
fa: خرابی در ذخیره تعریف شیء.

en: Saving object's data failed.
fa: خرابی در ذخیره داده شیء.

en: Page %1
fa: صفحه %1

en: OK?
fa: تأیید؟

en: Signal
fa: نشانک

en: Receiver
fa: گیرنده

en: The signal/slot arguments are not compatible.
fa: نشانوندهای نشانک/شکاف همساز نیستند.

en: New &Subitem
fa: &زیرفقره جدید

en: Caption
fa: عنوان

en: Clickable
fa: قابل فشار

en: Form
fa: برگه

en: No Buddy
fa: بدون دوست

[ctx: Translators: please keep this string short (less than 20 chars)]
en: Hor. Alignment
fa: تراز افقی

[ctx: Translators: please keep this string short (less than 20 chars)]
en: Ver. Alignment
fa: تراز عمودی

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Name
fa: نام

en: Text
fa: متن

en: Background Pixmap
fa: نگاشت تصویردانه‌ای زمینه

en: Geometry
fa: هندسه

en: Size Policy
fa: سیاست اندازه

en: Focus Policy
fa: سیاست کانون

en: Frame
fa: قابک

en: Mid Frame Width
fa: عرض نیم قابک

en: Palette Foreground
fa: پیش‌زمینه پالت

[ctx: Justify (HINT: for Align)]
en: Justify
fa: تراز کردن

[ctx: Box (HINT: for Frame Shape)]
en: Box
fa: جعبه

[ctx: Popup (HINT: for Frame Shape)]
en: Popup
fa: بالاپر

[ctx: Menu Bar (HINT: for Frame Shape)]
en: Menu Bar
fa: میله گزینگان

[ctx: Raised (HINT: for Frame Shadow)]
en: Raised
fa: بالاآمده

[ctx: Sunken (HINT: for Frame Shadow)]
en: Sunken
fa: فرورفته

[ctx: No Focus (HINT: for Focus)]
en: No Focus
fa: بدون کانون

[ctx: Tab/Click (HINT: for Focus)]
en: Tab/Click
fa: تب/فشار

en: Always Off
fa: همیشه خاموش

en: Always On
fa: همیشه روشن

en: No action
fa: بدون کنش

en: Application actions
fa: کنشهای کاربرد

en: Open in Data View
fa: باز کردن در نمای داده

en: Execute
fa: اجرا

[ctx: Note: use multiple rows if needed]
en: Export to File
    As Data Table
fa: صادرات به پرونده
    به عنوان جدول داده

[ctx: Note: use multiple rows if needed]
en: Copy to Clipboard
    As Data Table
fa: رونوشت به تخته یادداشت
    به عنوان جدول داده

en: Open in Design View
fa: باز کردن در نمای طرح

en: Open in Text View
fa: باز کردن در نمای متن

en: Close View
fa: بستن نما

en: Action category:
fa: دسته کنش:

en: Action to execute:
fa: کنش جهت اجرا:

[ctx: Assign action]
en: &Assign
fa: &انتساب‌

en: Assign action
fa: انتساب کنش

en: Bold
fa: توپر

en: Italic
fa: کج

en: Underline
fa: خط زیر

en: Left Align
fa: هم‌ترازی چپ

en: Move Up
fa: حرکت به بالا

en: Move widget up
fa: حرکت عنصر به بالا

en: Move widget down
fa: حرکت عنصر به پایین

en: Handle tab order automatically
fa: گرداندن خودکار ترتیب تب

en: Cancel
fa: لغو

en: (All fields)
fa: )همه حوزه‌ها(

en: (Current field)
fa: )حوزه جاری(

en: The search item was not found
fa: فقره جستجو یافت نشد

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_2)
en: &Search:
fa: &جستجو‌:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Fi&nd:
fa: &یافتن‌:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_promptOnReplace)
en: Prompt on replace
fa: اعلان هنگام جایگزینی‌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnReplace)
en: &Replace
fa: &جایگزینی‌

en: Close the current tab
fa: بستن تب جاری

en: Create a new project
fa: ایجاد پروژه جدید

en: Creates a new project. Currently opened project is not affected.
fa: یک پروژه جدید ایجاد می‌کند. پروژه‌ای که در حال حاضر باز شده، مؤثر نیست.

en: Open an existing project
fa: باز کردن پروژه موجود

en: Opens an existing project. Currently opened project is not affected.
fa: یک پروژه موجود باز می‌کند. پروژه‌ای که در حال حاضر باز شده مؤثر نیست.

en: Save object changes
fa: ذخیره تغییرات شیء

en: Saves object changes from currently selected window.
fa: تغییرات شیء را از پنجره‌ای که در حال حاضر گزینش‌شده، ذخیره می‌کند.

en: Save &As...
fa: ذخیره &به عنوان...

en: Save object as
fa: ذخیره شیء به عنوان

en: Close the current project
fa: بستن پروژه جاری

en: Closes the current project.
fa: پروژه جاری را می‌بندد.

en: &Import Database...
fa: &واردات دادگان...‌

en: Import entire database as a Kexi project
fa: واردات کل دادگان به عنوان یک پروژه Kexi

en: Imports entire database as a Kexi project.
fa: کل دادگان را به عنوان یک پروژه Kexi وارد می‌کند.

en: &Compact Database...
fa: &فشردن دادگان...‌

en: Compact the current database project
fa: فشردن پروژه دادگان جاری

en: Compacts the current database project, so it will take less space and work faster.
fa: پروژه دادگان جاری را فشرده می‌کند، به نحوی که جای کمتری گرفته و سریعتر کار می‌کند.

en: Import table data from a file
fa: واردات داده جدول از یک پرونده

en: Imports table data from a file.
fa: داده جدول را از یک پرونده وارد می‌کند.

en: Paste clipboard data as a table
fa: چسباندن داده تخته یادداشت به عنوان یک جدول

en: Copy selected table or query data to clipboard
fa: رونوشت جدول برگزیده یا داده پرس‌وجو به تخته یادداشت

en: Copies selected table or query data to clipboard.
fa: جدول برگزیده یا داده پرس‌وجو را در تخته یادداشت رونوشت می‌کند.

en: Reverts the most recent editing action.
fa: جدیدترین کنش ویرایش را رجعت می‌دهد.

en: Reverts the most recent undo action.
fa: جدیدترین کنش واگرد را رجعت می‌دهد.

en: &Delete
fa: &حذف‌

en: Delete selected object
fa: حذف شیء برگزیده

en: Deletes currently selected object.
fa: شیء برگزیده جاری را حذف می‌کند.

en: Clear table contents
fa: پاک کردن محتویات جدول

en: Clears table contents.
fa: محتویات جدول را پاک می‌کند.

en: Edit Item
fa: ویرایش فقره

en: Edit currently selected item
fa: ویرایش فقره برگزیده جاری

en: Edits currently selected item.
fa: فقره برگزیده جاری را ویرایش می‌کند.

en: &Insert Empty Row
fa: &درج سطر خالی‌

en: Insert one empty row above
fa: درج سطر خالی بالا

en: Inserts one empty row above currently selected table row.
fa: یک سطر خالی در بالای سطر جدول برگزیده جاری درج می‌کند.

en: &Execute
fa: &اجرا

en: &Font...
fa: &قلم...

en: Change font for selected object
fa: تغییر قلم برای شیء برگزیده

en: Changes font for selected object.
fa: قلم شیء برگزیده را تغییر می‌دهد.

en: &Next Window
fa: پنجره &بعدی‌

en: Next window
fa: پنجره بعدی

en: Switches to the next window.
fa: به پنجره بعدی سودهی می‌کند.

en: &Previous Window
fa: پنجره &قبلی‌

en: Previous window
fa: پنجره قبلی

en: Switches to the previous window.
fa: به پنجره قبلی سودهی می‌کند.

en: This shows useful tips on the use of this application.
fa: نکات مفید پیرامون استفاده از این کاربرد را نشان می‌دهد.

en: cannot create object - unknown object type "%1"
fa: شیء را نمی‌توان ایجاد کرد - نوع شیء ناشناخته »%1«

en: unknown object type "%1"
fa: نوع شیء ناشناخته »%1«

en: cannot create object of type "%1"
fa: شیء نوع »%1« را نمی‌توان ایجاد کرد

[ctx: "executing object" action]
en: executing
fa: اجرا

en: opening
fa: باز کردن

en: table not found
fa: جدول یافت نشد

en: query not found
fa: پرس‌وجو یافت نشد

en: macro not found
fa: کلان دستور یافت نشد

en: script not found
fa: دست‌نوشته یافت نشد

en: object not found
fa: شیء یافت نشد

en: cannot execute object
fa: شیء را نمی‌توان اجرا کرد

en: cannot open object
fa: شیء را نمی‌توان باز کرد

en: You have requested selected objects to be automatically opened or processed on startup. Several objects cannot be opened or processed.
fa: درخواست کرده‌اید که اشیاء برگزیده به طور خودکار باز شوند یا هنگام راه‌اندازی پردازش شوند. چندین شیء را نمی‌توان باز یا پردازش کرد.

en: Property Editor
fa: ویرایشگر ویژگی

en: Properties
fa: ویژگیها

en: From File...
fa: از پرونده...

en: From Server...
fa: از کارساز...

en: Save changes
fa: ذخیره تغییرات

en: Do you want to save changes?
fa: می‌خواهید تغییرات را ذخیره کنید؟

[ctx: opening is not allowed in "data view/design view/text view" mode]
en: opening is not allowed in "%1" mode
fa: باز کردن در حالت »%1« مجاز نیست

en: The current project has to be closed before compacting the database. It will be open again after compacting.
    
    Do you want to continue?
fa: پروژه جاری باید پیش از فشردن دادگان، بسته شود. پس از فشرده‌سازی، دوباره باز می‌شود.
    
    می‌خواهید ادمه دهید؟

en: Help
fa: کمک

en: Shows information about Kexi application.
fa: اطلاعات درباره کاربرد Kexi را نمایش می‌دهد.

en: Create
fa: ایجاد

en: Tools
fa: ابزارها

en: New database
fa: دادگان جدید

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl)
en: <b>Select existing Kexi project file to open:</b>
fa: <b>برگزیدن پرونده پروژه Kexi موجود برای باز کردن:</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_advanced)
en: &Advanced
fa: &پیش‌رفته‌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Click "Advanced" button if you want to find an existing project on a server rather than a file.
fa: اگر می‌خواهید پروژه موجود را علاوه بر یک پرونده، روی یک کارساز بیابید، دکمه »پیشرفته« را فشار دهید.

note: i18n: ectx: property (description), widget (KexiCommandLinkButton, btn_file)
en: New Project Stored in File
fa: پروژه جدید ذخیره‌شده در پرونده

note: i18n: ectx: property (description), widget (KexiCommandLinkButton, btn_server)
en: New Project Stored on Database Server
fa: پروژه جدید ذخیره‌شده در کارساز دادگان

en: Could not start Kexi application this way.
fa: نتوانست کاربرد Kexi را از این طریق آغاز کند.

en: No project name specified.
fa: نام پروژه‌ای مشخص نشد.

en: Open External File
fa: باز کردن پرونده خارجی

en: Column %1
fa: ستون %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Type
fa: نوع

en: Primary Key
fa: کلید اصلی

en: Text encoding:
fa: کدبندی متن:

en: Always use this encoding in similar situations
fa: استفاده همیشگی از این کدبندی در موقعیتهای مشابه

en: Select Location for Source Database
fa: برگزیدن محل دادگان متن

en: Select Source Database
fa: برگزیدن دادگان متن

en: Advanced Options
fa: گزینه‌های پیشرفته

en: Importing
fa: واردات

en: Success
fa: موفقیت

en: Select source database you wish to import:
fa: برگزیدن دادگان متنی که می‌خواهید وارد کنید:

en: Failure
fa: خرابی

en: No appropriate migration driver found.
fa: گرداننده جا‌به‌جایی مناسبی یافت نشد.

en: No project available.
fa: پروژه‌ای موجود نیست.

en: Destination database type:
fa: نوع دادگان مقصد:

en: Database project stored in a file
fa: پروژه دادگان ذخیره‌شده در یک پرونده

en: Database project stored on a server
fa: پروژه دادگان ذخیره‌شده در یک کارساز

en: Select Destination Database Type
fa: برگزیدن نوع دادگان مقصد

en: Open imported project
fa: باز کردن پروژه واردشده

en: Select source database filename.
fa: برگزیدن نام پرونده دادگان متن.

en: Select source database.
fa: برگزیدن دادگان متن.

en: Could not import database. This type is not supported.
fa: نتوانست دادگان را وارد کند. این نوع، پشتیبانی نمی‌شود.

en: Importing in progress...
fa: واردات در حال اجرا...

en: No help is available for this page.
fa: برای این صفحه، کمکی وجود ندارد.

en: Here you can choose the location to import data from.
fa: در اینجا می‌توانید محل واردات داده را انتخاب کنید.

en: Here you can choose the actual database to import data from.
fa: در اینجا می‌توانید دادگان واقعی برای واردات داده را انتخاب کنید.

en: Here you can choose the location to save the data.
fa: در اینجا می‌توانید محل ذخیره داده را انتخاب کنید.

en: Here you can choose the location to save the data in and the new database name.
fa: در اینجا می‌توانید محلی که داده در آن ذخیره می‌شود و نام دادگان جدید را انتخاب کنید.

en: No data source could be assigned for this widget.
fa: برای این عنصر نمی‌توان متن داده‌ای انتساب کرد.

en: No data source could be assigned for multiple widgets.
fa: برای عناصر چندگانه نمی‌توان متن داده‌ای انتساب کرد.

en: Go to selected form's data source
fa: برو به متن داده برگه برگزیده

en: Data Source
fa: متن داده

en: Frame Color
fa: رنگ قابک

en: Show Form UI Code
fa: نمایش کد UI برگه

en: Original
fa: اصلی

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: form
fa: برگه

[ctx: tooltip]
en: Create new form
fa: ایجاد فرم جدید

[ctx: what's this]
en: Creates new form.
fa: فرم جدید را ایجاد می‌کند.

en: Clear Widget Contents
fa: پاک کردن محتویات عنصر

en: Edit Tab Order...
fa: ویرایش ترتیب تب...

note: i18n("Edit Pixmap Collection"), koIconName("icons"), 0, "formpart_pixmap_collection"); i18n("Edit Form Connections"), koIconName("connections"), 0, "formpart_connections");
en: Bring Widget to Front
fa: آوردن عنصر به جلو

en: Send Widget to Back
fa: ارسال عنصر به عقب

en: Align Widgets Position
fa: هم‌ترازی موقعیت عناصر

en: To Left
fa: به چپ

en: To Right
fa: به راست

en: To Top
fa: به بالا

en: To Bottom
fa: به پایین

en: To Grid
fa: به توری

en: Adjust Widgets Size
fa: تنظیم اندازه عناصر

en: To Fit
fa: به تناسب

en: To Shortest
fa: به کوتاه‌ترین

en: To Tallest
fa: به بلندترین

en: To Narrowest
fa: به باریک‌ترین

en: To Widest
fa: به پهن‌ترین

en: Widgets
fa: عناصر

en: Click to show actions for this image box
fa: فشار جهت نمایش کنشهای این جعبه تصویر

en: A multiline text editor
fa: یک ویرایشگر چند متنی

en: A widget for displaying text
fa: عنصری برای نمایش متن

en: A widget for displaying images
fa: عنصری برای نمایش تصاویر

en: A combo box widget
fa: یک عنصر جعبه ترکیب

en: A check box with text label
fa: یک جعبه بررسی با جدول متن

en: Line
fa: خط

en: A line to be used as a separator
fa: خطی که باید به عنوان جداساز استفاده شود

en: Insert &Vertical Line
fa: درج خط &عمودی‌

en: Format
fa: قالب

en: Date
fa: تاریخ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, descGroupBox)
en: Description
fa: توصیف

en: Form Name
fa: نام برگه

en: On Click
fa: هنگام فشار

en: Auto Tab Order
fa: ترتیب تب خودکار

en: Editor Type
fa: نوع ویرایشگر

[ctx: AutoField editor's type]
en: Multiline Text
fa: متن چندخطی

[ctx: AutoField editor's type]
en: Drop-Down List
fa: فهرست پایین افت

[ctx: AutoField editor's type]
en: Image
fa: تصویر

en: Size
fa: اندازه

en: Image
fa: تصویر

en: Scaled Contents
fa: محتویات مقیاس‌شده

[ctx: Drop-Down Button for Image Box Visible (a property name, keep the text narrow!)]
en: Drop-Down
    Button Visible
fa: دکمه پایین افت
    مرئی

[ctx: Editable combobox]
en: Editable
fa: قابل ویرایش

[ctx: For Text Format]
en: Log
fa: ثبت

en: Word Wrapping
fa: سطربندی واژه

en: Links Underlined
fa: پیوندهای زیر خط‌دار

en: A container to group some widgets
fa: یک محتوی برای گروه‌بندی برخی عناصر

en: &Image
fa: &تصویر

en: &Assign Action...
fa: &انتساب کنش...

en: Enter a new title for the current page:
fa: وارد کردن عنوانی جدید برای صفحه جاری:

en: Copy
fa: رونوشت

en: Export
fa: صادرات

en: Copying data from table:
fa: رونوشت داده از جدول:

en: Exporting data from table:
fa: صادرات داده از جدول:

en: Exporting data from query:
fa: صادرات داده از پرس‌وجو:

en: Could not open data for exporting.
fa: نتوانست داده را برای صادرات باز کند.

en: (rows: %1, columns: %2)
fa: )سطر: %1، ستون: %2(

en: (columns: %1)
fa: )ستون: %1(

en: Enter Name of File You Want to Save Data To
fa: وارد کردن نام پرونده‌ای که می‌خواهید داده را در آن ذخیره کنید

en: To CSV file:
fa: به پرونده CSV:

en: Delimiter:
fa: جداساز:

en: Text quote:
fa: نقل قول متن:

en: Add column names as the first row
fa: افزودن نامهای ستون به عنوان اولین سطر

en: Defaults
fa: پیش‌فرضها

en: Always use above options for exporting
fa: استفاده همیشگی از گزینه‌های بالا برای صادرات

en: Copying
fa: رونوشت

en: Exporting
fa: صادرات

en: Data set contains no rows. Do you want to import empty table?
fa: مجموعه داده حاوی سطر نیست. می‌خواهید جدول خالی را وارد کنید؟

en: No database connection available.
fa: اتصال دادگانی موجود نیست.

en: Please choose other name.
fa: لطفاً، نام دیگری انتخاب کنید.

en: Preview of data from file:
fa: پیش‌نمایش داده از پرونده:

en: Primary key
fa: کلید اصلی

en: Ignore duplicated delimiters
fa: چشم‌پوشی از جداسازهای دوگانه

en: First row contains column names
fa: اولین سطر حاوی نام ستونهاست

en: Start at line (1-%1):
fa: آغاز در خط )۱-%1(:

en: Start at line:
fa: آغاز در خط:

en: Column
fa: ستون

en: None
fa: هیچ‌کدام

en: Format for column %1:
fa: قالب برای ستون %1:

[ctx: Text type for column]
en: Text
fa: متن

[ctx: Numeric type for column]
en: Number
fa: شماره

[ctx: Currency type for column]
en: Currency
fa: پول رایج

[ctx: row count]
en: (rows: %1)
fa: )سطر: %1(

[ctx: row count]
en: (rows: more than %1)
fa: )سطر: بیش از %1(

en: Not all rows are visible on this preview
fa: همه سطرها در این پیش‌نمایش مرئی نیستند

en: Always use this encoding when importing CSV data files
fa: استفاده همیشگی از این کدبندی هنگام واردات پرونده‌های داده CSV

en: Comma ","
fa: کاما »،«

en: Semicolon ";"
fa: نقطه واوک »؛«

en: Tabulator
fa: جدول‌بند

en: Space " "
fa: فاصله » «

en: Other
fa: غیره

en: Query Columns
fa: ستونهای پرس‌وجو

en: Describes field name or expression for the designed query.
fa: نام حوزه یا عبارت را برای پرس‌وجوی طراحی‌شده توصیف می‌کند.

en: Table
fa: جدول

en: Describes table for a given field. Can be empty.
fa: جدول را برای حوزه داده‌شده توصیف می‌کند. می‌تواند خالی باشد.

en: Visible
fa: مرئی

en: Describes visibility for a given field or expression.
fa: نمایانی حوزه یا عبارت داده‌شده را توصیف می‌کند.

en: Sorting
fa: مرتب‌سازی

en: Describes a way of sorting for a given field.
fa: راه مرتب‌سازی حوزه داده‌شده را توصیف می‌کند.

en: Ascending
fa: صعودی

en: Descending
fa: نزولی

en: Criteria
fa: معیار

en: Describes the criteria for a given field or expression.
fa: برای حوزه یا عبارت داده‌شده معیار توصیف می‌کند.

en: Cannot switch to data view, because query design is empty.
    First, please create your design.
fa: نمی‌توان به نمای داده سودهی کرد، زیرا طرح پرس‌وجو خالی است.
    لطفاً، ابتدا طرح خود را ایجاد کنید.

en: Query definition loading failed.
fa: خرابی در بار کردن تعریف پرس‌وجو.

en: Query design may be corrupted so it could not be opened even in text view.
    You can delete the query and create it again.
fa: ممکن است طرح پرس‌وجو خراب شود به نحوی که حتی در نمای متن هم باز نمی‌شود.
    می‌توانید پرس‌وجو را حذف کرده و آن را دوباره ایجاد کنید.

[ctx: short for 'expression' word (only latin letters, please)]
en: expr
fa: عبارت

en: Identifiers should start with a letter or '_' character
fa: شناسه‌ها باید با یک نویسه »_« یا حرف آغاز شود

en: Could not set sorting for multiple columns (%1)
fa: نتوانست برای ستونهای چندگانه )%1( مرتب‌سازی را تنظیم کند

en: Alias
fa: نام‌گردان

en: SQL Query Text
fa: متن پرس‌وجوی SQL

en: Check Query
fa: بررسی پرس‌وجو

en: Checks query for validity.
fa: اعتبار پرس‌وجو را بررسی می‌کند.

en: The query is correct
fa: پرس‌وجو درست است

en: The query is incorrect
fa: پرس‌وجو نادرست است

en: Please enter your query and execute "Check query" function to verify it.
fa: لطفاً، پرس‌وجوی خود را وارد کرده و برای وارسی آن، تابع »بررسی پرس‌وجو« را اجرا کنید.

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: query
fa: پرس‌وجو

[ctx: tooltip]
en: Create new query
fa: ایجاد پرس‌وجوی جدید

[ctx: what's this]
en: Creates new query.
fa: پرس‌وجوی جدید را ایجاد می‌کند.

en: Query executing failed.
fa: خرابی در اجرای پرس‌وجو.

[ctx: tooltip]
en: Create new report
fa: ایجاد گزارش جدید

[ctx: what's this]
en: Creates new report.
fa: گزارش جدید را ایجاد می‌کند.

en: Print
fa: چاپ

en: &Import...
fa: &واردات...

en: Bound column:
fa: ستون کران:

en: Visible column:
fa: ستون مرئی:

en: No field selected
fa: حوزه‌ای برگزیده نشد

en: Additional information about the field
fa: اطلاعات اضافی درباره حوزه

en: Field Caption
fa: عنوان حوزه

en: Describes caption for the field
fa: برای حوزه، عنوان را توصیف می‌کند

en: Data Type
fa: نوع داده

en: Describes data type for the field
fa: برای حوزه، نوع داده را توصیف می‌کند

en: Comments
fa: توضیحات

en: Describes additional comments for the field
fa: برای حوزه، توضیحات اضافی را توصیف می‌کند

en: Subtype
fa: زیرنوع

[ctx: Image object type]
en: Image
fa: تصویر

en: Unsigned Number
fa: شماره امضانشده

en: Precision
fa: دقت

en: Visible Decimal Places
fa: جاهای ده‌دهی مرئی

[ctx: Auto Decimal Places]
en: Auto
fa: خودکار

en: Default Value
fa: مقدار پیش‌فرض

en: Unique
fa: یکتا

en: Required
fa: مورد نیاز

en: Allow Zero
    Size
fa: اجازه دادن اندازه
    صفر

en: Autonumber
fa: شماره خودکار

en: Indexed
fa: نمایه‌گذاری‌شده

en: Bound Column
fa: ستون کران

en: Visible Column
fa: ستون مرئی

en: Cannot switch to data view, because table design is empty.
    First, please create your design.
fa: نمی‌توان به نمای داده سودهی کرد، زیرا طرح جدول خالی است.
    لطفاً، ابتدا طرح خود را ایجاد کنید.

en: Setting Autonumber Field
fa: تنظیم حوزه شماره خودکار

en: You should enter field caption.
fa: باید عنوان حوزه را وارد کنید.

en: You have added no fields.
    Every table should have at least one field.
fa: هیچ حوزه‌ای اضافه نکرده‌اید.
    هر جدولی باید حداقل یک حوزه داشته باشد.

[ctx: Identifier%1]
en: Id%1
fa: شناسه %1

[ctx: Empty table row]
en: Empty Row
fa: سطر خالی

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: table
fa: جدول

[ctx: tooltip]
en: Create new table
fa: ایجاد جدول جدید

[ctx: what's this]
en: Creates new table.
fa: جدول جدید را آغاز می‌کند.

en: Lookup column
fa: ستون مراجعه

en: The column's constraint is declared as NOT EMPTY and NOT NULL.
fa: قید ستون به عنوان NOT EMPTY و NOT NULL آشکار می‌شود.

en: Do you want to clear the contents of table %1?
fa: می‌خواهید محتویات جدول %1 را پاک کنید؟

en: Correct changes
fa: اصلاح تغییرات

en: NAME
fa: نام

en: Field Name
fa: نام حوزه

en: * (All Columns)
fa: * )همه ستونها(

[ctx: Text encoding: Default]
en: Default: %1
fa: پیش‌فرض: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Server Information
fa: اطلاعات کارساز

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_add)
en: &Add...
fa: &افزودن...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_edit)
en: &Edit...
fa: &ویرایش...

en: Add a new database connection
fa: افزودن یک اتصال دادگان جدید

en: Edit selected database connection
fa: ویرایش اتصال دادگان برگزیده

en: File
fa: پرونده

en: Add database connection
fa: افزودن اتصال دادگان

en: Save changes made to this database connection
fa: ذخیره تغییرات اعمال‌شده در این اتصال دادگان

en: Define Query...
fa: تعریف پرس‌وجو...

en: Load database list from the server
fa: فهرست دادگان را از کارساز بار می‌کند

en: Save all changes made to this connection information
fa: ذخیره همه تغییرات انجام‌شده در این اطلاعات اتصال

en: Save all changes made to this connection information. You can later reuse this information.
fa: ذخیره همه تغییرات انجام‌شده در این اطلاعات اتصال. بعداً می‌توانید از این اطلاعات مجدداً استفاده کنید.

en: Test database connection
fa: آزمون اتصال دادگان

en: Database Connection
fa: اتصال دادگان

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dbGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Database
fa: دادگان

en: Parameters
fa: پارامترها

en: Details
fa: جزئیات

en: Open Database Connection
fa: باز کردن اتصال دادگان

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, authenticationGBox)
en: Authentication
fa: احراز هویت

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userLbl)
en: &Username:
fa: &نام کاربر:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLbl)
en: &Password:
fa: &اسم رمز:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
fa: &نام:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, locationBGrp)
en: Database Server
fa: کارساز دادگان

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEngine)
en: &Engine:
fa: &موتور:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, localhostRBtn)
en: Local server
fa: کارساز محلی

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, remotehostRBtn)
en: Remote server
fa: کارساز دور

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hostLbl)
en: &Hostname:
fa: &نام میزبان:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLbl)
en: Port:
fa: درگاه:

[ctx: port: default]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkPortDefault)
en: Default
fa: پیش‌فرض

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseSocket)
en: Use socket &file instead of TCP/IP port:
fa: استفاده از &پرونده سوکت به جای درگاه تی سی پی/آی پی:‌

[ctx: socket: default]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSocketDefault)
en: Default
fa: پیش‌فرض

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Description:
fa: &توصیف:‌

[ctx: unspecified user]
en: (unspecified)
fa: )مشخص‌نشده(

en: &Open
fa: &باز کردن‌

en: Name:
fa: نام:

en: Enter a filename.
fa: وارد کردن یک نام پرونده.

en: Do you want to replace it?
fa: می‌خواهید آن را جایگزین کنید؟

en: Caption:
fa: عنوان:

en: Please enter the name.
fa: لطفاً، نام را وارد کنید.

en: Please enter the caption.
fa: لطفاً، عنوان را وارد کنید.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, option_file)
en: Projects stored in a file
fa: پروژه‌های ذخیره‌شده در یک پرونده

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, option_server)
en: Projects stored on a database server
fa: پروژه‌های ذخیره‌شده روی کارساز دادگان

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <b>There are Kexi projects you have recently opened.</b> Select one you wish to open:
fa: <b>پروژه‌های Kexi وجود ندارند که اخیراً باز کرده‌اید.</b> موردی که می‌خواهید باز کنید را برگزینید:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Project Name
fa: نام پروژه

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Connection
fa: اتصال

[ctx: Boolean False - No]
en: No
fa: خیر

[ctx: Boolean True - Yes]
en: Yes
fa: بله

en: Overwrite
fa: جای‌نوشت

en: Open object
fa: باز کردن شیء

en: Opens object selected in the list.
fa: شیء برگزیده در فهرست را باز می‌کند.

en: Delete object
fa: حذف شیء

en: Deletes the object selected in the list.
fa: شیء برگزیده در فهرست را حذف می‌کند.

en: Rename object
fa: تغییر نام شیء

en: Renames the object selected in the list.
fa: شیء برگزیده در فهرست را تغییر نام می‌دهد.

en: &Design
fa: &طرح‌

en: Design object
fa: طراحی شیء

en: Starts designing of the object selected in the list.
fa: طراحی شیء برگزیده در فهرست را آغاز می‌کند.

[ctx: Export->To File As Data &Table...]
en: To &File As Data Table...
fa: به &پرونده به عنوان جدول داده...

en: Export data to a file
fa: صادرات داده به یک پرونده

en: &Hide Selected Table/Query
fa: &مخفی کردن جدول/پرس‌وجوی برگزیده‌

en: &Open Selected Table/Query
fa: &باز کردن جدول/پرس‌وجوی برگزیده‌

en: &Hide Table
fa: &مخفی کردن جدول‌

en: &Open Table
fa: &باز کردن جدول‌

en: &Design Table
fa: &طراحی جدول‌

en: Relationship
fa: رابطه

en: Click to show available actions for this cell
fa: فشار دهید تا کنشهای موجود برای این سلول نمایش داده شوند

en: Insert From &File...
fa: درج از &پرونده...

en: &Clear
fa: &پاک کردن‌

en: &Don't Replace
fa: &عدم جایگزینی‌

en: Editing indicator
fa: ویرایش شاخص
