kexi - en to fy translation catalogue (456 entries)

en: &No View
fy: %Gjin werjefte

en: &Data View
fy: &Gegevenswerjefte

en: D&esign View
fy: Unt&werpwerjefte

en: &Text View
fy: &Tekstwerjefte

en: &Unknown
fy: &Unbekend

en: This function is not available for version %1 of %2 application.
fy: Dizze funksje is net beskikber foar ferzje %1 fan applikaasje %2.

en: Scripting module (KROSS), Python language bindings, design
fy: Skriptmodule (KROSS), Python-taal-binings, ûntwerp

en: Graphics effects, helper dialogs
fy: Grafyske effekten, help-dialoochfinsters

en: Former project maintainer & developer
fy: Eardere projektûnderhâlder en -ûntwikkelder

en: Former developer
fy: Eardere ûntwikkelder

en: Original Form Designer, original user interface & much more
fy: Oarspronklike formulierûntwerper, oarspronklike brûkersynterface en noch folle mear

en: CQL++, SQL assistance
fy: CQL++, SQL-assistinsje

en: Original code cleanings
fy: Dúdliker meitsjen fan oarspronklike koade

en: Bugfixes, original Table Widget
fy: Wiskjen fan fouten, oarspronklik tabelelemint

en: Initial design improvements
fy: Ferbetteringen fan earste ûntwerp

en: Icons and user interface research
fy: Byldkaikes en brûkersynterface-ûndersyk

en: Coffee sponsoring
fy: Kofjesponsoring

en: Numerous bug reports, usability tests, technical support
fy: Untelber protte bugrapporten, testen op brûkersgemak, technyske stipe

en: Unknown error
fy: Unbekende flater

en: Object could not be opened in Data View.
fy: Objekt kin net iepene wurde yn gegevenswerjefte.

en: Do you want to open it in Text View?
fy: Wolle jo it iepenje yn tekstwerjefte?

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: object
fy: objekt

en: Could not load object's definition.
fy: Kin de definysje fan it objekt net lade.

en: Object design may be corrupted.
fy: Objektûntwerp is moglik skansearre.

en: Could not load object's data.
fy: Kin de gegevens foar it objekt net lade.

en: Could not set empty name for this object.
fy: Kin gjin lege namme brûke foar dit objekt.

en: Project major version
fy: Haadferzje projekt

en: Project minor version
fy: Subferzje projekt

en: Project caption
fy: Projekttitel

en: Project description
fy: Projektbeskriuwing

en: This project is opened as read only.
fy: Dit projekt is as allinnich-lêzen iepene.

en: &Ascending
fy: &Oprinnend

en: Sort data in ascending order
fy: Gegevens yn oprinnende folchoarder sortearje

en: Sorts data in ascending order (from A to Z and from 0 to 9). Data from selected column is used for sorting.
fy: Sortearret gegevens út de selektearre kolom yn oprinnende folchoarder (fan A oant Z en 0 tot 9).

en: &Descending
fy: Ofrinnen&d

en: Sort data in descending order
fy: Gegevens yn ôfrinnende folchoarder sortearje

en: Sorts data in descending (from Z to A and from 9 to 0). Data from selected column is used for sorting.
fy: Sortearret gegevens út de selektearre kolom yn ôfrinnende folchoarder (fan Z oant A en 9 tot 0).

en: Switch to data view
fy: Oerskeakelje nei gegevenswerjefte

en: Switches to data view.
fy: Skeakelt oer nei gegevenswerjefte.

en: Switch to design view
fy: Oerskeakelje nei ûntwerpwerjefte

en: Switches to design view.
fy: Skeakelt oer nei ûntwerpwerjefte.

en: Switch to text view
fy: Oerskeakelje nei tekstwerjefte

en: Switches to text view.
fy: Skeakelt oer nei tekstwerjefte.

en: Save current design
fy: It aktive ûntwerp bewarje

en: Saves changes made to the current design.
fy: Slaat de wizigings dy't yn de aktuele rige makke binne op.

en: Data
fy: Gegevens

en: Design
fy: Untwerpen

en: Save Changes
fy: Wizigings bewarje

en: Design has been changed. You must save it before switching to other view.
fy: Untwerp is feroare. Slaan dit earst op foardat jo nei in oare werjefte oerskeakelje.

en: Switching to other view failed (%1).
fy: Oerskeakeljen nei oare werjefte mislearre (%1).

en: Saving object's definition failed.
fy: Bewarjen fan objektdefinysje mislearre.

en: Saving object's data failed.
fy: Bewarjen fan objektdefinysje mislearre.

en: Page %1
fy: Side %1

en: Receiver
fy: Untfanger

en: The signal/slot arguments are not compatible.
fy: De signal-/slot-arguminten binne net kompatible.

en: New &Subitem
fy: Nij &subitem

en: Caption
fy: Titel

en: Clickable
fy: Klikber

en: Form
fy: Formulier

en: No Buddy
fy: Gjin buddy

[ctx: Translators: please keep this string short (less than 20 chars)]
en: Hor. Alignment
fy: Hor. útlining

[ctx: Translators: please keep this string short (less than 20 chars)]
en: Ver. Alignment
fy: Fert. útlining

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Name
fy: Namme

en: Text
fy: Tekst

en: Background Pixmap
fy: Eftergrûnôfbylding

en: Size Policy
fy: Belied foar grutte

en: Focus Policy
fy: Belied foar fokus

en: Frame
fy: Freem

en: Mid Frame Width
fy: Breedte fan freem op healwei

en: Palette Foreground
fy: Paletfoargrûn

[ctx: Justify (HINT: for Align)]
en: Justify
fy: Utfolje

[ctx: Box (HINT: for Frame Shape)]
en: Box
fy: Fak

[ctx: Menu Bar (HINT: for Frame Shape)]
en: Menu Bar
fy: Menubalke

[ctx: Sunken (HINT: for Frame Shadow)]
en: Sunken
fy: Ferdjippe

[ctx: No Focus (HINT: for Focus)]
en: No Focus
fy: Gjin fokus

[ctx: Tab/Click (HINT: for Focus)]
en: Tab/Click
fy: Tabstop/klik

en: Always Off
fy: Altyd út

en: Always On
fy: Altyd oan

en: No action
fy: Gjin aksje

en: Application actions
fy: Tapassingsaksjes

en: Open in Data View
fy: Iepenje yn gegevenswerjefte

en: Execute
fy: Utfiere

[ctx: Note: use multiple rows if needed]
en: Export to File
    As Data Table
fy: Eksportearje nei
    triem as
    gegevenstabel

[ctx: Note: use multiple rows if needed]
en: Copy to Clipboard
    As Data Table
fy: Kopiëarje nei
    klamboerd as
    gegevenstabel

en: Open in Design View
fy: Iepenje yn ûntwerpwerjefte

en: Open in Text View
fy: Iepenje yn tekstwerjefte

en: Close View
fy: Werjefte slute

en: Action category:
fy: Aksjekategory:

en: Action to execute:
fy: Aksje om út te fieren:

[ctx: Assign action]
en: &Assign
fy: &Tawize

en: Assign action
fy: Aksje tawize

en: Bold
fy: Fet

en: Italic
fy: Skeanprinte

en: Underline
fy: &Understreke

en: Left Align
fy: Lofts útline

en: Move widget up
fy: Komponint omheech ferpleatse

en: Handle tab order automatically
fy: Tabfolchoarder automatysk  ôfhannelje

en: (All fields)
fy: (Alle fjilden)

en: (Current field)
fy: (Aktuele fjild)

en: The search item was not found
fy: It sochte item waard net fûn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_2)
en: &Search:
fy: &Sykje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Fi&nd:
fy: Syk&je:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_promptOnReplace)
en: Prompt on replace
fy: Ferfangen befêstigje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_3)
en: &Match:
fy: &Oerienkomst:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnReplace)
en: &Replace
fy: Fe&rfange

en: Close the current tab
fy: Slút de aktuele ljepper

en: Create a new project
fy: Nij projekt oanmeitsje

en: Creates a new project. Currently opened project is not affected.
fy: Makket in nij projekt. Hat gjin ynfloed op it al iepene projekt.

en: Open an existing project
fy: Iepenje in besteand projekt

en: Opens an existing project. Currently opened project is not affected.
fy: Iepent in besteand projekt. Hat gjin ynfloed op it al iepene projekt.

en: Save object changes
fy: Wizigings yn objekten bewarje

en: Saves object changes from currently selected window.
fy: Bewarret wizigings oan objekten fan it selektearre finster.

en: Save &As...
fy: Bewarje &as...

en: Save object as
fy: Objekt bewarje as

en: Close the current project
fy: It no brûkte projekt slute

en: Closes the current project.
fy: Slút it aktuele projekt.

en: &Import Database...
fy: Databank &ymportearje...

en: Import entire database as a Kexi project
fy: Ymportearret hiele databanken as Kexi-projekt

en: Imports entire database as a Kexi project.
fy: Ymportearret hiele databank as Kexi-projekt

en: &Compact Database...
fy: Databank &komprimearje...

en: Compact the current database project
fy: Komprimearret it aktuele databankprojekt

en: Compacts the current database project, so it will take less space and work faster.
fy: Komprimearret it aktuele databankprojekt, sadat it minder romte ynnimt en sneller wurket.

en: Import table data from a file
fy: Tabelgegevens út in triem ymportearje

en: Imports table data from a file.
fy: Ymportearret tabelgegevens út in triem.

en: Paste clipboard data as a table
fy: Gegevens fan klamboerd as nije tabel plakke

en: Copy selected table or query data to clipboard
fy: Selektearre tabel- of querygegevens kopiearje nei klamboerd

en: Copies selected table or query data to clipboard.
fy: Kopiëarret selektearre tabel- of querygegevens nei klamboerd.

en: Reverts the most recent editing action.
fy: Makket de meast resinte wiziging ûngedien.

en: Reverts the most recent undo action.
fy: Makket de resintste ûngedien-meitsje-aksje ûngedien.

en: &Delete
fy: Wis&kje

en: Delete selected object
fy: Selektearre objekt wiskje

en: Deletes currently selected object.
fy: Wisket it selektearre objekt.

en: Clear table contents
fy: Tabelynhâld wiskje

en: Clears table contents.
fy: Wisket tabelynhâld.

en: Edit Item
fy: Item bewurkje

en: Edit currently selected item
fy: Selektearre item bewurkje

en: Edits currently selected item.
fy: Bewurket selektearre item.

en: &Insert Empty Row
fy: Lege rige &ynfoegje

en: Insert one empty row above
fy: Lege rige derboppe ynfoegje

en: Inserts one empty row above currently selected table row.
fy: Set in lege rige yn de boppe selektearre tabelrige.

en: &Execute
fy: Utfi&ere

en: &Font...
fy: &Lettertype...

en: Change font for selected object
fy: Wizicht it lettertype foar it selektearre objekt

en: Changes font for selected object.
fy: Wizicht it lettertype foar it selektearre objekt.

en: &Next Window
fy: Komme&nde finster

en: Next window
fy: Kommende finster

en: Switches to the next window.
fy: Skeakelt oer nei it kommende finster.

en: &Previous Window
fy: &Foarige finster

en: Previous window
fy: Foarige finster

en: Switches to the previous window.
fy: Skeakelt oer nei it foarige finster.

en: This shows useful tips on the use of this application.
fy: Dit lit brûkbere tips sjen foar it brûken fan dizze applikaasje.

en: cannot create object - unknown object type "%1"
fy: kin it objekt net oanmeitsje, objekttype "%1" is ûnbekend

en: unknown object type "%1"
fy: ûnbekend objekttype "%1"

en: cannot create object of type "%1"
fy: kin objekttype "%1" net oanmeitsje

[ctx: "executing object" action]
en: executing
fy: útfiere

en: opening
fy: iepenje

en: table not found
fy: tabel net fûn

en: query not found
fy: query net fûn

en: macro not found
fy: makro net fûn

en: script not found
fy: skript net fûn

en: object not found
fy: objekt net fûn

en: cannot execute object
fy: kin objekt net útfiere

en: cannot open object
fy: kin objekt net iepenje

en: You have requested selected objects to be automatically opened or processed on startup. Several objects cannot be opened or processed.
fy: Jo ha frege om de selektearre objekten automatysk te iepenjen by it opstarten. In oantal objekten kinne lykwols net iepene of bewurke wurde.

en: Property Editor
fy: Eigenskippen-editor

en: Properties
fy: Eigenskippen

en: From File...
fy: Ut triem...

en: From Server...
fy: Fan tsjinner...

en: Save changes
fy: Wizigings bewarje

en: Do you want to save changes?
fy: Wolle jo de wizigings bewarje?

[ctx: opening is not allowed in "data view/design view/text view" mode]
en: opening is not allowed in "%1" mode
fy: iepenjen is net tastien yn %1-modus

en: The current project has to be closed before compacting the database. It will be open again after compacting.
    
    Do you want to continue?
fy: It aktuele projekt moat sluten wurde foardat de databank komprimearre wurde kin. It projekt sil wer iepene wurde as it komprimearjen dien is.
    
    Wolle jo trochgean?

en: Shows Kexi Handbook.
fy: Lit Kexi hânboek sjen

en: Shows information about Kexi application.
fy: Lit ynformaasje sjen oer it Kexi programma.

en: Create
fy: Oanmeitsje

en: External Data
fy: Eksterne gegevens

en: Tools
fy: Ark

en: New database
fy: Nije databank

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl)
en: <b>Select existing Kexi project file to open:</b>
fy: <b>Selektearje besteand Kexi-projekttriem om te iepenjen:</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_advanced)
en: &Advanced
fy: Av&ansearre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Click "Advanced" button if you want to find an existing project on a server rather than a file.
fy: Klik op de knop "Avansearre" as jo in besteand projekt op in tsjinner iepenje wolle ynstee fan in triem.

note: i18n: ectx: property (description), widget (KexiCommandLinkButton, btn_file)
en: New Project Stored in File
fy: Nij projekt opslein yn in triem

note: i18n: ectx: property (description), widget (KexiCommandLinkButton, btn_server)
en: New Project Stored on Database Server
fy: Nij projekt opslein op in databanktsjinner

en: Could not start Kexi application this way.
fy: Kin Kexi-tapassing sa net starte.

en: No project name specified.
fy: Gjin projektnamme opjûn.

en: Open External File
fy: Eksterne triem iepenje

en: Column %1
fy: Kolom %1

en: Primary Key
fy: Primêre kaai

en: Text encoding:
fy: Tekstkodearring:

en: Always use this encoding in similar situations
fy: Altyd dizze kodearring brûke yn oerienkomstige sitewaasjes

en: Select Location for Source Database
fy: Selektearje de lokaasje fan de boarnedatabank

en: Select Source Database
fy: Boarnedatabank selektearje

en: Advanced Options
fy: Avansearre opsjes

en: Importing
fy: Ymportearje

en: Success
fy: Súkses

en: Select source database you wish to import:
fy: Selektearje de boarnedatabank dy't jo ymportearje wolle:

en: Failure
fy: Fout

en: No appropriate migration driver found.
fy: Gjin tapaslike migraasje-driver fûn.

en: No project available.
fy: Gjin projekt beskikber.

en: Destination database type:
fy: Type fan bestimmingsdatabank:

en: Database project stored in a file
fy: Databankprojekt opslein yn in triem

en: Database project stored on a server
fy: Databankprojekt opslein op in tsjinner

en: Select Destination Database Type
fy: Selektearje type fan bestimmingsdatabank

en: Open imported project
fy: Ymportearre projekt iepenje

en: Select source database filename.
fy: Selektearje databanktriemnamme.

en: Select source database.
fy: Selektearje boarnedatabank.

en: Could not import database. This type is not supported.
fy: Kin databank net ymportearje. Type wurdt net stipe.

en: Importing in progress...
fy: Ymport wurdt útfierd...

en: No help is available for this page.
fy: Gjin help beskikber foar dizze side.

en: Here you can choose the location to import data from.
fy: Hjir kinne jo de lokaasje fan de te ymportearjen gegevens kieze.

en: Here you can choose the actual database to import data from.
fy: Hjir jinne jo de eigentlike databank mei de te ymportearjen gegevens kieze.

en: Here you can choose the location to save the data.
fy: Hir kinne jo de lokaasje om de gegevens op te slaan selektearje.

en: Here you can choose the location to save the data in and the new database name.
fy: Hjir kinne jo de lokaasje kieze om de gegevens yn de nije databank op te slaan.

en: No data source could be assigned for this widget.
fy: Kin gjin gegevensboarne tawize oan dit elemint.

en: No data source could be assigned for multiple widgets.
fy: Kin gjin gegevensboarne tawize oan meardere eleminten.

en: Go to selected form's data source
fy: Gean nei selektearre gegevensboarne fan formulier

en: Data Source
fy: Gegevensboarne

en: Frame Color
fy: Freemkleur

en: Show Form UI Code
fy: Formulier UI-koade sjen litte

en: Original
fy: Orizjineel

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: form
fy: formulier

[ctx: tooltip]
en: Create new form
fy: Nije formulier oanmeitsjeitsje

[ctx: what's this]
en: Creates new form.
fy: Makket in nij formulier oan.

en: Clear Widget Contents
fy: Elemint-ynhâld wiskje

en: Edit Tab Order...
fy: Tabfolchoarder bewurkje...

note: i18n("Edit Pixmap Collection"), koIconName("icons"), 0, "formpart_pixmap_collection"); i18n("Edit Form Connections"), koIconName("connections"), 0, "formpart_connections");
en: Bring Widget to Front
fy: Element nei foargrûn ferpleatse

en: Send Widget to Back
fy: Elemint nei eftergrûn ferpleatse

en: Align Widgets Position
fy: Eleminten útlynje

en: To Left
fy: Oan lofterrâne

en: To Right
fy: Oan rjochterrâne

en: To Top
fy: Oan bopperâne

en: To Bottom
fy: Oan ûnderrâne

en: To Grid
fy: Oan roaster

en: Adjust Widgets Size
fy: Grutte fan eleminten oanpasse

en: To Fit
fy: Passend

en: To Shortest
fy: Oan koartste

en: To Tallest
fy: Oan langste

en: To Narrowest
fy: Oan smelste

en: To Widest
fy: Oan breedste

en: Widgets
fy: Eleminten

en: Click to show actions for this image box
fy: Klik om de aksjes foar it ôfbyldingsfak te toanen

en: A multiline text editor
fy: In multiregel teksteditor

en: A widget for displaying text
fy: In elemint om tekst ôf te byldzjen

en: A widget for displaying images
fy: In elemint om ôfbyldingen sjen te litten

en: A combo box widget
fy: In kombinaasjelist elemint

en: A check box with text label
fy: In karfakje mei label

en: Line
fy: Regel

en: A line to be used as a separator
fy: In line dy't as skieding brûkt wurde kin

en: Insert &Vertical Line
fy: In &fertikale line ynfoegje

en: Format
fy: Opmaak

en: Date
fy: Datum

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, descGroupBox)
en: Description
fy: Beskriuwing

en: Form Name
fy: Formuliernamme

en: On Click
fy: By klik

en: On Click Option
fy: By klik opsje

en: Auto Tab Order
fy: Automatyske Tabfolchoarder

en: Editor Type
fy: Editortype

[ctx: AutoField editor's type]
en: Multiline Text
fy: Mearregelige tekst

[ctx: AutoField editor's type]
en: Drop-Down List
fy: Karlist

[ctx: AutoField editor's type]
en: Image
fy: Ofbylding

en: Size
fy: Grutte

en: Image
fy: Ofbylding

en: Scaled Contents
fy: Passende ynhâld

[ctx: Drop-Down Button for Image Box Visible (a property name, keep the text narrow!)]
en: Drop-Down
    Button Visible
fy: Utfâldknop
    sichtber

[ctx: Editable combobox]
en: Editable
fy: Bewurkber

en: Word Wrapping
fy: Wurdôfbrekking

en: Links Underlined
fy: Understreekjen fan keppelingen

en: A container to group some widgets
fy: In kontener om inkele komponinten mei te groepearjen

en: &Image
fy: Ofbyld&ing

en: &Assign Action...
fy: &Aksje tawize...

en: Enter a new title for the current page:
fy: Nije titel foar de aktuele side:

en: Copy
fy: Kopiearje

en: Export
fy: Eksportearje

en: Copying data from table:
fy: Gegevens kopiearje út tabel:

en: Exporting data from table:
fy: Gegevens eksportearje út tabel:

en: Exporting data from query:
fy: Gegevens eksportearje út query:

en: Could not open data for exporting.
fy: Kin gjin gegevens iepenje om te eksportearjen.

en: (rows: %1, columns: %2)
fy: (rigen: %1, kolommen: %2)

en: (columns: %1)
fy: (kolommen: %1)

en: Enter Name of File You Want to Save Data To
fy: Jou de namme fan de triem wêr't jo de gegevens yn bewarje wolle

en: To CSV file:
fy: Nei CSV-triem:

en: Delimiter:
fy: Skiedingsteken:

en: Text quote:
fy: Tekstoanhelling:

en: Add column names as the first row
fy: Kolomnammen as de earste rige tafoegje

en: Defaults
fy: Standertwearden

en: Always use above options for exporting
fy: Altyd de boppesteande ynstellingen foar eksport brûke

en: Copying
fy: Dwaande mei kopiearjen

en: Exporting
fy: Eksportearje

en: Data set contains no rows. Do you want to import empty table?
fy: Gegevensboarne befet gjin rigen. Wolle jo in lege tabel ymportearje?

en: No database connection available.
fy: Gjin databankferbining beskikber.

en: Please choose other name.
fy: Fier in oare namme yn.

en: Preview of data from file:
fy: Foarbyld fan gegevens út triem:

en: Primary key
fy: Primêre kaai

en: Ignore duplicated delimiters
fy: Dûbele skiedingstekens negeare

en: First row contains column names
fy: Earste rige befet kolomnammen

en: Start at line (1-%1):
fy: Begjin by rigel (1-%1):

en: Start at line:
fy: Begjin by rigel:

en: Column
fy: Kolom

en: None
fy: Gjin

en: Format for column %1:
fy: Formaat fan kolom %1:

[ctx: Text type for column]
en: Text
fy: Tekst

[ctx: Numeric type for column]
en: Number
fy: Getal

[ctx: Currency type for column]
en: Currency
fy: Faluta

[ctx: row count]
en: (rows: %1)
fy: (rigen: %1)

[ctx: row count]
en: (rows: more than %1)
fy: (rigen: mear as %1)

en: Not all rows are visible on this preview
fy: Net alle rigen binne yn dit foarbyld sichtber

en: Always use this encoding when importing CSV data files
fy: Altyd dizze kodearring brûke by it ymportearjen fan CSV-triemmen

en: Strip leading and trailing blanks off of text values
fy: Wytromte foar en nei tekst weihelje

en: Comma ","
fy: Komma ","

en: Semicolon ";"
fy: Puntkomma ";"

en: Space " "
fy: Spaasje " "

en: Other
fy: Oare

en: Query Columns
fy: Querykolommen

en: Describes field name or expression for the designed query.
fy: Beskriuwt de fjildnamme of ekspresje foar de ûntwurpen query.

en: Table
fy: Tabel

en: Describes table for a given field. Can be empty.
fy: Beskriuwt de tabel foar it opjûne fjild. Mei leech wêze.

en: Visible
fy: Sichtber

en: Describes visibility for a given field or expression.
fy: Beskriuwt de sichtberheid fan in fjild of ekspresje.

en: Sorting
fy: Sortearje

en: Describes a way of sorting for a given field.
fy: Beskriuwt hoe't in gegeven fjild sortearre wurdt.

en: Ascending
fy: Oprinnend

en: Descending
fy: Ofrinnend

en: Criteria
fy: Kriteria

en: Describes the criteria for a given field or expression.
fy: Beskriuwt de kriteria foar in bepaald fjild of in ekspresje.

en: Cannot switch to data view, because query design is empty.
    First, please create your design.
fy: Kin net oerskeakelje nei datawerjefte want it queryûntwerp is leech.
    Meitsje earst jo ûntwerp graach.

en: Query definition loading failed.
fy: Laden fan query-definysje mislearre.

en: Query design may be corrupted so it could not be opened even in text view.
    You can delete the query and create it again.
fy: It queryûntwerp is sadanich skansearre dat it sels net yn tekstwerjefte ôfbylde wurde kin.
    Wiskje de query en begjin opnij.

[ctx: short for 'expression' word (only latin letters, please)]
en: expr
fy: ekspr

en: Identifiers should start with a letter or '_' character
fy: Identifikaasjes moatte begjinne mei in letter of in '_'

en: Could not set sorting for multiple columns (%1)
fy: Kin de sortearring foar meardere kolommen net ynstelle (%1)

en: SQL Query Text
fy: SQL-querytekst

en: Check Query
fy: Query neisjen

en: Checks query for validity.
fy: Sjocht nei oft of de query jildich is.

en: The query is correct
fy: De query is goed

en: The query is incorrect
fy: De query is net goed

en: Please enter your query and execute "Check query" function to verify it.
fy: Fier jo query yn en brûk "query neisjen" as kontrole.

[ctx: tooltip]
en: Create new query
fy: Nije query oanmeitsje

[ctx: what's this]
en: Creates new query.
fy: Makket in nije query oan.

en: Query executing failed.
fy: Query útfieren mislearre.

en: Raise
fy: Nei foaren

en: Lower
fy: Nei efter

[ctx: tooltip]
en: Create new report
fy: Nij rapport oanmeitsje

[ctx: what's this]
en: Creates new report.
fy: Makket in nij rapport oan.

en: Print
fy: Printsje

en: Prints the current report.
fy: Printet it aktive rapport.

en: &Import...
fy: &Ymportearje...

en: Bound column:
fy: Ferbûne kolom:

en: Visible column:
fy: Sichtbere kolom:

en: No field selected
fy: Gjin fjild selektearre

en: Additional information about the field
fy: oanfoljende ynformaasje oer it fjild

en: Field Caption
fy: Fjildtitel

en: Describes caption for the field
fy: Beskriuwt de namme fan it fjild

en: Data Type
fy: Datatype

en: Describes data type for the field
fy: Beskriuwt it gegevenstype fan it fjild

en: Comments
fy: Kommentaar

en: Describes additional comments for the field
fy: Beskriuwt oanfoljende opmerkingen by it fjild

[ctx: Image object type]
en: Image
fy: Ofbylding

en: Unsigned Number
fy: Net-ûndertekene getal

en: Precision
fy: Presyzje

en: Visible Decimal Places
fy: Sichtbere desimale plakken

en: Default Value
fy: Standertwearde

en: Unique
fy: Unyk

en: Required
fy: Fereaske

en: Allow Zero
    Size
fy: Lege wearde
    tastean

en: Autonumber
fy: Autonûmering

en: Indexed
fy: Yndekseard

en: Bound Column
fy: Ferbûne kolom

en: Visible Column
fy: Sichtbere kolom

en: Cannot switch to data view, because table design is empty.
    First, please create your design.
fy: Kin net omskeakelje nei datawerjefte, omdat it tabelûntwerp leech is.
    Meitsje earst jo ûntwerp a.j.w.

en: Setting Autonumber Field
fy: Autonûmeringsfjild ynstelle

en: You should enter field caption.
fy: Jo moatte in fjildnamme ynfiere.

en: You have added no fields.
    Every table should have at least one field.
fy: Jo ha gjin fjild tafoege.
    Elke tabel moat minstens ien fjild hawwe.

[ctx: Empty table row]
en: Empty Row
fy: Lege rige

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: table
fy: tabel

[ctx: tooltip]
en: Create new table
fy: Nije tabel oanmeitsje

[ctx: what's this]
en: Creates new table.
fy: Makket in nije tabel oan.

en: Lookup column
fy: Kolom opsykje

en: The column's constraint is declared as NOT EMPTY and NOT NULL.
fy: De beheining op deze kolom wurdt oanjûn mei NOT EMPTY en NOT NULL.

en: Do you want to clear the contents of table %1?
fy: Wolle jo de ynhâld fan tabel %1 wiskje?

en: Correct changes
fy: Wizigings ferbetterje

en: NAME
fy: NAMME

en: Field Name
fy: Fjildnamme

en: * (All Columns)
fy: * (alle kolommen)

[ctx: Text encoding: Default]
en: Default: %1
fy: Standert: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Server Information
fy: Tsjinnerynformaasje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_add)
en: &Add...
fy: &Taheakje...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_edit)
en: &Edit...
fy: Be&wurkje...

en: Add a new database connection
fy: Nije databankferbining tafoegje

en: Edit selected database connection
fy: Selektearre databankferbining wizigje

en: File
fy: Triem

en: Add database connection
fy: Databankferbining tafoegje

en: Save changes made to this database connection
fy: Yn databankferbining oanbrochte wizigings bewarje

en: Define Query...
fy: Query definiëarje...

en: Load database list from the server
fy: List fan databanken fan de tjinner ophelje

en: Save all changes made to this connection information
fy: Alle wizigings fan dizze ferbining bewarje

en: Save all changes made to this connection information. You can later reuse this information.
fy: Alle makke wizigings foar dizze ferbining bewarje. Letter kinne jo dizze ynformaasje opnij brûke.

en: Test database connection
fy: Databankferbining teste

en: Database Connection
fy: Databankferbining

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dbGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Database
fy: Databank

en: Open Database Connection
fy: Databankferbining iepenje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, authenticationGBox)
en: Authentication
fy: Autentikaasje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userLbl)
en: &Username:
fy: Br&ûkersnamme:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLbl)
en: &Password:
fy: &Wachtwurd:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
fy: &Namme:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, locationBGrp)
en: Database Server
fy: Databanktsjinner

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEngine)
en: &Engine:
fy: &Basisprogramma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, localhostRBtn)
en: Local server
fy: Lokale tsjinner

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, remotehostRBtn)
en: Remote server
fy: Tsjinner op ôfstân

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hostLbl)
en: &Hostname:
fy: &Hostnamme:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLbl)
en: Port:
fy: Poarte:

[ctx: port: default]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkPortDefault)
en: Default
fy: Standert

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseSocket)
en: Use socket &file instead of TCP/IP port:
fy: &Socket-triem brûke ynstee fan TCP/IP-poarte:

[ctx: socket: default]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSocketDefault)
en: Default
fy: Standert

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Description:
fy: &Beskriuwing:

[ctx: unspecified user]
en: (unspecified)
fy: (net opjûn)

en: &Open
fy: &Iepenje

en: Name:
fy: Namme:

en: Enter a filename.
fy: Fier in triemnamme yn.

en: Do you want to replace it?
fy: Wolle jo it ferfange?

en: Caption:
fy: Titel:

en: Please enter the name.
fy: Fier de namme yn.

en: Please enter the caption.
fy: Fier de titel yn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, option_file)
en: Projects stored in a file
fy: Projekten opslein yn in triem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, option_server)
en: Projects stored on a database server
fy: Projekten opslein op in databanktsjinner

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <b>There are Kexi projects you have recently opened.</b> Select one you wish to open:
fy: <B>Der binne Kexi-projekten dy't jo koartlyn iepene hawwe.</B>Selektearje it projekt dat jo iepenje wolle:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Project Name
fy: Projektnamme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Connection
fy: Ferbining

[ctx: Boolean False - No]
en: No
fy: Net wier

[ctx: Boolean True - Yes]
en: Yes
fy: Wier

en: Overwrite
fy: Oerskriuwe

en: Open object
fy: Objekt iepenje

en: Opens object selected in the list.
fy: Iepenen it yn de list selektearre objekt

en: Delete object
fy: Objekt wiskje

en: Deletes the object selected in the list.
fy: Wisket it yn de list selektearre objekt

en: Rename object
fy: Objekt omneame

en: Renames the object selected in the list.
fy: Omneam it yn de list selektearre objekt

en: &Design
fy: Unt&werpe

en: Design object
fy: Objekt ûntwerpe

en: Starts designing of the object selected in the list.
fy: Start mei it ûntwerpen fan it yn de list selektearre objekt

[ctx: Export->To File As Data &Table...]
en: To &File As Data Table...
fy: Nei &triem as gegevenstabel...

en: Export data to a file
fy: Gevens eksportearje nei in triem

en: &Hide Selected Table/Query
fy: &Selektearre tabel/query ferbergje

en: &Open Selected Table/Query
fy: Selektearre tabel/query &iepenje

en: Table:
fy: Tabel:

[ctx: Insert table/query into relations view]
en: &Insert
fy: &Ynfoegje

en: &Hide Table
fy: Tabel &ferbergje

en: &Append Field
fy: Fjild t&aheakje

en: &Append Fields
fy: &Fjilden taheakje

en: &Open Table
fy: Tabel &iepenje

en: &Design Table
fy: Tabel ûnt&werpe

en: Relationship
fy: Relaasje

en: Click to show available actions for this cell
fy: Klik om de beskikbere aksjes foar dizze sel te toanen

en: Insert From &File...
fy: Ynfoegje út &triem...

en: &Clear
fy: &Wiskje

en: &Don't Replace
fy: &Net ferfange

en: Editing indicator
fy: Bewurkingsyndikator
