kexi - en to he translation catalogue (12 entries)

en: CQL++, SQL assistance
he: עזרת SQL ו CQL++

en: Initial design improvements
he: שיפורי תכנון ראשוניים

en: Text
he: מלל

en: Primary Key
he: מפתח ראשי

en: Value
he: ערך

en: Precision
he: דיוק (נקודה עשרונית)

en: Default Value
he: ערך ברירת מחדל

en: Database Connection
he: חיבור לבסיס הנתונים

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dbGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Database
he: בסיס נתונים

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, authenticationGBox)
en: Authentication
he: אימות זהות

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLbl)
en: Port:
he: ערוץ חיבור:

en: Name:
he: שם:
