kexi - en to kk translation catalogue (849 entries)

en: &No View
kk: &Көрініссіз

en: &Data View
kk: &Деректер көрінісі

en: D&esign View
kk: Құр&астыру көрінісі

en: &Text View
kk: &Мәтін көрінісі

en: &Unknown
kk: &Беймәлім

en: This function is not available for version %1 of %2 application.
kk: Бұл функция %2 қолданбаның %1 нұсқасында жоқ.

en: Sponsoring and support (employer of Jarosław Staniek in 2003-2007)
kk: Демеу және қолдау (Jarosław Staniek, 2003-2007)

en: Map elements for forms and reports, map flake shape
kk: Пішін мен баянатар үшін элементтер картасы. Пішін картасы

en: Several form widgets, porting to Qt 4, stabilization
kk: Бірнеше виджеттер,, Qt 4-ке бейімдеу, тұрақтандыру

en: Web elements for forms and reports
kk: Пішін мен баянатар үшін веб элементтер

en: Scripting module (KROSS), Python language bindings, design
kk: Скрипт модулі (KROSS), Python тілімен байланыстыру, жобалау

en: First version of Property Editor and Form Designer
kk: Property Editor және Form Designer-дің алғашқы нұсқасы

en: Contributions for MySQL and KexiDB, fixes, Migration module, MS Access file format support
kk: MySQL мен KexiDB-ке үлес қосқан, қателерді түзеген, Migration модулі, MS Access пішінді файлды қолдау

en: Graphics effects, helper dialogs
kk: Графикалық эффекттер, анықтама диалогтары

en: Former project maintainer & developer
kk: Бұрынғы жетілірушісі мен жасаушысы

en: Former developer
kk: Бұрынғы жасаушысы

en: Original Form Designer, original user interface & much more
kk: Өзіндік Form Designer, өзіндік пайдаланушының интерфейсі және көп басқа

en: CQL++, SQL assistance
kk: CQL++, SQL көмегі

en: Original code cleanings
kk: Өзіндік кодты тазалау

en: Bugfixes, original Table Widget
kk: Қателерді түзеу, өзіндік кесте интерфейсі

en: Initial design improvements
kk: Бастапқы жоба жақсартулары

en: Icons and user interface research
kk: Таңбашалар мен пайдаланушының интерфейсі

en: Coffee sponsoring
kk: Қауа демеушісі

en: Numerous bug reports, usability tests, technical support
kk: Біршама қателер туралы хабарлау, пайдалану сынақтары, техникалық қолдау

en: Unknown error
kk: Беймәлім қате

en: Details:
kk: Егжей-тегжейлері:

en: Object could not be opened in Data View.
kk: Нысан Деректер көрінісінде ашылмайды.

en: Do you want to open it in Text View?
kk: Мәтін көрінісінде ашып көресіз бе?

en: Could not create object's window.
kk: Нысанның терезесі құрылмады.

en: The plugin or object definition may be corrupted.
kk: Бұл плагині не нысан анықтамасы бүлінгені мүмкін.

en: Could not load object's definition.
kk: Нысанның анықтамасы жүктелмеді.

en: Object design may be corrupted.
kk: Нысан құрылымы бұзылғаны мүмкін.

en: Could not load object's data.
kk: Нысанның деректері жүктелмейді.

en: Could not set empty name for this object.
kk: Бұл нысанның атауын бос қалдыруға болмайды.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Open File
kk: Файл ашылмады

en: Project major version
kk: Жобаның басты нұсқасы

en: Project minor version
kk: Жоба нұсқасының тармағы

en: Project caption
kk: Жоба айдары

en: Project description
kk: Жобаның сипаттамасы

en: This project is opened as read only.
kk: Бұл жоба тек оқу үшін ашылған.

en: Open As Read Only
kk: Тек оқу үшін ашу

[ctx: @info]
en: <para>Could not open file <filename>%1</filename> for reading and writing.</para><para>Do you want to open the file as read only?</para>
kk: <para><filename>%1</filename> файлы оқу мен жазуға ашылмады.</para><para>Тек оқу үшін ашылсын ба?</para>

en: &Ascending
kk: Ө&су ретімен

en: Sort data in ascending order
kk: Деректерді өсу тәртібімен реттеу

en: Sorts data in ascending order (from A to Z and from 0 to 9). Data from selected column is used for sorting.
kk: Деректерді өсу тәртібімен реттеу (0->9; A->Z; А->Я). Таңдалған бағанның деректері бойынша реттеледі.

en: &Descending
kk: &Кему ретімен

en: Sort data in descending order
kk: Деректерді кему тәртібімен реттеу

en: Sorts data in descending (from Z to A and from 9 to 0). Data from selected column is used for sorting.
kk: Деректерді кему тәртібімен реттеу (Я->А; 9->0; Z->A). Таңдалған бағанның деректері бойынша реттеледі.

en: Switch to data view
kk: Деректер көрінісіне ауысу

en: Switches to data view.
kk: Деректер көрінісіне ауысу.

en: Switch to design view
kk: Құрастыру көрінісіне ауысу

en: Switches to design view.
kk: Құрастыру көрінісіне ауысу.

en: Switch to text view
kk: Мәтін көрінісіне ауысу

en: Switches to text view.
kk: Мәтін көрінісіне ауысу.

en: Menu for the current window
kk: Назардағы терезеге арналған мәзір

en: Shows menu for the current window.
kk: Назардағы терезеге арналған мәзірді көрсету.

en: Save
kk: Сақтау

en: Save current design
kk: Құрылымын сақтау

en: Saves changes made to the current design.
kk: Құрылымына енгізген өзгерістерін сақтау.

en: Data
kk: Деректер

en: Design
kk: Құрылымы

en: Could not create new object.
kk: Жаңа нысан жойылмайды.

en: Save Changes
kk: Өзгерістерін сақтау

en: Do Not Switch
kk: Ауысу керегі жоқ

en: Confirm Saving Changes
kk: Өзгерістерін сақтауын құптау

en: Design has been changed. You must save it before switching to other view.
kk: Құрылымы өзгертілген. Басқа көрінісіне ауысу алдында оны сақтау керек.

en: Switching to other view failed (%1).
kk: Басқа көрінісіне ауысу болмады (%1).

en: Saving object's definition failed.
kk: Нысанның анықтамасы сақталмады.

en: Saving object's data failed.
kk: Нысанның деректері сақталмады.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move multiple widgets
kk: Бірнеше виджеттерді жылжыту

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align Widgets to Grid
kk: Виджеттерді торға туралау

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align Widgets to Left
kk: Виджеттерді солға туралау

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align Widgets to Right
kk: Виджеттерді оңға туралау

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align Widgets to Top
kk: Виджеттерді жоғарға туралау

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align Widgets to Bottom
kk: Виджеттерді төменге туралау

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Grid
kk: Виджеттердің өлшемін торға келтіру

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Fit Contents
kk: Виджеттердің өлшемін мазмұнына шақтау

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Narrowest
kk: Виджеттерді ең жіңішкесіне теңістіру

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Widest
kk: Виджеттерді ең кеңіне теңестіру

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Shortest
kk: Виджеттерді ең қысқасына теңестіру

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Tallest
kk: Виджеттерді ең биігіне теңестіру

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert widget
kk: Виджетті енгізу

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste
kk: Орналастыру

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete widget
kk: Виджетті өшіру

[ctx: (qtundo-format)]
en: Duplicate widget
kk: Виджетті  қосарлау

[ctx: (qtundo-format)]
en: Cut
kk: Қиып алу

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add Page
kk: Бетті қосу

en: Page %1
kk: %1-бет

en: &New Connection
kk: &Жаңа байланыс

en: OK?
kk: Құп па?

en: Connection correctness
kk: Байланыстың дұрыстығы

en: Sender
kk: Жібергіш

en: Signal
kk: Сигнал

en: Receiver
kk: Қабылдағыш

en: Slot
kk: Слот

en: The signal/slot arguments are not compatible.
kk: Сигнал/слот аргументтері үйлеспейді.

en: Do you want to delete this connection?
kk: Осы байланысты өшіруін қалайсыз ба?

en: Columns
kk: Бағандар

en: &Add Item
kk: Аталымды қосу

en: New &Subitem
kk: Жаңа аталым &саласы

en: Move Item &Up
kk: Аталымды &жоғарлату

en: Move Item &Down
kk: Аталымды тө&мендету

en: Contents
kk: Мазмұны

en: Caption
kk: Айдары

en: Width
kk: Ені

en: Clickable
kk: Түртуді қабылдайтын

en: Resizable
kk: Өлшемі өзгермелі

en: Full Width
kk: Толық ені

en: New Column
kk: Жаңа баған

en: New Item
kk: Жаңа аталым

en: Sub Item
kk: Аталым саласы

en: Form
kk: Пішін

en: Multiple Widgets (%1)
kk: Бірнеше виджет (%1)

en: %1 : Form
kk: %1 : пішін

en: No Buddy
kk: Сыңары жоқ

[ctx: Translators: please keep this string short (less than 20 chars)]
en: Hor. Alignment
kk: Жатығ. туралау

en: Horizontal Alignment
kk: Көлденең туралау

[ctx: Translators: please keep this string short (less than 20 chars)]
en: Ver. Alignment
kk: Тіг. туралау

en: Vertical Alignment
kk: Тігінен туралау

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Name
kk: Атауы

en: Window title
kk: Терезенің айдары

en: Text
kk: Мәтін

en: Background Pixmap
kk: Аясындағы суреті

en: Geometry
kk: Орны мен өлшемі

en: Size Policy
kk: Өлшем ережесі

en: Minimum Size
kk: Минималды өлшемі

en: Maximum Size
kk: Максималды өлшемі

en: Font
kk: Қаріп

en: Cursor
kk: Меңзер

en: Foreground Color
kk: Мәтіннің түсі

en: Background Color
kk: Аясының түсі

en: Focus Policy
kk: Назар ауысу тәтібі

en: Margin
kk: Жиек

en: Read Only
kk: Тек оқу үшін

en: Style Sheet
kk: Стиль кестесі

[ctx: Widget's Tooltip]
en: Tooltip
kk: Ишара

[ctx: Widget's Whats This]
en: What's This
kk: Бұл не

en: Icon Size
kk: Таңбаша өлшемі

en: Frame
kk: Қоршау

en: Frame Width
kk: Қоршаудың ені

en: Mid Frame Width
kk: Қоршаудың орта ені

en: Frame Shape
kk: Қоршау қалыпы

en: Frame Shadow
kk: Қоршау көлеңкесі

en: Vertical Scrollbar
kk: Тік жүгірткі жолағы

en: Horizontal Scrollbar
kk: Жатық жүгірткі жолағы

en: No Background
kk: Аясыз

en: Palette Foreground
kk: Палитадағы нысан түсі

[ctx: Auto (HINT: for AutoText)]
en: Auto
kk: Авто

[ctx: Auto (HINT: for Align)]
en: Auto
kk: Авто

[ctx: Left (HINT: for Align)]
en: Left
kk: Солға

[ctx: Right (HINT: for Align)]
en: Right
kk: Оңға

[ctx: Center (HINT: for Align)]
en: Center
kk: Ортаға

[ctx: Justify (HINT: for Align)]
en: Justify
kk: Ені бойынша

[ctx: Top (HINT: for Align)]
en: Top
kk: Жоғарға

[ctx: Bottom (HINT: for Align)]
en: Bottom
kk: Төменге

[ctx: No Frame (HINT: for Frame Shape)]
en: No Frame
kk: Қоршаусыз

[ctx: Box (HINT: for Frame Shape)]
en: Box
kk: Қорап

[ctx: Panel (HINT: for Frame Shape)]
en: Panel
kk: Панель

[ctx: Windows Panel (HINT: for Frame Shape)]
en: Windows Panel
kk: Терезе панелі

[ctx: Horiz. Line (HINT: for Frame Shape)]
en: Horiz. Line
kk: Жатық сызығы

[ctx: Vertical Line (HINT: for Frame Shape)]
en: Vertical Line
kk: Тік сызығы

[ctx: Styled (HINT: for Frame Shape)]
en: Styled
kk: Стильді

[ctx: Popup (HINT: for Frame Shape)]
en: Popup
kk: Қалқымалы

[ctx: Menu Bar (HINT: for Frame Shape)]
en: Menu Bar
kk: Мәзір панелі

[ctx: Toolbar (HINT: for Frame Shape)]
en: Toolbar
kk: Құралдар панелі

[ctx: Text Box (HINT: for Frame Shape)]
en: Text Box
kk: Мәтін блогы

[ctx: Tab Widget (HINT: for Frame Shape)]
en: Tab Widget
kk: Қойынды виджеті

[ctx: Group Box (HINT: for Frame Shape)]
en: Group Box
kk: Топтау қоршауы

[ctx: Plain (HINT: for Frame Shadow)]
en: Plain
kk: Кәдімгі

[ctx: Raised (HINT: for Frame Shadow)]
en: Raised
kk: Томпақ

[ctx: Sunken (HINT: for Frame Shadow)]
en: Sunken
kk: Шүңірек

[ctx: for Frame Shadow]
en: Internal
kk: Ішіне

[ctx: No Focus (HINT: for Focus)]
en: No Focus
kk: Назар ауыспайтын

[ctx: Tab (HINT: for Focus)]
en: Tab
kk: Кестелеу

[ctx: Click (HINT: for Focus)]
en: Click
kk: Түрту

[ctx: Tab/Click (HINT: for Focus)]
en: Tab/Click
kk: Кестелеу/Түрту

en: Auto
kk: Авто

en: Always Off
kk: Әрқашанда ажыратылған

en: Always On
kk: Әрқашанда қосылған

en: Horizontal
kk: Жатығынан

en: Vertical
kk: Тігінен

en: Left to Right
kk: Солдан оңға

en: Right to Left
kk: Оңнан солға

en: No action
kk: Ештеңе істемеу

en: Application actions
kk: Бағдарлама амалдары

[ctx: Current form's actions]
en: Current
kk: Қазіргілері

en: Open in Data View
kk: Деректер көрінісінде ашу

en: Execute
kk: Орындау

[ctx: Note: use multiple rows if needed]
en: Export to File
    As Data Table
kk: Деректер кесте
    түрінде файлға
    экспорттау

[ctx: Note: use multiple rows if needed]
en: Copy to Clipboard
    As Data Table
kk: Деректер кесте
    түрінде алмасу
    буферіне көшіру

en: Open in Design View
kk: Құрастыру көрінісінде ашу

en: Open in Text View
kk: Мәтінді көрінісінде ашу

en: Close View
kk: Көрінісін жабу

en: Action category:
kk: Амалдың санаты:

en: Action to execute:
kk: Орындалатын амал:

[ctx: Assign action]
en: &Assign
kk: &Тағайындау

en: Assign action
kk: Амалды тағайындау

en: Bold
kk: Қалың

en: Italic
kk: Көлбеу

en: Underline
kk: Асты сызық

en: Superscript
kk: Жол үстілік

en: Subscript
kk: Жол астылық

en: Left Align
kk: Солға туралау

en: Centered
kk: Ортаға

en: Right Align
kk: Оңға туралау

en: Justified
kk: Ені бойынша туралау

en: Move Up
kk: Жоғарлату

en: Move widget up
kk: Виджетті жоғарлату

en: Move Down
kk: Төмендету

en: Move widget down
kk: Виджетті төмендету

en: Handle tab order automatically
kk: Қойындылар автоматты түрде реттелсін

[ctx: Insert Horizontal Widget]
en: Insert Horizontal
kk: Қатарлап енгізу

[ctx: Insert Vertical Widget]
en: Insert Vertical
kk: Тігінен енгізу

en: Insert Widget: %1
kk: Виджетті ендіру: %1

en: Cancel
kk: Қайту

[ctx: Tab widget's page]
en: Tab Page
kk: Қойынды беті

[ctx: Widget's type]
en: Type
kk: Түрі

en: Widget name
kk: Виджеттің атауы

[ctx: Button text: Next page in assistant (wizard)]
en: Next
kk: Келесі

en: Open
kk: Ашу

[ctx: @info]
en: The file or directory <filename>%1</filename> does not exist.
kk: <filename>%1</filename> деген файл я каталог жоқ.

[ctx: @info]
en: Invalid hyperlink <link>%1</link>.
kk: <link>%1</link> гиперсілтемесі жоқ.

[ctx: @info]
en: Executable <link>%1</link> not allowed.
kk: <link>%1</link> орындалатын файлын пайдалануға рұқсат жоқ.

[ctx: @info]
en: Remote hyperlink <link>%1</link> not allowed.
kk: <link>%1</link> деген гиперсілтеменгі пайдалануға рұқсат жоқ.

[ctx: @info]
en: Do you want to run this file?<warning>Running executables can be dangerous.</warning>
kk: Осы файлды орындамақсыз ба?<warning>Орындау қауіпті болуы мүмкін.</warning>

en: (All fields)
kk: (Бүкіл өрістері)

en: (Current field)
kk: (Назардағы өрісі)

en: The search item was not found
kk: Ізейтіні табылмады

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_2)
en: &Search:
kk: &Іздеу тәртібі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Fi&nd:
kk: І&здейтіні:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_promptOnReplace)
en: Prompt on replace
kk: Сұрап алмастыру

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_3)
en: &Match:
kk: &Сәйкестігі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnReplace)
en: &Replace
kk: &Алмастыру

en: &Close Tab
kk: Қойындыны &жабу

en: Close the current tab
kk: Назадағы қойындысын жабу

en: Closes the current tab.
kk: Назадағы қойындысын жабады

en: Create a new project
kk: Жаңа жобаны құру

en: Creates a new project. Currently opened project is not affected.
kk: Жаңа жобаны құру. Ашылып тұрған жобаға әсер етпейді.

en: Open an existing project
kk: Бар жобаны ашу

en: Opens an existing project. Currently opened project is not affected.
kk: Бар жобаны ашу. Ашылып тұрған жобаға әсер етпейді.

en: Welcome
kk: Сәлемдесу

en: Show Welcome page
kk: Сәлемдесу бетін көрсету

en: Shows Welcome page with list of recently opened projects and other information.
kk: Жуырда ашылған жобалар тізімімен және басқа да мәліметпен Сәлемдесу бетін көрсету.

en: Save object changes
kk: Нысанның өзгерістерін сақтау

en: Saves object changes from currently selected window.
kk: Таңдаған терезедегі нысанның өзгерістерін сақтау.

en: Save &As...
kk: &Былай сақтау...

en: Save object as
kk: Нысанды былай сақтау

en: &Import, Export or Send...
kk: Импорт, Экспорт, не Жіберу

en: Import, export or send project
kk: Жобаны импорттау, экспорттау не жіберу

en: Imports, exports or sends project.
kk: Жобаны импорттау, экспорттау не жіберу.

[ctx: Close Project]
en: &Close
kk: &Жабу

en: Close the current project
kk: Назардағы жобаны жабу

en: Closes the current project.
kk: Назардағы жобаны жабу.

en: Quits Kexi application.
kk: Kexi қолданбадан шығу.

en: &Import Database...
kk: Деректер қорын &импорттау...

en: Import entire database as a Kexi project
kk: Деректер қорын түгелдей Kexi жобасына импорттау

en: Imports entire database as a Kexi project.
kk: Деректер қорын түгелдей Kexi жобасына импорттау.

en: &Compact Database...
kk: Деректер қорын &ықшамдау...

en: Compact the current database project
kk: Назардағы деректер қорын ықшамдау

en: Compacts the current database project, so it will take less space and work faster.
kk: Назардағы деректер қорын ықшамдау, яғни алатын орнын азайтып тезірек жұмыс істейтін қылу.

[ctx: Import->Table Data From File...]
en: Import Data From &File...
kk: Деректерді файлдан импорттау

en: Import table data from a file
kk: Кесте деректерін файлдан импорттау

en: Imports table data from a file.
kk: Кесте деректерін файлдан импорттау.

[ctx: Export->Table or Query Data to File...]
en: Export Data to &File...
kk: Деректерді &файлға экспорттау

en: Export data from the active table or query to a file
kk: Белсенді кесте не сұраныс деректерін файлға экспорттау

en: Exports data from the active table or query to a file.
kk: Белсенді кесте не сұраныс деректерін файлға экспорттау.

[ctx: Paste Special->As Data &Table...]
en: Paste Special...
kk: Арнаулы орналастыру

en: Paste clipboard data as a table
kk: Алмасу буферіндегіні кесте қылып орналастыру

[ctx: Copy Special->Table or Query Data...]
en: Copy Special...
kk: Арнаулы көшііріп алу

en: Copy selected table or query data to clipboard
kk: Таңдалған кесте/сұраныс деректерін көшіріп алу

en: Copies selected table or query data to clipboard.
kk: Таңдалған кесте/сұраныс деректерін көшіріп алу.

en: Reverts the most recent editing action.
kk: Ең соңғы өңдеу амалынан қайту.

en: Reverts the most recent undo action.
kk: Ең соңғы қайтқан амалын қайталау.

en: Find text
kk: Мәтінді табу

en: Looks up the first occurrence of a piece of text.
kk: Мәтіннің үзіндісінің бірінші кездесуін қарастырады.

en: &Delete
kk: &Өшіру

en: Delete selected object
kk: Таңдалған нысанды өшіру

en: Deletes currently selected object.
kk: Таңдалған нысанды өшіру.

en: Delete Record
kk: Жазуды өшіру

en: Clear table contents
kk: Кесте мазмұнын тазалау

en: Clears table contents.
kk: Кесте мазмұнын тазалау.

en: Edit Item
kk: Таңдағанды өңдеу

en: Edit currently selected item
kk: Таңдағанды өңдеу

en: Edits currently selected item.
kk: Таңдағанды өңдеу.

en: &Insert Empty Row
kk: Бос жолды &ендіру

en: Insert one empty row above
kk: Жоғары бос жолды ендіру

en: Inserts one empty row above currently selected table row.
kk: Кестенің таңдалған жолдан жоғары бір бос жолды ендіру.

en: Switch to Global Search
kk: Жалпы іздеуге ауысу

en: Switch to Global Search box
kk: Жалпы іздеу панеліне ауысу

en: Switches to Global Search box.
kk: Жалпы іздеу панеліне ауысу.

en: &Save Record
kk: Жазуды &сақтау

en: Save changes made to the current record
kk: Назардағы жазуда жасалған өзгерістерін сақтау

en: Saves changes made to the current record.
kk: Назардағы жазуда жасалған өзгерістерін сақтау.

en: &Cancel Record Changes
kk: Жазу өзгерістерінен &айну

en: Cancel changes made to the current record
kk: Назардағы жазуда жасалған өзгерістерінен айну

en: Cancels changes made to the current record.
kk: Назардағы жазуында жасалған өзгерістерінен айну.

en: &Execute
kk: &Орындау

en: &Font...
kk: Қ&аріп...

en: Change font for selected object
kk: Таңдалған нысанның қаріпін өзгерту

en: Changes font for selected object.
kk: Таңдалған нысанның қаріпін өзгерту.

en: &Next Window
kk: &Келесі терезеге

en: Next window
kk: Келесі терезеге

en: Switches to the next window.
kk: Келесі терезеге ауысу.

en: &Previous Window
kk: &Алдыңғы терезеге

en: Previous window
kk: Алдыңғы терезеге

en: Switches to the previous window.
kk: Алдыңғы терезеге ауысу.

en: This shows useful tips on the use of this application.
kk: Осы бағдарламаны қолдану туралы кеңестер.

en: Show Help menu
kk: Көмек мәзірін көрсету

en: Shows Help menu.
kk: Көмек мәзірін көрсету.

en: cannot create object - unknown object type "%1"
kk: нысан құрылмайды - "%1" деген түрі беймәлім

en: unknown object type "%1"
kk: "%1" деген түрі беймәлім

en: cannot create object of type "%1"
kk: түрі "%1" деген нысан құрылмайды

[ctx: "executing object" action]
en: executing
kk: орындау

en: opening
kk: ашу

en: table not found
kk: кесте табылмады

en: query not found
kk: сұраныс табылмады

en: macro not found
kk: макрос табылмады

en: script not found
kk: скрипт табылмады

en: object not found
kk: нысан табылмады

en: cannot execute object
kk: нысан орындалмайды

en: cannot open object
kk: нысан ашылмайды

en: You have requested selected objects to be automatically opened or processed on startup. Several objects cannot be opened or processed.
kk: Тандалған нысандар бастағанда автоматты түрде ашылсын не әрекет етсін деп талап етілген. Кейбір нысандар ашылмады не сұралған әрекет етпеді.

en: Property Editor
kk: Қасиетін өңдеу

en: Properties
kk: Қасиеттер

[ctx: <project-name> (read only)]
en: %1 (read only)
kk: %1 (тек оқу үшін)

en: From File...
kk: Мынау файлдан...

en: From Server...
kk: Мынау серверден...

[ctx: Could not save object under the original name.]
en: Could not save under the original name.
kk: Бастапқы атауымен сақталмайды.

[ctx: @info Saving object failed]
en: Saving <resource>%1</resource> object failed.
kk: <resource>%1</resource> нысанын сақтау жаңылысы.

en: Save changes
kk: Өзгерістерін сақтау

en: Do you want to save changes?
kk: Өзгерістерін сақтауды қалайсыз ба?

[ctx: opening is not allowed in "data view/design view/text view" mode]
en: opening is not allowed in "%1" mode
kk: "%1" режімінде ашуы рұқсат етілмеген

en: The current project has to be closed before compacting the database. It will be open again after compacting.
    
    Do you want to continue?
kk: Ашылған жоба деректер қоры ықшамдау алдында жабылады. Ықшамдаудан кейін ол қайта ашылады,
    
    Жалғастыра берейік пе?

en: Help
kk: Көмек

en: Shows Kexi Handbook.
kk: Kexi анықтамасын шығару.

en: Shows information about Kexi application.
kk: Kexi қолданбасы туралы мәліметтер.

en: Create
kk: Құру

en: External Data
kk: Сыртқы деректер

en: Tools
kk: Құралдар

en: Form Design
kk: Пішінді құрастыру

en: Report Design
kk: Баянатты құрастыру

en: Visit Calligra home page at %1
kk: Calligra-ның %1 деген мекен парағын қараңыз

en: Search
kk: Іздеу:

en: Try Again
kk: Қайталап көру

en: Blank Projects
kk: Бос жобалар

en: Blank database
kk: Бос деректер қоры

en: Database project without any objects
kk: Ешбір нысансыз деректер қоры жобасы

en: Contacts
kk: Контакттар

en: Movie catalog
kk: Фильмотека

en: Templates
kk: Үлгілер

en: New database
kk: Жаңа деректер қоры

en: Enter database name.
kk: Деректер қорының атауын келтіріңіз.

en: Database with this name already exists. Do you want to delete it and create a new one?
kk: Былай аталған деректер қоры бар екен. Оны өшіріп жаңасын құруды қалайсыз ба?

en: Delete and Create New
kk: Өшіріп жаңасын құру

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl)
en: <b>Select existing Kexi project file to open:</b>
kk: <b>Ашатын Kexi жобасының файлы:</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_advanced)
en: &Advanced
kk: Қ&осымша

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Click "Advanced" button if you want to find an existing project on a server rather than a file.
kk: Егер бар жобаны файлдан емес - серверден таппақ болсаңыз "Қосымша" батырмасын басыңыз.

[ctx: New Project Stored in File]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KexiCommandLinkButton, btn_file)
en: File
kk: Файл

note: i18n: ectx: property (description), widget (KexiCommandLinkButton, btn_file)
en: New Project Stored in File
kk: Файлға сақталған жаңа жоба

[ctx: New Project Stored on Database Server]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KexiCommandLinkButton, btn_server)
en: Server
kk: Сервер

note: i18n: ectx: property (description), widget (KexiCommandLinkButton, btn_server)
en: New Project Stored on Database Server
kk: Деректер қоры серверінде сақталған жаңа жоба

en: Opened less than minute ago
kk: Бір минуттан кем уақыт бұрын ашылған

en: Opened 1 minute ago | Opened %1 minutes ago
kk[0]: %1 минут бұрын ашылған

en: Opened 1 hour ago | Opened %1 hours ago
kk[0]: %1 сағат бұрын ашылған

en: Opened yesterday | Opened %1 days ago
kk[0]: %1 күн бұрын ашылған

en: Opened over a month ago | Opened %1 months ago
kk[0]: %1 ай бұрын ашылған

en: Opened one year ago | Opened %1 years ago
kk[0]: %1 жыл бұрын ашылған

en: on local server
kk: жергілікті серверінде

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Project's database name:
kk: Деректер қоры жобасының атауы:

en: Could not open database. No database driver specified.
kk: Деректер қоры ашылмады. Оның драйвері келтірілмеген.

en: Could not start Kexi application this way.
kk: Kexi қолданбасы жегілмеді.

en: No project name specified.
kk: Жобаның атауы келтірілмеген.

en: You have specified a few database objects to be opened automatically, using startup options.
    These options will be ignored because they are not available while creating or dropping projects.
kk: Бастау параметрлер арқылы деректер қорының бірнеше нысандарды автоматты түрде ашуы келтірілген.
    Бұл параметрлер еленбей қалады, өйткені ол жобаны құрғанда немесе өшіргенде қол жеткізбейді.

[ctx: @info]
en: Could not open file. Missing filename.
kk: Файл ашылмады. Атауы келтірілмеген.

[ctx: @info]
en: Could not open file. The file <filename>%1</filename> does not exist.
kk: Файл ашылмады. <filename>%1</filename> деген файл жоқ.

en: Open External File
kk: Бөтен файлды ашу

en: Column %1
kk: %1 бағаны

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Type
kk: Түрі

en: Primary Key
kk: Негізгі кілті

en: Text encoding:
kk: Мәтіннің қодтамасы:

en: Always use this encoding in similar situations
kk: Ұқсас жағдайларда әрқашан осы қодтама қолданылсын

en: Select Location for Source Database
kk: Қай деректер қорынан, орнын көрсетіңіз

en: Select Source Database
kk: Қай деректер қорынан

en: Select the Table to Import
kk: Импорттайтын кестені таңдау

en: Advanced Options
kk: Жетелеу параметрлері

en: Importing
kk: Импорттау

en: Success
kk: Сәтті бітті

en: Select source database you wish to import:
kk: Импорттайтын деректер қоры:

en: Failure
kk: Жаңылыс

en: No appropriate migration driver found.
kk: Лайықты көшу драйвері табылмады.

en: No project available.
kk: Кол жетерлік жоба жоқ.

en: No table was selected to import.
kk: Импорттайтын кесте таңдалмаған.

en: Destination database type:
kk: Шығыс деректер қорының түрі:

en: Database project stored in a file
kk: Файлда сақталған деректер қоры жобасы

en: Database project stored on a server
kk: Серверде сақталған деректер қоры жобасы

en: Select Destination Database Type
kk: Мақсатты деректер қорының түрін таңдаңыз

en: Open imported project
kk: Импортталған жобаны ашу

en: Select source database filename.
kk: Кіріс деректер қоры файлдың атауын таңдаңыз.

en: Select source database.
kk: Кіріс деректер қорының атауын таңдаңыз.

en: Could not import database. This type is not supported.
kk: Деректер қоры импортталмайды. Оның бұл түрінің қолдауы жоқ.

en: Importing in progress...
kk: Импорттау...

en: No help is available for this page.
kk: Бұл беттің анықтама мәліметі жоқ.

en: Here you can choose the location to import data from.
kk: Мұнда деректерін қай орыннан импорттауды таңдаңыз.

en: Here you can choose the actual database to import data from.
kk: Мұнда деректерін қай дайын деректер қорынан импорттауды таңдаңыз.

en: Here you can choose the location to save the data.
kk: Мұнда деректерін қай орынға сақтауды таңдаңыз.

en: Here you can choose the location to save the data in and the new database name.
kk: Мұнда деректерін қай орынға сақтауды және жаңа деректер қорының атауын таңдаңыз.

en: No data source could be assigned for this widget.
kk: Бұл виджетке деректер көзі тағайындалмайды.

en: No data source could be assigned for multiple widgets.
kk: Бірнеше виджеттерге деректер көзі тағайындалмайды.

en: Go to selected form's data source
kk: Таңдалған пішіннің деректер көзіне өту

en: Goes to selected form's data source
kk: Таңдалған пішіннің деректер көзіне ауыстырады

en: Data Source
kk: Деректер көзі

en: Frame Color
kk: Қоршау түсі

en: Pointer
kk: Көрсеткіш

en: Snap to Grid
kk: Торға келтіру

en: Style
kk: Стиль

en: Set the current view style.
kk: Қолданыстағы көрініс стилін орнату

en: Show Form UI Code
kk: Интерфейс пішіннің коды

en: Current
kk: Қазіргі

en: Original
kk: Түпнұсқа

[ctx: tooltip]
en: Create new form
kk: Жаңа пішінді құру

[ctx: what's this]
en: Creates new form.
kk: Жаңа пішінді құру.

en: Clear Widget Contents
kk: Виджеттің мазмұнын тазалау

en: Edit Tab Order...
kk: Аралау ретін өзгерту...

note: i18n("Edit Pixmap Collection"), koIconName("icons"), 0, "formpart_pixmap_collection"); i18n("Edit Form Connections"), koIconName("connections"), 0, "formpart_connections");
en: Bring Widget to Front
kk: Виджетті алға шығару

en: Send Widget to Back
kk: Виджетті артқа тығу

en: Align Widgets Position
kk: Виджеттерді туралау

en: To Left
kk: Солға

en: To Right
kk: Оңға

en: To Top
kk: Жоғарға

en: To Bottom
kk: Төменге

en: To Grid
kk: Тор бойынша

en: Adjust Widgets Size
kk: Виджет өлшемдерін лайықтау

en: To Fit
kk: Шақтау

en: To Shortest
kk: Ең қысқа

en: To Tallest
kk: Ең биік

en: To Narrowest
kk: Ең қысық

en: To Widest
kk: Ең айдынды

en: Widgets
kk: Виджеттер

en: Click to show actions for this image box
kk: Бұл кескін өрісінің амалдарын көру үшін түртіңіз

en: A multiline text editor
kk: Көпжолды мәтін өңдегіші

en: A widget for displaying text
kk: Мәтінді көрсету виджеті

en: A widget for displaying images
kk: Кескінді көрсету виджеті

en: A combo box widget
kk: Ашылмалы тізім виджеті

en: A check box with text label
kk: Құсбелгі көзі жазуымен қоса

en: A button for executing actions
kk: Әрекетті орындайтын батырмасы

en: A Link button for executing actions
kk: Байланыстыруды орындайтын батырмасы

en: A Slider widget
kk: Жүгірткі виджеті

en: A Progress Bar widget
kk: Іс барысын көрсететін виджет

en: Line
kk: Сызық

en: A line to be used as a separator
kk: Бөлгіш сызығы

en: Insert &Horizontal Line
kk: &Жатық сызықты ендіру

en: Insert &Vertical Line
kk: &Тік сызықты ендіру

en: A Date Picker widget
kk: Күн тергіш виджеті

en: Indent
kk: Шегінісі

en: Inverted
kk: Теріс

en: Minimum
kk: Минимум

en: Maximum
kk: Максимум

en: Format
kk: Пішім

en: Orientation
kk: Бағдары

en: Text Direction
kk: Мәтіннің бағыты

en: Text Visible
kk: Көрінетін мәтін

en: Value
kk: Мәні

en: Date
kk: Күні

en: Arrow Visible
kk: Көрінетін жебе

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, descGroupBox)
en: Description
kk: Сипаттамасы

en: Show Editor
kk: Өңдегішін көрсету

en: Form Name
kk: Пішіннің атауы

en: On Click
kk: Түрткенде

en: On Click Option
kk: Түрткенде

en: Auto Tab Order
kk: Виджеттерді аралау реті

en: Editor Type
kk: Өңдегіштің түрі

[ctx: AutoField editor's type]
en: Multiline Text
kk: Көпжолды мәтін

[ctx: AutoField editor's type]
en: Drop-Down List
kk: Ашылмалы тізімі

[ctx: AutoField editor's type]
en: Image
kk: Кескін

en: Size
kk: Өлшемі

en: Image
kk: Кескін

en: Scaled Contents
kk: Масштабтайтын мазмұн

[ctx: Drop-Down Button for Image Box Visible (a property name, keep the text narrow!)]
en: Drop-Down
    Button Visible
kk: Көрінетін батырмасы

[ctx: Editable combobox]
en: Editable
kk: Өңдеулі

[ctx: Hyperlink address]
en: Hyperlink
kk: Гиперсілтеме

[ctx: Type of hyperlink]
en: Hyperlink Type
kk: Гиперсілтеменің түрі

[ctx: Tool used for opening a hyperlink]
en: Hyperlink Tool
kk: Гиперсілтемемен айналасу құралы

[ctx: Allow to open remote hyperlinks]
en: Remote Hyperlink
kk: Қашықтағы гиперсілтеме

[ctx: Allow to open executables]
en: Executable Hyperlink
kk: Орындалатын файл гиперсілтемесі

[ctx: Hyperlink type, NoHyperlink]
en: No Hyperlink
kk: Гиперсілтеме жоқ

[ctx: Hyperlink type, StaticHyperlink]
en: Static
kk: Статикалық

[ctx: Hyperlink type, DynamicHyperlink]
en: Dynamic
kk: Динамикалық

[ctx: Hyperlink tool, DefaultTool]
en: Default
kk: Әдетті

[ctx: Hyperlink tool, BrowserTool]
en: Browser
kk: Шолғыш

[ctx: Hyperlink tool, MailerTool]
en: Mailer
kk: Пошта бағдарламасы

en: Text Format
kk: Мәтін пішімі

[ctx: For Text Format]
en: Plain
kk: Кәдімгі

[ctx: For Text Format]
en: Hypertext
kk: Гипермәтін

[ctx: For Text Format]
en: Auto
kk: Авто

[ctx: For Text Format]
en: Log
kk: Журнал

[ctx: property: Can open external links in label]
en: Open Ext. Links
kk: Сырт.сітем.аша алатын

en: Tab Stop Width
kk: Кестелеу қадамы

en: Tab Changes Focus
kk: Назарды ауыстратын кестелеу

en: Word Wrap Policy
kk: Жолды қалай тасымалдау

en: Word Wrapping
kk: Сөзді тасымалдау

en: Word Wrap Position
kk: Жолды ұзу орны

en: Links Underlined
kk: Сілтемелер асты сызылған

en: Horizontal Scroll Bar
kk: Жатық жүгірту жолағы

en: Vertical Scroll Bar
kk: Тік жүгірту жолағы

[ctx: Property: Text Edit accepts rich text]
en: Rich Text
kk: Пішімделген мәтін

en: Tab Widget
kk: Қойынды виджеті

en: A widget to display multiple pages using tabs
kk: Қойындылар арқылы бірнеше беттерді көрсету виджеті

en: Group Box
kk: Топтастыру

en: A container to group some widgets
kk: Бірнеше виджетті топастыратын контейнер

en: Tab Position
kk: Қойындының орны

en: Tab Shape
kk: Қойынды қалыпы

en: Closable Tabs
kk: Жабылуға қабілетті қойынды

en: Movable Tabs
kk: Жылжуға қабілетті қойынды

en: Document Mode
kk: Құжат режімі

en: &Image
kk: &Кескін

en: &Assign Action...
kk: &Амалын тағайындау...

[ctx: default indent value]
en: default
kk: әдетті

[ctx: Add page to tab widget]
en: Add Page
kk: Бетті қосу

[ctx: Rename tab widget's page]
en: Rename Page...
kk: Бет атауын өзгерту

en: Enter a new title for the current page:
kk: Назардағы қойындының жаңа атауы:

[ctx: Add page to a stacked widget]
en: Add Page...
kk: Бетті қосу...

[ctx: Go to Previous Page of a Stacked Widget]
en: Go to Previous Page
kk: Алдыңғы бетке өту

[ctx: Go to Next Page of a Stacked Widget]
en: Go to Next Page
kk: Келесі бетке өту

[ctx: Edit rich text for a widget]
en: Edit Rich Text
kk: Пішімделген мәтінді өзгерту

en: Copy
kk: Көшіріп алу

en: Export
kk: Экспорт ету

en: Copying data from table:
kk: Дерегін көшірмелейтін кесте:

en: Exporting data from table:
kk: Дерегін экспорттайтын кесте:

en: Exporting data from query:
kk: Дерегін экспорттайтын сұраныс:

en: Could not open data for exporting.
kk: Экспорттайтын деректер ашылмайды.

en: (rows: %1, columns: %2)
kk: (%1 жол, %2 баған)

en: (columns: %1)
kk: (%1 баған)

en: Enter Name of File You Want to Save Data To
kk: Деректі сақтайтын файл атауын келтіріңіз

en: To CSV file:
kk: CSV-файлы:

en: To clipboard.
kk: Алмасу буферіне:

en: Delimiter:
kk: Бөлгіші:

en: Text quote:
kk: Дәйекшесі:

en: Add column names as the first row
kk: Бірінші жолы ретінде баған атаулары болсын

en: Defaults
kk: Әдеттегілері

en: Always use above options for copying
kk: Жоғардағы параметрлері көшіру үшін тұрақты болсын

en: Always use above options for exporting
kk: Жоғардағы параметрлері экспорттау үшін тұрақты болсын

en: Copying
kk: Көшірмелеу

en: Exporting
kk: Экспорттау

en: no
kk: жоқ

en: false
kk: жалған

en: Data set contains no rows. Do you want to import empty table?
kk: Деректерде жол жоқ. Бос кестені импорттауды қалайсыз ба?

en: No database connection available.
kk: Кол жетерлік деректер қоры жоқ.

en: Please choose other name.
kk: Басқа атау беріңіз.

[ctx: @info]
en: Loading CSV Data from <filename>%1</filename>...
kk: CSV деректерді <filename>%1</filename> дегеннен жүктеп алу...

[ctx: @title:window]
en: Loading CSV Data
kk: CSV деректерді жүктеу

en: Preview of data from file:
kk: Файлдағы деректер:

en: Preview of data from clipboard
kk: Алмасу буферіндегісін қарап-шығу:

en: Primary key
kk: Негізгі кілті

en: Ignore duplicated delimiters
kk: Қатар бөлгіштерді елемеу

en: First row contains column names
kk: Бірінші жолында - баған атаулары

en: Import Options
kk: Импорттау параметрлері

[ctx: @label]
en: Name:
kk: Атауы:

[ctx: @label]
en: Caption:
kk: Айдары:

[ctx: @label]
en: Row count:
kk: Қанша жолдар:

[ctx: @label]
en: Column count:
kk: Қанша бағандар:

[ctx: @label]
en: Choose Name of Destination Table
kk: Мақсатты кестенің атауын таңдау

en: From CSV file:
kk: CSV-файлдан:

en: From Clipboard
kk: Алмасу буферінен

en: Start at line (1-%1):
kk: Бастайтын жолы (1-%1):

en: Start at line:
kk: Бастайтын жолы:

en: Column
kk: Баған

[ctx: @info]
en: An error occurred during insert record.
kk: Жазуды ендіру кезінде қате пайда болды.

en: None
kk: Жоқ

en: Format for column %1:
kk: %1 бағанның пішімі:

en: Import has been canceled.
kk: Импорт доғарылды.

en: Error occurred during import.
kk: Ипортттау кезінде қате пайда болды.

[ctx: Text type for column]
en: Text
kk: Мәтін

[ctx: Numeric type for column]
en: Number
kk: Сан

[ctx: Currency type for column]
en: Currency
kk: Ақша

[ctx: row count]
en: (rows: %1)
kk: (%1 жол)

[ctx: row count]
en: (rows: more than %1)
kk: (%1 жолдан артық)

en: Not all rows are visible on this preview
kk: Бұнда барлық жолдар көрсетілмеген

en: Text encoding
kk: Мәтіннің қодтамасы

en: Always use this encoding when importing CSV data files
kk: CSV-файлдарды импорттағанда әрқашан осы кодтама қолданылсын

[ctx: Date format: Auto]
en: Auto
kk: Авто

en: day
kk: күн

en: month
kk: ай

en: year
kk: жыл

[ctx: do not reorder placeholders, just translate e.g. and - to the separator used by dates in your language]
en: %1, %2, %3 (e.g. %4-%5-%6)
kk: %1, %2, %3 (мысалы %4.%5.%6)

en: Date format:
kk: Күн пішімі:

en: Strip leading and trailing blanks off of text values
kk: Мәтін жолдардан алдағы мен соңындағы бос орындар алып тасталсын

en: Import missing text values as empty texts
kk: Жетіспейтін мәтін мәндерін бос мәтін деп импорттау

en: Comma ","
kk: Үтір ","

en: Semicolon ";"
kk: Үтірлі нүкте ";"

en: Tabulator
kk: Кестелегіш

en: Space " "
kk: Бос орын " "

en: Other
kk: Басқа

en: Query Columns
kk: Сұраныс бағандары

en: Describes field name or expression for the designed query.
kk: Құрастырылған сұраныстың өрісінің атауы немесе өрнегі.

en: Table
kk: Кесте

en: Describes table for a given field. Can be empty.
kk: Өріснің кестесінің атауы. Бол болу мүмкін.

en: Visible
kk: Көрінетін

en: Describes visibility for a given field or expression.
kk: Өріс не өрнегінің көрінетіні.

en: Sorting
kk: Реттеу

en: Describes a way of sorting for a given field.
kk: Өрістің реттеу тәртібі.

en: Ascending
kk: Өсу ретімен

en: Descending
kk: Кему ретімен

en: Criteria
kk: Шарт

en: Describes the criteria for a given field or expression.
kk: Көрсетілген өрісі не өрнегіне қойылған шарт.

en: Cannot switch to data view, because query design is empty.
    First, please create your design.
kk: Деректер көрінісіне ауыспайды, себебі сұраныстың құрылымы жоқ.
    Алдымен құрлымын құрыңыз.

en: Query definition loading failed.
kk: Сұраныс анықтауының жүктеу жаңылысы.

en: Query design may be corrupted so it could not be opened even in text view.
    You can delete the query and create it again.
kk: Сұраныстың құрылымы бұзылған, сондықтан мәтін көрінісінде де ашылмайды.
    Сұранысты жойып қайтадан құрыңыз.

en: Identifiers should start with a letter or '_' character
kk: Идентификатор әріп не '_' таңбасынан басталуы тиіс

en: Could not set sorting for multiple columns (%1)
kk: Бірнеше баған (%1) бойынша реттеу болмайды

en: Could not set criteria for empty record
kk: Бос жазу үшін шарт қойылмайды

en: Alias
kk: Бүркеншік атауы

en: SQL Query Text
kk: SQL сұраныс мәтіні

en: Check Query
kk: Сұранысты тексеру

en: Checks query for validity.
kk: Сұраныс дұрыстығын тексеру.

en: The query is correct
kk: Сұраныс дұрыс

en: The query is incorrect
kk: Сұраныс дұрыс емес

en: Please enter your query and execute "Check query" function to verify it.
kk: Сұранысыңызды келтіріп "Сұранысты тексеру" мүмкіндігін қолданыңыз.

[ctx: tooltip]
en: Create new query
kk: Жаңа сұранысты құру

[ctx: what's this]
en: Creates new query.
kk: Жаңа сұранысты құру.

en: Query executing failed.
kk: Сұраныс жаңылысы.

en: Edit Sections
kk: Бөлімдерін өзгерту

en: Raise
kk: Көтеру

en: Lower
kk: Төмендету

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: report
kk: Баянат

[ctx: tooltip]
en: Create new report
kk: Жаңа есеп беруді құру

[ctx: what's this]
en: Creates new report.
kk: Жаңа есеп беруді құру.

en: Go to first page
kk: Алғашқы бетке өту

en: Goes to first page
kk: 1Алғашқы жазуға өту

en: Go to previous page
kk: Алдыңғы бетке өту

en: Goes to previous page
kk: Алдыңғы бетке өту

en: Go to next page
kk: Келесі бетке өту

en: Goes to next page
kk: Келесі бетке өту

en: Go to last page
kk: Соңғы бетке ауысу

en: Goes to last page
kk: Соңғы бетке ауысу

en: Current page number
kk: Назардағы беттің нөмірі

en: Number of pages
kk: Беттер саны

en: Print
kk: Басып шығару

en: Print report
kk: Баянаты басып шығару

en: Prints the current report.
kk: Назардағы баянатты басып шығару.

[ctx: @title:menu]
en: E&xport As
kk: Былай э&кспорт ету

en: Export:
kk: Экспорт ету:

[ctx: open dialog to export as text document]
en: Text Document...
kk: Мәтін құжаты...

en: Export the report as a text document (in OpenDocument Text format)
kk: Мәтін құжат түрінде экспорттау (OpenDocument мәтін пішіміде)

en: Exports the report as a text document (in OpenDocument Text format).
kk: Мәтін құжат түрінде экспорттау (OpenDocument мәтін пішіміде).

[ctx: open dialog to export as spreadsheet]
en: Spreadsheet...
kk: Электрондық кесте...

en: Export the report as a spreadsheet (in OpenDocument Spreadsheet format)
kk: OpenDocument эл.кестесі пішіміне экспорттау

en: Exports the report as a spreadsheet (in OpenDocument Spreadsheet format).
kk: OpenDocument эл.кестесі пішіміне экспорттау.

[ctx: open dialog to export as web page]
en: Web Page...
kk: Веб парағы...

en: Export the report as a web page (in HTML format)
kk: Веб парақ түрінде экспорттау (HTML пішіміде)

en: Exports the report as a web page (in HTML format).
kk: Веб парақ түрінде экспорттау (HTML пішіміде).

en: Export Failed
kk: Экспорттау жаңылысы

en: Export Report as Spreadsheet
kk: Электрондық кестеге экспорттау

en: Failed to export the report as spreadsheet to %1.
kk: %1 электрондық кестеге экспорттау жаңылды.

en: Export Report as Text Document
kk: Мәтін құжатына экспорттау

en: Exporting the report as text document to %1 failed.
kk: %1 мәтін құжатына экспорттау жаңылысы.

en: Export Report as Web Page
kk: Баянатты веб параққа экспорттау

en: Exporting the report as web page to %1 failed.
kk: Баянатты %1 веб парағына экспорттау жаңылысы.

en: Opening failed
kk: Ашу жаңылысы

en: Report schema appears to be invalid or corrupt
kk: Баянат сұлбасы дұрыс емес не бүлінген сияқты

en: Execute the scripting code
kk: Скрипт кодын орындау

en: Executes the scripting code.
kk: Скрипт кодын орындау.

en: Edit
kk: Өңдеу

en: Edit actions
kk: Амалдарды өңдеу

en: Provides Edit menu.
kk: Өңдеу мәзірін болдыру.

en: Configure Editor...
kk: Редакторды баптау...

en: Configure the scripting editor
kk: Скрипт редакторын баптау

en: Configures the scripting editor.
kk: Скрипт редакторын баптау.

en: &Import...
kk: &Импорт...

en: Import script
kk: Скриптті импорттау

en: Imports script from a file.
kk: Скриптті файлдан импорттау.

en: &Export...
kk: &Экспорт...

en: Export script
kk: Скриптті экспорттау

en: Exports script to a file.
kk: Скриптті файлға экспорттау.

[ctx: @title:window]
en: Import Script
kk: Скриптті импорттау

[ctx: @info]
en: Could not read <filename>%1</filename>.
kk: <filename>%1</filename> деген оқылмады.

[ctx: @title:window]
en: Export Script
kk: Скриптті экспорттау

[ctx: @info]
en: Could not write <filename>%1</filename>.
kk: <filename>%1</filename> дегенге жазылмады.

en: Script Type
kk: Скрипт түрі

en: The type of script
kk: Скрипттің түрі

en: Successfully executed. Time elapsed: %1ms
kk: Сәтті орындалды. Кеткен уақыты: %1мс

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: script
kk: скрипт

[ctx: tooltip]
en: Create new script
kk: Жаңа скриптті құру

[ctx: what's this]
en: Creates new script.
kk: Жаңа скриптті құру.

en: Record source:
kk: Жазудың көзі:

en: Go to selected record source
kk: Таңдалған жазу көзіне өту

en: Bound column:
kk: Байланысты баған:

en: Visible column:
kk: Көрінетін баған:

en: No field selected
kk: Өріс таңдалмаған

en: Additional information about the field
kk: Өріс туралы қосымша мәлімет

en: Field Caption
kk: Өрістің айдары

en: Describes caption for the field
kk: Өрістің айдары

en: Data Type
kk: Деректерінің түрі

en: Describes data type for the field
kk: Өрістің дерегінің түрі

en: Comments
kk: Түсініктеме

en: Describes additional comments for the field
kk: Өріс туралы қосымша түсініктеме

en: Subtype
kk: Бағыныңқы түрі

[ctx: Image object type]
en: Image
kk: Кескін

en: Unsigned Number
kk: Оң сан

en: Max Length
kk: Макс. ұзындығы

en: Precision
kk: Дәлдігі

en: Visible Decimal Places
kk: Көрсететін ондық таңбалары

[ctx: Auto Decimal Places]
en: Auto
kk: Авто

en: Default Width
kk: Әдетті ені

en: Default Value
kk: Әдетті мәні

en: Unique
kk: Бірегей

en: Required
kk: Болу тиіс

en: Allow Zero
    Size
kk: Нөл-ұзындық
    рұқсатты

en: Autonumber
kk: Автонөмірлеу

en: Indexed
kk: Индекстеленген

en: Record Source
kk: Жазудың көзі

en: Bound Column
kk: Байланысты баған

en: Visible Column
kk: Көрінетін баған

en: Cannot switch to data view, because table design is empty.
    First, please create your design.
kk: Деректер көрінісіне ауыспайды, себебі кестенің құрылымы жоқ.
    Алдымен құрлымын құрыңыз.

en: Setting Autonumber Field
kk: Автонөмірленетін өрісті орнату

en: You should enter field caption.
kk: Өріс айдарын келтіру керек.

en: You have added no fields.
    Every table should have at least one field.
kk: Өріс қосылмаған.
    Кестеде кемінде бір өріс болу керек.

[ctx: Empty table row]
en: Empty Row
kk: Бос жол

[ctx: tooltip]
en: Create new table
kk: Жаңа кестені құру

[ctx: what's this]
en: Creates new table.
kk: Жаңа кестені құру.

en: Lookup column
kk: Бағанды қарастыру

[ctx: Question]
en: Error: %1?
kk: Қате ма?: %1

en: The column's constraint is declared as NOT EMPTY and NOT NULL.
kk: Бұл бағандағысына бос және NULL болуға шектеу қойылған.

en: Do you want to delete selected record?
kk: Таңдалған жазуды кетіруді қалайсыз ба?

en: Do you want to clear the contents of table %1?
kk: %1 кестенің мазмұнын тазалауды қалайсыз ба?

en: Record: %1
kk: Жазу: %1

en: Correct changes
kk: Өзгерістерді түзеу

en: Limit of %2 characters for <resource>%3</resource> field has been exceeded by %1 character.
    Fix the text or it will be truncated upon saving changes. | Limit of %2 characters for <resource>%3</resource> field has been exceeded by %1 characters.
    Fix the text or it will be truncated upon saving changes.
kk[0]: <resource>%3</resource> өрісінің шектеуі (%2) %1 таңбаға асырылды.
    Дұрыстаңыз немесе сақталғанда кесіліп тасталады.

en: NAME
kk: АТАУЫ

en: Field Name
kk: Өрістің атауы

en: * (All Columns)
kk: * (Бүкіл бағандары)

[ctx: Text encoding: Default]
en: Default: %1
kk: Әдеттісі: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Server Information
kk: Сервер мәліметі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_add)
en: &Add...
kk: Қ&осу...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_edit)
en: &Edit...
kk: Ө&згерту...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_remove)
en: &Delete...
kk: Ө&шіру

en: Add a new database connection
kk: Деректер қорына жаңа қосылымды қосу

en: Edit selected database connection
kk: Деректер қорының таңдалған қосылымын өзгерту

en: File
kk: Файл

en: Add database connection
kk: Деректер қорының қосылымын қосу

en: Save changes made to this database connection
kk: Деректер қорының қосылымына енгізген өзгерістерді сақтау

en: Define Query...
kk: Сұранысты анықтау...

en: Load database list from the server
kk: Сервердегі деректер қорлар тізімін алу

en: Save all changes made to this connection information
kk: Осы қосылым мәліметіне енгізген барлық өзгерістерді сақтау

en: Save all changes made to this connection information. You can later reuse this information.
kk: Осы қосылым мәліметіне енгізген барлық өзгерістерді сақтау. Кейін бұны пайдаланатын қылу үшін.

en: Test database connection
kk: Деректер қорына қосылымды сынап тексеру

en: Database Connection
kk: Деректер қорына қосылымы

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dbGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Database
kk: Деректер қоры

en: Parameters
kk: Параметрлері

en: Details
kk: Егжей-тегжейі

en: Open Database Connection
kk: Деректер қорының қосылымын ашу

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, authenticationGBox)
en: Authentication
kk: Аутентификациялау

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userLbl)
en: &Username:
kk: &Пайдаланушы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLbl)
en: &Password:
kk: &Паролі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
kk: &Аты:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, locationBGrp)
en: Database Server
kk: Деректер қоры сервері

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEngine)
en: &Engine:
kk: &Тетігі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, localhostRBtn)
en: Local server
kk: Жергілікті сервері

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, remotehostRBtn)
en: Remote server
kk: Қашықтағы сервері

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hostLbl)
en: &Hostname:
kk: &Хосты:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLbl)
en: Port:
kk: Порты:

[ctx: port: default]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkPortDefault)
en: Default
kk: Әдетті

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseSocket)
en: Use socket &file instead of TCP/IP port:
kk: TCP/IP порттың орына &сокет файлын колдану:

[ctx: socket: default]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSocketDefault)
en: Default
kk: Әдетті

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Description:
kk: &Сипаттамасы:

[ctx: @title:window]
en: Opening Database
kk: Деректер қорын ашу

[ctx: @info]
en: Supply a password below.
kk: Паролін төменде келтіріңіз.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domainLabel)
en: Database server:
kk: Деректер қорының сервері:

[ctx: unspecified user]
en: (unspecified)
kk: (келтірілмеген)

en: &Open
kk: &Ашу

en: Name:
kk: Атауы:

en: Enter a filename.
kk: Файл атауын келтіріңіз.

en: Do you want to replace it?
kk: Алмастыруын қалайсыз ба?

en: Replace object
kk: Нысанды ауыстыру

en: Caption:
kk: Айдары:

en: Please enter the name.
kk: Атауын беріңіз.

en: Please enter the caption.
kk: Айдарын келтіріңіз.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, prompt)
en: Supply a password below.
kk: Паролін төменде келтіріңіз.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userNameLabel)
en: Username:
kk: Пайдаланушы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, anonymousLabel)
en: Anonymous:
kk: Анонимді:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Database name:
kk: Деректер қорының атауы:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
kk: Паролі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, keepCheckBoxLabel)
en: Remember password:
kk: Пароль жаттап алынсын:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, option_file)
en: Projects stored in a file
kk: Файлда сақталатын жобалар

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, option_server)
en: Projects stored on a database server
kk: Деректер қоры серверінде сақталатын жобалар

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <b>There are Kexi projects you have recently opened.</b> Select one you wish to open:
kk: <b>Жуырда ашылған Kexi жобалары бар.</b> Қайта ашатын болсаңыз таңдаңыз:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Project Name
kk: Жобаның атауы

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Connection
kk: Қосылым

en: File (%1)
kk: Файл (%1)

[ctx: Boolean False - No]
en: No
kk: Жоқ

[ctx: Boolean True - Yes]
en: Yes
kk: Иә

en: This file already exists. Do you want to overwrite it?
kk: Бұндай файл бар екен. Үстінен жаза берейік пе?

en: Overwrite
kk: Жаза беру

en: Open object
kk: Нысанды ашу

en: Opens object selected in the list.
kk: Тізімінен таңдалған нысанды ашу.

en: Delete object
kk: Нысанды өшіру

en: Deletes the object selected in the list.
kk: Тізімінен таңдалған нысанды өшіру.

en: &Rename...
kk: &Қайта атау...

en: Rename object
kk: Нысанның атауын өзгерту

en: Renames the object selected in the list.
kk: Тізімінен таңдалған нысанды қайта атау.

en: &Design
kk: Құ&растыру

en: Design object
kk: Нысанды құрастыру

en: Starts designing of the object selected in the list.
kk: Тізімінен таңдалған нысанның құрастыруын бастау.

en: Design in &Text View
kk: &Мәтін көрінісін құру

en: Design object in text view
kk: Нысанның мәтін көрінісін құру

en: Starts designing of the object in the list in text view.
kk: Тізімінен таңдалған нысанның құрастыруын бастайды..

[ctx: Export->To Clipboard as Data...]
en: To &Clipboard...
kk: Алмасу &буферіне...

en: Export data to clipboard
kk: Деректерді алмасу буферіне экспорттау

en: Exports data from the currently selected table or query to clipboard.
kk: Таңдалған кесте не сұраныс деректерін алмасу буферіне экспорттау.

[ctx: Export->To File As Data &Table...]
en: To &File As Data Table...
kk: &Файлға кесте түрінде...

en: Export data to a file
kk: Деректерді файлға экспорттау

en: Exports data from the currently selected table or query to a file.
kk: Таңдалған кесте не сұраныс деректерін файлға экспорттау.

en: &Create Object: %1...
kk: &Нысанды құру: %1...

en: &Create Object...
kk: &Нысанды құру...

[ctx: @info Rename object %1:]
en: Rename <resource>%1</resource>:
kk: <resource>%1</resource> дегеннің жаңа атауы:

[ctx: @title:window Rename Object %1.]
en: Rename <resource>%1</resource>
kk: <resource>%1</resource> дегенді қайта атау

en: &Hide Selected Table/Query
kk: Таңдалған кесте/сұранысты &жасыру

en: &Open Selected Table/Query
kk: Таңдалған кесте/сұранысты &ашу

en: Table:
kk: Кестесі:

[ctx: Insert table/query into relations view]
en: &Insert
kk: &Ендіру

en: &Hide Table
kk: Кестені &жасыру

en: &Append Field
kk: Өрісті үст&емелеу

en: &Append Fields
kk: Өрістерді үст&емелеу

en: &Open Table
kk: Кестені &ашу

en: &Design Table
kk: Кестені құ&растыру

en: Relationship
kk: Қатынас

en: Click to show available actions for this cell
kk: Осы ұяшықпен жасауға болатын амалдарды көру үшін түртіңіз

en: Insert From &File...
kk: &Файлдан ендіру...

en: &Clear
kk: &Тазалау

en: &Don't Replace
kk: &Керегі жоқ

en: Record:
kk: Жазу:

en: Current record number
kk: Назардағы жазуының нөмірі

[ctx: "of" in record number information: N of M]
en: of
kk: /

en: Number of records
kk: Жазулардың жалпы саны

en: Editing indicator
kk: Өңдеу көрсеткіші

en: First record
kk: Алғашқы жазуға

en: Go to first record
kk: Алғашқы жазуға өту

en: Go to previous record
kk: Алдыңғы жазуға өту

en: Previous record
kk: Алдыңғы жазуға

en: Go to next record
kk: Келесі жазуға өту

en: Next record
kk: Келесі жазуға

en: Go to last record
kk: Соңғы жазуға өту

en: Last record
kk: Соңғы жазуға

en: Go to new record
kk: Жаңа жазуға өту

en: New record
kk: Жаңа жазуға

en: Moves cursor to first record.
kk: Меңзерді алғашқы жазуға көшіреді.

en: Moves cursor to previous record.
kk: Меңзерді алдыңғы жазуға көшіреді.

en: Moves cursor to next record.
kk: Меңзерді келесі жазуға көшіреді.

en: Moves cursor to last record.
kk: Меңзерді соңғы жазуға көшіреді.

en: Moves cursor to new record and allows inserting.
kk: Меңзерді жаңа жазуға көшіріп ендіруге мүмкіндік береді.
