kexi - en to km translation catalogue (625 entries)

en: &No View
km: គ្មាន​ទិដ្ឋភាព

en: &Data View
km: ទិដ្ឋភាព​ទិន្នន័យ

en: D&esign View
km: ទិដ្ឋភាព​រចនា

en: &Text View
km: ទិដ្ឋភាព​អត្ថបទ

en: &Unknown
km: មិន​ស្គាល់

en: This function is not available for version %1 of %2 application.
km: អនុគមន៍​នេះ​មិនអាច​ប្រើបាន​សម្រាប់​កំណែ​កម្មវិធី %1 នៃ %2 បាន​ទេ ។

en: Sponsoring and support (employer of Jarosław Staniek in 2003-2007)
km: ការ​ឧបត្ថម្ភ និង​គាំទ្រ (និយោជក់​របស់ Jarosław Staniek ក្នុង​ឆ្នាំ ២០០៣-២០០៧)

en: Scripting module (KROSS), Python language bindings, design
km: ម៉ូឌុល​ស្គ្រីប (KROSS) បន្សំ​ភាសា Python ការ​រចនា

en: First version of Property Editor and Form Designer
km: កំណែ​ដំបូង​របស់​កម្មវិធី​កែសម្រួល​លក្ខណៈសម្បត្តិ និង​កម្មវិធី​រចនា​សំណុំ​បែបបទFirst version of Property Editor and Form Designer

en: Contributions for MySQL and KexiDB, fixes, Migration module, MS Access file format support
km: ការ​ចែកចាយ​សម្រាប់ MySQL និង KexiDB ជួសជុល ប្ដូរ​ម៉ូឌុល គាំទ្រ​ទ្រង់ទ្រាយ​ឯកសារ MS Access

en: Graphics effects, helper dialogs
km: បែបផែន​ក្រាហ្វិក ប្រអប់​​កម្មវិធី​ជំនួយ

en: Former project maintainer & developer
km: អតីត​អ្នក​ថែទាំ​ និង​អភិវឌ្ឍន៍​​គម្រោង

en: Former developer
km: អតីត​អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍

en: Original Form Designer, original user interface & much more
km: កម្មវិធី​​រចនា​សំណុំបែបបទ​ដើម ចំណុច​ប្រទាក់​អ្នកប្រើ​ដើម និង​ផ្សេងៗ​ទៀត

en: CQL++, SQL assistance
km: អ្នក​ជំនួយការ CQL++ និង SQL

en: Original code cleanings
km: ការ​ជម្រះ​កូដ​ដើម

en: Bugfixes, original Table Widget
km: ជួសជុល​កំហុស ធាតុ​ក្រាហ្វិក​តារាង​ដើម

en: Initial design improvements
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ការ​រចនា​ប្រសើរ​ឡើង​ដំបូង​

en: Icons and user interface research
km: រកមើល​ចំណុច​ប្រទាក់​អ្នក​ប្រើ និង​រូបតំណាង

en: Coffee sponsoring
km: ឧបត្ថម្ភ​កាហ្វេ

en: Numerous bug reports, usability tests, technical support
km: របាយការណ៍​កំហុស​ជា​ច្រើន សាកល្បង​ការ​ប្រើប្រាស់ គាំទ្រ​បច្ចេកទេស

en: Unknown error
km: មិនស្គាល់​កំហុស

en: Details:
km: សេចក្ដី​លម្អិត ៖

en: Object could not be opened in Data View.
km: មិន​អាច​បើក​វត្ថុ​នៅ​ក្នុង​ទិដ្ឋភាព​ទិន្នន័យ​បាន​ទេ ។

en: Do you want to open it in Text View?
km: តើអ្នក​ចង់​បើក​វា​នៅ​ក្នុងទិដ្ឋភាព​អត្ថបទ​ឬ ?

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: object
km: វត្ថុ

en: Could not create object's window.
km: មិនអាច​បង្កើត​បង្អួច​របស់​វត្ថុ​បានទេ ។

en: The plugin or object definition may be corrupted.
km: កម្មវិធី​ជំនួយ ឬ​ការ​កំណត់​វត្ថុ​អាច​ខូច ។

en: Could not load object's definition.
km: មិនអាច​ផ្ទុក​ការ​កំណត់​របស់​វត្ថុ​បានទេ ។

en: Object design may be corrupted.
km: ការ​រចនា​វត្ថុ​អាច​ខូច ។

en: Could not load object's data.
km: មិន​អាច​ផ្ទុក​ទិន្នន័យ​របស់​វត្ថុបាន​ទេ ។

en: Could not set empty name for this object.
km: មិន​អាច​កំណត់​ឈ្មោះទទេ​សម្រាប់​វត្ថុ​នេះ​បាន​ទេ ។

en: Project major version
km: កំណែ​ចម្បង​របស់​​គម្រោង

en: Project minor version
km: កំណែ​តូចរបស់​​​គម្រោង

en: Project caption
km: ចំណង​ជើង​គម្រោង

en: Project description
km: សេចក្តី​ពិពណ៌នា​គម្រោង

en: This project is opened as read only.
km: គម្រោង​នេះ​ត្រូវ​បាន​បើក​បានតែ​អាន​ប៉ុណ្ណោះ ។

en: &Ascending
km: លំដាប់​ឡើង

en: Sort data in ascending order
km: តម្រៀប​ទិន្នន័យ​តាម​លំដាប់​ឡើង

en: Sorts data in ascending order (from A to Z and from 0 to 9). Data from selected column is used for sorting.
km: តម្រៀប​ទិន្នន័យ​តាម​លំដាប់​ឡើង (ពី A ទៅ Z និង​ពី 0 ទៅ 9) ។ ប្រើ​ទិន្នន័យ​ពី​ជួរឈរ​ដែល​បាន​ជ្រើស​សម្រាប់​តម្រៀប ។

en: &Descending
km: លំដាប់​ចុះ

en: Sort data in descending order
km: តម្រៀប​ទិន្នន័យ​តាម​លំដាប់​ចុះ

en: Sorts data in descending (from Z to A and from 9 to 0). Data from selected column is used for sorting.
km: តម្រៀប​ទិន្នន័យ​តាម​លំដាប់​ចុះ (ពី Z ទៅ A និង​ពី 9 ទៅ 0) ។ ប្រើ​ទិន្នន័យ​ពី​ជួរ​ឈរ​ដែល​បាន​ជ្រើស​សម្រាប់​​តម្រៀប ។

en: Switch to data view
km: ប្ដូរ​ទៅ​ទិដ្ឋភាព​ទិន្នន័យ

en: Switches to data view.
km: ប្ដូរ​ទៅ​ទិដ្ឋភាព​ទិន្នន័យ ។

en: Switch to design view
km: ប្ដូរ​ទៅ​ទិដ្ឋភាព​រចនា

en: Switches to design view.
km: ប្ដូរ​ទៅ​ទិដ្ឋភាព​រចនា ។

en: Switch to text view
km: ប្ដូរ​ទៅ​ទិដ្ឋភាព​អត្ថបទ

en: Switches to text view.
km: ប្ដូរ​ទៅ​ទិដ្ឋភាព​អត្ថបទ ។

en: Save
km: រក្សាទុក

en: Save current design
km: រក្សា​ទុក​ការ​រចនា​​បច្ចុប្បន្ន

en: Saves changes made to the current design.
km: រក្សា​ទុក​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដែល​បាន​ធ្វើ​ទៅ​លើ​ការ​រចនា​បច្ចុប្បន្ន ។

en: Data
km: ទិន្នន័យ

en: Design
km: រចនា

en: Save Changes
km: រក្សាទុក​ការ​ផ្លាស់ប្តូរ

en: Design has been changed. You must save it before switching to other view.
km: ការ​រចនា​ត្រូវ​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ ។ អ្នក​ត្រូវ​តែ​រក្សាទុក​វា​មុន​នឹង​ប្ដូរ​ទៅ​ទិដ្ឋភាព​ផ្សេង ។

en: Switching to other view failed (%1).
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុងការ​ទៅ​ទិដ្ឋភាព​ផ្សេង (%1) ។

en: Saving object's definition failed.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​​រក្សា​ទុក​ការ​កំណត់​របស់​វត្ថុ ។

en: Saving object's data failed.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​រក្សាទុក​ទិន្នន័យ​របស់​វត្ថុ ។

en: Page %1
km: ទំព័រ​ទី %1

en: &New Connection
km: ការ​តភ្ជាប់​ថ្មី

en: OK?
km: យល់​ព្រម​ឬ?

en: Connection correctness
km: ភាព​ត្រឹម​ត្រូវក្នុង​ការ​តភ្ជាប់

en: Sender
km: អ្នក​ផ្ញើ

en: Signal
km: សញ្ញា

en: Receiver
km: អ្នក​ទទួល

en: Slot
km: រន្ធ

en: The signal/slot arguments are not compatible.
km: អាគុយ​ម៉ង់​សញ្ញា​/រន្ធ​មិន​ឆប​គ្នា ។

en: Do you want to delete this connection?
km: តើ​អ្នក​ចង់​លុប​​ការ​តភ្ជាប់​នេះឬ ?

en: Columns
km: ជួរឈរ

en: &Add Item
km: បន្ថែម​ធាតុ

en: New &Subitem
km: ធាតុរង​ថ្មី​

en: Move Item &Up
km: ផ្លាស់ទីធាតុ​​ឡើង​លើ

en: Move Item &Down
km: ផ្លាស់ទី​ធាតុ​ចុះ​ក្រោម

en: Contents
km: មាតិកា

en: Caption
km: ចំណងជើង

en: Width
km: ទទឹង

en: Clickable
km: ដែល​អាច​ចុច​បាន​

en: Resizable
km: ដែល​អាច​ប្តូរ​ទំហំ​បាន​

en: Full Width
km: ទទឹង​ពេញ

en: New Column
km: ជួរឈរថ្មី​

en: New Item
km: ធាតុ​ថ្មី​

en: Sub Item
km: ធាតុ​​រង

en: Form
km: សំណុំ​បែបបទ

en: Multiple Widgets (%1)
km: ធាតុ​ក្រាហ្វិក​ច្រើន​ (%1)

en: %1 : Form
km: %1 ៖ ទម្រង់

en: No Buddy
km: មិន​មាន​មិត្ត​ជិត​ស្និទ្ធ

[ctx: Translators: please keep this string short (less than 20 chars)]
en: Hor. Alignment
km: ការ​តម្រឹមផ្តេក

en: Horizontal Alignment
km: ការ​តម្រឹមផ្តេក

[ctx: Translators: please keep this string short (less than 20 chars)]
en: Ver. Alignment
km: ការ​តម្រឹម​​បញ្ឈរ​

en: Vertical Alignment
km: ការ​តម្រឹម​​បញ្ឈរ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Name
km: ឈ្មោះ

en: Window title
km: ចំណងជើង​បង្អួច

en: Text
km: អត្ថបទ

en: Background Pixmap
km: ផែនទី​ចំណុច​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ

en: Geometry
km: ធរណីមាត្រ

en: Size Policy
km: គោល​ការណ៍​ទំហំ

en: Minimum Size
km: ទំហំ​អប្បបរមា

en: Maximum Size
km: ទំហំ​អតិបរមា

en: Font
km: ពុម្ព​អក្សរ

en: Cursor
km: ទស្សន៍​ទ្រនិច

en: Foreground Color
km: ​ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​មុខ

en: Background Color
km: ពណ៌​​​​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ

en: Focus Policy
km: គោល​ការណ៍ផ្តោត

en: Margin
km: រឹម

en: Read Only
km: បាន​តែ​អាន

en: Style Sheet
km: សន្លឹក​រចនាប័ទ្ម

[ctx: Widget's Tooltip]
en: Tooltip
km: ព័ត៌មាន​ជំនួយឧបករណ៍

[ctx: Widget's Whats This]
en: What's This
km: តើនេះ​ជា​អ្វី

en: Icon Size
km: ទំហំ​រូបតំណាង

en: Frame
km: ស៊ុម

en: Frame Width
km: ទទឹង​ស៊ុម

en: Mid Frame Width
km: ទទឹង​ស៊ុម​កណ្ដាល

en: Frame Shape
km: រាង​ស៊ុម

en: Frame Shadow
km: ស្រមោលស៊ុម

en: Vertical Scrollbar
km: របារ​រមូរ​បញ្ឈរ

en: Horizontal Scrollbar
km: របារ​រមូរ​​​ផ្ដេក

en: No Background
km: មិន​មាន​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ

en: Palette Foreground
km: ផ្ទៃ​ខាង​មុខ​ក្តារ​លាយ

[ctx: Auto (HINT: for AutoText)]
en: Auto
km: ស្វ័យប្រវត្តិ

[ctx: Auto (HINT: for Align)]
en: Auto
km: ស្វ័យប្រវត្តិ

[ctx: Left (HINT: for Align)]
en: Left
km: ខាងឆ្វេង

[ctx: Right (HINT: for Align)]
en: Right
km: ខាង​ស្តាំ

[ctx: Center (HINT: for Align)]
en: Center
km: កណ្ដាល

[ctx: Justify (HINT: for Align)]
en: Justify
km: តម្រឹម​សង​ខាង

[ctx: Top (HINT: for Align)]
en: Top
km: ខាង​លើ

[ctx: Bottom (HINT: for Align)]
en: Bottom
km: ខាង​ក្រោម

[ctx: No Frame (HINT: for Frame Shape)]
en: No Frame
km: មិន​មាន​ស៊ុម

[ctx: Box (HINT: for Frame Shape)]
en: Box
km: ប្រអប់​

[ctx: Panel (HINT: for Frame Shape)]
en: Panel
km: ផ្ទាំង

[ctx: Windows Panel (HINT: for Frame Shape)]
en: Windows Panel
km: ផ្ទាំង​វីនដូ

[ctx: Horiz. Line (HINT: for Frame Shape)]
en: Horiz. Line
km: បន្ទាត់​ផ្តេក

[ctx: Vertical Line (HINT: for Frame Shape)]
en: Vertical Line
km: បន្ទាត់​បញ្ឈរ

[ctx: Styled (HINT: for Frame Shape)]
en: Styled
km: ជា​រចនាប័ទ្ម

[ctx: Popup (HINT: for Frame Shape)]
en: Popup
km: ​លេចឡើង

[ctx: Menu Bar (HINT: for Frame Shape)]
en: Menu Bar
km: របារ​ម៉ឺនុយ

[ctx: Toolbar (HINT: for Frame Shape)]
en: Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍

[ctx: Text Box (HINT: for Frame Shape)]
en: Text Box
km: ប្រអប់​អត្ថបទ

[ctx: Tab Widget (HINT: for Frame Shape)]
en: Tab Widget
km: ធាតុ​ក្រាហ្វិក​ថេប

[ctx: Group Box (HINT: for Frame Shape)]
en: Group Box
km: ប្រអប់​ក្រុម

[ctx: Plain (HINT: for Frame Shadow)]
en: Plain
km: ធម្មតា

[ctx: Raised (HINT: for Frame Shadow)]
en: Raised
km: លើក​ឡើង​លើ

[ctx: Sunken (HINT: for Frame Shadow)]
en: Sunken
km: ធ្លាក់​ចុះ

[ctx: for Frame Shadow]
en: Internal
km: ខាង​ក្នុង

[ctx: No Focus (HINT: for Focus)]
en: No Focus
km: មិន​ផ្ដោត

[ctx: Tab (HINT: for Focus)]
en: Tab
km: ថេប

[ctx: Click (HINT: for Focus)]
en: Click
km: ចុច

[ctx: Tab/Click (HINT: for Focus)]
en: Tab/Click
km: ថេប​​/​ចុច

en: Auto
km: ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Always Off
km: បិទ​ជានិច្

en: Always On
km: បើក​ជានិច្ច

en: Horizontal
km: ផ្ដេក

en: Vertical
km: បញ្ឈរ

en: Left to Right
km: ឆ្វេង​ទៅ​​ស្តាំ

en: Right to Left
km: ស្តាំ​ទៅ​​​ឆ្វេង

en: No action
km: គ្មាន​សកម្មភាព

en: Application actions
km: សកម្មភាព​របស់​កម្មវិធី

[ctx: Current form's actions]
en: Current
km: បច្ចុប្បន្ន

en: Open in Data View
km: បើក​នៅ​ក្នុង​ទិដ្ឋភាព​ទិន្នន័យ​

en: Execute
km: ប្រតិបត្តិ

[ctx: Note: use multiple rows if needed]
en: Export to File
    As Data Table
km: នាំចេញទៅ​កាន់​ឯកសារ​ 
    ជា​តារាង​ទិន្នន័យ

[ctx: Note: use multiple rows if needed]
en: Copy to Clipboard
    As Data Table
km: ចម្លង​ទៅ​ក្តារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់ 
    ជា​តារាង​ទិន្នន័យ

en: Open in Design View
km: បើក​នៅ​ក្នុង​ទិដ្ឋភាព​រចនា

en: Open in Text View
km: បើក​នៅ​ក្នុង​ទិដ្ឋភាព​អត្ថបទ

en: Close View
km: បិទ​​ទិដ្ឋភាព​​​​

en: Action category:
km: ប្រភេទ​សកម្មភាព​ ៖

en: Action to execute:
km: សកម្មភាព​ត្រូវ​ប្រតិបត្តិ ៖

[ctx: Assign action]
en: &Assign
km: ផ្តល់

en: Assign action
km: ផ្តល់​សកម្មភាព

en: Bold
km: ដិត

en: Italic
km: ទ្រេត

en: Underline
km: គូស​បន្ទាត់​ក្រោម

en: Superscript
km: អក្សរ​តូច​លើ

en: Subscript
km: អក្សរ​តូច​ក្រោម

en: Left Align
km: តម្រឹម​ឆ្វេង

en: Centered
km: កណ្ដាល

en: Right Align
km: តម្រឹម​ស្តាំ

en: Justified
km: តម្រឹម​សង​ខាង

en: Move Up
km: ផ្លាស់ទី​ឡើង​លើ

en: Move widget up
km: ផ្លាស់​ទី​ធាតុ​ក្រាហ្វិក​ឡើង​លើ

en: Move Down
km: ផ្លាស់ទី​ចុះ​ក្រោម

en: Move widget down
km: ផ្លាស់ទី​ធាតុ​ក្រាហ្វិក​ចុះក្រោម

en: Handle tab order automatically
km: ដោះស្រាយ​លំដាប់​ថេប​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

[ctx: Insert Horizontal Widget]
en: Insert Horizontal
km: បញ្ចូល​ផ្តេក

[ctx: Insert Vertical Widget]
en: Insert Vertical
km: បញ្ចូល​បញ្ឈរ

en: Insert Widget: %1
km: បញ្ចូល​ធាតុ​​ក្រាហ្វិក​​ ៖ %1

en: Cancel
km: បោះបង់

[ctx: Tab widget's page]
en: Tab Page
km: ទំព័រ​​​ផ្ទាំង​

[ctx: Widget's type]
en: Type
km: ប្រភេទ

en: Widget name
km: ឈ្មោះ​ធាតុ​ក្រាហ្វិក

en: (All fields)
km: (វាល​ទាំងអស់)

en: (Current field)
km: (វាល​​បច្ចុប្បន្ន)

en: The search item was not found
km: រក​មិនឃើញ​ធាតុ​ស្វែងរក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_2)
en: &Search:
km: ស្វែងរក ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Fi&nd:
km: រក ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_promptOnReplace)
en: Prompt on replace
km: សួរ​នៅពេល​ជំនួស

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_3)
en: &Match:
km: ផ្គូផ្គង ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnReplace)
en: &Replace
km: ជំនួស

en: &Close Tab
km: បិទ​​ផ្ទាំង

en: Close the current tab
km: បិទ​ផ្ទាំង​បច្ចុប្បន្ន

en: Closes the current tab.
km: បិទ​ផ្ទាំង​បច្ចុប្បន្ន​

en: Create a new project
km: បង្កើត​គម្រោង​ថ្មី

en: Creates a new project. Currently opened project is not affected.
km: បង្កើត​គម្រោង​ថ្មី ។ មិន​ប៉ះពាល់​ដល់​គម្រោង​ដែល​បាន​បើក​ថ្មីៗ​នេះ​ទេ ។

en: Open an existing project
km: បើក​គម្រោង​ដែល​មាន​ស្រាប់

en: Opens an existing project. Currently opened project is not affected.
km: បើក​គម្រោង​ដែល​មាន​ស្រាប់ ។ មិន​ប៉ះពាល់​ដល់​គម្រោង​ដែល​បាន​បើក​ថ្មីៗ​នេះ​ទេ ។

en: Save object changes
km: រក្សាទុកការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​វត្ថុ

en: Saves object changes from currently selected window.
km: រក្សាទុក​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​វត្ថុ​ពី​បង្អួច​ដែល​បាន​ច្រើស​ថ្មី​នេះ ។

en: Save &As...
km: រក្សា​ទុក​ជា...

en: Save object as
km: រក្សា​ទុក​វត្ថុ​ជា

en: Close the current project
km: បិទ​គម្រោង​បច្ចុប្បន្ន

en: Closes the current project.
km: បិទ​គម្រោង​បច្ចុប្បន្ន ។

en: &Import Database...
km: នាំចូល​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ...

en: Import entire database as a Kexi project
km: នាំចូល​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ទាំងមូល​ជា​គម្រោង​របស់​ Kexi

en: Imports entire database as a Kexi project.
km: នាំចូល​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ទាំងមូល​ជា​គម្រោង​របស់​ Kexi ។

en: &Compact Database...
km: បង្រួម​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ...

en: Compact the current database project
km: បង្រួម​គម្រោង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​​បច្ចុប្បន្ន

en: Compacts the current database project, so it will take less space and work faster.
km: បង្រួម​គម្រោង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ថ្មី​ ដូច្នេះ​វា​នឹង​ប្រើ​ទំហំ​តិច ហើយ​ដំណើរការ​​លឿន​ជាង​មុន ។

[ctx: Import->Table Data From File...]
en: Import Data From &File...
km: នាំចូល​ទិន្នន័យ​ពី​ឯកសារ...

en: Import table data from a file
km: នាំចូល​ទិន្នន័យ​តារាង​ពី​ឯកសារ

en: Imports table data from a file.
km: នាំចូល​​​ទិន្នន័យ​​តារាង​ពី​ឯកសារ ។

[ctx: Export->Table or Query Data to File...]
en: Export Data to &File...
km: នាំចេញ​ទិន្នន័យ​ទៅ​ឯកសារ

[ctx: Paste Special->As Data &Table...]
en: Paste Special...
km: បិទ​ភ្ជាប់​ពិសេស

en: Paste clipboard data as a table
km: បិទភ្ជាប់​ទិន្នន័យ​ក្តារ​តម្បៀប​ខ្ទាស់​ជា​តារាង

[ctx: Copy Special->Table or Query Data...]
en: Copy Special...
km: ចម្លង​ពិសេស

en: Copy selected table or query data to clipboard
km: ចម្លង​តារាង ឬ​សំណួរ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ទៅ​ក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់

en: Copies selected table or query data to clipboard.
km: ចម្លង​ទិន្នន័យ​តារាង ឬ​សំណួរ​ដែលបានជ្រើស​​​​ទៅ​ក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់

en: Reverts the most recent editing action.
km: ត្រឡប់​ទៅ​សកម្មភាព​កែសម្រួល​ថ្មី​បំផុត ។

en: Reverts the most recent undo action.
km: ត្រឡប់​ទៅ​សកម្មភាព​ដែល​មិន​ធ្វើ​វិញ​ថ្មី​បំផុត ។

en: Find text
km: រក​អត្ថបទ​

en: Looks up the first occurrence of a piece of text.
km: រក​ការ​កើត​មាន​ឡើង​ដំបូង​នៃ​បំណែក​អត្ថបទ ។

en: &Delete
km: លុប

en: Delete selected object
km: លុប​គម្រោង​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Deletes currently selected object.
km: លុប​គម្រោង​ដែល​បាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន

en: Clear table contents
km: ជម្រះ​មាតិកា​តារាង

en: Clears table contents.
km: ជម្រះ​មាតិកា​តារាង ។

en: Edit Item
km: កែសម្រួល​ធាតុ

en: Edit currently selected item
km: កែសម្រួល​ធាតុ​ដែល​បាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន

en: Edits currently selected item.
km: កែសម្រួល​ធាតុ​ដែល​បាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន ។

en: &Insert Empty Row
km: បញ្ចូល​ជួរដេក​ទទេ

en: Insert one empty row above
km: បញ្ចូល​ជួរដេក​ទទេ​មួយ​នៅ​ខាង​លើ

en: Inserts one empty row above currently selected table row.
km: បញ្ចូល​ជួរដេក​ទទេ​មួយ​ខាង​លើ​ជួរដេក​តារាង​ដែល​បាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន ។

en: &Execute
km: ប្រតិបត្តិ

en: &Font...
km: ពុម្ព​អក្សរ...

en: Change font for selected object
km: ផ្លាស់ប្តូរ​ពុម្ពអក្សរ​សម្រាប់​គម្រោង​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Changes font for selected object.
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​ពុម្ពអក្សរ​សម្រាប់​វត្ថុ​ដែលបាន​ជ្រើស ។

en: &Next Window
km: បង្អួច​បន្ទាប់

en: Next window
km: បង្អួច​បន្ទាប់

en: Switches to the next window.
km: ប្តូរ​ទៅ​បង្អួច​បន្ទាប់ ។

en: &Previous Window
km: បង្អួច​មុន

en: Previous window
km: បង្អួច​មុន

en: Switches to the previous window.
km: ប្តូរ​ទៅ​បង្អួច​មុន ។

en: This shows useful tips on the use of this application.
km: វា​បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​ជំនួយ​មាន​ប្រយោជន៍​នៅ​ពេល​ប្រើ​កម្មវិធី​នេះ ។

en: cannot create object - unknown object type "%1"
km: មិន​អាច​បង្កើត​វត្ថុ - មិន​ស្គាល់​ប្រភេទ​វត្ថុ "%1"

en: unknown object type "%1"
km: មិន​ស្គាល់​ប្រភេទ​វត្ថុ"%1"

en: cannot create object of type "%1"
km: មិនអាច​បង្កើត​ប្រភេទ​វត្ថុ "%1" បាន​ទេ

[ctx: "executing object" action]
en: executing
km: ​ប្រតិបត្តិ

en: opening
km: ​បើក

en: table not found
km: រក​មិនឃើញ​តារាង

en: query not found
km: រក​មិនឃើញ​សំណួរ

en: macro not found
km: រក​មិនឃើញ​ម៉ាក្រូ

en: script not found
km: រក​មិនឃើញ​ស្គ្រីប

en: object not found
km: រក​មិនឃើញ​វត្ថុ

en: cannot execute object
km: មិនអាច​ប្រតិបត្តិ​វត្ថុ​បាន​ទេ

en: cannot open object
km: មិនអាច​បើក​វត្ថុ​បាន​ទេ

en: You have requested selected objects to be automatically opened or processed on startup. Several objects cannot be opened or processed.
km: អ្នក​បាន​ស្នើ​វត្ថុ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ឲ្យ​បើក​ ឬ​ដំណើរការ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​នៅ​ពេល​ចាប់ផ្ដើម ។ វត្ថុ​ជា​ច្រើន​មិនអាច​ត្រូ​វបាន​បើក ឬ​ដំណើរការ​ទេ ។

en: Property Editor
km: កម្មវិធី​កែសម្រួល​លក្ខណៈសម្បត្តិ

en: Properties
km: លក្ខណៈ​សម្បត្តិ

en: From File...
km: ពី​ឯកសារ...

en: From Server...
km: ពី​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ...

en: Save changes
km: រក្សាទុក​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: Do you want to save changes?
km: តើ​អ្នក​ចង់​រក្សាទុក​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ឬ ?

[ctx: opening is not allowed in "data view/design view/text view" mode]
en: opening is not allowed in "%1" mode
km: ការ​បើក​មិន​ត្រូវ​បានអនុញ្ញាត​នៅ​ក្នុង​របៀប "%1"

en: The current project has to be closed before compacting the database. It will be open again after compacting.
    
    Do you want to continue?
km: គម្រោង​បច្ចុប្បន្ន​ត្រូ​វបានបិទ​មុន​នឹង​បង្រួម​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ ។ វា​នឹង​បើក​ម្ដង​ទៀត​បន្ទាប់ពី​បង្រួម ។
    
    តើ​អ្នក​ចង់​បន្ត​ឬ ?

en: Help
km: ជំនួយ

en: Shows Kexi Handbook.
km: បង្ហាញ​សៀវភៅ​ដៃ​ Kexi ។

en: Shows information about Kexi application.
km: បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​អំពី​កម្មវិធី Kexi ។

en: Create
km: បង្កើត

en: External Data
km: ទិន្នន័យ​ខាងក្រៅ

en: Tools
km: ឧបករណ៍

en: Form Design
km: រចនាសំណុំ​បែបបទ

en: Report Design
km: រចនា​របាយការណ៍

en: New database
km: មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ថ្មី

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl)
en: <b>Select existing Kexi project file to open:</b>
km: <b>ជ្រើស​​ឯកសារ​គម្រោង​ Kexi ដែល​មាន​ស្រាប់​​ត្រូវ​បើក ៖</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_advanced)
en: &Advanced
km: កម្រិត​ខ្ពស់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Click "Advanced" button if you want to find an existing project on a server rather than a file.
km: ចុច​ប៊ូតុង "កម្រិត​ខ្ពស់" ប្រសិន​បើ​អ្នក​ចង់​រក​គម្រោង​ដែល​មាន​ស្រាប់​នៅ​លើ​ម៉ាស៊ីនបម្រើ​ជា​ជាង​នៅ​ក្នុង​ឯកសារ ។

note: i18n: ectx: property (description), widget (KexiCommandLinkButton, btn_file)
en: New Project Stored in File
km: គម្រោង​ថ្មី​បាន​ទុក​នៅ​ក្នុង​ឯកសារ

note: i18n: ectx: property (description), widget (KexiCommandLinkButton, btn_server)
en: New Project Stored on Database Server
km: គម្រោង​ថ្មី​បាន​ទុក​នៅ​លើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: Could not start Kexi application this way.
km: មិនអាច​ចាប់ផ្ដើម​កម្មវិធី Kexi តាម​វិធី​នេះ​បាន​ទេ ។

en: No project name specified.
km: មិនមាន​ឈ្មោះ​គម្រោង​បានបញ្ជាក់​ទេ ។

en: Open External File
km: បើក​ឯកសារ​ខាង​ក្រៅ

en: Column %1
km: ជួរ​ឈរ %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Type
km: ប្រភេទ

en: Primary Key
km: កូនសោ​សំខាន់

en: Text encoding:
km: ការ​អ៊ិនកូដ​អត្ថបទ ៖

en: Always use this encoding in similar situations
km: តែងតែ​ប្រើ​ការ​អ៊ិនកូដ​នេះ​នៅក្នុង​ស្ថានភាព​ដូច​គ្នា

en: Select Location for Source Database
km: ជ្រើស​ទីតាំង​សម្រាប់​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ប្រភព

en: Select Source Database
km: ជ្រើស​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ប្រភព

en: Select the Table to Import
km: ជ្រើស​តារាង​ដើម្បី​​នាំចូល

en: Advanced Options
km: ជម្រើស​កម្រិត​ខ្ពស់

en: Importing
km: នាំចូល

en: Success
km: ជោគជ័យ

en: Select source database you wish to import:
km: ជ្រើស​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ប្រភព​ដែល​​អ្នក​ចង់​នាំចូល ៖

en: Failure
km: ​បរាជ័យ

en: No appropriate migration driver found.
km: រក​មិនឃើញ​កម្មវិធី​បញ្ជា​ការ​ប្ដូរ​ដែល​សមរម្យ ។

en: No project available.
km: គ្មាន​គម្រោង ។

en: No table was selected to import.
km: គ្មាន​តារាង​ត្រូវ​បាន​ជ្រើស​ដើម្បី​នាំចូល​ឡើយ ។

en: Destination database type:
km: ប្រភេទ​មូលដ្ឋាន​ទិ​ន្នន័យ​ទិសដៅ ៖

en: Database project stored in a file
km: គម្រោង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​បាន​ទុក​នៅ​ក្នុង​ឯកសារ

en: Database project stored on a server
km: គម្រោង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​បាន​ទុក​នៅ​លើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ

en: Select Destination Database Type
km: ជ្រើស​ប្រភេទ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ទិសដៅ

en: Open imported project
km: បើក​វត្ថុដែល​បាន​នាំចូល

en: Select source database filename.
km: ជ្រើស​ឈ្មោះ​ឯកសារ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ប្រភព ។

en: Select source database.
km: ជ្រើស​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ប្រភព ។

en: Could not import database. This type is not supported.
km: មិនអាច​នាំចូល​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​បាន​ទេ ។ ប្រភេទ​នេះ​មិន​ត្រូវ​បានគាំទ្រ​ទេ ។

en: Importing in progress...
km: ការ​នាំ​ចូល​កំពុង​ដំណើរការ...

en: No help is available for this page.
km: មិនមាន​ជំនួយ​សម្រាប់​ទំព័រ​នេះ ។

en: Here you can choose the location to import data from.
km: នៅ​​ទីនេះ​អ្នក​អាច​ជ្រើស​ទីតាំង​​ត្រូវ​នាំ​ទិន្នន័យ​ចូល ។

en: Here you can choose the actual database to import data from.
km: នៅ​ទីនេះ អ្នក​អាច​ជ្រើស​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ពិតប្រាកដ​ត្រូវ​នាំទិន្នន័យ​ចូល ។

en: Here you can choose the location to save the data.
km: នៅ​ទីនេះ អ្នក​អាច​ជ្រើស​ទីតាំង​ត្រូវ​រក្សា​ទិន្នន័យ​ទុក ។

en: Here you can choose the location to save the data in and the new database name.
km: នៅ​ទីនេះ អ្នក​អាច​ជ្រើស​ទីតាំង​ត្រូវ​រក្សាទិន្នន័យ​ទុក​ និង​ឈ្មោះ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ថ្មី ។

en: No data source could be assigned for this widget.
km: គ្មាន​ប្រភព​ទិន្នន័យ​អាច​ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​សម្រាប់​ធាតុ​ក្រាហ្វិក​នេះ​ទេ ។

en: No data source could be assigned for multiple widgets.
km: គ្មាន​ប្រភព​ទិន្នន័យ​អាច​ត្រូវ​បានផ្ដល់​សម្រាប់ធាតុក្រាហ្វិក​ច្រើន​ទេ ។

en: Go to selected form's data source
km: ទៅ​កាន់​ប្រភព​ទិន្នន័យ​របស់​សំណុំ​បែបបទ​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Goes to selected form's data source
km: ទៅ​កាន់​ប្រភព​ទិន្នន័យ​របស់​សំណុំ​បែបបទ​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Data Source
km: ប្រភព​ទិន្នន័យ

en: Frame Color
km: ពណ៌​ស៊ុម

en: Pointer
km: ឧបករណ៍​ដាក់ចំណុច

en: Snap to Grid
km: ខ្ទាស់​ទៅ​ក្រឡាចត្រង្គ

en: Style
km: រចនាប័ទ្ម

en: Set the current view style.
km: កំណត់​រចនាប័ទ្ម​ទិដ្ឋភាព​បច្ចុប្បន្ន ។

en: Show Form UI Code
km: បង្ហាញ​កូដ​របស់​ចំណុច​ប្រទាក់​សំណុំ​បែបបទ

en: Current
km: ថ្មីៗ

en: Original
km: ដើម

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: form
km: សំណុំ​បែបបទ

[ctx: tooltip]
en: Create new form
km: បង្កើត​សំណុំ​បែបបទ​ថ្មី

[ctx: what's this]
en: Creates new form.
km: បង្កើត​សំណុំ​បែបបទ​ថ្មី ។

en: Clear Widget Contents
km: ជម្រះ​មាតិកា​ធាតុក្រាហ្វិក

en: Edit Tab Order...
km: កែសម្រួល​លំដាប់​ផ្ទាំង...

note: i18n("Edit Pixmap Collection"), koIconName("icons"), 0, "formpart_pixmap_collection"); i18n("Edit Form Connections"), koIconName("connections"), 0, "formpart_connections");
en: Bring Widget to Front
km: នាំ​ធាតុក្រាហ្វិក​ទៅ​មុខ

en: Send Widget to Back
km: ផ្ញើ​ធាតុក្រាហ្វិក​ទៅ​ក្រោយ

en: Align Widgets Position
km: តម្រឹម​ទីតាំង​ធាតុក្រាហ្វិក

en: To Left
km: ទៅ​ខាង​ឆ្វេង

en: To Right
km: ទៅ​ខាង​ស្តាំ

en: To Top
km: ទៅ​កំពូល

en: To Bottom
km: ទៅ​បាត

en: To Grid
km: ទៅ​ក្រឡា​ចត្រង្គ

en: Adjust Widgets Size
km: លៃ​តម្រូវ​ទំហំ​ធាតុ​ក្រាហ្វិក

en: To Fit
km: ឲ្យ​សម

en: To Shortest
km: ឲ្យ​ខ្លី​បំផុត

en: To Tallest
km: ឲ្យ​ខ្ពស់​បំផុត

en: To Narrowest
km: ឲ្យ​ចង្អៀត​បំផុត

en: To Widest
km: ឲ្យ​ទូលាយ​បំផុត

en: Widgets
km: ធាតុ​ក្រាហ្វិក

en: Click to show actions for this image box
km: ចុច​ដើម្បី​បង្ហាញ​សកម្មភាព​សម្រាប់​ប្រអប់​រូបភាព​នេះ

en: A multiline text editor
km: កម្មវិធី​និពន្ធ​អត្ថបទ​ពហុ​បន្ទាត់

en: A widget for displaying text
km: ធាតុ​ក្រាហ្វិក​សម្រាប់​បង្ហាញ​អត្ថបទ

en: A widget for displaying images
km: ធាតុ​ក្រាហ្វិក​សម្រាប់​បង្ហាញ​រូបភាព

en: A combo box widget
km: ធាតុ​ក្រាហ្វិក​ប្រអប់​បន្សំ

en: A check box with text label
km: ប្រអប់​ធីក​ដែល​មាន​ស្លាក​អត្ថបទ

en: A button for executing actions
km: ប៊ូតុង​ពាក្យ​បញ្ជា​ត្រូវ​ប្រតិបត្តិ​សកម្មភាព​

en: Line
km: បន្ទាត់

en: A line to be used as a separator
km: បន្ទាត់​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ជាសញ្ញា​បំបែក

en: Insert &Horizontal Line
km: បញ្ចូល​បន្ទាត់​ផ្តេក

en: Insert &Vertical Line
km: បញ្ចូល​បន្ទាត់​បញ្ឍរ

en: Indent
km: ចូល​បន្ទាត់

en: Orientation
km: ទិស

en: Date
km: កាល​បរិច្ឆេទ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, descGroupBox)
en: Description
km: សេចក្តី​ពិពណ៌នា

en: Form Name
km: ឈ្មោះ​សំណុំបែបបទ

en: On Click
km: នៅ​បេល​ចុច

en: On Click Option
km: ជម្រើស​នៅ​ពេល​ចុច

en: Auto Tab Order
km: លំដាប់​ផ្ទាំង​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Editor Type
km: ប្រភេទ​កម្មវិធី​និពន្ធ

[ctx: AutoField editor's type]
en: Multiline Text
km: អត្ថបទ​ច្រើនជួរ

[ctx: AutoField editor's type]
en: Drop-Down List
km: បញ្ជី​ទម្លាក់​ចុះ

[ctx: AutoField editor's type]
en: Image
km: រូបភាព

en: Size
km: ទំហំ

en: Image
km: រូបភាព

en: Scaled Contents
km: មាតិកា​ដែល​បាន​ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន

[ctx: Drop-Down Button for Image Box Visible (a property name, keep the text narrow!)]
en: Drop-Down
    Button Visible
km: ទម្លាក់ចុះ
    ប៊ូតុង​មើល​ឃើញ

[ctx: Editable combobox]
en: Editable
km: អាច​កែ​សម្រួល​បាន

en: Text Format
km: ទ្រង់ទ្រាយ​អត្ថបទ

[ctx: For Text Format]
en: Plain
km: ធម្មតា

[ctx: For Text Format]
en: Hypertext
km: អត្ថបទ​តភ្ជាប់​គ្មាន​លំដាប់

[ctx: For Text Format]
en: Auto
km: ស្វ័យប្រវត្តិ

[ctx: For Text Format]
en: Log
km: កំណត់ហេតុ

[ctx: property: Can open external links in label]
en: Open Ext. Links
km: បើក​តំណ​ខាង​ក្រៅ

en: Tab Stop Width
km: ទទឹង​បញ្ឈប់​ថេប

en: Tab Changes Focus
km: ផ្ដោត​​​​​ផ្លាស់ប្តូរថេប

en: Word Wrap Policy
km: គោល​ការណ៍​​រុំពាក្យ

en: Word Wrapping
km: ការ​រុំ​ពាក្យ

en: Word Wrap Position
km: ទីតាំង​រុំ​ពាក្យ

en: Links Underlined
km: តំណ​ដែល​គូស​បន្ទាត់​ពី​ក្រោម

en: Horizontal Scroll Bar
km: របារ​​រមូរផ្តេក

en: Vertical Scroll Bar
km: របារ​រមូរ​បញ្ឍរ

[ctx: Property: Text Edit accepts rich text]
en: Rich Text
km: អត្ថបទ​សម្បូរ​បែប

en: Tab Widget
km: ធាតុ​ក្រាហ្វិក​ថេប

en: A widget to display multiple pages using tabs
km: ធាតុក្រាហ្វិក​សម្រាប់​បង្ហាញ​ទំព័រ​ជា​ច្រើន​ដោយ​ការ​ប្រើ​ថេប

en: Group Box
km: ប្រអប់​ក្រុម​

en: A container to group some widgets
km: ឧបករណ៍​ផ្ទុក​​​សម្រាប់​ដាក់​ធាតុ​ក្រាហ្វិក​មួយ​ចំនួន​ជា​ក្រុម

en: Tab Position
km: ទីតាំង​ថេប

en: Tab Shape
km: រាង​ថេប

en: Closable Tabs
km: ផ្ទាំង​ដែល​អាច​បិទ​បាន​

en: Movable Tabs
km: ផ្ទាំង​ដែល​អាច​ផ្លាស់​ទី​បាន​

en: Document Mode
km: របៀប​ឯកសារ

en: &Image
km: រូបភាព

en: &Assign Action...
km: ផ្តល់​អំពើ...

[ctx: default indent value]
en: default
km: លំនាំដើម

[ctx: Add page to tab widget]
en: Add Page
km: បន្ថែម​ទំព័រ

[ctx: Rename tab widget's page]
en: Rename Page...
km: ប្តូរ​ឈ្មោះ​ទំព័រ...

en: Enter a new title for the current page:
km: បញ្ចូល​ចំណងជើងថ្មី​សម្រាប់​ទំព័រ​​​បច្ចុប្បន្ន ៖

[ctx: Add page to a stacked widget]
en: Add Page...
km: បន្ថែមទំព័រ​...

[ctx: Go to Previous Page of a Stacked Widget]
en: Go to Previous Page
km: ទៅ​ទំព័រ​មុន

[ctx: Go to Next Page of a Stacked Widget]
en: Go to Next Page
km: ទៅ​ទំព័រ​បន្ទាប់

[ctx: Edit rich text for a widget]
en: Edit Rich Text
km: កែ​សម្រួល​អត្ថបទ​សម្បូរ​បែប

en: Copy
km: ចម្លង

en: Export
km: នាំចេញ

en: Copying data from table:
km: ចម្លង​ទិន្នន័យ​ពី​តារាង ៖

en: Exporting data from table:
km: នាំចេញ​ទិន្នន័យ​ពី​តារាង ៖

en: Exporting data from query:
km: នាំចេញ​ទិន្នន័យ​ពី​សំណួរ ៖

en: Could not open data for exporting.
km: មិនអាច​បើក​ទិន្នន័យ​ដើម្បី​នាំចេញ​បាន​ទេ ។

en: (rows: %1, columns: %2)
km: (ជួរដេក ៖ %1 ជួរឈរ ៖ %2)

en: (columns: %1)
km: (ជួរឈរ ៖ %1)

en: Enter Name of File You Want to Save Data To
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​របស់​ឯកសារ​ដែល​​អ្នក​ចង់​រក្សាទុក​ទិន្នន័យ

en: To CSV file:
km: ទៅ​ឯកសារ CSV ៖

en: Delimiter:
km: សញ្ញា​កំណត់​ព្រំដែន ៖

en: Text quote:
km: សម្រង់​អត្ថបទ ៖

en: Add column names as the first row
km: បន្ថែម​ឈ្មោះ​ជួរឈរ​ជា​ជួរដេក​ទីមួយ

en: Defaults
km: លំនាំ​ដើម

en: Always use above options for copying
km: តែងតែ​ប្រើ​ជម្រើស​ខាង​លើ​សម្រាប់​ចម្លង​

en: Always use above options for exporting
km: តែងតែ​ប្រើ​ជម្រើស​ខាង​លើ​សម្រាប់​នាំចេញ

en: Copying
km: ​ចម្លង

en: Exporting
km: ​នាំចេញ

en: no
km: ទេ

en: false
km: បរាជ័យ

en: Data set contains no rows. Do you want to import empty table?
km: គ្មាន​ជួរ​ដេក​ក្នុង​សំណុំ​ទិន្នន័យ ។ តើ​អ្នក​ចង់​នាំចូល​តារាង​ទទេដែរឬទេ ?

en: No database connection available.
km: គ្មាន​ការ​ត​ភ្ជាប់​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ ។

en: Please choose other name.
km: សូម​ជ្រើស​ឈ្មោះ​ផ្សេង ។

en: Preview of data from file:
km: មើល​ទិន្នន័យ​ជា​មុន​ពី​ឯកសារ ៖

en: Preview of data from clipboard
km: មើល​ទិន្នន័យ​ជា​មុន​ពី​ក្ដារតម្បៀតខ្ទាស់

en: Primary key
km: កូនសោ​ចម្បង

en: Ignore duplicated delimiters
km: មិនអើពើ​នឹង​សញ្ញា​កំណត់​ព្រំដែន​ស្ទួន​

en: First row contains column names
km: ជួរដេក​ដំបូង​មាន​ឈ្មោះ​ជួរឈរ

en: Start at line (1-%1):
km: ចាប់ផ្ដើម​នៅ​បន្ទាត់ (1-%1) ៖

en: Start at line:
km: ចាប់ផ្ដើម​នៅ​បន្ទាត់ ៖

en: Column
km: ជួរឈរ

en: None
km: គ្មាន

en: Format for column %1:
km: ទ្រង់ទ្រាយ​សម្រាប់​ជួរ​ឈរ %1 ៖

[ctx: Text type for column]
en: Text
km: អត្ថបទ

[ctx: Numeric type for column]
en: Number
km: លេខ

[ctx: Currency type for column]
en: Currency
km: រូបិយប័ណ្ណ

[ctx: row count]
en: (rows: %1)
km: (ជួរ​ដេក ៖ %1)

[ctx: row count]
en: (rows: more than %1)
km: (ជួរ​ដេក ៖ ច្រើន​ជាង %1)

en: Not all rows are visible on this preview
km: មិន​អាច​មើល​ឃើញ​ជួរ​ដេក​ទាំង​អស់​លើ​ការ​មើល​ជា​មុន​នេះ​ទេ

en: Text encoding
km: ការ​អ៊ិនកូដ​អត្ថបទ

en: Always use this encoding when importing CSV data files
km: តែងតែ​ប្រើ​ការ​អ៊ិនកូដ​នេះ​នៅពេល​នាំចូល​ឯកសារ​ទិន្នន័យ CSV

[ctx: Date format: Auto]
en: Auto
km: ស្វ័យប្រវត្តិ

en: day
km: ថ្ងៃ

en: month
km: ខែ

en: year
km: ឆ្នាំ​​​​​​​​​​​

[ctx: do not reorder placeholders, just translate e.g. and - to the separator used by dates in your language]
en: %1, %2, %3 (e.g. %4-%5-%6)
km: %1, %2, %3 (ឧ. %4-%5-%6)

en: Date format:
km: ទ្រង់ទ្រាយ​កាល​បរិច្ឆេទ ៖

en: Strip leading and trailing blanks off of text values
km: យក​ចន្លោះ​​​នាំមុខ និង​ខាង​ក្រោយ​​ចេញ​ពី​តម្លៃ​អត្ថបទ

en: Comma ","
km: សញ្ញា ","

en: Semicolon ";"
km: សញ្ញា ";"

en: Tabulator
km: រាង​ជា​តារាង

en: Space " "
km: ដក​ឃ្លា " "

en: Other
km: ផ្សេងៗ

en: Query Columns
km: ជួរ​ឈរ​សំណួរ

en: Describes field name or expression for the designed query.
km: ពិពណ៌នា​ឈ្មោះ​វាល ឬ​កន្សោម​សម្រាប់​សំណួរ​ដែល​បាន​រចនា ។

en: Table
km: តារាង

en: Describes table for a given field. Can be empty.
km: ពិពណ៌នា​តារាង​សម្រាប់​វាល​ដែលបានផ្ដល់ ។ អាច​ទទេ ។

en: Visible
km: មើល​ឃើញ

en: Describes visibility for a given field or expression.
km: ពិពណ៌នា​ភាព​មើលឃើញ​សម្រាប់​វាល ឬ​កន្សោម​ដែល​បានផ្ដល់ ។

en: Sorting
km: តម្រៀប

en: Describes a way of sorting for a given field.
km: ពិពណ៌នា​វិធី​តម្រៀប​សម្រាប់​វាល​ដែល​បាន​ផ្តល់​ ។

en: Ascending
km: ឡើង

en: Descending
km: ចុះ

en: Criteria
km: លក្ខខណ្ឌ

en: Describes the criteria for a given field or expression.
km: ពិពណ៌នាលក្ខខណ្ឌ​​សម្រាប់​វាល ឬ​កន្សោម​ដែល​បាន​ផ្តល់​ ។

en: Cannot switch to data view, because query design is empty.
    First, please create your design.
km: មិនអាច​ប្ដូរ​ទិដ្ឋភាព​ទិន្នន័យ​បានទេ ពីព្រោះ​ការ​រចនា​សំណួរ​ទទេ ។
    ដំបូង សូម​បង្កើត​ការ​រចនា​របស់​អ្នក​សិន ។

en: Query definition loading failed.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុងកា​រ​ផ្ទុក​ការ​កំណត់​សំណួរ ។

en: Query design may be corrupted so it could not be opened even in text view.
    You can delete the query and create it again.
km: ការ​រចនា​សំណួរ​អាច​ខូច ដូច្នេះ​វា​មិនអាច​ត្រូវ​បានបើក​នៅ​ក្នុង​ទិដ្ឋភាព​អត្ថបទ​បាន​ទេ ។
    អ្នក​អាច​លុប​សំណួរ និង​បង្កើត​វា​ម្ដង​ទៀត ។

en: Identifiers should start with a letter or '_' character
km: គ្រឿង​សម្គាល់​គួរ​តែ​ចាប់​ផ្តើម​ជាមួយ​អក្សរ ឬ​តួអក្សរ '_'

en: Could not set sorting for multiple columns (%1)
km: មិនអាច​​កំណត់​ការ​តម្រៀប​សម្រាប់​ជួរឈរ​ច្រើន​បានទេ (%1)

en: Alias
km: ឈ្មោះ​ក្លែងក្លាយ

en: SQL Query Text
km: អត្ថបទ​សំណួរ SQL

en: Check Query
km: ពិនិត្យ​មើល​សំណួរ

en: Checks query for validity.
km: ពិនិត្យ​មើល​​សុពលភាព​សំណួរ ។

en: The query is correct
km: សំណួរ​ត្រឹមត្រូវ

en: The query is incorrect
km: សំណួរ​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: Please enter your query and execute "Check query" function to verify it.
km: សូម​បញ្ចូល​សំណួរ​របស់​អ្នក ហើយ​ប្រតិបត្តិ​អនុគមន៍ "ត្រួត​ពិនិត្យ​សំណួរ" ដើម្បី​បញ្ជាក់​វា ។

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: query
km: សំណួរ

[ctx: tooltip]
en: Create new query
km: បង្កើត​សំណួរ​ថ្មី

[ctx: what's this]
en: Creates new query.
km: បង្កើត​សំណួរ​ថ្មី

en: Query executing failed.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុងកា​រប្រតិបត្តិ​សំណួរ ។

en: Print
km: បោះពុម្ព

en: &Import...
km: នាំចូល...

en: Bound column:
km: ព្រំដែន​ជួរ​ឈរ ៖

en: Visible column:
km: ជួរ​ឈរ​ដែល​មើល​ឃើញ ៖

en: No field selected
km: គ្មាន​វាល​បាន​ជ្រើស

en: Additional information about the field
km: ព័ត៌មាន​បន្ថែម​អំពី​វាល​

en: Field Caption
km: ចំណង​ជើង​វាល

en: Describes caption for the field
km: ពិពណ៌នា​ចំណង​ជើង​សម្រាប់​វាល

en: Data Type
km: ប្រភេទ​ទិន្នន័យ

en: Describes data type for the field
km: ពិពណ៌នា​ប្រភេទ​ទិន្នន័យ​សម្រាប់​វាល

en: Comments
km: សេចក្តី​អធិប្បាយ

en: Describes additional comments for the field
km: ពិពណ៌នា​សេចក្តី​អធិប្បាយ​បន្ថែម​សម្រាប់​វាល

en: Subtype
km: ប្រភេទ​រង

[ctx: Image object type]
en: Image
km: រូបភាព

en: Unsigned Number
km: លេខ​ដែលមិន​បានកំណត់

en: Precision
km: ចំនួន​ខ្ទង់

en: Visible Decimal Places
km: ខ្ទង់​ទសភាគ​ដែល​មើល​ឃើញ

[ctx: Auto Decimal Places]
en: Auto
km: ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Default Value
km: តម្លៃ​លំនាំដើម

en: Unique
km: មាន​តែ​មួយ

en: Required
km: បាន​ទាមទារ

en: Allow Zero
    Size
km: អនុញ្ញាត
    ទំហំ​សូន្យ

en: Autonumber
km: លេខ​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Indexed
km: បាន​ដាក់​លិបិក្រម

en: Bound Column
km: ជួរឈរ​ព្រំដែនំដែន

en: Visible Column
km: ជួរឈរ​ដែល​មើល​ឃើញ

en: Cannot switch to data view, because table design is empty.
    First, please create your design.
km: មិនអាច​ប្ដូរ​​ទៅ​ទិដ្ឋភាព​ទិន្នន័យ​បាន​ទេ ពីព្រោះ​ការ​រចនា​តារាង​ទទេ ។
    ដំបូង សូម​បង្កើត​ការ​រចនា​របស់​អ្នក​សិន ។

en: Setting Autonumber Field
km: ការ​កំណត់​វាល​លេខ​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: You should enter field caption.
km: អ្នក​គួរ​បញ្ចូល​ចំណង​ជើង​វាល ។

en: You have added no fields.
    Every table should have at least one field.
km: អ្នក​មិនបានបន្ថែម​វាល​ទេ ។
    តារាង​​ទាំងអស់​គួរ​មាន​យ៉ាង​ហោចណស់​វាល​មួយ ។

[ctx: Identifier%1]
en: Id%1
km: លេខ​សម្គាល់ %1

[ctx: Empty table row]
en: Empty Row
km: ជួរ​ដេក​ទទេ

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: table
km: តារាង

[ctx: tooltip]
en: Create new table
km: បង្កើត​តារាង​ថ្មី

[ctx: what's this]
en: Creates new table.
km: បង្កើត​តារាង​ថ្មី​ ។

en: Lookup column
km: រក​មើល​ជួរឈរ

[ctx: Question]
en: Error: %1?
km: កំហុស​ ៖ %1?

en: The column's constraint is declared as NOT EMPTY and NOT NULL.
km: កម្រិត​របស់​ជួរឈរ​ត្រូវ​បានប្រកាស​ថា​មិនមែន​​ទទេ និង​គ្មានធាតុនោះ​ទេ ។

en: Do you want to clear the contents of table %1?
km: តើអ្នក​ចង់​ជម្រះ​មាតិកា​របស់តារាង​ %1 ឬ ?

en: Correct changes
km: ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ត្រឹមត្រូវ

en: NAME
km: ឈ្មោះ

en: Field Name
km: ឈ្មោះ​វាល

en: * (All Columns)
km: * (ជួរ​ឈរ​ទាំង​អស់)

[ctx: Text encoding: Default]
en: Default: %1
km: លំនាំដើម ៖ %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Server Information
km: ព័ត៌មាន​​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_add)
en: &Add...
km: បន្ថែម...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_edit)
en: &Edit...
km: កែសម្រួល...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_remove)
en: &Delete...
km: លុប...

en: Add a new database connection
km: បន្ថែម​ការ​ត​ភ្ជាប់​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ថ្មី

en: Edit selected database connection
km: កែសម្រួល​ការតភ្ជាប់​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: File
km: ឯកសារ

en: Add database connection
km: បន្ថែម​កា​រតភ្ជាប់​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: Save changes made to this database connection
km: រក្សាទុក​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដែលបាន​ធ្វើ​ទៅ​លើ​កា​រតភ្ជាប់​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​នេះ

en: Define Query...
km: កំណត់​សំណួរ...

en: Load database list from the server
km: ផ្ទុក​បញ្ជី​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ពី​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ

en: Save all changes made to this connection information
km: រក្សាទុក​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ទាំងអស់​ដែល​បាន​ធ្វើ​ទៅ​ព័ត៌មាន​ការ​តភ្ជាប់​នេះ

en: Save all changes made to this connection information. You can later reuse this information.
km: រក្សាទុក​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ទាំងអស់​ដែល​បានធ្វើ​​លើ​ព័ត៌មាន​តភ្ជាប់​នេះ ។ អ្នក​អាច​ប្រើ​ព័ត៌មាននេះ​ពេល​ក្រោយ​បាន ។

en: Test database connection
km: សាកល្បង​ការ​តភ្ជាប់​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: Database Connection
km: ការ​តភ្ជាប់​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dbGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Database
km: មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: Parameters
km: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ

en: Details
km: សេចក្តី​លម្អិត

en: Open Database Connection
km: បើក​ការ​ត​ភ្ជាប់​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, authenticationGBox)
en: Authentication
km: ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userLbl)
en: &Username:
km: ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLbl)
en: &Password:
km: ពាក្យ​សម្ងាត់ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
km: ឈ្មោះ ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, locationBGrp)
en: Database Server
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEngine)
en: &Engine:
km: ម៉ាស៊ីន ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, localhostRBtn)
en: Local server
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​មូលដ្ឋាន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, remotehostRBtn)
en: Remote server
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ពី​ចម្ងាយ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hostLbl)
en: &Hostname:
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLbl)
en: Port:
km: ច្រក ៖

[ctx: port: default]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkPortDefault)
en: Default
km: លំនាំដើម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseSocket)
en: Use socket &file instead of TCP/IP port:
km: ប្រើរន្ធ​ឯកសារ​ជំនួស​ឲ្យ​ច្រក TCP/IP ៖

[ctx: socket: default]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSocketDefault)
en: Default
km: លំនាំដើម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Description:
km: សេចក្តី​ពិពណ៌នា ៖

[ctx: unspecified user]
en: (unspecified)
km: (មិន​បាន​បញ្ជាក់)

en: &Open
km: បើក

en: Name:
km: ឈ្មោះ ៖

en: Enter a filename.
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ឯកសារ ។

en: Do you want to replace it?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​ជំនួស​វា​ឬ ?

en: Caption:
km: ចំណង​ជើង ៖

en: Please enter the name.
km: សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ ។

en: Please enter the caption.
km: សូម​បញ្ចូល​ចំណង​ជើង ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, option_file)
en: Projects stored in a file
km: គម្រោង​បាន​ទុក​នៅ​ក្នុង​ឯកសារ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, option_server)
en: Projects stored on a database server
km: គម្រោង​បាន​ទុក​នៅ​ក្នុង​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <b>There are Kexi projects you have recently opened.</b> Select one you wish to open:
km: <b>មានគម្រោង​ Kexi ដែល​អ្នក​បានបើក​បច្ចុប្បន្ន​នេះ ។</b> ជ្រើស​គម្រោង​មួយ​ដែល​អ្នក​ចង់​បើក ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Project Name
km: ឈ្មោះ​គម្រោង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Connection
km: ការ​តភ្ជាប់

[ctx: Boolean False - No]
en: No
km: ទេ

[ctx: Boolean True - Yes]
en: Yes
km: បាទ/ចាស

en: Overwrite
km: សរសេរ​ជាន់​លើ

en: Open object
km: បើក​វត្ថុ

en: Opens object selected in the list.
km: បើក​វត្ថុ​បាន​ជ្រើស​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី ។

en: Delete object
km: លុប​វត្ថុ

en: Deletes the object selected in the list.
km: លុប​វត្ថុ​បាន​ជ្រើស​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី

en: &Rename...
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ...

en: Rename object
km: ប្តូរ​ឈ្មោះ​វត្ថុ

en: Renames the object selected in the list.
km: ប្តូរ​ឈ្មោះ​វត្ថុ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ក្នុង​បញ្ជី ។

en: &Design
km: រចនា

en: Design object
km: រចនា​វត្ថុ

en: Starts designing of the object selected in the list.
km: ចាប់ផ្ដើម​កា​រចនា​វត្ថុ​បានជ្រើស​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី ។

en: Design in &Text View
km: រចនា​នៅ​ក្នុង​ទិដ្ឋភាព​អត្ថបទ​

en: Design object in text view
km: រចនា​​វត្ថុ​នៅ​ក្នុង​ទិដ្ឋភាព​អត្ថបទ

en: Starts designing of the object in the list in text view.
km: ចាប់ផ្ដើម​កា​រចនា​វត្ថុ​​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ទិដ្ឋភាព​អត្ថបទ ។

[ctx: Export->To Clipboard as Data...]
en: To &Clipboard...
km: ទៅ​ក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់...

en: Export data to clipboard
km: នាំចេញ​ទិន្នន័យ​ទៅក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់

en: Exports data from the currently selected table or query to clipboard.
km: នាំ​ចេញ​ទិន្នន័យ​ពី​តារាង ឬ​សំណួរ​ដែល​បាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន​ទៅ​​ក្តារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់​ ។

[ctx: Export->To File As Data &Table...]
en: To &File As Data Table...
km: ទៅ​កាន់​ឯកសារ​ជា​តារាង​ទិ​ន្នន័យ...

en: Export data to a file
km: នាំចេញ​ទិន្នន័យ​ទៅ​ឯកសារ

en: Exports data from the currently selected table or query to a file.
km: នាំ​ចេញ​ទិន្នន័យ​ពី​តារាង ឬ​សំណួរ​ដែល​បាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន​ទៅ​កាន់​ឯកសារ ។

en: &Create Object: %1...
km: បង្កើត​វត្ថុ​ ៖ %1...

en: &Create Object...
km: បង្កើត​វត្ថុ​...

en: &Hide Selected Table/Query
km: លាក់​សំណួរ/តារាង​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: &Open Selected Table/Query
km: បើក​សំណួរ/តារាង​ដែល​បានជ្រើស

en: Table:
km: តារាង ៖

[ctx: Insert table/query into relations view]
en: &Insert
km: បញ្ចូល

en: &Hide Table
km: លាក់​តារាង

en: &Append Field
km: បន្ថែម​ខាង​ចុង​វាល

en: &Append Fields
km: បន្ថែម​ខាង​ចុង​វាល

en: &Open Table
km: បើក​តារាង

en: &Design Table
km: រចនា​តារាង

en: Relationship
km: ទំនាក់​ទំនង

en: Click to show available actions for this cell
km: ចុច​ដើម្បី​បង្ហាញ​សកម្មភាព​ដែល​មាន​សម្រាប់​ក្រឡា​នេះ

en: Insert From &File...
km: បញ្ចូល​ពី​​ឯកសារ...

en: &Clear
km: ជម្រះ

en: &Don't Replace
km: កុំ​ជំនួស

en: Editing indicator
km: កែសម្រួល​កម្មវិធី​​ចង្អុល​បង្ហាញ
