kexi - en to ne translation catalogue (462 entries)

en: &Data View
ne: डेटा दृश्य

en: D&esign View
ne: डिजाइन दृश्य

en: &Text View
ne: पाठ दृश्य

en: This function is not available for version %1 of %2 application.
ne: यो प्रकार्य संस्करण %2 को %1 अनुप्रयोगका लागि उपलब्ध हुँदैन ।

en: Adam Pigg
ne: आदम पिग

en: Scripting module (KROSS), Python language bindings, design
ne: स्क्रिप्टिङ मोड्युल (KROSS), पाइथोन भाषा बन्धन, डिजाइन

en: Sebastian Sauer
ne: सेबास्टियान सायुर

en: Martin Ellis
ne: मार्टिन इलिस

en: Christian Nitschkowski
ne: क्रिस्चियन नित्सक्वासि

en: Graphics effects, helper dialogs
ne: ग्राफिक्स प्रभाव; सहयोगी संवाद

en: Former project maintainer & developer
ne: अघिल्लो परियोजना मर्मतकर्ता र विकासकर्ता

en: Lucijan Busch
ne: लुचीजान बुच

en: Former developer
ne: अघिल्लो विकासकर्ता

en: Peter Simonsson
ne: पिटर सिमोनसन

en: Joseph Wenninger
ne: जोसेप विनिङगर

en: Original Form Designer, original user interface & much more
ne: डिजाइनरबाट मौलिक, मौलिक प्रयोगकर्ता इन्टरफेस र अझ बढी

en: CQL++, SQL assistance
ne: CQL++, SQL सहयोग

en: Seth Kurzenberg
ne: सेथ कुर्जेन्वर्ग

en: Laurent Montel
ne: लउरेन्ट मोन्टेल

en: Original code cleanings
ne: मौलिक सङ्केत सफाई

en: Bugfixes, original Table Widget
ne: बग समाधान, मौलिक तालिका विजेट

en: Till Busch
ne: टिल बुच

en: Daniel Molkentin
ne: ड्यानियल मोल्केन्टिन

en: Initial design improvements
ne: सुरुको डिजाइन सुधारहरू

en: Icons and user interface research
ne: प्रतिमा र प्रयोगकर्ता इन्टरफेस अनुसन्धान

en: Kristof Borrey
ne: क्रिस्ट अफ बोरेसस

en: Coffee sponsoring
ne: कफी लगानीकर्ता

en: Tomas Krassnig
ne: टोमस क्रासनिग

en: Numerous bug reports, usability tests, technical support
ne: अनगिन्ती बग प्रतिवेदन, प्रयोगात्मक परीक्षण, प्राविधिक समर्थन

en: Paweł Wirecki / OpenOffice Polska
ne: पावेल वाइरेक्की / ओपनअफिस पोल्स्का

en: Unknown error
ne: अज्ञात त्रुटि

en: Details:
ne: विवरणहरु:

en: Object could not be opened in Data View.
ne: डेटा दृश्यमा वस्तु खुल्न सकेन ।

en: Do you want to open it in Text View?
ne: के तपाईं यसलाई पाठ दृश्यमा खोल्न चाहनुहुन्छ?

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: object
ne: वस्तु

en: Could not load object's definition.
ne: वस्तुको परिभाषा लोड गर्न सकेन ।

en: Object design may be corrupted.
ne: वस्तु डिजाइन अनुपयोगी  हुनसक्छ।

en: Could not load object's data.
ne: वस्तुको डेटालाई लोड गर्न सकेन ।

en: Could not set empty name for this object.
ne: यो वस्तुका लागि खाली नाम सेट गर्न सकेन ।

en: Project major version
ne: परियोजना ठूलो संस्करण

en: Project minor version
ne: परियोजना सानो संस्करण

en: Project caption
ne: परियोजना क्याप्सन

en: Project description
ne: परियोजना वर्णन

en: This project is opened as read only.
ne: यो परियोजना पढ्नको लागि मात्र खोलियो ।

en: &Ascending
ne: बढ्दो क्रम

en: Sort data in ascending order
ne: डेटालाई बढ्दो क्रममा क्रमबद्व गर्नुहोस्।

en: Sorts data in ascending order (from A to Z and from 0 to 9). Data from selected column is used for sorting.
ne: बढ्दो क्रममा डेटा क्रमबद्वगर्दछ (A देखि Z सम्म र ० देखि ९ सम्म)।चयन गरिएको स्तम्भको डेटा क्रमबद्व गरिन्छ ।

en: &Descending
ne: घट्दो क्रम

en: Sort data in descending order
ne: घट्दो क्रममा डेटालई क्रमबद्व गर्नुहोस्।

en: Sorts data in descending (from Z to A and from 9 to 0). Data from selected column is used for sorting.
ne:  घट्दो क्रममा डेटा क्रमबद्व गर्दछ (Z देखि A सम्म र ९ देखि ० सम्म) । चयन गरिएको स्तम्भको डेटा क्रमबद्व गरिन्छ ।

en: Switch to data view
ne: डेटा दृश्यमा स्विच गर्नुहोस्।

en: Switches to data view.
ne: डेटा दृश्यमा स्विच गर्दछ ।

en: Switch to design view
ne: डिजाइन दृश्यमा स्विच गर्नुहोस्।

en: Switches to design view.
ne: डिजाइन दृश्यमा स्विच गर्दछ ।

en: Switch to text view
ne: पाठ दृश्यमा स्विच गर्नुहोस्।

en: Switches to text view.
ne: पाठ दृश्यमा स्विच गर्दछ ।

en: Data
ne: डेटा

en: Design
ne: डिजाइन

en: Save Changes
ne: परिवर्तनहरू बचत गर्नुहोस्

en: Design has been changed. You must save it before switching to other view.
ne: डिजाइन परिवर्तन गरिएको छ । तपाईंले यसलाई अर्को दृश्यमा स्विच गर्नु भन्दा पहिले बचत गर्नुपर्दछ ।

en: Switching to other view failed (%1).
ne: अर्को दृश्यमा स्विच गर्न असफल (%1) भयो ।

en: Saving object's definition failed.
ne: वस्तुको परिभाषा बचत गर्दा असफल  भयो।

en: Saving object's data failed.
ne: वस्तुको परिभाषा बचत गर्दा असफल भयो।

en: Page %1
ne: %1 पृष्ठ

en: OK?
ne: ठीक छ ?

en: Signal
ne: सङ्केत

en: Receiver
ne: प्रापक

en: The signal/slot arguments are not compatible.
ne: सङ्केत/खाँचा तर्कहरू मिल्दो छैन।

en: New &Subitem
ne: नयाँ उप वस्तु

en: Caption
ne: क्याप्सन

en: Clickable
ne: क्लिक गर्न योग्य

en: Form
ne: फारम

en: No Buddy
ne: साथी छैन

[ctx: Translators: please keep this string short (less than 20 chars)]
en: Hor. Alignment
ne: तेर्सो पङ्क्तिबद्वता

[ctx: Translators: please keep this string short (less than 20 chars)]
en: Ver. Alignment
ne: ठाडो पङ्क्तिबद्वता

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Name
ne: नाम

en: Text
ne: पाठ

en: Background Pixmap
ne: पृष्ठभूमि पिक्सम्याप

en: Geometry
ne: ज्यामिती

en: Size Policy
ne: साइज नीति

en: Focus Policy
ne: फोकस नीति

en: Frame
ne: फ्रेम

en: Mid Frame Width
ne: मिड फ्रेम चौडाइ

en: Palette Foreground
ne: रङदानी अग्रभूमि

[ctx: Justify (HINT: for Align)]
en: Justify
ne: समरेखन

[ctx: Box (HINT: for Frame Shape)]
en: Box
ne: बाकस

[ctx: Popup (HINT: for Frame Shape)]
en: Popup
ne: पपअप

[ctx: Menu Bar (HINT: for Frame Shape)]
en: Menu Bar
ne: मेनुपट्टी

[ctx: Raised (HINT: for Frame Shadow)]
en: Raised
ne: उठाइएको

[ctx: Sunken (HINT: for Frame Shadow)]
en: Sunken
ne: सन्केन

[ctx: No Focus (HINT: for Focus)]
en: No Focus
ne: फोकस छैन

[ctx: Tab/Click (HINT: for Focus)]
en: Tab/Click
ne: ट्याब/क्लिक

en: Always Off
ne: सधै बन्द

en: Always On
ne: सधै खुला

en: No action
ne: कार्य छैन

en: Application actions
ne: अनुप्रयोग कार्य

en: Open in Data View
ne: पाठ दृश्यमा खोल्नुहोस्

en: Execute
ne: कार्यान्वयन गर्नुहोस्

[ctx: Note: use multiple rows if needed]
en: Export to File
    As Data Table
ne: डेटा तालिकाको रूपमा
    फाइल निर्यात गर्नुहोस्

[ctx: Note: use multiple rows if needed]
en: Copy to Clipboard
    As Data Table
ne: डेटा तालिकाको रूपमा
    क्लिपबोर्ड प्रतिलिपि गर्नुहोस्

en: Open in Design View
ne: डिजाइन दृश्यमा खोल्नुहोस्

en: Open in Text View
ne: पाठ दृश्यमा खोल्नुहोस्

en: Close View
ne: दृश्य बन्द गर्नुहोस्

en: Action category:
ne: कार्य कोटि:

en: Action to execute:
ne: कार्यान्वयन गर्ने कार्य:

[ctx: Assign action]
en: &Assign
ne: मानाङ्कन गर्नुहोस्...

en: Assign action
ne: कार्य मानाङ्कन गर्नुहोस्...

en: Bold
ne: बाक्लो

en: Italic
ne: छ्ड्के

en: Underline
ne: अधोरेखा

en: Left Align
ne: बायाँ पङ्क्तिबद्व

en: Move Up
ne: माथि सार्नुहोस्

en: Move widget up
ne: विजेट माथि सार्नुहोस्

en: Move widget down
ne: विजेट तल सार्नुहोस्

en: Handle tab order automatically
ne: ट्याब क्रम स्वचालित रूपमा ह्यान्डल गर्नुहोस्

en: Cancel
ne: रद्द गर्नुहोस्ानल

en: (All fields)
ne:  फिल्डहरू:

en: (Current field)
ne: हालको फिल्ड

en: The search item was not found
ne: खोजिएको वस्तु फेला परेन।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_2)
en: &Search:
ne: पत्ता लगाउनुहोस्।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Fi&nd:
ne: पत्ता लगाउनुहोस्।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_promptOnReplace)
en: Prompt on replace
ne: प्रवर्धन को लागि बदल्नुहोस्।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_3)
en: &Match:
ne: मिल्दो

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnReplace)
en: &Replace
ne: बदल्नुहोस्

en: Close the current tab
ne: हालको ट्याब बन्द गर्नुहोस्।

en: Create a new project
ne: नयाँ परियोजना सिर्जना गर्नुहोस्।

en: Creates a new project. Currently opened project is not affected.
ne: नयाँ परियोजना सिर्जना गर्दछ । हालै खोलिएको परियोजना प्रभावित हुदैन ।

en: Open an existing project
ne: एउटा अवस्थित परियोजना खोल्नुहोस्।

en: Opens an existing project. Currently opened project is not affected.
ne: एउटा अवस्थित परियोजना खोल्दछ । हालै खोलिएको परियोजना प्रभावित हुँदैन ।

en: Save object changes
ne: वस्तुको परिवर्तन बचत गर्नुहोस्।

en: Saves object changes from currently selected window.
ne: हालै चयन गरिएको सञ्झ्यालबाट वस्तु परिवर्तनहरू बचत गर्दछ ।

en: Save &As...
ne: यस रूपमा बचत गर्नुहोस्...

en: Save object as
ne: यस रूपमा वस्तु बचत गर्नुहोस्।

en: Close the current project
ne: हालको परियोजना बन्द गर्नुहोस्।

en: Closes the current project.
ne: हालको परियोजना बन्द गर्दछ ।

en: &Import Database...
ne: डाटाबेस आयात गर्नुहोस्...

en: Import entire database as a Kexi project
ne: केक्सी परियोजनाको रूपमा सम्पूर्ण डाटाबेस आयात गर्नुहोस्।

en: Imports entire database as a Kexi project.
ne: केक्सी परियोजनाको रूपमा सम्पूर्ण डाटाबेस आयात गर्दछ ।

en: &Compact Database...
ne: डाटाबेसलाई सङ्कुचन गर्नुहोस्...

en: Compact the current database project
ne: हालको डाटाबेस परियोजना सङ्कुचित गर्नुहोस्।

en: Compacts the current database project, so it will take less space and work faster.
ne: हालको डाटाबेस परियोजना सङ्कुचित गर्दछ, त्यसैले यसले कम खाली स्थान लिन्छ र कार्य छिटो गर्दछ।

en: Import table data from a file
ne: फाइलबाट तालिका डेटा आयात गर्नुहोस्।

en: Imports table data from a file.
ne: फाइलबाट तालिका डेटा आयात गर्दछ ।

en: Paste clipboard data as a table
ne: तालिकाको रूपमा क्लिपबोर्ड टाँस्नुहोस्।

en: Copy selected table or query data to clipboard
ne: क्लिपबोर्डमा चयन तालिका वा क्वेरी डेटा प्रतिलिपि गर्नुहोस्।

en: Copies selected table or query data to clipboard.
ne: क्लिपबोर्डमा चयन तालिका वा क्वेरी डेटा प्रतिलिपि गर्दछ ।

en: Reverts the most recent editing action.
ne: हालैको सम्पादन कार्य उल्टाउँदछ ।

en: Reverts the most recent undo action.
ne: हालै पूर्वास्थितिमा फर्काइएको कार्य उल्टाउँदछ ।

en: &Delete
ne: पङ्क्ति मेट्नुहोस्

en: Delete selected object
ne: चयन गरिएको वस्तु मेट्नुहोस्।

en: Deletes currently selected object.
ne: हालै चयन गरिएको वस्तु मेट्दछ ।

en: Clear table contents
ne: तालिका सामग्री हटाउनुहोस्।

en: Clears table contents.
ne: तालिका सामग्री हटाउँदछ ।

en: Edit Item
ne: वस्तु सम्पादन गर्नुहोस्।

en: Edit currently selected item
ne: हालै चयन गरिएको वस्तु सम्पादन गर्नुहोस्।

en: Edits currently selected item.
ne: हालै चयन गरिएको वस्तु सम्पादन गर्दछ ।

en: &Insert Empty Row
ne: खाली पङ्क्ति घुसाउनुहोस्।

en: Insert one empty row above
ne: माथि एउटा खाली पङ्क्ति घुसाउनुहोस्।

en: Inserts one empty row above currently selected table row.
ne: हालै चयन गरिएको तालिका पङ्क्तिको माथि एउटा खाली पङ्क्ति घुसाउँदछ ।

en: &Execute
ne: कार्यान्वयन गर्नुहोस्।

en: &Font...
ne: फन्ट...

en: Change font for selected object
ne: चयन गरिएको वस्तुका लागि फन्ट परिवर्तन गर्नुहोस्।

en: Changes font for selected object.
ne: चयन गरिएको वस्तुका लागि फन्ट परिवर्तन गर्दछ ।

en: &Next Window
ne: पछिल्लो सञ्झ्याल

en: Next window
ne: पछिल्लो सञ्झ्याल

en: Switches to the next window.
ne: पछिल्लो सञ्झ्यालमा स्विच गर्दछ ।

en: &Previous Window
ne: अघिल्लो सञ्झ्याल

en: Previous window
ne: अघिल्लो सञ्झ्याल

en: Switches to the previous window.
ne: अघिल्लो सञ्झ्यालमा स्विच गर्दछ ।

en: This shows useful tips on the use of this application.
ne: -यसले यो अनुप्रयोगको प्रयोगका लागि महत्त्वपूर्ण टिपहरू देखाउँदछ ।

en: cannot create object - unknown object type "%1"
ne: वस्तु सिर्जना गर्न सकिँदैन - अज्ञात वस्तु प्रकार "%1"

en: unknown object type "%1"
ne: अज्ञात वस्तु प्रकार "%1"

en: cannot create object of type "%1"
ne: "%1" प्रकारको वस्तु सिर्जना गर्न सकिँदैन

[ctx: "executing object" action]
en: executing
ne: कार्यान्वयन गर्दै

en: opening
ne: खोल्दै

en: table not found
ne: तालिका फेला परेन

en: query not found
ne: क्वेरी फेला परेन

en: macro not found
ne: म्याक्रो फेला परेन

en: script not found
ne: स्क्रिप्ट फेला परेन

en: object not found
ne: वस्तु फेला परेन

en: cannot execute object
ne: वस्तु कार्यान्वयन गर्न सकिँदैन।

en: cannot open object
ne: वस्तु खोल्न सकिँदैन।

en: You have requested selected objects to be automatically opened or processed on startup. Several objects cannot be opened or processed.
ne: तपाईँले सुरुआतमा चयन गरिएको वस्तुहरू स्वचालित रूपमा अगाडि बढ्ने वा खोलिने हुन अनुरोध गर्नु भएको छ । धेरै वस्तुहरू खोल्न वा अगाडि बढाउन सकिदैन ।

en: Property Editor
ne: गुण सम्पादक

en: Properties
ne: परियोजना गुणहरु

en: From File...
ne: फाइलबाट...

en: From Server...
ne: सर्भरबाट...

en: Save changes
ne: परिवर्तनहरू बचत गर्नुहोस्।

en: Do you want to save changes?
ne: के तपाईं परिवर्तनहरूलाई बचत गर्न चाहनुहुन्छ?

[ctx: opening is not allowed in "data view/design view/text view" mode]
en: opening is not allowed in "%1" mode
ne:  "%1" मोडमा खोल्न अनुमति छैन ।

en: The current project has to be closed before compacting the database. It will be open again after compacting.
    
    Do you want to continue?
ne: हालको परियोजना डाटाबेस सङ्कुचित पार्नु अगाडि बन्द गरिनु पर्नेछ ।यो सङ्कुचन गरिए पछि फेरि खुल्नेछ ।
    
    के तपाईँले निरन्तरता दिन चाहनुहुन्छ ?

en: Help
ne: मद्दत

en: Create
ne: सिर्जना गर्नुहोस्

en: New database
ne: नयाँ डेटाबेस

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl)
en: <b>Select existing Kexi project file to open:</b>
ne: <b>खोल्नका लागि अवस्थित केक्सी परियोजना फाइल चयन गर्नुहोस्:</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_advanced)
en: &Advanced
ne: उन्नत

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Click "Advanced" button if you want to find an existing project on a server rather than a file.
ne: फाइलको सट्टामा सर्भरमा अवस्थित परियोजना फेला पार्न चाहनुहुन्छ भने "उन्नत" बटनमा क्लिक गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: property (description), widget (KexiCommandLinkButton, btn_file)
en: New Project Stored in File
ne: फाइलमा भण्डारण गरिएको नयाँ परियोजना

note: i18n: ectx: property (description), widget (KexiCommandLinkButton, btn_server)
en: New Project Stored on Database Server
ne: डेटाबेस सर्भरमा भण्डारण गरिएको नयाँ परियोजना

en: Could not start Kexi application this way.
ne: यस प्रकारले केक्सी अनुप्रयोग सुरु गर्न सकिएन ।

en: No project name specified.
ne: कुनै परियोजना नाम निर्दिष्ट गरिएको छैन ।

en: Open External File
ne: बाह्य फाइल खोल्नुहोस्।

en: Column %1
ne: स्तम्भ %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Type
ne: प्रकार

en: Primary Key
ne: प्राथमिक कुञ्जी

en: Text encoding:
ne: पाठ सङ्केतन:

en: Always use this encoding in similar situations
ne: उही अवस्थामा यो सङ्केतनको सधै प्रयोग गर्नुहोस्।

en: Select Location for Source Database
ne: स्रोत डाटाबेसका लागि स्थान चयन गर्नुहोस्।

en: Select Source Database
ne: स्रोत डाटाबेस चयन गर्नुहोस्

en: Advanced Options
ne: उन्नत विकल्प

en: Importing
ne: आयात गर्दै

en: Success
ne: सफलता

en: Select source database you wish to import:
ne: तपाईँले आयात गर्न चाहनु भएको स्रोत डाटाबेस चयन गर्नुहोस्:

en: Failure
ne: असफलता

en: No appropriate migration driver found.
ne: उपयुक्त निर्गमन ड्राइभर फेला परेन ।

en: No project available.
ne: कुनै परियोजना उपलब्ध छैन ।

en: Destination database type:
ne: गन्तव्य डाटाबेस प्रकार:

en: Database project stored in a file
ne: फाइलमा भण्डारण गरिएको डाटाबेस परियोजना

en: Database project stored on a server
ne: सर्भरमा भण्डारण गरिएको डाटाबेस परियोजना

en: Select Destination Database Type
ne: गन्तव्य डाटाबेस प्रकार चयन गर्नुहोस्

en: Open imported project
ne: आयात गरिएको परियोजना खोल्नुहोस्

en: Select source database filename.
ne: स्रोत डाटाबेस फाइलनाम चयन गर्नुहोस् ।

en: Select source database.
ne: स्रोत डाटाबेस चयन गर्नुहोस् ।

en: Could not import database. This type is not supported.
ne:  डाटाबेस आयात गर्न सकेन । यो प्रकारलाई समर्थन गर्दैन ।

en: Importing in progress...
ne: आयात प्रगतिमा छ...

en: No help is available for this page.
ne: यो पृष्ठका लागि मद्दत उपलब्ध छैन ।

en: Here you can choose the location to import data from.
ne: तपाईँले यसबाट डेटा आयात गर्न स्थान छनोट गर्न सक्नुहुन्छ ।

en: Here you can choose the actual database to import data from.
ne: तपाईँले यसबाट डेटा आयात गर्न वास्तविक डाटाबेस छनोट गर्न सक्नुहुन्छ ।

en: Here you can choose the location to save the data.
ne: तपाईँले यसबाट डेटा बचत गर्न स्थानको  छनोट गर्न सक्नुहुन्छ ।

en: Here you can choose the location to save the data in and the new database name.
ne: तपाईँले यहाँ नयाँ डाटाबेस नाम र डेटामा बचत गर्ने स्थान छनोट गर्न सक्नुहुन्छ ।

en: No data source could be assigned for this widget.
ne: यो विजेटका लागि कुनै डेटा संसाधन पङ्क्तिबद्व गर्न सकेन ।

en: No data source could be assigned for multiple widgets.
ne: बहु विजेटका लागि कुनै डेटा संसाधनलाई मानाङ्कन गर्न सकेन ।

en: Go to selected form's data source
ne: चयन गरिएको ढाँचाको डेटा स्रोतमा जानुहोस्

en: Data Source
ne: डेटा स्रोत

en: Frame Color
ne: फ्रेम रङ

en: Show Form UI Code
ne: फारम UI कोड देखाउनुहोस्

en: Original
ne: मौलिक

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: form
ne: फारम

en: Clear Widget Contents
ne: विजेट सामग्री खाली गर्नुहोस्

en: Edit Tab Order...
ne: ट्याब क्रम सम्पादन गर्नुहोस्...

note: i18n("Edit Pixmap Collection"), koIconName("icons"), 0, "formpart_pixmap_collection"); i18n("Edit Form Connections"), koIconName("connections"), 0, "formpart_connections");
en: Bring Widget to Front
ne: विजेटलाई अगाडि ल्याउनुहोस्

en: Send Widget to Back
ne: विजेटलाई पछाडि पठाउनुहोस्

en: Align Widgets Position
ne: विजेटको स्थान पङ्क्तिबद्व गर्नुहोस्

en: To Left
ne: बायाँका लागि

en: To Right
ne: दायाँका लागि

en: To Top
ne: माथिका लागि

en: To Bottom
ne: बटनका लागि

en: To Grid
ne: ग्रीडका लागि

en: Adjust Widgets Size
ne: विजेट साइज समायोजन गर्नुहोस्

en: To Fit
ne: ठीक हुने गरि

en: To Shortest
ne: सबैभन्दा छोटो

en: To Tallest
ne: सबैभन्दा अग्लो

en: To Narrowest
ne: सबैभन्दा नजिक

en: To Widest
ne: सबैभन्दा चौडा

en: Widgets
ne: विजेट

en: Click to show actions for this image box
ne: यो छवि बाकसका लागि कार्यहरू देखाउनका लागि क्लिक गर्नुहोस्

en: A multiline text editor
ne: बहुरेखीय पाठ सम्पादक

en: A widget for displaying text
ne: पाठ प्रदर्शनका लागि विजेट

en: A widget for displaying images
ne: छविहरू प्रदर्शन गर्नका लागि विजेट

en: A combo box widget
ne: कम्बो बाकस विजेट

en: A check box with text label
ne: पाठ लेबुल सहितको जाँच बाकस

en: Line
ne: रेखा

en: A line to be used as a separator
ne: विभाजकको रूपमा प्रयोग गर्नुपर्ने रेखा

en: Insert &Vertical Line
ne: ठाडो गरी रेखा घुसाउनुहोस्

en: Format
ne: ढाँचा

en: Date
ne: मिति

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, descGroupBox)
en: Description
ne: वर्णन

en: Form Name
ne: फारम नाम

en: On Click
ne: क्लिकमा

en: On Click Option
ne: क्लिक विकल्पमा

en: Auto Tab Order
ne: स्वत: ट्याब क्रम

en: Editor Type
ne: सम्पादक प्रकार

[ctx: AutoField editor's type]
en: Multiline Text
ne: बहुरेखीय पाठ

[ctx: AutoField editor's type]
en: Drop-Down List
ne: ड्रप डाउन सूची

[ctx: AutoField editor's type]
en: Image
ne: छवि

en: Size
ne: साइज

en: Image
ne: छवि

en: Scaled Contents
ne: मापन गरिएका सामग्री

[ctx: Drop-Down Button for Image Box Visible (a property name, keep the text narrow!)]
en: Drop-Down
    Button Visible
ne: दृश्यात्मक बटन
    तल-झार्नुहोस्

[ctx: Editable combobox]
en: Editable
ne: सम्पादनयोग्य

[ctx: For Text Format]
en: Log
ne: लग

en: Word Wrapping
ne: शब्द बेराइ

en: Links Underlined
ne: लिङ्कहरू अधोरेखा गरीयो

en: A container to group some widgets
ne: केही विजेट समूह गर्न कन्टेनर

en: &Image
ne: छवि

en: &Assign Action...
ne: कार्य मानाङ्कन गर्नुहोस्...

en: Enter a new title for the current page:
ne: हालको पृष्ठका लागि नयाँ शीर्षक प्रविष्ट गर्नुहोस्:

en: Copy
ne: प्रतिलिपि गर्नुहोस्

en: Export
ne: निर्यात गर्नुहोस्

en: Copying data from table:
ne: तालिकाबाट डेटा प्रतिलिपि गर्दै:

en: Exporting data from table:
ne: तालिकाबाट डेटा निर्यात गर्दै:

en: Exporting data from query:
ne: क्वेरीबाट डेटा निर्यात गर्दै:

en: Could not open data for exporting.
ne: निर्यातका लागि डेटा खोल्न सकिएन ।

en: (rows: %1, columns: %2)
ne: (पङ्क्तिहरू: %1, स्तम्भहरू: %2)

en: (columns: %1)
ne: (स्तम्भहरू: %1)

en: Enter Name of File You Want to Save Data To
ne: तपाईँले डेटा बचत गर्न चाहनुभएको फाइलको नाम प्रविष्ट गर्नुहोस्

en: To CSV file:
ne: CSV फाइलका लागि:

en: Delimiter:
ne: डेलिमिटर:

en: Text quote:
ne: पाठ उद्धरण:

en: Add column names as the first row
ne: पहिलो पङ्क्तिहरूको रूपमा स्तम्भ नामहरू थप्नुहोस्

en: Defaults
ne: पूर्वनिर्धारितहरू

en: Always use above options for exporting
ne: निर्यातका लागि जहिले पनि माथिको विकल्प प्रयोग गर्नुहोस्

en: Copying
ne: प्रतिलिपि गर्दै

en: Exporting
ne: निर्यात गर्दै

en: Data set contains no rows. Do you want to import empty table?
ne: डेटा सेटले कुनै पङ्क्तिहरू समावेश गर्दैन । के तपाईँ खाली तालिका आयात गर्न चाहनुहुन्छ?

en: No database connection available.
ne: कुनै डाटाबेस जडान उपलब्ध छैन ।

en: Please choose other name.
ne: कृपया अर्को नाम छनोट गर्नुहोस् ।

en: Preview of data from file:
ne: फाइलबाट डेटाको पूर्वावलोकन:

en: Primary key
ne: प्राथमिक कुञ्जी

en: Ignore duplicated delimiters
ne: नक्कली डेलिमिटर उपेक्षा गर्नुहोस्

en: First row contains column names
ne: पहिलो पङ्क्तिले स्तम्भ नामहरू समावेश गर्दछ

en: Start at line (1-%1):
ne: रेखा (1-%1) मा सुरु गर्नुहोस्:

en: Start at line:
ne: रेखामा सुरु गर्नुहोस्:

en: Column
ne: स्तम्भ

en: None
ne: कुनै पनि होइन

en: Format for column %1:
ne: स्तम्भ %1 का लागि ढाँचा:

[ctx: Text type for column]
en: Text
ne: पाठ

[ctx: Numeric type for column]
en: Number
ne: नम्बर

[ctx: Currency type for column]
en: Currency
ne: मुद्रा

[ctx: row count]
en: (rows: %1)
ne: (पङ्क्ति: %1)

[ctx: row count]
en: (rows: more than %1)
ne: (पङ्क्ति: %1 भन्दा बढी)

en: Not all rows are visible on this preview
ne: यो पूर्वावलोकनमा सबै पङ्क्तिहरू दृश्यात्मक हुँदैनन्

en: Always use this encoding when importing CSV data files
ne: CSV डेटा फाइलहरू आयात गर्दा जहिले पनि यो सङ्केतन प्रयोग गर्नुहोस्

en: Strip leading and trailing blanks off of text values
ne: पाठ मानको ट्रेलिङ ब्याल्ङ्क अफ र नेतृत्व स्ट्रिप

en: Comma ","
ne: अल्पविराम  ","

en: Semicolon ";"
ne: अर्धविराम ";"

en: Tabulator
ne: ट्याबुलेटर

en: Space " "
ne: खाली ठाउँ " "

en: Other
ne: अन्य

en: Query Columns
ne: क्वेरी स्तम्भहरू

en: Describes field name or expression for the designed query.
ne: डिजाइन गरिएको क्वेरीका लागि फिल्ड नाम वा अभिव्यक्ति वर्णन गर्दछ ।

en: Table
ne: तालिका

en: Describes table for a given field. Can be empty.
ne: दिएको फिल्डका लागि तालिका वर्णन गर्नुहोस् । खाली हुन सक्दछ ।

en: Visible
ne: दृश्यात्मक

en: Describes visibility for a given field or expression.
ne: दिइएको फिल्ड वा अभिव्यक्तिका लागि दृश्यात्मक वर्णन गर्दछ ।

en: Sorting
ne: क्रमबद्ध गर्दै

en: Describes a way of sorting for a given field.
ne: दिएको फिल्डका लागि क्रमबद्धताको तरिका वर्णन गर्दछ ।

en: Ascending
ne: बढ्दो क्रम

en: Descending
ne: घट्दो क्रम

en: Criteria
ne: मापदण्ड

en: Describes the criteria for a given field or expression.
ne: दिइएको फिल्ड वा अभिव्यक्तिका लागि मापदण्ड वर्णन गर्दछ ।

en: Cannot switch to data view, because query design is empty.
    First, please create your design.
ne: डेटा दृश्यमा स्विच गर्न सकिदैन किनभने क्वेरी डिजाइन खाली छ ।
    पहिले, कृपया तपाईँको डिजाइन सिर्जना गर्नुहोस् ।

en: Query definition loading failed.
ne: क्वेरी परिभाषा लोड गर्न असफल ।

en: Query design may be corrupted so it could not be opened even in text view.
    You can delete the query and create it again.
ne: क्वेरी डिजाइन बिग्रिन पनि सक्छ त्यसैले यो पाठ दृश्यमा पनि खोल्न सकिएन ।
    तपाईँ क्वेरी मेट्न सक्नुहुन्छ र यसलाई फेरि सिर्जना गर्न सक्नुहुन्छ ।

en: Identifiers should start with a letter or '_' character
ne: पहिचायक अक्षर वा '_' क्यारक्टरसँग सुरु हुनु पर्दछ ।

en: Could not set sorting for multiple columns (%1)
ne: बहुविध स्तम्भ (%1) का लागि क्रमबद्धता सेट गर्न सकेन

en: Alias
ne: उपनाम

en: SQL Query Text
ne: SQL क्वेरी पाठ

en: Check Query
ne: क्वेरी जाँच गर्नुहोस्

en: Checks query for validity.
ne: वैधताका लागि क्वेरी जाँच गर्नुहोस् ।

en: The query is correct
ne: क्वेरी ठीक छ

en: The query is incorrect
ne: क्वेरी गलत छ

en: Please enter your query and execute "Check query" function to verify it.
ne: कृपया तपाईँको क्वेरी प्रविष्ट गर्नुहोस् र रूजु गर्नका लागि "क्वेरी जाँच गर्नुहोस्" प्रकार्य कार्यान्वयन गर्नुहोस् ।

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: query
ne: क्वेरी

en: Query executing failed.
ne: क्वेरी कार्यान्वयन असफल भयो ।

en: Print
ne: मुद्रण गर्नुहोस्

en: &Import...
ne: आयात गर्नुहोस्...

en: Bound column:
ne: बन्धन स्तम्भ:

en: Visible column:
ne: दृश्यात्मक स्तम्भ:

en: No field selected
ne: फिल्ड चयन गरिएको छैन

en: Additional information about the field
ne: फिल्डका बारेमा थप सूचना

en: Field Caption
ne: फिल्ड क्याप्सन

en: Describes caption for the field
ne: फिल्डका लागि क्याप्सन वर्णन गर्दछ ।

en: Data Type
ne: डेटा प्रकार

en: Describes data type for the field
ne: फिल्डका लागि डेटा प्रकार वर्णन गर्दछ

en: Comments
ne: टिप्पणीहरू

en: Describes additional comments for the field
ne: फिल्डका लागि थप टिप्पणीहरू वर्णन गर्दछ

en: Subtype
ne: उप प्रकार

[ctx: Image object type]
en: Image
ne: छवि

en: Unsigned Number
ne: अपुष्टि नम्बर

en: Precision
ne: यथार्थता

en: Visible Decimal Places
ne: दृश्यात्मक दशमलव स्थानहरू

[ctx: Auto Decimal Places]
en: Auto
ne: स्वत:

en: Default Value
ne: पूर्वनिर्धारित मान

en: Unique
ne: अद्वितिय

en: Required
ne: आवश्यक

en: Allow Zero
    Size
ne: शून्य
    साइजलाई अनुमति दिनुहोस्

en: Autonumber
ne: स्वत नम्बर

en: Indexed
ne: अनुक्रमणिका गरिएको

en: Bound Column
ne: बन्धन स्तम्भ

en: Visible Column
ne: दृश्यात्मक स्तम्भ

en: Cannot switch to data view, because table design is empty.
    First, please create your design.
ne: डेटा दृश्यमा स्विच गर्न सकिदैन किनभने तालिका डिजाइन खाली छ ।
    पहिला, तपाईँको डिजाइन सिर्जना गर्नुहोस् ।

en: Setting Autonumber Field
ne: सेटिङ स्वत: नम्बर फिल्ड

en: You should enter field caption.
ne: तपाईँले फिल्ड क्याप्सन प्रविष्ट गर्नुपर्नेछ ।

en: You have added no fields.
    Every table should have at least one field.
ne: तपाईँले कुनै फिल्डहरू थप गर्नु भएको छैन ।
    प्रत्येक तालिकासँग कम्तिमा एउटा फिल्ड हुनुपर्दछ ।

[ctx: Empty table row]
en: Empty Row
ne: रिक्त पङ्क्ति

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: table
ne: तालिका

en: Lookup column
ne: खोजी स्तम्भ

en: The column's constraint is declared as NOT EMPTY and NOT NULL.
ne: स्तम्भको अवरोध NOT EMPTY र NOT NULL का रूपमा घोषणा गरिन्छ ।

en: Do you want to clear the contents of table %1?
ne: के तपाई तालिका "%1" को सामग्रीहरू हटाउन चाहनुहुन्छ?

en: Correct changes
ne: परिवर्तन सच्याउनुहोस्

en: Field Name
ne: फिल्ड नाम

en: * (All Columns)
ne: * (सबै स्तम्भ)

[ctx: Text encoding: Default]
en: Default: %1
ne: पूर्वनिर्धारित: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Server Information
ne: सर्भर सूचना

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_add)
en: &Add...
ne: थप्नुहोस्...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_edit)
en: &Edit...
ne: सम्पादन गर्नुहोस्...

en: Add a new database connection
ne: नयाँ डाटाबेस जडान थप्नुहोस्

en: Edit selected database connection
ne: चयन गरिएको डाटाबेस जडान सम्पादन गर्नुहोस्।

en: File
ne: फाइल

en: Add database connection
ne: डाटाबेस जडान थप्नुहोस्।

en: Save changes made to this database connection
ne: यो डाटाबेस जडानमा गरिएको परिवर्तन बचत गर्नुहोस्।

en: Define Query...
ne: क्वेरी परिभाषित गर्नुहोस्...

en: Load database list from the server
ne: सर्भरबाट डाटाबेस सूची लोड गर्नुहोस्

en: Save all changes made to this connection information
ne: यस जडान सूचनामा बनाइएको सबै परिवर्तनहरू बचत गर्नुहोस्

en: Save all changes made to this connection information. You can later reuse this information.
ne: यस जडान सूचनामा गरिएको सबै परिवर्तनहरू बचत गर्नुहोस्। तपाईं यसलाई पछि पुन: प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ।

en: Test database connection
ne: डाटाबेस जडान परीक्षण गर्नुहोस्

en: Database Connection
ne: डाटाबेस जडान

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dbGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Database
ne: डाटाबेस

en: Parameters
ne: परिमिति

en: Details
ne: विवरण

en: Open Database Connection
ne: डाटाबेस जडान खोल्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, authenticationGBox)
en: Authentication
ne: प्रमाणीकरण

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userLbl)
en: &Username:
ne: प्रयोगकर्ता नाम:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLbl)
en: &Password:
ne: पासवर्ड:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
ne: नाम:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, locationBGrp)
en: Database Server
ne: डाटाबेस सर्भर

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEngine)
en: &Engine:
ne: इन्जिन:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, localhostRBtn)
en: Local server
ne: स्थानीय सर्भर

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, remotehostRBtn)
en: Remote server
ne: टाढाको सर्भर

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hostLbl)
en: &Hostname:
ne: होस्टनाम:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLbl)
en: Port:
ne: पोर्ट:

[ctx: port: default]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkPortDefault)
en: Default
ne: पूर्वनिर्धारित

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseSocket)
en: Use socket &file instead of TCP/IP port:
ne: TCP/IP पोर्टको सट्टा सकेट फाइल प्रयोग गर्नुहोस्:

[ctx: socket: default]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSocketDefault)
en: Default
ne: पूर्वनिर्धारित

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Description:
ne: वर्णन:

[ctx: unspecified user]
en: (unspecified)
ne: (निर्दिष्ट नगरिएको)

en: &Open
ne: खोल्नुहोस्

en: Name:
ne: नाम:

en: Enter a filename.
ne: फाइलनाम प्रविष्ट गर्नुहोस् ।

en: Do you want to replace it?
ne: के तपाईं यसलाई बदल्न चाहनुहुन्छ?

en: Caption:
ne: क्याप्सन:

en: Please enter the name.
ne: कृपया नाम प्रविष्ट गर्नुहोस् ।

en: Please enter the caption.
ne: कृपया क्याप्सन प्रविष्ट गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, option_file)
en: Projects stored in a file
ne: फाइलमा बचत गरिएका परियोजना

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, option_server)
en: Projects stored on a database server
ne: डाटाबेस सर्भरमा बचत गरिएका परियोजना

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <b>There are Kexi projects you have recently opened.</b> Select one you wish to open:
ne: <b>त्यहाँ तपाईँले भर्खरै खोल्नु भएको केक्सी परियोजना छ ।</b> तपाईँले खोल्न चाहनु भएको एउटा चयन गर्नुहोस्:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Project Name
ne: परियोजना नाम

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Connection
ne: जडान

[ctx: Boolean False - No]
en: No
ne: होइन

[ctx: Boolean True - Yes]
en: Yes
ne: हो

en: Overwrite
ne: अधिलेखन गर्नुहोस्।

en: Open object
ne: वस्तु खोल्नुहोस्

en: Delete object
ne: वस्तु मेट्नुहोस्

en: Rename object
ne: वस्तु पुन:नामकरण गर्नुहोस्

en: &Design
ne: डिजाइन

en: Design object
ne: वस्तु डिजाइन गर्नुहोस्

[ctx: Export->To File As Data &Table...]
en: To &File As Data Table...
ne: डेटा तालिकाको रूपमा फाइलमा...

en: Export data to a file
ne: फाइलमा डेटा निर्यात गर्नुहोस्

en: &Create Object: %1...
ne: वस्तु सिर्जना गर्नुहोस्: %1...

en: &Create Object...
ne: वस्तु सिर्जना गर्नुहोस्...

en: &Hide Selected Table/Query
ne: चयन गरिएको तालिका/क्वेरी लुकाउनुहोस्

en: &Open Selected Table/Query
ne: चयन गरिएको तालिका/क्वेरी खोल्नुहोस्

en: &Hide Table
ne: तालिका लुकाउनुहोस्

en: &Open Table
ne: तालिका खोल्नुहोस्

en: &Design Table
ne: तालिका डिजाइन गर्नुहोस्

en: Relationship
ne: सम्बन्ध

en: Click to show available actions for this cell
ne: यो कक्षका लागि उपलब्ध कार्यहरू देखाउनका लागि क्लिक गर्नुहोस्

en: Insert From &File...
ne: फाइलबाट घुसाउनुहोस्...

en: &Clear
ne: खाली गर्नुहोस्

en: &Don't Replace
ne: प्रतिस्थापन नगर्नुहोस्

en: Editing indicator
ne: सम्पादन सूचक
