kexi - en to nl translation catalogue (1375 entries)

en: &No View
nl: Gee&n weergave

en: &Data View
nl: &Gegevensweergave

en: D&esign View
nl: Ont&werpweergave

en: &Text View
nl: &Tekstweergave

en: &Unknown
nl: &Onbekend

en: This function is not available for version %1 of %2 application.
nl: Deze functie is niet beschikbaar voor versie %1 van applicatie %2.

[ctx: @info]
en: <resource>%1</resource> function is not available for version %2 of %3 application.
nl: De <resource>%1</resource>-functie is niet beschikbaar voor versie %2 van toepassing %3.

[ctx: @info]
en: <application>%1</application> could have been incorrectly installed or started. The application will be closed.
nl: <application>%1</application> kan onjuist zijn geïnstalleerd of gestart. De toepassing zal worden gesloten.

en: Visual database applications creator
nl: Maker van programma's voor visuele database

en: © 2002-%1, The Kexi Team
nl: © 2002-%1, het team van Kexi

en: This software is developed by Kexi Team - an international group of independent developers. They form a part of the Calligra Project.
nl: Deze software is ontwikkeld door het team van Kexi - een internationale groep van onafhankelijke ontwikkelaars. Ze vormen een deel van het Calligra-project

en: Project maintainer & developer, overall design
nl: Projectonderhouder en -ontwikkelaar, algeheel ontwerp

en: Sponsoring and support (employer of Jarosław Staniek in 2003-2007)
nl: Sponsoring en ondersteuning (werkgever van Jarosław Staniek in 2003-2007)

en: PostgreSQL database driver, Migration and Reporting modules, numerous bug fixes
nl: PostgreSQL-databasestuurprogramma, migratie en rapportagemodule, vele reparaties van bugs

en: Map elements for forms and reports, map flake shape
nl: Koppel elementen voor formulier en rapporten, koppel vlokkenvorm

en: Features and bug fixes
nl: Mogelijkheden en reparaties van bugs

en: Users Manual for Kexi 2, main window improvements, numerous bug reports
nl: Gebruikershandboek voor Kexi 2, verbeteringen van het hoofdvenster, veel bugrapporten

en: Several form widgets, porting to Qt 4, stabilization
nl: Verschillende formulier-widgets, overgebracht naar Qt 4, stabilisatie

en: Web elements for forms and reports
nl: Webelementen voor formulieren en rapporten

en: Scripting module (KROSS), Python language bindings, design
nl: Scriptmodule (KROSS), Python-taal-bindings, ontwerp

en: Web Forms module
nl: Module voor web-formulieren

en: Sybase/MS SQL Server/ODBC database drivers, xBase migration plugin, improvements for KexiDB
nl: Sybase/MS SQL Server/ODBC-database-drivers, xBase-migratieplug-in, verbeteringen voor KexiDB

en: First version of Property Editor and Form Designer
nl: Eerste versie van Eigenschappenbewerker en Formulierontwerper

en: Contributions for MySQL and KexiDB, fixes, Migration module, MS Access file format support
nl: Bijdragen voor MySQL en KexiDB, verbeteringen, migratiemodule, MS Access bestandsformaatondersteuning

en: Oracle database driver
nl: Oracle databasestuurprogramma

en: Graphics effects, helper dialogs
nl: Grafische effecten, hulp-dialoogvensters

en: ODBC database driver
nl: ODBC databasestuurprogramma

en: Former project maintainer & developer
nl: Voormalig projectonderhouder en -ontwikkelaar

en: Former developer
nl: Voormalig ontwikkelaar

en: Original Form Designer, original user interface & much more
nl: Oorspronkelijke formulierontwerper, oorspronkelijke gebruikersinterface en nog veel meer

en: CQL++, SQL assistance
nl: CQL++, SQL-assistentie

en: Original code cleanings
nl: Duidelijker maken van oorspronkelijke code

en: Bugfixes, original Table Widget
nl: Verwijderen van fouten, oorspronkelijk tabelelement

en: Numerous bug reports and tests
nl: Veel bugrapporten en testen

en: AppImage packages for Linux
nl: AppImage pakketten voor Linux

en: Numerous bug reports and tests, handbook improvements
nl: Veel bugrapporten en testen, verbeteringen in het handboek

en: Bug fixes, build system improvements, code cleanups
nl: Reparaties van bugs en verbeteringen aan het bouwsysteem, opschonen van de code

en: Code cleanups
nl: Opschonen van de code

en: Initial design improvements
nl: Verbeteringen van eerste ontwerp

en: Icons and user interface research
nl: Pictogrammen en gebruikersinterface-onderzoek

en: Coffee sponsoring
nl: Koffiesponsoring

en: Numerous bug reports, usability tests, technical support
nl: Ontelbaar veel bugrapporten, testen op gebruiksgemak, technische ondersteuning

[ctx: 'createdb' command line option]
en: Create a new, blank project using specified database driver and database name and exit immediately. You will be asked for confirmation if overwriting is needed.
nl: Maak een nieuw, blanco project met het aangegeven databasestuurprogramma en de databasenaam en sluit meteen af. Bevestiging wordt gevraagd als overschrijven nodig is.

[ctx: 'create-opendb' command line option]
en: Like --createdb, but also open newly created database.
nl: Zoals --createdb, maar opent ook nieuw aangemaakte database.

[ctx: 'dropdb' command line option]
en: Drop (remove) a project using specified database driver and database name. You will be asked for confirmation.
nl: Verwijder een project met het gebruikte databasestuurprogramma en databasenaam. Bevestiging wordt gevraagd.

[ctx: 'dbdriver' command line option]
en: Name of a database driver to be used when connecting to a database project ("sqlite" by default). Ignored if a shortcut filename is provided. Complete KDb-specific globally unique identifier can be used, e.g. "org.kde.kdb.sqlite" to specify exact vendor of the driver.
nl: Naam van een databasedriver te gebruiken bij verbinden met een databaseproject ( standaard "sqlite"). Wordt genegeerd als een snelkoppelingsbestand wordt gebruikt. Volledige KDb-specifieke globaal unieke identifier kan gebruikt worden, bijv. "org.kde.kdb.sqlite" om exact de leverancier van de driver te specificeren.

[ctx: 'type' command line option]
en: Specify the type of file provided as an argument. This option is only useful if the filename does not have a valid extension set and its type cannot be determined unambiguously by examining its contents. This option is ignored if no file is specified as an argument.
    Available file types are:
    - "project" for a project file (the default)
    - "shortcut" for a shortcut file pointing to a
      project.
    - "connection" for database connection data.
nl: Geeft een bestandstype op als een argument. Deze optie is handig als de bestandsnaam geen geldige extensie heeft en het type niet kan worden vastgesteld door het bekijken van de inhoud. Deze optie wordt genegeerd als er geen bestand als argument wordt opgegeven.
    De beschikbare bestandstypen zijn:
    - "project" voor een project bestand (standaard)
    - "snelkoppeling" voor een snelkoppeling naar
      een project.
    - "verbinding" voor een verbinding met een database.

[ctx: 'connection' command line option]
en: Specify a database connection shortcut .kexic file containing connection data. Can be used with --createdb or --create-opendb for convenience instead of using options such as --user, --host or --port.
    Note: Options like --user, --host have precedence over settings defined in the shortcut file.
nl: Geef een .kexic-bestand waarin de verbindingsgegevens naar een database staan. Kan worden gebruikt met --createdb of --create-opendb in plaats van het opgeven van opties als --user, --host of --port.
    Opmerking: Opties zoals --user of --host op de opdrachtregel overschrijven de opties die zich in de snelkoppelingsbestand bevinden.

[ctx: 'readonly' command line option]
en: Specify that any database connections will be performed without write support. This option is ignored when "createdb" option is present, otherwise the database could not be created.
nl: Geef aan dat alle databaseverbindingen zullen worden uitgevoerd zonder schrijfondersteuning. Deze optie wordt genegeerd als de optie "createdb" aanwezig is, anders kon de database niet worden aangemaakt.

[ctx: 'user-mode' command line option]
en: Start project in User Mode, regardless of the project settings.
nl: Open het project in gebruikermodus, ongeacht de projectinstellingen.

[ctx: 'design-mode' command line option]
en: Start project in Design Mode, regardless of the project settings.
nl: Open het project in ontwerpweergave, ongeacht de projectinstellingen.

[ctx: 'show-navigator' command line option]
en: Show the Project Navigator side pane even if Kexi runs in User Mode.
nl: Toon het zijpaneel met projectnavigator, zelfs als Kexi in gebruikersmodus draait.

[ctx: 'hide-menu' command line option]
en: Hide the main menu (the tabbed toolbar) completely. A number of commands from the main menu is still visible. This option is useful in User Mode.
nl: Verberg het hoofdmenu (de werkbalk met tabbladen) volledig. Een aantal commando's van het hoofdmenu is nog altijd zichtbaar. Deze optie is nuttig in gebruikersmodus.

[ctx: 'open' command line option]
en: Open object of type 'object_type' and name 'object_name' from specified project on application start. 'object_type' is optional, if omitted - %1 type is assumed. Other object types can be %2, %3, %4, %5. There may by more or less types available depending on Kexi plugins installed.
    Use "" characters to specify names containing spaces.
    Examples: --open MyTable, --open %2:"My very big query"
nl: Open object van het type 'object_type' en naam object_name' uit het opgegeven project tijdens de start van de toepassing. 'object_type' is optioneel, indien weggelaten, wordt het type %1 aangenomen. Andere objecttypen kunnen zijn: %2, %3, %4, %5. Er kunnen meer of minder typen beschikbaar zijn afhankelijk van geïnstalleerde Kexi-plug-ins.
    Gebruik de tekens "" om namen die spaties bevatten op te geven.
    Voorbeelden: --open MijnTabel,  --open %2:"Mijn erg grote query"

[ctx: 'design' command line option]
en: Like --open, but the object will be opened in Design Mode, if one is available.
nl: Zoals --open, maar het object wordt, indien beschikbaar, geopend in ontwerpweergave.

[ctx: 'edittext' command line option]
en: Like --open, but the object will be opened in Text Mode, if one is available.
nl: Zoals --open, maar het object wordt, indien beschikbaar, geopend in tekstweergave.

[ctx: 'execute' command line option]
en: Start execution of object of type 'object_type' and name 'object_name' on application start. 'object_type' is optional, if omitted - %1 type is assumed. Object type can be also %2. There may by more or less types available depending on Kexi plugins installed.
    Use "" characters to specify names containing spaces.
nl: Het uitvoeren van het object van het type 'object_type' en naam 'object_name' starten bij de start van de toepassing. 'object_type' is optioneel, indien weggelaten, wordt het type %1 aangenomen. Objecttype kan ook %2 zijn. Er kunnen meer of minder typen zijn, afhankelijk van de Kexi-plug-ins die u hebt geïnstalleerd).
    Gebruik de tekens "" om namen die spaties bevatten op te geven.

[ctx: 'new' command line option]
en: Start design of a new object of type 'object_type'.
nl: Begin ontwerp van een nieuw object van het type 'object_type'.

[ctx: 'print' command line option]
en: Open the Print dialog window for an object of type 'object_type' and name 'object_name' in the specified project when the application starts for quick printing of the object's data. 'object_type' is optional; if omitted, %1 type is assumed. Object type can also be %2.
nl: Open het afdrukvenster voor het type 'object_type' en naam 'object_name' in het opgegeven project tijdens de start van de toepassing, zodat meteen kan worden begonnen met het afdrukken van de gegevens in het object. 'object_type' is optioneel, als het wordt weggelaten wordt uitgegaan van het type %1. Het objecttype kan ook %2 zijn.

[ctx: 'print-preview' command line option]
en: Open the Print Preview window for an object of type 'object_type' and name 'object_name' in the specified project when the application starts to see preview of the object's data printout. 'object_type' is optional; if omitted, %1 type is assumed. Object type can also be %2.
nl: Open het venster Afdrukvoorbeeld voor een object van het type 'object_type' en naam 'object_name' in het opgegeven project tijdens de start van de toepassing om een voorbeeld van het afdrukken van de gegevens in het object te bekijken. 'object_type' is optioneel, als het wordt weggelaten wordt uitgegaan van het type %1. Het objecttype kan ook %2 zijn.

[ctx: 'user' command line option]
en: Database server's user name when connecting to a project. Ignored if the project is opened using a shortcut file. Default user name is the same as the current login (<resource>%1</resource>).
nl: Gebruikersnaam voor databaseserver bij verbinden naar een project. Wordt genegeerd als het project wordt geopend met een snelkoppelingsbestand. Standaard gebruikersnaam is hetzelfde als de naam waarmee u bent aangemeld (<resource>%1</resource>).

[ctx: 'host' command line option]
en: Network server's (host) name to be used when connecting to a database project. Ignored if the project is opened using a shortcut file. Default host is the local computer.
nl: Hostnaam van netwerkserver bij verbinden naar een databaseproject. Wordt genegeerd als het project wordt geopend met een snelkoppelingsbestand. Standaard host is de lokale computer.

[ctx: 'port' command line option]
en: Network server's port number to be used when connecting to a database project. Ignored if the project is opened using a shortcut file. Defaults depend on the used server type (e.g. %1, %2).
nl: Poortnummer van netwerkserver bij verbinden naar een databaseproject. Wordt genegeerd als het project wordt geopend met een snelkoppelingsbestand. Standaard hangt af van het gebruikte type server (bijv. %1, %2).

[ctx: 'local-socket' command line option]
en: Local computer's socket filename to be used when connecting to a database project. Ignored if the project is opened using a shortcut file. Defaults depend on the used server type (e.g. %1, %2).
nl: Socketbestandsnaam van lokale computer bij verbinden naar een databaseproject. Wordt genegeerd als het project wordt geopend met een snelkoppelingsbestand. Standaard hangt af van het gebruikte type server (bijv. %1, %2).

[ctx: 'skip-conn-dialog' command line option]
en: Skip displaying connection dialog window and connect directly. Available when opening .kexic or .kexis shortcut files.
nl: Sla het afbeelden van het dialoogvenster van verbindingen over en verbind meteen. Beschikbaar bij het openen van .kexic en .kexis snelkoppelingsbestanden.

[ctx: 'fullscreen' command line option]
en: Start Kexi in full screen mode to occupy the whole screen area by hiding window decorations such as title bars.
nl: Start Kexi op in modus Volledig scherm om het gehele schermgebied te bezetten, door vensterversieringen, zoals een titelbalk, te verbergen.

[ctx: 'list-plugins' command line option]
en: Displays list of plugins available for Kexi with their name, description, version and filenames.
nl: Toont een lijst met voor Kexi beschikbare plug-ins met hun naam, beschrijving, versie en bestandsnamen.

en: Could not find location to save connection data file.
nl: Kon de locatie niet vinden om het gegevensbestand voor verbindingen op te slaan.

en: Could not create folder <filename>%1</filename> for connection data file.
nl: Kon de map <filename>%1</filename> niet aanmaken voor het gegevensbestand voor verbindingen.

en: Could not remove connection file <filename>%1</filename>.
nl: Kan het gegevensbestand voor verbindingen <filename>%1</filename> niet verwijderen.

en: All Supported Files
nl: Alle ondersteunde bestanden

en: All Files
nl: Alle bestanden

en: Unknown error
nl: Onbekende fout

[ctx: @info]
en: Object <resource>%1</resource> could not be opened in Design View.
nl: Kan object <resource>%1</resource> niet openen in ontwerpweergave.

en: Object could not be opened in Data View.
nl: Object kan niet geopend worden in gegevensweergave.

en: Do you want to open it in Text View?
nl: Wilt u het openen in tekstweergave?

en: Could not create object's window.
nl: Objectvenster kon niet worden aangemaakt.

en: The plugin or object definition may be corrupted.
nl: De plug-in of objectdefinitie is mogelijk beschadigd.

en: Could not load object's definition.
nl: Kan de definitie van het object niet laden.

en: Object design may be corrupted.
nl: Objectontwerp is mogelijk beschadigd.

[ctx: @info]
en: You can delete <resource>%1</resource> object and create it again.
nl: U kunt het object <resource>%1</resource> verwijderen en opnieuw aanmaken.

en: Could not load object's data.
nl: Kan de gegevens voor het object niet laden.

[ctx: @info]
en: Data identifier: <resource>%1</resource>.
nl: Gegevens-identificatie: <resource>%1</resource>.

[ctx: @info]
en: Create new object of type <resource>%1</resource>
nl: Nieuw object van het type <resource>%1</resource> aanmaken

[ctx: @info]
en: Creates new object of type <resource>%1</resource>
nl: Maakt een nieuw object van het type <resource>%1</resource> aan

[ctx: @info]
en: Could not load Kexi plugin file <filename>%1</filename>.
nl: Kon het plug-in-bestand <resource>%1</resource> van Kexi niet laden.

[ctx: @info]
en: Could not open Kexi plugin <filename>%1</filename>.
nl: Kon de plug-in <resource>%1</resource> van Kexi niet openen.

[ctx: @info]
en: <para>Could not find any Kexi plugins, e.g. for tables or forms. Kexi would not be functional so it will exit.</para><para><note>Please check if Kexi is properly installed.</note></para>
nl: <para>Kon geen enkele Kexi plug-in vinden, bijv. voor tabellen of formulieren. Kexi zou niet kunnen werken dus zal gesloten worden.</para><para><note>Controleer of Kexi juist is geïnstalleerd.</note></para>

[ctx: @info]
en: No plugin for ID <resource>%1</resource>
nl: Geen plug-in voor ID <resource>%1</resource>

en: Could not set empty name for this object.
nl: Kan geen lege naam gebruiken voor dit object.

[ctx: @info]
en: Could not use this name. Object <resource>%1</resource> already exists.
nl: Kan deze naam niet gebruiken. Object <resource>%1</resource> bestaat al.

[ctx: @info]
en: Could not rename object <resource>%1</resource>.
nl: Kan het object <resource>%1</resource> niet hernoemen.

[ctx: @info]
en: Could not open project <resource>%1</resource>.
nl: Kan project <resource>%1</resource> niet openen.

[ctx: @info]
en: Could not open project. The project file <filename>%1</filename> does not exist.
nl: Kon project  niet openen. Het projectbestand <filename>%1</filename> bestaat niet.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Open File
nl: Kon bestand niet openen

[ctx: @info (don't add tags around %1, it's done already)]
en: Database project %1 does not appear to have been created using Kexi and cannot be opened. It is an SQLite file created using other tools.
nl: Databaseproject %1 is waarschijnlijk niet met Kexi gemaakt en kan niet worden geopend. Het is een SQLite-bestand aangemaakt met andere hulpmiddelen.

[ctx: @info]
en: Could not create project <resource>%1</resource>.
nl: Kan project <resource>%1</resource> niet aanmaken.

en: Project major version
nl: Hoofdversie project

en: Project minor version
nl: Subversie project

en: Project caption
nl: Projecttitel

en: Project description
nl: Projectbeschrijving

en: Could not load list of tables.
nl: Kan geen lijst met tabellen laden.

[ctx: @info]
en: Opening object <resource>%1</resource> failed.
    %2 %3
nl: Openen van object <resource>%1</resource> is mislukt.
    %2 %3

en: This project is opened as read only.
nl: Dit project is als alleen-lezen geopend.

en: Could not delete object's user data.
nl: Gebruikersgegevens van object konden niet worden verwijderd.

[ctx: warning]
en: Entire project's data and design will be deleted.
nl: Alle gegevens en het ontwerp van dit project zullen worden verwijderd.

[ctx: @info (don't add tags around %1, it's done already)]
en: <para>The project %1 already exists.</para><para>Do you want to replace it with a new, blank one?</para><para><warning>%2</warning></para>
nl: <para>Het project %1 bestaat al.</para><para>Wilt u het vervangen door een nieuw, leeg project?</para><para><warning>%2</warning></para>

[ctx: @action:button]
en: Replace
nl: Vervangen

[ctx: @info]
en: <para>Do you want to delete the project <resource>%1</resource>?</para><para><warning>%2</warning></para>
nl: <para>Wilt u het project <resource>%1</resource> verwijderen?</para><para><warning>%2</warning></para>

[ctx: @action:button]
en: Delete Project
nl: Project verwijderen

en: Could not delete this project. Database connection for this project has been opened as read only.
nl: Dit project kon niet worden verwijderd. De databaseverbinding voor dit project is als alleen-lezen geopend.

en: Open As Read Only
nl: Als alleen-lezen openen

[ctx: @info]
en: <para>Could not open file <filename>%1</filename> for reading and writing.</para><para>Do you want to open the file as read only?</para>
nl: <para>Kon bestand <filename>%1</filename> niet voor lezen en schrijven openen.</para><para>Wilt u het bestand als alleen-lezen openen?</para>

[ctx: @info database connection]
en: <resource>%1</resource> (connection <resource>%2</resource>)
nl: <resource>%1</resource> (verbinding <resource>%2</resource>)

en: File <filename>%1</filename> contains no connection information.
nl: Bestand <filename>%1</filename> bevat geen informatie over een verbinding.

en: File <filename>%1</filename> does not contain group <resource>%2</resource>.
nl: Bestand <filename>%1</filename> bevat geen groep <resource>%2</resource>.

en: Invalid value <resource>%1</resource> type specified in group <resource>%2</resource> of file <filename>%3</filename>.
nl: Ongeldig type waarde <resource>%1</resource> gespecificeerd in groep <resource>%2</resource> van bestand <filename>%3</filename>.

en: No valid "engine" field specified in group <resource>%1</resource> of file <filename>%2</filename>.
nl: Geen geldig veld "engine" gespecificeerd in groep <resource>%1</resource> van bestand <filename>%2</filename>.

en: Could not create folder <filename>%1</filename> for storing recent projects information.
nl: Kon map <filename>%1</filename> niet aanmaken voor het opslaan van recente projectinformatie.

en: &Ascending
nl: &Oplopend

en: Sort data in ascending order
nl: Gegevens in oplopende volgorde sorteren

en: Sorts data in ascending order (from A to Z and from 0 to 9). Data from selected column is used for sorting.
nl: Sorteert gegevens uit de geselecteerde kolom in oplopende volgorde (van A tot Z en 0 tot 9).

en: &Descending
nl: Aflopen&d

en: Sort data in descending order
nl: Gegevens in aflopende volgorde sorteren

en: Sorts data in descending (from Z to A and from 9 to 0). Data from selected column is used for sorting.
nl: Sorteert gegevens uit de geselecteerde kolom in aflopende volgorde (van Z tot A en 9 tot 0).

[ctx: <file> argument description for the command line]
en: Kexi database project filename, Kexi shortcut filename, or name of a Kexi database project on a server to open.
nl: Naam van een te openen projectbestand met een Kexi-database, een Kexi-snelkoppelingingsbestand of de naam van een Kexi-databaseproject op een server.

en: Switch to data view
nl: Overschakelen naar gegevensweergave

en: Switches to data view.
nl: Schakelt over naar gegevensweergave.

en: Switch to design view
nl: Overschakelen naar ontwerpweergave

en: Switches to design view.
nl: Schakelt over naar ontwerpweergave.

en: Switch to text view
nl: Overschakelen naar tekstweergave

en: Switches to text view.
nl: Schakelt over naar tekstweergave.

en: Menu for the current window
nl: Menu voor het huidige venster

en: Shows menu for the current window.
nl: Toont het menu voor het huidige venster.

en: Save
nl: Opslaan

en: Save current design
nl: Huidig ontwerp opslaan

en: Saves changes made to the current design.
nl: Slaat de wijzigingen die in het huidige ontwerp zijn gemaakt op.

en: Data
nl: Gegevens

en: Design
nl: Ontwerpen

en: Could not create new object.
nl: Kan geen nieuw object maken.

en: Save Changes
nl: Wijzigingen bewaren

en: Do Not Switch
nl: Niet wisselen

en: <para>There are unsaved changes in object <resource>%1</resource>.</para><para>Do you want to save these changes before switching to other view?</para>
nl: <para>Object <resource>%1</resource> bevat niet opgeslagen wijzigingen.</para><para>Wilt u de wijzigingen opslaan alvorens naar een andere weergave om te schakelen?</para>

en: Confirm Saving Changes
nl: Wijzigingen opslaan bevestigen

en: Design has been changed. You must save it before switching to other view.
nl: Ontwerp is veranderd. Sla dit eerst op voordat u naar een andere weergave overschakelt.

en: Switching to other view failed (%1).
nl: Overschakelen naar andere weergave mislukt (%1).

en: Saving object's definition failed.
nl: Opslaan van objectdefinitie mislukt.

en: Saving object's data failed.
nl: Opslaan van objectgegevens mislukt.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change <resource>%1</resource> property for multiple widgets
nl: Eigenschap <resource>%1</resource> van meerdere widgets wijzigen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change <resource>%1</resource> property for widget <resource>%2</resource>
nl: Eigenschap <resource>%1</resource> voor widget <resource>%2</resource> wijzigen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move multiple widgets
nl: Meerdere widgets verplaatsen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align Widgets to Grid
nl: Widgets op raster uitlijnen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align Widgets to Left
nl: Widgets naar links uitlijnen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align Widgets to Right
nl: Widgets naar rechts uitlijnen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align Widgets to Top
nl: Widgets naar boven uitlijnen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align Widgets to Bottom
nl: Widgets naar beneden uitlijnen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Grid
nl: Widgetgrootte aanpassen aan raster

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Fit Contents
nl: Widgetgrootte aanpassen aan inhoud

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Narrowest
nl: Widgets aanpassen aan de smalste

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Widest
nl: Widgets aanpassen aan breedste

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Shortest
nl: Widgets aanpassen aan kortste

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Tallest
nl: Widgets aanpassen aan langste

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert widget <resource>%1</resource>
nl: Widget <resource>%1</resource> invoegen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert widget
nl: Widget invoegen

[ctx: @info]
en: Could not insert widget of type <resource>%1</resource>. A problem with widget's creation encountered.
nl: Invoegen van widget van type <resource>%1</resource> is mislukt. Er is een probleem met het aanmaken van het widget.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste
nl: Plakken

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete widget
nl: Widget verwijderen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Duplicate widget
nl: Widget dupliceren

[ctx: (qtundo-format)]
en: Cut
nl: Knippen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add Page
nl: Pagina toevoegen

en: Page %1
nl: Pagina %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Page
nl: Pagina verwijderen

[ctx: @title:window]
en: Edit Form Connections
nl: Formulierverbindingen bewerken

en: &New Connection
nl: &Nieuwe verbinding

en: &Delete Connection
nl: Verbinding verwij&deren

en: Connection correctness
nl: Juistheid van de verbindingen

en: Sender
nl: Afzender

en: Signal
nl: Signaal

en: Receiver
nl: Ontvanger

en: The connection is OK.
nl: De verbinding is OK.

en: The connection is invalid.
nl: De verbinding is ongeldig.

en: You have not selected item: <resource>%1</resource>.
nl: U hebt niet geselecteerd item: <resource>%1</resource>.

en: The signal/slot arguments are not compatible.
nl: De signal-/slot-argumenten zijn niet compatible.

en: Do you want to delete this connection?
nl: Wilt u deze verbinding verwijderen?

[ctx: @action:button]
en: &Delete Connection
nl: Verbinding verwij&deren

[ctx: @title:window]
en: Edit Listview Contents
nl: Lijstweergave-inhoud bewerken

en: Columns
nl: Kolommen

en: &Add Item
nl: Item &toevoegen

en: New &Subitem
nl: Nieuw &subitem

en: &Delete Item
nl: Item verwij&deren

en: Move Item &Up
nl: Item &omhoog verplaatsen

en: Move Item &Down
nl: Item om&laag verplaatsen

en: Contents
nl: Inhoud

en: Caption
nl: Opschrift

en: Width
nl: Breedte

en: Clickable
nl: Klikbaar

en: Resizable
nl: Grootte instelbaar

en: Full Width
nl: Volledige breedte

en: New Column
nl: Nieuwe kolom

en: New Item
nl: Nieuw item

en: Sub Item
nl: Subitem

en: Form
nl: Formulier

[ctx: @info]
en: Renaming widget <resource>%1</resource> to <resource>%2</resource> failed.
nl: Hernoemen van widget <resource>%1</resource> naar <resource>%2</resource> is mislukt.

[ctx: @info]
en: Could not rename widget <resource>%1</resource> to <resource>%2</resource> because <resource>%3</resource> is not a valid name (identifier) for a widget.
nl: Hernoemen van widget <resource>%1</resource> naar <resource>%2</resource> is niet mogelijk, omdat <resource>%3</resource> geen geldige naam (identifier) is voor een widget.

[ctx: @info]
en: Could not rename widget <resource>%1</resource> to <resource>%2</resource> because a widget with the name <resource>%3</resource> already exists.
nl: Hernoemen van widget <resource>%1</resource> naar <resource>%2</resource> is niet mogelijk omdat een widget met de naam <resource>%3</resource> al bestaat.

en: Multiple Widgets (%1)
nl: Meerdere widgets (%1)

en: %1 : Form
nl: %1 : formulier

en: No Buddy
nl: Geen buddy

[ctx: Translators: please keep this string short (less than 20 chars)]
en: Hor. Alignment
nl: Hor. uitlijning

en: Horizontal Alignment
nl: Horizontale uitlijning

[ctx: Translators: please keep this string short (less than 20 chars)]
en: Ver. Alignment
nl: Vert. uitlijning

en: Vertical Alignment
nl: Verticale uitlijning

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Name
nl: Naam

en: Window title
nl: Venstertitel

en: Text
nl: Tekst

en: Background Pixmap
nl: Achtergrondafbeelding

[ctx: Property: enabled widget]
en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Geometry
nl: Geometrie

en: Size Policy
nl: Beleid voor grootte

en: Minimum Size
nl: Minimum grootte

en: Maximum Size
nl: Maximum grootte

en: Font
nl: Lettertype

en: Foreground Color
nl: Voorgrondkleur

en: Background Color
nl: Achtergrondkleur

en: Fill Background
nl: Achtergrond vullen

en: Focus Policy
nl: Beleid voor focus

en: Margin
nl: Marge

en: Read Only
nl: Alleen-lezen

en: Style Sheet
nl: Stijlblad

[ctx: Widget's Tooltip]
en: Tooltip
nl: Tekstballon

[ctx: Widget's Whats This]
en: What's This
nl: Wat is dit

en: Icon Size
nl: Pictogramgrootte

en: Frame Width
nl: Framebreedte

en: Mid Frame Width
nl: Framebreedte halverwege

en: Frame Shape
nl: Framevorm

en: Frame Shadow
nl: Frameschaduw

en: Vertical Scrollbar
nl: Verticale schuifbalk

en: Horizontal Scrollbar
nl: Horizontale schuifbalk

en: No Background
nl: Geen achtergrond

en: Palette Foreground
nl: Paletvoorgrond

[ctx: Baseline (HINT: for Align)]
en: Baseline
nl: Basislijn

[ctx: Left (HINT: for Align)]
en: Left
nl: Links

[ctx: Right (HINT: for Align)]
en: Right
nl: Rechts

[ctx: Center (HINT: for Align)]
en: Center
nl: Gecentreerd

[ctx: Justify (HINT: for Align)]
en: Justify
nl: Uitvullen

[ctx: Top (HINT: for Align)]
en: Top
nl: Boven

[ctx: Bottom (HINT: for Align)]
en: Bottom
nl: Onder

[ctx: No Frame (HINT: for Frame Shape)]
en: No Frame
nl: Geen frame

[ctx: Box (HINT: for Frame Shape)]
en: Box
nl: Vak

[ctx: Panel (HINT: for Frame Shape)]
en: Panel
nl: Paneel

[ctx: Windows Panel (HINT: for Frame Shape)]
en: Windows Panel
nl: Vensterpaneel

[ctx: Horiz. Line (HINT: for Frame Shape)]
en: Horiz. Line
nl: Horiz. lijn

[ctx: Vertical Line (HINT: for Frame Shape)]
en: Vertical Line
nl: Verticale lijn

[ctx: Styled (HINT: for Frame Shape)]
en: Styled
nl: In stijl

[ctx: Menu Bar (HINT: for Frame Shape)]
en: Menu Bar
nl: Menubalk

[ctx: Toolbar (HINT: for Frame Shape)]
en: Toolbar
nl: Werkbalk

[ctx: Text Box (HINT: for Frame Shape)]
en: Text Box
nl: Tekstvak

[ctx: Tab Widget (HINT: for Frame Shape)]
en: Tab Widget
nl: Tabwidget

[ctx: Group Box (HINT: for Frame Shape)]
en: Group Box
nl: Groupvak

[ctx: Plain (HINT: for Frame Shadow)]
en: Plain
nl: Eenvoudig

[ctx: Raised (HINT: for Frame Shadow)]
en: Raised
nl: Verhoogd

[ctx: Sunken (HINT: for Frame Shadow)]
en: Sunken
nl: Verdiept

[ctx: for Frame Shadow]
en: Internal
nl: Intern

[ctx: No Focus (HINT: for Focus)]
en: No Focus
nl: Geen focus

[ctx: Click (HINT: for Focus)]
en: Click
nl: Klik

[ctx: Tab/Click (HINT: for Focus)]
en: Tab/Click
nl: Tabstop/klik

[ctx: Tab/Click/MouseWheel (HINT: for Focus)]
en: Tab/Click/Mouse Wheel
nl: Tab/klik/muiswiel

en: Always Off
nl: Altijd uit

en: Always On
nl: Altijd aan

en: Horizontal
nl: Horizontaal

en: Vertical
nl: Verticaal

en: Left to Right
nl: Links naar rechts

en: Right to Left
nl: Rechts naar links

en: Qt Designer UI Files
nl: Qt Designer UI-bestanden

en: No action
nl: Geen actie

en: Application actions
nl: Toepassingsacties

[ctx: Current form's actions]
en: Current
nl: Huidige

en: Open in Data View
nl: Openen in Gegevensweergave

en: Execute
nl: Uitvoeren

[ctx: Note: use multiple rows if needed]
en: Export to File
    As Data Table
nl: Exporteren naar
    bestand als
    gegevenstabel

[ctx: Note: use multiple rows if needed]
en: Copy to Clipboard
    As Data Table
nl: Kopiëren naar
    klembord als
    gegevenstabel

en: Create New Object (%1)
nl: Nieuw object aanmaken (%1)

en: Open in Design View
nl: Openen in Ontwerpweergave

en: Open in Text View
nl: Openen in Tekstweergave

en: Close View
nl: Weergave sluiten

en: &Select action to be executed after clicking <resource>%1</resource> button:
nl: Uit te voeren actie &selecteren als op de knop <resource>%1</resource> wordt geklikt:

en: &Select macro to be executed after clicking <resource>%1</resource> button:
nl: Uit te voeren macro &selecteren als op de knop <resource>%1</resource> wordt geklikt:

en: &Select script to be executed after clicking <resource>%1</resource> button:
nl: Uit te voeren script &selecteren als op de knop <resource>%1</resource> wordt geklikt:

en: &Select object to be opened after clicking <resource>%1</resource> button:
nl: Te openen object &selecteren als op de knop <resource>%1</resource> wordt geklikt:

[ctx: @title:window]
en: Assigning Action to Button
nl: Actie toewijzen aan knop

en: Action category:
nl: Actiecategorie:

en: Action to execute:
nl: Actie om uit te voeren:

[ctx: Assign action]
en: &Assign
nl: &Toewijzen

en: Assign action
nl: Actie toewijzen

[ctx: @title:window]
en: Edit Rich Text
nl: Opgemaakte tekst bewerken

en: Bold
nl: Vet

en: Italic
nl: Cursief

en: Underline
nl: Onderstrepen

en: Left Align
nl: Links uitgelijnd

en: Centered
nl: Gecentreerd

en: Right Align
nl: Rechts uitgelijnd

en: Justified
nl: Uitgevuld

[ctx: @title:window]
en: Edit Tab Order
nl: Tabvolgorde bewerken

en: Move Up
nl: Omhoog verplaatsen

en: Move widget up
nl: Widget omhoog verplaatsen

en: Move Down
nl: Omlaag verplaatsen

en: Move widget down
nl: Widget omlaag verplaatsen

en: Handle tab order automatically
nl: Tabvolgorde automatisch afhandelen

[ctx: @title:window]
en: Edit Contents of %1
nl: Inhoud van %1 bewerken

en: Could not find any form widget plugins.
nl: Kan geen widgets voor formulier-plug-ins vinden.

[ctx: @info]
en: Could not load Kexi Form Widgets plugin file <filename>%1</filename>.
nl: Kon geen plug-in-bestand <filename>%1</filename> voor formulierwidgets van Kexi laden.

[ctx: @info]
en: Could not open Kexi Form Widgets plugin <filename>%1</filename>.
nl: Kon geen plug-in <filename>%1</filename> voor formulierwidgets van Kexi openen.

[ctx: Insert Horizontal Widget]
en: Insert Horizontal
nl: Horizontaal invoegen

[ctx: Insert Vertical Widget]
en: Insert Vertical
nl: Verticaal invoegen

en: Insert Widget: %1
nl: Widget invoegen: %1

en: Cancel
nl: Annuleren

[ctx: Tab widget's page]
en: Tab Page
nl: Tabbladpagina

en: Widget name
nl: Widgetnaam

[ctx: Button text: Next page in assistant (wizard)]
en: Next
nl: Volgende

en: Open
nl: Openen

[ctx: @info]
en: <para>The file <filename>%1</filename> already exists.</para><para>Do you want to overwrite it?</para>
nl: <para>Het bestand <filename>%1</filename> bestaat al.</para><para>wilt u het overschrijven?</para>

[ctx: @info]
en: The file or directory <filename>%1</filename> does not exist.
nl: Het bestand of de map <filename>%1</filename> bestaat niet.

[ctx: @info]
en: Invalid hyperlink <link>%1</link>.
nl: Ongeldige hyperlink <link>%1</link>.

[ctx: @info]
en: Executable <link>%1</link> not allowed.
nl: Uitvoerbaar programma <link>%1</link> niet toegestaan.

[ctx: @info]
en: Remote hyperlink <link>%1</link> not allowed.
nl: Hyperlink op een andere computer <link>%1</link> niet toegestaan.

[ctx: @info]
en: Do you want to run this file?<warning>Running executables can be dangerous.</warning>
nl: Wilt u dit bestand uitvoeren?<warning>Uitvoeren van uitvoerbare programma's kan gevaarlijk zijn.</warning>

[ctx: @action:button Run script file]
en: Run
nl: Uitvoeren

en: modified
nl: gewijzigd

[ctx: @title:window]
en: Report a Bug or Wish
nl: Een bug of wens rapporteren

en: Operating system & platform:
nl: Besturingssysteem en platform:

[ctx: Other operating system]
en: Other
nl: Overig

[ctx: Other platform]
en: Other
nl: Overig

en: (All fields)
nl: (Alle velden)

en: (Current field)
nl: (Huidige veld)

[ctx: @title:window]
en: Replace
nl: Vervangen

[ctx: @title:window]
en: Replace in <resource>%1</resource>
nl: Vervangen in <resource>%1</resource>

[ctx: @title:window]
en: Find
nl: Zoeken

[ctx: @title:window]
en: Find in <resource>%1</resource>
nl: Zoeken in <resource>%1</resource>

en: The search item was not found
nl: Het gezochte item is niet gevonden

[ctx: Look in field:]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Look in:
nl: &Zoeken in:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_2)
en: &Search:
nl: &Zoeken:

[ctx: Match: Whole words only]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_wholeWords)
en: &Whole words only
nl: Alleen hele &woorden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Fi&nd:
nl: Zoeke&n:

[ctx: Replace all occurrences with]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_replaceLbl)
en: Re&place with:
nl: Ve&rvangen door:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_promptOnReplace)
en: Prompt on replace
nl: Vervangen bevestigen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_3)
en: &Match:
nl: Overeenko&mst:

[ctx: Match: Case sensitive]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_caseSensitive)
en: C&ase sensitive
nl: Hoofdletter&gevoelig

[ctx: Match: Any Part of Field]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_match)
en: Any Part of Field
nl: Ieder gedeelte van veld

[ctx: Match: Whole Field]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_match)
en: Whole Field
nl: Hele veld

[ctx: Match: Start of Field]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_match)
en: Start of Field
nl: Begin van het veld

[ctx: Search Up]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_search)
en: Up
nl: Omhoog

[ctx: Search Down]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_search)
en: Down
nl: Omlaag

[ctx: Look In All Rows]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_search)
en: All Rows
nl: Alle rijen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnReplace)
en: &Replace
nl: Ve&rvangen

[ctx: Replace All Occurrences]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnReplaceAll)
en: Replace All
nl: Alles vervangen

en: &Close Tab
nl: Tabblad s&luiten

en: Close the current tab
nl: Sluit het huidige tabblad

en: Closes the current tab.
nl: Het huidige tabblad sluiten.

en: Cl&ose All Tabs
nl: Alle tabbladen &sluiten

en: Close all tabs
nl: Alle tabbladen sluiten

en: Closes all tabs.
nl: Sluit alle tabbladen.

en: Create a new project
nl: Nieuw project aanmaken

en: Creates a new project. Currently opened project is not affected.
nl: Maakt een nieuw project. Heeft geen invloed op het al geopende project.

en: Open an existing project
nl: Open een bestaand project

en: Opens an existing project. Currently opened project is not affected.
nl: Opent een bestaand project. Heeft geen invloed op het al geopende project.

en: Welcome
nl: Welkom

en: Show Welcome page
nl: Welkomstpagina tonen

en: Shows Welcome page with list of recently opened projects and other information.
nl: Welkomstpagina tonen met een lijst met recent geopende projecten en andere informatie.

en: Save object changes
nl: Wijzigingen in objecten opslaan

en: Saves object changes from currently selected window.
nl: Bewaart wijzigingen aan objecten van het geselecteerde venster.

en: Save &As...
nl: Opsl&aan als...

en: Save object as
nl: Object opslaan als

en: Saves object from currently selected window under a new name (within the same project).
nl: Bewaart objecten van het geselecteerde venster onder een nieuwe naam (binnen hetzelfde project).

en: &Import, Export or Send...
nl: &Importeren, exporteren of verzenden...

en: Import, export or send project
nl: Project importeren, exporteren of verzenden

en: Imports, exports or sends project.
nl: Importeert, exporteert of verzendt project.

[ctx: Close Project]
en: &Close
nl: Sl&uiten

en: Close the current project
nl: Huidige project sluiten

en: Closes the current project.
nl: Sluit het huidige project.

en: Quits Kexi application.
nl: Kexi-toepassing afsluiten

en: &Import Database...
nl: Database &importeren...

en: Import entire database as a Kexi project
nl: Importeert gehele database als Kexi-project

en: Imports entire database as a Kexi project.
nl: Importeert gehele database als Kexi-project.

en: Import Tables...
nl: Tabellen importeren...

en: Import data from an external source into this project
nl: Gegevens uit een externe bron importeren in dit project

en: Imports data from an external source into this project.
nl: Importeert gegevens uit een externe bron in dit project.

en: &Compact Database...
nl: Database &comprimeren...

en: Compact the current database project
nl: Comprimeert het huidige databaseproject

en: Compacts the current database project, so it will take less space and work faster.
nl: Comprimeert het huidige databaseproject, zodat het minder ruimte in beslag neemt en sneller werkt.

[ctx: Import->Table Data From File...]
en: Import Data From &File...
nl: Gegevens uit &bestand importeren...

en: Import table data from a file
nl: Tabelgegevens uit een bestand importeren

en: Imports table data from a file.
nl: Importeert tabelgegevens uit een bestand.

[ctx: Export->Table or Query Data to File...]
en: Export Data to &File...
nl: Gegevens naar &bestand exporteren...

en: Export data from the active table or query to a file
nl: Gegevens uit de actieve tabel of queryresultaat naar een bestand exporteren

en: Exports data from the active table or query to a file.
nl: Gegevens exporteren uit de actieve tabel of queryresultaat naar een bestand.

[ctx: Paste Special->As Data &Table...]
en: Paste Special...
nl: Plakken speciaal...

en: Paste clipboard data as a table
nl: Gegevens van klembord als nieuwe tabel plakken

en: Pastes clipboard data as a table.
nl: Plakt gegevens van klembord als nieuwe tabel.

[ctx: Copy Special->Table or Query Data...]
en: Copy Special...
nl: Speciaal kopiëren...

en: Copy selected table or query data to clipboard
nl: Geselecteerde tabel- of querygegevens kopiëren naar klembord

en: Copies selected table or query data to clipboard.
nl: Kopiëert geselecteerde tabel- of querygegevens naar klembord.

en: Reverts the most recent editing action.
nl: Maakt de meest recente wijziging ongedaan.

en: Reverts the most recent undo action.
nl: Maakt de recentste ongedaan-maken-actie ongedaan.

en: Find text
nl: Tekst zoeken

en: Looks up the first occurrence of a piece of text.
nl: Zoek naar de eerste overeenkomst van een tekstgedeelte.

en: &Delete
nl: Verwij&deren

en: Delete selected object
nl: Geselecteerd object verwijderen

en: Deletes currently selected object.
nl: Verwijdert het geselecteerde object.

en: Delete Record
nl: Record verwijderen

en: Delete the current record
nl: Het nu geselecteerd record verwijderen

en: Deletes the current record.
nl: Verwijdert het huidige record.

en: Clear Table Contents...
nl: Tabelinhoud wissen...

en: Clear table contents
nl: Tabelinhoud wissen

en: Clears table contents.
nl: Wist tabelinhoud.

en: Edit Item
nl: Item bewerken

en: Edit currently selected item
nl: Geselecteerde item bewerken

en: Edits currently selected item.
nl: Bewerkt geselecteerde item.

en: &Insert Empty Row
nl: Lege record &invoegen

en: Insert one empty row above
nl: Lege record erboven invoegen

en: Inserts one empty row above currently selected table row.
nl: Voegt een lege record in boven geselecteerde tabelrij.

en: Show Project Navigator
nl: Projectnavigator tonen

en: Show the Project Navigator pane
nl: Het projectnavigatiepaneel tonen

en: Shows the Project Navigator pane.
nl: Toont het projectnavigatiepaneel.

en: Activate Project Navigator
nl: Projectnavigator activeren

en: Activate the Project Navigator pane
nl: Het projectnavigatiepaneel activeren

en: Activates the Project Navigator pane. If it is hidden, shows it first.
nl: Activeert het projectnavigatiepaneel. Als het is verborgen, toon het dan eerst.

en: Activate main area
nl: Activeert  hoofdgebied

en: Activate the main area
nl: Het hoofdgebied activeren

en: Activates the main area.
nl: Activeert het hoofdgebied.

en: Show Property Editor
nl: Eigenschapbewerker tonen

en: Show the Property Editor pane
nl: Eigenschapbewerkerpaneel tonen

en: Shows the Property Editor pane.
nl: Toont het eigenschapbewerkerpaneel.

en: Activate Property Editor
nl: Eigenschapbewerker activeren

en: Activate the Property Editor pane
nl: Het eigenschapbewerkerpaneel activeren

en: Activates the Property Editor pane. If it is hidden, shows it first.
nl: Activeert het eigenschappenbewerkerpaneel. Als het is verborgen, toon het dan eerst.

en: Switch to Global Search
nl: Naar globaal zoeken omschakelen

en: Switch to Global Search box
nl: Naar vak globaal zoeken omschakelen

en: Switches to Global Search box.
nl: Schakelt over naar vak globaal zoeken.

en: &Save Record
nl: Record op&slaan

en: Save changes made to the current record
nl: Wijzigingen in het huidige record opslaan

en: Saves changes made to the current record.
nl: Slaat de wijzigingen die in het huidige record zijn gemaakt op.

en: &Cancel Record Changes
nl: Wijzigingen in record &annuleren

en: Cancel changes made to the current record
nl: Wijzigingen in het huidige record annuleren

en: Cancels changes made to the current record.
nl: Annuleert wijzigingen in het huidige record.

en: &Execute
nl: U&itvoeren

en: &Font...
nl: &Lettertype...

en: Change font for selected object
nl: Wijzigt het lettertype voor het geselecteerde object

en: Changes font for selected object.
nl: Wijzigt het lettertype voor het geselecteerde object.

en: &Next Window
nl: Volge&nde venster

en: Next window
nl: Volgende venster

en: Switches to the next window.
nl: Schakelt over naar het volgende venster.

en: &Previous Window
nl: &Vorige venster

en: Previous window
nl: Vorige venster

en: Switches to the previous window.
nl: Schakelt over naar het vorige venster.

en: This shows useful tips on the use of this application.
nl: Toont tips over het gebruik van deze toepassing.

en: Show Help menu
nl: Menu Help tonen

en: Shows Help menu.
nl: Toont menu Help

en: <br/>(reason: <i>%1</i>)
nl: <br/>(reden: <i>%1</i>)

[ctx: @info (don't add tags around %1, it's done already)]
en: Database project %1 does not appear to have been created using Kexi.<nl/>Do you want to import it as a new Kexi project?
nl: Databaseproject %1 is waarschijnlijk niet met Kexi gemaakt.<nl/>Wilt u het importeren als een nieuw Kexi-project?

[ctx: @action:button Import Database]
en: &Import...
nl: &Importeren...

[ctx: @window:title]
en: Select New Project's Location
nl: Locatie van nieuw project selecteren

en: cannot create object - unknown object type "%1"
nl: kan het object niet aanmaken, objecttype "%1" is onbekend

en: unknown object type "%1"
nl: onbekend objecttype "%1"

en: cannot create object of type "%1"
nl: kan objecttype "%1" niet aanmaken

[ctx: "executing object" action]
en: executing
nl: uitvoeren

en: opening
nl: openen

en: table not found
nl: tabel niet gevonden

en: query not found
nl: query niet gevonden

en: macro not found
nl: macro niet gevonden

en: script not found
nl: script niet gevonden

en: object not found
nl: object niet gevonden

en: cannot execute object
nl: kan object niet uitvoeren

en: cannot open object
nl: kan object niet openen

en: You have requested selected objects to be automatically opened or processed on startup. Several objects cannot be opened or processed.
nl: U hebt verzocht dat de geselecteerde objecten automatisch worden geopend bij het opstarten. Een aantal objecten kunnen echter niet geopend of bewerkt worden.

en: Property Editor
nl: Eigenschapbewerker

en: Properties
nl: Eigenschappen

[ctx: <project-name> (read only)]
en: %1 (read only)
nl: %1 (alleen-lezen)

en: From File...
nl: Uit bestand...

en: From Server...
nl: Van server...

[ctx: @info]
en: Selected view is not supported for <resource>%1</resource> object.
nl: Geselecteerde weergave wordt niet ondersteund voor object <resource>%1</resource>.

[ctx: @info]
en: Selected view (%1) is not supported by this object type (%2).
nl: Geselecteerde weergave (%1) wordt niet ondersteund door dit objecttype (%2).

[ctx: Could not save object under the original name.]
en: Could not save under the original name.
nl: Kon niet onder de originele naam opslaan.

[ctx: @action:button Save object]
en: Save
nl: Opslaan

[ctx: @title:window]
en: Save Object As
nl: Object opslaan als

[ctx: @info Saving object failed]
en: Saving <resource>%1</resource> object failed.
nl: Opslaan van object <resource>%1</resource> is mislukt.

en: Save changes
nl: Wijzigingen opslaan

[ctx: @info]
en: Saves all recent changes made in <resource>%1</resource> object.
nl: Slaat alle recente wijzigingen op in het object <resource>%1</resource>.

[ctx: @info]
en: Discards all recent changes made in <resource>%1</resource> object.
nl: Negeert alle recente wijzigingen in het object <resource>%1</resource>.

en: Do you want to save changes?
nl: Wilt u de wijzigingen opslaan?

[ctx: opening is not allowed in "data view/design view/text view" mode]
en: opening is not allowed in "%1" mode
nl: openen is niet toegestaan in %1-modus

[ctx: @info]
en: Tab for <resource>%1</resource> (%2).
nl: Tabblad voor <resource>%1</resource> (%2).

[ctx: @info]
en: Tab for <resource>%1</resource>.
nl: Tabblad voor <resource>%1</resource>.

[ctx: @info Delete <objecttype> <objectname>?]
en: <para>Do you want to permanently delete the following object?<nl/><nl/>%1 <resource>%2</resource></para><para><note>If you click <interface>Delete</interface>, you will not be able to undo the deletion.</note></para>
nl: <para>Wilt u het volgende object permanent verwijderen?<nl/><nl/>%1 <resource>%2</resource></para><para><note>Als u <interface>Verwijderen</interface> kiest kunt u de verwijdering niet ongedaan maken.</note></para>

[ctx: @title:window Delete Object %1.]
en: Delete <resource>%1</resource>?
nl: <resource>%1</resource> verwijderen?

en: Could not delete object.
nl: Kan het object niet verwijderen.

[ctx: @info]
en: <para>Before renaming object <resource>%1</resource> it should be closed.</para><para>Do you want to close it?</para>
nl: <para>Alvorens object <resource>%1</resource> te hernoemen moet het gesloten worden.</para><para>Wilt u het sluiten?</para>

en: Close Window and Rename
nl: Venster sluiten en hernoemen

[ctx: @info]
en: Renaming object <resource>%1</resource> failed.
nl: Hernoemen van object <resource>%1</resource> is mislukt.

[ctx: @info]
en: Setting caption for object <resource>%1</resource> failed.
nl: Opschrift van object <resource>%1</resource> instellen is mislukt.

en: Compacting database file <filename>%1</filename> is not supported.
nl: Comprimeren van databasebestand <filename>"%1</filename> wordt niet ondersteund.

en: The current project has to be closed before compacting the database. It will be open again after compacting.
    
    Do you want to continue?
nl: Het huidige project moet gesloten worden voordat de database kan worden gecomprimeerd. Het project zal weer worden geopend als het comprimeren voltooid is.
    
    Wilt u doorgaan?

[ctx: @info]
en: Design of query <resource>%1</resource> that you want to export data from is changed and has not yet been saved. Do you want to use data from the changed query for exporting or from its original (saved) version?
nl: Ontwerp van query <resource>%1</resource> waarvan u gegevens wilt exporteren is gewijzigd en is nog niet opgeslagen. Wilt u gegevens van de gewijzigde query voor exporteren gebruiken of van zijn oorspronkelijke (opgeslagen) versie?

[ctx: @action:button Export query data]
en: Use the Changed Query
nl: Gebruik de gewijzigde query

[ctx: @action:button Export query data]
en: Use the Original Query
nl: Gebruik de oorspronkelijke query

en: Task-oriented toolbar. Groups commands using tabs.
nl: Taakgerichte werkbalk. Groepeert commando's met tabbladen.

[ctx: Report a bug or wish for Kexi application]
en: Report a &Bug or Wish...
nl: Een &bug of wens rapporteren...

en: Files a bug or wish for Kexi application.
nl: Rapporteert een bug of wens voor de Kexi-toepassing .

en: Activates a "What's This?" tool.
nl: Activeert een hulpmiddel "Wat is dit?".

en: Shows Kexi Handbook.
nl: Toont het handboek van Kexi.

en: Shows information about Kexi application.
nl: Toont informatie over Kexi-toepassing.

en: Shows information about KDE.
nl: Toont informatie over KDE.

en: Create
nl: Aanmaken

en: External Data
nl: Externe gegevens

en: Tools
nl: Hulpmiddelen

en: Form Design
nl: Formulierontwerp

en: Report Design
nl: Rapportontwerp

[ctx: @info]
en: Could not start <application>%1</application> application.
nl: Toepassing <application>%1</application> kan niet worden gestart.

[ctx: @info]
en: Command <command>%1</command> failed.
nl: Commando <command>%1</command> is mislukt.

en: Visit KEXI Facebook page at %1
nl: Bezoek de Facebookpagina van KEXI op %1

en: Visit KEXI Twitter page at %1
nl: Bezoek de Twitterpagina van KEXI op %1

en: Visit Calligra home page at %1
nl: Bezoek de website van Calligra op %1

[ctx: @info]
en: <para>Could not open icon resource file <filename>%1</filename>.</para><para><application>Kexi</application> will not start. Please check if <application>Kexi</application> is properly installed.</para>
nl: <para>Kon pictogramhulpmiddelbestand <filename>%1</filename> niet openen.</para><para><application>Kexi</application> zal niet starten. Controleer of <application>Kexi</application> juist is geïnstalleerd.</para>

[ctx: @info Tried to find files in <dir list>]
en: Tried to find in %1.
nl: Geprobeerd te zoeken in %1.

[ctx: @info]
en: Could not open icon resource file <filename>%1</filename>. Please check if <application>%2</application> is properly installed.
nl: Kon hulpbronbestand <filename>%1</filename> met pictogrammen niet openen. Controleer of <application>%2</application> juist is geïnstalleerd.

en: Search
nl: Zoeken

en: Try Again
nl: Opnieuw proberen

[ctx: @title:window]
en: New Project
nl: Nieuw project

[ctx: @info]
en: Kexi will create a new database project. Select blank database.
nl: Kexi zal een nieuw databaseproject aanmaken. Blanco database selecteren.

en: Blank Projects
nl: Blanco projecten

en: Blank database
nl: Blanco database

en: Database project without any objects
nl: Databaseproject zonder objecten

en: Contacts
nl: Contactpersonen

en: Movie catalog
nl: Catalogus voor films

en: Templates
nl: Sjablonen

[ctx: @title:window]
en: Storage Method
nl: Opslagmethode

[ctx: @info]
en: Select a storage method which will be used to store the new project.
nl: Selecteer een opslagmethode die voor het opslaan van het nieuwe project wordt gebruikt.

en: New database
nl: Nieuwe database

[ctx: @title:window]
en: Project Caption & Filename
nl: Project-opschrift & bestandsnaam

[ctx: @info]
en: Enter caption for the new project. Filename will be created automatically based on the caption. You can change the filename too.
nl: Voer het opschrift voor het nieuwe project in. De bestandsnaam zal automatisch worden aangemaakt gebaseerd op de opschrift. U kunt de bestandsnaam ook wijzigen.

en: Enter project caption.
nl: Project-opschrift invoeren.

[ctx: @info]
en: <para><filename>%1</filename> is a relative path.</para><para><note>Enter absolute path of a file to be created.</note></para>
nl: <para><filename>%1</filename> is een relatief pad.</para><para><note>Voer het absolute pad in van een aan te maken bestand.</note></para>

en: Enter a valid project filename. The file should be located on this computer.
nl: Voer een geldige bestandsnaam in. Het bestand zou op uw computer moeten staan.

[ctx: @info]
en: <para><filename>%1</filename> is a directory name.</para><para><note>Enter name of a file to be created.</note></para>
nl: <para><filename>%1</filename> is de naam van een map.</para><para><note>Voer de naam van een aan te maken bestand in.</note></para>

[ctx: @info]
en: <para>Could not create database file <filename>%1</filename>.</para><para><note>There is no permission to create this file. Pick another directory or change permissions so the file can be created.</note></para>
nl: <para>Kon het databasebestand <filename>%1</filename> niet aanmaken.</para><para><note>Er zijn onvoldoende toegangsrechten om het bestand aan te maken. Kies een andere map of wijzig de toegangsrechten zodat het bestand aangemaakt kan worden.</note></para>

[ctx: @title:window]
en: Creating Project
nl: Project aanmaken

[ctx: @info]
en: Please wait while the project is created.
nl: Wacht even terwijl het project wordt aangemaakt.

[ctx: @title:window]
en: Database Connection
nl: Databaseverbinding

[ctx: @info]
en: <para>Select database server's connection you wish to use to create a new Kexi project.</para><para>Here you may also add, edit or delete connections from the list.</para>
nl: <para>Selecteer de verbinding met een databaseserver die u wilt gebruiken bij het aanmaken van een nieuw Kexi-project.</para><para>>U kunt hier ook verbindingen in de lijst toevoegen, bewerken of verwijderen.</para>

[ctx: @title:window]
en: Project Caption & Database Name
nl: Project-opschrift & databasenaam

[ctx: @info]
en: Enter caption for the new project. Database name will be created automatically based on the caption. You can change the database name too.
nl: Voer het opschrift voor het nieuwe project in. De databasenaam zal automatisch worden aangemaakt gebaseerd op het opschrift. U kunt de databasenaam ook wijzigen.

[ctx: @info]
en: Existing project databases on <resource>%1 (%2)</resource> database server:
nl: Bestaande projectdatabases op databaseserver <resource>%1 (%2)</resource>:

en: Enter database name.
nl: Databasenaam invoeren.

en: Database with this name already exists. Do you want to delete it and create a new one?
nl: Een databasenaam met deze naam bestaat al. Wilt u het verwijderen en een nieuwe aanmaken?

en: Delete and Create New
nl: Verwijderen en nieuwe aanmaken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl)
en: <b>Select existing Kexi project file to open:</b>
nl: <b>Selecteer bestaand Kexi-projectbestand om te openen:</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_advanced)
en: &Advanced
nl: Ge&avanceerd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Click "Advanced" button if you want to find an existing project on a server rather than a file.
nl: Klik op de knop "Geavanceerd" als u een bestaand project op een server wilt openen in plaats van een bestand.

[ctx: @title:window]
en: Open Project
nl: Project openen

[ctx: @info]
en: Select project to open. You can choose project stored in file or on database server.
nl: Selecteer te openen project. u kunt kiezen uit een project opgeslagen in een bestand of op een databaseserver.

[ctx: @title:tab]
en: Projects Stored in File
nl: Projecten opgeslagen in een bestand

[ctx: @title:tab]
en: Projects Stored on Database Server
nl: Projecten opgeslagen op een databaseserver

[ctx: @info]
en: <para>Select database server's connection with project you wish to open.</para><para>Here you may also add, edit or delete connections from the list.</para>
nl: <para>Selecteer de verbinding met de databaseserver die u wilt gebruiken bij het openen.</para><para>U kunt hier ook verbindingen in de lijst toevoegen, bewerken of verwijderen.</para>

[ctx: @title:window]
en: Open Project on Database Server
nl: Project op een databaseserver openen

[ctx: @info]
en: Select project on database server <resource>%1 (%2)</resource> to open.
nl: Selecteer een te openen project op databaseserver <resource>%1 (%2)</resource>.

[ctx: @title:window]
en: Database Password
nl: Wachtwoord van database

[ctx: New Project Stored in File]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KexiCommandLinkButton, btn_file)
en: File
nl: Bestand

note: i18n: ectx: property (description), widget (KexiCommandLinkButton, btn_file)
en: New Project Stored in File
nl: Nieuw project opgeslagen in een bestand

note: i18n: ectx: property (description), widget (KexiCommandLinkButton, btn_server)
en: New Project Stored on Database Server
nl: Nieuw project opgeslagen op een databaseserver

en: Opened less than minute ago
nl: Minder dan een minuut geleden geopend

en: Opened 1 minute ago | Opened %1 minutes ago
nl[0]: 1 minuut geleden geopend
nl[1]: %1 minuten geleden geopend

en: Opened 1 hour ago | Opened %1 hours ago
nl[0]: 1 uur geleden geopend
nl[1]: %1 uur geleden geopend

en: Opened yesterday | Opened %1 days ago
nl[0]: Gisteren geopend
nl[1]: %1 dagen geleden geopend

en: Opened over a month ago | Opened %1 months ago
nl[0]: Meer dan een maand geleden geopend
nl[1]: Meer dan %1 maanden geleden geopend

en: Opened one year ago | Opened %1 years ago
nl[0]: Een jaar geleden geopend
nl[1]: %1 jaar geleden geopend

en: on local server
nl: op lokale server

[ctx: @info]
en: on <resource>%1</resource> server
nl: op <resource>%1</resource> server

[ctx: @info File database <file>]
en: File database <filename>%1</filename>
nl: Bestand van database <filename>%1</filename>

[ctx: <type> database, e.g. PostgreSQL database, MySQL database]
en: %1 database
nl: Database %1

en: Last opened on %1
nl: Laatst geopend op %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Project caption:
nl: Project-opschrift:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Project's database name:
nl: Databasenaam van het project:

[ctx: Plugin name]
en: Name:
nl: Naam:

[ctx: Plugin description]
en: Description:
nl: Beschrijving:

[ctx: Plugin version]
en: Version:
nl: Versie:

[ctx: Plugin fileName]
en: File:
nl: Bestand:

en: No Kexi plugins found.
nl: Geen Kexi-plug-ins gevonden.

en: Kexi plugins (%1):
nl: Kexi-plug-ins (%1):

en: No KDb database driver plugins found.
nl: Geen KDb-databasestuurprogramma-plug-ins gevonden.

en: KDb database driver plugins (%1):
nl: KDb-databasedriver-plug-ins (%1)

[ctx: @info]
en: <para>Could not read connection information from connection shortcut file <filename>%1</filename>.</para><para><note>Check whether the file has valid contents.</note></para>
nl: <para>Kan de verbindingsinformatie uit snelkoppelingsbestand <filename>%1</filename> niet lezen.</para><para><note>Controleer of de instellingen in het bestand geldig zijn.</note></para>

[ctx: Please don't translate the "type" word, it's constant.]
en: <icode>%1</icode> is not valid value for <icode>--type</icode> command-line option. Possible value can be <icode>%2</icode>, <icode>%3</icode> or <icode>%4</icode>
nl: <icode>%1</icode> is geen geldige waarde voor de opdrachtregeloptie <icode>--type</icode>. Mogelijke waarden kunnen zijn <icode>%2</icode>, <icode>%3</icode> of <icode>%4</icode>

en: Invalid port number <icode>%1</icode> specified.
nl: Ongeldig poortnummer <icode>%1</icode> gespecificeerd.

en: Could not open database. No database driver specified.
nl: Kon database niet openen. Geen databasestuurprogramma gevonden.

en: Could not start Kexi application this way.
nl: Kan Kexi-toepassing op deze manier niet starten.

[ctx: Please don't translate the "createdb" and "dropdb" words, these are constants.]
en: Both <icode>createdb</icode> and <icode>dropdb</icode> used in startup options.
nl: Zowel <icode>createdb</icode> als <icode>dropdb</icode> gebruikt in opties bij opstarten.

en: No project name specified.
nl: Geen projectnaam opgegeven.

[ctx: Please don't translate the <icode>user-mode</icode> and <icode>design-mode</icode> words, these are constants.]
en: Both <icode>user-mode</icode> and <icode>design-mode</icode> used in startup options.
nl: Zowel <icode>user-mode</icode> als <icode>design-mode</icode> gebruikt in de opties bij opstarten.

[ctx: @info]
en: Could not delete project. The file <filename>%1</filename> does not exist.
nl: Kon project niet verwijderen. Het bestand <filename>%1</filename> bestaat niet.

[ctx: @info]
en: Could not open shortcut file <filename>%1</filename>.
nl: Kon snelkoppelingsbestand <filename>%1</filename> niet openen.

[ctx: @info]
en: Could not open connection data file <filename>%1</filename>.
nl: Kan het gegevensbestand voor verbindingen <filename>%1</filename> niet openen.

en: You have specified a few database objects to be opened automatically, using startup options.
    These options will be ignored because they are not available while creating or dropping projects.
nl: U hebt bij de opstartopties een aantal databaseobjecten opgegeven om automatisch te laten openen.
    Deze opties zullen genegeerd worden omdat ze niet beschikbaar zijn tijdens het aanmaken en laten vervallen van projecten.

[ctx: @info]
en: Project <resource>%1</resource> created successfully.
nl: Project <resource>%1</resource> succesvol aangemaakt.

[ctx: @info]
en: Project <resource>%1</resource> dropped successfully.
nl: Project <resource>%1</resource> succesvol vervallen.

[ctx: @info]
en: Could not open file. Missing filename.
nl: Kon bestand niet openen. Bestandsnaam ontbreekt.

[ctx: @info]
en: Could not open file. The file <filename>%1</filename> does not exist.
nl: Kon bestand niet openen. Het bestand <filename>%1</filename> bestaat niet.

[ctx: @info]
en: <para>Could not open file <filename>%1</filename> for reading.</para><para><note>Check the file's permissions and whether it is already opened and locked by another application.</note></para>
nl: <para>Kon bestand <filename>%1</filename> niet voor lezen openen.</para><para><note>Controleer de toegangsrechten voor het bestand en of het reeds door een andere toepassing is geopend.</note></para>

[ctx: @info]
en: <para>Could not open project.</para><para>The file <filename>%1</filename> is not readable. Check the file's permissions and whether it is already opened and locked by another application.</para>
nl: <para>Kon project niet openen.</para><para>Het bestand <filename>%1</filename> is niet te lezen. Controleer de toegangsrechten voor het bestand en of het reeds door een andere toepassing is geopend.</para>

[ctx: @info]
en: <para><filename>%1</filename> is an external file of type <resource>%2</resource>.</para><para>Do you want to import the file as a Kexi project?</para>
nl: <para><filename>%1</filename> is een extern bestand van type <resource>%2</resource>.</para><para>Wilt u het bestand als Kexi-project importeren?</para>

en: Open External File
nl: Extern bestand openen

[ctx: @action:button Import File]
en: Import...
nl: Importeren...

[ctx: @info]
en: The project file <filename>%1</filename> is recognized as compatible with <resource>%2</resource> database driver, while you have asked for <resource>%3</resource> database driver to be used.
    Do you want to use <resource>%4</resource> database driver?
nl: Het projectbestand <filename>%1</filename> wordt herkend als compatibel met databasestuurprogramma <resource>%2</resource>, terwijl u vroeg om databasestuurprogramma <resource>%3</resource> te gebruiken.
    Wilt u database stuurprogramma <resource>%4</resource> gebruiken?

en: Possible problems: %1
nl: Mogelijke problemen: %1

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> is not recognized as being supported by Kexi.
nl: Het bestand <filename>%1</filename> wordt niet herkend als een door Kexi ondersteund bestandstype.

[ctx: @info]
en: <para>Could not find plugin supporting for this file type.</para><para>Detected MIME type is <resource>%1</resource>%2.</para>
nl: <para>De plug-in voor ondersteuning van dit bestandstype is niet gevonden.</para><para>Gedetecteerd MIME-type is <resource>%1</resource>%2.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Could not find plugin supporting for this file type.</para><para>Detected MIME type is <resource>%1</resource>%2.</para><para>%3</para>
nl: <para>De plug-in voor ondersteuning van dit bestandstype is niet gevonden.</para><para>Gedetecteerd MIME-type is <resource>%1</resource>%2.</para><para>%3</para>

en: Could not load list of available projects for <resource>%1</resource> database server.
nl: Het laden van de lijst van beschikbare projecten voor databaseserver <resource>%1</resource> is mislukt.

en: Failed saving connection data to <filename>%1</filename> file.
nl: Verbindingsgegevens opslaan in bestand <filename>%1</filename> is mislukt.

[ctx: @title:window]
en: Welcome to Kexi
nl: Welkom bij Kexi

[ctx: @info]
en: Select one of the recently used projects to open.
nl: Selecteer één van de recent gebruikte projecten om te openen.

[ctx: @info donate to the project]
en: <title>Kexi may be totally free, but its development is costly.</title><para>Power, hardware, office space, internet access, traveling for meetings - everything costs.</para><para>Direct donation is the easiest and fastest way to efficiently support the Kexi Project. Everyone, regardless of any degree of involvement can do so.</para><para>What do you receive for your donation? Kexi will become more feature-full and stable as contributors will be able to devote more time to Kexi. Not only you can expect new features, but you can also have an influence on what features are added!</para><para>Currently we are accepting donations through <emphasis>BountySource</emphasis> (a funding platform for open-source software) using secure PayPal, Bitcoin and Google Wallet transfers.</para><para>Contact us at <link url='https://community.kde.org/Kexi/Contact'>https://community.kde.org/Kexi/Contact</link> for more information.</para><para>Thanks for your support!</para>
nl: <title>Kexi is geheel vrij, maar de ontwikkeling is kostbaar.</title><para>Energie, hardware, kantoorruimte, internettoegang, reizen naar bijeenkomsten - alles bevat kosten.</para><para>Directe donaties is de gemakkelijkste en snelste manier om efficient het Kexi Project te ondersteunen. Iedereen, ongeacht de mate van deelneming kan dat doen.</para><para>Wat ontvangt u voor uw donatie? Kexi zal meer functies krijgen en meer stabiel zijn als medewerkers in staat zijn om meer tijd aan Kexi te besteden. Niet alleen kunt u nieuwe functies verwachten, maar u kunt ook invloed hebben op welke functies worden toegevoegd!</para><para>Op dit moment kunnen we donaties via <emphasis>BountySource</emphasis> ontvangen (een platform voor fondsen voor open-source software) met betalingen via secure PayPal, Bitcoin en Google Wallet.</para><para>Neem contact met ons op via <link url='http://community.kde.org/Kexi/Contact'>https://community.kde.org/Kexi/Contact</link> voor meer informatie.</para><para>Hartelijk dank voor uw ondersteuning!</para>

en: Donate to the Project
nl: Aan het project doneren

[ctx: @action:button Go to Donation]
en: Proceed to the Donation Web Page
nl: Verder gaan naar de webpagina over doneren

[ctx: Do not donate now]
en: Not Now
nl: Niet nu

en: Column %1
nl: Kolom %1

en: Primary Key
nl: Primaire sleutel

[ctx: @title:window]
en: Advanced Import Options
nl: Geavanceerde import-opties

en: <title>Text encoding for Microsoft Access database</title>
    <para>Database file <filename>%1</filename> appears to be created by a version of Microsoft Access older than 2000.</para><para>In order to properly import national characters, you may need to choose a proper text encoding if the database was created on a computer with a different character set.</para>
nl: <title>Textcodering voor Microsoft Access database</title>
    <para>Databasebestand <filename>%1</filename> lijkt te zijn gemaakt met een versie ouder dan Microsoft Access 2000.</para> <para>Om internationale tekens juist te importeren dient u aan te geven welke tekenset er gebruikt is als de database is gemaakt op een computer die een afwijkende tekenset gebruikt.</para>

en: Text encoding:
nl: Tekstcodering:

en: Always use this encoding in similar situations
nl: Altijd deze codering gebruiken in overeenkomstige situaties

[ctx: @info]
en: <resource>%1</resource> name is already used by an existing table. Enter different table name to continue.
nl: De naam <resource>%1</resource> is al gebruikt door een bestaande tabel. Voer een andere tabelnaam om door te gaan.

en: Name Already Used
nl: Naam is al in gebruik

[ctx: @info]
en: <para>Table Importing Assistant allows you to import a table from an existing database into the current Kexi project.</para><para>Click <interface>Next</interface> button to continue or <interface>Cancel</interface> button to exit this assistant.</para>
nl: <para>Assistent Tabel importeren stelt u in staat om een tabel te importeren uit een bestaande database in het huidige Kexi-project.</para><para>Klik op de knop <interface>Volgende</interface> om door te gaan of op de knop <interface>Annuleren</interface> om deze assistent te verlaten.</para>

en: Welcome to the Table Importing Assistant
nl: Welkom bij assistent Tabel importeren

en: Select Location for Source Database
nl: Selecteer de locatie van de brondatabase

en: Select Source Database
nl: Brondatabase selecteren

en: Select the Table to Import
nl: Selecteer de te importeren tabel

en: Advanced Options
nl: Geavanceerde opties

en: Importing
nl: Importeren

en: Alter the Detected Table Design
nl: Het gedetecteerde tabelontwerp veranderen

en: Processing Import
nl: Geïmporteerde bewerken

en: Open imported table
nl: Geïmporteerde tabel openen

en: Success
nl: Succes

en: Select source database you wish to import:
nl: Selecteer brondatabase die u wilt importeren:

[ctx: @info]
en: Could not import table <resource>%1</resource>. Select different table or cancel importing.
nl: Kon tabel <resource>%1</resource> niet importeren. Selecteer een andere tabel of annuleer het importeren.

[ctx: @info]
en: No data has been found in table <resource>%1</resource>. Select different table or cancel importing.
nl: Geen gegevens gevonden in tabel <resource>%1</resource>. Selecteer een andere tabel of annuleer het importeren.

[ctx: @info Table import wizard, final message]
en: <para>All required information has now been gathered. Click <interface>Next</interface> button to start importing table <resource>%1</resource>.</para><para><note>Depending on size of the table this may take some time.</note></para>
nl: <para>Alle noodzakelijke informatie is nu bekend. Klik op de knop <interface>Volgende</interface> om te beginnen met importeren van tabel <resource>%1</resource>.</para><para><note>Afhankelijk van de afmeting van de tabel kan dit enige tijd duren.</note></para>

[ctx: @info]
en: Please wait while the table is imported.
nl: Wacht even terwijl de tabel wordt geïmporteerd.

[ctx: @info]
en: Table <resource>%1</resource> has been imported.
nl: Tabel <resource>%1</resource> is geïmporteerd.

en: Failure
nl: Fout

en: An error occurred.
nl: Er is een fout opgetreden.

en: No appropriate migration driver found.
nl: Geen toepasselijke migratie-driver gevonden.

en: No project available.
nl: Geen project beschikbaar.

en: No table was selected to import.
nl: Er is geen tabel om te importeren.

[ctx: @info]
en: Unable to create table <resource>%1</resource>.
nl: Kan tabel <resource>%1</resource> niet aanmaken.

[ctx: @title:window]
en: Import Database
nl: Database importeren

[ctx: @info]
en: Database Importing Assistant is about to import <resource>%1</resource> database (connection <resource>%2</resource>) into a KEXI project.
nl: Assistent Database importeren gaat database <resource>%1</resource> (verbinding <resource>%2</resource>) in een KEXI-project importeren.

[ctx: @info]
en: Database Importing Assistant is about to import <filename>%1</filename> file of type <resource>%2</resource> into a KEXI project.
nl: Assistent Database importeren gaat bestand <filename>%1</filename> van type <resource>%2</resource> in een KEXI-project importeren.

[ctx: @info]
en: Database Importing Assistant allows you to import an existing database into a KEXI project.
nl: Met de assistent Database importeren kunt u een bestaande database in een KEXI-project importeren.

[ctx: @info]
en: <para>Click <interface>Next</interface> button to continue or <interface>Cancel</interface> button to exit this assistant.</para>
nl: <para>Klik op de knop <interface>Volgende</interface> om door te gaan of op de knop <interface>Annuleren</interface> om deze assistent te verlaten.</para>

en: Welcome to the Database Importing Assistant
nl: Welkom bij de assistent Database importeren

en: Destination database type:
nl: Type van bestemmingsdatabase:

en: Database project stored in a file
nl: Databaseproject opgeslagen in een bestand

en: Database project stored on a server
nl: Databaseproject opgeslagen op een server

en: Select Destination Database Type
nl: Selecteer type van bestemmingsdatabase

en: Destination project's caption:
nl: Opschrift van bestemmingsproject:

en: Destination project's name:
nl: Naam van bestemmingsproject:

en: Enter Destination Database Project's Caption
nl: Opschrift van project van bestemmingsdatabase

en: Select Location for Destination Database Project
nl: Locatie van project voor bestemmingsdatabase selecteren

[ctx: Scope of import]
en: Structure and data
nl: Structuur en gegevens

[ctx: Scope of import]
en: Structure only
nl: Alleen structuur

en: Select Scope of Import
nl: De scope van het importeren selecteren

en: Open imported project
nl: Geïmporteerd project openen

[ctx: @info]
en: <para>No new database name was entered.</para>
nl: <para>Er is geen nieuwe databasenaam ingevoerd.</para>

[ctx: @info]
en: %1<para>Source database is the same as destination.</para>
nl: %1<para>Brondatabase is hetzelfde als bestemming.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Following issues were found with the data you entered:</para>%1<para>Please click <interface>Back</interface> button and correct these issues.</para>
nl: <para>Het volgende probleem is gevonden met de gegevens die u invoerde:</para>%1<para>Druk op <interface>Terug</interface> en corrigeer deze problemen.</para>

[ctx: @info]
en: <para>All required information has now been gathered. Click <interface>Next</interface> button to start importing.</para><para><note>Depending on size of the database this may take some time.</note></para>
nl: <para>Alle noodzakelijke informatie is nu bekend. Klik op <interface>Volgende</interface> om te beginnen met importeren.</para><para><note>Afhankelijk van de afmeting van de database kan dit enige tijd duren.</note></para>

[ctx: @info (don't add tags around %1, it's done already)]
en: <para>Database %1 already exists.</para><para>Do you want to replace it with a new one?</para>
nl: <para>Database %1 bestaat al.</para><para>Wilt u het vervangen door een nieuwe?</para>

[ctx: @action:button Replace Database]
en: &Replace
nl: Ve&rvangen

[ctx: @info]
en: <para>Import failed.</para><para>%1</para><para>%2</para><para>You can click <interface>Back</interface> button and try again.</para>
nl: <para>Importeren mislukt.</para><para>%1</para><para>%2</para><para>Klik op <interface>Terug</interface> om het nogmaals te proberen.</para>

en: Select source database filename.
nl: Selecteer databasebestandsnaam.

en: Select source database.
nl: Selecteer brondatabase.

en: Could not import database. This type is not supported.
nl: Kan database niet importeren. Type wordt niet ondersteund.

[ctx: @info]
en: Could not import database <resource>%1</resource>. This type is not supported.
nl: Kon de database <resource>%1</resource> niet importeren. Type wordt niet ondersteund.

en: Importing in progress...
nl: Bezig met importeren...

[ctx: @info]
en: Database has been imported into Kexi project <resource>%1</resource>.
nl: Database is geïmporteerd in het Kexi-project <resource>%1</resource>.

en: No help is available for this page.
nl: Geen help beschikbaar voor deze pagina.

en: Here you can choose the location to import data from.
nl: Hier kunt u de locatie van de te importeren gegevens kiezen.

en: Here you can choose the actual database to import data from.
nl: Hier kunt u de eigenlijke database met de te importeren gegevens kiezen.

en: Here you can choose the location to save the data.
nl: Hier kunt u de locatie om de gegevens op te slaan selecteren.

en: Here you can choose the location to save the data in and the new database name.
nl: Hier kunt u de locatie kiezen om de gegevens in de nieuwe database op te slaan.

[ctx: @info]
en: Could not create database <resource>%1</resource>.
nl: Kan database <resource>%1</resource> niet aanmaken.

en: Could not connect to database %1.
nl: Kon niet verbinden met database %1

en: Could not get a list of table names for database %1.
nl: Kan geen lijst van tabelnamen uit database %1 verkrijgen.

en: No tables have been found in database %1.
nl: Geen tabellen gevonden in database %1.

[ctx: @info]
en: Could not import project from database %1. Error reading table <resource>%2</resource>.
nl: Kan geen project importeren uit database %1. Fout bij het lezen van tabel <resource>%2</resource>.

[ctx: @info]
en: Could not import table <resource>%1</resource>.
nl: Kon tabel <resource>%1</resource> niet importeren.

en: Could not import project from data source %1.
nl: Kon geen project importeren uit gegevensbron %1.

[ctx: @info]
en: Could not copy table <resource>%1</resource> to destination database.
nl: Kon tabel <resource>%1</resource> niet kopiëren naar doeldatabase.

en: Could not import data from data source %1.
nl: Kon geen gegevens importeren uit gegevensbron %1.

[ctx: @title:window]
en: Field Type
nl: Veldtype

[ctx: @info]
en: The data type for field <resource>%1</resource> could not be determined. Please select one of the following data types.
nl: Het gegevenstype voor <resource>%1</resource> kan niet worden bepaald. Selecteer één van de volgende gegevenstypes.

en: Could not find any migration database drivers.
nl: Kon geen databasestuurprogramma voor migratie vinden.

en: No data source could be assigned for this widget.
nl: Kan geen gegevensbron toewijzen aan dit element.

en: No data source could be assigned for multiple widgets.
nl: Kan geen gegevensbron toewijzen aan meerdere elementen.

[ctx: Table Field or Query Field]
en: Widget's data source:
nl: Gegevensbron van widget:

en: Form's data source:
nl: Gegevensbron van formulier:

en: Go to selected form's data source
nl: Ga naar geselecteerde gegevensbron van formulier

en: Goes to selected form's data source
nl: Ga naar geselecteerde gegevensbron van formulier

en: Data Source
nl: Gegevensbron

en: Frame Color
nl: Framekleur

en: Pointer
nl: Aanwijzer

en: Snap to Grid
nl: Aan raster koppelen

en: Style
nl: Stijl

en: Set the current view style.
nl: Stel de huidige stijl van het beeld in

en: Show Form UI Code
nl: Formulier UI-code laten zien

en: Set form's data source to <resource>%1</resource>
nl: Gegevensbron van formulier instellen op <resource>%1</resource>

[ctx: @title:window]
en: Form's UI Code
nl: Formulier UI-code

en: Current
nl: Huidige

en: Original
nl: Oorspronkelijk

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: form
nl: formulier

[ctx: tooltip]
en: Create new form
nl: Nieuw formulier aanmaken

[ctx: what's this]
en: Creates new form.
nl: Maakt een nieuw formulier aan.

en: Clear Widget Contents
nl: Elementinhoud wissen

en: Edit Tab Order...
nl: Tabvolgorde bewerken...

note: i18n("Edit Pixmap Collection"), koIconName("icons"), 0, "formpart_pixmap_collection"); i18n("Edit Form Connections"), koIconName("connections"), 0, "formpart_connections");
en: Bring Widget to Front
nl: Element naar voorgrond verplaatsen

en: Send Widget to Back
nl: Element naar achteren verplaatsen

en: Align Widgets Position
nl: Elementen uitlijnen

en: To Left
nl: Aan linkerrand

en: To Right
nl: Aan rechterrand

en: To Top
nl: Aan bovenrand

en: To Bottom
nl: Aan onderrand

en: To Grid
nl: Aan raster

en: Adjust Widgets Size
nl: Grootte van widgets aanpassen

en: To Fit
nl: Passend

en: To Shortest
nl: Aan kortste

en: To Tallest
nl: Aan langste

en: To Narrowest
nl: Aan smalste

en: To Widest
nl: Aan breedste

[ctx: @info]
en: Design of form <resource>%1</resource> has been modified.
nl: Formulierontwerp <resource>%1</resource> is gewijzigd.

[ctx: @info]
en: Form <resource>%1</resource> already exists.
nl: Formulier <resource>%1</resource> bestaat al.

en: Widgets
nl: Elementen

[ctx: @info]
en: Form <resource>%1</resource>
nl: Formulier <resource>%1</resource>

en: Click to show actions for this image box
nl: Klik om de acties voor het afbeeldingsvak te tonen

en: Click to show actions for <interface>%1</interface> image box
nl: Klik om de acties voor afbeeldingsvak <interface>%1</interface> te tonen

[ctx: Unbound Image Box]
en: %1 (unbound)
nl: %1 (niet verbonden)

[ctx: Unbound Image Box]
en: %1
    (unbound)
nl: %1
    (niet verbonden)

[ctx: Form widget]
en: Form
nl: Formulier

[ctx: A prefix for identifiers of forms. Based on that, identifiers such as form1, form2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: form
nl: formulier

en: A form widget
nl: Een formulier-widget

[ctx: Text Box widget]
en: Text Box
nl: Tekstvak

[ctx: A prefix for identifiers of text box widgets. Based on that, identifiers such as textBox1, textBox2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: textBox
nl: tekstvak

en: A widget for entering and displaying line of text text
nl: Een widget om tekst in te voeren en te tonen

[ctx: Text Editor widget]
en: Text Editor
nl: Teksteditor

[ctx: A prefix for identifiers of text editor widgets. Based on that, identifiers such as textEditor1, textEditor2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: textEditor
nl: tekstbewerker

en: A multiline text editor
nl: Een multiregel teksteditor

en: A widget for displaying text
nl: Een element om tekst af te beelden

[ctx: Image Box widget]
en: Image Box
nl: Afbeeldingsvak

[ctx: A prefix for identifiers of image box widgets. Based on that, identifiers such as image1, image2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: image
nl: afbeelding

en: A widget for displaying images
nl: Een element om afbeeldingen te laten zien

[ctx: Combo Box widget]
en: Combo Box
nl: Keuzelijst

[ctx: A prefix for identifiers of combo box widgets. Based on that, identifiers such as comboBox1, comboBox2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: comboBox
nl: combinatielijst

en: A combo box widget
nl: Een combinatielijstelement

[ctx: Check Box widget]
en: Check Box
nl: Keuzevakje

[ctx: A prefix for identifiers of combo box widgets. Based on that, identifiers such as checkBox1, checkBox2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: checkBox
nl: keuzevakje

en: A check box with text label
nl: Een keuzevakje met label

[ctx: Button widget]
en: Button
nl: Knop

[ctx: A prefix for identifiers of button widgets. Based on that, identifiers such as button1, button2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: button
nl: knop

en: A button for executing actions
nl: Een knop om acties uit te laten voeren

[ctx: Link Button widget]
en: Link Button
nl: Koppelingsknop

[ctx: A prefix for identifiers of link button widgets. Based on that, identifiers such as linkButton1, linkButton2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: linkButton
nl: koppelingsKnop

en: A Link button for executing actions
nl: Een koppelingsknop om acties uit te laten voeren

[ctx: Slider widget]
en: Slider
nl: Schuifregelaar

[ctx: A prefix for identifiers of slider widgets. Based on that, identifiers such as slider1, slider2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: slider
nl: schuifregelaar

en: A Slider widget
nl: Een widget voor schuifregelaar

[ctx: Progress Bar widget]
en: Progress Bar
nl: Voortgangsbalk

[ctx: A prefix for identifiers of progress bar widgets. Based on that, identifiers such as progressBar1, progressBar2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: progressBar
nl: voortgangsbalk

en: A Progress Bar widget
nl: Een widget voor een voortgangsbalk

en: Line
nl: Lijn

[ctx: A prefix for identifiers of line widgets. Based on that, identifiers such as line1, line2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: line
nl: lijn

en: A line to be used as a separator
nl: Een lijn die als scheiding kan worden gebruikt

en: Insert &Horizontal Line
nl: &Horizontale lijn invoegen

en: Insert &Vertical Line
nl: Een &verticale lijn invoegen

[ctx: Date Picker widget]
en: Date Picker
nl: Datumkiezer

[ctx: A prefix for identifiers of date picker widgets. Based on that, identifiers such as datePicker1, datePicker2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: datePicker
nl: datumKiezer

en: A Date Picker widget
nl: Een widget voor datumkiezer

[ctx: Property: Echo mode for Line Edit widget eg. Normal, NoEcho, Password]
en: Echo Mode
nl: Echomodus

en: Indent
nl: Inspringen

en: Inverted
nl: Geïnverteerd

en: Format
nl: Opmaak

en: Orientation
nl: Oriëntatie

en: Text Direction
nl: Tekstrichting

en: Text Visible
nl: Tekst zichtbaar

en: Value
nl: Waarde

en: Date
nl: Datum

en: Arrow Visible
nl: Pijl zichtbaar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, descGroupBox)
en: Description
nl: Beschrijving

[ctx: Property of slider widgets]
en: Page Step
nl: Paginastap

[ctx: Property of slider widgets]
en: Single Step
nl: Enkele stap

[ctx: Property of slider widgets]
en: Tick Interval
nl: Interval tussen tikken

[ctx: Property of slider widgets]
en: Tick Position
nl: Tikpositie

en: Show Editor
nl: Bewerker tonen

en: Form Name
nl: Formuliernaam

en: On Click
nl: Bij klik

en: On Click Option
nl: Bij klik optie

en: Auto Tab Order
nl: Automatische Tabvolgorde

en: Spell Checking
nl: Spellingcontrole

en: Line Wrap At
nl: Regels afbreken op

en: Line Wrap Mode
nl: Modus regels afbreken

en: Spell Checking Language
nl: Taal van spellingcontrole

en: Editor Type
nl: Bewerkertype

[ctx: AutoField editor's type]
en: Multiline Text
nl: Meerregelige tekst

[ctx: AutoField editor's type]
en: Drop-Down List
nl: Keuzelijst

[ctx: AutoField editor's type]
en: Image
nl: Afbeelding

[ctx: Possible value of slider widget's "Tick position" property]
en: No Ticks
nl: Geen tikken

[ctx: Possible value of slider widget's "Tick position" property]
en: Above
nl: Boven

[ctx: Possible value of slider widget's "Tick position" property]
en: Left
nl: Links

[ctx: Possible value of slider widget's "Tick position" property]
en: Below
nl: Onder

[ctx: Possible value of slider widget's "Tick position" property]
en: Right
nl: Rechts

[ctx: Possible value of slider widget's "Tick position" property]
en: Both Sides
nl: Beide kanten

en: Size
nl: Grootte

en: Image
nl: Afbeelding

en: Scaled Contents
nl: Passende inhoud

[ctx: Property: Smoothing when contents are scaled]
en: Smoothing
nl: Gladstrijken

[ctx: Property: Keep Aspect Ratio (keep short)]
en: Keep Ratio
nl: Verhouding behouden

[ctx: Drop-Down Button for Image Box Visible (a property name, keep the text narrow!)]
en: Drop-Down
    Button Visible
nl: Uitvouwknop
    zichtbaar

[ctx: Property: Checked checkbox]
en: Checked
nl: Geactiveerd

[ctx: Property: Tristate checkbox]
en: Tristate
nl: Driewaardig

[ctx: Value of "Tristate" property in checkbox: default]
en: Default
nl: Standaard

[ctx: Value of "Tristate" property in checkbox: yes]
en: Yes
nl: Ja

[ctx: Value of "Tristate" property in checkbox: no]
en: No
nl: Nee

[ctx: Editable combobox]
en: Editable
nl: Bewerkbaar

[ctx: Property: Button is checkable]
en: On/Off
nl: Aan/uit

[ctx: Property: Button]
en: Auto Repeat
nl: Automatisch herhalen

[ctx: Property: Auto Repeat Button's Delay]
en: Auto Rep. Delay
nl: Vertr. in auto-herhalen

[ctx: Property: Auto Repeat Button's Interval]
en: Auto Rep. Interval
nl: Interval bij auto-herhalen

[ctx: Property: Button is flat]
note: i18n("Auto Default")); unused (too advanced) setPropertyDescription("default", xi18nc("Property: Button is default", "Default"));
en: Flat
nl: Vlak

[ctx: Type of hyperlink]
en: Hyperlink Type
nl: Type van hyperlink

[ctx: Tool used for opening a hyperlink]
en: Hyperlink Tool
nl: Hulpmiddel voor hyperlink

[ctx: Allow to open remote hyperlinks]
en: Remote Hyperlink
nl: Hyperlink op een andere computer

[ctx: Allow to open executables]
en: Executable Hyperlink
nl: Uitvoerbare hyperlink

[ctx: Hyperlink type, NoHyperlink]
en: No Hyperlink
nl: Geen hyperlink

[ctx: Hyperlink type, StaticHyperlink]
en: Static
nl: Statisch

[ctx: Hyperlink type, DynamicHyperlink]
en: Dynamic
nl: Dynamisch

[ctx: Hyperlink tool, DefaultTool]
en: Default
nl: Standaard

[ctx: Hyperlink tool, MailerTool]
en: Mailer
nl: E-mailprogramma

en: Text Format
nl: Tekstopmaak

[ctx: For Text Format]
en: Plain
nl: Plat

[ctx: property: Can open external links in label]
en: Open Ext. Links
nl: Open ext. koppelingen

[ctx: Property: line edit's placeholder text]
en: Placeholder Text
nl: Tekst van plaatshouder

[ctx: Property: Clear Button Enabled]
en: Clear Button
nl: Schoonmaakknop

[ctx: Property: Password Mode for line edit]
en: Password Mode
nl: Wachtwoordmodus

[ctx: Property: Squeezed Text Mode for line edit]
en: Squeezed Text
nl: Tekst samendrukken

en: Tab Stop Width
nl: Breedte tabstop

en: Tab Changes Focus
nl: Tab wijzigt focus

en: Word Wrap Policy
nl: Wijze van woordafbreking

[ctx: Property: For Word Wrap Policy]
en: At Word Boundary
nl: Bij woordgrens

[ctx: Property: For Word Wrap Policy]
en: Anywhere
nl: Overal

[ctx: Property: For Word Wrap Policy]
en: At Word Boundary If Possible
nl: Bij woordgrens indien mogelijk

en: Word Wrapping
nl: Woordafbreking

en: Word Wrap Position
nl: Woordafbreekpositie

[ctx: Property: For Word Wrap Position]
en: None
nl: Geen

[ctx: Property: For Word Wrap Position]
en: Widget's Width
nl: Breedte widget

[ctx: Property: For Word Wrap Position]
en: In Pixels
nl: In pixels

[ctx: Property: For Word Wrap Position]
en: In Columns
nl: In kolommen

en: Links Underlined
nl: Onderstrepen van koppelingen

en: Horizontal Scroll Bar
nl: Horizontale schuifbalk

en: Vertical Scroll Bar
nl: Verticale schuiflbalk

[ctx: Property: Show Scroll Bar As Needed]
en: As Needed
nl: Indien nodig

[ctx: Property: Scroll Bar Always Off]
en: Always Off
nl: Altijd uit

[ctx: Property: Scroll Bar Always On]
en: Always On
nl: Altijd aan

[ctx: Property: Text Edit accepts rich text]
en: Rich Text
nl: Opgemaakte tekst

en: Tab Widget
nl: Tabwidget

en: A widget to display multiple pages using tabs
nl: Een widget om meerdere pagina's met behulp van tabbladen weer te geven

en: A frame widget
nl: Een frame-element

en: Group Box
nl: Groepvak

[ctx: A prefix for identifiers of group box widgets. Based on that, identifiers such as groupBox1, groupBox2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: groupBox
nl: groepVak

en: A container to group some widgets
nl: Een container om enkele widgets mee te groeperen

[ctx: 'Title' property for group box]
en: Title
nl: Titel

[ctx: 'Flat' property for group box]
en: Flat
nl: Vlak

en: Auto-hide Tabs
nl: Tabbladen die automatisch zich verbergen

en: Tab Position
nl: Tabbladpositie

[ctx: 'Current page' property for tab widget]
en: Current Page
nl: Huidige pagina

en: Tab Shape
nl: Tabvorm

[ctx: Tab Widget's Elide Mode property]
en: Elide Mode
nl: Elide-modus

[ctx: Tab Widget's property: true if can use scroll buttons]
en: Scroll Buttons
nl: Schuifknoppen

en: Closable Tabs
nl: Te sluiten tabbladen

en: Movable Tabs
nl: Verplaatsbare tabbladen

en: Document Mode
nl: Documentmodus

[ctx: Property value for Tab Shape]
en: Rounded
nl: Afgerond

[ctx: Property value for Tab Shape]
en: Triangular
nl: Driehoekig

en: &Image
nl: Afbeeld&ing

en: &Assign Action...
nl: &Actie toewijzen...

[ctx: default indent value]
en: default
nl: standaard

[ctx: Add page to tab widget]
en: Add Page
nl: Pagina toevoegen

[ctx: Delete tab widget's page]
en: Delete Page
nl: Pagina verwijderen

[ctx: Rename tab widget's page]
en: Rename Page...
nl: Pagina hernoemen...

[ctx: @window:title]
en: New Page Title
nl: Nieuwe paginatitel

en: Enter a new title for the current page:
nl: Nieuwe titel voor de huidige pagina:

[ctx: Add page to a stacked widget]
en: Add Page...
nl: Pagina toevoegen...

[ctx: Delete page from a stacked widget]
en: Delete Page
nl: Pagina verwijderen

[ctx: Go to Previous Page of a Stacked Widget]
en: Go to Previous Page
nl: Naar vorige pagina springen

[ctx: Go to Next Page of a Stacked Widget]
en: Go to Next Page
nl: Naar volgende pagina springen

[ctx: Edit rich text for a widget]
en: Edit Rich Text
nl: Opgemaakte tekst bewerken

en: Copy
nl: Kopiëren

en: Export
nl: Exporteren

[ctx: @title:window]
en: Copy Data From Table to Clipboard
nl: Kopiëren gegevens van tabel naar klembord

en: Copying data from table:
nl: Gegevens kopiëren uit tabel:

[ctx: @title:window]
en: Export Data From Table to CSV File
nl: Gegevens van tabel naar CSV-bestand exporteren

en: Exporting data from table:
nl: Gegevens exporteren uit tabel:

[ctx: @title:window]
en: Copy Data From Query to Clipboard
nl: Gegevens van query naar klembord kopiëren

[ctx: @title:window]
en: Export Data From Query to CSV File
nl: Gegevens van query naar CSV-bestand exporteren

en: Exporting data from query:
nl: Gegevens exporteren uit query:

en: Could not open data for exporting.
nl: Kan geen gegevens openen om te exporteren.

en: (rows: %1, columns: %2)
nl: (rijen: %1, kolommen: %2)

en: (columns: %1)
nl: (kolommen: %1)

en: Enter Name of File You Want to Save Data To
nl: Geef de naam van het bestand waarin u de gegevens wilt opslaan

en: To CSV file:
nl: Naar CSV-bestand:

en: To clipboard.
nl: Naar klembord.

en: Show Options &gt;&gt;
nl: Opties tonen &gt;&gt;

en: Delimiter:
nl: Scheidingsteken:

en: Text quote:
nl: Tekstaanhaling:

en: Add column names as the first row
nl: Kolomnamen als de eerste record toevoegen

en: Defaults
nl: Standaardinstellingen

en: Always use above options for copying
nl: Altijd de bovenstaande opties voor kopiëren gebruiken

en: Always use above options for exporting
nl: Altijd de bovenstaande instellingen voor export gebruiken

en: Copying
nl: Kopiëren

en: Exporting
nl: Exporteren

en: Hide Options &lt;&lt;
nl: Opties verbergen &lt;&lt;

en: no
nl: nee

en: false
nl: onwaar

[ctx: @title:window]
en: Import CSV Data From File
nl: CSV-gegevens uit bestand importeren

[ctx: @title:window]
en: Paste CSV Data From Clipboard
nl: CVS-gegevens uit klembord plakken

[ctx: @action:button Import CSV]
en: &Import...
nl: &Importeren...

en: Data set contains no rows. Do you want to import empty table?
nl: Gegevensbron bevat geen rijen. Wilt u een lege tabel importeren?

en: No database connection available.
nl: Geen databaseverbinding beschikbaar.

en: Please choose other name.
nl: Voer een andere naam in.

[ctx: @info]
en: Loading CSV Data from <filename>%1</filename>...
nl: Bezig met laden van CSV-gegevens uit <filename>%1</filename>...

[ctx: @title:window]
en: Loading CSV Data
nl: CSV-gegevens laden

en: Select Import Filename
nl: Bestandsnaam voor importeren selecteren

en: Preview of data from file:
nl: Voorbeeld van gegevens uit bestand:

en: Preview of data from clipboard
nl: Voorbeeld van gegevens uit klembord

en: Comment symbol:
nl: Commentaarsymbool:

en: Primary key
nl: Primaire sleutel

en: Ignore duplicated delimiters
nl: Dubbele scheidingstekens negeren

en: First row contains column names
nl: Eerste rij bevat kolomnamen

en: Import Options
nl: Import opties

[ctx: @option:check CSV import: data will be appended to a new table]
en: &New table
nl: &Nieuwe tabel

[ctx: @option:check CSV import: data will be appended to existing table]
en: &Existing table
nl: B&estaande tabel

en: Choose Destination for Imported Data
nl: Kies bestemming van geïmporteerde gegevens

[ctx: @label]
en: Select existing table:
nl: Bestaande tabel selecteren:

[ctx: @label Preview of selected table]
en: Table preview:
nl: Voorbeeldweergave van tabel:

[ctx: @label]
en: Name:
nl: Naam:

[ctx: @label]
en: Caption:
nl: Opschrift:

[ctx: @label]
en: Row count:
nl: Aantal rijen:

[ctx: @label]
en: Column count:
nl: Aantal kolommen:

[ctx: @label]
en: Fields:
nl: Velden:

[ctx: @label]
en: Choose Name of Destination Table
nl: Kies de naam van de bestemmingstabel

en: From CSV file:
nl: Uit CSV-bestand:

en: From Clipboard
nl: Van klembord

[ctx: @label Importing CSV data to table:]
en: To table:
nl: Naar tabel:

en: Ready to Import
nl: Gereed om te importeren

en: Cannot open input file <filename>%1</filename>.
nl: Kan invoerbestand <filename>%1</filename> niet openen.

en: Start at line (1-%1):
nl: Begin bij regel (1-%1):

en: Start at line:
nl: Begin bij regel:

en: Column
nl: Kolom

[ctx: @info]
en: An error occurred during insert record.
nl: Er is een fout opgetreden bij het invoegen van een record.

en: None
nl: Geen

en: Format for column %1:
nl: Formaat van kolom %1:

[ctx: @info]
en: <para>No primary key (autonumber) has been defined.</para><para>Should it be automatically defined on import (recommended)?</para><para><note>An imported table without a primary key may not be editable (depending on database type).</note></para>
nl: <para>Er is geen primaire sleutel (autonummering) gedefiniëerd.</para><para>Wilt u deze automatisch tijdens import definiëren (aangeraden)?</para><para><note>Het is mogelijk dat een geïmporteerde tabel zonder primaire sleutel niet kan worden gewijzigd (afhankelijk van het type database).</note></para>

[ctx: @action:button Add Database Primary Key to a Table]
en: &Add Primary Key
nl: Prim&aire sleutel toevoegen

[ctx: @action:button Do Not Add Database Primary Key to a Table]
en: Do &Not Add
nl: &Niet toevoegen

en: Cannot add column.
nl: Kan geen kolom toevoegen

[ctx: @title:column Column 1, Column 2, etc.]
en: Column %1
nl: Kolom %1

en: <para>Field count does not match.</para><para>Please choose another table.</para>
nl: <para>Aantal velden komt niet overeen!</para><para>Kies een andere tabel.</para>

en: Importing data...
nl: Data importeren...

en: Import has been canceled.
nl: Importeren werd geannuleerd.

en: Error occurred during import.
nl: Er is een fout opgetreden bij het importeren.

[ctx: @info]
en: Data has been successfully imported to table <resource>%1</resource>.
nl: Gegevens zijn succesvol geïmporteerd in tabel <resource>%1</resource>.

[ctx: Text type for column]
en: Text
nl: Tekst

[ctx: Numeric type for column]
en: Number
nl: Getal

[ctx: Currency type for column]
en: Currency
nl: Valuta

[ctx: row count]
en: (rows: %1)
nl: (rijen: %1)

[ctx: row count]
en: (rows: more than %1)
nl: (rijen: meer dan %1)

en: Not all rows are visible on this preview
nl: Niet alle rijen zijn in dit voorbeeld zichtbaar

[ctx: @title:row (with two spaces at the end)]
en: Column name
nl: Kolomnaam

[ctx: @title:window]
en: CSV Import Options
nl: CSV-importopties

en: Text encoding
nl: Tekstcodering

en: Always use this encoding when importing CSV data files
nl: Altijd deze codering gebruiken bij het importeren van CSV-bestanden

en: day
nl: dag

en: month
nl: maand

en: year
nl: jaar

[ctx: do not reorder placeholders, just translate e.g. and - to the separator used by dates in your language]
en: %1, %2, %3 (e.g. %4-%5-%6)
nl: %1, %2, %3 (bijv. %4-%5-%6)

en: Date format:
nl: Datumopmaak:

en: Strip leading and trailing blanks off of text values
nl: Witruimte voor en na tekst weghalen

en: Import missing text values as empty texts
nl: Ontbrekende tekstwaarden importeren als lege teksten

en: Comma ","
nl: Komma ","

en: Semicolon ";"
nl: Puntkomma ";"

en: Space " "
nl: Spatie " "

en: Other
nl: Overig

en: Hash "#"
nl: Hashtag "#"

en: Query Columns
nl: Querykolommen

en: Describes field name or expression for the designed query.
nl: Beschrijft de veldnaam of expressie voor de ontworpen query.

en: Table
nl: Tabel

en: Describes table for a given field. Can be empty.
nl: Beschrijft de tabel voor het opgegeven veld. Mag leeg zijn.

en: Visible
nl: Zichtbaar

en: Describes visibility for a given field or expression.
nl: Beschrijft de zichtbaarheid van een veld of expressie.

en: Sorting
nl: Sorteren

en: Describes a way of sorting for a given field.
nl: Beschrijft de manier waarop een gegeven veld gesorteerd wordt.

en: Ascending
nl: Oplopend

en: Descending
nl: Aflopend

en: Describes the criteria for a given field or expression.
nl: Beschrijft de criteria voor een bepaald veld of een expressie.

en: Cannot switch to data view, because query design is empty.
    First, please create your design.
nl: Kan niet overschakelen naar dataweergave want het queryontwerp is leeg.
    Maak eerst uw ontwerp a.u.b.

[ctx: @info]
en: Select column for table <resource>%1</resource>
nl: Selecteer kolom voor tabel <resource>%1</resource>

[ctx: @info]
en: Invalid criteria <icode>%1</icode>
nl: Ongeldig criterium <icode>%1</icode>

[ctx: @info]
en: Invalid expression <icode>%1</icode>
nl: Ongeldige expressie <icode>%1</icode>

en: Query definition loading failed.
nl: Laden van query-definitie mislukt.

en: Query design may be corrupted so it could not be opened even in text view.
    You can delete the query and create it again.
nl: Het queryontwerp is zodanig gecorrumpeerd dat het zelfs niet in tekstweergave kan worden afgebeeld.
    Verwijder de query en begin opnieuw.

[ctx: @info]
en: Entered column alias <resource>%1</resource> is not a valid identifier.
nl: Ingevoerde kolom-alias <resource>%1</resource> is geen geldige identifier.

en: Identifiers should start with a letter or '_' character
nl: Identificaties moeten beginnen met een letter of een '_'

en: Could not set sorting for multiple columns (%1)
nl: Kn de sortering voor meerdere kolommen niet instellen (%1)

[ctx: @info]
en: Could not set criteria for <resource>%1</resource>
nl: Criteria voor <resource>%1</resource> kunnen niet ingesteld worden

en: Could not set criteria for empty record
nl: Criteria voor leeg record kunnen niet worden ingesteld

[ctx: Query column]
en: Column
nl: Kolom

en: SQL Query Text
nl: SQL-querytekst

en: Check Query
nl: Query nakijken

en: Checks query for validity.
nl: Kijkt na of de query geldig is.

en: The query is correct
nl: De query is correct

en: The query is incorrect
nl: De query is niet correct

en: Please enter your query and execute "Check query" function to verify it.
nl: Voer uw query in en gebruik "query nakijken" ter verificatie.

en: <para>The query you entered is incorrect.</para><para>Do you want discard changes made to this SQL text and switch to the other view?</para>
nl: <para>De ingevoerde query is niet correct.</para><para>Wilt u de wijzigingen gamaakt in deze SQL-tekst verwerpen en naar de andere weergave omschakelen?</para>

en: Discard Changes and Switch
nl: Wijzigingen verwerpen en omschakelen

en: Don't Switch
nl: Niet omschakelen

en: <para>This query is invalid.</para><para>Do you want to save it?</para>
nl: <para>Deze query is ongeldig.</para><para>Wilt u deze opslaan?</para>

[ctx: tooltip]
en: Create new query
nl: Nieuwe query aanmaken

[ctx: what's this]
en: Creates new query.
nl: Maakt een nieuwe query aan.

en: <para>You are about to delete query <resource>%1</resource> but it is used by following opened windows:</para>
nl: <para>U staat op het punt query <resource>%1</resource> te verwijderen, maar het wordt gebruikt in volgende geopende vensters:</para>

[ctx: @info]
en: Design of query <resource>%1</resource> has been modified.
nl: Query-ontwerp <resource>%1</resource> is gewijzigd.

[ctx: @info]
en: Query <resource>%1</resource> already exists.
nl: Query <resource>%1</resource> bestaat al.

[ctx: @info]
en: <para>Do you want to close these windows and save the design or cancel saving?</para>
nl: <para>Wilt u deze vensters sluiten en het ontwerp opslaan of opslaan annuleren?</para>

[ctx: @action:button Close all windows and save]
en: Close Windows and Save
nl: Vensters sluiten en opslaan

[ctx: @info:tooltip Close all windows and save design]
en: Close all windows and save design
nl: Alle vensters sluiten en ontwerp opslaan

[ctx: @info]
en: Query <resource>%1</resource>
nl: Zoekopdracht <resource>%1</resource>

en: Query executing failed.
nl: Query uitvoeren mislukt.

en: Edit Sections
nl: Secties bewerken

en: Raise
nl: Naar voren

en: Lower
nl: Naar achtergrond

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: report
nl: rapport

[ctx: tooltip]
en: Create new report
nl: Nieuw rapport aanmaken

[ctx: what's this]
en: Creates new report.
nl: Maakt nieuw rapport aan.

[ctx: @info]
en: Design of report <resource>%1</resource> has been modified.
nl: Het ontwerp van rapport <resource>%1</resource> is gewijzigd.

[ctx: @info]
en: Report <resource>%1</resource> already exists.
nl: Rapport <resource>%1</resource> bestaat al.

[ctx: @info]
en: Report <resource>%1</resource>
nl: Rapport <resource>%1</resource>

[ctx: Page selector label]
en: Page:
nl: Pagina:

en: Go to first page
nl: Ga naar eerste pagina

en: Goes to first page
nl: Gaat naar eerste pagina

en: Go to previous page
nl: Ga naar vorige pagina

en: Goes to previous page
nl: Gaat naar de vorige pagina

en: Go to next page
nl: Ga naar de volgende pagina

en: Goes to next page
nl: Gaat naar de volgende pagina

en: Go to last page
nl: Ga naar laatste pagina

en: Goes to last page
nl: Gaat naar de laatste pagina

en: Current page number
nl: Huidig paginanummer

en: Number of pages
nl: Aantal pagina's

en: Print
nl: Afdrukken

en: Print report
nl: Rapport afdrukken

en: Prints the current report.
nl: Print het huidige rapport.

[ctx: @title:menu]
en: E&xport As
nl: E&xporteren als

en: Export:
nl: Exporteren:

[ctx: open dialog to export as text document]
en: Text Document...
nl: Tekstdocument...

en: Export the report as a text document (in OpenDocument Text format)
nl: Het rapport als een tekstdocument exporteren (in OpenDocument-tekstformaat)

en: Exports the report as a text document (in OpenDocument Text format).
nl: Exporteert het rapport als een tekstdocument (in OpenDocument-tekstformaat).

en: Export as PDF
nl: Exporteren als PDF

en: Exports the current report as PDF.
nl: Het huidige rapport exporteren als PDF.

[ctx: open dialog to export as spreadsheet]
en: Spreadsheet...
nl: Rekenblad...

en: Export the report as a spreadsheet (in OpenDocument Spreadsheet format)
nl: Het rapport als een rekenblad exporteren (in OpenDocument-rekenbladformaat)

en: Exports the report as a spreadsheet (in OpenDocument Spreadsheet format).
nl: Exporteert het rapport als een rekenblad (in OpenDocument-rekenbladformaat).

[ctx: open dialog to export as web page]
en: Web Page...
nl: Webpagina...

en: Export the report as a web page (in HTML format)
nl: Het rapport als een webpagina exporteren (in HTML-formaat)

en: Exports the report as a web page (in HTML format).
nl: Exporteert het rapport als een webpagina (in HTML-formaat).

en: Printing the report failed.
nl: Afdrukken van het rapport is mislukt.

en: Print Failed
nl: Afdrukken is mislukt

en: Export Report as PDF
nl: Rapport exporteren als PDF

en: Exporting the report as PDF to %1 failed.
nl: Het rapport als PDF naar %1 exporteren is mislukt.

en: Export Failed
nl: Exporteren is mislukt

en: Do you want to open exported document?
nl: Wilt u het geëxporteerde document openen?

en: Export Report as Spreadsheet
nl: Rapport als rekenblad exporteren

en: Failed to export the report as spreadsheet to %1.
nl: Het rapport als rekenblad exporteren naar %1 is mislukt

en: Export Report as Text Document
nl: Rapport als tekstdocument exporteren

en: Exporting the report as text document to %1 failed.
nl: Het rapport als tekstdocument naar %1 exporteren is mislukt.

en: Export Report as Web Page
nl: Rapport exporteren als webpagina

[ctx: @info]
en: <para>Would you like to use Cascading Style Sheets (CSS) in the exported web page or use HTML tables?</para><para><note>CSS give output closer to the original.</note></para>
nl: <para>Wilt u Cascading Style Sheets (CSS) in de geëxporteerde webpagina gebruiken of HTML tabellen?</para><para><note>CSS geeft uitvoer dichter bij het origineel.</note></para>

[ctx: @action:button]
en: Use CSS
nl: CSS gebruiken

[ctx: @action:button]
en: Use Table
nl: Tabel gebruiken

en: Exporting the report as web page to %1 failed.
nl: Het rapport als webpagina naar %1 exporteren is mislukt.

en: Opening failed
nl: Openen is mislukt

en: Report schema appears to be invalid or corrupt
nl: Het schema van het rapport lijkt ongeldig of corrupt

en: Report's data source:
nl: Gegevensbron van rapport

en: Execute the scripting code
nl: De code van het script uitvoeren

en: Executes the scripting code.
nl: Voert de code van het script uit.

en: Edit
nl: Bewerken

en: Edit actions
nl: Acties bewerken

en: Provides Edit menu.
nl: Biedt een menu voor bewerken.

en: Configure Editor...
nl: Editor instellen...

en: Configure the scripting editor
nl: De bewerker voor scripts instellen

en: Configures the scripting editor.
nl: Stelt de bewerker voor scripts in.

en: &Import...
nl: &Importeren...

en: Import script
nl: Script importeren

en: Imports script from a file.
nl: Importeert script uit een bestand.

en: &Export...
nl: &Exporteren...

en: Export script
nl: Script exporteren

en: Exports script to a file.
nl: Script exporteren naar een bestand.

[ctx: @title:window]
en: Import Script
nl: Script importeren

[ctx: @info]
en: Could not read <filename>%1</filename>.
nl: Kon <filename>%1</filename> niet lezen.

[ctx: @title:window]
en: Export Script
nl: Script exporteren

[ctx: @info]
en: Could not write <filename>%1</filename>.
nl: Kon niet naar <filename>%1</filename> schrijven.

en: Script Type
nl: Type script

en: The type of script
nl: Het type van het script

[ctx: @info]
en: Execution of the script <resource>%1</resource> started.
nl: Uitvoeren van het script <resource>%1</resource> is gestart.

en: Successfully executed. Time elapsed: %1ms
nl: Met succes uitgevoerd. Verstreken tijd: %1ms

[ctx: tooltip]
en: Create new script
nl: Nieuw script aanmaken

[ctx: what's this]
en: Creates new script.
nl: Maakt nieuw script aan.

en: Error executing script at line %1:
    %2
nl: Fout bij uitvoeren van script op regel %1:
    %2

en: Kexi Script
nl: Kexi-script

[ctx: @info]
en: Design of script <resource>%1</resource> has been modified.
nl: Het ontwerp van script <resource>%1</resource> is gewijzigd.

[ctx: @info]
en: Script <resource>%1</resource> already exists.
nl: Script <resource>%1</resource> bestaat al.

en: Record source:
nl: Recordbron:

en: Go to selected record source
nl: Ga naar geselecteerde recordbron

en: Bound column:
nl: Verbonden kolom:

en: Visible column:
nl: Zichtbare kolom:

en: No field selected
nl: Geen veld geselecteerd

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change <resource>%1</resource> property for table field from <resource>%2</resource> to <resource>%3</resource>
nl: Eigenschap <resource>%1</resource> voor tabelveld wijzigen van <resource>%2</resource> in <resource>%3</resource>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete table field <resource>%1</resource>
nl: Tabelveld <resource>%1</resource> verwijderen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete empty row at position %1
nl: Lege rij op positie %1 verwijderen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert table field "%1"
nl: Tabelveld "%1" invoegen

en: Additional information about the field
nl: Aanvullende informatie over het veld

en: Field Caption
nl: Veldtitel

en: Describes caption for the field
nl: Beschrijft de naam van het veld

en: Data Type
nl: Gegevenstype

en: Describes data type for the field
nl: Beschrijft het gegevenstype van het veld

en: Comments
nl: Commentaar

en: Describes additional comments for the field
nl: Beschrijft aanvullende opmerkingen bij het veld

en: Sets or deletes primary key
nl: Verwijdert of stelt een primaire sleutel in

en: Sets or deletes primary key for currently selected field.
nl: Verwijdert of stelt een primaire sleutel in voor het geselecteerde veld.

[ctx: Table field]
en: Field
nl: Veld

[ctx: Image object type]
en: Image
nl: Afbeelding

en: Unsigned Number
nl: Unsigned getal

en: Max Length
nl: Maximale lengte

en: Precision
nl: Nauwkeurigheid

en: Visible Decimal Places
nl: Zichtbare decimale plaatsen

en: Default Width
nl: Standaard breedte

en: Default Value
nl: Standaardwaarde

en: Unique
nl: Uniek

en: Required
nl: Vereist

en: Allow Zero
    Size
nl: Nulafmeting
    toestaan

en: Autonumber
nl: Autonummering

en: Indexed
nl: Geindexeerd

en: Record Source
nl: Recordbron

[ctx: Record source type (in two records)]
en: Record Source
    Type
nl: Recordbron
    Type

en: Bound Column
nl: Verbonden kolom

en: Visible Column
nl: Zichtbare kolom

en: Cannot switch to data view, because table design is empty.
    First, please create your design.
nl: Kan niet omschakelen naar dataweergave, omdat het tabelontwerp leeg is.
    Maak eerst uw ontwerp a.u.b.

[ctx: @info]
en: <para>Saving changes for existing table design is now required.</para>%1
nl: <para>Wijzigingen opslaan voor bestaande tabelontwerp is nu vereist.</para>%1

[ctx: @action:button]
en: Save Design and Delete Table Data
nl: Ontwerp opslaan en tabelgegevens verwijderen

[ctx: @action:button]
en: Discard Design
nl: Ontwerp verwerpen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change <resource>%1</resource> field name to <resource>%2</resource> and caption from <resource>%3</resource> to <resource>%4</resource>
nl: Veldnaam <resource>%1</resource> wijzigen naar <resource>%2</resource> en opschrift van <resource>%3</resource> naar <resource>%4</resource>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change data type for field <resource>%1</resource> to <resource>%2</resource>
nl: Gegevenstype voor veld <resource>%1</resource> veranderen in <resource>%2</resource>

en: <para>Setting autonumber requires primary key to be set for current field.</para>
nl: <para>Autonummering aanzetten vereist dat het huidige veld een primaire sleutel is.</para>

en: <para>Previous primary key will be deleted.</para>
nl: <para>Vorige primaire sleutel zal verwijderd worden.</para>

en: <para>Do you want to create primary key for current field? Click <interface>Cancel</interface> to cancel setting autonumber.</para>
nl: <para>Wilt u een primaire sleutel voor het huidige veld aanmaken? Klik op <interface>Annuleren</interface> om het gebruik van autonummering te annuleren.</para>

en: Setting Autonumber Field
nl: Autonummeringsveld instellen

[ctx: @action:button]
en: Create &Primary Key
nl: &Primaire sleutel aanmaken

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set autonumber for field <resource>%1</resource>
nl: Autonummering instellen voor veld <resource>%1</resource>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete autonumber from field <resource>%1</resource>
nl: Autonummering verwijderen uit veld <resource>%1</resource>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set <resource>%1</resource> property for field <resource>%2</resource>
nl: Eigenschap <resource>%1</resource> instellen voor veld <resource>%2</resource>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change type for field <resource>%1</resource> to <resource>%2</resource>
nl: Type voor veld <resource>%1</resource> veranderen in <resource>%2</resource>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set primary key for field <resource>%1</resource>
nl: Primaire sleutel aanzetten voor veld <resource>%1</resource>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Unset primary key for field <resource>%1</resource>
nl: Primaire sleutel uitzetten voor veld <resource>%1</resource>

en: You should enter field caption.
nl: U moet een veldnaam invoeren.

en: You have added no fields.
    Every table should have at least one field.
nl: U hebt geen veld toegevoegd.
    Iedere tabel moet tenminste één veld hebben.

[ctx: @info]
en: <para>You have added <resource>%1</resource> field name twice.</para><para>Field names cannot be repeated. Correct name of the field.</para>
nl: <para>U hebt de veldnaam <resource>%1</resource> tweemaal toegevoegd.</para><para>Veldnamen kunnen niet herhaald worden. Corrigeer de veldnaam.</para>

[ctx: @info]
en: Table <resource>%1</resource> has no primary key defined.<para><note>Although a primary key is not required, it is needed for creating relations between database tables. Do you want a primary key to be automatically added now?</note></para><para>If you want to add a primary key by hand, press <interface>Cancel</interface> to cancel saving table design.</para>
nl: Tabel <resource>%1</resource> heeft geen primaire sleutel gedefinieerd.<para><note>Hoewel een primaire sleutel niet vereist is, is het wel nodig voor het maken van relaties tussen databasetabellen. Wilt u nu automatisch een primaire sleutel toevoegen?</note></para><para>Als u handmatig een primaire sleutel toevoegt, klik dan op <interface>Annuleren</interface> om het opslaan van het tabelontwerp te annuleren.</para>

[ctx: @info]
en: <para>You are about to change the design of table <resource>%1</resource> but following objects using this table are open:</para>
nl: <para>U wilt het ontwerp van tabel <resource>%1</resource> wijzigen, maar de volgende objecten die gebruik maken van deze tabel zijn geopend:</para>

[ctx: @info]
en: Table field <resource>%1</resource>
nl: Tabelveld <resource>%1</resource>

[ctx: Empty table row]
en: Empty Row
nl: Lege rij

[ctx: @info]
en: <para>Do you want to save the design now?</para>%1
nl: <para>Wilt u het ontwerp nu opslaan?</para>%1

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: table
nl: tabel

[ctx: tooltip]
en: Create new table
nl: Nieuwe tabel aanmaken

[ctx: what's this]
en: Creates new table.
nl: Maakt een nieuwe tabel aan.

en: <para>You are about to delete table <resource>%1</resource> but it is used by following opened windows:</para>
nl: <para>U staat op het punt tabel <resource>%1</resource> verwijderen, maar deze wordt gebruikt in de volgende geopende vensters:</para>

en: <para>You are about to rename table <resource>%1</resource> but it is used by following opened windows:</para>
nl: <para>U staat op het punt tabel <resource>%1</resource> te hernoemen maar de deze wordt gebruikt door de volgende geopende vensters:</para>

[ctx: @info]
en: Design of table <resource>%1</resource> has been modified.
nl: Tabelontwerp <resource>%1</resource> is gewijzigd.

[ctx: @info]
en: Table <resource>%1</resource> already exists.
nl: Tabel <resource>%1</resource> bestaat al.

[ctx: @info]
en: <warning>Any data in this table will be deleted upon design's saving!</warning>
nl: <warning>Alle gegevens in deze tabel worden verwijderd als u het ontwerp opslaat!</warning>

en: Lookup column
nl: Kolom opzoeken

[ctx: @info]
en: Table <resource>%1</resource>
nl: Tabel <resource>%1</resource>

[ctx: Question]
en: Error: %1?
nl: Fout: %1?

en: The column's constraint is declared as NOT NULL (required).
nl: De beperking op deze kolom is gedeclareerd als NOT NULL (vereist).

en: The column's constraint is declared as NOT EMPTY (text should be filled).
nl: De beperking op deze kolom is gedeclareerd als NOT EMPTY (er moet tekst ingevuld zijn).

en: The column's constraint is declared as NOT EMPTY and NOT NULL.
nl: De beperking op deze kolom is gedeclareerd als NOT EMPTY en NOT NULL.

en: Do you want to delete selected record?
nl: Wilt u het geselecteerde record verwijderen?

[ctx: @action:button]
en: &Delete Record
nl: Record verwij&deren

en: Do you want to clear the contents of table %1?
nl: Wilt u de inhoud van tabel %1 verwijderen?

[ctx: @action:button]
en: &Clear Contents
nl: Inhoud &wissen

[ctx: @action:button Correct Changes]
en: Correct
nl: Corrigeren

en: Correct changes
nl: Wijzigingen corrigeren

[ctx: @action:button]
en: Discard Changes
nl: Wijzigingen verwerpen

en: Limit of %2 characters for <resource>%3</resource> field has been exceeded by %1 character.
    Fix the text or it will be truncated upon saving changes. | Limit of %2 characters for <resource>%3</resource> field has been exceeded by %1 characters.
    Fix the text or it will be truncated upon saving changes.
nl[0]: De limiet van %2 tekens voor veld <resource>%3</resource> is overschreden met %1 teken.
    Pas de tekst aan of het zal worden afgekort bij het opslaan van de wijzigingen.
nl[1]: De limiet van %2 tekens voor veld <resource>%3</resource> is overschreden met %1 tekens.
    Pas de tekst aan of het zal worden afgekort bij het opslaan van de wijzigingen.

en: NAME
nl: NAAM

en: Field Name
nl: Veldnaam

en: * (All Columns)
nl: * (alle kolommen)

[ctx: Text encoding: Default]
en: Default: %1
nl: Standaard: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <title>Select Existing Database Server's Connection From the List Below</title>
    <para>You will see existing Kexi projects available for the selected connection. Here you may also add, edit or delete connections from the list.</para>
nl: <title>Selecteer een bestaande verbinding met een databaseserver uit de lijst</title>
    <para>U ziet vervolgens de beschikbare projecten voor de geselecteerde verbinding. U kunt ook verbindingen aan de lijst toevoegen of verbindingen bewerken of verwijderen.</para>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Server Information
nl: Serverinformatie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_add)
en: &Add...
nl: &Toevoegen...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_edit)
en: &Edit...
nl: B&ewerken...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_remove)
en: &Delete...
nl: Verwij&deren...

en: Add a new database connection
nl: Nieuwe databaseverbinding toevoegen

en: Edit selected database connection
nl: Geselecteerde databaseverbinding wijzigen

en: Delete selected database connections
nl: Geselecteerde databaseverbindingen verwijderen

en: File
nl: Bestand

[ctx: @action:button Add Database Connection]
en: &Add
nl: &Toevoegen

en: Add database connection
nl: Databaseverbinding toevoegen

[ctx: @title:window]
en: Add a New Database Connection
nl: Een nieuwe databaseverbinding toevoegen

[ctx: @action:button Save Database Connection]
en: &Save
nl: Op&slaan

en: Save changes made to this database connection
nl: In databaseverbinding aangebrachte wijzigingen opslaan

[ctx: @title:window]
en: Edit Database Connection
nl: Databaseverbinding wijzigen

[ctx: @info]
en: Do you want to delete database connection <resource>%1</resource> from the list of available connections?
nl: Wilt u de databaseverbinding <resource>%1</resource> uit de lijst van beschikbare verbindingen verwijderen?

en: Define Query...
nl: Query definiëren...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Pro&ject caption:
nl: Pro&ject-opschrift:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_requester)
en: Project file&name:
nl: Bestands&naam van project:

en: Load database list from the server
nl: Lijst van databases van de server ophalen

en: Loads database list from the server, so you can select one using the <interface>Name</interface> combo box.
nl: Laadt de lijst van databases op de server zodat u er één kunt selecteren met de keuzelijst <interface>Naam</interface>.

[ctx: @action:button]
en: Save Changes
nl: Wijzigingen opslaan

en: Save all changes made to this connection information
nl: Alle wijzigingen van deze verbinding opslaan

en: Save all changes made to this connection information. You can later reuse this information.
nl: Alle gemaakte wijzigingen voor deze verbinding opslaan. Later kunt u deze informatie hergebruiken.

[ctx: @action:button]
en: &Test Connection
nl: Verbinding &testen

en: Test database connection
nl: Databaseverbinding testen

en: Tests database connection. You can check validity of connection information.
nl: Test de databaseverbinding. Hiermee kunt u de geldigheid van de verbindingsinformatie controleren.

en: Database Connection
nl: Databaseverbinding

[ctx: @title:window]
en: Open Database
nl: Database openen

[ctx: @title:window]
en: Connect to a Database Server
nl: Verbinden met een databaseserver

[ctx: @action:button]
en: &Open
nl: &Openen

en: Open Database Connection
nl: Databaseverbinding openen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, authenticationGBox)
en: Authentication
nl: Authenticatie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userLbl)
en: &Username:
nl: Gebr&uikersnaam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLbl)
en: &Password:
nl: &Wachtwoord:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkSavePassword)
en: <html><head/><body><p>Saves password in a <span style=" font-style:italic;">.kexic</span> or <span style=" font-style:italic;">.kexis</span> connection shortcut file using a simple encryption similar to ROT-47. It does not guarantee security, but simply makes it difficult for anyone to read, so generally it is not safe to make such files publicly accessible.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Slaat het wachtwoord op in een <span style="font-style:italic;">.kexic</span> of <span style="font-style:italic;">.kexis</span> bestand voor snelkoppelverbindingen met een eenvoudige versleuteling zoals ROT-47. Het garandeert geen veiligheid, maar het maakt het eenvoudig moeilijk voor iedereen om het te lezen, dus in het algemeen is het niet veilig om zulke bestanden publiek toegankelijk te maken.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSavePassword)
en: Save password
nl: Wachtwoord opslaan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
nl: &Naam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: &Caption (optional):
nl: &Opschrift (optioneel):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, locationBGrp)
en: Database Server
nl: Databaseserver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEngine)
en: &Engine:
nl: &Basisprogramma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, localhostRBtn)
en: Local server
nl: Lokale server

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, remotehostRBtn)
en: Remote server
nl: Server op afstand

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hostLbl)
en: &Hostname:
nl: &Hostnaam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLbl)
en: Port:
nl: Poort:

[ctx: port: default]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkPortDefault)
en: Default
nl: Standaard

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseSocket)
en: Use socket &file instead of TCP/IP port:
nl: &Socket-bestand gebruiken in plaats van TCP/IP-poort:

[ctx: socket: default]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSocketDefault)
en: Default
nl: Standaard

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Description:
nl: &Beschrijving:

[ctx: @title:window]
en: Opening Database
nl: Bezig met database openen

[ctx: @info]
en: Supply a password below.
nl: Geef hieronder een wachtwoord op.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domainLabel)
en: Database server:
nl: Databaseserver:

[ctx: unspecified user]
en: (unspecified)
nl: (niet opgegeven)

en: &Open
nl: &Openen

en: All supported formats
nl: Alle ondersteunde formaten

en: Could not enter directory <filename>%1</filename>.
nl: Kon niet in map <filename>%1</filename> binnengaan.

en: Go to parent directory
nl: Ga naar hogere map

en: Select directory
nl: Selecteer map

en: Name:
nl: Naam:

en: Enter a filename.
nl: Voer een bestandsnaam in.

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> does not exist.
nl: Het bestand <filename>%1</filename> bestaat niet.

[ctx: @info]
en: Enter a filename.
nl: Voer een bestandsnaam in.

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> is not readable.
nl: Het bestand <filename>%1</filename> is onleesbaar.

en: Do you want to replace it?
nl: Wilt u het vervangen?

en: Replace object
nl: Object vervangen

[ctx: @action:button]
en: &Choose Other Name...
nl: &Kies een andere naam...

en: Caption:
nl: Opschrift:

en: Please enter the name.
nl: Voer de naam in.

en: Please enter the caption.
nl: Voer het opschrift in.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, prompt)
en: Supply a password below.
nl: Geef hieronder een wachtwoord op.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userNameLabel)
en: Username:
nl: Gebruikersnaam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, anonymousLabel)
en: Anonymous:
nl: Anoniem:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Database name:
nl: Databasenaam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
nl: Wachtwoord:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, keepCheckBoxLabel)
en: Remember password:
nl: Wachtwoord onthouden:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, option_file)
en: Projects stored in a file
nl: Projecten opgeslagen in een bestand

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, option_server)
en: Projects stored on a database server
nl: Projecten opgeslagen op een databaseserver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <b>There are Kexi projects you have recently opened.</b> Select one you wish to open:
nl: <B>Er zijn Kexi-projecten die u recentelijk geopend hebt.</B>Selecteer het project dat u wilt openen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Project Name
nl: Projectnaam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Connection
nl: Verbinding

en: File (%1)
nl: Bestand (%1)

en: Select a project on <resource>%1</resource> database server to open:
nl: Selecteer een te openen project op de database server <resource>%1</resource>:

[ctx: @title:window Enter Query Parameter Value]
en: Enter Parameter Value
nl: Parameterwaarde invoeren

[ctx: Boolean False - No]
en: No
nl: Onwaar

[ctx: Boolean True - Yes]
en: Yes
nl: Waar

[ctx: @info]
en: <title>No database server drivers found</title><para>Connection to a database server requires an appropriate driver which you do not have installed.</para><subtitle>Details</subtitle><para>To obtain database drivers please use your Package Manager to search and install packages with so-called <emphasis>KDb drivers</emphasis> named <filename>kdb-****-driver</filename>. Please note that your package names could vary slightly depending on the operating system you use.</para>
nl: <title>Geen stuurprogramma's voor de databaseserver gevonden</title><para>Verbinding met een databaseserver vereist een toepasselijk stuurprogramma die u niet hebt geïnstalleerd.</para><subtitle>Details</subtitle><para>Om stuurprogramma's voor een database te verkrijgen moet u de pakketbeheerder gebruiken om pakketten met zogenaamde <emphasis>KDb-drivers</emphasis> genaamd <filename>kdb-****-driver</filename> te zoeken en te installeren. Merk op dat de namen van uw pakket lichtjes kunnen afwijken afhankelijk van het door u gebruikte besturingssysteem.</para>

en: This file already exists. Do you want to overwrite it?
nl: Dit bestand bestaat reeds. Wilt u het overschrijven?

en: Overwrite
nl: Overschrijven

[ctx: @title:window]
en: Project Navigator
nl: Projectnavigator

en: Open object
nl: Object openen

en: Opens object selected in the list.
nl: Opent het in de lijst geselecteerde object.

en: Delete object
nl: Object verwijderen

en: Deletes the object selected in the list.
nl: Verwijdert het in de lijst geselecteerde object.

en: &Rename...
nl: He&rnoemen...

en: Rename object
nl: Object hernoemen

en: Renames the object selected in the list.
nl: Hernoemt het in de lijst geselecteerde object.

en: &Design
nl: Ont&werpen

en: Design object
nl: Object ontwerpen

en: Starts designing of the object selected in the list.
nl: Start met het ontwerpen van het in de lijst geselecteerde object.

en: Design in &Text View
nl: Ontwerpen in &tekstweergave

en: Design object in text view
nl: Object ontwerpen in tekstweergave

en: Starts designing of the object in the list in text view.
nl: Start met het ontwerpen van het in de lijst in tekstweergave.

[ctx: Export->To Clipboard as Data...]
en: To &Clipboard...
nl: Naar &klembord...

en: Export data to clipboard
nl: Gegevens naar het klembord exporteren

en: Exports data from the currently selected table or query to clipboard.
nl: Exporteert gegevens uit de geselecteerde tabel of query naar het klembord.

[ctx: Export->To File As Data &Table...]
en: To &File As Data Table...
nl: Naar &bestand als gegevenstabel...

en: Export data to a file
nl: Gegevens exporteren naar een bestand

en: Exports data from the currently selected table or query to a file.
nl: Exporteert gegevens uit de geselecteerde tabel of query naar een bestand.

en: &Create Object: %1...
nl: Object aan&maken: %1...

en: &Create Object...
nl: Object aan&maken...

[ctx: @info Rename object %1:]
en: Rename <resource>%1</resource>:
nl: <resource>%1</resource> hernoemen:

[ctx: @action:button Rename object]
en: Rename
nl: Hernoemen

[ctx: @title:window Rename Object %1.]
en: Rename <resource>%1</resource>
nl: <resource>%1</resource> hernoemen

[ctx: @info Message for empty state in project navigator]
en: <nl/><nl/><img src="%1" width="48"/><nl/>Your project is empty...<nl/>Why not <b>create</b> something?
nl: <nl/><nl/><img src="%1" width="48"/><nl/>Uw project is leeg...<nl/>Waarom <b>maakt u</b> niets?

[ctx: @title:window]
en: Properties
nl: Eigenschappen

en: &Hide Selected Table/Query
nl: &Geselecteerde tabel/query verbergen

en: &Delete Selected Relationship
nl: Geselecteerde relatie ve&rwijderen

en: &Open Selected Table/Query
nl: Geselecteerde tabel/query &openen

en: Table:
nl: Tabel:

[ctx: Insert table/query into relations view]
en: &Insert
nl: &Invoegen

en: &Hide Table
nl: Tabel &verbergen

en: &Append Field
nl: &Veld toevoegen

en: &Append Fields
nl: &Velden toevoegen

en: &Open Table
nl: Tabel &openen

en: &Design Table
nl: Tabel ont&werpen

en: Relationship
nl: Relatie

en: Click to show available actions for this cell
nl: Klik om de beschikbare acties voor deze cel te tonen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Contains a pointer to the currently selected record.
nl: Bevat een verwijzing naar het nu geselecteerde record.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Record navigator.
nl: Recordnavigator.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Column <resource>%1</resource>.
nl: Kolom <resource>%1</resource>.

[ctx: Default text for undo action]
en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: Undo %1
nl: %1 ongedaan maken

[ctx: Default text for redo action]
en: Redo
nl: Opnieuw

en: Redo %1
nl: %1 opnieuw doen

en: <empty>
nl: <leeg>

en: Redo
nl: Opnieuw

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: Insert From &File...
nl: Invoegen van &bestand...

en: &Clear
nl: &Wissen

[ctx: @title]
en: Insert Image From File
nl: Afbeelding uit bestand invoegen

[ctx: @title]
en: Save Image to File
nl: Afbeelding opslaan in bestand

en: <para>File <filename>%1</filename> already exists.</para><para>Do you want to replace it with a new one?</para>
nl: <para>Bestand <filename>%1</filename> bestaat al.</para><para>Wilt u het vervangen door een nieuw bestand?</para>

en: &Don't Replace
nl: &Niet vervangen

[ctx: @action:button]
en: &Replace
nl: Ve&rvangen

[ctx: Autonumber, make it as short as possible]
en: (auto)
nl: (autonummering)

en: Current record number
nl: Huidig recordnummer

[ctx: "of" in record number information: N of M]
en: of
nl: van

en: Number of records
nl: Aantal records

en: Editing indicator
nl: Bewerkingsindicator

en: First record
nl: Eerste record

en: Go to first record
nl: Ga naar eerste record

en: Go to previous record
nl: Ga naar vorig record

en: Previous record
nl: Vorig record

en: Go to next record
nl: Ga naar volgend record

en: Next record
nl: Volgend record

en: Go to last record
nl: Ga naar laatste record

en: Last record
nl: Laatste record

en: Go to new record
nl: Ga naar nieuw record

en: New record
nl: Nieuw record

en: Moves cursor to first record.
nl: Plaatst cursor op het eerste record.

en: Moves cursor to previous record.
nl: Plaatst cursor op het vorige record.

en: Moves cursor to next record.
nl: Plaatst cursor op het volgende record.

en: Moves cursor to last record.
nl: Plaatst cursor op het laatste record.

en: Moves cursor to new record and allows inserting.
nl: Plaatst cursor op het nieuwe record en staat invoegen toe.
