kexi - en to pl translation catalogue (1416 entries)

en: &No View
pl: &Brak widoku

en: &Data View
pl: Widok &danych

en: D&esign View
pl: Widok proj&ektu

en: &Text View
pl: Widok &tekstowy

en: &Unknown
pl: &Nieznany

en: This function is not available for version %1 of %2 application.
pl: Ta funkcja nie jest dostępna w wersji %1 programu %2.

[ctx: @info]
en: <resource>%1</resource> function is not available for version %2 of %3 application.
pl: Funkcja <resource>%1</resource> nie jest dostępna w wersji %2 programu %3.

[ctx: @info]
en: <application>%1</application> could have been incorrectly installed or started. The application will be closed.
pl: Aplikacja <application>%1</application> mogła zostać niepoprawnie zainstalowana lub uruchomiona. Zostanie zamknięta.

en: Visual database applications creator
pl: Wizualne tworzenie aplikacji bazodanowych

en: © 2002-%1, The Kexi Team
pl: (c) 2002-%1, Zespół Kexi

en: This software is developed by Kexi Team - an international group of independent developers. They form a part of the Calligra Project.
pl: To oprogramowanie jest rozwijane przez zespół Kexi - międzynarodową grupę niezależnych programistów. Grupa ta jest częścią Projektu Calligra.

en: Project maintainer & developer, overall design
pl: Opiekun projektu i programista, całościowy projekt

en: OpenOffice Polska LLC
pl: OpenOffice Polska sp. z o. o.

en: Sponsoring and support (employer of Jarosław Staniek in 2003-2007)
pl: Sponsorowanie i wsparcie (pracodawca Jarosława Stańka w latach 2003-2007)

en: PostgreSQL database driver, Migration and Reporting modules, numerous bug fixes
pl: Sterownik baz danych PostgreSQL, moduły migracji i raportów, liczne poprawki błędów

en: Map elements for forms and reports, map flake shape
pl: Elementy map dla formularzy i raportów, element Flake

en: Features and bug fixes
pl: Naprawa błędów i nowe możliwości

en: Users Manual for Kexi 2, main window improvements, numerous bug reports
pl: Podręcznik użytkownika dla Kexi 2, ulepszenia okna głównego, liczne zgłoszenia błędów

en: Several form widgets, porting to Qt 4, stabilization
pl: Kilka widżetów formularzy, przenoszenie do Qt 4, stabilizacja

en: Web elements for forms and reports
pl: Element "strona internetowa" dla formularzy i raportów

en: Scripting module (KROSS), Python language bindings, design
pl: Moduł skryptów (KROSS), podłączenie języka Python, projekt

en: Web Forms module
pl: Moduł formularzy dla stron internetowych

en: Sybase/MS SQL Server/ODBC database drivers, xBase migration plugin, improvements for KexiDB
pl: Sterowniki baz danych Sybase/MS SQL Server/ODBC, wtyczka migracji dla xBase, ulepszenia dla KexiDB

en: First version of Property Editor and Form Designer
pl: Pierwsza wersja edytora właściwości i projektanta formularzy

en: Contributions for MySQL and KexiDB, fixes, Migration module, MS Access file format support
pl: Wkład w rozwój sterownika MySQL i KexiDB, poprawki, moduł migracji, obsługa formatu plikowego MS Access

en: Oracle database driver
pl: Sterownik baz danych Oracle

en: Graphics effects, helper dialogs
pl: Efekty graficzne, pomocnicze okna dialogowe

en: ODBC database driver
pl: Sterownik baz danych ODBC

en: Former project maintainer & developer
pl: Były opiekun i programista

en: Former developer
pl: Były programista

en: Original Form Designer, original user interface & much more
pl: Oryginalna wersja projektanta formularzy, interfejsu użytkownika i o wiele więcej

en: CQL++, SQL assistance
pl: CQL++, pomoc przy SQL

en: Original code cleanings
pl: Czyszczenie oryginalnych wersji kodu

en: Bugfixes, original Table Widget
pl: Poprawki błędów, oryginalna wersja widżetu tabeli

en: Numerous bug reports and tests
pl: Liczne zgłoszenia błędów, testy użyteczności

en: AppImage packages for Linux
pl: Paczki AppImage dla Linuksa

en: Numerous bug reports and tests, handbook improvements
pl: Liczne zgłoszenia błędów, testy użyteczności, ulepszenia w podręczniku

en: Bug fixes, build system improvements, code cleanups
pl: Naprawa błędów, ulepszenia w systemie budowania, porządki w kodzie

en: Code cleanups
pl: Porządki w kodzie

en: Initial design improvements
pl: Wstępne udoskonalenia projektu

en: Icons and user interface research
pl: Ikony i badania nad interfejsem użytkownika

en: Coffee sponsoring
pl: Sponsorowanie kawy

en: Numerous bug reports, usability tests, technical support
pl: Liczne zgłoszenia błędów, testy użyteczności, pomoc techniczna

[ctx: 'createdb' command line option]
en: Create a new, blank project using specified database driver and database name and exit immediately. You will be asked for confirmation if overwriting is needed.
pl: Utwórz nowy, pusty projekt używającwskazanego sterownika baz danychoraz nazwy bazy danych, po czym zakończdziałanie programu.Jeśli to konieczne, będziesz poproszonyo zgodę na zastąpienie istniejącej bazydanych.

[ctx: 'create-opendb' command line option]
en: Like --createdb, but also open newly created database.
pl: Podobne do --createdb, lecz otwierateż nowo utworzoną bazę danych.

[ctx: 'dropdb' command line option]
en: Drop (remove) a project using specified database driver and database name. You will be asked for confirmation.
pl: Usuń projekt z użyciem wskazanegosterownika baz danych oraz nazwy bazy danych.Będziesz poproszony o potwierdzenie.

[ctx: 'dbdriver' command line option]
en: Name of a database driver to be used when connecting to a database project ("sqlite" by default). Ignored if a shortcut filename is provided. Complete KDb-specific globally unique identifier can be used, e.g. "org.kde.kdb.sqlite" to specify exact vendor of the driver.
pl: Nazwa sterownika bazy danych używanego do łączenia się do projektu bazy danych (domyślnie "sqlite"). Pomijane, gdy podano plik skrótu. Można także używać globalnego identyfikatora KDb takiego jak np. "org.kde.kdb.sqlite", aby jednoznacznie podać dostawcę sterownika.

[ctx: 'type' command line option]
en: Specify the type of file provided as an argument. This option is only useful if the filename does not have a valid extension set and its type cannot be determined unambiguously by examining its contents. This option is ignored if no file is specified as an argument.
    Available file types are:
    - "project" for a project file (the default)
    - "shortcut" for a shortcut file pointing to a
      project.
    - "connection" for database connection data.
pl: Określ typ pliku podanego jakoargument. Ta opcja jest użyteczna tylkojeśli podana nazwa pliku nie ma typowegorozszerzenia oraz typ pliku nie może byćwykryty za pomocą sprawdzenia jego zawartości.Opcja pomijana, jeśli nie podano nazwy plikujako argument.
    Dostępne typy plików:
    - "project" dla pliku projektu bazy danych  (domyślne)
    - "shortcut" dla pliku skrótu wskazującego  na projekt bazy danych
    - "connection" dla danych połączenia   bazodanowego.

[ctx: 'connection' command line option]
en: Specify a database connection shortcut .kexic file containing connection data. Can be used with --createdb or --create-opendb for convenience instead of using options such as --user, --host or --port.
    Note: Options like --user, --host have precedence over settings defined in the shortcut file.
pl: Określ plik skrótu .kexic zawierającego daneniezbędne do połączenia z bazą danych.Opcja może być używana dla wygody razemz opcją --createdb lub --create-opendb zamiastpodawania opcji takich jak --user, --host, --port, itp.Uwaga: Opcje typu --user, --host mająpriorytet nad ustawieniami zapisanymi w plikuskrótu.

[ctx: 'readonly' command line option]
en: Specify that any database connections will be performed without write support. This option is ignored when "createdb" option is present, otherwise the database could not be created.
pl: Żądaj, by połączenia bazodanowe były nawiązywanez wyłączoną obsługą zapisu. Ta opcja jestignorowana, gdy użyto także opcji "createdb",w przeciwnym przypadku nowa baza danych niemogłaby zostać utworzona.

[ctx: 'user-mode' command line option]
en: Start project in User Mode, regardless of the project settings.
pl: Uruchom projekt w trybie użytkownika,bez względu na ustawienia startowe projektu.

[ctx: 'design-mode' command line option]
en: Start project in Design Mode, regardless of the project settings.
pl: Uruchom projekt w trybie projektowania,bez względu na ustawienia startowe projektu.

[ctx: 'show-navigator' command line option]
en: Show the Project Navigator side pane even if Kexi runs in User Mode.
pl: Pokaż panel Nawigatora projektu nawetw przypadku, gdy Kexi działa w trybieużytkownika.

[ctx: 'hide-menu' command line option]
en: Hide the main menu (the tabbed toolbar) completely. A number of commands from the main menu is still visible. This option is useful in User Mode.
pl: Całkowicie ukryj główne menu (pasek narzędzi z kartami).Niektóre polecenia głównego menusą nadal widoczne. Opcja ta jest użytecznaw trybie użytkownika.

[ctx: 'open' command line option]
en: Open object of type 'object_type' and name 'object_name' from specified project on application start. 'object_type' is optional, if omitted - %1 type is assumed. Other object types can be %2, %3, %4, %5. There may by more or less types available depending on Kexi plugins installed.
    Use "" characters to specify names containing spaces.
    Examples: --open MyTable, --open %2:"My very big query"
pl: Przy starcie programu otwórz obiekt typu'object_type' o nazwie 'object_name', należącydo wskazanego projektu.'object_type' to wartość opcjonalna, jeśli jestpominięta - zakłada się, że obiekt jest %1.Innymi typami obiektów mogą być:'%2' (zapytanie), '%3' (raport),'%4' (formularz), '%5' (skrypt).(Dostępność różnych typów może się różnićw zależności od wtyczek zainstalowanychw Twoim programie Kexi). Użyj znaków"" w nazwach, jeśli zawierają one spacje.Przykłady: --open MojaTabela,--open %2:"Moje wielkie zapytanie"

[ctx: 'design' command line option]
en: Like --open, but the object will be opened in Design Mode, if one is available.
pl: Podobne do --open, lecz obiekt będzieotwarty w widoku projektu, o ile taki widokjest dostępny.

[ctx: 'edittext' command line option]
en: Like --open, but the object will be opened in Text Mode, if one is available.
pl: Podobne do --open, lecz obiekt będzieotwarty w widoku tekstowym, o ile taki widokjest dostępny.

[ctx: 'execute' command line option]
en: Start execution of object of type 'object_type' and name 'object_name' on application start. 'object_type' is optional, if omitted - %1 type is assumed. Object type can be also %2. There may by more or less types available depending on Kexi plugins installed.
    Use "" characters to specify names containing spaces.
pl: Rozpocznij wykonywanie dla obiektu typu'object_type' przy starcie programu.'object_type' to wartość opcjonalna, jeśli jestpominięta - zakłada się, że obiekt jest typu%1.Innym typem obiektów może być %2(Dostępność różnych typów może się różnićw zależności od wtyczek zainstalowanych
    w Twoim programie Kexi). Użyj znaków ""dla nazw zawierających spacje.

[ctx: 'new' command line option]
en: Start design of a new object of type 'object_type'.
pl: Rozpocznij projektowanie nowego obiektutypu 'object_type'.

[ctx: 'print' command line option]
en: Open the Print dialog window for an object of type 'object_type' and name 'object_name' in the specified project when the application starts for quick printing of the object's data. 'object_type' is optional; if omitted, %1 type is assumed. Object type can also be %2.
pl: Otwórz okno dialogowe drukowania dla obiektu typu'object_type' o nazwie 'object_name' należącegodo wskazanego projektu, w celu szybkiegowydrukowania danych obiektu przy starcie programu.'object_type' to wartość opcjonalna, jeśli jestpominięta, zakłada się, że obiekt jest %1.Typem obiektu może też być %2 (query).

[ctx: 'print-preview' command line option]
en: Open the Print Preview window for an object of type 'object_type' and name 'object_name' in the specified project when the application starts to see preview of the object's data printout. 'object_type' is optional; if omitted, %1 type is assumed. Object type can also be %2.
pl: Otwórz okno dialogowe podglądu drukowania dla obiektu typu'object_type' o nazwie 'object_name' należącegodo wskazanego projektu, w celu szybkiegopodglądu danych obiektu przy starcie programu.'object_type' to wartość opcjonalna, jeśli jestpominięta, zakłada się, że obiekt jest %1. Typem obiektu może też być %2 (query).

[ctx: 'user' command line option]
en: Database server's user name when connecting to a project. Ignored if the project is opened using a shortcut file. Default user name is the same as the current login (<resource>%1</resource>).
pl: Nazwa serwera (komputera), który ma być użyty przy łączenia się z projektem bazy danych.Opcja ignorowana, jeśli podano plik skrótu. Domyślna nazwa użytkownika jest taka sama jak bieżąca nazwa użytkownika przy logowaniu (<resource>%1</resource>).

[ctx: 'host' command line option]
en: Network server's (host) name to be used when connecting to a database project. Ignored if the project is opened using a shortcut file. Default host is the local computer.
pl: Nazwa serwera (komputera), który ma być użytyprzy łączenia się z projektem bazy danych.Opcja ignorowana, jeśli podano plik skrótu. Domyślnym serwerem jest lokalny komputer.

[ctx: 'port' command line option]
en: Network server's port number to be used when connecting to a database project. Ignored if the project is opened using a shortcut file. Defaults depend on the used server type (e.g. %1, %2).
pl: Numer portu serwera (komputera),który ma być użyty przy łączeniu sięz projektem bazy danych.Opcja ignorowana, jeśli podano plik skrótu. Wartość domyślna zależy od rodzaju użytego serwera (np. %1, %2).

[ctx: 'local-socket' command line option]
en: Local computer's socket filename to be used when connecting to a database project. Ignored if the project is opened using a shortcut file. Defaults depend on the used server type (e.g. %1, %2).
pl: Nazwa lokalnego pliku gniazda (socketu),który ma być użyty przy łączeniu się z projektem bazy danych.Opcja ignorowana, jeśli podano plik skrótu. Wartość domyślna zależy od rodzaju użytego serwera (np. %1, %2).

[ctx: 'skip-conn-dialog' command line option]
en: Skip displaying connection dialog window and connect directly. Available when opening .kexic or .kexis shortcut files.
pl: Pomiń wyświetlanie okna dialogowego dotyczącego połączenia z bazą danych i połącz się bezpośrednio.Dostępne przy otwieraniu plików skrótu .kexiclub .kexis.

[ctx: 'fullscreen' command line option]
en: Start Kexi in full screen mode to occupy the whole screen area by hiding window decorations such as title bars.
pl: Uruchom Kexi w trybie pełnego ekranu, aby zająćcały obszar ekranu poprzez ukrycie dekoracji okna,takich jak pasek tytułu.

[ctx: 'list-plugins' command line option]
en: Displays list of plugins available for Kexi with their name, description, version and filenames.
pl: Wyszczególnia wtyczki dostępne dla Kexi wraz z ich nazwami, opisem, wersjami i nazwami plików.

en: Could not find location to save connection data file.
pl: Nie można znaleźć miejsca do zapisania pliku danych połączenia.

en: Could not create folder <filename>%1</filename> for connection data file.
pl: Nie można utworzyć katalogu <filename>%1</filename> dla pliku danych połączenia.

en: Could not remove connection file <filename>%1</filename>.
pl: Nie można uruchomić pliku połączenia <filename>%1</filename>.

en: All Supported Files
pl: Wszystkie obsługiwane pliki

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: Unknown error
pl: Nieznany błąd

en: Details:
pl: Szczegóły:

[ctx: @info]
en: Object <resource>%1</resource> could not be opened in Design View.
pl: Nie można otworzyć obiektu <resource>%1</resource> w widoku projektu.

en: Object could not be opened in Data View.
pl: Nie można otworzyć obiektu w widoku danych.

en: Do you want to open it in Text View?
pl: Czy chcesz go otworzyć w widoku tekstowym?

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: object
pl: obiekt

en: Could not create object's window.
pl: Nie można utworzyć okna obiektu.

en: The plugin or object definition may be corrupted.
pl: Wtyczka lub definicja obiektu może być uszkodzona.

en: Could not load object's definition.
pl: Błąd podczas wczytywania definicji obiektu.

en: Object design may be corrupted.
pl: Projekt obiektu może być uszkodzony.

[ctx: @info]
en: You can delete <resource>%1</resource> object and create it again.
pl: Możesz usunąć obiekt <resource>%1</resource> i utworzyć go ponownie.

en: Could not load object's data.
pl: Nie można załadować danych obiektu.

[ctx: @info]
en: Data identifier: <resource>%1</resource>.
pl: Identyfikator danych: <resource>%1</resource>.

[ctx: @info]
en: Create new object of type <resource>%1</resource>
pl: Utwórz nowy obiekt typu <resource>%1</resource>

[ctx: @info]
en: Creates new object of type <resource>%1</resource>
pl: Tworzy nowy obiekt typu <resource>%1</resource>

[ctx: @info]
en: Could not load Kexi plugin file <filename>%1</filename>.
pl: Nie można wczytać pliku wtyczki Kexi <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not open Kexi plugin <filename>%1</filename>.
pl: Nie można otworzyć pliku wtyczki Kexi <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: <para>Could not find any Kexi plugins, e.g. for tables or forms. Kexi would not be functional so it will exit.</para><para><note>Please check if Kexi is properly installed.</note></para>
pl: <para>Nie można znaleźć żadnej wtyczki Kexi, np. do tabel czy formularzy. Kexi nie może bez nich działać, więc wyjdzie.</para><para><note>Sprawdź czy Kexi zostało dobrze wgrane.</note></para>

[ctx: @info]
en: No plugin for ID <resource>%1</resource>
pl: Brak wtyczki dla ID <resource>%1</resource>

en: Could not set empty name for this object.
pl: Temu obiektowi nie można nadać pustej nazwy.

[ctx: @info]
en: Could not use this name. Object <resource>%1</resource> already exists.
pl: Nie można użyć tej nazwy. Obiekt o nazwie <resource>%1</resource> już istnieje.

[ctx: @info]
en: Could not rename object <resource>%1</resource>.
pl: Nie można zmienić nazwy obiektu <resource>%1</resource>.

[ctx: @info]
en: Could not open project <resource>%1</resource>.
pl: Nie można utworzyć projektu <resource>%1</resource>.

[ctx: @info]
en: Could not open project. The project file <filename>%1</filename> does not exist.
pl: Nie można otworzyć projektu. Plik projektu <filename>%1</filename> nie istnieje.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Open File
pl: Nie można otworzyć pliku

[ctx: @info (don't add tags around %1, it's done already)]
en: Database project %1 does not appear to have been created using Kexi and cannot be opened. It is an SQLite file created using other tools.
pl: Projekt bazy danych %1 nie wygląda na utworzony za pomocą KEXI i nie może zostać otwarty. Jest to plik SQLite utworzony przy użyciu innych narzędzi.

[ctx: @info]
en: Could not create project <resource>%1</resource>.
pl: Nie można utworzyć projektu <resource>%1</resource>.

en: Project major version
pl: Główna wersja projektu

en: Project minor version
pl: Poboczna wersja projektu

en: Project caption
pl: Tytuł projektu

en: Project description
pl: Opis projektu

en: Could not load list of tables.
pl: Nie można wczytać listy tabel.

[ctx: @info]
en: Opening object <resource>%1</resource> failed.
    %2 %3
pl: Nieudane otwieranie obiektu <resource>%1</resource>.
    %2 %3

en: This project is opened as read only.
pl: Ten projekt jest otwarty tylko do odczytu.

en: Could not delete object's user data.
pl: Nie można usunąć danych użytkownika obiektu.

[ctx: warning]
en: Entire project's data and design will be deleted.
pl: Cały projekt wraz z danymi zostanie usunięty.

[ctx: @info (don't add tags around %1, it's done already)]
en: <para>The project %1 already exists.</para><para>Do you want to replace it with a new, blank one?</para><para><warning>%2</warning></para>
pl: <para>Projekt %1 już istnieje.</para><para>Czy chcesz go zastąpić nowym, pustym projektem?</para><para><warning>%2</warning></para>

[ctx: @action:button]
en: Replace
pl: Zastąp

[ctx: @info]
en: <para>Do you want to delete the project <resource>%1</resource>?</para><para><warning>%2</warning></para>
pl: <para>Czy chcesz usunąć projekt <resource>%1</resource>?</para><para><warning>%2</warning></para>

[ctx: @action:button]
en: Delete Project
pl: Usuń projekt

en: Could not delete this project. Database connection for this project has been opened as read only.
pl: Nie można usunąć tego projektu. Połączenie z bazą danych dla tego projektu jest otwarte tylko do odczytu.

en: Open As Read Only
pl: Otwórz tylko do odczytu

[ctx: @info]
en: <para>Could not open file <filename>%1</filename> for reading and writing.</para><para>Do you want to open the file as read only?</para>
pl: <para>Nie można otworzyć pliku <filename>%1</filename> do odczytu i zapisu.</para><para>Czy chcesz go otworzyć tylko do odczytu?</para>

[ctx: @info database connection]
en: <resource>%1</resource> (connection <resource>%2</resource>)
pl: <resource>%1</resource> (połączenie <resource>%2</resource>)

en: File <filename>%1</filename> contains no connection information.
pl: Plik <filename>%1</filename> nie zawiera danych połączenia.

en: File <filename>%1</filename> does not contain group <resource>%2</resource>.
pl: Plik <resource>%1</resource> nie zawiera grupy <resource>%2</resource>

en: Invalid value <resource>%1</resource> type specified in group <resource>%2</resource> of file <filename>%3</filename>.
pl: Podano nieprawidłowy rodzaj wartości <resource>%1</resource> w grupie <resource>%2</resource> pliku <filename>%3</filename>.

en: No valid "engine" field specified in group <resource>%1</resource> of file <filename>%2</filename>.
pl: Nie podano prawidłowego pola "silnik" w grupie <resource>%1</resource> pliku <resource>%2</resource>.

en: Could not create folder <filename>%1</filename> for storing recent projects information.
pl: Nie można utworzyć katalogu <filename>%1</filename> do przechowywania danych o ostatnich projektach.

en: &Ascending
pl: &Rosnąco

en: Sort data in ascending order
pl: Sortuj dane w porządku rosnącym

en: Sorts data in ascending order (from A to Z and from 0 to 9). Data from selected column is used for sorting.
pl: Sortuje dane w porządku rosnącym (od A do Z oraz od 0 do 9). Przy szeregowaniu są brane pod uwagę dane z wybranej kolumny.

en: &Descending
pl: &Malejąco

en: Sort data in descending order
pl: Sortuj dane w porządku malejącym

en: Sorts data in descending (from Z to A and from 9 to 0). Data from selected column is used for sorting.
pl: Sortuje dane w porządku malejącym (od Z do A oraz od 9 do 0). Przy szeregowaniu są brane pod uwagę dane z wybranej kolumny.

[ctx: <file> argument description for the command line]
en: Kexi database project filename, Kexi shortcut filename, or name of a Kexi database project on a server to open.
pl: Nazwa przeznaczonego do otwarcia plikuprojektu bazy danych KEXI,nazwa pliku skrótu KEXI lub nazwaprojektu bazy danych Kexina serwerze.

en: Switch to data view
pl: Przełącz do widoku danych

en: Switches to data view.
pl: Przełącza do widoku danych.

en: Switch to design view
pl: Przełącz do widoku projektu

en: Switches to design view.
pl: Przełącza do widoku projektu.

en: Switch to text view
pl: Przełącz do widoku tekstowego

en: Switches to text view.
pl: Przełącza do widoku tekstowego.

en: Menu for the current window
pl: Menu dla bieżącego okna

en: Shows menu for the current window.
pl: Pokazuje menu dla bieżącego okna.

en: Save
pl: Zapisz

en: Save current design
pl: Zapisz bieżący projekt

en: Saves changes made to the current design.
pl: Zapisuje zmiany dokonane w bieżącym projekcie.

en: Data
pl: Dane

en: Design
pl: Projekt

en: Could not create new object.
pl: Nie można utworzyć nowego obiektu.

en: Save Changes
pl: Zapisz zmiany

en: Do Not Switch
pl: Nie przełączaj

en: <para>There are unsaved changes in object <resource>%1</resource>.</para><para>Do you want to save these changes before switching to other view?</para>
pl: <para>Obiekt <resource>%1</resource> zawiera niezapisane zmiany.</para><para>Czy chcesz zapisać te zmiany przed przełączeniem się do innego widoku?</para>

en: Confirm Saving Changes
pl: Potwierdź zapisywanie zmian

en: Design has been changed. You must save it before switching to other view.
pl: Projekt został zmieniony. Należy go zapisać przed przełączeniem się do innego widoku.

en: Switching to other view failed (%1).
pl: Nieudane przełączenie do innego widoku (%1).

en: Saving object's definition failed.
pl: Błąd podczas zapisywania definicji obiektu.

en: Saving object's data failed.
pl: Nie udało się zapisać danych obiektu.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change <resource>%1</resource> property for multiple widgets
pl: Zmień właściwość <resource>%1</resource> dla wielu widżetów

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change <resource>%1</resource> property for widget <resource>%2</resource>
pl: Zmień właściwość <resource>%1</resource> dla widżetu <resource>%2</resource>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move multiple widgets
pl: Przesuń wiele widżetów

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align Widgets to Grid
pl: Wyrównaj widżety do siatki

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align Widgets to Left
pl: Wyrównaj widżety do lewej

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align Widgets to Right
pl: Wyrównaj widżety do prawej

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align Widgets to Top
pl: Wyrównaj widżety do góry

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align Widgets to Bottom
pl: Wyrównaj widżety do dołu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Grid
pl: Dopasuj rozmiar widżetów do siatki

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Fit Contents
pl: Dopasuj rozmiar widżetów do zawartości

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Narrowest
pl: Dopasuj rozmiar widżetów do najwęższego

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Widest
pl: Dopasuj rozmiar widżetów do najszerszego

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Shortest
pl: Dopasuj rozmiar widżetów do najniższego

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Tallest
pl: Dopasuj rozmiar widżetów do najwyższego

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert widget <resource>%1</resource>
pl: Wstaw widżet <resource>%1</resource>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert widget
pl: Wstaw widżet

[ctx: @info]
en: Could not insert widget of type <resource>%1</resource>. A problem with widget's creation encountered.
pl: Nie można wstawić widżetu typu <resource>%1</resource>. Wystąpił problem z jego utworzeniem.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste
pl: Wklej

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete widget
pl: Usuń widżet

[ctx: (qtundo-format)]
en: Duplicate widget
pl: Powiel widżet

[ctx: (qtundo-format)]
en: Cut
pl: Wytnij

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add Page
pl: Dodaj stronę

en: Page %1
pl: Strona %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Page
pl: Usuń stronę

[ctx: @title:window]
en: Edit Form Connections
pl: Edytuj połączenia formularza

en: &New Connection
pl: &Nowe połączenie

en: &Delete Connection
pl: &Usuń połączenie

en: Connection correctness
pl: Poprawność połączenia

en: Sender
pl: Nadawca

en: Signal
pl: Sygnał

en: Receiver
pl: Odbiorca

en: The connection is OK.
pl: Połączenie jest OK.

en: The connection is invalid.
pl: Połączenie jest nieprawidłowe.

en: You have not selected item: <resource>%1</resource>.
pl: Nie wybrano elementu: <resource>%1</resource>.

en: The signal/slot arguments are not compatible.
pl: Niezgodne argumenty sygnału/slotu.

en: Do you want to delete this connection?
pl: Czy chcesz usunąć to połączenie?

[ctx: @action:button]
en: &Delete Connection
pl: &Usuń połączenie

[ctx: @title:window]
en: Edit Listview Contents
pl: Edytuj treść widoku listy

en: Columns
pl: Kolumny

en: &Add Item
pl: &Dodaj element

en: New &Subitem
pl: Nowy &podelement

en: &Delete Item
pl: &Usuń element

en: Move Item &Up
pl: Przesuń element w &górę

en: Move Item &Down
pl: Przesuń element w &dół

en: Contents
pl: Treść

en: Caption
pl: Tytuł

en: Width
pl: Szerokość

en: Clickable
pl: Można naciskać

en: Resizable
pl: Można zmieniać rozmiar

en: Full Width
pl: Pełna szerokość

en: New Column
pl: Nowa kolumna

en: New Item
pl: Nowy element

en: Sub Item
pl: Podelement

en: Form
pl: Formularz

[ctx: @info]
en: Renaming widget <resource>%1</resource> to <resource>%2</resource> failed.
pl: Nieudana zmiana nazwy widżetu <resource>%1</resource> na <resource>%2</resource>.

[ctx: @info]
en: Could not rename widget <resource>%1</resource> to <resource>%2</resource> because <resource>%3</resource> is not a valid name (identifier) for a widget.
pl: Nie można zmienić nazwy widżetu <resource>%1</resource> na <resource>%2</resource>, ponieważ <resource>%3</resource> jest nieprawidłową nazwą (identyfikatorem) dla widżetu.

[ctx: @info]
en: Could not rename widget <resource>%1</resource> to <resource>%2</resource> because a widget with the name <resource>%3</resource> already exists.
pl: Nie można zmienić nazwy widżetu <resource>%1</resource> na <resource>%2</resource>, ponieważ widżet o nazwie <resource>%3</resource> już istnieje.

en: Multiple Widgets (%1)
pl: Wiele widżetów (%1)

en: %1 : Form
pl: %1 : Formularz

en: No Buddy
pl: Brak pośrednika

[ctx: Translators: please keep this string short (less than 20 chars)]
en: Hor. Alignment
pl: Wyrówn. w poziomie

en: Horizontal Alignment
pl: Wyrównanie w poziomie

[ctx: Translators: please keep this string short (less than 20 chars)]
en: Ver. Alignment
pl: Wyrówn. w pionie

en: Vertical Alignment
pl: Wyrównanie w pionie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Name
pl: Nazwa

en: Window title
pl: Tytuł okna

en: Text
pl: Tekst

en: Background Pixmap
pl: Piksmapa tła

[ctx: Property: enabled widget]
en: Enabled
pl: Włączone

en: Geometry
pl: Geometria

en: Size Policy
pl: Polityka rozmiaru

en: Minimum Size
pl: Najmniejszy rozmiar

en: Maximum Size
pl: Największy rozmiar

en: Font
pl: Czcionka

en: Cursor
pl: Kursor

en: Foreground Color
pl: Kolor pierwszoplanowy

en: Background Color
pl: Kolor tła

en: Fill Background
pl: Wypełnij tło

en: Focus Policy
pl: Polityka aktywacji

en: Margin
pl: Margines

en: Read Only
pl: Tylko do odczytu

en: Style Sheet
pl: Arkusz stylów

[ctx: Widget's Tooltip]
en: Tooltip
pl: Podpowiedź

[ctx: Widget's Whats This]
en: What's This
pl: Co to?

en: Icon Size
pl: Rozmiar ikony

en: Frame
pl: Ramka

en: Frame Width
pl: Szerokość ramki

en: Mid Frame Width
pl: Szerokość wewn. ramki

en: Frame Shape
pl: Kształt ramki

en: Frame Shadow
pl: Cień ramki

en: Vertical Scrollbar
pl: Pionowy pasek przewijania

en: Horizontal Scrollbar
pl: Poziomy pasek przewijania

en: No Background
pl: Bez tła

en: Palette Foreground
pl: Pierwszy plan palety

[ctx: Auto (HINT: for AutoText)]
en: Auto
pl: Automatycznie

[ctx: Auto (HINT: for Align)]
en: Auto
pl: Automatycznie

[ctx: Baseline (HINT: for Align)]
en: Baseline
pl: Linia podstawowa

[ctx: Left (HINT: for Align)]
en: Left
pl: Do lewej

[ctx: Right (HINT: for Align)]
en: Right
pl: Do prawej

[ctx: Center (HINT: for Align)]
en: Center
pl: Do środka

[ctx: Justify (HINT: for Align)]
en: Justify
pl: Justowanie

[ctx: Top (HINT: for Align)]
en: Top
pl: Do góry

[ctx: Bottom (HINT: for Align)]
en: Bottom
pl: Do dołu

[ctx: No Frame (HINT: for Frame Shape)]
en: No Frame
pl: Bez ramki

[ctx: Box (HINT: for Frame Shape)]
en: Box
pl: Pole

[ctx: Windows Panel (HINT: for Frame Shape)]
en: Windows Panel
pl: Panel Windows

[ctx: Horiz. Line (HINT: for Frame Shape)]
en: Horiz. Line
pl: Linia pozioma

[ctx: Vertical Line (HINT: for Frame Shape)]
en: Vertical Line
pl: Linia pionowa

[ctx: Styled (HINT: for Frame Shape)]
en: Styled
pl: Stylizowana

[ctx: Popup (HINT: for Frame Shape)]
en: Popup
pl: Okno podręczne

[ctx: Menu Bar (HINT: for Frame Shape)]
en: Menu Bar
pl: Pasek menu

[ctx: Toolbar (HINT: for Frame Shape)]
en: Toolbar
pl: Pasek narzędzi

[ctx: Text Box (HINT: for Frame Shape)]
en: Text Box
pl: Pole tekstowe

[ctx: Tab Widget (HINT: for Frame Shape)]
en: Tab Widget
pl: Widżet karty

[ctx: Group Box (HINT: for Frame Shape)]
en: Group Box
pl: Pole grupy

[ctx: Plain (HINT: for Frame Shadow)]
en: Plain
pl: Zwykły

[ctx: Raised (HINT: for Frame Shadow)]
en: Raised
pl: Podniesiony

[ctx: Sunken (HINT: for Frame Shadow)]
en: Sunken
pl: Obniżony

[ctx: for Frame Shadow]
en: Internal
pl: Wewnętrzny

[ctx: No Focus (HINT: for Focus)]
en: No Focus
pl: Bez aktywowania

[ctx: Tab (HINT: for Focus)]
en: Tab
pl: Tabulator

[ctx: Click (HINT: for Focus)]
en: Click
pl: Kliknięcie

[ctx: Tab/Click (HINT: for Focus)]
en: Tab/Click
pl: Tab/Klik

[ctx: Tab/Click/MouseWheel (HINT: for Focus)]
en: Tab/Click/Mouse Wheel
pl: Tab/Klik/Kółko myszy

en: Auto
pl: Automatycznie

en: Always Off
pl: Zawsze wyłączone

en: Always On
pl: Zawsze włączone

en: Horizontal
pl: Poziomy

en: Vertical
pl: Pionowy

en: Left to Right
pl: Od lewej do prawej

en: Right to Left
pl: Od prawej do lewej

en: Qt Designer UI Files
pl: *.ui|Pliki interfejsu użytkownika Qt Designera

en: No action
pl: Brak działania

en: Application actions
pl: Działania programu

[ctx: Current form's actions]
en: Current
pl: Bieżący

en: Open in Data View
pl: Otwórz w widoku danych

en: Execute
pl: Wykonaj

[ctx: Note: use multiple rows if needed]
en: Export to File
    As Data Table
pl: Eksportuj do pliku
    jako tabelę danych

[ctx: Note: use multiple rows if needed]
en: Copy to Clipboard
    As Data Table
pl: Kopiuj do schowka
    jako tabelę danych

en: Create New Object (%1)
pl: Utwórz nowy obiekt (%1)

en: Open in Design View
pl: Otwórz w widoku projektu

en: Open in Text View
pl: Otwórz w widoku tekstowym

en: Close View
pl: Zamknij widok

en: &Select action to be executed after clicking <resource>%1</resource> button:
pl: &Wybierz działanie, które ma być wykonane po kliknięciu przycisku <resource>%1</resource>:

en: &Select macro to be executed after clicking <resource>%1</resource> button:
pl: &Wybierz makro, które ma być wykonane po kliknięciu przycisku <resource>%1</resource>:

en: &Select script to be executed after clicking <resource>%1</resource> button:
pl: &Wybierz skrypt, który ma być wykonany po kliknięciu przycisku <resource>%1</resource>:

en: &Select object to be opened after clicking <resource>%1</resource> button:
pl: &Wybierz obiekt, który ma być otwarty po kliknięciu przycisku <resource>%1</resource>:

[ctx: @title:window]
en: Assigning Action to Button
pl: Przypisywanie działania do przycisku

en: Action category:
pl: Kategoria działania:

en: Action to execute:
pl: Działanie do wykonania:

[ctx: Assign action]
en: &Assign
pl: &Przypisz

en: Assign action
pl: Przypisz działanie

[ctx: @title:window]
en: Edit Rich Text
pl: Edytuj formatowany tekst

en: Bold
pl: Pogrubiony

en: Italic
pl: Kursywa

en: Underline
pl: Podkreślenie

en: Superscript
pl: Indeks górny

en: Subscript
pl: Indeks dolny

en: Left Align
pl: Do lewej

en: Centered
pl: Wyśrodkowany

en: Right Align
pl: Do prawej

en: Justified
pl: Wyjustowany

[ctx: @title:window]
en: Edit Tab Order
pl: Edytuj kolejność tabulacji

en: Move Up
pl: Przesuń w górę

en: Move widget up
pl: Przesuń widżet w górę

en: Move Down
pl: Przesuń w dół

en: Move widget down
pl: Przesuń widżet w dół

en: Handle tab order automatically
pl: Automatyczna obsługa kolejności tabulacji

[ctx: @title:window]
en: Edit Contents of %1
pl: Edytuj zawartość %1

en: Could not find any form widget plugins.
pl: Nie można znaleźć żadnych wtyczek formularza.

[ctx: @info]
en: Could not load Kexi Form Widgets plugin file <filename>%1</filename>.
pl: Nie można wczytać pliku wtyczki formularza <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not open Kexi Form Widgets plugin <filename>%1</filename>.
pl: Nie można otworzyć pliku wtyczki formularza <filename>%1</filename>.

[ctx: Insert Horizontal Widget]
en: Insert Horizontal
pl: Wstaw poziomo

[ctx: Insert Vertical Widget]
en: Insert Vertical
pl: Wstaw pionowo

en: Insert Widget: %1
pl: Wstaw widżet: %1

en: Cancel
pl: Zaniechaj

[ctx: Tab widget's page]
en: Tab Page
pl: Strona karty

[ctx: Widget's type]
en: Type
pl: Typ

en: Widget name
pl: Nazwa widżetu

[ctx: Button text: Next page in assistant (wizard)]
en: Next
pl: Następny

en: Open
pl: Otwórz

[ctx: @info]
en: <para>The file <filename>%1</filename> already exists.</para><para>Do you want to overwrite it?</para>
pl: <para>Plik <filename>%1</filename> już istnieje.</para><para>Czy chcesz go zastąpić?</para>

[ctx: @info]
en: The file or directory <filename>%1</filename> does not exist.
pl: Plik lub katalog <filename>%1</filename> nie istnieje.

[ctx: @info]
en: Invalid hyperlink <link>%1</link>.
pl: Nieprawidłowe hiperłącze <link>%1</link>.

[ctx: @info]
en: Executable <link>%1</link> not allowed.
pl: Stosowanie pliku wykonywalnego <link>%1</link> nie jest dozwolone.

[ctx: @info]
en: Remote hyperlink <link>%1</link> not allowed.
pl: Stosowanie zdalnego hiperłącza <link>%1</link> nie jest dozwolone.

[ctx: @info]
en: Do you want to run this file?<warning>Running executables can be dangerous.</warning>
pl: Czy chcesz uruchomić ten plik?<warning>Uruchamianie plików wykonywalnych może być niebezpieczne.</warning>

[ctx: @action:button Run script file]
en: Run
pl: Uruchom

en: modified
pl: ze zmianami

[ctx: @title:window]
en: Report a Bug or Wish
pl: Zgłoś błąd lub życzenie

en: Operating system & platform:
pl: System operacyjny i platforma:

[ctx: Other operating system]
en: Other
pl: Inny

[ctx: Other platform]
en: Other
pl: Inna

en: (All fields)
pl: (Wszystkie pola)

en: (Current field)
pl: (Bieżące pole)

[ctx: @title:window]
en: Replace
pl: Zastąp

[ctx: @title:window]
en: Replace in <resource>%1</resource>
pl: Zastąp w <resource>%1</resource>

[ctx: @title:window]
en: Find
pl: Znajdź

[ctx: @title:window]
en: Find in <resource>%1</resource>
pl: Zmień nazwę w <resource>%1</resource>

en: The search item was not found
pl: Nie znaleziono poszukiwanego elementu

[ctx: Look in field:]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Look in:
pl: Szukaj &w:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_2)
en: &Search:
pl: &Szukaj:

[ctx: Match: Whole words only]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_wholeWords)
en: &Whole words only
pl: Tylko całe &wyrazy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Fi&nd:
pl: Z&najdź:

[ctx: Replace all occurrences with]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_replaceLbl)
en: Re&place with:
pl: Zastą&p przez:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_promptOnReplace)
en: Prompt on replace
pl: Pytaj przy zastępowaniu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_3)
en: &Match:
pl: &Dopasuj:

[ctx: Match: Case sensitive]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_caseSensitive)
en: C&ase sensitive
pl: &Uwzględniaj wielkość liter

[ctx: Match: Any Part of Field]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_match)
en: Any Part of Field
pl: Dowolna część pola

[ctx: Match: Whole Field]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_match)
en: Whole Field
pl: Całe pole

[ctx: Match: Start of Field]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_match)
en: Start of Field
pl: Początek pola

[ctx: Search Up]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_search)
en: Up
pl: W górę

[ctx: Search Down]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_search)
en: Down
pl: W dół

[ctx: Look In All Rows]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_search)
en: All Rows
pl: Wszystkie wiersze

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnReplace)
en: &Replace
pl: &Zastąp

[ctx: Replace All Occurrences]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnReplaceAll)
en: Replace All
pl: Zastąp wszystko

en: &Close Tab
pl: &Zamknij kartę

en: Close the current tab
pl: Zamknij bieżącą kartę

en: Closes the current tab.
pl: Zamyka bieżącą kartę.

en: Cl&ose All Tabs
pl: Zamknij &wszystkie karty

en: Close all tabs
pl: Zamknij wszystkie karty

en: Closes all tabs.
pl: Zamyka wszystkie karty.

en: Create a new project
pl: Utwórz nowy projekt

en: Creates a new project. Currently opened project is not affected.
pl: Tworzy nowy projekt. Nie ma to wpływu na aktualnie otwarty projekt.

en: Open an existing project
pl: Otwórz istniejący projekt

en: Opens an existing project. Currently opened project is not affected.
pl: Otwiera istniejący projekt. Nie ma to wpływu na aktualnie otwarty projekt.

en: Welcome
pl: Witaj

en: Show Welcome page
pl: Pokaż stronę powitalną

en: Shows Welcome page with list of recently opened projects and other information.
pl: Pokazuje stronę powitalną z listą ostatnio otwieranych projektów oraz innymi informacjami.

en: Save object changes
pl: Zapisz zmiany obiektu

en: Saves object changes from currently selected window.
pl: Zapisuje zmiany dokonane w obiekcie znajdującym się w aktualnie wybranym oknie.

en: Save &As...
pl: Zapisz &Jako...

en: Save object as
pl: Zapisz obiekt jako

en: Saves object from currently selected window under a new name (within the same project).
pl: Zapisuje obiekt znajdujący się w aktualnie wybranym oknie pod nową nazwą (w ramach tego samego projektu).

en: &Import, Export or Send...
pl: &Importuj, eksportuj lub wyślij...

en: Import, export or send project
pl: Importuj, eksportuj lub wyślij projekt.

en: Imports, exports or sends project.
pl: Importuje, eksportuje lub wysyła projekt.

[ctx: Close Project]
en: &Close
pl: &Zamknij

en: Close the current project
pl: Zamknij bieżący projekt

en: Closes the current project.
pl: Zamyka bieżący projekt.

en: Quits Kexi application.
pl: Kończy działanie programu Kexi.

en: &Import Database...
pl: &Importuj bazę danych...

en: Import entire database as a Kexi project
pl: Wykonaj import całej bazy danych jako projektu Kexi

en: Imports entire database as a Kexi project.
pl: Dokonuje importu całej bazy danych jako projektu Kexi.

en: Import Tables...
pl: Importuj tabele...

en: Import data from an external source into this project
pl: Importuj dane z zewnętrznego źródła do tego projektu

en: Imports data from an external source into this project.
pl: Importuj dane z zewnętrznego źródła do tego projektu

en: &Compact Database...
pl: &Defragmentuj bazę danych...

en: Compact the current database project
pl: Defragmentuj bieżącą bazę danych

en: Compacts the current database project, so it will take less space and work faster.
pl: Defragmentuje bieżący projekt bazy danych, przez co zajmie ona mniej miejsca i będzie działała szybciej.

[ctx: Import->Table Data From File...]
en: Import Data From &File...
pl: Importuj dane z &pliku...

en: Import table data from a file
pl: Importuj dane tabeli z pliku

en: Imports table data from a file.
pl: Importuje dane tabeli z pliku.

[ctx: Export->Table or Query Data to File...]
en: Export Data to &File...
pl: Eksportuj dane do &pliku...

en: Export data from the active table or query to a file
pl: Eksportuj dane z aktywnej tabeli lub zapytania do pliku.

en: Exports data from the active table or query to a file.
pl: Eksportuje dane z aktywnej tabeli lub zapytania do pliku.

[ctx: Paste Special->As Data &Table...]
en: Paste Special...
pl: Wklej specjalnie...

en: Paste clipboard data as a table
pl: Wklej dane ze schowka jako tabelę

en: Pastes clipboard data as a table.
pl: Wklej dane ze schowka jako tabelę.

[ctx: Copy Special->Table or Query Data...]
en: Copy Special...
pl: Kopiuj specjalnie...

en: Copy selected table or query data to clipboard
pl: Kopiuj dane wybranej tabeli lub zapytania do schowka

en: Copies selected table or query data to clipboard.
pl: Kopiuje dane wybranej tabeli lub zapytania do schowka.

en: Reverts the most recent editing action.
pl: Wycofuje ostatnie działanie edycji.

en: Reverts the most recent undo action.
pl: Cofa ostatnie wycofanie działania.

en: Find text
pl: Znajdź tekst

en: Looks up the first occurrence of a piece of text.
pl: Wyszukuje pierwsze wystąpienie tekstu.

en: &Delete
pl: &Usuń

en: Delete selected object
pl: Usuń zaznaczony obiekt

en: Deletes currently selected object.
pl: Usuwa aktualnie zaznaczony obiekt.

en: Delete Record
pl: Usuń rekord

en: Delete the current record
pl: Usuń bieżący rekord

en: Deletes the current record.
pl: Usuwa bieżący raport.

en: Clear Table Contents...
pl: Wyczyść zawartość tabeli...

en: Clear table contents
pl: Wyczyść zawartość tabeli

en: Clears table contents.
pl: Czyści zawartość tabeli.

en: Edit Item
pl: Edytuj element

en: Edit currently selected item
pl: Edytuj aktualnie zaznaczony element

en: Edits currently selected item.
pl: Edytuje aktualnie zaznaczony element.

en: &Insert Empty Row
pl: &Wstaw pusty wiersz

en: Insert one empty row above
pl: Wstaw jeden pusty wiersz powyżej

en: Inserts one empty row above currently selected table row.
pl: Wstawia jeden pusty wiersz powyżej aktualnie zaznaczonego wiersza tabeli.

en: Show Project Navigator
pl: Pokaż nawigator projektu

en: Show the Project Navigator pane
pl: Pokaż nawigator projektu

en: Shows the Project Navigator pane.
pl: Pokaż nawigator projektu.

en: Activate Project Navigator
pl: Pokaż nawigator projektu

en: Activate the Project Navigator pane
pl: Pokaż nawigator projektu

en: Activates the Project Navigator pane. If it is hidden, shows it first.
pl: Aktywuje nawigator projektu. Jeśli jest ukryty, pokaż go.

en: Activate main area
pl: Aktywuj obszar główny

en: Activate the main area
pl: Aktywuj obszar główny

en: Activates the main area.
pl: Aktywuje obszar główny.

en: Show Property Editor
pl: Pokaż edytor właściwości

en: Show the Property Editor pane
pl: Pokaż edytor właściwości

en: Shows the Property Editor pane.
pl: Pokaż edytor właściwości.

en: Activate Property Editor
pl: Aktywuj edytor właściwości

en: Activate the Property Editor pane
pl: Aktywuj edytor właściwości

en: Activates the Property Editor pane. If it is hidden, shows it first.
pl: Aktywuje edytor właściwości. Jeśli jest ukryty, pokaż go.

en: Switch to Global Search
pl: Przełącz do globalnego wyszukiwania

en: Switch to Global Search box
pl: Przełącz do pola globalnego wyszukiwania

en: Switches to Global Search box.
pl: Przełącza do pola globalnego wyszukiwania.

en: &Save Record
pl: &Zapisz rekord

en: Save changes made to the current record
pl: Zapisz zmiany dokonane w bieżącym rekordzie

en: Saves changes made to the current record.
pl: Zapisuje zmiany dokonane w bieżącym rekordzie.

en: &Cancel Record Changes
pl: &Porzuć zmiany w rekordzie

en: Cancel changes made to the current record
pl: Porzuć zmiany dokonane w bieżącym rekordzie

en: Cancels changes made to the current record.
pl: Porzuca zmiany dokonane w bieżącym rekordzie.

en: &Execute
pl: &Wykonaj

en: &Font...
pl: &Czcionka...

en: Change font for selected object
pl: Zmień czcionkę dla obecnie zaznaczonego obiektu

en: Changes font for selected object.
pl: Zmienia czcionkę dla obecnie zaznaczonego obiektu.

en: &Next Window
pl: &Następne okno

en: Next window
pl: Następne okno

en: Switches to the next window.
pl: Przełącza do następnego okna.

en: &Previous Window
pl: &Poprzednie okno

en: Previous window
pl: Poprzednie okno

en: Switches to the previous window.
pl: Przełącza do poprzedniego okna.

en: This shows useful tips on the use of this application.
pl: Pokazuje użyteczne podpowiedzi na temat korzystania z programu.

[ctx: Help Menu]
en: Help
pl: Pomoc

en: Show Help menu
pl: Pokaż menu pomocy

en: Shows Help menu.
pl: Pokazuje menu pomocy.

en: <br/>(reason: <i>%1</i>)
pl: <br/>(powód: <i>%1</i>)

[ctx: @info (don't add tags around %1, it's done already)]
en: Database project %1 does not appear to have been created using Kexi.<nl/>Do you want to import it as a new Kexi project?
pl: Projekt bazy danych %1 nie wygląda na utworzony za pomocą Kexi.<nl/>Czy chcesz dokonać jego importu do nowego projektu Kexi?

[ctx: @action:button Import Database]
en: &Import...
pl: &Importuj...

[ctx: @window:title]
en: Select New Project's Location
pl: Wybierz położenie nowego projektu

en: cannot create object - unknown object type "%1"
pl: nie można utworzyć obiektu - nieznany typ obiektu "%1"

en: unknown object type "%1"
pl: nieznany typ obiektu "%1"

en: cannot create object of type "%1"
pl: nie można utworzyć obiektu typu "%1"

[ctx: "executing object" action]
en: executing
pl: wykonywanie

en: opening
pl: otwieranie

en: table not found
pl: nie znaleziono tabeli

en: query not found
pl: nie znaleziono zapytania

en: macro not found
pl: nie znaleziono makra

en: script not found
pl: nie znaleziono skryptu

en: object not found
pl: nie znaleziono obiektu

en: cannot execute object
pl: nie można wykonać polecenia dla obiektu

en: cannot open object
pl: nie można otworzyć obiektu

en: You have requested selected objects to be automatically opened or processed on startup. Several objects cannot be opened or processed.
pl: Wydałeś polecenie, by wybrane obiekty zostały automatycznie otwarte lub przetworzone przy starcie programu. Niektóre z tych obiektów nie mogą być otwarte lub przetworzone.

en: Property Editor
pl: Edytor właściwości

en: Properties
pl: Właściwości

[ctx: <project-name> (read only)]
en: %1 (read only)
pl: %1 (tylko do odczytu)

en: From File...
pl: Z pliku...

en: From Server...
pl: Z serwera...

[ctx: @info]
en: Selected view is not supported for <resource>%1</resource> object.
pl: Wybrany widok nie jest obsługiwany dla obiektu <resource>%1</resource>.

[ctx: @info]
en: Selected view (%1) is not supported by this object type (%2).
pl: Wybrany widok (%1) nie jest obsługiwany przez ten typ obiektu (%2).

[ctx: Could not save object under the original name.]
en: Could not save under the original name.
pl: Nie można zapisać pod oryginalną nazwą.

[ctx: @action:button Save object]
en: Save
pl: Zapisz

[ctx: @title:window]
en: Save Object As
pl: Zapisz obiekt jako

[ctx: @info Saving object failed]
en: Saving <resource>%1</resource> object failed.
pl: Nieudane zapisywanie obiektu <resource>%1</resource>.

en: Save changes
pl: Zapisz zmiany

[ctx: @info]
en: Saves all recent changes made in <resource>%1</resource> object.
pl: Zapisuje wszystkie zmiany dokonane ostatnio w obiekcie <resource>%1</resource>.

[ctx: @info]
en: Discards all recent changes made in <resource>%1</resource> object.
pl: Porzuca wszystkie zmiany dokonane ostatnio w obiekcie <resource>%1</resource>.

en: Do you want to save changes?
pl: Czy chcesz zapisać zmiany?

[ctx: opening is not allowed in "data view/design view/text view" mode]
en: opening is not allowed in "%1" mode
pl: otwieranie jest niedozwolone w trybie "%1"

[ctx: @info]
en: Tab for <resource>%1</resource> (%2).
pl: Karta dla <resource>%1</resource> (%2).

[ctx: @info]
en: Tab for <resource>%1</resource>.
pl: Karta dla <resource>%1</resource>.

[ctx: @info Delete <objecttype> <objectname>?]
en: <para>Do you want to permanently delete the following object?<nl/><nl/>%1 <resource>%2</resource></para><para><note>If you click <interface>Delete</interface>, you will not be able to undo the deletion.</note></para>
pl: <para>Czy chcesz trwale usunąć następujący obiekt?<nl/><nl/>%1 <resource>%2</resource></para><para><note>Jeśli klikniesz <interface>Delete</interface>, nie będziesz mieć możliwości zaniechania usunięcia obiektu.</note></para>

[ctx: @title:window Delete Object %1.]
en: Delete <resource>%1</resource>?
pl: Usunąć <resource>%1</resource>?

en: Could not delete object.
pl: Nie można usunąć obiektu.

[ctx: @info]
en: <para>Before renaming object <resource>%1</resource> it should be closed.</para><para>Do you want to close it?</para>
pl: <para>Przed zmianą nazwy obiektu <resource>%1</resource> należy go zamknąć.</para><para>Czy chcesz go teraz zamknąć?</para>

en: Close Window and Rename
pl: Zamknij okno i zmień nazwę

[ctx: @info]
en: Renaming object <resource>%1</resource> failed.
pl: Nieudana zmiana nazwy obiektu <resource>%1</resource>.

[ctx: @info]
en: Setting caption for object <resource>%1</resource> failed.
pl: Nieudane ustawienie nagłówka dla obiektu <resource>%1</resource>.

en: Compacting database file <filename>%1</filename> is not supported.
pl: Defragmentacja pliku <filename>%1</filename> nie jest obsługiwana.

[ctx: @action:button Compact database]
en: Compact
pl: Defragmentuj

en: The current project has to be closed before compacting the database. It will be open again after compacting.
    
    Do you want to continue?
pl: Bieżący projekt musi zostać zamknięty przed rozpoczęciem defragmentacji bazy danych. Zostanie on otwarty ponownie po zakończeniu defragmentacji.
    
    Czy chcesz kontynuować?

[ctx: @info]
en: Design of query <resource>%1</resource> that you want to export data from is changed and has not yet been saved. Do you want to use data from the changed query for exporting or from its original (saved) version?
pl: Projekt zapytania <resource>%1</resource>, z którego chcesz wyeksportować dane, uległ zmianie i nie został jeszcze zapisany. Użyć danych ze zmienionego zapytania, czy może z pierwotnej (zapisanej) wersji?

[ctx: @action:button Export query data]
en: Use the Changed Query
pl: Użyj zmienionego zapytania

[ctx: @action:button Export query data]
en: Use the Original Query
pl: Użyj pierwotnego zapytania

en: Task-oriented toolbar. Groups commands using tabs.
pl: Pasek narzędzi zorientowany na zadania. Polecenia są pogrupowane za pomocą kart.

[ctx: Report a bug or wish for Kexi application]
en: Report a &Bug or Wish...
pl: Zgłoś błąd lub życzenie...

en: Files a bug or wish for Kexi application.
pl: Pokazuje narzędzie zgłaszania błędów i życzeń dla programu Kexi.

en: Activates a "What's This?" tool.
pl: Aktywuje narzędzie "Co to jest?".

en: Help
pl: Pomoc

en: Shows Kexi Handbook.
pl: Pokazuje podręcznik Kexi.

en: Shows information about Kexi application.
pl: Pokazuje informacje o programie Kexi.

en: Shows information about KDE.
pl: Pokazuje informacje o KDE.

en: Create
pl: Utwórz

en: External Data
pl: Dane zewnętrzne

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Form Design
pl: Projekt formularza

en: Report Design
pl: Projekt raportu

[ctx: @info]
en: Could not start <application>%1</application> application.
pl: Nie można uruchomić programu <application>%1</application>.

[ctx: @info]
en: Command <command>%1</command> failed.
pl: Błąd podczas wykonywania polecenia <command>%1</command>.

en: Visit KEXI Facebook page at %1
pl: Odwiedź stronę Facebooka KEXI pod adresem %1

en: Visit KEXI Twitter page at %1
pl: Odwiedź stronę Twittera KEXI pod adresem %1

en: Visit Calligra home page at %1
pl: Odwiedź stronę domową Calligra pod adresem %1

[ctx: @info]
en: <para>Could not open icon resource file <filename>%1</filename>.</para><para><application>Kexi</application> will not start. Please check if <application>Kexi</application> is properly installed.</para>
pl: <para>Nie można otworzyć pliku zasobu ikony <filename>%1</filename>.</para><para><application>Kexi</application> nie zostanie uruchomiony. Sprawdź czy <application>Kexi</application> zostało poprawnie wgrane.</para>

[ctx: @info Tried to find files in <dir list>]
en: Tried to find in %1.
pl: Próbowano znaleźć w %1.

[ctx: @info]
en: Could not open icon resource file <filename>%1</filename>. Please check if <application>%2</application> is properly installed.
pl: Nie można otworzyć pliku zasobu ikony <filename>%1</filename>. Sprawdź czy <application>%2</application> zostało poprawnie wgrane.

en: Search
pl: Znajdź

en: Try Again
pl: Spróbuj ponownie

[ctx: @title:window]
en: New Project
pl: Nowy projekt

[ctx: @info]
en: Kexi will create a new database project. Select blank database.
pl: Kexi utworzy nowy projekt bazy danych. Wybierz pustą bazę danych.

en: Blank Projects
pl: Puste projekty

en: Blank database
pl: Pusta baza danych

en: Database project without any objects
pl: Projekt bazy danych bez jakichkolwiek obiektów

en: Contacts
pl: Kontakty

en: Movie catalog
pl: Katalog filmów

en: Templates
pl: Szablony

[ctx: @title:window]
en: Storage Method
pl: Sposób przechowywania

[ctx: @info]
en: Select a storage method which will be used to store the new project.
pl: Wybierz sposób przechowywania, który zostanie użyty do przechowania nowego projektu.

en: New database
pl: Nowa baza danych

[ctx: @title:window]
en: Project Caption & Filename
pl: Nagłówek i nazwa pliku projektu

[ctx: @info]
en: Enter caption for the new project. Filename will be created automatically based on the caption. You can change the filename too.
pl: Wprowadź nagłówek nowego projektu. Nazwa pliku zostanie nadana automatycznie na podstawie nagłówka. Możesz też samodzielnie zmienić nazwę pliku.

en: Enter project caption.
pl: Wprowadź nagłówek projektu.

[ctx: @info]
en: <para><filename>%1</filename> is a relative path.</para><para><note>Enter absolute path of a file to be created.</note></para>
pl: <para><filename>%1</filename> jest względną ścieżką. <note>Podaj bezwzględną ścieżkę dla tworzonego pliku.</note></para>

en: Enter a valid project filename. The file should be located on this computer.
pl: Wprowadź prawidłową nazwę pliku projektu. Plik powinien być położony na tym komputerze.

[ctx: @info]
en: <para><filename>%1</filename> is a directory name.</para><para><note>Enter name of a file to be created.</note></para>
pl: <para><filename>%1</filename> jest nazwą katalogu. </para><para><note>Podaj nazwę pliku do utworzenia.</note></para>

[ctx: @info]
en: <para>Could not create database file <filename>%1</filename>.</para><para><note>There is no permission to create this file. Pick another directory or change permissions so the file can be created.</note></para>
pl: <para>Nie można utworzyć pliku bazy danych <filename>%1</filename>. </para><para><note>Brak uprawnień do utworzenia tego pliku. Wybierz inny katalog lub zmień uprawnienia tak, aby można było utworzyć plik.</note></para>

[ctx: @title:window]
en: Creating Project
pl: Tworzenie projektu

[ctx: @info]
en: Please wait while the project is created.
pl: Proszę poczekać na utworzenie projektu.

[ctx: @title:window]
en: Database Connection
pl: Połączenie z bazą danych

[ctx: @info]
en: <para>Select database server's connection you wish to use to create a new Kexi project.</para><para>Here you may also add, edit or delete connections from the list.</para>
pl: <para>Wybierz połączenie serwera baz danych, który chcesz użyć do utworzenia nowego projektu Kexi.</para><para>Możesz tutaj także dodać, zmienić lub usunąć połączenia z listy.</para>

[ctx: @title:window]
en: Project Caption & Database Name
pl: Nagłówek projektu i nazwa bazy danych

[ctx: @info]
en: Enter caption for the new project. Database name will be created automatically based on the caption. You can change the database name too.
pl: Wprowadź nagłówek dla nowego projektu. Nazwa bazy danych zostanie nadana automatycznie na podstawie nagłówka. Możesz też zmienić nazwę bazy danych.

[ctx: @info]
en: Existing project databases on <resource>%1 (%2)</resource> database server:
pl: Bazy danych projektów znajdujące się na serwerze baz danych <resource>%1 (%2)</resource>:

en: Enter database name.
pl: Wprowadź nazwę bazy danych.

en: Database with this name already exists. Do you want to delete it and create a new one?
pl: Baza danych o tej nazwie już istnieje. Czy chcesz ją usunąć i utworzyć nową?

en: Delete and Create New
pl: Usuń i utwórz nową

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl)
en: <b>Select existing Kexi project file to open:</b>
pl: <b>Wybierz istniejący plik projektu Kexi, aby go otworzyć:</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_advanced)
en: &Advanced
pl: &Zaawansowane

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Click "Advanced" button if you want to find an existing project on a server rather than a file.
pl: Naciśnij przycisk "Zaawansowane", jeśli poszukiwany przez ciebie projekt znajduje się na serwerze, a nie w pliku.

[ctx: @title:window]
en: Open Project
pl: Otwórz projekt

[ctx: @info]
en: Select project to open. You can choose project stored in file or on database server.
pl: Wybierz projekt do otwarcia. Możesz wybrać projekt przechowywany w pliku lub na serwerze baz danych.

[ctx: @title:tab]
en: Projects Stored in File
pl: Projekty przechowywane w pliku

[ctx: @title:tab]
en: Projects Stored on Database Server
pl: Projekty przechowywane na serwerze baz danych

[ctx: @info]
en: <para>Select database server's connection with project you wish to open.</para><para>Here you may also add, edit or delete connections from the list.</para>
pl: <para>Wybierz połączenie serwera baz danych z projektem, który chcesz otworzyć.</para><para>Możesz tutaj także dodać, zmienić lub usunąć połączenia z listy.</para>

[ctx: @title:window]
en: Open Project on Database Server
pl: Otwórz projekt na serwerze baz danych

[ctx: @info]
en: Select project on database server <resource>%1 (%2)</resource> to open.
pl: Wybierz projekt na serwerze baz danych <resource>%1 (%2)</resource> do otwarcia.

[ctx: @title:window]
en: Database Password
pl: Hasło bazy danych

[ctx: New Project Stored in File]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KexiCommandLinkButton, btn_file)
en: File
pl: Plik

note: i18n: ectx: property (description), widget (KexiCommandLinkButton, btn_file)
en: New Project Stored in File
pl: Nowy projekt przechowywany w pliku

[ctx: New Project Stored on Database Server]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KexiCommandLinkButton, btn_server)
en: Server
pl: Serwer

note: i18n: ectx: property (description), widget (KexiCommandLinkButton, btn_server)
en: New Project Stored on Database Server
pl: Nowy projekt przechowywany na serwerze baz danych

en: Opened less than minute ago
pl: Otwarty mniej niż minutę temu

en: Opened 1 minute ago | Opened %1 minutes ago
pl[0]: Otwarty minutę temu
pl[1]: Otwarty %1 minuty temu
pl[2]: Otwarty %1 minut temu

en: Opened 1 hour ago | Opened %1 hours ago
pl[0]: Otwarty godzinę temu
pl[1]: Otwarty %1 godziny temu
pl[2]: Otwarty %1 godzin temu

en: Opened yesterday | Opened %1 days ago
pl[0]: Otwarty wczoraj
pl[1]: Otwarty %1 dni temu
pl[2]: Otwarty %1 dni temu

en: Opened over a month ago | Opened %1 months ago
pl[0]: Otwarty ponad miesiąc temu
pl[1]: Otwarty ponad %1 miesiące temu
pl[2]: Otwarty ponad %1 miesięcy temu

en: Opened one year ago | Opened %1 years ago
pl[0]: Otwarty rok temu
pl[1]: Otwarty %1 lata temu
pl[2]: Otwarty %1 lat temu

en: on local server
pl: na serwerze lokalnym

[ctx: @info]
en: on <resource>%1</resource> server
pl: na serwerze <resource>%1</resource>

[ctx: @info File database <file>]
en: File database <filename>%1</filename>
pl: Plikowa baza danych <filename>%1</filename>

en: database
pl: baza danych

[ctx: <type> database, e.g. PostgreSQL database, MySQL database]
en: %1 database
pl: baza danych %1

en: Last opened on %1
pl: Ostatnio otwierany dnia %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Project caption:
pl: Tytuł projektu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Project's database name:
pl: Nazwa bazy danych projektu:

[ctx: Plugin name]
en: Name:
pl: Nazwa:

[ctx: Plugin description]
en: Description:
pl: Opis:

[ctx: Plugin version]
en: Version:
pl: Wersja:

[ctx: Plugin fileName]
en: File:
pl: Plik:

en: No Kexi plugins found.
pl: Nie znaleziono wtyczek Kexi.

en: Kexi plugins (%1):
pl: Wtyczki Kexi (%1):

en: No KDb database driver plugins found.
pl: Nie znaleziono wtyczek sterownika baz danych KDb

en: KDb database driver plugins (%1):
pl: Wtyczki sterownika baz danych KDb (%1):

[ctx: @info]
en: <para>Could not read connection information from connection shortcut file <filename>%1</filename>.</para><para><note>Check whether the file has valid contents.</note></para>
pl: <para>Nie można odczytać informacji o połączeniu z pliku skrótu <filename>%1</filename>.</para><para><note>Sprawdź czy plik posiada poprawną zawartość.</note></para>

[ctx: Please don't translate the "type" word, it's constant.]
en: <icode>%1</icode> is not valid value for <icode>--type</icode> command-line option. Possible value can be <icode>%2</icode>, <icode>%3</icode> or <icode>%4</icode>
pl: <icode>%1</icode> nie jest prawidłową wartością dla opcji wiersza poleceń <icode>--type</icode>. Prawidłowymi wartościami są: <icode>%2</icode>, <icode>%3</icode> lub <icode>%4</icode>

en: Invalid port number <icode>%1</icode> specified.
pl: Podałeś niewłaściwy numer portu <icode>%1</icode>.

en: Could not open database. No database driver specified.
pl: Nie można otworzyć bazy danych. Nie podano sterownika baz danych.

en: Could not start Kexi application this way.
pl: Nie można uruchomić programu Kexi w ten sposób.

[ctx: Please don't translate the "createdb" and "dropdb" words, these are constants.]
en: Both <icode>createdb</icode> and <icode>dropdb</icode> used in startup options.
pl: Użyłeś jednocześnie opcji startowych <icode>createdb</icode> oraz <icode>dropdb</icode>.

en: No project name specified.
pl: Nie podano nazwy projektu.

[ctx: Please don't translate the <icode>user-mode</icode> and <icode>design-mode</icode> words, these are constants.]
en: Both <icode>user-mode</icode> and <icode>design-mode</icode> used in startup options.
pl: Użyłeś jednocześnie opcji startowych <icode>user-mode</icode> oraz <icode>design-mode</icode>.

[ctx: @info]
en: Could not delete project. The file <filename>%1</filename> does not exist.
pl: Nie można usunąć projektu. Plik <filename>%1</filename> nie istnieje.

[ctx: @info]
en: Could not open shortcut file <filename>%1</filename>.
pl: Nie można otworzyć pliku skrótu <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not open connection data file <filename>%1</filename>.
pl: Nie można otworzyć pliku danych połączenia <filename>%1</filename>.

en: You have specified a few database objects to be opened automatically, using startup options.
    These options will be ignored because they are not available while creating or dropping projects.
pl: Określiłeś pewną liczbę obiektów bazy danych do automatycznego otwarcia, używając opcji startowych.
    Opcje te będą zignorowane, ponieważ nie są dostępne przy tworzeniu lub usuwaniu projektów.

[ctx: @info]
en: Project <resource>%1</resource> created successfully.
pl: Projekt <resource>%1</resource> został pomyślnie utworzony.

[ctx: @info]
en: Project <resource>%1</resource> dropped successfully.
pl: Projekt <resource>%1</resource> został pomyślnie usunięty.

[ctx: @info]
en: Could not open file. Missing filename.
pl: Nie można otworzyć pliku. Brakuje nazwy pliku.

[ctx: @info]
en: Could not open file. The file <filename>%1</filename> does not exist.
pl: Nie można otworzyć pliku. Plik <filename>%1</filename> nie istnieje.

[ctx: @info]
en: <para>Could not open file <filename>%1</filename> for reading.</para><para><note>Check the file's permissions and whether it is already opened and locked by another application.</note></para>
pl: <para>Nie można otworzyć pliku <filename>%1</filename> do odczytu. </para><para><note>Sprawdź prawa dostępu do pliku oraz czy nie jest on otwarty i zablokowany przez inny program.</note></para>

[ctx: @info]
en: <para>Could not open project.</para><para>The file <filename>%1</filename> is not readable. Check the file's permissions and whether it is already opened and locked by another application.</para>
pl: <para>Nie można otworzyć projektu.</para><para>Plik <filename>%1</filename> nie jest do odczytu. Sprawdź prawa dostępu do pliku oraz czy nie jest on otwarty i zablokowany przez inny program.</para>

[ctx: @info]
en: <para><filename>%1</filename> is an external file of type <resource>%2</resource>.</para><para>Do you want to import the file as a Kexi project?</para>
pl: <para><filename>%1</filename> jest zewnętrznym plikiem typu:
    <resource>%2</resource>.
    Czy chcesz wykonać import tego pliku jako projektu Kexi?</para>

en: Open External File
pl: Otwórz zewnętrzny plik

[ctx: @action:button Import File]
en: Import...
pl: Importuj...

[ctx: @info]
en: The project file <filename>%1</filename> is recognized as compatible with <resource>%2</resource> database driver, while you have asked for <resource>%3</resource> database driver to be used.
    Do you want to use <resource>%4</resource> database driver?
pl: Plik projektu <filename>%1</filename> został rozpoznany jako zgodny ze sterownikiem baz danych <resource>%2</resource>, podczas gdy wybrałeś sterownik <resource>%3</resource>. Czy chcesz użyć sterownika baz danych <resource>%4</resource>?

en: Possible problems: %1
pl: Możliwe problemy: %1

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> is not recognized as being supported by Kexi.
pl: Plik <filename>%1</filename> nie został rozpoznany jako obsługiwany przez Kexi.

[ctx: @info]
en: <para>Could not find plugin supporting for this file type.</para><para>Detected MIME type is <resource>%1</resource>%2.</para>
pl: <para>Nie znaleziono wtyczki obsługującej ten rodzaj pliku.</para><para>Wykryty typ MIME pliku to <resource>%1</resource>%2.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Could not find plugin supporting for this file type.</para><para>Detected MIME type is <resource>%1</resource>%2.</para><para>%3</para>
pl: <para>Nie znaleziono wtyczki obsługującej ten rodzaj pliku.</para><para>Wykryty typ MIME pliku to <resource>%1</resource>%2.</para><para>%3</para>

en: Could not load list of available projects for <resource>%1</resource> database server.
pl: Nie można wczytać listy dostępnych projektów dla serwera baz danych <resource>%1</resource>.

en: Failed saving connection data to <filename>%1</filename> file.
pl: Nieudana próba zapisu informacji o połączeniu do pliku <filename>%1</filename>.

[ctx: @title:window]
en: Welcome to Kexi
pl: Witaj w Kexi

[ctx: @info]
en: Select one of the recently used projects to open.
pl: Wybierz do otwarcia jeden z ostatnio używanych projektów.

[ctx: @info donate to the project]
en: <title>Kexi may be totally free, but its development is costly.</title><para>Power, hardware, office space, internet access, traveling for meetings - everything costs.</para><para>Direct donation is the easiest and fastest way to efficiently support the Kexi Project. Everyone, regardless of any degree of involvement can do so.</para><para>What do you receive for your donation? Kexi will become more feature-full and stable as contributors will be able to devote more time to Kexi. Not only you can expect new features, but you can also have an influence on what features are added!</para><para>Currently we are accepting donations through <emphasis>BountySource</emphasis> (a funding platform for open-source software) using secure PayPal, Bitcoin and Google Wallet transfers.</para><para>Contact us at <link url='https://community.kde.org/Kexi/Contact'>https://community.kde.org/Kexi/Contact</link> for more information.</para><para>Thanks for your support!</para>
pl: <title>Kexi może i jest aplikacją całkowicie bezpłatną, lecz jej rozwój jest kosztowny.</title><para>Energia, sprzęt, przestrzeń biurowa, dostęp do Internetu, przejazdy na spotkania - wszystko to kosztuje.</para><para>Bezpośrednia darowizna to najprostszy i najszybszy sposób na skuteczne wsparcie projektu Kexi. Każdy, niezależnie od poziomu zaangażowania w projekt może go w ten sposób wesprzeć.</para><para>Co otrzymujesz dzięki swojej darowiźnie? Kexi stanie się bogatszy w funkcje oraz poprawi się jego stabilność, gdyż autorzy będą mogli poświęcić więcej czasu na rozwój programu. Możesz nie tylko oczekiwać nowych funkcji, lecz także wpływać na to, które funkcje są dodawane!</para><para>Obecnie akceptujemy darowizny poprzez <emphasis>BountySource</emphasis> (platformę przeznaczoną do finansowania rozwoju otwartego oprogramowania - open-source) z użyciem bezpiecznych transakcji PayPal, Bitcoin oraz Google Wallet.</para><para>Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami pod adresem <link url='https://community.kde.org/Kexi/Contact'>https://community.kde.org/Kexi/Contact</link></para><para>Dzięki za wsparcie!</para>

en: Donate to the Project
pl: Przekaż darowiznę na projekt

[ctx: @action:button Go to Donation]
en: Proceed to the Donation Web Page
pl: Przejdź do strony internetowej darowizn

[ctx: Do not donate now]
en: Not Now
pl: Nie teraz

en: Column %1
pl: Kolumna %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Type
pl: Typ

en: Primary Key
pl: Klucz główny

[ctx: @title:window]
en: Advanced Import Options
pl: Zaawansowane opcje importu

en: <title>Text encoding for Microsoft Access database</title>
    <para>Database file <filename>%1</filename> appears to be created by a version of Microsoft Access older than 2000.</para><para>In order to properly import national characters, you may need to choose a proper text encoding if the database was created on a computer with a different character set.</para>
pl: <title>Kodowanie tekstu dla bazy danych Microsoft Access</title>
    <para>Plik bazy danych <filename>%1</filename> wygląda na utworzony za pomocą programu Microsoft Access w wersji starszej niż 2000.</para><para>Jeśli ta baza danych została utworzona na komputerze z innym zestawem znaków, możesz potrzebować wskazania właściwego kodowania znaków aby znaki narodowe zostały poprawnie zaimportowane.</para>

en: Text encoding:
pl: Kodowanie tekstu:

en: Always use this encoding in similar situations
pl: Zawsze używaj tego kodowania w podobnych sytuacjach

[ctx: @info]
en: <resource>%1</resource> name is already used by an existing table. Enter different table name to continue.
pl: Nazwa <resource>%1</resource> jest już użyta przez istniejącą tablę. Wprowadź inną nazwę tabeli, aby kontynuować.

en: Name Already Used
pl: Nazwa jest już użyta

[ctx: @info]
en: <para>Table Importing Assistant allows you to import a table from an existing database into the current Kexi project.</para><para>Click <interface>Next</interface> button to continue or <interface>Cancel</interface> button to exit this assistant.</para>
pl: <para>Asystent importowania tabeli pozwala na import tabeli z istniejącej bazy danych do bieżącego projektu Kexi.</para><para>Kliknij przycisk <interface>Dalej</interface> aby kontynuować lub przycisk <interface>Zaniechaj</interface> aby zakończyć pracę asystenta.</para>

en: Welcome to the Table Importing Assistant
pl: Witaj w asystencie importowania tabeli

en: Select Location for Source Database
pl: Wybierz położenie źródłowej bazy danych

en: Select Source Database
pl: Wybierz źródłową bazę danych

en: Select the Table to Import
pl: Wybierz tabelę do zaimportowania

en: Advanced Options
pl: Opcje zaawansowane

en: Importing
pl: Importowanie

en: Alter the Detected Table Design
pl: Zmień wykryty projekt tabeli

en: Processing Import
pl: Przetwarzanie importu

en: Open imported table
pl: Otwórz zaimportowaną tablę

en: Success
pl: Sukces

en: Select source database you wish to import:
pl: Wybierz źródłową bazę danych do zaimportowania:

[ctx: @info]
en: Could not import table <resource>%1</resource>. Select different table or cancel importing.
pl: Nie można zaimportować tabeli <resource>%1</resource>. Wybierz inną tabelę lub zaniechaj importowania.

[ctx: @info]
en: No data has been found in table <resource>%1</resource>. Select different table or cancel importing.
pl: Nie znaleziono żadnych danych w tabeli <resource>%1</resource>. Wybierz inną tabelę lub zaniechaj importowania.

[ctx: @info Table import wizard, final message]
en: <para>All required information has now been gathered. Click <interface>Next</interface> button to start importing table <resource>%1</resource>.</para><para><note>Depending on size of the table this may take some time.</note></para>
pl: <para>Wszystkie wymagane informacje zostały zebrane. Kliknij przycisk <interface>Dalej</interface> aby rozpocząć importowanie tabeli <resource>%1</resource>.</para><para><note>W zależności od rozmiaru tabeli może to zająć pewien czas.</note></para>

[ctx: @info]
en: Please wait while the table is imported.
pl: Proszę poczekać na importowanie tabeli.

[ctx: @info]
en: Table <resource>%1</resource> has been imported.
pl: Tabela <resource>%1</resource> została zaimportowana.

en: Failure
pl: Porażka

en: An error occurred.
pl: Wystąpił błąd.

en: No appropriate migration driver found.
pl: Nie znaleziono odpowiedniego sterownika migracji.

en: No project available.
pl: Projekt nie jest dostępny.

en: No table was selected to import.
pl: Nie wybrano tabeli do importu.

[ctx: @info]
en: Unable to create table <resource>%1</resource>.
pl: Nie można utworzyć tabeli <resource>%1</resource>.

[ctx: @title:window]
en: Import Database
pl: Importowanie bazy danych

[ctx: @info]
en: Database Importing Assistant is about to import <resource>%1</resource> database (connection <resource>%2</resource>) into a KEXI project.
pl: Asystent jest gotowy do wykonania importu bazy danych <resource>%1</resource> (połączenie <resource>%2</resource>) do projektu bazy danych KEXI.

[ctx: @info]
en: Database Importing Assistant is about to import <filename>%1</filename> file of type <resource>%2</resource> into a KEXI project.
pl: Asystent jest gotowy do wykonania importu pliku <filename>"%1"</filename> typu <resource>%2</resource> do projektu bazy danych KEXI.

[ctx: @info]
en: Database Importing Assistant allows you to import an existing database into a KEXI project.
pl: Ten asystent umożliwi ci zaimportowanie istniejącej bazy danych do projektu KEXI.

[ctx: @info]
en: <para>Click <interface>Next</interface> button to continue or <interface>Cancel</interface> button to exit this assistant.</para>
pl: <para>Kliknij przycisk <interface>Dalej</interface> aby kontynuować lub <interface>Zaniechaj</interface> aby zakończyć pracę asystenta.</para>

en: Welcome to the Database Importing Assistant
pl: Witaj w asystencie importu bazy danych

en: Destination database type:
pl: Typ docelowej bazy danych:

en: Database project stored in a file
pl: Projekty przechowywane w pliku

en: Database project stored on a server
pl: Projekty przechowywane na serwerze baz danych

en: Select Destination Database Type
pl: Wybierz typ docelowej bazy danych

en: Destination project's caption:
pl: Nagłówek docelowego projektu:

en: Destination project's name:
pl: Nagłówek docelowego projektu:

en: Enter Destination Database Project's Caption
pl: Wprowadź nagłówek docelowego projektu bazy danych

en: Select Location for Destination Database Project
pl: Wybierz położenie docelowego projektu bazy danych

[ctx: Scope of import]
en: Structure and data
pl: Struktura i dane

[ctx: Scope of import]
en: Structure only
pl: Tylko struktura

en: Select Scope of Import
pl: Wybierz zakres importu

en: Open imported project
pl: Otwórz zaimportowany projekt

[ctx: @info]
en: <para>No new database name was entered.</para>
pl: <para>Nie wprowadzono nazwy nowej bazy danych.</para>

[ctx: @info]
en: %1<para>Source database is the same as destination.</para>
pl: %1<para>Źródłowa baza danych jest taka sama jak docelowa.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Following issues were found with the data you entered:</para>%1<para>Please click <interface>Back</interface> button and correct these issues.</para>
pl: <para>Wystąpiły następujące problemy z danymi, które wpisano:</para>%1<para>Proszę kliknąć przycisk <interface>Wstecz</interface> i usunąć te problemy.</para>

[ctx: @info]
en: <para>All required information has now been gathered. Click <interface>Next</interface> button to start importing.</para><para><note>Depending on size of the database this may take some time.</note></para>
pl: <para>Wszystkie wymagane informacje zostały zebrane. Kliknij przycisk <interface>Dalej</interface> aby rozpocząć importowanie.</para><para><note>W zależności od rozmiaru bazy danych może to zająć pewien czas.</note></para>

[ctx: @info (don't add tags around %1, it's done already)]
en: <para>Database %1 already exists.</para><para>Do you want to replace it with a new one?</para>
pl: <para>Baza danych %1 już istnieje.</para><para>Czy chcesz ją zastąpić nową bazą?</para>

[ctx: @action:button Replace Database]
en: &Replace
pl: &Zastąp

[ctx: @info]
en: <para>Import failed.</para><para>%1</para><para>%2</para><para>You can click <interface>Back</interface> button and try again.</para>
pl: <para>Importowanie nie powiodło się.</para><para>%1</para><para>%2</para><para>Możesz kliknąć przycisk <interface>Wstecz</interface> i spróbować jeszcze raz.</para>

en: Select source database filename.
pl: Wybierz nazwę pliku źródłowej bazy danych.

en: Select source database.
pl: Wybierz źródłową bazę danych.

en: Could not import database. This type is not supported.
pl: Nie można zaimportować bazy danych. Ten typ nie jest obsługiwany.

[ctx: @info]
en: Could not import database <resource>%1</resource>. This type is not supported.
pl: Nie można zaimportować bazy danych <resource>%1</resource>. Ten typ nie jest obsługiwany.

en: Importing in progress...
pl: Trwa importowanie...

[ctx: @info]
en: Database has been imported into Kexi project <resource>%1</resource>.
pl: Baza danych została zaimportowana do projektu Kexi <resource>%1</resource>.

en: No help is available for this page.
pl: Brak pomocy na temat tej strony.

en: Here you can choose the location to import data from.
pl: Możesz tu wybrać położenie źródła danych, z którego chcesz importować dane.

en: Here you can choose the actual database to import data from.
pl: Możesz tu wybrać istniejącą bazę danych, z której chcesz importować dane.

en: Here you can choose the location to save the data.
pl: Możesz tu wybrać docelowe miejsce dla importu danych.

en: Here you can choose the location to save the data in and the new database name.
pl: Możesz tu wybrać docelowe miejsce dla importu danych oraz nazwę nowej bazy danych.

[ctx: @info]
en: Could not create database <resource>%1</resource>.
pl: Nie można utworzyć bazy danych <resource>%1</resource>.

en: Could not connect to database %1.
pl: Nie można połączyć się z bazą danych %1.

en: Could not get a list of table names for database %1.
pl: Nie można pobrać listy nazw tabel dla bazy danych %1.

en: No tables have been found in database %1.
pl: Nie znaleziono table w bazie danych %1.

[ctx: @info]
en: Could not import project from database %1. Error reading table <resource>%2</resource>.
pl: Nie można dokonać importu projektu ze źródła danych %1. Wystąpił błąd podczas odczytywania tabeli <resource>%2</resource>.

[ctx: @info]
en: Could not import table <resource>%1</resource>.
pl: Nie można zaimportować tabeli <resource>%1</resource>.

en: Could not import project from data source %1.
pl: Nie można dokonać importu projektu ze źródła danych %1.

[ctx: @info]
en: Could not copy table <resource>%1</resource> to destination database.
pl: Nie można skopiować tabeli <resource>%1</resource> do docelowej bazy danych.

en: Could not import data from data source %1.
pl: Nie można dokonać importu danych ze źródła danych %1.

[ctx: @title:window]
en: Field Type
pl: Typ pola

[ctx: @info]
en: The data type for field <resource>%1</resource> could not be determined. Please select one of the following data types.
pl: Nie można ustalić typu danych dla pola <resource>%1</resource>. Proszę wybrać jeden z następujących typów danych.

en: Could not find any migration database drivers.
pl: Nie można znaleźć żadnych sterowników do przenosznia baz danych.

en: No data source could be assigned for this widget.
pl: Do tego widżetu nie może być przypisane źródło danych.

en: No data source could be assigned for multiple widgets.
pl: Do wielu widżetów nie może być jednocześnie przypisane źródło danych.

[ctx: Table Field or Query Field]
en: Widget's data source:
pl: Źródło danych widżetu:

en: Form's data source:
pl: Źródło danych formularza:

en: Go to selected form's data source
pl: Przejdź do wybranego źródła danych formularza

en: Goes to selected form's data source
pl: Idzie do wybranego źródła danych formularza

en: Data Source
pl: Źródło danych

en: Frame Color
pl: Kolor ramki

en: Pointer
pl: Wskaźnik

en: Snap to Grid
pl: Przyciągaj do siatki

en: Style
pl: Styl

en: Set the current view style.
pl: Ustaw bieżący styl widoku.

en: Show Form UI Code
pl: Pokaż kod interfejsu formularza

en: Set form's data source to <resource>%1</resource>
pl: Ustaw źródło danych na <resource>%1</resource>

[ctx: @title:window]
en: Form's UI Code
pl: Kod IU formularza

en: Current
pl: Bieżący

en: Original
pl: Oryginalny

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: form
pl: formularz

[ctx: tooltip]
en: Create new form
pl: Utwórz nowy formularz

[ctx: what's this]
en: Creates new form.
pl: Tworzy nowy formularz.

en: Clear Widget Contents
pl: Wyczyść zawartość widżetu

en: Edit Tab Order...
pl: Edytuj kolejność tabulacji...

note: i18n("Edit Pixmap Collection"), koIconName("icons"), 0, "formpart_pixmap_collection"); i18n("Edit Form Connections"), koIconName("connections"), 0, "formpart_connections");
en: Bring Widget to Front
pl: Przesuń widżet na wierzch

en: Send Widget to Back
pl: Przesuń widżet pod spód

en: Align Widgets Position
pl: Dopasuj pozycje widżetów

en: To Left
pl: Do lewej

en: To Right
pl: Do prawej

en: To Top
pl: Do góry

en: To Bottom
pl: Do dołu

en: To Grid
pl: Do siatki

en: Adjust Widgets Size
pl: Dopasuj rozmiar widżetów

en: To Fit
pl: Najlepsze dopasowanie

en: To Shortest
pl: Do najniższego

en: To Tallest
pl: Do najwyższego

en: To Narrowest
pl: Do najwęższego

en: To Widest
pl: Do najszerszego

[ctx: @info]
en: Design of form <resource>%1</resource> has been modified.
pl: Projekt formularza <resource>%1</resource> został zmodyfikowany.

[ctx: @info]
en: Form <resource>%1</resource> already exists.
pl: Formularz <resource>%1</resource> już istnieje.

en: Widgets
pl: Widżety

[ctx: @info]
en: Form <resource>%1</resource>
pl: Formularz <resource>%1</resource>

en: Click to show actions for this image box
pl: Kliknij, aby pokazać działania dla tego pola obrazu

en: Click to show actions for <interface>%1</interface> image box
pl: Kliknij, aby pokazać działania dla tego pola obrazu <interface>%1</interface>

[ctx: Unbound Image Box]
en: %1 (unbound)
pl: %1 (niezwiązany)

[ctx: Unbound Image Box]
en: %1
    (unbound)
pl: %1
    (niezwiązany)

[ctx: Form widget]
en: Form
pl: Formularz

[ctx: A prefix for identifiers of forms. Based on that, identifiers such as form1, form2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: form
pl: formularz

en: A form widget
pl: Prosty widżet formularza

[ctx: Text Box widget]
en: Text Box
pl: Pole tekstowe

[ctx: A prefix for identifiers of text box widgets. Based on that, identifiers such as textBox1, textBox2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: textBox
pl: poleTekstowe

en: A widget for entering and displaying line of text text
pl: Widżet do wprowadzania i wyświetlania tekstu

[ctx: Text Editor widget]
en: Text Editor
pl: Edytor tekstu

[ctx: A prefix for identifiers of text editor widgets. Based on that, identifiers such as textEditor1, textEditor2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: textEditor
pl: edytorTekstu

en: A multiline text editor
pl: Wielowierszowy edytor tekstu

[ctx: Text Label widget]
en: Label
pl: Etykieta

[ctx: A prefix for identifiers of label widgets. Based on that, identifiers such as label1, label2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: label
pl: etykieta

en: A widget for displaying text
pl: Widżet do wyświetlania tekstu

[ctx: Image Box widget]
en: Image Box
pl: Pole obrazu

[ctx: A prefix for identifiers of image box widgets. Based on that, identifiers such as image1, image2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: image
pl: obraz

en: A widget for displaying images
pl: Widżet do wyświetlania obrazów

[ctx: Combo Box widget]
en: Combo Box
pl: Lista rozwijana

[ctx: A prefix for identifiers of combo box widgets. Based on that, identifiers such as comboBox1, comboBox2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: comboBox
pl: listaRozwijana

en: A combo box widget
pl: Widżet listy rozwijanej

[ctx: Check Box widget]
en: Check Box
pl: Pole wyboru

[ctx: A prefix for identifiers of combo box widgets. Based on that, identifiers such as checkBox1, checkBox2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: checkBox
pl: poleWyboru

en: A check box with text label
pl: Pole wyboru z etykietą tekstową

[ctx: Button widget]
en: Button
pl: Przycisk

[ctx: A prefix for identifiers of button widgets. Based on that, identifiers such as button1, button2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: button
pl: przycisk

en: A button for executing actions
pl: Przycisk do wykonywania działań

[ctx: Link Button widget]
en: Link Button
pl: Przycisk odnośnika

[ctx: A prefix for identifiers of link button widgets. Based on that, identifiers such as linkButton1, linkButton2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: linkButton
pl: przyciskOdnosnika

en: A Link button for executing actions
pl: Przycisk odnośnika do wykonywania działań

[ctx: Slider widget]
en: Slider
pl: Suwak

[ctx: A prefix for identifiers of slider widgets. Based on that, identifiers such as slider1, slider2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: slider
pl: suwak

en: A Slider widget
pl: Widżet suwaka

[ctx: Progress Bar widget]
en: Progress Bar
pl: Pasek postępu

[ctx: A prefix for identifiers of progress bar widgets. Based on that, identifiers such as progressBar1, progressBar2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: progressBar
pl: pasekPostepu

en: A Progress Bar widget
pl: Widżet paska postępu

en: Line
pl: Linia

[ctx: A prefix for identifiers of line widgets. Based on that, identifiers such as line1, line2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: line
pl: linia

en: A line to be used as a separator
pl: Linia używana do oddzielania

en: Insert &Horizontal Line
pl: Wstaw po&ziomą linię

en: Insert &Vertical Line
pl: Wstaw p&ionową linię

[ctx: Date Picker widget]
en: Date Picker
pl: Pole daty

[ctx: A prefix for identifiers of date picker widgets. Based on that, identifiers such as datePicker1, datePicker2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: datePicker
pl: poleDaty

en: A Date Picker widget
pl: Widżet pola wyboru daty

[ctx: Property: Echo mode for Line Edit widget eg. Normal, NoEcho, Password]
en: Echo Mode
pl: Tryb echa

en: Indent
pl: Wcięcie

en: Inverted
pl: Odwrócony

en: Maximum
pl: Maksimum

en: Orientation
pl: Kierunek

en: Text Direction
pl: Kierunek tekstu

en: Text Visible
pl: Tekst widoczny

en: Value
pl: Wartość

en: Date
pl: Data

en: Arrow Visible
pl: Strzałka widoczna

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, descGroupBox)
en: Description
pl: Opis

[ctx: Property of slider widgets]
en: Page Step
pl: Krok strony

[ctx: Property of slider widgets]
en: Single Step
pl: Pojedynczy krok

[ctx: Property of slider widgets]
en: Tick Interval
pl: Odstępy
    kresek

[ctx: Property of slider widgets]
en: Tick Position
pl: Położenie
    kresek

en: Show Editor
pl: Pokaż edytor

en: Form Name
pl: Nazwa formularza

en: On Click
pl: Przy kliknięciu

en: On Click Option
pl: Opcja przy kliknięciu

en: Auto Tab Order
pl: Automatyczna kolejność tabulacji

en: Spell Checking
pl: Sprawdzanie pisowni

en: Line Wrap At
pl: Zawijanie wierszy na

en: Line Wrap Mode
pl: Tryb zawijania wierszy

en: Spell Checking Language
pl: Język sprawdzania pisowni

en: Editor Type
pl: Typ edytora

[ctx: AutoField editor's type]
en: Multiline Text
pl: Tekst wielowierszowy

[ctx: AutoField editor's type]
en: Drop-Down List
pl: Lista rozwijana

[ctx: AutoField editor's type]
en: Image
pl: Obraz

[ctx: Possible value of slider widget's "Tick position" property]
en: No Ticks
pl: Brak

[ctx: Possible value of slider widget's "Tick position" property]
en: Above
pl: Góra

[ctx: Possible value of slider widget's "Tick position" property]
en: Left
pl: Po lewej

[ctx: Possible value of slider widget's "Tick position" property]
en: Below
pl: Dół

[ctx: Possible value of slider widget's "Tick position" property]
en: Right
pl: Po prawej

[ctx: Possible value of slider widget's "Tick position" property]
en: Both Sides
pl: Z obu stron

en: Size
pl: Rozmiar

en: Image
pl: Obraz

en: Scaled Contents
pl: Skaluj zawartość

[ctx: Property: Smoothing when contents are scaled]
en: Smoothing
pl: Wygładzanie

[ctx: Property: Keep Aspect Ratio (keep short)]
en: Keep Ratio
pl: Zachowaj proporcje

[ctx: Drop-Down Button for Image Box Visible (a property name, keep the text narrow!)]
en: Drop-Down
    Button Visible
pl: Widoczny przycisk
    rozwijania

[ctx: Property: Checked checkbox]
en: Checked
pl: Zaznaczony

[ctx: Property: Tristate checkbox]
en: Tristate
pl: Trójstanowy

[ctx: Value of "Tristate" property in checkbox: default]
en: Default
pl: Domyślny

[ctx: Value of "Tristate" property in checkbox: yes]
en: Yes
pl: Tak

[ctx: Value of "Tristate" property in checkbox: no]
en: No
pl: Nie

[ctx: Editable combobox]
en: Editable
pl: Edytowalne

[ctx: Property: Button is checkable]
en: On/Off
pl: Wł./wył.

[ctx: Property: Button]
en: Auto Repeat
pl: Auto-powtarzanie

[ctx: Property: Auto Repeat Button's Delay]
en: Auto Rep. Delay
pl: Opóźnienie auto-powtarzania

[ctx: Property: Auto Repeat Button's Interval]
en: Auto Rep. Interval
pl: Odstęp auto-powtarzania

[ctx: Property: Button is flat]
note: i18n("Auto Default")); unused (too advanced) setPropertyDescription("default", xi18nc("Property: Button is default", "Default"));
en: Flat
pl: Płaski

[ctx: Hyperlink address]
en: Hyperlink
pl: Hiperłącze

[ctx: Type of hyperlink]
en: Hyperlink Type
pl: Typ hiperłącza

[ctx: Tool used for opening a hyperlink]
en: Hyperlink Tool
pl: Narzędzie hiperłącza

[ctx: Allow to open remote hyperlinks]
en: Remote Hyperlink
pl: Zdalne hiperłącze

[ctx: Allow to open executables]
en: Executable Hyperlink
pl: Hiperłącze
    wykonywalne

[ctx: Hyperlink type, NoHyperlink]
en: No Hyperlink
pl: Brak

[ctx: Hyperlink type, StaticHyperlink]
en: Static
pl: Statyczne

[ctx: Hyperlink type, DynamicHyperlink]
en: Dynamic
pl: Dynamiczne

[ctx: Hyperlink tool, DefaultTool]
en: Default
pl: Domyślne

[ctx: Hyperlink tool, BrowserTool]
en: Browser
pl: Przeglądarka

[ctx: Hyperlink tool, MailerTool]
en: Mailer
pl: Program pocztowy

en: Text Format
pl: Format tekstu

[ctx: For Text Format]
en: Plain
pl: Zwykły

[ctx: For Text Format]
en: Hypertext
pl: Hipertekst

[ctx: For Text Format]
en: Auto
pl: Automatyczny

[ctx: For Text Format]
en: Log
pl: Dziennik

[ctx: property: Can open external links in label]
en: Open Ext. Links
pl: Otwórz zewn. łącze

[ctx: Property: line edit's placeholder text]
en: Placeholder Text
pl: Tekst zastępczy

[ctx: Property: Clear Button Enabled]
en: Clear Button
pl: Przycisk czyszczenia

[ctx: Property: Password Mode for line edit]
en: Password Mode
pl: Tryb hasła

[ctx: Property: Squeezed Text Mode for line edit]
en: Squeezed Text
pl: Ściśnięty tekst

en: Tab Stop Width
pl: Szerokość tabulacji

en: Tab Changes Focus
pl: Tabulator aktywuje

en: Word Wrap Policy
pl: Łamanie słów

[ctx: Property: For Word Wrap Policy]
en: At Word Boundary
pl: Na granicy słowa

[ctx: Property: For Word Wrap Policy]
en: Anywhere
pl: Gdziekolwiek

[ctx: Property: For Word Wrap Policy]
en: At Word Boundary If Possible
pl: Na granicy słowa, jeśli możliwe

en: Word Wrapping
pl: Łamanie słów

en: Word Wrap Position
pl: Pozycja łamania słów

[ctx: Property: For Word Wrap Position]
en: None
pl: Brak

[ctx: Property: For Word Wrap Position]
en: Widget's Width
pl: Szerokość widżetu

[ctx: Property: For Word Wrap Position]
en: In Pixels
pl: W pikselach

[ctx: Property: For Word Wrap Position]
en: In Columns
pl: W kolumnach

en: Links Underlined
pl: Łącza podkreślone

en: Horizontal Scroll Bar
pl: Poziomy pasek przewijania

en: Vertical Scroll Bar
pl: Pionowy pasek przewijania

[ctx: Property: Show Scroll Bar As Needed]
en: As Needed
pl: Jeśli potrzebne

[ctx: Property: Scroll Bar Always Off]
en: Always Off
pl: Zawsze wyłączone

[ctx: Property: Scroll Bar Always On]
en: Always On
pl: Zawsze włączone

[ctx: Property: Text Edit accepts rich text]
en: Rich Text
pl: Formatowany tekst

en: Tab Widget
pl: Widżet karty

[ctx: A prefix for identifiers of tab widgets. Based on that, identifiers such as tab1, tab2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: tabWidget
pl: karta

en: A widget to display multiple pages using tabs
pl: Widżet do wyświetlania wielu stron przy użyciu kart

[ctx: Frame widget]
en: Frame
pl: Ramka

[ctx: A prefix for identifiers of frame widgets. Based on that, identifiers such as frame1, frame2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: frame
pl: ramka

en: A frame widget
pl: Prosty widżet ramki

en: Group Box
pl: Pole grupy

[ctx: A prefix for identifiers of group box widgets. Based on that, identifiers such as groupBox1, groupBox2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: groupBox
pl: poleGrupy

en: A container to group some widgets
pl: Pojemnik do grupowania widżetów

[ctx: 'Title' property for group box]
en: Title
pl: Tytuł

[ctx: 'Flat' property for group box]
en: Flat
pl: Płaski

en: Auto-hide Tabs
pl: Samoukrywanie kart

en: Tab Position
pl: Pozycja karty

[ctx: 'Current page' property for tab widget]
en: Current Page
pl: Bieżąca strona

en: Tab Shape
pl: Kształt karty

[ctx: Tab Widget's Elide Mode property]
en: Elide Mode
pl: Tryb skracania

[ctx: Tab Widget's property: true if can use scroll buttons]
en: Scroll Buttons
pl: Przyciski przewijania

en: Closable Tabs
pl: Zamykane karty

en: Movable Tabs
pl: Ruchome karty

en: Document Mode
pl: Tryb dokumentu

[ctx: Property value for Tab Shape]
en: Rounded
pl: Zaokrąglone

[ctx: Property value for Tab Shape]
en: Triangular
pl: Trójkątne

en: &Image
pl: &Obraz

en: &Assign Action...
pl: Przypisz dzi&ałanie...

[ctx: default indent value]
en: default
pl: domyślny

[ctx: Add page to tab widget]
en: Add Page
pl: Dodaj stronę

[ctx: Delete tab widget's page]
en: Delete Page
pl: Usuń stronę

[ctx: Rename tab widget's page]
en: Rename Page...
pl: Zmień nazwę strony...

[ctx: @window:title]
en: New Page Title
pl: Nowy tytuł strony

en: Enter a new title for the current page:
pl: Wprowadź nowy tytuł dla bieżącej strony:

[ctx: Add page to a stacked widget]
en: Add Page...
pl: Dodaj stronę...

[ctx: Delete page from a stacked widget]
en: Delete Page
pl: Usuń stronę

[ctx: Go to Previous Page of a Stacked Widget]
en: Go to Previous Page
pl: Idź do poprzedniej strony

[ctx: Go to Next Page of a Stacked Widget]
en: Go to Next Page
pl: Idź do następnej strony

[ctx: Edit rich text for a widget]
en: Edit Rich Text
pl: Edytuj formatowany tekst

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Export
pl: Eksportuj

[ctx: @title:window]
en: Copy Data From Table to Clipboard
pl: Kopiuj dane z tabeli do schowka

en: Copying data from table:
pl: Kopiowanie danych z tabeli:

[ctx: @title:window]
en: Export Data From Table to CSV File
pl: Eksportuj dane z tabeli do pliku CSV

en: Exporting data from table:
pl: Eksportowanie danych z tabeli:

[ctx: @title:window]
en: Copy Data From Query to Clipboard
pl: Kopiuj dane z zapytania do schowka

[ctx: @title:window]
en: Export Data From Query to CSV File
pl: Eksportuj dane z zapytania do pliku CSV

en: Exporting data from query:
pl: Eksportowanie danych z zapytania:

en: Could not open data for exporting.
pl: Nie można odczytać danych do eksportowania.

en: (rows: %1, columns: %2)
pl: (wierszy: %1, kolumn: %2)

en: (columns: %1)
pl: (kolumn: %1)

en: Enter Name of File You Want to Save Data To
pl: Wprowadź nazwę pliku, do którego chcesz zapisać dane

en: To CSV file:
pl: Do pliku CSV:

en: To clipboard.
pl: Do schowka.

en: Show Options &gt;&gt;
pl: Pokaż opcje &gt;&gt;

en: Delimiter:
pl: Znak rozdzielający:

en: Text quote:
pl: Cudzysłów dla tekstu:

en: Add column names as the first row
pl: Dodaj nazwy kolumn jako pierwszy wiersz

en: Defaults
pl: Domyślne

en: Always use above options for copying
pl: Zawsze używaj powyższych opcji przy kopiowaniu

en: Always use above options for exporting
pl: Zawsze używaj powyższych opcji przy eksportowaniu

en: Copying
pl: Kopiowanie

en: Exporting
pl: Eksportowanie

en: Hide Options &lt;&lt;
pl: Schowaj opcje &lt;&lt;

en: no
pl: nie

en: false
pl: fałsz

[ctx: @title:window]
en: Import CSV Data From File
pl: Importuj dane CSV z pliku

[ctx: @title:window]
en: Paste CSV Data From Clipboard
pl: Wklej dane CSV ze schowka

[ctx: @action:button Import CSV]
en: &Import...
pl: &Importuj...

en: Data set contains no rows. Do you want to import empty table?
pl: Zestaw danych nie zawiera żadnych wierszy. Czy chcesz dokonać importu pustej tabeli?

en: No database connection available.
pl: Połączenie z bazą danych nie jest dostępne.

en: Please choose other name.
pl: Wybierz inną nazwę.

[ctx: @info]
en: Loading CSV Data from <filename>%1</filename>...
pl: Wczytywanie danych CSV z <filename>%1</filename>...

[ctx: @title:window]
en: Loading CSV Data
pl: Wczytywanie danych CSV

en: Select Import Filename
pl: Wybierz plik do zaimportowania

en: Preview of data from file:
pl: Podgląd danych z pliku:

en: Preview of data from clipboard
pl: Podgląd danych ze schowka

en: Comment symbol:
pl: Symbol komentarza:

en: Primary key
pl: Klucz główny

en: Ignore duplicated delimiters
pl: Ignoruj powtórzone znaki rozdz.

en: First row contains column names
pl: Pierwszy wiersz zawiera nazwy kolumn

en: Import Options
pl: Opcje importu

[ctx: @option:check CSV import: data will be appended to a new table]
en: &New table
pl: &Nowa tabela

[ctx: @option:check CSV import: data will be appended to existing table]
en: &Existing table
pl: Istni&ejącą tabela

en: Choose Destination for Imported Data
pl: Wybierz miejsce docelowe do zaimportowanych danych

[ctx: @label]
en: Select existing table:
pl: Wybierz istniejącą tabelę:

[ctx: @label Preview of selected table]
en: Table preview:
pl: Podgląd tabeli:

[ctx: @label]
en: Name:
pl: Nazwa:

[ctx: @label]
en: Caption:
pl: Nagłówek:

[ctx: @label]
en: Row count:
pl: Liczba rzędów:

[ctx: @label]
en: Column count:
pl: Liczba kolumn:

[ctx: @label]
en: Fields:
pl: Pola:

[ctx: @label]
en: Choose Name of Destination Table
pl: Wybierz nazwę dla docelowej tabeli

en: From CSV file:
pl: Z pliku CSV:

en: From Clipboard
pl: Ze schowka

[ctx: @label Importing CSV data to table:]
en: To table:
pl: Do tabeli:

en: Ready to Import
pl: Gotowy do importu

en: Cannot open input file <filename>%1</filename>.
pl: Nie można otworzyć pliku wejściowego <filename>%1</filename>.

en: Start at line (1-%1):
pl: Początek od wiersza (1-%1):

en: Start at line:
pl: Początek od wiersza:

en: Column
pl: Kolumna

[ctx: @info]
en: An error occurred during insert record.
pl: Wystąpił błąd przy wstawianiu rekordu.

en: None
pl: Brak

en: Format for column %1:
pl: Format kolumny %1:

[ctx: @info]
en: <para>No primary key (autonumber) has been defined.</para><para>Should it be automatically defined on import (recommended)?</para><para><note>An imported table without a primary key may not be editable (depending on database type).</note></para>
pl: <para>Nie określono klucza głównego (pola autonumeracji).</para><para>Czy powinien on zostać automatycznie dodany przy imporcie (zalecane)?</para><para><note>W zależności od typu bazy, tabela zaimportowana bez klucza głównego może nie umożliwiać edycji danych.</note></para>

[ctx: @action:button Add Database Primary Key to a Table]
en: &Add Primary Key
pl: Dod&aj klucz główny

[ctx: @action:button Do Not Add Database Primary Key to a Table]
en: Do &Not Add
pl: &Nie dodawaj

en: Cannot add column.
pl: Nie można dodać kolumny.

[ctx: @title:column Column 1, Column 2, etc.]
en: Column %1
pl: Kolumna %1

en: <para>Field count does not match.</para><para>Please choose another table.</para>
pl: <para>Liczba pól nie zgadza się!</para><para>Wybierz inną tabelę.</para>

en: Importing data...
pl: Importowanie danych...

en: Import has been canceled.
pl: Zaniechano importu.

en: Error occurred during import.
pl: Wystąpił błąd podczas importu.

[ctx: @info]
en: Data has been successfully imported to table <resource>%1</resource>.
pl: Dane zostały pomyślnie zaimportowane do tabeli <resource>%1</resource>.

[ctx: Text type for column]
en: Text
pl: Tekst

[ctx: Numeric type for column]
en: Number
pl: Numer

[ctx: Currency type for column]
en: Currency
pl: Waluta

[ctx: row count]
en: (rows: %1)
pl: (wiersze: %1)

[ctx: row count]
en: (rows: more than %1)
pl: (wiersze: więcej niż %1)

en: Not all rows are visible on this preview
pl: Nie wszystkie wiersze są widoczne na tym podglądzie

[ctx: @title:row (with two spaces at the end)]
en: Column name
pl: Nazwa kolumny

[ctx: @title:window]
en: CSV Import Options
pl: Opcje importu CSV

en: Text encoding
pl: Kodowanie tekstu

en: Always use this encoding when importing CSV data files
pl: Zawsze używaj tego kodowania przy importowaniu plików z danymi CSV

[ctx: Date format: Auto]
en: Auto
pl: Automatyczne

en: day
pl: dzień

en: month
pl: miesiąc

en: year
pl: rok

[ctx: do not reorder placeholders, just translate e.g. and - to the separator used by dates in your language]
en: %1, %2, %3 (e.g. %4-%5-%6)
pl: %1, %2, %3 (np. %4-%5-%6)

en: Date format:
pl: Format daty:

en: Strip leading and trailing blanks off of text values
pl: Usuń puste miejsca przed i po wartościach tekstowych

en: Import missing text values as empty texts
pl: Zaimportuj brakujące wartości tekstu jako pusty tekst

en: Comma ","
pl: Przecinek ","

en: Semicolon ";"
pl: Średnik ";"

en: Space " "
pl: Odstęp " "

en: Other
pl: Inny

en: Hash "#"
pl: Skrót "#"

en: Query Columns
pl: Kolumny zapytania

en: Describes field name or expression for the designed query.
pl: Określa nazwę pola lub wyrażenie dla projektowanego zapytania.

en: Table
pl: Tabela

en: Describes table for a given field. Can be empty.
pl: Określa tabelę dla danego pola. Może być puste.

en: Visible
pl: Widoczna

en: Describes visibility for a given field or expression.
pl: Określa widoczność dla danego pola lub wyrażenia.

en: Sorting
pl: Szeregowanie

en: Describes a way of sorting for a given field.
pl: Określa sposób szeregowania dla podanego pola.

en: Ascending
pl: Rosnąco

en: Descending
pl: Malejąco

en: Criteria
pl: Warunki

en: Describes the criteria for a given field or expression.
pl: Opisuje warunki dla danego pola lub wyrażenia.

en: Cannot switch to data view, because query design is empty.
    First, please create your design.
pl: Nie możesz przełączyć się do widoku danych, ponieważ projekt zapytania jest pusty. Proszę najpierw utworzyć projekt.

[ctx: @info]
en: Select column for table <resource>%1</resource>
pl: Wybierz kolumnę dla tabeli <resource>%1</resource>

[ctx: @info]
en: Invalid criteria <icode>%1</icode>
pl: Nieprawidłowe warunki <icode>%1</icode>

[ctx: @info]
en: Invalid expression <icode>%1</icode>
pl: Niepoprawne wyrażenie <icode>%1</icode>

en: Query definition loading failed.
pl: Błąd podczas wczytywania definicji zapytania.

en: Query design may be corrupted so it could not be opened even in text view.
    You can delete the query and create it again.
pl: Projekt zapytania może być uszkodzony więc nie da się go otworzyć nawet w widoku tekstowym.
    Możesz usunąć to zapytanie i utworzyć je na nowo.

[ctx: short for 'expression' word (only latin letters, please)]
en: expr
pl: wyr.

[ctx: @info]
en: Entered column alias <resource>%1</resource> is not a valid identifier.
pl: Wprowadzony alias kolumny <resource>%1</resource> nie jest poprawnym identyfikatorem.

en: Identifiers should start with a letter or '_' character
pl: Identyfikatory powinny rozpoczynać się od litery lub znaku "_"

en: Could not set sorting for multiple columns (%1)
pl: Nie można ustawić szeregowania dla wielu kolumn (%1)

[ctx: @info]
en: Could not set criteria for <resource>%1</resource>
pl: Nie można ustawić kryterium dla <resource>%1</resource>

en: Could not set criteria for empty record
pl: Nie można ustawić warunku dla pustego rekordu

[ctx: Query column]
en: Column
pl: Kolumna

en: SQL Query Text
pl: Tekst zapytania SQL

en: Check Query
pl: Sprawdź zapytanie

en: Checks query for validity.
pl: Sprawdza poprawność zapytania.

en: The query is correct
pl: Zapytanie jest poprawne

en: The query is incorrect
pl: Zapytanie jest niepoprawne

en: Please enter your query and execute "Check query" function to verify it.
pl: Proszę wprowadzić zapytanie, po czym wykonać funkcję "Sprawdź zapytanie", aby je zweryfikować.

en: <para>The query you entered is incorrect.</para><para>Do you want discard changes made to this SQL text and switch to the other view?</para>
pl: <para>Wpisane zapytanie jest niepoprawne.</para><para>Czy chcesz porzucić zmiany dokonane na tym tekście SQL i przełączyć się do innego widoku?</para>

en: Discard Changes and Switch
pl: Porzuć zmiany i przełącz się

en: Don't Switch
pl: Nie przełączaj

en: <para>This query is invalid.</para><para>Do you want to save it?</para>
pl: <para>Zapytane jest nieprawidłowe.</para><para>Czy chcesz je zapisać?</para>

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: query
pl: zapytanie

[ctx: tooltip]
en: Create new query
pl: Utwórz nowe zapytanie

[ctx: what's this]
en: Creates new query.
pl: Tworzy nowe zapytanie.

en: <para>You are about to delete query <resource>%1</resource> but it is used by following opened windows:</para>
pl: <para>Masz zamiar usunąć zapytanie <resource>%1</resource>, jednak jest ono żywane przez następujące otwarte okna:</para>

[ctx: @info]
en: Design of query <resource>%1</resource> has been modified.
pl: Projekt zapytania <resource>%1</resource> został zmodyfikowany.

[ctx: @info]
en: Query <resource>%1</resource> already exists.
pl: Zapytanie <resource>%1</resource> już istnieje.

[ctx: @info]
en: <para>Do you want to close these windows and save the design or cancel saving?</para>
pl: <para>Czy chcesz zamknąć te okna i zapisać projekt, czy może porzucić zapisywanie?</para>

[ctx: @action:button Close all windows and save]
en: Close Windows and Save
pl: Zamknij okna i zapisz

[ctx: @info:tooltip Close all windows and save design]
en: Close all windows and save design
pl: Zamknij wszystkie okna i zapisz projekt

[ctx: @info]
en: Query <resource>%1</resource>
pl: Zapytanie <resource>%1</resource>

en: Query executing failed.
pl: Nieudane wykonanie zapytania.

en: Edit Sections
pl: Edytuj sekcje

en: Raise
pl: Podnieś

en: Lower
pl: Obniż

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: report
pl: raport

[ctx: tooltip]
en: Create new report
pl: Utwórz nowy raport

[ctx: what's this]
en: Creates new report.
pl: Tworzy nowy raport.

[ctx: @info]
en: Design of report <resource>%1</resource> has been modified.
pl: Projekt raportu <resource>%1</resource> został zmieniony.

[ctx: @info]
en: Report <resource>%1</resource> already exists.
pl: Raport <resource>%1</resource> już istnieje.

[ctx: Page selector label]
en: Page:
pl: Strona:

en: Go to first page
pl: Idź do pierwszej strony

en: Goes to first page
pl: Przechodzi do pierwszej strony

en: Go to previous page
pl: Idź do poprzedniej strony

en: Goes to previous page
pl: Przechodzi do poprzedniej strony

en: Go to next page
pl: Idź do następnej strony

en: Goes to next page
pl: Przechodzi do następnej strony

en: Go to last page
pl: Idź do ostatniej strony

en: Goes to last page
pl: Przechodzi do ostatniej strony

en: Current page number
pl: Numer bieżącej strony

en: Number of pages
pl: Liczba stron

en: Print
pl: Drukuj

en: Print report
pl: Drukuj raport

en: Prints the current report.
pl: Drukuje bieżący raport.

[ctx: @title:menu]
en: E&xport As
pl: E&ksportuj jako

en: Export:
pl: Eksportuj:

[ctx: open dialog to export as text document]
en: Text Document...
pl: Dokument tekstowy...

en: Export the report as a text document (in OpenDocument Text format)
pl: Eksportuj raport jako dokument tekstowy (w formacie tekstowym OpenDocument)

en: Exports the report as a text document (in OpenDocument Text format).
pl: Eksportuje raport jako dokument tekstowy (w formacie tekstowym OpenDocument)

en: Export as PDF
pl: Eksportuj jako PDF

en: Exports the current report as PDF.
pl: Eksportuje bieżący raport jako PDF.

[ctx: open dialog to export as spreadsheet]
en: Spreadsheet...
pl: Arkusz kalkulacyjny...

en: Export the report as a spreadsheet (in OpenDocument Spreadsheet format)
pl: Eksportuj raport jako arkusz kalkulacyjny (w formacie arkusza kalkulacyjnego OpenDocument)

en: Exports the report as a spreadsheet (in OpenDocument Spreadsheet format).
pl: Eksportuje raport jako arkusz kalkulacyjny (w formacie arkusza kalkulacyjnego OpenDocument).

[ctx: open dialog to export as web page]
en: Web Page...
pl: Strona internetowa...

en: Export the report as a web page (in HTML format)
pl: Eksportuj raport jako stronę internetową (w formacie HTML)

en: Exports the report as a web page (in HTML format).
pl: Eksportuje raport jako stronę internetową (w formacie HTML)

en: Printing the report failed.
pl: Nie udało się wydrukowanie rekordu.

en: Print Failed
pl: Drukowanie nieudane

en: Export Report as PDF
pl: Eksportuj raport jako PDF

en: Exporting the report as PDF to %1 failed.
pl: Nieudane eksportowanie raportu jako PDF do %1.

en: Export Failed
pl: Nieudane eksportowanie

en: Do you want to open exported document?
pl: Czy chcesz otworzyć wyeksportowany dokument?

en: Export Report as Spreadsheet
pl: Eksportuj raport jako arkusz kalkulacyjny

en: Failed to export the report as spreadsheet to %1.
pl: Nieudane eksportowanie raportu do %1 jako arkusz kalkulacyjny.

en: Export Report as Text Document
pl: Eksportuj raport jako dokument tekstowy

en: Exporting the report as text document to %1 failed.
pl: Nieudany eksport do %1 jako dokument tekstowy.

en: Export Report as Web Page
pl: Eksportuj raport jako stronę internetową

[ctx: @info]
en: <para>Would you like to use Cascading Style Sheets (CSS) in the exported web page or use HTML tables?</para><para><note>CSS give output closer to the original.</note></para>
pl: <para>Czy chcesz użyć Cascading Style Sheets (CSS) w eksportowanej stronie sieciowej, czy może zwykłych tabel HTML?</para><para><note>CSS daje wynik bliższy pierwotnemu.</note></para>

[ctx: @action:button]
en: Use CSS
pl: Użyj CSS

[ctx: @action:button]
en: Use Table
pl: Użyj tabeli

en: Exporting the report as web page to %1 failed.
pl: Nieudany eksport do %1 jako strony internetowej.

en: Opening failed
pl: Nieudane otwieranie

en: Report schema appears to be invalid or corrupt
pl: Schemat raportu wygląda na nieprawidłowy bądź uszkodzony

en: Report's data source:
pl: Źródło danych raportu:

en: Execute the scripting code
pl: Wykonaj kod skryptu

en: Executes the scripting code.
pl: Wykonuje kod skryptu.

en: Edit
pl: Edytuj

en: Edit actions
pl: Edytuj działania

en: Provides Edit menu.
pl: Zapewnia menu edycji.

en: Configure Editor...
pl: Ustawienia edytora...

en: Configure the scripting editor
pl: Ustawienia edytora skryptów

en: Configures the scripting editor.
pl: Ustawia edytora skryptów.

en: &Import...
pl: &Importuj...

en: Import script
pl: Importuj skrypt

en: Imports script from a file.
pl: Importuje skrypt z pliku.

en: &Export...
pl: &Eksportuj...

en: Export script
pl: Eksportuj skrypt

en: Exports script to a file.
pl: Eksportuj skrypt do pliku

[ctx: @title:window]
en: Import Script
pl: Importuj skrypt

[ctx: @info]
en: Could not read <filename>%1</filename>.
pl: Nie można odczytać <filename>%1</filename>.

[ctx: @title:window]
en: Export Script
pl: Eksportuj skrypt

[ctx: @info]
en: Could not write <filename>%1</filename>.
pl: Nie można zapisać <filename>%1</filename>.

en: Script Type
pl: Typ skryptu

en: The type of script
pl: Typ skryptu

[ctx: @info]
en: Execution of the script <resource>%1</resource> started.
pl: Wykonywanie skryptu <resource>%1</resource> zostało rozpoczęte.

en: Successfully executed. Time elapsed: %1ms
pl: Pomyślnie wykonano. Czas, który upłynął: %1ms

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: script
pl: skrypt

[ctx: tooltip]
en: Create new script
pl: Utwórz nowy skrypt

[ctx: what's this]
en: Creates new script.
pl: Tworzy nowy skrypt

en: Error executing script at line %1:
    %2
pl: Błąd wykonywania skryptu w wierszu %1:
    %2

en: Kexi Script
pl: Skrypty Kexi

[ctx: @info]
en: Design of script <resource>%1</resource> has been modified.
pl: Projekt skryptu <resource>%1</resource> został zmodyfikowany.

[ctx: @info]
en: Script <resource>%1</resource> already exists.
pl: Skrypt <resource>%1</resource> już istnieje.

en: Record source:
pl: Źródło rekordu:

en: Go to selected record source
pl: Idź do wybranego źródła rekordu

en: Bound column:
pl: Powiązana kolumna:

en: Visible column:
pl: Widoczna kolumna:

en: No field selected
pl: Nie wybrano pola

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change <resource>%1</resource> property for table field from <resource>%2</resource> to <resource>%3</resource>
pl: Zmień właściwość <resource>%1</resource> w polu tabeli <resource>%2</resource> na <resource>%3</resource>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete table field <resource>%1</resource>
pl: Usuń pole <resource>%1</resource> z tabeli

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete empty row at position %1
pl: Usuń pusty wiersz na pozycji %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert table field "%1"
pl: Wstaw pole "%1" do tabeli

en: Additional information about the field
pl: Dodatkowa informacja na temat pola

en: Field Caption
pl: Tytuł pola

en: Describes caption for the field
pl: Określa tytuł pola

en: Data Type
pl: Typ danych

en: Describes data type for the field
pl: Określa typ danych dla pola

en: Comments
pl: Objaśnienia

en: Describes additional comments for the field
pl: Określa dodatkowe komentarze dla pola

en: Sets or deletes primary key
pl: Ustawia lub usuwa klucz główny

en: Sets or deletes primary key for currently selected field.
pl: Ustawia lub usuwa klucz główny dla aktualnie wybranego pola.

[ctx: Table field]
en: Field
pl: Pole

en: Subtype
pl: Podtyp

[ctx: Image object type]
en: Image
pl: Obraz

en: Unsigned Number
pl: Liczba bez znaku

en: Max Length
pl: Największa długość

en: Precision
pl: Precyzja

en: Visible Decimal Places
pl: Widoczne miejsca
    dziesiętne

[ctx: Auto Decimal Places]
en: Auto
pl: Automatycznie

en: Default Width
pl: Domyślna szerokość

en: Default Value
pl: Domyślna wartość

en: Unique
pl: Niepowtarzalne

en: Required
pl: Wymagane

en: Allow Zero
    Size
pl: Zezwól na zerowy
    rozmiar

en: Autonumber
pl: Autonumeracja

en: Indexed
pl: Indeksowane

en: Record Source
pl: Źródło rekordu

[ctx: Record source type (in two records)]
en: Record Source
    Type
pl: Typ źródła
    rekordu

en: Bound Column
pl: Powiązana kolumna

en: Visible Column
pl: Widoczna kolumna

en: Cannot switch to data view, because table design is empty.
    First, please create your design.
pl: Nie można przełączyć się do widoku danych, ponieważ projekt tabeli jest pusty. Proszę najpierw utworzyć projekt.

[ctx: @info]
en: <para>Saving changes for existing table design is now required.</para>%1
pl: <para>Należy teraz zapisać zmiany do projektu istniejącej tabeli.</para>%1

[ctx: @action:button]
en: Save Design and Delete Table Data
pl: Zapisz projekt i usuń dane tabeli

[ctx: @action:button]
en: Discard Design
pl: Porzuć projekt

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change <resource>%1</resource> field name to <resource>%2</resource> and caption from <resource>%3</resource> to <resource>%4</resource>
pl: Zmień nazwę pola <resource>%1</resource> na <resource>%2</resource> oraz podpis z <resource>%3</resource> na <resource>%4</resource>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change data type for field <resource>%1</resource> to <resource>%2</resource>
pl: Zmień typ danych dla pola <resource>%1</resource> na <resource>%2</resource>

en: <para>Setting autonumber requires primary key to be set for current field.</para>
pl: <para>Ustawianie autonumeracji dla bieżącego pola wymaga także ustawienia klucza głównego.</para>

en: <para>Previous primary key will be deleted.</para>
pl: <para>Poprzednio utworzony klucz główny będzie usunięty.</para>

en: <para>Do you want to create primary key for current field? Click <interface>Cancel</interface> to cancel setting autonumber.</para>
pl: <para>Czy chcesz utworzyć klucz główny dla bieżącego pola? Kliknij <interface>Zaniechaj</interface>, aby zaniechać ustawienia autonumeracji.</para>

en: Setting Autonumber Field
pl: Ustawianie autonumeracji

[ctx: @action:button]
en: Create &Primary Key
pl: Utwórz &klucz główny

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set autonumber for field <resource>%1</resource>
pl: Ustaw autonumerację dla pola <resource>%1</resource>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete autonumber from field <resource>%1</resource>
pl: Usuń autonumerację dla pola <resource>%1</resource>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set <resource>%1</resource> property for field <resource>%2</resource>
pl: Ustaw właściwość <resource>%1</resource> dla pola <resource>%2</resource>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change type for field <resource>%1</resource> to <resource>%2</resource>
pl: Zmień typ dla pola <resource>%1</resource> na <resource>%2</resource>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set primary key for field <resource>%1</resource>
pl: Ustaw klucz główny dla pola <resource>%1</resource>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Unset primary key for field <resource>%1</resource>
pl: Usuń klucz główny dla pola <resource>%1</resource>

en: You should enter field caption.
pl: Należy wprowadzić nagłówek pola.

en: You have added no fields.
    Every table should have at least one field.
pl: Nie dodałeś żadnych pól.
    Każda tabela powinna posiadać co najmniej jedno pole.

[ctx: @info]
en: <para>You have added <resource>%1</resource> field name twice.</para><para>Field names cannot be repeated. Correct name of the field.</para>
pl: <para>Pole o nazwie <resource>%1</resource> jest podane dwukrotnie.</para><para> Nazwy pól nie mogą się powtarzać. Popraw nazwę tego pola.</para>

[ctx: @info]
en: Table <resource>%1</resource> has no primary key defined.<para><note>Although a primary key is not required, it is needed for creating relations between database tables. Do you want a primary key to be automatically added now?</note></para><para>If you want to add a primary key by hand, press <interface>Cancel</interface> to cancel saving table design.</para>
pl: Tabela <resource>%1</resource> nie posiada klucza głównego.<para><note>Mimo, że klucz główny nie jest wymagany, jest on potrzebny przy tworzeniu relacji między tabelami bazy danych. Czy chcesz, by klucz główny został dodany automatycznie?</note></para><para>Jeśli chcesz ręcznie dodać klucz główny, naciśnij <interface>Zaniechaj</interface> aby zaniechać zapisywania projektu tabeli.</para>

[ctx: @info]
en: <para>You are about to change the design of table <resource>%1</resource> but following objects using this table are open:</para>
pl: <para>Zażądano zmiany projektu tabeli <resource>%1</resource>, jednak są otwarte następujące obiekty używające tej tabeli:</para>

[ctx: @info]
en: Table field <resource>%1</resource>
pl: Pole tabeli <resource>%1</resource>

[ctx: Empty table row]
en: Empty Row
pl: Pusty wiersz

[ctx: @info]
en: <para>Do you want to save the design now?</para>%1
pl: <para>Czy chcesz teraz zapisać projekt?</para>%1

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: table
pl: tabela

[ctx: tooltip]
en: Create new table
pl: Utwórz nową tabelę

[ctx: what's this]
en: Creates new table.
pl: Tworzy nową tabelę.

en: <para>You are about to delete table <resource>%1</resource> but it is used by following opened windows:</para>
pl: <para>Masz zamiar usunąć tabelę <resource>%1</resource>, jednak są otwarte następujące obiekty używające tej tabeli:</para>

en: <para>You are about to rename table <resource>%1</resource> but it is used by following opened windows:</para>
pl: <para>Masz zamiar zmienić nazwę tabeli <resource>%1</resource>, jednak są otwarte następujące obiekty używające tej tabeli:</para>

[ctx: @info]
en: Design of table <resource>%1</resource> has been modified.
pl: Projekt tabeli <resource>%1</resource> został zmodyfikowany.

[ctx: @info]
en: Table <resource>%1</resource> already exists.
pl: Tabela <resource>%1</resource> już istnieje.

[ctx: @info]
en: <warning>Any data in this table will be deleted upon design's saving!</warning>
pl: <warning>Przy zapisywaniu projektu zostaną usunięte z tej tabeli wszystkie dane!</warning>

en: Lookup column
pl: Kolumna odnośnika

[ctx: @info]
en: Table <resource>%1</resource>
pl: Tabela <resource>%1</resource>

[ctx: Question]
en: Error: %1?
pl: Błąd: %1?

en: The column's constraint is declared as NOT NULL (required).
pl: Warunki dla kolumny są zadeklarowane jako NOT NULL (wymagany).

en: The column's constraint is declared as NOT EMPTY (text should be filled).
pl: Warunki dla kolumny są zadeklarowane jako NOT EMPTY (niepusty ciąg).

en: The column's constraint is declared as NOT EMPTY and NOT NULL.
pl: Warunki dla kolumny są zadeklarowane jako NOT EMPTY oraz NOT NULL (niepusty tekst i wymagany).

en: Do you want to delete selected record?
pl: Czy chcesz usunąć wybrany rekord?

[ctx: @action:button]
en: &Delete Record
pl: &Usuń rekord

en: Do you want to clear the contents of table %1?
pl: Czy chcesz wyczyścić zawartość tabeli %1?

[ctx: @action:button]
en: &Clear Contents
pl: &Wyczyść zawartość

en: Record: %1
pl: Rekord: %1

[ctx: @action:button Correct Changes]
en: Correct
pl: Popraw

en: Correct changes
pl: Popraw zmiany

[ctx: @action:button]
en: Discard Changes
pl: Porzuć zmiany

en: Limit of %2 characters for <resource>%3</resource> field has been exceeded by %1 character.
    Fix the text or it will be truncated upon saving changes. | Limit of %2 characters for <resource>%3</resource> field has been exceeded by %1 characters.
    Fix the text or it will be truncated upon saving changes.
pl[0]: Limit %2 znaków dla pola <resource>%3</resource> został przekroczony o %1 znak.
    Popraw tekst, albo zostanie on obcięty przy zapisywaniu zmian.
pl[1]: Limit %2 znaków dla pola <resource>%3</resource> został przekroczony o %1 znaki.
    Popraw tekst, albo zostanie on obcięty przy zapisywaniu zmian.
pl[2]: Limit %2 znaków dla pola <resource>%3</resource> został przekroczony o %1 znaków.
    Popraw tekst, albo zostanie on obcięty przy zapisywaniu zmian.

en: NAME
pl: NAZWA

en: Field Name
pl: Nazwa pola

en: * (All Columns)
pl: * (Wszystkie kolumny)

[ctx: Text encoding: Default]
en: Default: %1
pl: Domyślne: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <title>Select Existing Database Server's Connection From the List Below</title>
    <para>You will see existing Kexi projects available for the selected connection. Here you may also add, edit or delete connections from the list.</para>
pl: <title>Wybierz z poniższej listy istniejące połączenie serwera baz danych</title>
    <para>Zostaną pokazane istniejące projekty Kexi znalezione dla tego połączenia. Dla poniższej listy możesz też dodawać, zmieniać lub usuwać połączenia.</para>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Server Information
pl: Informacja o serwerze

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_add)
en: &Add...
pl: Dod&aj...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_edit)
en: &Edit...
pl: &Edytuj...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_remove)
en: &Delete...
pl: &Usuń...

en: Add a new database connection
pl: Dodaj nowe połączenie bazodanowe

en: Edit selected database connection
pl: Edytuj zaznaczone połączenie bazodanowe

en: Delete selected database connections
pl: Usuń zaznaczone połączenia bazodanowe

en: File
pl: Plik

[ctx: @action:button Add Database Connection]
en: &Add
pl: Dod&aj

en: Add database connection
pl: Dodaj połączenie bazodanowe

[ctx: @title:window]
en: Add a New Database Connection
pl: Dodaj nowe połączenie bazodanowe

[ctx: @action:button Save Database Connection]
en: &Save
pl: Zapi&sz

en: Save changes made to this database connection
pl: Zapisz zmiany dokonane dla tego połączenia bazodanowego

[ctx: @title:window]
en: Edit Database Connection
pl: Edytuj połączenie bazodanowe

[ctx: @info]
en: Do you want to delete database connection <resource>%1</resource> from the list of available connections?
pl: Czy chcesz usunąć połączenie bazodanowe <resource>%1</resource> z listy dostępnych połączeń?

en: Define Query...
pl: Zdefiniuj zapytanie...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Pro&ject caption:
pl: Tytuł pro&jektu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_requester)
en: Project file&name:
pl: &Nazwa pliku projektu:

en: Load database list from the server
pl: Wczytaj listę baz danych z serwera

en: Loads database list from the server, so you can select one using the <interface>Name</interface> combo box.
pl: Wczytuje listę baz danych z serwera, dzięki czemu możesz wybrać jedną z nich używając rozwijanej listy <interface>Nazwa</interface>.

[ctx: @action:button]
en: Save Changes
pl: Zapisz zmiany

en: Save all changes made to this connection information
pl: Zapisz wszystkie zmiany dokonane dla tego połączenia

en: Save all changes made to this connection information. You can later reuse this information.
pl: Zapisuje wszystkie zmiany dokonane dla bieżącej informacji o połączeniu. Później możesz ponownie skorzystać z tych informacji.

[ctx: @action:button]
en: &Test Connection
pl: &Testuj połączenie

en: Test database connection
pl: Testuj połączenie bazodanowe

en: Tests database connection. You can check validity of connection information.
pl: Testuje połączenie bazodanowe. Możesz sprawdzić poprawność informacji o połączeniu.

en: Database Connection
pl: Połączenie z bazą danych

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dbGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Database
pl: Baza danych

en: Parameters
pl: Parametry

en: Details
pl: Szczegóły

[ctx: @title:window]
en: Open Database
pl: Otwórz bazę danych

[ctx: @title:window]
en: Connect to a Database Server
pl: Połącz się z serwerem baz danych

[ctx: @action:button]
en: &Open
pl: &Otwórz

en: Open Database Connection
pl: Otwórz połączenie bazy danych

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, authenticationGBox)
en: Authentication
pl: Uwierzytelnienie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userLbl)
en: &Username:
pl: Nazwa &użytkownika:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLbl)
en: &Password:
pl: &Hasło:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkSavePassword)
en: <html><head/><body><p>Saves password in a <span style=" font-style:italic;">.kexic</span> or <span style=" font-style:italic;">.kexis</span> connection shortcut file using a simple encryption similar to ROT-47. It does not guarantee security, but simply makes it difficult for anyone to read, so generally it is not safe to make such files publicly accessible.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Zapisuje hasło w pliku skrótu do połączenia <span style=" font-style:italic;">.kexic</span> lub <span style=" font-style:italic;">.kexis</span> używając prostego szyfrowania podobnego do ROT-47. Nie zapewnia to bezpieczeństwa, lecz utrudnia innym odczyt, więc w ogólności nie zaleca się upubliczniania tych plików.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSavePassword)
en: Save password
pl: Zapamiętaj hasło

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
pl: &Nazwa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: &Caption (optional):
pl: &Nagłówek (opcjonalnie):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, locationBGrp)
en: Database Server
pl: Serwer baz danych

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEngine)
en: &Engine:
pl: &Silnik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, localhostRBtn)
en: Local server
pl: Serwer lokalny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, remotehostRBtn)
en: Remote server
pl: Serwer zdalny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hostLbl)
en: &Hostname:
pl: Nazwa &hosta:

[ctx: port: default]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkPortDefault)
en: Default
pl: Domyślny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseSocket)
en: Use socket &file instead of TCP/IP port:
pl: Użyj &pliku gniazda (socket) zamiast portu TCP/IP:

[ctx: socket: default]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSocketDefault)
en: Default
pl: Domyślne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Description:
pl: &Opis:

[ctx: @title:window]
en: Opening Database
pl: Otwieranie bazy danych

[ctx: @info]
en: Supply a password below.
pl: Podaj hasło poniżej.

en: &Details >>
pl: &Szczegóły >>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domainLabel)
en: Database server:
pl: Serwer baz danych:

[ctx: unspecified user]
en: (unspecified)
pl: (nieokreślony)

en: &Open
pl: &Otwórz

en: All supported formats
pl: Wszystkie obsługiwane formaty

en: Computer
pl: Komputer

en: Could not enter directory <filename>%1</filename>.
pl: Nie można wejść do katalogu <filename>%1</filename>.

en: Go to parent directory
pl: Przejdź do katalogu nadrzędnego

en: Select directory
pl: Wybierz katalog

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Filter:
pl: Filtr:

en: Enter a filename.
pl: Wprowadź nazwę pliku.

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> does not exist.
pl: Plik <filename>%1</filename> nie istnieje.

[ctx: @info]
en: Enter a filename.
pl: Wprowadź nazwę pliku.

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> is not readable.
pl: Nie można odczytać pliku <filename>%1</filename>.

en: Do you want to replace it?
pl: Czy chcesz zastąpić?

en: Replace object
pl: Zastąp obiekty

[ctx: @action:button]
en: &Choose Other Name...
pl: &Wybierz inną nazwę...

en: Caption:
pl: Nagłówek:

en: Please enter the name.
pl: Proszę wprowadzić nazwę.

en: Please enter the caption.
pl: Proszę wprowadzić nagłówek.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, prompt)
en: Supply a password below.
pl: Podaj hasło poniżej.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userNameLabel)
en: Username:
pl: Nazwa użytkownika:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, anonymousLabel)
en: Anonymous:
pl: Anonimowy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Database name:
pl: Nazwa bazy danych:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
pl: Hasło:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, keepCheckBoxLabel)
en: Remember password:
pl: Zapamiętaj hasło:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, option_file)
en: Projects stored in a file
pl: Projekty przechowywane w pliku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, option_server)
en: Projects stored on a database server
pl: Projekty przechowywane na serwerze baz danych

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <b>There are Kexi projects you have recently opened.</b> Select one you wish to open:
pl: <b>Oto poprzednio otwierane przez ciebie projekty Kexi.</b> Wybierz jeden, który chcesz otworzyć:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Project Name
pl: Nazwa projektu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Connection
pl: Połączenie

en: File (%1)
pl: Plik (%1)

en: Select a project on <resource>%1</resource> database server to open:
pl: Wybierz projekt do otwarcia na serwerze baz danych <resource>%1</resource>:

[ctx: @title:window Enter Query Parameter Value]
en: Enter Parameter Value
pl: Podaj wartość parametru

[ctx: Boolean False - No]
en: No
pl: Nie

[ctx: Boolean True - Yes]
en: Yes
pl: Tak

[ctx: @info]
en: <title>No database server drivers found</title><para>Connection to a database server requires an appropriate driver which you do not have installed.</para><subtitle>Details</subtitle><para>To obtain database drivers please use your Package Manager to search and install packages with so-called <emphasis>KDb drivers</emphasis> named <filename>kdb-****-driver</filename>. Please note that your package names could vary slightly depending on the operating system you use.</para>
pl: <title>Nie znaleziono żadnych sterowników baz danych</title><para>Połączenie do serwera bazy danych wymaga odpowiedniego sterownika, jednak nie masz go zainstalowanego .</para><subtitle>Szczegóły</subtitle><para>Aby otrzymać sterowniki baz danych, proszę użyć aplikacji do zarządzania pakietami w celu znalezienia tzw. <emphasis>sterowników KDb</emphasis> i zainstalowania pakietów o nazwie <filename>kdb-****-driver</filename>. Proszę mieć na uwadze, że nazwy pakietów, z którymi możesz się spotkać, mogą się trochę różnić w zależności od systemu operacyjnego, jakiego używasz.</para>

en: This file already exists. Do you want to overwrite it?
pl: Plik już istnieje. Czy chcesz go zastąpić nowym?

en: Overwrite
pl: Zastąp

[ctx: @title:window]
en: Project Navigator
pl: Nawigator projektu

en: Open object
pl: Otwórz obiekt

en: Opens object selected in the list.
pl: Otwiera obiekt zaznaczony na liście.

en: Delete object
pl: Usuń obiekt

en: Deletes the object selected in the list.
pl: Usuwa obiekt zaznaczony na liście.

en: &Rename...
pl: Zmień &nazwę...

en: Rename object
pl: Zmień nazwę obiektu

en: Renames the object selected in the list.
pl: Zmienia nazwę obiektu zaznaczonego na liście.

en: &Design
pl: &Projektuj

en: Design object
pl: Projektuj obiekt

en: Starts designing of the object selected in the list.
pl: Rozpoczyna projektowanie obiektu zaznaczonego na liście.

en: Design in &Text View
pl: Projektuj w widoku &tekstowym

en: Design object in text view
pl: Projektuj obiekt w widoku tekstowym

en: Starts designing of the object in the list in text view.
pl: Rozpoczyna projektowanie obiektu z listy w widoku tekstowym.

[ctx: Export->To Clipboard as Data...]
en: To &Clipboard...
pl: Do &schowka...

en: Export data to clipboard
pl: Eksportuj dane do schowka

en: Exports data from the currently selected table or query to clipboard.
pl: Eksportuje dane z zaznaczonej tabeli lub zapytania do schowka.

[ctx: Export->To File As Data &Table...]
en: To &File As Data Table...
pl: Do &pliku jako tabelę danych...

en: Export data to a file
pl: Eksportuj dane do pliku

en: Exports data from the currently selected table or query to a file.
pl: Eksportuje dane z zaznaczonej tabeli lub zapytania do pliku.

en: &Create Object: %1...
pl: U&twórz obiekt: %1...

en: &Create Object...
pl: U&twórz obiekt...

[ctx: @info Rename object %1:]
en: Rename <resource>%1</resource>:
pl: Zmień nazwę <resource>%1</resource>:

[ctx: @action:button Rename object]
en: Rename
pl: Zmień nazwę

[ctx: @title:window Rename Object %1.]
en: Rename <resource>%1</resource>
pl: Zmień nazwę <resource>%1</resource>

[ctx: @info Message for empty state in project navigator]
en: <nl/><nl/><img src="%1" width="48"/><nl/>Your project is empty...<nl/>Why not <b>create</b> something?
pl: <nl/><nl/><img src="%1" width="48"/><nl/>Twój projekt jest pusty...<nl/>Może by coś <b>utworzyć</b> ?

[ctx: @title:window]
en: Properties
pl: Właściwości

en: &Hide Selected Table/Query
pl: &Ukryj wybraną tabelę/zapytanie

en: &Delete Selected Relationship
pl: Usuń wyb&rane relacje

en: &Open Selected Table/Query
pl: &Otwórz wybraną tabelę/zapytanie

en: Table:
pl: Tabela:

[ctx: Insert table/query into relations view]
en: &Insert
pl: &Wstaw

en: &Hide Table
pl: &Ukryj tabelę

en: &Append Field
pl: &Dołącz pole

en: &Append Fields
pl: Dołącz pol&a

en: &Open Table
pl: &Otwórz tabelę

en: &Design Table
pl: &Projektuj tabelę

en: Relationship
pl: Związek

en: Click to show available actions for this cell
pl: Kliknij, aby pokazać dostępne działania dla tej komórki

[ctx: @info:whatsthis]
en: Contains a pointer to the currently selected record.
pl: Zawiera wskaźnik do obecnie wybranego rekordu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Record navigator.
pl: Nawigator rekordów.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Column <resource>%1</resource>.
pl: Kolumna <resource>%1</resource>.

[ctx: Default text for undo action]
en: Undo
pl: Cofnij

en: Undo %1
pl: Cofnij %1

[ctx: Default text for redo action]
en: Redo
pl: Powtórz

en: Redo %1
pl: Powtórz %1

en: <empty>
pl: <puste>

en: Redo
pl: Powtórz

en: Undo
pl: Cofnij

en: Insert From &File...
pl: Wstaw z &pliku...

en: &Clear
pl: Wy&czyść

[ctx: @title]
en: Insert Image From File
pl: Wstaw obraz z pliku

[ctx: @title]
en: Save Image to File
pl: Zapisz obraz do pliku

en: <para>File <filename>%1</filename> already exists.</para><para>Do you want to replace it with a new one?</para>
pl: <para>Plik <filename>%1</filename> już istnieje.</para><para>Czy chcesz go zastąpić nowym plikiem?</para>

en: &Don't Replace
pl: &Nie zastępuj

[ctx: @action:button]
en: &Replace
pl: &Zastąp

[ctx: Autonumber, make it as short as possible]
en: (auto)
pl: (autonumer)

en: Record:
pl: Rekord:

en: Current record number
pl: Numer bieżącego rekordu

[ctx: "of" in record number information: N of M]
en: of
pl: z

en: Number of records
pl: Liczba rekordów

en: Editing indicator
pl: Wskaźnik edytowania danych

en: First record
pl: Pierwszy rekord

en: Go to first record
pl: Idź do pierwszego rekordu

en: Go to previous record
pl: Idź do poprzedniego rekordu

en: Previous record
pl: Poprzedni rekord

en: Go to next record
pl: Idź do następnego rekordu

en: Next record
pl: Następny rekord

en: Go to last record
pl: Idź do ostatniego rekordu

en: Last record
pl: Ostatni rekord

en: Go to new record
pl: Idź do nowego rekordu

en: New record
pl: Nowy rekord

en: Moves cursor to first record.
pl: Przenosi wskaźnik do pierwszego rekordu.

en: Moves cursor to previous record.
pl: Przenosi wskaźnik do poprzedniego rekordu.

en: Moves cursor to next record.
pl: Przenosi wskaźnik do następnego rekordu.

en: Moves cursor to last record.
pl: Przenosi wskaźnik do ostatniego rekordu.

en: Moves cursor to new record and allows inserting.
pl: Przenosi wskaźnik do nowego rekordu i pozwala na wstawianie.
