kexi - en to ro translation catalogue (46 entries)

en: Unknown error
ro: Eroare necunoscută

en: Save
ro: Salvează

en: Save Changes
ro: Salvare modificări

en: Signal
ro: Semnal

en: Receiver
ro: Destinatar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Name
ro: Nume

[ctx: Toolbar (HINT: for Frame Shape)]
en: Toolbar
ro: Bara de unelte

en: Execute
ro: Execută

en: Move Up
ro: Mută în sus

en: Move Down
ro: Mută în jos

en: Cancel
ro: Renunță

en: Properties
ro: Proprietăți

en: Help
ro: Ajutor

en: Create
ro: Creează

en: Tools
ro: Unelte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Type
ro: Tip

en: Advanced Options
ro: Opțiuni avansate

en: Success
ro: Succes

en: Widgets
ro: Controale

en: Line
ro: Linie

en: Date
ro: Dată

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, descGroupBox)
en: Description
ro: Descriere

en: Size
ro: Mărime

en: Copy
ro: Copiere

en: Export
ro: Exportă

en: Defaults
ro: Implicite

en: Copying
ro: Copiere

en: Column
ro: Coloană

en: None
ro: Nimic

en: Space " "
ro: Spațiu „ ”

en: Other
ro: Altul

en: Table
ro: Tabel

en: Sorting
ro: Sortare

en: Descending
ro: Descrescător

en: Criteria
ro: Criteriu

en: Raise
ro: Ridică

en: Lower
ro: Coboară

en: Print
ro: Imprimare

en: Comments
ro: Comentarii

en: Subtype
ro: Subtip

en: Precision
ro: Precizie

en: File
ro: Fișier

en: Details
ro: Detalii

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, authenticationGBox)
en: Authentication
ro: Autentificare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Connection
ro: Conexiune

en: Overwrite
ro: Suprascrie
