kexi - en to sk translation catalogue (1152 entries)

en: &No View
sk: Žiadny pohľad

en: &Data View
sk: &Dátový pohľad

en: D&esign View
sk: &Vývojový pohľad

en: &Text View
sk: &Textový pohľad

en: &Unknown
sk: Neznáme

en: This function is not available for version %1 of %2 application.
sk: Táto funkcia nie je dostupná pre verziu %1 programu %2.

[ctx: @info]
en: <application>%1</application> could have been incorrectly installed or started. The application will be closed.
sk: <application>%1</application> môže byť nesprávne nainštalovaná alebo spustená. Aplikácia sa zatvorí.

en: Visual database applications creator
sk: Tvorca vizuálnych databázových aplikácií

en: © 2002-%1, The Kexi Team
sk: (c) 2002-%1, Tím Kexi

en: This software is developed by Kexi Team - an international group of independent developers. They form a part of the Calligra Project.
sk: Tento softvér vyvinul tím Kexi - medzinárodná skupina nezávislých vývojárov. Tvoria časť projektu Calligra.

en: Project maintainer & developer, overall design
sk: Predošlý správca a vývojár, všeobecný dizajn

en: Sponsoring and support (employer of Jarosław Staniek in 2003-2007)
sk: Sponzoring a podpora (zamestnávateľ Jarosława Stanieka v 2003-2007)

en: PostgreSQL database driver, Migration and Reporting modules, numerous bug fixes
sk: Databázový ovládač PostgreSQL, migračné a reportovacie moduly, početné opravy chýb

en: Map elements for forms and reports, map flake shape
sk: Mapovať prvky pre formuláre a reporty, mapovať tvar vločky

en: Features and bug fixes
sk: Funkcie a opravy chýb

en: Users Manual for Kexi 2, main window improvements, numerous bug reports
sk: Používateľská príručka pre Kexi 2, hlavné vylepšenia okien, množstvo ohlásených chýb

en: Several form widgets, porting to Qt 4, stabilization
sk: Niekoľko widgetov formulára, portovanie do Qt 4, stabilizácia

en: Web elements for forms and reports
sk: Webové prvky pre formuláre a reporty

en: Scripting module (KROSS), Python language bindings, design
sk: Skriptovací modul (KROSS), prepojenie s jazykom Python, vývoj

en: Web Forms module
sk: Modul webových formulárov

en: Sybase/MS SQL Server/ODBC database drivers, xBase migration plugin, improvements for KexiDB
sk: Databázové ovládače Sybase/MS SQL Server/ODBC, xBase migračný plugin, vylepšenia pre KexiDB

en: First version of Property Editor and Form Designer
sk: Prvá verzia editora vlastnosti a návrhára formulárov

en: Contributions for MySQL and KexiDB, fixes, Migration module, MS Access file format support
sk: Príspevky do MySQL a KexiDB, opravy, migračný modul, podpora MDB

en: Oracle database driver
sk: Databázový ovládač Oracle

en: Graphics effects, helper dialogs
sk: Grafické efekty, okná nápovedy

en: ODBC database driver
sk: Databázový ovládač ODBC

en: Former project maintainer & developer
sk: Predošlý správca a vývojár projektu

en: Former developer
sk: Predošlý vývojár

en: Original Form Designer, original user interface & much more
sk: Návrhár formulárov, UI režimy a iné

en: CQL++, SQL assistance
sk: CQL++, asistencia s SQL

en: Original code cleanings
sk: Vyčistenie kódu

en: Bugfixes, original Table Widget
sk: Opravy chýb, pôbodný komponent pre tabuľky

en: Numerous bug reports and tests
sk: Početné zadania chýb a resty

en: Numerous bug reports and tests, handbook improvements
sk: Početné zadania chýb a resty, zlepšenia príručky

en: Bug fixes, build system improvements, code cleanups
sk: Opravy chýb, zlepšenia systému zostavení, čistenie kódu

en: Code cleanups
sk: Čistenie kódu

en: Initial design improvements
sk: Vylepšenia pôvodného návrhu

en: Icons and user interface research
sk: Ikony a výzkum UI

en: Coffee sponsoring
sk: Sponzoring kávy

en: Numerous bug reports, usability tests, technical support
sk: Ohlasovanie chýb, testy použiteľnosti, technická podpora

en: All Supported Files
sk: Všetky podporované súbory

en: Unknown error
sk: Neznáma chyba

en: Details:
sk: Podrobnosti:

en: Object could not be opened in Data View.
sk: Objekt nemôže byť otvorený v Dátovom pohľade.

en: Do you want to open it in Text View?
sk: Chcete ho otvoriť v Textovom pohľade?

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: object
sk: objekt

en: Could not create object's window.
sk: Nie je možné vytvoriť okno objektu.

en: The plugin or object definition may be corrupted.
sk: Plugin alebo definícia objektu je poškodená.

en: Could not load object's definition.
sk: Nie je možné načítať definíciu objektu.

en: Object design may be corrupted.
sk: Návrh objektu je pravdepodobne poškodený.

en: Could not load object's data.
sk: Nie je možné načítať dáta objektu.

en: Could not set empty name for this object.
sk: Nie je možné priradiť prázdne meno tomuto objektu.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Open File
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor

[ctx: @info (don't add tags around %1, it's done already)]
en: Database project %1 does not appear to have been created using Kexi and cannot be opened. It is an SQLite file created using other tools.
sk: Databázový projekt %1 zrejme nebol vytvorený v Kexi a nedá sa otvoriť. Je to SQLite súbor vytvorený v inom nástroji.

en: Project major version
sk: Hlavná verzia projektu (major)

en: Project minor version
sk: Vedľajšia verzia projektu (minor)

en: Project caption
sk: Názov projektu

en: Project description
sk: Popis projektu

en: This project is opened as read only.
sk: Tento projekt je otvorený len pre čítanie.

[ctx: @action:button]
en: Replace
sk: Nahradiť

[ctx: @action:button]
en: Delete Project
sk: Vymazať projekt

en: Open As Read Only
sk: Otvoriť len pre čítanie

[ctx: @info]
en: <para>Could not open file <filename>%1</filename> for reading and writing.</para><para>Do you want to open the file as read only?</para>
sk: <para>Nemôžem otvoriť súbor <filename>%1</filename> na čítanie a zápis. </para><para>Chcete otvoriť súbor iba na čítanie?</para>

[ctx: @info database connection]
en: <resource>%1</resource> (connection <resource>%2</resource>)
sk: <resource>%1</resource> (pripojenie <resource>%2</resource>)

en: &Ascending
sk: Vz&ostupne

en: Sort data in ascending order
sk: Zotriediť dáta vzostupne

en: Sorts data in ascending order (from A to Z and from 0 to 9). Data from selected column is used for sorting.
sk: Zotriedi dáta vzostupne (od A po Z a od 0 po 9). Na triedenie budú použité dáta z označeného stĺpca.

en: &Descending
sk: Zos&tupne

en: Sort data in descending order
sk: Zotriediť dáta zostupne

en: Sorts data in descending (from Z to A and from 9 to 0). Data from selected column is used for sorting.
sk: Zotriedi dáta zostupne (od Z po A a od 9 po 0). Na triedenie budú použité dáta zo označeného stĺpca.

en: Switch to data view
sk: Prepnúť do Dátového pohľadu

en: Switches to data view.
sk: Prepne do Dátového pohľadu.

en: Switch to design view
sk: Prepnúť do Vývojového pohľadu

en: Switches to design view.
sk: Prepne do Vývojového pohľadu.

en: Switch to text view
sk: Prepnúť do Textového pohľadu

en: Switches to text view.
sk: Prepne do Textového pohľadu.

en: Menu for the current window
sk: Ponuka pre aktuálne okno.

en: Shows menu for the current window.
sk: Zobrazí ponuku pre aktuálne okno.

en: Save
sk: Uložiť

en: Save current design
sk: Uložiť aktuálny dizajn

en: Saves changes made to the current design.
sk: Uloží zmeny v aktuálnom dizajne.

en: Data
sk: Dáta

en: Design
sk: Návrh

en: Could not create new object.
sk: Nie je možné vytvoriť nový objekt.

en: Save Changes
sk: Uložiť zmeny

en: Do Not Switch
sk: Neprepínať

en: <para>There are unsaved changes in object <resource>%1</resource>.</para><para>Do you want to save these changes before switching to other view?</para>
sk: <para>V objekte <resource>%1</resource> sú neuložené zmeny.</para> <para>Chcete uložiť tieto zmeny pred prepnutím na iný pohľad?</para>

en: Confirm Saving Changes
sk: Potvrdiť uloženie zmien

en: Design has been changed. You must save it before switching to other view.
sk: Návrh bol zmenený. Musíte ho uložiť pred prepnutím sa do iného pohľadu.

en: Switching to other view failed (%1).
sk: Prepnutie pohľadu zlyhalo (%1).

en: Saving object's definition failed.
sk: Ukladanie definície objektu zlyhalo.

en: Saving object's data failed.
sk: Ukladanie dát objektu zlyhalo.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move multiple widgets
sk: Presunúť skupinu komponentov

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align Widgets to Grid
sk: Zoskupiť komponenty v mriežke

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align Widgets to Left
sk: Zarovnať komponenty vľavo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align Widgets to Right
sk: Zarovnať komponenty vpravo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align Widgets to Top
sk: Zarovnať komponenty hore

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align Widgets to Bottom
sk: Zarovnať komponenty dole

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Grid
sk: Zmeniť veľkosť komponentov podľa mriežky

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Fit Contents
sk: Zmeniť veľkosť komponentov podľa obsahu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Narrowest
sk: Zmeniť veľkosť komponentov na najužšiu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Widest
sk: Zmeniť veľkosť komponentov na najširšiu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Shortest
sk: Zmeniť veľkosť komponentov na najnižšiu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Tallest
sk: Zmeniť veľkosť komponentov na najvyššiu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert widget
sk: Vložiť komponent

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste
sk: Vložiť

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete widget
sk: Vymazať komponent

[ctx: (qtundo-format)]
en: Duplicate widget
sk: Duplikovať komponent

[ctx: (qtundo-format)]
en: Cut
sk: Vystrihnúť

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add Page
sk: Pridať stránku

en: Page %1
sk: Stránka %1

en: &New Connection
sk: Nové pripojenie

en: Sender
sk: Odosielateľ

en: Signal
sk: Signál

en: Receiver
sk: Príjemca

[ctx: @action:button]
en: &Delete Connection
sk: Vymazať pripojenie

en: Columns
sk: Stĺpce

en: &Add Item
sk: Pridať položku

en: New &Subitem
sk: Nová podpoložka(&S)

en: Contents
sk: Obsah

en: Caption
sk: Popis

en: Width
sk: Šírka

en: Clickable
sk: Klikateľný

en: Resizable
sk: Dovoľujúci zmeniť veľko&sť

en: New Column
sk: Nový stĺpec

en: New Item
sk: Nová položka

en: Form
sk: Formulár

en: Multiple Widgets (%1)
sk: Viaceré komponenty (%1)

en: %1 : Form
sk: %1 : Formulár

en: No Buddy
sk: Žiaden priateľ

[ctx: Translators: please keep this string short (less than 20 chars)]
en: Hor. Alignment
sk: Vodor. zarovnanie

en: Horizontal Alignment
sk: Horizontálne zarovnanie

[ctx: Translators: please keep this string short (less than 20 chars)]
en: Ver. Alignment
sk: Zvis. zarovnanie

en: Vertical Alignment
sk: Vertikálne zarovnanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Name
sk: Meno

en: Window title
sk: Titulok okna

en: Background Pixmap
sk: Pixmapa pozadia

en: Geometry
sk: Geometria

en: Size Policy
sk: Politika veľkosti

en: Minimum Size
sk: Minimálna veľkosť

en: Maximum Size
sk: Maximálna veľkosť

en: Font
sk: Písmo

en: Cursor
sk: Kurzor

en: Foreground Color
sk: Farba popredia

en: Background Color
sk: Farba pozadia

en: Fill Background
sk: Vyplniť pozadie

en: Focus Policy
sk: Politika fokusu

en: Margin
sk: Okraj

en: Read Only
sk: Iba na čítanie

en: Style Sheet
sk: List štýlov

[ctx: Widget's Tooltip]
en: Tooltip
sk: Rady

[ctx: Widget's Whats This]
en: What's This
sk: Čo je to

en: Icon Size
sk: Veľkosť ikon

en: Frame
sk: Rámec

en: Frame Width
sk: Šírka rámca

en: Mid Frame Width
sk: Šírka stredného rámca

en: Frame Shape
sk: Tvar rámu

en: Frame Shadow
sk: Tieň rámu

en: Vertical Scrollbar
sk: Vertikálny posuvník

en: Horizontal Scrollbar
sk: Horizontálny posuvník

en: No Background
sk: Bez pozadia

en: Palette Foreground
sk: Popredie palety

[ctx: Left (HINT: for Align)]
en: Left
sk: Vľavo

[ctx: Right (HINT: for Align)]
en: Right
sk: Vpravo

[ctx: Center (HINT: for Align)]
en: Center
sk: Vycentrovať

[ctx: Justify (HINT: for Align)]
en: Justify
sk: Na okraje

[ctx: Top (HINT: for Align)]
en: Top
sk: Hore

[ctx: Bottom (HINT: for Align)]
en: Bottom
sk: Dole

[ctx: No Frame (HINT: for Frame Shape)]
en: No Frame
sk: Bez rámca

[ctx: Box (HINT: for Frame Shape)]
en: Box
sk: Obdĺžnik

[ctx: Windows Panel (HINT: for Frame Shape)]
en: Windows Panel
sk: Panel okien

[ctx: Horiz. Line (HINT: for Frame Shape)]
en: Horiz. Line
sk: Vodorovná čiara

[ctx: Vertical Line (HINT: for Frame Shape)]
en: Vertical Line
sk: Vertikálna čiara

[ctx: Styled (HINT: for Frame Shape)]
en: Styled
sk: Štylizovaný

[ctx: Menu Bar (HINT: for Frame Shape)]
en: Menu Bar
sk: Podľa menu

[ctx: Toolbar (HINT: for Frame Shape)]
en: Toolbar
sk: Panel nástrojov

[ctx: Text Box (HINT: for Frame Shape)]
en: Text Box
sk: Textové pole

[ctx: Tab Widget (HINT: for Frame Shape)]
en: Tab Widget
sk: Prvok karty

[ctx: Group Box (HINT: for Frame Shape)]
en: Group Box
sk: Skupinový box

[ctx: Plain (HINT: for Frame Shadow)]
en: Plain
sk: Obyčajné

[ctx: Raised (HINT: for Frame Shadow)]
en: Raised
sk: Zvýraznený

[ctx: Sunken (HINT: for Frame Shadow)]
en: Sunken
sk: Prepadnutý

[ctx: for Frame Shadow]
en: Internal
sk: Vnútorný

[ctx: No Focus (HINT: for Focus)]
en: No Focus
sk: Bez fokusu

[ctx: Tab (HINT: for Focus)]
en: Tab
sk: Záložka

[ctx: Click (HINT: for Focus)]
en: Click
sk: Kliknutie

[ctx: Tab/Click (HINT: for Focus)]
en: Tab/Click
sk: Záložka/kliknúť

[ctx: Tab/Click/MouseWheel (HINT: for Focus)]
en: Tab/Click/Mouse Wheel
sk: Záložka/kliknúť/koliesko myši

en: Always Off
sk: Vždy vypnuté

en: Always On
sk: Vždy zapnuté

en: Horizontal
sk: Horizontálna

en: Vertical
sk: Vertikálna

en: Left to Right
sk: Zľava doprava

en: Right to Left
sk: Sprava doľava

en: Qt Designer UI Files
sk: Qt Designer UI súbory

en: No action
sk: Žiadna akcia

en: Application actions
sk: Akcie aplikácie

[ctx: Current form's actions]
en: Current
sk: Aktuálna

en: Open in Data View
sk: Otvoriť v dátovom pohľade

en: Execute
sk: Spustiť

[ctx: Note: use multiple rows if needed]
en: Export to File
    As Data Table
sk: Exportovať do súboru
    Ako dátovú tabuľku

[ctx: Note: use multiple rows if needed]
en: Copy to Clipboard
    As Data Table
sk: Kopírovať do Schránky
    Ako dátovú tabuľku

en: Create New Object (%1)
sk: Vytvoriť nový objekt (%1)

en: Open in Design View
sk: Otvoriť vo Vývojovom pohľade

en: Open in Text View
sk: Otvoriť v &Textovom pohľade

en: Close View
sk: Zavrieť pohľad

en: &Select action to be executed after clicking <resource>%1</resource> button:
sk: &Vybrať akciu, ktorá bude vykonaná po kliknutí na tlačidlo <resource>%1</resource>:

en: &Select macro to be executed after clicking <resource>%1</resource> button:
sk: &Vybrať makro, ktoré bude vykonané po kliknutí na tlačidlo <resource>%1</resource>:

en: &Select script to be executed after clicking <resource>%1</resource> button:
sk: &Vybrať skript, ktorý bude vykonaný po kliknutí na tlačidlo <resource>%1</resource>:

en: &Select object to be opened after clicking <resource>%1</resource> button:
sk: &Vybrať objekt, ktorý bude otvorený po kliknutí na tlačidlo <resource>%1</resource>:

[ctx: @title:window]
en: Assigning Action to Button
sk: Priraďovanie akcie tlačidlu

en: Action category:
sk: Kategória akcie:

en: Action to execute:
sk: Akcia, ktorá sa má spustiť:

[ctx: Assign action]
en: &Assign
sk: Priradiť

en: Assign action
sk: Priradiť akciu

[ctx: @title:window]
en: Edit Rich Text
sk: Editovať rich text

en: Bold
sk: Tučné

en: Italic
sk: Kurzíva

en: Underline
sk: Podčiarknuté

en: Superscript
sk: Horný index

en: Subscript
sk: Dolný index

en: Left Align
sk: Zarovnať doľava

en: Centered
sk: Vycentrované

en: Right Align
sk: Zarovnané doprava

en: Justified
sk: Vyrovnané

[ctx: @title:window]
en: Edit Tab Order
sk: Upraviť poradie záložiek

en: Move Up
sk: Presunúť vyššie

en: Move widget up
sk: Presunúť komponent vyššie.

en: Move Down
sk: Posunúť dole

en: Move widget down
sk: Presunúť komponent nižšie.

en: Handle tab order automatically
sk: Automatické nastavenie zarážok (tab stops)

[ctx: @title:window]
en: Edit Contents of %1
sk: Upraviť obsah %1

[ctx: Insert Horizontal Widget]
en: Insert Horizontal
sk: Vložiť vodorovne

[ctx: Insert Vertical Widget]
en: Insert Vertical
sk: Vložiť zvislo

en: Insert Widget: %1
sk: Vložiť komponent: %1

en: Cancel
sk: Zrušiť

[ctx: Tab widget's page]
en: Tab Page
sk: Karta

[ctx: Widget's type]
en: Type
sk: Typ

en: Widget name
sk: Názov prvku

[ctx: Button text: Next page in assistant (wizard)]
en: Next
sk: Ďalej

en: Open
sk: Otvoriť

[ctx: @info]
en: The file or directory <filename>%1</filename> does not exist.
sk: Súbor alebo adresár <filename>%1</filename> neexistuje.

[ctx: @info]
en: Invalid hyperlink <link>%1</link>.
sk: Neplatný hyperodkaz <link>%1</link>.

[ctx: @info]
en: Executable <link>%1</link> not allowed.
sk: Program <link>%1</link> nie je povolený.

[ctx: @info]
en: Remote hyperlink <link>%1</link> not allowed.
sk: Vzdialený hyperodkaz <link>%1</link> nie je povolený.

[ctx: @info]
en: Do you want to run this file?<warning>Running executables can be dangerous.</warning>
sk: Chcete spustiť tento súbor?<warning>Spúšťanie programov môže byť nebezpečné.</warning>

[ctx: @action:button Run script file]
en: Run
sk: Spustiť

en: modified
sk: zmenené

[ctx: @title:window]
en: Report a Bug or Wish
sk: Oznámiť chybu alebo želanie

en: Operating system & platform:
sk: Operačný systém a platforma:

[ctx: Other operating system]
en: Other
sk: Iné

[ctx: Other platform]
en: Other
sk: Iné

en: (All fields)
sk: (Všetky polia)

en: (Current field)
sk: (Aktuálne pole)

[ctx: @title:window]
en: Replace
sk: Nahradiť

[ctx: @title:window]
en: Replace in <resource>%1</resource>
sk: Nahradiť v <resource>%1</resource>

[ctx: @title:window]
en: Find
sk: Nájsť

[ctx: @title:window]
en: Find in <resource>%1</resource>
sk: Hľadať v <resource>%1</resource>

en: The search item was not found
sk: Hľadaná položka nebola nájdená

[ctx: Look in field:]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Look in:
sk: &Pozrieť do:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_2)
en: &Search:
sk: &Hľadať:

[ctx: Match: Whole words only]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_wholeWords)
en: &Whole words only
sk: Len &celé slová

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Fi&nd:
sk: &Nájsť:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_promptOnReplace)
en: Prompt on replace
sk: Vyzvanie pri nahrádzaní

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_3)
en: &Match:
sk: &Zhoda s:

[ctx: Match: Case sensitive]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_caseSensitive)
en: C&ase sensitive
sk: Rozlišovať &veľkosť písmen

[ctx: Match: Any Part of Field]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_match)
en: Any Part of Field
sk: Hociktorou časťou poľa

[ctx: Match: Whole Field]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_match)
en: Whole Field
sk: Celým poľom

[ctx: Match: Start of Field]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_match)
en: Start of Field
sk: Začiatkom poľa

[ctx: Search Up]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_search)
en: Up
sk: Hore

[ctx: Search Down]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_search)
en: Down
sk: Dolu

[ctx: Look In All Rows]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_search)
en: All Rows
sk: Všetky riadky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnReplace)
en: &Replace
sk: &Vymeniť

[ctx: Replace All Occurrences]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnReplaceAll)
en: Replace All
sk: Nahradiť všetko

en: &Close Tab
sk: &Zavrieť kartu

en: Close the current tab
sk: Zatvoriť aktuálnu záložku

en: Closes the current tab.
sk: Zatvorí aktuálnu záložku.

en: Cl&ose All Tabs
sk: Zatvoriť všetky karty

en: Close all tabs
sk: Zatvoriť všetky karty

en: Closes all tabs.
sk: Zatvorí všetky karty.

en: Create a new project
sk: Vytvoriť nový projekt

en: Creates a new project. Currently opened project is not affected.
sk: Vytvorí nový projekt. Projekt ktorý je momentálne otvorený nebude ovplyvnený.

en: Open an existing project
sk: Otvoriť existujúci projekt

en: Opens an existing project. Currently opened project is not affected.
sk: Otvorí existujúci projekt. Projekt ktorý je momentálne otvorený nebude ovplyvnený.

en: Welcome
sk: Vitajte

en: Show Welcome page
sk: Zobraziť uvítaciu stranu

en: Shows Welcome page with list of recently opened projects and other information.
sk: Zobrazí stránku Vitajte so zoznamov nedávno otvorených projektov a inými informáciami.

en: Save object changes
sk: Uložiť zmeny objektu

en: Saves object changes from currently selected window.
sk: Uloží zmeny objektu z aktuálne zvoleného okna.

en: Save &As...
sk: Uložiť &ako...

en: Save object as
sk: Uložiť objekt ako

en: Saves object from currently selected window under a new name (within the same project).
sk: Uloží zmeny objektu z aktuálne zvoleného okna pod novým menom (stále v tom istom projekte).

en: &Import, Export or Send...
sk: Importovať, exportovať alebo poslať...

en: Import, export or send project
sk: Importovať, exportovať alebo poslať projekt

en: Imports, exports or sends project.
sk: Importuje, exportuje alebo pošle projekt.

[ctx: Close Project]
en: &Close
sk: &Zavrieť

en: Close the current project
sk: Zatvoriť aktuálny projekt

en: Closes the current project.
sk: Zatvorí aktuálny projekt.

en: Quits Kexi application.
sk: Ukončí aplikáciu Kexi.

en: &Import Database...
sk: &Impotovať databázu...

en: Import entire database as a Kexi project
sk: Importovať celú databázu ako projekt Kexi

en: Imports entire database as a Kexi project.
sk: Importuje celú databázu ako projekt Kexi

en: Import Tables...
sk: Importovať tabuľky...

en: Import data from an external source into this project
sk: Importovať dáta z externého zdroja do tohto projektu

en: Imports data from an external source into this project.
sk: Importuje dáta z externého zdroja do tohto projektu.

en: &Compact Database...
sk: Z&hustit databázu...

en: Compact the current database project
sk: Zhustiť aktuálny databázový projekt

en: Compacts the current database project, so it will take less space and work faster.
sk: Zhustí aktuálny databázový projekt aby zaberal menej miesta a pracoval rýchlejšie.

[ctx: Import->Table Data From File...]
en: Import Data From &File...
sk: Importovať dáta zo súboru...

en: Import table data from a file
sk: Importovať dáta tabuľky zo súboru

en: Imports table data from a file.
sk: Importuje dáta tabuľky zo súboru.

[ctx: Export->Table or Query Data to File...]
en: Export Data to &File...
sk: Exportovať dáta do súboru...

en: Export data from the active table or query to a file
sk: Exportovať dáta aktívnej tabuľky alebo dotazu do súboru

en: Exports data from the active table or query to a file.
sk: Exportuje dáta aktívnej tabuľky alebo dotazu do súboru.

[ctx: Paste Special->As Data &Table...]
en: Paste Special...
sk: Vložiť inak...

en: Paste clipboard data as a table
sk: Vlepiť obsah schránky ako tabuľku

en: Pastes clipboard data as a table.
sk: Vloží údaje zo schránky ako tabuľku.

[ctx: Copy Special->Table or Query Data...]
en: Copy Special...
sk: Kopírovať inak...

en: Copy selected table or query data to clipboard
sk: Kopírovať označenú tabuľku alebo otázku (query) do schránky

en: Copies selected table or query data to clipboard.
sk: Kopíruje označenú tabuľku alebo otázku (query) do schránky.

en: Reverts the most recent editing action.
sk: Vráti späť poslednú editáciu.

en: Reverts the most recent undo action.
sk: Zruší poslednú akciu vrátenia späť.

en: Find text
sk: Nájsť text

en: Looks up the first occurrence of a piece of text.
sk: Hľadá prvý výskyt časti textu.

en: &Delete
sk: Odstrá&niť

en: Delete selected object
sk: Odstrániť označený objekt

en: Deletes currently selected object.
sk: Odstráni označený objekt.

en: Delete Record
sk: Vymazať záznam

en: Delete the current record
sk: Vymazať aktuálny záznam

en: Deletes the current record.
sk: Vymaže aktuálny záznam.

en: Clear Table Contents...
sk: Vyprázdniť tabuľku...

en: Clear table contents
sk: Vyprázdniť tabuľku

en: Clears table contents.
sk: Vyprázdni tabuľku.

en: Edit Item
sk: Ediovať prvok

en: Edit currently selected item
sk: Editovať aktuálne označený prvok

en: Edits currently selected item.
sk: Edituje aktuálne označený prvok.

en: &Insert Empty Row
sk: V&ložiť prázdny riadok

en: Insert one empty row above
sk: Vložiť prázdny riadok nad

en: Inserts one empty row above currently selected table row.
sk: Vloží prázdny riadok nad aktuálne označený riadok tabuľky.

en: Switch to Global Search
sk: Prepnúť na globálne hľadanie

en: Switch to Global Search box
sk: Prepnúť na globálne vyhľadávacie pole

en: Switches to Global Search box.
sk: Prepne na globálne vyhľadávacie pole.

en: &Save Record
sk: Uložiť záznam

en: Save changes made to the current record
sk: Uložiť zmeny v aktuálnom riadku

en: Saves changes made to the current record.
sk: Uloží zmeny v aktuálnom riadku.

en: &Cancel Record Changes
sk: &Zrušiť zmeny v riadku

en: Cancel changes made to the current record
sk: Zrušiť zmeny v aktuálnom riadku

en: Cancels changes made to the current record.
sk: Zruší zmeny v aktuálnom riadku.

en: &Execute
sk: S&pustiť

en: &Font...
sk: &Písmo...

en: Change font for selected object
sk: Zmeniť písmo označeného objektu

en: Changes font for selected object.
sk: Zmení písmo označeného objektu.

en: &Next Window
sk: &Nasledujúce okno

en: Next window
sk: Nasledujúce okno

en: Switches to the next window.
sk: Prepne do nasledujúceho okna.

en: &Previous Window
sk: &Predchádzajúce okno

en: Previous window
sk: Predchádzajúce okno

en: Switches to the previous window.
sk: Prepne do predchádzajúceho okna.

en: This shows useful tips on the use of this application.
sk: Zobrazuje užitočné tipy pre tento program.

[ctx: Help Menu]
en: Help
sk: Pomocník

en: Show Help menu
sk: Zobraziť menu Pomocníka

en: Shows Help menu.
sk: Zobrazí menu Pomocníka

[ctx: @info (don't add tags around %1, it's done already)]
en: Database project %1 does not appear to have been created using Kexi.<nl/>Do you want to import it as a new Kexi project?
sk: Databázový projekt %1 zrejme nebol vytvorený v Kexi.<nl/> Chcete ho importovať ako nový projekt Kexi?

[ctx: @action:button Import Database]
en: &Import...
sk: Importovať...

[ctx: @window:title]
en: Select New Project's Location
sk: Vyberte umiestnenie nového projektu

en: cannot create object - unknown object type "%1"
sk: Nie je možné vytvoriť objekt - neznámy typ "%1"

en: unknown object type "%1"
sk: neznámy typ objektu "%1"

en: cannot create object of type "%1"
sk: nie je možné vytvoriť objekt typu "%1"

[ctx: "executing object" action]
en: executing
sk: spúšťa sa

en: opening
sk: otvára sa

en: table not found
sk: tabuľka nenájdená

en: query not found
sk: otázka (query) nenájdená

en: macro not found
sk: makro nenájdené

en: script not found
sk: skript nenájdený

en: object not found
sk: objekt nenájdený

en: cannot execute object
sk: nie je možné spustiť objekt

en: cannot open object
sk: nie je možné otvoriť objekt

en: You have requested selected objects to be automatically opened or processed on startup. Several objects cannot be opened or processed.
sk: Označili ste objekty pre automatické otvorenie alebo spustenie pri štarte. Niekoľko z nich nemôže byť otvorených alebo spustených.

en: Property Editor
sk: Editor vlastností

en: Properties
sk: Vlastnosti

[ctx: <project-name> (read only)]
en: %1 (read only)
sk: %1 (iba na čítanie)

en: From File...
sk: Zo súboru...

en: From Server...
sk: Zo servera...

[ctx: @info]
en: Selected view (%1) is not supported by this object type (%2).
sk: Zvolený pohľad (%1) nie je pre typ objektu (%2) podporovaný.

[ctx: Could not save object under the original name.]
en: Could not save under the original name.
sk: Nemôžem uložiť pod pôvodným názvom.

[ctx: @action:button Save object]
en: Save
sk: Uložiť

[ctx: @title:window]
en: Save Object As
sk: Uložiť objekt ako

[ctx: @info Saving object failed]
en: Saving <resource>%1</resource> object failed.
sk: Uloženie objektu <resource>%1</resource> zlyhalo.

en: Save changes
sk: Uložiť zmeny

en: Do you want to save changes?
sk: Chcete uložiť zmeny?

[ctx: opening is not allowed in "data view/design view/text view" mode]
en: opening is not allowed in "%1" mode
sk: otváranie nie je povolené v "%1" móde

[ctx: @title:window Delete Object %1.]
en: Delete <resource>%1</resource>?
sk: Vymazať <resource>%1</resource>?

[ctx: @info]
en: <para>Before renaming object <resource>%1</resource> it should be closed.</para><para>Do you want to close it?</para>
sk: <para>Pred premenovaním objektu <resource>%1</resource> by mal byť zatvorený. </para><para>Chcete ho zatvoriť?</para>

en: Compacting database file <filename>%1</filename> is not supported.
sk: Zhustenie databázového súboru <filename>%1</filename> nie je podporované.

[ctx: @action:button Compact database]
en: Compact
sk: Kompaktný

en: The current project has to be closed before compacting the database. It will be open again after compacting.
    
    Do you want to continue?
sk: Aktuálny objekt musí byť zatvorený pred zhustením databázy. Bude znovu otvorený po ukončení zhusťovania.
    
    Chcete pokračovať?

[ctx: @info]
en: Design of query <resource>%1</resource> that you want to export data from is changed and has not yet been saved. Do you want to use data from the changed query for exporting or from its original (saved) version?
sk: Návrh dotazu <resource>%1</resource>, z ktorého chcete exportovať údaje, sa zmenil a ešte nie je uložený. Chcete použiť údaje zo zmeneného dotazu na export alebo z pôvodnej (uloženej) verzie?

[ctx: @action:button Export query data]
en: Use the Changed Query
sk: Použiť zmenený dotaz

[ctx: @action:button Export query data]
en: Use the Original Query
sk: Použiť pôvodný dotaz

en: Task-oriented toolbar. Groups commands using tabs.
sk: Úlohovo založený panel nástrojov. Zoskupuje príkazy použitím kariet.

[ctx: Report a bug or wish for Kexi application]
en: Report a &Bug or Wish...
sk: Oznámiť chybu alebo želanie...

en: Files a bug or wish for Kexi application.
sk: Zahlási chýb pre aplikáciu Kexi.

en: Activates a "What's This?" tool.
sk: Zobrazí nástroj "čo je to".

en: Help
sk: Pomocník

en: Shows Kexi Handbook.
sk: Zobrazí príručku Kexi.

en: Shows information about Kexi application.
sk: Ukáže informáciu o aplikácii Kexi.

en: Shows information about KDE.
sk: Zobrazí informácie o KDE.

en: Create
sk: Vytvoriť

en: External Data
sk: &Externé dáta

en: Tools
sk: Nástroje

en: Form Design
sk: Návrh formulára

en: Report Design
sk: Návrh reportu

en: Visit Calligra home page at %1
sk: Navštívne domovskú stránku Calligra na %1

en: Search
sk: Hľadať

en: Try Again
sk: Skúsiť znovu

[ctx: @title:window]
en: New Project
sk: Nový projekt

[ctx: @info]
en: Kexi will create a new database project. Select blank database.
sk: Kexi vytvorí nový databázový projekt. Vyberte prázdnu databázu.

en: Blank Projects
sk: Prádzne projekty

en: Blank database
sk: Prázdna databáza

en: Database project without any objects
sk: Databázový projekt bez objektov

en: Contacts
sk: Kontakty

en: Movie catalog
sk: Katalóg filmov

en: Templates
sk: Šablóny

[ctx: @title:window]
en: Storage Method
sk: Metóda ukladania

[ctx: @info]
en: Select a storage method which will be used to store the new project.
sk: Vyberte metódu ukladania ktorá bude použitá pre nový projekt.

en: New database
sk: Nová databáza

[ctx: @title:window]
en: Project Caption & Filename
sk: Názov projektu & názov súboru

[ctx: @info]
en: Enter caption for the new project. Filename will be created automatically based on the caption. You can change the filename too.
sk: Zadajte názov pre nový projekt. Súbor sa vytvorí automaticky podľa názvu. Môžete zmeniť aj názov súboru.

en: Enter project caption.
sk: Zadajte nadpis projektu.

en: Enter a valid project filename. The file should be located on this computer.
sk: Zadajte platný názov súboru projektu. Súbor by mal byť na tomto počítači.

[ctx: @title:window]
en: Creating Project
sk: Vytvára sa projekt

[ctx: @info]
en: Please wait while the project is created.
sk: Prosím počkajte kým sa projekt vytvorí.

[ctx: @title:window]
en: Database Connection
sk: Pripojenie k databáze

[ctx: @title:window]
en: Project Caption & Database Name
sk: Názov projektu & názov databázy

[ctx: @info]
en: Enter caption for the new project. Database name will be created automatically based on the caption. You can change the database name too.
sk: Zadajte názov pre nový projekt. Názov databázy sa vytvorí automaticky podľa názvu. Môžete zmeniť aj názov databázy.

[ctx: @info]
en: Existing project databases on <resource>%1 (%2)</resource> database server:
sk: Databázy existujúceho projektu na databázovom serveri <resource>%1 (%2)</resource>:

en: Enter database name.
sk: Zadajte názov databázy.

en: Database with this name already exists. Do you want to delete it and create a new one?
sk: Databáza s týmto názvom už existuje. Chcete ju vymazať a vytvoriť novú?

en: Delete and Create New
sk: Vymazať a vytvoriť nové

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl)
en: <b>Select existing Kexi project file to open:</b>
sk: <b>Vyberte existujúci súbor projektu Kexi ktorý sa má otvoriť:</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_advanced)
en: &Advanced
sk: &Pokročilé

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Click "Advanced" button if you want to find an existing project on a server rather than a file.
sk: Kliknite na tlačidlo "Pokročilé" ak chcete nájsť na serveri existujúci projekt namiesto súboru.

[ctx: @title:window]
en: Open Project
sk: Otvoriť projekt

[ctx: @info]
en: Select project to open. You can choose project stored in file or on database server.
sk: Vyberte projekt na otvorenie. Môžete zvoliť projekt uložený v súbore alebo na databázovom serveri.

[ctx: @title:tab]
en: Projects Stored in File
sk: Projekty uložené v súbore

[ctx: @title:tab]
en: Projects Stored on Database Server
sk: Projekty uložené na databázovom serveri

[ctx: @title:window]
en: Open Project on Database Server
sk: Otvoriť projekt na databázovom serveri

[ctx: @info]
en: Select project on database server <resource>%1 (%2)</resource> to open.
sk: Vyberte projekt na databázovom serveri <resource>%1 (%2)</resource> na otvorenie.

[ctx: @title:window]
en: Database Password
sk: Heslo databázy

[ctx: New Project Stored in File]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KexiCommandLinkButton, btn_file)
en: File
sk: Súbor

note: i18n: ectx: property (description), widget (KexiCommandLinkButton, btn_file)
en: New Project Stored in File
sk: Nový projekt uložený v súbore

note: i18n: ectx: property (description), widget (KexiCommandLinkButton, btn_server)
en: New Project Stored on Database Server
sk: Nový projekt uložený na databázovom serveri

en: Opened less than minute ago
sk: Otvorené pred menej ako minútou

en: Opened 1 minute ago | Opened %1 minutes ago
sk[0]: Otvorené pred minútou
sk[1]: Otvorené pred %1 minútami
sk[2]: Otvorené pred %1 minútami

en: Opened 1 hour ago | Opened %1 hours ago
sk[0]: Otvorené pred 1 hodinou
sk[1]: Otvorené pred %1 hodinami
sk[2]: Otvorené pred %1 hodinami

en: Opened yesterday | Opened %1 days ago
sk[0]: Otvorené včera
sk[1]: Otvorené pred %1 dňami
sk[2]: Otvorené pred %1 dňami

en: Opened over a month ago | Opened %1 months ago
sk[0]: Otvorené pred mesiacom
sk[1]: Otvorené pred %1 mesiacmi
sk[2]: Otvorené pred %1 mesiacmi

en: Opened one year ago | Opened %1 years ago
sk[0]: Otvorené pred rokom
sk[1]: Otvorené pred %1 rokmi
sk[2]: Otvorené pred %1 rokmi

en: on local server
sk: na miestnom serveri

en: database
sk: databáza

[ctx: <type> database, e.g. PostgreSQL database, MySQL database]
en: %1 database
sk: databáza %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Project caption:
sk: Názov projektu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Project's database name:
sk: Meno databázy projektu:

[ctx: Plugin name]
en: Name:
sk: Názov:

[ctx: Plugin description]
en: Description:
sk: Popis:

[ctx: Plugin version]
en: Version:
sk: Verzia:

[ctx: Plugin fileName]
en: File:
sk: Súbor:

en: Invalid port number <icode>%1</icode> specified.
sk: Neplatné číslo portu <icode>%1</icode> určené.

en: Could not open database. No database driver specified.
sk: Nemôžem otvoriť databázu. Nie je určený databázový ovládač.

en: Could not start Kexi application this way.
sk: Kexi sa takto nedá spustiť.

[ctx: Please don't translate the "createdb" and "dropdb" words, these are constants.]
en: Both <icode>createdb</icode> and <icode>dropdb</icode> used in startup options.
sk: Našli sa oba parametre <icode>createdb</icode> aj <icode>dropdb</icode> vo voľbách spustenia.

en: No project name specified.
sk: Meno projektu nie je zadané.

[ctx: Please don't translate the <icode>user-mode</icode> and <icode>design-mode</icode> words, these are constants.]
en: Both <icode>user-mode</icode> and <icode>design-mode</icode> used in startup options.
sk: Použili ste oba parametre <icode>user-mode</icode> and <icode>design-mode</icode> v nastaveniach pre štart.

en: You have specified a few database objects to be opened automatically, using startup options.
    These options will be ignored because they are not available while creating or dropping projects.
sk: Zadali ste niekoľko databázových objektov ktoré by mali byť otvorené automaticky pomocou volieb spustenia.
    Tieto parametre budú ignorované pretože nie sú dostupné pre vytváranie alebo zahadzovanie projektov.

[ctx: @info]
en: Could not open file. Missing filename.
sk: Nemôžem otvoriť súbor. Chýba názov súboru.

[ctx: @info]
en: Could not open file. The file <filename>%1</filename> does not exist.
sk: Nemôžem otvoriť súbor. Súbor <filename>%1</filename> neexistuje.

en: Open External File
sk: Otvoriť externý súbor

[ctx: @action:button Import File]
en: Import...
sk: Importovať...

en: Could not load list of available projects for <resource>%1</resource> database server.
sk: Nie je možné načítať zoznam projektov pre databázový server <resource>%1</resource>.

en: Failed saving connection data to <filename>%1</filename> file.
sk: Nepodarilo sa zapísať dáta pripojenia do súboru <filename>%1</filename>.

[ctx: @title:window]
en: Welcome to Kexi
sk: Víta vás Kexi

[ctx: @info]
en: Select one of the recently used projects to open.
sk: Vyberte jeden z nedávno použitých projektov na otvorenie.

en: Donate to the Project
sk: Prispieť na projekt

[ctx: @action:button Go to Donation]
en: Proceed to the Donation Web Page
sk: Postúpiť na stránku príspevku

[ctx: Do not donate now]
en: Not Now
sk: Nie teraz

en: Column %1
sk: Stĺpec %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Type
sk: Typ

en: Primary Key
sk: Primárny kľúč

[ctx: @title:window]
en: Advanced Import Options
sk: Pokročilé nastavenia importu

en: Text encoding:
sk: Kódovanie textu:

en: Always use this encoding in similar situations
sk: Vždy použiť toto kódovanie v podobnej situácii

[ctx: @info]
en: <resource>%1</resource> name is already used by an existing table. Enter different table name to continue.
sk: Názov <resource>%1</resource> sa už používa inou tabuľkou. Zadajte iný názov tabuľky na pokračovanie.

en: Name Already Used
sk: Názov sa už používa

[ctx: @info]
en: <para>Table Importing Assistant allows you to import a table from an existing database into the current Kexi project.</para><para>Click <interface>Next</interface> button to continue or <interface>Cancel</interface> button to exit this assistant.</para>
sk: <para>Asistent importu tabuliek vám umožní importovať tabuľku z existujúcej databázy do aktuálneho Kexi projektu.</para> <para>Kliknite na tlačidlo <interface>Ďalej</interface> na pokračovanie alebo <interface>Zrušiť</interface> na ukončenie asistenta.</para>

en: Welcome to the Table Importing Assistant
sk: Víta vás asistent importu tabuľky

en: Select Location for Source Database
sk: Vyberte umiestnenie zdrojovej databázy

en: Select Source Database
sk: Vyberte zdrojovú databázu

en: Select the Table to Import
sk: Vyberte tabuľku na import

en: Advanced Options
sk: Pokročilé nastavenia

en: Importing
sk: Importuje sa

en: Alter the Detected Table Design
sk: Zmeniť detekovaný dizajn tabuľky

en: Processing Import
sk: Vykonávam import

en: Open imported table
sk: Otvoriť importovanú tabuľku

en: Success
sk: Úspech

en: Select source database you wish to import:
sk: Vyberte zdrojovú databázu pre import:

[ctx: @info]
en: No data has been found in table <resource>%1</resource>. Select different table or cancel importing.
sk: Nenašli sa žiadne údaje v tabuľke <resource>%1</resource>. Vyberte inú tabuľku alebo zrušte import.

[ctx: @info]
en: Please wait while the table is imported.
sk: Prosím počkajte kým sa tabuľka importuje.

[ctx: @info]
en: Table <resource>%1</resource> has been imported.
sk: Tabuľka <resource>%1</resource> bola zmenená.

en: Failure
sk: Zlyhanie

en: An error occurred.
sk: Došlo k chybe.

en: No appropriate migration driver found.
sk: Nebol nájdený potrebný migračný ovládač.

en: No project available.
sk: Žiaden projekt nie je dostupný.

en: No table was selected to import.
sk: Žiadna tabuľka nebola vybraná na import.

[ctx: @info]
en: Unable to create table <resource>%1</resource>.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť tabuľku <resource>%1</resource>.

[ctx: @title:window]
en: Import Database
sk: Importovať databázu

en: Welcome to the Database Importing Assistant
sk: Víta vás asistent importu databázy

en: Destination database type:
sk: Typ cieľovej databázy:

en: Database project stored in a file
sk: Databázový projekt uložený v súbore

en: Database project stored on a server
sk: Databázový projekt uložený na serveri

en: Select Destination Database Type
sk: Vyberte typ cieľovej databázy

en: Destination project's caption:
sk: Nadpis cieľového projektu:

en: Destination project's name:
sk: Názov cieľového projektu:

en: Enter Destination Database Project's Caption
sk: Vyberte nadpis cieľového databázového projektu

en: Select Location for Destination Database Project
sk: Vyberte umiestnenie cieľového databázového projektu

[ctx: Scope of import]
en: Structure and data
sk: Štruktúra a dáta

[ctx: Scope of import]
en: Structure only
sk: Iba štruktúra

en: Select Scope of Import
sk: Vyberte rozsah importu

en: Open imported project
sk: Otvoriť importovaný projekt

[ctx: @info]
en: <para>All required information has now been gathered. Click <interface>Next</interface> button to start importing.</para><para><note>Depending on size of the database this may take some time.</note></para>
sk: <para>Všetky potrebné informácie sú zhromaždené. Kliknite na tlačidlo <interface>Ďalej</interface> ak chcete začať import.</para> <para><note>Trvanie tejto operácie závisí od veľkosti databázy.</note></para>

[ctx: @action:button Replace Database]
en: &Replace
sk: &Vymeniť

[ctx: @info]
en: <para>Import failed.</para><para>%1</para><para>%2</para><para>You can click <interface>Back</interface> button and try again.</para>
sk: <para>Import zlyhal.</para> <para>%1</para> <para>%2</para> <para>Môžete kliknúť na tlačidlo "Späť" a skúsiť znovu.</para>

en: Select source database filename.
sk: Vyberte meno zdrojovej databázy.

en: Select source database.
sk: Vyberte zdrojovú databázu.

en: Could not import database. This type is not supported.
sk: Databázu nemožno importovať. Tento typ nie je podporovaný.

en: Importing in progress...
sk: Importuje sa...

en: No help is available for this page.
sk: Pomocník pre túto stránku neexistuje.

en: Here you can choose the location to import data from.
sk: Tu môžete vybrať umiestnenie z ktorého sa majú dáta importovať.

en: Here you can choose the actual database to import data from.
sk: Tu môžete vybrať databázu z ktorej sa majú dáta importovať.

en: Here you can choose the location to save the data.
sk: Tu môžete vybrať umiestnenie kam sa majú dáta uložiť.

en: Here you can choose the location to save the data in and the new database name.
sk: Tu môžete vybrať umiestnenie kam sa majú dáta uložiť a meno novej databázy.

[ctx: @title:window]
en: Field Type
sk: Typ poľa

[ctx: @info]
en: The data type for field <resource>%1</resource> could not be determined. Please select one of the following data types.
sk: Dátový typ pre <resource>%1</resource> nie je detekovaný. Prosím vyberte jeden z nasledujúcich dátových typov

en: No data source could be assigned for this widget.
sk: Tomuto komponentu nemôže byť priradený žiaden dátový zdroj.

en: No data source could be assigned for multiple widgets.
sk: Týmto komponentom nemôže byť priradený žiaden dátový zdroj.

[ctx: Table Field or Query Field]
en: Widget's data source:
sk: Zdroj dát komponentu:

en: Form's data source:
sk: Zdroj dát formulára:

en: Go to selected form's data source
sk: Prejsť na označený dátový zdroj formulára

en: Goes to selected form's data source
sk: Prejde na vybraný zdroj dát formulára

en: Data Source
sk: Dátový zdroj

en: Frame Color
sk: Farba rámca

en: Pointer
sk: Ukazovadlo

en: Snap to Grid
sk: Pripnúť k mriežke

en: Style
sk: Štýl

en: Set the current view style.
sk: Nastaviť aktuálny štýl pre zobrazenie.

en: Show Form UI Code
sk: Ukázať UI kód formulára

en: Set form's data source to <resource>%1</resource>
sk: Nastaviť dátový zdroj formulára na <resource>%1</resource>

[ctx: @title:window]
en: Form's UI Code
sk: UI kód formulára

en: Current
sk: Aktuálna

en: Original
sk: Originál

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: form
sk: formular

[ctx: tooltip]
en: Create new form
sk: Vytvoriť nový formulár

[ctx: what's this]
en: Creates new form.
sk: Vytvorí nový formulár.

en: Clear Widget Contents
sk: Vymazať obsah komponentu

en: Edit Tab Order...
sk: Upraviť poradie záložiek...

note: i18n("Edit Pixmap Collection"), koIconName("icons"), 0, "formpart_pixmap_collection"); i18n("Edit Form Connections"), koIconName("connections"), 0, "formpart_connections");
en: Bring Widget to Front
sk: Presunúť komponent dopredu

en: Send Widget to Back
sk: Presunúť komponent dozadu

en: Align Widgets Position
sk: Zarovnať komponenty

en: To Left
sk: Do ľava

en: To Right
sk: Do prava

en: To Top
sk: Nahor

en: To Bottom
sk: Dolu

en: To Grid
sk: Do mriežky

en: Adjust Widgets Size
sk: Upraviť veľkosť komponentov

en: To Fit
sk: Prispôsobiť

en: To Shortest
sk: K najmenšiemu

en: To Tallest
sk: K najvyššiemu

en: To Narrowest
sk: K najužšiemu

en: To Widest
sk: K najširšiemu

[ctx: @info]
en: Design of form <resource>%1</resource> has been modified.
sk: Návrh formulára <resource>%1</resource> bol zmenený.

[ctx: @info]
en: Form <resource>%1</resource> already exists.
sk: Formulár <resource>%1</resource> už existuje.

en: Widgets
sk: Komponenty

en: Click to show actions for this image box
sk: Kliknite ak chcete zobraziť akcie pre tento obrázok

en: Click to show actions for <interface>%1</interface> image box
sk: Kliknite ak chcete zobraziť akcie pre obrázok <interface>%1</interface>

[ctx: Unbound Image Box]
en: %1 (unbound)
sk: %1 (neviazané)

[ctx: Form widget]
en: Form
sk: Formulár

[ctx: A prefix for identifiers of forms. Based on that, identifiers such as form1, form2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: form
sk: formulár

en: A form widget
sk: Widget formulára

[ctx: Text Box widget]
en: Text Box
sk: Textové pole

en: A widget for entering and displaying line of text text
sk: Komponent na vkladanie a zobrazenie textu

[ctx: Text Editor widget]
en: Text Editor
sk: Textový editor

[ctx: A prefix for identifiers of text editor widgets. Based on that, identifiers such as textEditor1, textEditor2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: textEditor
sk: textovyEditor

en: A multiline text editor
sk: Textový editor umožňujúci prácu s viacerými riadkami

[ctx: Text Label widget]
en: Label
sk: Štítok

[ctx: A prefix for identifiers of label widgets. Based on that, identifiers such as label1, label2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: label
sk: popis

en: A widget for displaying text
sk: Komponent na zobrazenie textu

[ctx: Image Box widget]
en: Image Box
sk: Obrázok

[ctx: A prefix for identifiers of image box widgets. Based on that, identifiers such as image1, image2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: image
sk: obrázok

en: A widget for displaying images
sk: Komponent na zobrazenie obrázkov

[ctx: A prefix for identifiers of combo box widgets. Based on that, identifiers such as comboBox1, comboBox2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: comboBox
sk: rozbalovaciZoznam

en: A combo box widget
sk: Komponent rozbaľovacieho menu

[ctx: Check Box widget]
en: Check Box
sk: Zaškrtávacie políčko

[ctx: A prefix for identifiers of combo box widgets. Based on that, identifiers such as checkBox1, checkBox2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: checkBox
sk: zaskrtavaciePole

en: A check box with text label
sk: Zaškrtávacie políčko s textovým popisom

[ctx: Button widget]
en: Button
sk: Tlačidlo

[ctx: A prefix for identifiers of button widgets. Based on that, identifiers such as button1, button2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: button
sk: tlačidlo

en: A button for executing actions
sk: Tlačidlo na vykonanie akcie

[ctx: Link Button widget]
en: Link Button
sk: tlačidlo odkazu

[ctx: A prefix for identifiers of link button widgets. Based on that, identifiers such as linkButton1, linkButton2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: linkButton
sk: tlačidlo odkazu

en: A Link button for executing actions
sk: Tlačidlo odkazu na vykonanie akcií

[ctx: Slider widget]
en: Slider
sk: Posuvník

[ctx: A prefix for identifiers of slider widgets. Based on that, identifiers such as slider1, slider2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: slider
sk: posuvnik

en: A Slider widget
sk: Widget posuvníka

[ctx: Progress Bar widget]
en: Progress Bar
sk: Ukazovateľ priebehu

en: A Progress Bar widget
sk: Komponent indikátor postupu

en: Line
sk: Čiara

[ctx: A prefix for identifiers of line widgets. Based on that, identifiers such as line1, line2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: line
sk: riadok

en: A line to be used as a separator
sk: Čiara ktorá bude použitá ako oddeľovač

en: Insert &Horizontal Line
sk: Vložiť &vodorovnú čiaru

en: Insert &Vertical Line
sk: Vložiť &zvislú čiaru

[ctx: Date Picker widget]
en: Date Picker
sk: Výber dátumu

[ctx: A prefix for identifiers of date picker widgets. Based on that, identifiers such as datePicker1, datePicker2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: datePicker
sk: výber dátumu

en: A Date Picker widget
sk: Widget výberu dátumu

[ctx: Property: Echo mode for Line Edit widget eg. Normal, NoEcho, Password]
en: Echo Mode
sk: Režim Echa

en: Indent
sk: Odsadenie

en: Inverted
sk: Invertované

en: Format
sk: Formát

en: Orientation
sk: Orientácia

en: Text Direction
sk: Smer textu

en: Text Visible
sk: Text viditeľný

en: Value
sk: Hodnota

en: Date
sk: Dátum

en: Arrow Visible
sk: Šípka viditeľná

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, descGroupBox)
en: Description
sk: Popis

[ctx: Property of slider widgets]
en: Page Step
sk: Skrok strany

[ctx: Property of slider widgets]
en: Single Step
sk: Jeden krok

[ctx: Property of slider widgets]
en: Tick Interval
sk: Interval dielikov

[ctx: Property of slider widgets]
en: Tick Position
sk: Poloha dielikov

en: Show Editor
sk: Zobraziť editor

en: Form Name
sk: Meno formulára

en: On Click
sk: Na kliknutie

en: On Click Option
sk: Voľba "Na kliknutie"

en: Auto Tab Order
sk: Automatické poradie záložiek

en: Spell Checking
sk: Kontrola pravopisu

en: Line Wrap At
sk: Zalomiť riadny na

en: Line Wrap Mode
sk: Režim zalomenia riadkov

en: Spell Checking Language
sk: Jazyk kontroly pravopisu

en: Editor Type
sk: Typ editora

[ctx: AutoField editor's type]
en: Multiline Text
sk: Text (na viac riadkov)

[ctx: AutoField editor's type]
en: Drop-Down List
sk: Zoznam hodnôt

[ctx: AutoField editor's type]
en: Image
sk: Obrázok

[ctx: Possible value of slider widget's "Tick position" property]
en: No Ticks
sk: Žiadne dieliky

[ctx: Possible value of slider widget's "Tick position" property]
en: Above
sk: Nad

[ctx: Possible value of slider widget's "Tick position" property]
en: Left
sk: Vľavo

[ctx: Possible value of slider widget's "Tick position" property]
en: Below
sk: Pod

[ctx: Possible value of slider widget's "Tick position" property]
en: Right
sk: Vpravo

[ctx: Possible value of slider widget's "Tick position" property]
en: Both Sides
sk: Obe strany

en: Size
sk: Veľkosť

en: Image
sk: Obrázok

en: Scaled Contents
sk: Veľkosť obsahu upravená podľa okolia

[ctx: Property: Smoothing when contents are scaled]
en: Smoothing
sk: Vyhladzovanie

[ctx: Property: Keep Aspect Ratio (keep short)]
en: Keep Ratio
sk: Dodržať pomer

[ctx: Drop-Down Button for Image Box Visible (a property name, keep the text narrow!)]
en: Drop-Down
    Button Visible
sk: Šípka zoznamu
    zobrazená

[ctx: Property: Checked checkbox]
en: Checked
sk: Skontrolované

[ctx: Property: Tristate checkbox]
en: Tristate
sk: Tri stavy

[ctx: Value of "Tristate" property in checkbox: default]
en: Default
sk: Predvolené

[ctx: Value of "Tristate" property in checkbox: yes]
en: Yes
sk: Áno

[ctx: Value of "Tristate" property in checkbox: no]
en: No
sk: Nie

[ctx: Editable combobox]
en: Editable
sk: Editovateľný

[ctx: Property: Button is checkable]
en: On/Off
sk: Zapnúť/Vypnúť

[ctx: Property: Button]
en: Auto Repeat
sk: Opakovať automaticky

[ctx: Property: Auto Repeat Button's Delay]
en: Auto Rep. Delay
sk: Zdržanie pre automatické opakovanie

[ctx: Property: Auto Repeat Button's Interval]
en: Auto Rep. Interval
sk: Interval pre automatické opakovanie

[ctx: Property: Button is flat]
note: i18n("Auto Default")); unused (too advanced) setPropertyDescription("default", xi18nc("Property: Button is default", "Default"));
en: Flat
sk: Ploché

[ctx: Hyperlink address]
en: Hyperlink
sk: Hypertextový odkaz

[ctx: Type of hyperlink]
en: Hyperlink Type
sk: Hypertextový typ

[ctx: Tool used for opening a hyperlink]
en: Hyperlink Tool
sk: Hypertextový nástroj

[ctx: Allow to open remote hyperlinks]
en: Remote Hyperlink
sk: Vzdialený hyperodkaz

[ctx: Allow to open executables]
en: Executable Hyperlink
sk: Spustiteľný hyperodkaz

[ctx: Hyperlink type, NoHyperlink]
en: No Hyperlink
sk: Žiadny hyperodkaz

[ctx: Hyperlink type, StaticHyperlink]
en: Static
sk: Statické

[ctx: Hyperlink type, DynamicHyperlink]
en: Dynamic
sk: Dynamické

[ctx: Hyperlink tool, DefaultTool]
en: Default
sk: Predvolené

[ctx: Hyperlink tool, BrowserTool]
en: Browser
sk: Prehliadač

[ctx: Hyperlink tool, MailerTool]
en: Mailer
sk: Poštový klient

en: Text Format
sk: Textový formát

[ctx: For Text Format]
en: Plain
sk: Obyčajné

[ctx: property: Can open external links in label]
en: Open Ext. Links
sk: Otvoriť ext. odkazy

[ctx: Property: line edit's placeholder text]
en: Placeholder Text
sk: Zástupný text

[ctx: Property: Clear Button Enabled]
en: Clear Button
sk: Tlačidlo Vymazať

[ctx: Property: Password Mode for line edit]
en: Password Mode
sk: Režim hesla

[ctx: Property: Squeezed Text Mode for line edit]
en: Squeezed Text
sk: Zlisovaný text

en: Tab Stop Width
sk: Šírka tabulátora

en: Tab Changes Focus
sk: Tabulátor mení fokus

en: Word Wrap Policy
sk: Politika zalamovania slov

[ctx: Property: For Word Wrap Policy]
en: At Word Boundary
sk: Na hranici slova

[ctx: Property: For Word Wrap Policy]
en: Anywhere
sk: Nezávislé

[ctx: Property: For Word Wrap Policy]
en: At Word Boundary If Possible
sk: Na hranici slova ak je to možné

en: Word Wrapping
sk: Zalamovanie riadkov

en: Word Wrap Position
sk: Poloha zalamovania slov

[ctx: Property: For Word Wrap Position]
en: None
sk: Žiadne

[ctx: Property: For Word Wrap Position]
en: Widget's Width
sk: Šírka komponentu

[ctx: Property: For Word Wrap Position]
en: In Pixels
sk: V pixeloch

[ctx: Property: For Word Wrap Position]
en: In Columns
sk: V stĺpcoch

en: Links Underlined
sk: Podčiarknuté odkazy

en: Horizontal Scroll Bar
sk: Horizontálny posuvník

en: Vertical Scroll Bar
sk: Vertikálny posuvník

[ctx: Property: Show Scroll Bar As Needed]
en: As Needed
sk: Podľa potreby

[ctx: Property: Scroll Bar Always Off]
en: Always Off
sk: Vždy vypnuté

[ctx: Property: Scroll Bar Always On]
en: Always On
sk: Vždy zapnuté

en: A widget to display multiple pages using tabs
sk: Komponent na zobrazenie viacerých strán pomocou kariet

[ctx: Frame widget]
en: Frame
sk: Rámec

[ctx: A prefix for identifiers of frame widgets. Based on that, identifiers such as frame1, frame2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: frame
sk: rámec

en: A frame widget
sk: Widget rámca

en: Group Box
sk: Skupinový box

[ctx: A prefix for identifiers of group box widgets. Based on that, identifiers such as groupBox1, groupBox2 are generated. This string can be used to refer the widget object as variables in programming languages or macros so it must _not_ contain white spaces and non latin1 characters, should start with lower case letter and if there are subsequent words, these should start with upper case letter. Example: smallCamelCase. Moreover, try to make this prefix as short as possible.]
en: groupBox
sk: skupinovaSchranka

en: A container to group some widgets
sk: Kontajner pre skupinu komponentov

[ctx: 'Title' property for group box]
en: Title
sk: Názov

[ctx: 'Flat' property for group box]
en: Flat
sk: Ploché

en: Tab Position
sk: Pozícia záložky

[ctx: 'Current page' property for tab widget]
en: Current Page
sk: Aktuálna stránka

en: Tab Shape
sk: Tvar karty

[ctx: Tab Widget's Elide Mode property]
en: Elide Mode
sk: Škrtací režim

[ctx: Tab Widget's property: true if can use scroll buttons]
en: Scroll Buttons
sk: Posúvať tlačidlá

en: Closable Tabs
sk: Zatvoriteľné karty

en: Movable Tabs
sk: Presúvateľné karty

en: Document Mode
sk: Režim dokumentu

[ctx: Property value for Tab Shape]
en: Rounded
sk: Zaoblený

[ctx: Property value for Tab Shape]
en: Triangular
sk: Trojuholníkový

en: &Image
sk: O&brázok

en: &Assign Action...
sk: Priradiť &Akciu...

[ctx: default indent value]
en: default
sk: predvolené

[ctx: Add page to tab widget]
en: Add Page
sk: Pridať stránku

[ctx: Rename tab widget's page]
en: Rename Page...
sk: Premenovať stránku...

[ctx: @window:title]
en: New Page Title
sk: Nový titulok stránky

en: Enter a new title for the current page:
sk: Vložte nový názov aktuálnej stránky:

[ctx: Add page to a stacked widget]
en: Add Page...
sk: Pridať stránku...

[ctx: Go to Previous Page of a Stacked Widget]
en: Go to Previous Page
sk: Prejsť na predchádzajúcu stránku

[ctx: Go to Next Page of a Stacked Widget]
en: Go to Next Page
sk: Prejsť na nasledujúcu stránku

[ctx: Edit rich text for a widget]
en: Edit Rich Text
sk: Editovať rich text

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Export
sk: Exportovať

[ctx: @title:window]
en: Copy Data From Table to Clipboard
sk: Kopírovať údaje z tabuľky do schránky

en: Copying data from table:
sk: Kopírujem údaje z tabuľky:

[ctx: @title:window]
en: Export Data From Table to CSV File
sk: Exportovať údaje z tabuľky do CSV súboru

en: Exporting data from table:
sk: Exportujem údaje z tabuľky:

[ctx: @title:window]
en: Copy Data From Query to Clipboard
sk: Kopírovať údaje z otázky (query) do schránky

[ctx: @title:window]
en: Export Data From Query to CSV File
sk: Exportovať údaje z otázky (query) do CSV súboru

en: Exporting data from query:
sk: Exportujem údaje z otázky (query):

en: Could not open data for exporting.
sk: Nemôžem otvoriť údaje pre export.

en: (rows: %1, columns: %2)
sk: (riadky:%1, stĺpce:%2)

en: (columns: %1)
sk: (stĺpcov: %1)

en: Enter Name of File You Want to Save Data To
sk: Vložte meno súboru, do ktorého chcete ulložiť údaje.

en: To CSV file:
sk: Do CSV súboru:

en: To clipboard.
sk: Do schránky.

en: Show Options &gt;&gt;
sk: Zobraziť voľby &gt;&gt;

en: Delimiter:
sk: Oddelovač:

en: Text quote:
sk: Vyznačenie textu:

en: Add column names as the first row
sk: Pridať názvy stĺpcov ako prvý riadok

en: Defaults
sk: Štandardné

en: Always use above options for copying
sk: Vždy použi tieto nastavenia pre kopírovanie

en: Always use above options for exporting
sk: Vždy použi tieto nastavenia pre export

en: Copying
sk: Kopírujem

en: Exporting
sk: Exportujem

en: Hide Options &lt;&lt;
sk: Skryť voľby &lt;&lt;

en: no
sk: nie

en: false
sk: nepravda

[ctx: @title:window]
en: Import CSV Data From File
sk: Importovať CSV dáta zo súboru

[ctx: @title:window]
en: Paste CSV Data From Clipboard
sk: Vlepiť CSV dáta zo schránky

[ctx: @action:button Import CSV]
en: &Import...
sk: Importovať...

en: Data set contains no rows. Do you want to import empty table?
sk: Súbor dát neobsahuje žiadne riadky. Želáte si naimportovať prázdnu tabuľku?

en: No database connection available.
sk: Žiadne spojenie na databázu nie je dostupné.

en: Please choose other name.
sk: Vyberte iné meno prosím.

[ctx: @info]
en: Loading CSV Data from <filename>%1</filename>...
sk: Nahrávam CSV dáta z <filename>%1</filename>...

[ctx: @title:window]
en: Loading CSV Data
sk: Nahrávam CSV údaje

en: Preview of data from file:
sk: Náhľad údajov zo súboru:

en: Preview of data from clipboard
sk: Náhľad údajov zo schránky

en: Comment symbol:
sk: Symbol komentára:

en: Primary key
sk: Primárny kľúč

en: Ignore duplicated delimiters
sk: Ignorovať zdvojenie oddelovača

en: First row contains column names
sk: Prvý riadok obsahuje mená stĺpcov

en: Import Options
sk: Voľby importu

[ctx: @label]
en: Name:
sk: Názov:

[ctx: @label]
en: Caption:
sk: Nadpis:

[ctx: @label]
en: Row count:
sk: Počet riadkov:

[ctx: @label]
en: Column count:
sk: Počet stĺpcov:

[ctx: @label]
en: Fields:
sk: Polia:

[ctx: @label]
en: Choose Name of Destination Table
sk: Vyberte názov cieľovej tabuľky

en: From CSV file:
sk: Z CSV súboru:

en: From Clipboard
sk: Zo schránky

[ctx: @label Importing CSV data to table:]
en: To table:
sk: Do tabuľky:

en: Cannot open input file <filename>%1</filename>.
sk: Nepodarilo sa otvoriť vstupný súbor <filename>%1</filename>.

en: Start at line (1-%1):
sk: Začať na riadku (1-%1):

en: Start at line:
sk: Začať na riadku:

en: Column
sk: Stĺpec

[ctx: @info]
en: An error occurred during insert record.
sk: Nastala chyba počas vloženia záznamu.

en: None
sk: Žiadne

en: Format for column %1:
sk: Formát pre stĺpec %1:

[ctx: @info]
en: <para>No primary key (autonumber) has been defined.</para><para>Should it be automatically defined on import (recommended)?</para><para><note>An imported table without a primary key may not be editable (depending on database type).</note></para>
sk: <para>Nebol definovaný žiadny primárny kľúč (automatické číslovanie).</para> <para>Má byť definovaný automaticky pri importe (odporúčané).</para> <para><note>Importovaná tabuľka bez primárneho kľúča môže byť needitovateľná (záleží od typu databázy).</note></para>

[ctx: @action:button Add Database Primary Key to a Table]
en: &Add Primary Key
sk: Prid&Ať primárny kľúč

[ctx: @action:button Do Not Add Database Primary Key to a Table]
en: Do &Not Add
sk: &Nepridať

[ctx: @title:column Column 1, Column 2, etc.]
en: Column %1
sk: Stĺpec %1

en: Importing data...
sk: Importujem dáta...

en: Import has been canceled.
sk: Import bol zrušený.

en: Error occurred during import.
sk: Nastala chyba počas importu.

[ctx: Numeric type for column]
en: Number
sk: Číslo

[ctx: Currency type for column]
en: Currency
sk: Mena

[ctx: row count]
en: (rows: %1)
sk: (riadky: %1)

[ctx: row count]
en: (rows: more than %1)
sk: (riadky: viac než %1)

en: Not all rows are visible on this preview
sk: V tomto náhľade nebudú viditeľné všetky riadky

[ctx: @title:row (with two spaces at the end)]
en: Column name
sk: Názov stĺpca

[ctx: @title:window]
en: CSV Import Options
sk: Nastavenia importu CSV

en: Text encoding
sk: Kódovanie textu

en: Always use this encoding when importing CSV data files
sk: Toto kódovanie použiť vždy pri importe CVS dátových súborov

en: day
sk: deň

en: month
sk: mesiac

en: year
sk: rok

[ctx: do not reorder placeholders, just translate e.g. and - to the separator used by dates in your language]
en: %1, %2, %3 (e.g. %4-%5-%6)
sk: %1, %2, %3 (napr. %4-%5-%6)

en: Date format:
sk: Formát dátumu:

en: Strip leading and trailing blanks off of text values
sk: Orezať medzery na začiatku a konci reťazcov

en: Import missing text values as empty texts
sk: Importovať chýbajúce textové hodnoty ako prázdne texty

en: Comma ","
sk: Čiarka ","

en: Semicolon ";"
sk: Bodkočiarka ";"

en: Tabulator
sk: Tabulátor

en: Space " "
sk: Medzera " "

en: Other
sk: Iné

en: Query Columns
sk: Stĺpce otázky (query)

en: Describes field name or expression for the designed query.
sk: Popisuje meno poľa alebo výraz pre navrhnutú otázku (query).

en: Table
sk: Tabuľka

en: Describes table for a given field. Can be empty.
sk: Popisuje tabuľku pre dané pole. Môže byť prázdne.

en: Visible
sk: Viditeľný

en: Describes visibility for a given field or expression.
sk: Popisuje či dané pole alebo výraz je viditeľné.

en: Sorting
sk: Triedenie

en: Describes a way of sorting for a given field.
sk: Popisuje spôsob triedenia pre dané pole.

en: Ascending
sk: Vzostupne

en: Descending
sk: Zostupne

en: Criteria
sk: Kritériá

en: Describes the criteria for a given field or expression.
sk: Popisuje kritériá pre dané pole alebo výraz.

en: Cannot switch to data view, because query design is empty.
    First, please create your design.
sk: Nie je možné prepnúť sa do Dátového pohľadu pretože návrh otázky (query) je prázdny.
    Najprv vytvorte návrh, prosím.

en: Query definition loading failed.
sk: Načítanie definície otázky (query) zlyhalo.

en: Query design may be corrupted so it could not be opened even in text view.
    You can delete the query and create it again.
sk: Návrh otázky (query) je zrejme poškodený a nemôže byť otvorený ani v Textovom pohľade.
    Môžete ho zmazať a vytvoriť nový.

[ctx: short for 'expression' word (only latin letters, please)]
en: expr
sk: vyraz

en: Identifiers should start with a letter or '_' character
sk: Identifikátory by mali začínať písmenom alebo znakom '_'

en: Could not set sorting for multiple columns (%1)
sk: Nedá sa nastaviť triedenie pre viacero stĺpcov (%1)

en: Could not set criteria for empty record
sk: Nie je možné nastaviť kritériá pre prázdny riadok

[ctx: Query column]
en: Column
sk: Stĺpec

en: SQL Query Text
sk: Text SQL otázky (query)

en: Check Query
sk: Over Otázku

en: Checks query for validity.
sk: Over platnosť otázky

en: The query is correct
sk: Otázka (query) je správna

en: The query is incorrect
sk: Otázka (query) je nesprávna

en: Please enter your query and execute "Check query" function to verify it.
sk: Vložte,prosim, vašu otázku (query) a spustite funkciu "Skontrolovať otázku"

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: query
sk: otázka(query)

[ctx: tooltip]
en: Create new query
sk: Vytvoriť nový dotaz

[ctx: what's this]
en: Creates new query.
sk: Vytvorí nový dotaz.

[ctx: @info]
en: Design of query <resource>%1</resource> has been modified.
sk: Návrh otázky <resource>%1</resource> bol zmenený.

[ctx: @info]
en: Query <resource>%1</resource> already exists.
sk: Otázka <resource>%1</resource> už existuje.

en: Query executing failed.
sk: Vykonávanie otázky (query) zlyhalo.

en: Edit Sections
sk: Upraviť sekcie

en: Raise
sk: Dať do popredia

en: Lower
sk: Dať do pozadia

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: report
sk: výkaz

[ctx: tooltip]
en: Create new report
sk: Vytvoriť novú správu

[ctx: what's this]
en: Creates new report.
sk: Vytvorí novú správu.

[ctx: @info]
en: Design of report <resource>%1</resource> has been modified.
sk: Dizajn správy <resource>%1</resource> bol zmenený.

[ctx: @info]
en: Report <resource>%1</resource> already exists.
sk: Správa <resource>%1</resource> už existuje.

[ctx: Page selector label]
en: Page:
sk: Strana:

en: Go to first page
sk: Prejsť na prvú stranu

en: Goes to first page
sk: Prejde na prvú stranu

en: Go to previous page
sk: Prejsť na predošlú stranu

en: Goes to previous page
sk: Prejde na predchádzajúcu stránku

en: Go to next page
sk: Prejsť na nasledujúcu stránku

en: Goes to next page
sk: Prejde na nasledujúcu stránku

en: Go to last page
sk: Prejsť na poslednú stránku

en: Goes to last page
sk: Prejde na poslednú stranu

en: Current page number
sk: Číslo aktuálnej strany

en: Number of pages
sk: Počet strán

en: Print
sk: Tlač

en: Print report
sk: Vytlačiť správu

en: Prints the current report.
sk: Vytlačí aktuálnu správu.

[ctx: @title:menu]
en: E&xport As
sk: E&xportovať ako

[ctx: open dialog to export as text document]
en: Text Document...
sk: Textový dokument...

en: Export the report as a text document (in OpenDocument Text format)
sk: Exportovať správu ako textový dokument (v textovom formáte OpenDocument)

en: Exports the report as a text document (in OpenDocument Text format).
sk: Exportuje správu ako textový dokument (v textovom formáte OpenDocument).

en: Export as PDF
sk: Export do PDF

en: Exports the current report as PDF.
sk: Exportuje aktuálnu správu ako PDF.

[ctx: open dialog to export as spreadsheet]
en: Spreadsheet...
sk: Tabuľkový procesor...

en: Export the report as a spreadsheet (in OpenDocument Spreadsheet format)
sk: Uložiť správu ako zošit (vo formáte zošita OpenDocument)

en: Exports the report as a spreadsheet (in OpenDocument Spreadsheet format).
sk: Uloží správu ako zošit (vo formáte zošita OpenDocument).

[ctx: open dialog to export as web page]
en: Web Page...
sk: Webová stránka...

en: Export the report as a web page (in HTML format)
sk: Uložiť správu ako web stránku (v HTML formáte)

en: Exports the report as a web page (in HTML format).
sk: Uloží správu do súboru web stránky (v HTML formáte).

en: Export Report as PDF
sk: Exportovať správu ako PDF

en: Exporting the report as PDF to %1 failed.
sk: Export správy ako PDF %1 zlyhal.

en: Export Failed
sk: Export zlyhal

en: Do you want to open exported document?
sk: Chcete otvoriť exportovaný dokument?

en: Export Report as Spreadsheet
sk: Exportovať správu ako zošit

en: Failed to export the report as spreadsheet to %1.
sk: Zlyhal export správy ako zošita do %1.

en: Export Report as Text Document
sk: Exportovať správu ako textový dokument

en: Exporting the report as text document to %1 failed.
sk: Export správy ako textový dokument %1 zlyhal.

en: Export Report as Web Page
sk: Exportovať správu ako web stránku

[ctx: @action:button]
en: Use CSS
sk: Použiť CSS

[ctx: @action:button]
en: Use Table
sk: Použiť tabuľku

en: Exporting the report as web page to %1 failed.
sk: Export správy ako webová stránka %1 zlyhal.

en: Opening failed
sk: Otvorenie zlyhalo

en: Report schema appears to be invalid or corrupt
sk: Schéma reportu vyzerá byť nesprávna alebo poškodená

en: Execute the scripting code
sk: Spustiť kód skriptu

en: Executes the scripting code.
sk: Spustí kód skriptu.

en: Edit
sk: Upraviť

en: Edit actions
sk: Upraviť akcie

en: Provides Edit menu.
sk: Poskytuje úpravu ponuky.

en: Configure Editor...
sk: Nastaviť editor...

en: Configure the scripting editor
sk: Nastaviť editor skriptov

en: Configures the scripting editor.
sk: Nastaví editor skriptov.

en: Import script
sk: Importovať skript

en: Imports script from a file.
sk: Importuje skript zo súboru.

en: &Export...
sk: &Exportovať...

en: Export script
sk: Exportovať skript

en: Exports script to a file.
sk: Exportuje skript do súboru.

[ctx: @title:window]
en: Import Script
sk: Importovať skript

[ctx: @info]
en: Could not read <filename>%1</filename>.
sk: Nemôžem čítať <filename>%1</filename>.

[ctx: @title:window]
en: Export Script
sk: Exportovať skript

[ctx: @info]
en: Could not write <filename>%1</filename>.
sk: Nemôžem zapísať <filename>%1</filename>.

en: Script Type
sk: Typ skriptu

en: The type of script
sk: Typ skriptu

en: Successfully executed. Time elapsed: %1ms
sk: Úspešne vykonané. Uplynutý čas: %1ms

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: script
sk: skript

[ctx: tooltip]
en: Create new script
sk: Vytvoriť nový skript

[ctx: what's this]
en: Creates new script.
sk: Vytvorí nový skript.

[ctx: @info]
en: Design of script <resource>%1</resource> has been modified.
sk: Návrh skriptu <resource>%1</resource> bol zmenený.

[ctx: @info]
en: Script <resource>%1</resource> already exists.
sk: Skript <resource>%1</resource> už existuje.

en: Record source:
sk: Zdroj riadkov:

en: Go to selected record source
sk: Prejsť na označený zdroj riadkov

en: Bound column:
sk: Previazať na stĺpec:

en: Visible column:
sk: Viditeľný stĺpec:

en: No field selected
sk: Žiadne pole nie je označené

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert table field "%1"
sk: Vložte pole tabuľky "%1"

en: Additional information about the field
sk: Dodatočné informácie o poli..

en: Field Caption
sk: Hlavička poľa

en: Describes caption for the field
sk: Opisuje hlavičku poľa.

en: Data Type
sk: Dátový typ

en: Describes data type for the field
sk: Opisuje dátový typ poľa.

en: Comments
sk: Komentáre

en: Describes additional comments for the field
sk: Opisuje dodatočné komentáre poľa.

[ctx: Table field]
en: Field
sk: Pole

en: Subtype
sk: Podtyp

[ctx: Image object type]
en: Image
sk: Obrázok

en: Unsigned Number
sk: Číslo bez znamienka

en: Max Length
sk: Maximálna dĺžka

en: Precision
sk: Presnosť

en: Visible Decimal Places
sk: Viditeľné desatinné miesta

en: Default Width
sk: Predvolená šírka

en: Default Value
sk: Štandardná hodnota

en: Unique
sk: Unikátny

en: Required
sk: +Vyžadované

en: Allow Zero
    Size
sk: Povoľ nlovú
    dĺžku

en: Autonumber
sk: Automatické číslovanie

en: Indexed
sk: Indexovaný

en: Record Source
sk: Zdroj riadkov

[ctx: Record source type (in two records)]
en: Record Source
    Type
sk: Zdroj riadkov
    Typ

en: Bound Column
sk: Previazať na stĺpec

en: Visible Column
sk: Viditeľný stĺpec

en: Cannot switch to data view, because table design is empty.
    First, please create your design.
sk: Nemôžem prepnúť do dátového zobrazenia, lebo návrh je prázdny.
    Najprv, prosím, vytvorte návrh.

[ctx: @info]
en: <para>Saving changes for existing table design is now required.</para>%1
sk: <para>Teraz je nutné uložiť existujúci návrh tabuľky.</para>%1

en: <para>Setting autonumber requires primary key to be set for current field.</para>
sk: <para>Pre nastavenie automatického číslovanie tohoto poľa je nutné naň najprv nastaviť primárny kľúč.</para>

en: <para>Do you want to create primary key for current field? Click <interface>Cancel</interface> to cancel setting autonumber.</para>
sk: <para>Želáte si vytvoriť primárny kľúč pre toto pole? Stlačte <interface>Zrušiť</interface> pre ukončenie nastavovania automatického číslovania.</para>

en: Setting Autonumber Field
sk: Nastavovanie automatického číslovania poľa

[ctx: @action:button]
en: Create &Primary Key
sk: Vytvoriť &Primárny kľúč

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set autonumber for field <resource>%1</resource>
sk: Nastaviť automatické číslo pre pole <resource>%1</resource>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set <resource>%1</resource> property for field <resource>%2</resource>
sk: Nastaviť vlastnosť <resource>%1</resource> pre pole <resource>%2</resource>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change type for field <resource>%1</resource> to <resource>%2</resource>
sk: Zmeniť typ poľa <resource>%1</resource> na <resource>%2</resource>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set primary key for field <resource>%1</resource>
sk: Nastaviť primárny kľúč pre pole <resource>%1</resource>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Unset primary key for field <resource>%1</resource>
sk: Zrušiť primárny kľúč pre pole <resource>%1</resource>

en: You should enter field caption.
sk: Mali by ste pridať hlavičku stĺpca.

en: You have added no fields.
    Every table should have at least one field.
sk: Nepridali ste žiadne pole.
    Každá tabuľka by mala mať aspoň jedno pole.

[ctx: @info]
en: Table <resource>%1</resource> has no primary key defined.<para><note>Although a primary key is not required, it is needed for creating relations between database tables. Do you want a primary key to be automatically added now?</note></para><para>If you want to add a primary key by hand, press <interface>Cancel</interface> to cancel saving table design.</para>
sk: Tabuľka <resource>%1</resource> nemá definovaný <b>primárny kľúč</b>.<para>Aj keď primárny kľúč nie je nutný, je potrebný pre definovanie relácií medzi tabuľkami databázy. Chcete automaticky pridať primárny kľúč teraz?</para> <para>Ak ho chcete pridať ručne, stlačte <interface>Zrušiť</interface> pre zrušenie ukladania návrhu tabuľky.</para>

[ctx: Empty table row]
en: Empty Row
sk: Prázdny riadok

[ctx: @info]
en: <para>Do you want to save the design now?</para>%1
sk: <para>Želáte si teraz uložiť návrh?</para>%1

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: table
sk: tabuľka

[ctx: tooltip]
en: Create new table
sk: Vytvoriť novú tabuľku

[ctx: what's this]
en: Creates new table.
sk: Vytvorí novú tabuľku.

[ctx: @info]
en: Design of table <resource>%1</resource> has been modified.
sk: Návrh tabuľky <resource>%1</resource> bol zmenený.

[ctx: @info]
en: Table <resource>%1</resource> already exists.
sk: Tabuľka <resource>%1</resource> už existuje.

en: Lookup column
sk: Stĺpec hľadania

[ctx: Question]
en: Error: %1?
sk: Chyba: %1?

en: The column's constraint is declared as NOT NULL (required).
sk: Obmedzenie stĺpca je deklarované ako NOT NULL (vyžadované).

en: The column's constraint is declared as NOT EMPTY (text should be filled).
sk: Obmedzenie stĺpca je deklarované ako NOT EMPTY (text by mal byť vyplnený).

en: The column's constraint is declared as NOT EMPTY and NOT NULL.
sk: Obmedzenie stĺpca je deklarované ako NOT EMPTY a NOT NULL.

en: Do you want to delete selected record?
sk: Naozaj chcete odstrániť označený riadok?

[ctx: @action:button]
en: &Delete Record
sk: Vymazať záznam

en: Do you want to clear the contents of table %1?
sk: Naozaj chcete odstrániť obsah tabuľky %1?

[ctx: @action:button]
en: &Clear Contents
sk: Ods&trániť obsah

en: Record: %1
sk: Nahrať: %1

[ctx: @action:button Correct Changes]
en: Correct
sk: Správne

en: Correct changes
sk: Opraviť zmeny

[ctx: @action:button]
en: Discard Changes
sk: Zahodiť zmeny

en: Limit of %2 characters for <resource>%3</resource> field has been exceeded by %1 character.
    Fix the text or it will be truncated upon saving changes. | Limit of %2 characters for <resource>%3</resource> field has been exceeded by %1 characters.
    Fix the text or it will be truncated upon saving changes.
sk[0]: Limit %2 znakov pre pole <resource>%3</resource> dosiahol %1 znak.
    Opravte text, inak bude orezaný pred uložením.
sk[1]: Limit %2 znakov pre pole <resource>%3</resource> dosiahli %1 znaky.
    Opravte text, inak bude orezaný pred uložením.
sk[2]: Limit %2 znakov pre pole <resource>%3</resource> dosiahlo %1 znakov.
    Opravte text, inak bude orezaný pred uložením.

en: NAME
sk: MENO

en: Field Name
sk: Meno poľa

en: * (All Columns)
sk: * (Všetky stĺpce)

[ctx: Text encoding: Default]
en: Default: %1
sk: Štandardný: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Server Information
sk: Informácie o serveri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_add)
en: &Add...
sk: &Pridať...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_edit)
en: &Edit...
sk: &Editovať...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_remove)
en: &Delete...
sk: &Zmazať...

en: Add a new database connection
sk: Pridať nové pripojenie k databáze

en: Edit selected database connection
sk: Editovať označené databázové pripojenie

en: File
sk: Súbor

[ctx: @action:button Add Database Connection]
en: &Add
sk: &Pridať

en: Add database connection
sk: Pridať pripojenie k databáze

[ctx: @title:window]
en: Add a New Database Connection
sk: Pridať nové pripojenie k databáze

[ctx: @action:button Save Database Connection]
en: &Save
sk: &Uložiť

en: Save changes made to this database connection
sk: Uložiť zmeny pre toto pripojenie

[ctx: @title:window]
en: Edit Database Connection
sk: Editovať databázové pripojenie

en: Define Query...
sk: Definovať otázku (query)...

en: Load database list from the server
sk: Načítať zoznam databáz zo servera

en: Loads database list from the server, so you can select one using the <interface>Name</interface> combo box.
sk: Načíta zoznam databáz zo servera aby ste mohli vybrať databázu podľa kombo boxu <interface>Meno</interface>.

[ctx: @action:button]
en: Save Changes
sk: Uložiť zmeny

en: Save all changes made to this connection information
sk: Uložiť všetky zmeny v nastavení tohto pripojenia

en: Save all changes made to this connection information. You can later reuse this information.
sk: Uložiť všetky zmeny v nastavení tohto pripojenia pre ďalšie použitie.

[ctx: @action:button]
en: &Test Connection
sk: &Testovať pripojenie

en: Test database connection
sk: Testovať pripojenie k databáze

en: Tests database connection. You can check validity of connection information.
sk: Testuje pripojenie databázy. Môžete skontrolovať platnosť informácií pripojenia.

en: Database Connection
sk: Pripojenie k databáze

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dbGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Database
sk: Databáza

en: Parameters
sk: Parametre

en: Details
sk: Podrobnosti

[ctx: @title:window]
en: Open Database
sk: Otvoriť databázu

[ctx: @title:window]
en: Connect to a Database Server
sk: Pripojiť sa k databázovému serveru

[ctx: @action:button]
en: &Open
sk: &Otvoriť

en: Open Database Connection
sk: Otvoriť databázové pripojenie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, authenticationGBox)
en: Authentication
sk: Overenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userLbl)
en: &Username:
sk: Po&užívateľ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLbl)
en: &Password:
sk: H&eslo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSavePassword)
en: Save password
sk: Uložiť heslo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
sk: Me&no:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: &Caption (optional):
sk: Titulok (voliteľné):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, locationBGrp)
en: Database Server
sk: Databázový server

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEngine)
en: &Engine:
sk: &Ovládač:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, localhostRBtn)
en: Local server
sk: Lokálny server

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, remotehostRBtn)
en: Remote server
sk: Vzdialený server

[ctx: port: default]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkPortDefault)
en: Default
sk: Štandardné

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseSocket)
en: Use socket &file instead of TCP/IP port:
sk: Použiť &súbor socket namiesto TCP/IP portu:

[ctx: socket: default]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSocketDefault)
en: Default
sk: Štandardné

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Description:
sk: P&opis:

[ctx: @title:window]
en: Opening Database
sk: Otvára sa databáza

[ctx: @info]
en: Supply a password below.
sk: Sem zadajte heslo.

en: &Details >>
sk: Podrobnosti >>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domainLabel)
en: Database server:
sk: Databázový server:

[ctx: unspecified user]
en: (unspecified)
sk: (nešpecifikovaný)

en: &Open
sk: &Otvoriť

en: All supported formats
sk: Všetky podporované formáty

en: Computer
sk: Počítač

en: Name:
sk: Meno:

en: Enter a filename.
sk: Zadajte meno súboru.

en: Do you want to replace it?
sk: Naozaj vymeniť?

en: Replace object
sk: Nahradiť objekt

[ctx: @action:button]
en: &Choose Other Name...
sk: V&ybrať iné meno...

en: Caption:
sk: Nadpis:

en: Please enter the name.
sk: Prosím zadajte meno.

en: Please enter the caption.
sk: Prosím zadajte nadpis.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, prompt)
en: Supply a password below.
sk: Sem zadajte heslo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userNameLabel)
en: Username:
sk: Užívateľské meno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, anonymousLabel)
en: Anonymous:
sk: Anonym:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Database name:
sk: Názov databázy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
sk: Heslo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, keepCheckBoxLabel)
en: Remember password:
sk: Zapamätať heslo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, option_file)
en: Projects stored in a file
sk: Projelty uložené v súboroch

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, option_server)
en: Projects stored on a database server
sk: Projekty uložené na databázovom serveri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <b>There are Kexi projects you have recently opened.</b> Select one you wish to open:
sk: <b>Kexi projekty ktoré boli otvorené nedávno.</b> Vyberte z nich ktorý chcete otvoriť:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Project Name
sk: Meno projektu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Connection
sk: Pripojenie

en: File (%1)
sk: Súbor (%1)

en: Select a project on <resource>%1</resource> database server to open:
sk: Vyberte projekt na databázovom serveri <resource>%1</resource> na otvorenie:

[ctx: @title:window Enter Query Parameter Value]
en: Enter Parameter Value
sk: Zadajte hodnotu parametra

[ctx: Boolean False - No]
en: No
sk: Nie

[ctx: Boolean True - Yes]
en: Yes
sk: Áno

en: This file already exists. Do you want to overwrite it?
sk: Tento súbor už existuje. Chcete ho nahradiť?

en: Overwrite
sk: Prepísať

[ctx: @title:window]
en: Project Navigator
sk: Navigátor projektu

en: Open object
sk: Otvoriť objekt

en: Opens object selected in the list.
sk: Otvorí objekt vybraný v zozname.

en: Delete object
sk: Zmazať objekt

en: Deletes the object selected in the list.
sk: Vymaže objekt vybraný v zozname.

en: &Rename...
sk: Pre&menovať...

en: Rename object
sk: Premenovať objekt

en: Renames the object selected in the list.
sk: Premenuje objekt vybraný v zozname.

en: &Design
sk: &Návrh

en: Design object
sk: Vytvoriť objekt

en: Starts designing of the object selected in the list.
sk: Začne návrh označeného objektu zo zoznamu.

en: Design in &Text View
sk: Otvoriť v &Textovom pohľade

en: Design object in text view
sk: Navrhnúť objekt v textovom pohľade

en: Starts designing of the object in the list in text view.
sk: Spustí návrh objektu v zozname v textovom pohľade.

[ctx: Export->To Clipboard as Data...]
en: To &Clipboard...
sk: &Do schránky...

en: Export data to clipboard
sk: Exportovať dáta do schránky

en: Exports data from the currently selected table or query to clipboard.
sk: Exportuje dáta z označenej tabuľky alebo otázky (query) do schránky.

[ctx: Export->To File As Data &Table...]
en: To &File As Data Table...
sk: Do súboru ako dátovú tabuľku...

en: Export data to a file
sk: Exportovať dáta do súboru

en: Exports data from the currently selected table or query to a file.
sk: Exportuje dáta z označenej tabuľky alebo otázky (query) do súboru.

en: &Create Object: %1...
sk: &Vytvoriť objekt: %1...

en: &Create Object...
sk: &Vytvoriť objekt...

[ctx: @info Rename object %1:]
en: Rename <resource>%1</resource>:
sk: Premenovať <resource>%1</resource>:

[ctx: @action:button Rename object]
en: Rename
sk: Premenovať

[ctx: @title:window Rename Object %1.]
en: Rename <resource>%1</resource>
sk: Premenovať <resource>%1</resource>

[ctx: @info Message for empty state in project navigator]
en: <nl/><nl/><img src="%1" width="48"/><nl/>Your project is empty...<nl/>Why not <b>create</b> something?
sk: <nl/><nl/><img src="%1" width="48"/><nl/>Váš projekt je prázdny...<nl/>Prečo <b>nevytvoriť</b> niečo?

[ctx: @title:window]
en: Properties
sk: Vlastnosti

en: &Hide Selected Table/Query
sk: &Skryť označenú tabuľku/otázku (query)

en: &Open Selected Table/Query
sk: &Otvoriť označenú tabuľku/otázku (query)

en: Table:
sk: Tabuľka:

[ctx: Insert table/query into relations view]
en: &Insert
sk: &Vložiť

en: &Hide Table
sk: &Skryť tabuľku

en: &Append Field
sk: Pripojiť pole

en: &Append Fields
sk: Pripojiť polia

en: &Open Table
sk: &Otvoriť tabuľku

en: &Design Table
sk: &Navrhnúť tabuľku

en: Relationship
sk: Vzťah

en: Click to show available actions for this cell
sk: Kliknite pre zobrazenie dostupných operácií pre túto bunku.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Contains a pointer to the currently selected record.
sk: Obsahuje odkaz na aktuálne vybraný záznam.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Record navigator.
sk: Navigátor záznamov.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Column <resource>%1</resource>.
sk: Stĺpec <resource>%1</resource>.

[ctx: Default text for undo action]
en: Undo
sk: Späť

en: Undo %1
sk: Vrátiť späť %1

[ctx: Default text for redo action]
en: Redo
sk: Znovu

en: Redo %1
sk: Opakovať vrátené %1

en: Redo
sk: Znovu

en: Undo
sk: Späť

en: Insert From &File...
sk: V&ložiť zo súboru...

en: &Clear
sk: V&yčistiť

[ctx: @title]
en: Insert Image From File
sk: Vložiť obrázok zo súboru

[ctx: @title]
en: Save Image to File
sk: Uložiť obrázok do súboru

en: <para>File <filename>%1</filename> already exists.</para><para>Do you want to replace it with a new one?</para>
sk: <para>Súbor <filename>%1</filename> už existuje.</para><para>Chcete ho vymeniť za nový?</para>

en: &Don't Replace
sk: &Nevymieňať

[ctx: @action:button]
en: &Replace
sk: &Vymeniť

en: Record:
sk: Nahrať:

en: Current record number
sk: Číslo aktuálneho záznamu

[ctx: "of" in record number information: N of M]
en: of
sk: z

en: Number of records
sk: Počet záznamov

en: Editing indicator
sk: Indikátor módu upavovania

en: First record
sk: Prvý záznam

en: Go to first record
sk: Prejsť na prvý záznam

en: Go to previous record
sk: Prejsť na predchádzajúci záznam

en: Previous record
sk: Predošlý záznam

en: Go to next record
sk: Prejsť na nasledujúci záznam

en: Next record
sk: Ďalší záznam

en: Go to last record
sk: Prejsť na posledný záznam

en: Last record
sk: Posledný záznam

en: Go to new record
sk: Prejsť na nový záznam

en: New record
sk: Nový záznam

en: Moves cursor to first record.
sk: Presunie kurzor na prvý riadok.

en: Moves cursor to previous record.
sk: Presunie sa na predchádzajúci riadok.

en: Moves cursor to next record.
sk: Presunie sa na ďalší riadok.

en: Moves cursor to last record.
sk: Presunie kurzor na posledný riadok.

en: Moves cursor to new record and allows inserting.
sk: Presunie kurzor na nový riadok a povolí vkladanie.
