kexi - en to sl translation catalogue (614 entries)

en: &No View
sl: &Ni pogleda

en: &Data View
sl: Po&datkovni prikaz

en: D&esign View
sl: Prikaz &zasnove

en: &Text View
sl: &Besedilni prikaz

en: &Unknown
sl: Ne&znano

en: This function is not available for version %1 of %2 application.
sl: Ta funkcija ni na voljo v različici %1 programa %2.

en: Sponsoring and support (employer of Jarosław Staniek in 2003-2007)
sl: Sponzoriranje in podpora (delodajalec Jarosława Stanieka med 2003-2007)

en: Several form widgets, porting to Qt 4, stabilization
sl: Več gradnikov obrazcev, prenos na Qt 4, stabilizacija

en: Web elements for forms and reports
sl: Spletni elementi za obrazce in poročila

en: Scripting module (KROSS), Python language bindings, design
sl: Modul za skripte (KROSS), vezi za programski jezik Python, zasnova

en: Graphics effects, helper dialogs
sl: Grafični učinki, pogovorna okna pomoči

en: Former project maintainer & developer
sl: Prejšnji vzdrževalec in razvijalec

en: Former developer
sl: Razvijalec obrazcev

en: Original Form Designer, original user interface & much more
sl: Prvotni snovalnik obrazcev, prvoten uporabniški vmesnik in še veliko več

en: CQL++, SQL assistance
sl: Pomoč pri CQL++ in SQL

en: Original code cleanings
sl: Prvotno čiščenje kode

en: Bugfixes, original Table Widget
sl: Popravki, originalni gradnik tabel

en: Initial design improvements
sl: Izboljšave prvotne zasnove

en: Icons and user interface research
sl: Ikone in raziskave uporabniškega vmesnika

en: Coffee sponsoring
sl: Sponzoriranje kave

en: Numerous bug reports, usability tests, technical support
sl: Števila poročila o hroščih, preizkusi uporabnosti, tehnična podpora

en: Unknown error
sl: Neznana napaka

en: Details:
sl: Podrobnosti:

en: Object could not be opened in Data View.
sl: Predmeta ni moč odpreti v podatkovnem pogledu.

en: Do you want to open it in Text View?
sl: Ga želite odpreti v besedilnem pogledu?

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: object
sl: predmet

en: Could not create object's window.
sl: Ni moč ustvariti predmetovega okna.

en: Could not load object's definition.
sl: Ni moč naložiti definicije predmeta.

en: Object design may be corrupted.
sl: Zasnova predmeta je mogoče pokvarjena.

en: Could not load object's data.
sl: Predmetovih podatkov ni moč naložiti.

en: Could not set empty name for this object.
sl: Ni moč nastaviti praznega imena za ta predmet.

en: Project major version
sl: Glavna različica projekta

en: Project minor version
sl: Podrazličica projekta

en: Project caption
sl: Naslov projekta

en: Project description
sl: Opis projekta

en: This project is opened as read only.
sl: Ta projekt je odprt v načinu za branje.

en: &Ascending
sl: &Naraščajoče

en: Sort data in ascending order
sl: Uredi podatke naraščajoče

en: Sorts data in ascending order (from A to Z and from 0 to 9). Data from selected column is used for sorting.
sl: Uredi podatke naraščajoče (od A do Z in od 0 do 9). Za urejanje so uporabljeni podatki iz izbranega stolpca.

en: &Descending
sl: P&adajoče

en: Sort data in descending order
sl: Uredi podatke padajoče

en: Sorts data in descending (from Z to A and from 9 to 0). Data from selected column is used for sorting.
sl: Razvrsti podatke padajoče (od Ž do A in od 9 do 0). Za razvrščanje se uporabijo podatki iz izbranega stolpca.

en: Save
sl: Shrani

en: Save current design
sl: Shrani trenutno zasnovo

en: Saves changes made to the current design.
sl: Shrani spremembe trenutne zasnove.

en: Data
sl: Podatki

en: Design
sl: Snovanje

en: Save Changes
sl: Shrani spremembe

en: Do Not Switch
sl: Ne preklopi

en: Confirm Saving Changes
sl: Potrdi shranjevanje sprememb

en: Design has been changed. You must save it before switching to other view.
sl: Zasnova se je spremenila. Pred preklopom na drug prikaz jo morate shraniti.

en: Switching to other view failed (%1).
sl: Preklop na drug ogled ni uspel (%1).

en: Saving object's definition failed.
sl: Shranjevanje definicije predmeta ni uspelo.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align Widgets to Right
sl: Poravnaj gradnike na desno

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align Widgets to Top
sl: Poravnaj gradnike na vrhnji rob

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align Widgets to Bottom
sl: Poravnaj gradnike na dno

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Fit Contents
sl: Prilagodi velikost gradnikov vsebini

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert widget
sl: Vstavi gradnik

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste
sl: Prilepi

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete widget
sl: Zbriši gradnik

[ctx: (qtundo-format)]
en: Duplicate widget
sl: Podvoji gradnik

[ctx: (qtundo-format)]
en: Cut
sl: Izreži

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add Page
sl: Dodaj stran

en: Page %1
sl: Stran %1

en: &New Connection
sl: &Nova povezava

en: OK?
sl: V redu?

en: Connection correctness
sl: Pravilnost povezave

en: Sender
sl: Pošiljatelj

en: Receiver
sl: Prejemnik

en: Slot
sl: Reža

en: Do you want to delete this connection?
sl: Ali želite izbrisati to povezavo?

en: Columns
sl: Stolpci

en: &Add Item
sl: Dod&aj predmet

en: New &Subitem
sl: Nov &pod-predmet

en: Move Item &Up
sl: Premakni predmet navz&gor

en: Move Item &Down
sl: Premakni predmet navz&dol

en: Contents
sl: Vsebina

en: Caption
sl: Napis

en: Width
sl: Širina

en: Clickable
sl: Da se ga klikniti

en: Resizable
sl: Mogoča sprememba velikosti

en: Full Width
sl: Polna širina

en: New Column
sl: Nov stolpec

en: New Item
sl: Nov predmet

en: Form
sl: Obrazec

en: %1 : Form
sl: %1 : Obrazec

[ctx: Translators: please keep this string short (less than 20 chars)]
en: Hor. Alignment
sl: Vod. poravnava

en: Horizontal Alignment
sl: Vodoravna poravnava

[ctx: Translators: please keep this string short (less than 20 chars)]
en: Ver. Alignment
sl: Navp. poravnava

en: Vertical Alignment
sl: Navpična poravnava

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Name
sl: Ime

en: Window title
sl: Naslov okna

en: Text
sl: Besedilo

en: Background Pixmap
sl: Večbitno sličica za ozadje

en: Geometry
sl: Geometrija

en: Minimum Size
sl: Najmanjša velikost

en: Maximum Size
sl: Največja velikost

en: Font
sl: Pisava

en: Cursor
sl: Kazalka

en: Foreground Color
sl: Barva ospredja

en: Background Color
sl: Barva ozadja

en: Margin
sl: Odmik

en: Read Only
sl: Samo za branje

en: Style Sheet
sl: Slogovna predloga

[ctx: Widget's Tooltip]
en: Tooltip
sl: Orodni namig

[ctx: Widget's Whats This]
en: What's This
sl: Kaj je to?

en: Icon Size
sl: Velikost ikon

en: Frame
sl: Okvir

en: Frame Width
sl: Širina okvirja

en: Frame Shape
sl: Oblika okvirja

en: Frame Shadow
sl: Senca okvirja

en: Vertical Scrollbar
sl: Navpični drsnik

en: Horizontal Scrollbar
sl: Vodoravni drsnik

en: No Background
sl: Brez ozadja

en: Palette Foreground
sl: Ospredje palete

[ctx: Auto (HINT: for AutoText)]
en: Auto
sl: Samodejno

[ctx: Auto (HINT: for Align)]
en: Auto
sl: Samodejno

[ctx: Left (HINT: for Align)]
en: Left
sl: Levo

[ctx: Right (HINT: for Align)]
en: Right
sl: Desno

[ctx: Center (HINT: for Align)]
en: Center
sl: Na sredino

[ctx: Justify (HINT: for Align)]
en: Justify
sl: Poravaj oba robova

[ctx: Top (HINT: for Align)]
en: Top
sl: Na vrh

[ctx: Bottom (HINT: for Align)]
en: Bottom
sl: Na dno

[ctx: No Frame (HINT: for Frame Shape)]
en: No Frame
sl: Brez okvirja

[ctx: Box (HINT: for Frame Shape)]
en: Box
sl: Okvir

[ctx: Panel (HINT: for Frame Shape)]
en: Panel
sl: Pult

[ctx: Horiz. Line (HINT: for Frame Shape)]
en: Horiz. Line
sl: Vodoravno črta

[ctx: Vertical Line (HINT: for Frame Shape)]
en: Vertical Line
sl: Navpična črta

[ctx: Popup (HINT: for Frame Shape)]
en: Popup
sl: Pojavno okno

[ctx: Menu Bar (HINT: for Frame Shape)]
en: Menu Bar
sl: Menijska vrstica

[ctx: Toolbar (HINT: for Frame Shape)]
en: Toolbar
sl: Orodna vrstica

[ctx: Text Box (HINT: for Frame Shape)]
en: Text Box
sl: Polje z besedilom

[ctx: Tab Widget (HINT: for Frame Shape)]
en: Tab Widget
sl: Gradnik zavihka

[ctx: Group Box (HINT: for Frame Shape)]
en: Group Box
sl: Polje skupine

[ctx: Plain (HINT: for Frame Shadow)]
en: Plain
sl: Navadno

[ctx: Raised (HINT: for Frame Shadow)]
en: Raised
sl: Dvignjeno

[ctx: Sunken (HINT: for Frame Shadow)]
en: Sunken
sl: Vgreznjeno

[ctx: for Frame Shadow]
en: Internal
sl: Notranje

[ctx: No Focus (HINT: for Focus)]
en: No Focus
sl: Brez fokusa

[ctx: Tab (HINT: for Focus)]
en: Tab
sl: Tabulator

[ctx: Click (HINT: for Focus)]
en: Click
sl: Klik

en: Auto
sl: Samodejno

en: Always Off
sl: Vedno izključeno

en: Always On
sl: Vedno vključeno

en: Horizontal
sl: Vodoravno

en: Vertical
sl: Navpično

en: Left to Right
sl: Z leve na desno

en: Right to Left
sl: Z desne na levo

en: No action
sl: Brez dejanja

en: Application actions
sl: Dejanja programa

[ctx: Current form's actions]
en: Current
sl: Trenutna

en: Execute
sl: Izvedi

en: Close View
sl: Zapri pogled

en: Action category:
sl: Vrsta dejanja:

en: Action to execute:
sl: Dejanje, ki bo izvedeno:

[ctx: Assign action]
en: &Assign
sl: &Dodeli

en: Assign action
sl: Dodeli dejanje

en: Bold
sl: Polkrepko

en: Italic
sl: Ležeče

en: Underline
sl: Podčrtano

en: Superscript
sl: Nadpisano

en: Subscript
sl: Podpisano

en: Left Align
sl: Poravnaj levo

en: Centered
sl: Na sredi

en: Right Align
sl: Poravnaj desno

en: Justified
sl: Poravnano

en: Move Up
sl: Premakni gor

en: Move widget up
sl: Premakni gradnik gor

en: Move Down
sl: Premakni dol

en: Move widget down
sl: Premakni gradnik navzdol

en: Handle tab order automatically
sl: Obravnavaj vrstni red zavihkov samodejno

[ctx: Insert Horizontal Widget]
en: Insert Horizontal
sl: Vstavi vodoravno

[ctx: Insert Vertical Widget]
en: Insert Vertical
sl: Vstavi navpično

en: Insert Widget: %1
sl: Vstavi gradnik: %1

en: Cancel
sl: Prekliči

[ctx: Widget's type]
en: Type
sl: Vrsta

en: Widget name
sl: Ime gradnika

[ctx: Button text: Next page in assistant (wizard)]
en: Next
sl: Naslednji

en: Open
sl: Odpri

en: (All fields)
sl: (Vsa polja)

en: (Current field)
sl: (Trenutno polje)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_2)
en: &Search:
sl: &Išči:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Fi&nd:
sl: &Najdi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_promptOnReplace)
en: Prompt on replace
sl: Vprašaj ob zamenjavi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_3)
en: &Match:
sl: &Ujemanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnReplace)
en: &Replace
sl: &Zamenjaj

en: &Close Tab
sl: &Zapri zavihek

en: Close the current tab
sl: Zapri trenutni zavihek

en: Closes the current tab.
sl: Zapre trenutni zavihek.

[ctx: Action name with three dots...]
en: %1...
sl: %1 ...

en: Create a new project
sl: Ustvari nov projekt

en: Creates a new project. Currently opened project is not affected.
sl: Ustvari nov projekt. Trenutno odprti projekt ni prizadet.

en: Open an existing project
sl: Odpri obstoječ projekt

en: Opens an existing project. Currently opened project is not affected.
sl: Odpre obstoječ projekt. Trenutno odprt projekt ni prizadet.

en: Welcome
sl: Dobrodošli

en: Show Welcome page
sl: Prikaži pozdravno stran

en: Save object changes
sl: Shrani spremembe predmeta

en: Saves object changes from currently selected window.
sl: Shrani spremembe predmeta iz trenutno izbranega okna.

en: Save &As...
sl: Shrani &kot ...

en: Save object as
sl: Shrani predmet kot

en: &Import, Export or Send...
sl: &Uvozi, izvozi ali pošlji ...

[ctx: Close Project]
en: &Close
sl: &Zapri

en: Close the current project
sl: Zapri trenuten projekt

en: Closes the current project.
sl: Zapre trenuten projekt.

en: &Import Database...
sl: Uvo&zi zbirko podatkov ...

en: Import entire database as a Kexi project
sl: Uvozi celotno zbirko kot projekt v Kexiju

en: &Compact Database...
sl: Z&gosti zbirko podatkov ...

[ctx: Import->Table Data From File...]
en: Import Data From &File...
sl: Uvozi poda&tke iz datoteke

en: Import table data from a file
sl: Iz datoteke uvozi podatkovno tabelo

en: Imports table data from a file.
sl: Iz datoteke uvozi podatkovno tabelo.

[ctx: Export->Table or Query Data to File...]
en: Export Data to &File...
sl: Izvozi podat&ke v datoteko ...

en: Export data from the active table or query to a file
sl: Izvozi podatke iz aktivne tabele ali poizvedbe v datoteko

en: Exports data from the active table or query to a file.
sl: Izvozi podatke iz aktivne tabele ali poizvedbe v datoteko.

[ctx: Paste Special->As Data &Table...]
en: Paste Special...
sl: Prilepi posebno ...

en: Paste clipboard data as a table
sl: Prilepi podatke z odložišča kot tabelo

[ctx: Copy Special->Table or Query Data...]
en: Copy Special...
sl: Posebno kopiranje ...

en: Copy selected table or query data to clipboard
sl: Kopiraj izbrano tabelo ali poizvedbo na odlagališče

en: Copies selected table or query data to clipboard.
sl: Kopira podatke izbrane tabele ali poizvedbe na odložišče.

en: Reverts the most recent editing action.
sl: Prekliči zadnje dejanje urejanja.

en: Reverts the most recent undo action.
sl: Prekliči zadnje dejanje razveljavitve.

en: Find text
sl: Najdi besedilo

en: Looks up the first occurrence of a piece of text.
sl: Poišče prvo pojavitev kosa besedila

en: &Delete
sl: &Zbriši

en: Delete selected object
sl: Zbriše izbran predmet

en: Deletes currently selected object.
sl: Zbriše trenutno izbran predmet.

en: Delete Record
sl: Zbriši zapis

en: Clear table contents
sl: Pobriši vsebino tabele

en: Clears table contents.
sl: Pobriše vsebino tabele.

en: Edit Item
sl: Uredi predmet

en: Edit currently selected item
sl: Uredi trenutno izbran predmet

en: Edits currently selected item.
sl: Uredi trenutno izbran predmet.

en: &Insert Empty Row
sl: &Vstavi prazno vrstico

en: Insert one empty row above
sl: Vstavi eno prazno vrstico zgoraj

en: Inserts one empty row above currently selected table row.
sl: Vstavi eno prazno vrstico nad trenutno izbrano vrstico.

en: &Save Record
sl: &Shrani zapis

en: &Execute
sl: &Izvedi

en: &Font...
sl: &Pisava ...

en: Change font for selected object
sl: Spremeni pisavo za izbrani predmet

en: Changes font for selected object.
sl: Spremeni pisavo za izbrani predmet.

en: &Next Window
sl: &Naslednje okno

en: Next window
sl: Naslednje okno

en: Switches to the next window.
sl: Preklopi v naslednje okno.

en: &Previous Window
sl: &Prejšnje okno

en: Previous window
sl: Prejšnje okno

en: Switches to the previous window.
sl: Preklopi v prejšnje okno.

en: This shows useful tips on the use of this application.
sl: To prikazuje uporabne namige za uporabo tega programa.

en: cannot create object - unknown object type "%1"
sl: ni moč ustvariti predmeta - neznana vrsta predmeta »%1«

en: unknown object type "%1"
sl: neznana vrsta predmeta »%1«

en: cannot create object of type "%1"
sl: ni moč ustvariti predmeta vrste »%1«

en: opening
sl: odpiranje

en: table not found
sl: tabela ni najdena

en: query not found
sl: poizvedba ni najdena

en: script not found
sl: skript ni najden

en: object not found
sl: predmet ni najden

en: cannot execute object
sl: ni moč izvesti predmeta

en: cannot open object
sl: ni moč odpreti predmeta

en: You have requested selected objects to be automatically opened or processed on startup. Several objects cannot be opened or processed.
sl: Za samodejno odpiranje ali obelavo ob zagonu ste zahtevali izbrane predmete. Nekaj predmetov ne more biti odprtih ali obdelanih.

en: Property Editor
sl: Urejevalnik lastnosti

en: Properties
sl: Lastnosti

en: From File...
sl: Iz datoteke ...

en: From Server...
sl: Iz strežnika ...

en: Save changes
sl: Shrani spremembe

en: Do you want to save changes?
sl: Želite shraniti spremembe?

en: Help
sl: Pomoč

en: Shows Kexi Handbook.
sl: Prikaže priročnik za Kexi

en: Create
sl: Ustvari

en: External Data
sl: Zunanji podatki

en: Tools
sl: Orodja

en: Visit Calligra home page at %1
sl: Obiščite domačo stran Calligre na %1

en: Search
sl: Iskanje

en: Try Again
sl: Poskusi ponovno

en: Blank Projects
sl: Prazni projekti

en: Blank database
sl: Prazna podatkovna zbirka

en: Contacts
sl: Stiki

en: Movie catalog
sl: Katalog filmov

en: Templates
sl: Predloge

en: New database
sl: Nova zbirka podatkov

en: Enter database name.
sl: Vnesite ime podatkovne zbirke.

en: Delete and Create New
sl: Izbriši in ustvari novo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl)
en: <b>Select existing Kexi project file to open:</b>
sl: <b>Izberite obstoječo projektno datoteko Kexi za odprtje:</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_advanced)
en: &Advanced
sl: &Napredno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Click "Advanced" button if you want to find an existing project on a server rather than a file.
sl: Kliknite gumb »Napredno«, če želite dodati obstoječ projekt na strežniku namesto datoteke.

[ctx: New Project Stored in File]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KexiCommandLinkButton, btn_file)
en: File
sl: Datoteka

note: i18n: ectx: property (description), widget (KexiCommandLinkButton, btn_file)
en: New Project Stored in File
sl: Nov projekt shranjen v datoteko

[ctx: New Project Stored on Database Server]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KexiCommandLinkButton, btn_server)
en: Server
sl: Strežnik

note: i18n: ectx: property (description), widget (KexiCommandLinkButton, btn_server)
en: New Project Stored on Database Server
sl: Nov projekt shranjen na strežnik zbirke podatkov

en: Opened less than minute ago
sl: Odprto pred manj kot minuto

en: on local server
sl: na krajevnem strežniku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Project's database name:
sl: Ime podatkovne zbirke projekta:

en: Could not start Kexi application this way.
sl: Na ta način ni moč pognati programa Kexi.

en: No project name specified.
sl: Ime projekta ni podano.

en: Open External File
sl: Odpri zunanjo datoteko

en: Column %1
sl: Stolpec %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Type
sl: Vrsta

en: Primary Key
sl: Glavni ključ

en: Text encoding:
sl: Kodni nabor besedila:

en: Always use this encoding in similar situations
sl: V podobnih primerih vedno uporabi ta kodni nabor

en: Select Location for Source Database
sl: Izberite lokacijo izvorne zbirke podatkov

en: Select Source Database
sl: Izberite izvorno zbirko podatkov

en: Advanced Options
sl: Napredne možnosti

en: Importing
sl: Uvažanje

en: Success
sl: Uspeh

en: Select source database you wish to import:
sl: Izberite izvorno zbirko podatkov, ki jo želite uvoziti:

en: Failure
sl: Neuspeh

en: No appropriate migration driver found.
sl: Ni moč najti ustreznega gonilnika za prenos.

en: No project available.
sl: Projekt ni na voljo.

en: Destination database type:
sl: Vrsta ciljne zbirke podatkov:

en: Select Destination Database Type
sl: Izberite vrsto ciljne zbirke podatkov

en: Open imported project
sl: Odpri uvožen projekt

en: Select source database filename.
sl: Izberite ime datoteke izvorne zbirke podatkov.

en: Select source database.
sl: Izberite izvorno zbirko podatkov.

en: Importing in progress...
sl: Uvažanje poteka ...

en: No help is available for this page.
sl: Pomoč za to stran ni na voljo.

en: Here you can choose the location to import data from.
sl: Tukaj lahko izberete lokacijo, s katere boste uvozili podatke.

en: Here you can choose the actual database to import data from.
sl: Tu lahko izberete dejansko zbirko podatkov, iz katere bodo uvoženi podatki.

en: Here you can choose the location to save the data.
sl: Tu lahko izberete lokacijo, kamor bodo shranjeni podatki.

en: Here you can choose the location to save the data in and the new database name.
sl: Tu lahko izberete lokacijo, kamor bodo shranjeni podatki in ime nove zbirke podatkov.

en: Data Source
sl: Vir podatkov

en: Frame Color
sl: Barva okvirja

en: Pointer
sl: Kazalec

en: Snap to Grid
sl: Pripni k mreži

en: Style
sl: Slog

en: Current
sl: Trenuten

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: form
sl: obrazec

[ctx: tooltip]
en: Create new form
sl: Ustvari nov obrazec

[ctx: what's this]
en: Creates new form.
sl: Ustvari nov obrazec.

en: Clear Widget Contents
sl: Počisti vsebino gradnika

en: Edit Tab Order...
sl: Uredi vrstni red zavihkov ...

en: Send Widget to Back
sl: Pošlji gradnik v ozadje

en: To Left
sl: Na levo

en: To Right
sl: Na desno

en: To Top
sl: Na vrh

en: To Bottom
sl: Na dno

en: To Grid
sl: Na mrežo

en: Adjust Widgets Size
sl: Prilagodi velikost gradnika

en: To Fit
sl: Po meri

en: To Shortest
sl: Do najnižjega

en: To Tallest
sl: Do najvišjega

en: To Narrowest
sl: Do najožjega

en: To Widest
sl: Do najširšega

en: Widgets
sl: Gradniki

en: A multiline text editor
sl: Večvrstični urejevalnik besedila

en: A widget for displaying text
sl: Gradnik za prikaz besedila

en: A widget for displaying images
sl: Gradnik za prikaz slik

en: A button for executing actions
sl: Gumb za izvajanje dejanj

en: Line
sl: Vrstica

en: A line to be used as a separator
sl: Črta, ki se bo uporabila kot ločitelj

en: Insert &Horizontal Line
sl: Vstavi vo&doravno črto

en: Insert &Vertical Line
sl: Vstavi &navpično črto

en: Indent
sl: Zamik

en: Inverted
sl: Obrnjeno

en: Maximum
sl: Maksimum

en: Format
sl: Oblika

en: Orientation
sl: Usmerjenost

en: Text Direction
sl: Smer besedila

en: Value
sl: Vrednost

en: Date
sl: Datum

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, descGroupBox)
en: Description
sl: Opis

en: Show Editor
sl: Pokaži urejevalnik

en: Form Name
sl: Ime obrazca

en: On Click
sl: Ob kliku

en: Editor Type
sl: Vrsta urejevalnika

[ctx: AutoField editor's type]
en: Multiline Text
sl: Večvrstično besedilo

[ctx: AutoField editor's type]
en: Drop-Down List
sl: Spustni seznam

[ctx: AutoField editor's type]
en: Image
sl: Slika

en: Size
sl: Velikost

en: Image
sl: Slika

en: Text Format
sl: Oblika besedila

[ctx: For Text Format]
en: Plain
sl: Navadno

[ctx: For Text Format]
en: Hypertext
sl: Hiperbesedilo

[ctx: For Text Format]
en: Auto
sl: Samodejno

[ctx: For Text Format]
en: Log
sl: Dnevnik

[ctx: property: Can open external links in label]
en: Open Ext. Links
sl: Odpri zunanje povezave

en: Tab Changes Focus
sl: Tab spremeni fokus

en: Word Wrapping
sl: Prelamljanje vrstic

en: Word Wrap Position
sl: Položaj preloma vrstice

en: Links Underlined
sl: Povezave so podčrtane

en: Horizontal Scroll Bar
sl: Vodoravni drsnik

en: Vertical Scroll Bar
sl: Navpični drsnik

[ctx: Property: Text Edit accepts rich text]
en: Rich Text
sl: Bogato besedilo

en: Tab Widget
sl: Gradnik zavihka

en: Group Box
sl: Polje skupine

en: A container to group some widgets
sl: Vsebnik za združevanje nekaterih gradnikov

en: Tab Position
sl: Položaj zavihka

en: Tab Shape
sl: Oblika zavihka

en: Document Mode
sl: Način za dokumente

en: &Image
sl: &Slika

en: &Assign Action...
sl: &Dodeli dejanje ...

[ctx: default indent value]
en: default
sl: privzeto

[ctx: Add page to tab widget]
en: Add Page
sl: Dodaj stran

[ctx: Rename tab widget's page]
en: Rename Page...
sl: Preimenuj stran ...

en: Enter a new title for the current page:
sl: Vnesite nov naslov za trenutno stran:

[ctx: Add page to a stacked widget]
en: Add Page...
sl: Dodaj stran ...

[ctx: Go to Previous Page of a Stacked Widget]
en: Go to Previous Page
sl: Pojdi na prejšnjo stran

[ctx: Go to Next Page of a Stacked Widget]
en: Go to Next Page
sl: Pojdi na naslednjo stran

[ctx: Edit rich text for a widget]
en: Edit Rich Text
sl: Uredi bogato besedilo

en: Copy
sl: Kopiraj

en: Export
sl: Izvozi

en: Copying data from table:
sl: Kopiranje podatkov iz tabele:

en: Exporting data from table:
sl: Izvažanje podatkov iz tabele:

en: Exporting data from query:
sl: Izvažanje podatkov iz poizvedbe:

en: Could not open data for exporting.
sl: Ni moč odpret podatkov za izvoz.

en: (rows: %1, columns: %2)
sl: (vrstice: %1, stolpci: %2)

en: (columns: %1)
sl: (stolpci: %1)

en: To CSV file:
sl: V datoteko CSV:

en: To clipboard.
sl: Na odložišče.

en: Delimiter:
sl: Razmejitelj:

en: Add column names as the first row
sl: Dodaj imena stolpcev v prvo vrstico

en: Defaults
sl: Privzete

en: Copying
sl: Kopiranje

en: Exporting
sl: Izvažanje

en: no
sl: ne

en: false
sl: napačno

en: No database connection available.
sl: Povezava do zbirke podatkov ni na voljo.

en: Please choose other name.
sl: Prosim izberite drugo ime.

en: Primary key
sl: Glavni ključ

en: First row contains column names
sl: Prva vrstica vsebuje imena stolpcev

en: Start at line (1-%1):
sl: Začni pri vrstici (1-%1):

en: Start at line:
sl: Začni pri vrstici:

en: Column
sl: Stolpec

en: None
sl: Brez

[ctx: Text type for column]
en: Text
sl: Besedilo

[ctx: Numeric type for column]
en: Number
sl: Številka

[ctx: Currency type for column]
en: Currency
sl: Valuta

[ctx: row count]
en: (rows: %1)
sl: (vrstice: %1)

[ctx: row count]
en: (rows: more than %1)
sl: (vrstice: več kot %1)

en: Text encoding
sl: Kodni nabor besedila

[ctx: Date format: Auto]
en: Auto
sl: Samodejna

en: day
sl: dan

en: month
sl: mesec

en: year
sl: leto

[ctx: do not reorder placeholders, just translate e.g. and - to the separator used by dates in your language]
en: %1, %2, %3 (e.g. %4-%5-%6)
sl: %1, %2, %3 (npr. %4/%5/%6)

en: Date format:
sl: Oblika datuma:

en: Comma ","
sl: Vejica »,«

en: Semicolon ";"
sl: Podpičje »;«

en: Space " "
sl: Presledek » «

en: Other
sl: Drugo

en: Query Columns
sl: Poizvej po stolpcih

en: Table
sl: Tabela

en: Visible
sl: Vidno

en: Sorting
sl: Razvrščanje

en: Ascending
sl: Naraščajoče

en: Descending
sl: Padajoče

en: Criteria
sl: Pogoj

en: Cannot switch to data view, because query design is empty.
    First, please create your design.
sl: Ni moč preklopiti na podatkovni prikaz, ker je zasnova poizvedbe prazna.
    Najprej ustvarite svojo zasnovo.

[ctx: short for 'expression' word (only latin letters, please)]
en: expr
sl: izraz

en: Identifiers should start with a letter or '_' character
sl: Identifikatorji se morajo začeti s črko ali znakom »_«

en: Alias
sl: Vzdevek

en: SQL Query Text
sl: Besedilo poizvedbe SQL

en: Check Query
sl: Preveri poizvedbo

en: Checks query for validity.
sl: Preveri veljavnost poizvedbe

en: The query is correct
sl: Poizvedba je veljavna

en: The query is incorrect
sl: Poizvedba ni veljavna

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: query
sl: poizvedba

[ctx: tooltip]
en: Create new query
sl: Ustvari novo poizvedbo

[ctx: what's this]
en: Creates new query.
sl: Ustvari novo poizvedbo.

en: Query executing failed.
sl: Poizvedba ni uspela.

en: Edit Sections
sl: Uredi razdelke

en: Raise
sl: Dvigni

en: Lower
sl: Spusti

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: report
sl: poročilo

[ctx: tooltip]
en: Create new report
sl: Ustvari novo poročilo

[ctx: what's this]
en: Creates new report.
sl: Ustvari novo poročilo.

en: Print
sl: Natisni

en: Print report
sl: Natisni poročilo

en: Prints the current report.
sl: Natisne trenutno poročilo.

en: Export:
sl: Izvozi:

en: Export Failed
sl: Izvoz ni uspel

en: Export Report as Spreadsheet
sl: Izvozi poročilo kot preglednico

en: Export Report as Text Document
sl: Izvozi poročilo kot besedilni dokument

en: Export Report as Web Page
sl: Izvozi poročilo kot spletno stran

en: Opening failed
sl: Odpiranje ni uspelo

en: Edit
sl: Uredi

en: Edit actions
sl: Uredi dejanja

en: Configure Editor...
sl: Nastavi urejevalnik ...

en: &Import...
sl: &Uvozi ...

en: Script Type
sl: Vrsta skripta

en: The type of script
sl: Vrsta skripta

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: script
sl: skript

[ctx: tooltip]
en: Create new script
sl: Ustvari nov skript

[ctx: what's this]
en: Creates new script.
sl: Ustvari nov skript.

en: Record source:
sl: Vir zapisov:

en: Visible column:
sl: Viden stolpec:

en: No field selected
sl: Polje ni bilo izbrano

en: Additional information about the field
sl: Dodatni podatki o polju

en: Field Caption
sl: Oznaka polja

en: Data Type
sl: Vrsta podatkov

en: Comments
sl: Komentarji

en: Subtype
sl: Podvrsta

[ctx: Image object type]
en: Image
sl: Slika

en: Unsigned Number
sl: Nepodpisano število

en: Max Length
sl: Največja dolžina

en: Precision
sl: Natančnost

en: Visible Decimal Places
sl: Vidna decimalna mesta

[ctx: Auto Decimal Places]
en: Auto
sl: Samodejno

en: Default Width
sl: Privzeta širina

en: Default Value
sl: Privzeta vrednost

en: Unique
sl: Enkratno

en: Required
sl: Potrebno

en: Indexed
sl: Indeksirano

en: Record Source
sl: Vir zapisov

en: Visible Column
sl: Viden stolpec

en: Cannot switch to data view, because table design is empty.
    First, please create your design.
sl: Ni moč preklopiti na podatkovni prikaz, ker je zasnova tabele prazna.
    Najprej ustvarite svojo zasnovo.

en: You should enter field caption.
sl: Vnesti bi morali ime polja.

en: You have added no fields.
    Every table should have at least one field.
sl: Niste dodali polj.
    Vsaka tabela bi morala imeti vsaj eno polje.

[ctx: Empty table row]
en: Empty Row
sl: Prazna vrstica

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: table
sl: tabela

[ctx: tooltip]
en: Create new table
sl: Ustvari novo tabelo

[ctx: what's this]
en: Creates new table.
sl: Ustvari novo razpredelnico.

[ctx: Question]
en: Error: %1?
sl: Napaka: %1?

en: The column's constraint is declared as NOT EMPTY and NOT NULL.
sl: Omejitev stolpca je deklarirana kot NOT EMPTY (neprazna) in NOT NULL (nenična).

en: Do you want to delete selected record?
sl: Ali želite izbrisati izbran zapis?

en: Do you want to clear the contents of table %1?
sl: Želite počistiti vsebino tabele %1?

en: Record: %1
sl: Zapis: %1

en: Correct changes
sl: Popravi spremembe

en: NAME
sl: IME

en: Field Name
sl: Ime polja

en: * (All Columns)
sl: * (Vsi stolpci)

[ctx: Text encoding: Default]
en: Default: %1
sl: Privzet: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Server Information
sl: Podatki o strežniku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_add)
en: &Add...
sl: &Dodaj ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_edit)
en: &Edit...
sl: &Uredi ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_remove)
en: &Delete...
sl: I&zbriši ...

en: Add a new database connection
sl: Dodaj novo povezavo do zbirke podatkov

en: Edit selected database connection
sl: Uredi izbrano povezavo do zbirke podatkov

en: File
sl: Datoteka

en: Add database connection
sl: Dodaj povezavo do zbirke podatkov

en: Save changes made to this database connection
sl: Shrani spremembe narejene na tej povezavi do zbirke podatkov

en: Define Query...
sl: Določi poizvedbo ...

en: Database Connection
sl: Povezava do zbirke podatkov

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dbGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Database
sl: Zbirka podatkov

en: Parameters
sl: Parametri

en: Details
sl: Podrobnosti

en: Open Database Connection
sl: Odpiranje povezave do zbirke podatkov

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, authenticationGBox)
en: Authentication
sl: Overjanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userLbl)
en: &Username:
sl: &Uporabniško ime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLbl)
en: &Password:
sl: &Geslo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
sl: &Ime:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, locationBGrp)
en: Database Server
sl: Strežnik zbirke podatkov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEngine)
en: &Engine:
sl: Po&gon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, localhostRBtn)
en: Local server
sl: Krajevni strežnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, remotehostRBtn)
en: Remote server
sl: Oddaljeni strežnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hostLbl)
en: &Hostname:
sl: Ime &gostitelja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLbl)
en: Port:
sl: Vrata:

[ctx: port: default]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkPortDefault)
en: Default
sl: Privzeto

[ctx: socket: default]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSocketDefault)
en: Default
sl: Privzeto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Description:
sl: &Opis:

[ctx: unspecified user]
en: (unspecified)
sl: (nedoločen)

en: &Open
sl: &Odpri

en: Name:
sl: Ime:

en: Enter a filename.
sl: Vnesite ime datoteke.

en: Do you want to replace it?
sl: Ga želite zamenjati?

en: Replace object
sl: Zamenjaj predmet

en: Caption:
sl: Naslov:

en: Please enter the name.
sl: Prosim vnesite ime.

en: Please enter the caption.
sl: Prosim vnesite naslov.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, option_file)
en: Projects stored in a file
sl: Projekti, shranjeni v datoteko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, option_server)
en: Projects stored on a database server
sl: Projekti, shranjeni na strežniku zbirke podatkov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <b>There are Kexi projects you have recently opened.</b> Select one you wish to open:
sl: <b>Obstajajo projekti Kexi, ki ste jih odprli v zadnjem času.</b> Izberite enega za odprtje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Project Name
sl: Ime projekta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Connection
sl: Povezava

en: File (%1)
sl: Datoteka (%1)

[ctx: Boolean False - No]
en: No
sl: Ne

[ctx: Boolean True - Yes]
en: Yes
sl: Da

en: This file already exists. Do you want to overwrite it?
sl: Datoteka že obstaja. Jo želite nadomestiti?

en: Overwrite
sl: Nadomesti

en: Open object
sl: Odpri predmet

en: Opens object selected in the list.
sl: Odpre predmet, ki je izbran v seznamu.

en: Delete object
sl: Izbriši predmet

en: Deletes the object selected in the list.
sl: Izbriše predmet, ki je izbran v seznamu.

en: &Rename...
sl: P&reimenuj ...

en: Rename object
sl: Preimenuj predmet

en: Renames the object selected in the list.
sl: Preimenuje predmet, ki je izbran v seznamu.

en: &Design
sl: &Snovanje

en: Design object
sl: Snovanje predmeta

en: Starts designing of the object selected in the list.
sl: Omogoči snovanje izbranega predmeta.

[ctx: Export->To Clipboard as Data...]
en: To &Clipboard...
sl: &Na odložišče ...

en: Export data to clipboard
sl: Izvozi podatke na odložišče

[ctx: Export->To File As Data &Table...]
en: To &File As Data Table...
sl: V &datoteko kot tabelo podatkov ...

en: Export data to a file
sl: Izvozi podatke v datoteko

en: &Create Object: %1...
sl: &Ustvari predmet: %1 ...

en: &Create Object...
sl: &Ustvari predmet ...

[ctx: @info Rename object %1:]
en: Rename <resource>%1</resource>:
sl: Preimenuj <resource>%1</resource>:

[ctx: @title:window Rename Object %1.]
en: Rename <resource>%1</resource>
sl: Preimenuj <resource>%1</resource>

en: &Hide Selected Table/Query
sl: S&krij izbrano tabelo/poizvedbo

en: &Open Selected Table/Query
sl: &Odpri obstoječo tabelo/poizvedbo

en: Table:
sl: Tabela:

[ctx: Insert table/query into relations view]
en: &Insert
sl: &Vstavi

en: &Hide Table
sl: S&krij tabelo

en: &Append Field
sl: &Dodaj polje

en: &Append Fields
sl: &Dodaj polja

en: &Open Table
sl: &Odpri tabelo

en: &Design Table
sl: &Zasnuj tabelo

en: Relationship
sl: Razmerje

en: Insert From &File...
sl: Vstavi iz &datoteke ...

en: &Clear
sl: &Počisti

en: &Don't Replace
sl: &Ne zamenjaj

en: Record:
sl: Zapis:

en: Number of records
sl: Število zapisov

en: First record
sl: Prvi zapis

en: Go to first record
sl: Pojdi na prvi zapis

en: Go to previous record
sl: Pojdi na prejšnji zapis

en: Previous record
sl: Prejšnji zapis

en: Go to next record
sl: Pojdi na naslednji zapis

en: Next record
sl: Naslednji zapis

en: Go to last record
sl: Pojdi na zadnji zapis

en: Last record
sl: Zadnji zapis

en: Go to new record
sl: Pojdi na nov zapis

en: New record
sl: Nov zapis

en: Moves cursor to first record.
sl: Premakne kazalko na prvi zapis.

en: Moves cursor to previous record.
sl: Premakne kazalko na prejšnji zapis.

en: Moves cursor to next record.
sl: Premakne kazalko na naslednji zapis.

en: Moves cursor to last record.
sl: Premakne kazalko na zadnji zapis.

en: Moves cursor to new record and allows inserting.
sl: Premakne kazalko na nov zapis in dovoli vstavljanje.
