koffice - en to sq translation catalogue (43 entries)

en: Caption
sq: Kapitulli

en: Form
sq: Forma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Name
sq: Emri

en: Text
sq: Teksti

en: Frame
sq: Korniza

en: No action
sq: Asnjë veprim

[ctx: Current form's actions]
en: Current
sq: Aktual

en: Execute
sq: Ekzekuto

en: Close View
sq: Pamje nga Afër

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Type
sq: Tipi

en: Data Source
sq: Burimi i të Dhënave

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: form
sq: formulari

en: Date
sq: Data

en: Editor Type
sq: Lloji i Editorit

[ctx: AutoField editor's type]
en: Image
sq: Imazhi

en: Size
sq: Përmasa

en: Image
sq: Imazhi

[ctx: Editable combobox]
en: Editable
sq: E ndryshueshme

en: &Image
sq: &Imazhi

en: Defaults
sq: Parazgjedhje

en: Copying
sq: Duke kopjuar

en: Exporting
sq: Eksporto

en: Primary key
sq: Çelësi kryesor

en: Column
sq: Shtyllë

en: None
sq: Asnjë

[ctx: Text type for column]
en: Text
sq: Teksti

[ctx: Numeric type for column]
en: Number
sq: Numri

[ctx: Currency type for column]
en: Currency
sq: Monedha

en: Space " "
sq: Hapësirë " "

en: Other
sq: Të Tjera

en: Table
sq: Tabela

en: &Import...
sq: &Importo...

en: Data Type
sq: Lloji i të dhënave

en: Comments
sq: Komente

[ctx: Image object type]
en: Image
sq: Imazhi

en: Precision
sq: Saktësi

en: Default Value
sq: Vlera standart

en: Unique
sq: Unik

en: Required
sq: Kërkohet

en: Autonumber
sq: Autonumër

en: Indexed
sq: I Indeksuar

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: table
sq: tabelë

en: NAME
sq: EMRI
