kexi - en to uk translation catalogue (1405 entries)

en: &No View
uk: Немає пере&гляду

en: &Data View
uk: &Перегляд даних

en: D&esign View
uk: П&ерегляд компонування

en: &Text View
uk: Перегляд &тексту

en: &Unknown
uk: Нев&ідомо

en: This function is not available for version %1 of %2 application.
uk: Ця функція не доступна для версії %1 програми %2.

[ctx: @info]
en: <resource>%1</resource> function is not available for version %2 of %3 application.
uk: Функція <resource>%1</resource> не доступна у версії %2 програми %3.

[ctx: @info]
en: <application>%1</application> could have been incorrectly installed or started. The application will be closed.
uk: Ймовірно, <application>%1</application> встановлено або запущено не належним чином. Роботу програми буде завершено.

en: Visual database applications creator
uk: Програма для створення візуальних обробників баз даних

en: © 2002-%1, The Kexi Team
uk: © Команда Kexi, 2002–%1

en: This software is developed by Kexi Team - an international group of independent developers. They form a part of the Calligra Project.
uk: Це програмне забезпечення було розроблено Командою Kexi — міжнародною групою незалежних розробників. Команда є частиною проекту Calligra.

en: Project maintainer & developer, overall design
uk: Супроводжувач та розробник проекту, загальне компонування програми

en: Sponsoring and support (employer of Jarosław Staniek in 2003-2007)
uk: Спонсорська допомога і підтримка (наймач Jarosław Staniek у 2003-2007 роках)

en: PostgreSQL database driver, Migration and Reporting modules, numerous bug fixes
uk: Драйвер бази даних PostgreSQL, модуль міграції та звітів, численні виправлення вад

en: Map elements for forms and reports, map flake shape
uk: Фрагменти карти для форм і звітів, форма карти

en: Features and bug fixes
uk: Можливості та виправлення вад

en: Users Manual for Kexi 2, main window improvements, numerous bug reports
uk: Підручник користувача до Kexi 2, покращення у головному вікні програми, безліч звітів про вади

en: Several form widgets, porting to Qt 4, stabilization
uk: Декілька віджетів форм, портування на Qt 4, стабілізація

en: Web elements for forms and reports
uk: Панелі перегляду інтернету для форм і звітів

en: Scripting module (KROSS), Python language bindings, design
uk: Модуль скриптів (KROSS), підтримка мови Python, проектування

en: Web Forms module
uk: Модуль вебформ

en: Sybase/MS SQL Server/ODBC database drivers, xBase migration plugin, improvements for KexiDB
uk: Драйвер для сервера Sybase/ODBC, додаток міграції xBase, вдосконалення KexiDB

en: First version of Property Editor and Form Designer
uk: Перша версія редактора властивостей і дизайнера форм

en: Contributions for MySQL and KexiDB, fixes, Migration module, MS Access file format support
uk: Внески у MySQL та KexiDB, виправлення, модуль міграції, підтримка формату файлів MS Access

en: Oracle database driver
uk: Драйвер баз даних Oracle

en: Graphics effects, helper dialogs
uk: Графічні ефекти, допоміжні діалогові вікна

en: ODBC database driver
uk: Драйвер баз даних ODBC

en: Former project maintainer & developer
uk: Попередній супроводжувач та розробник проекту

en: Former developer
uk: Колишній розробник

en: Original Form Designer, original user interface & much more
uk: Оригінальний дизайнер форм, оригінальний інтерфейс користувача і багато іншого

en: CQL++, SQL assistance
uk: CQL++, SQL підтримка

en: Original code cleanings
uk: Чистка оригінального коду

en: Bugfixes, original Table Widget
uk: Виправлення помилок, оригінальний віджет таблиці

en: Numerous bug reports and tests
uk: Численні звіти щодо вад та тестування

en: AppImage packages for Linux
uk: Пакунки AppImage для Linux

en: Numerous bug reports and tests, handbook improvements
uk: Численні звіти щодо вад та тестування, покращення у підручнику

en: Bug fixes, build system improvements, code cleanups
uk: Виправлення вад, удосконалення системи збирання, чищення коду

en: Code cleanups
uk: Чищення коду

en: Initial design improvements
uk: Початкові вдосконалення компонування

en: Icons and user interface research
uk: Допомога в розробці піктограм та інтерфейсу

en: Coffee sponsoring
uk: Спонсорування кави

en: Numerous bug reports, usability tests, technical support
uk: Безліч звітів про помилки, тести зручності використання, технічна підтримка

[ctx: 'createdb' command line option]
en: Create a new, blank project using specified database driver and database name and exit immediately. You will be asked for confirmation if overwriting is needed.
uk: Створити новий порожній проект, використовуючи визначений драйвер та назву бази даних і зразу вийти. Програма попросити вас підтвердити дію, якщо знадобиться перезапис.

[ctx: 'create-opendb' command line option]
en: Like --createdb, but also open newly created database.
uk: Подібне до --createdb, але також відкриває новостворену базу даних.

[ctx: 'dropdb' command line option]
en: Drop (remove) a project using specified database driver and database name. You will be asked for confirmation.
uk: Вилучити проект на основі вказаного драйвера бази даних та назви бази даних. Програма попросить вас підтвердити дію.

[ctx: 'dbdriver' command line option]
en: Name of a database driver to be used when connecting to a database project ("sqlite" by default). Ignored if a shortcut filename is provided. Complete KDb-specific globally unique identifier can be used, e.g. "org.kde.kdb.sqlite" to specify exact vendor of the driver.
uk: Назва драйвера бази даних, який буде використано для встановлення з’єднання із проектом бази даних (типово «sqlite»). Буде проігноровано, якщо вказано назву файла. Можна скористатися загальним повним унікальним специфічним для KDb ідентифікатором, наприклад «org.kde.kdb.sqlite» для точного визначення постачальника драйвера.

[ctx: 'type' command line option]
en: Specify the type of file provided as an argument. This option is only useful if the filename does not have a valid extension set and its type cannot be determined unambiguously by examining its contents. This option is ignored if no file is specified as an argument.
    Available file types are:
    - "project" for a project file (the default)
    - "shortcut" for a shortcut file pointing to a
      project.
    - "connection" for database connection data.
uk: Вказати тип файла, наданого у аргументі параметра. Цей параметр потрібний тільки тоді, коли назва файла не містить коректного суфікса і неможливо однозначно визначити тип файла за допомогою перегляду його вмісту. Цей параметр ігнорується, якщо не вказано жодного файла-аргументу.
    Доступні типи файлів:
    - «project» для файла проекту (типовий)
    - «shortcut» для файла скорочення, який посилається
      на проект.
    - «connection» для даних щодо з'єднання з базою даних.

[ctx: 'connection' command line option]
en: Specify a database connection shortcut .kexic file containing connection data. Can be used with --createdb or --create-opendb for convenience instead of using options such as --user, --host or --port.
    Note: Options like --user, --host have precedence over settings defined in the shortcut file.
uk: Вкажіть файл скорочення .kexic з'єднання з базою даних, який містить дані про з'єднання. Його можна для зручності використовувати з --createdb
    або --create-opendb, замість параметрів, зокрема --user, --host або --port.
    Примітка: параметри, такі як --user, --host. мають пріоритет над параметрами визначеними у файлі скорочення.

[ctx: 'readonly' command line option]
en: Specify that any database connections will be performed without write support. This option is ignored when "createdb" option is present, otherwise the database could not be created.
uk: Вказати, що всі з'єднання баз даних виконуватимуться без підтримки запису. Цей параметр ігноруватиметься, якщо вказано параметр «createdb», інакше базу даних створити не вдасться.

[ctx: 'user-mode' command line option]
en: Start project in User Mode, regardless of the project settings.
uk: Запускати проект у режимі користувача, незважаючи на параметри проекту.

[ctx: 'design-mode' command line option]
en: Start project in Design Mode, regardless of the project settings.
uk: Запускати проект у режимі компонування, незважаючи на параметри проекту.

[ctx: 'show-navigator' command line option]
en: Show the Project Navigator side pane even if Kexi runs in User Mode.
uk: Показати бічну панель навігатора проекту, навіть якщо Kexi працює в режимі користувача.

[ctx: 'hide-menu' command line option]
en: Hide the main menu (the tabbed toolbar) completely. A number of commands from the main menu is still visible. This option is useful in User Mode.
uk: Повністю приховати головне меню (панель з вкладками). Кількість пунктів у головному меню все одно буде показано. Цей варіант буде корисним у режимі користувача.

[ctx: 'open' command line option]
en: Open object of type 'object_type' and name 'object_name' from specified project on application start. 'object_type' is optional, if omitted - %1 type is assumed. Other object types can be %2, %3, %4, %5. There may by more or less types available depending on Kexi plugins installed.
    Use "" characters to specify names containing spaces.
    Examples: --open MyTable, --open %2:"My very big query"
uk: Відкрити об'єкт типу «object_type» з назвою «object_name» з вказаного проекту під час запуску програми. «object_type»: необов'язковий, якщо пропущено, програма припускає тип %1. Іншими можливими типами об’єктів є %2, %3, %4, %5. Кількість доступних типів залежить від встановлених додатків до Kexi.
    Щоб вказати назви з пробілами, скористайтеся лапками "".
    Приклади: --open МояТаблиця, --open %2:"Мій дуже великий запит"

[ctx: 'design' command line option]
en: Like --open, but the object will be opened in Design Mode, if one is available.
uk: Подібний до --open, але об'єкт буде відкрито у режимі компонування, якщо він доступний.

[ctx: 'edittext' command line option]
en: Like --open, but the object will be opened in Text Mode, if one is available.
uk: Подібний до --open, але об'єкт буде відкрито у текстовому режимі, якщо він доступний.

[ctx: 'execute' command line option]
en: Start execution of object of type 'object_type' and name 'object_name' on application start. 'object_type' is optional, if omitted - %1 type is assumed. Object type can be also %2. There may by more or less types available depending on Kexi plugins installed.
    Use "" characters to specify names containing spaces.
uk: Починати виконання об'єкта типу «object_type» з назвою «object_name» після запуску програми. «object_type»: необов'язковий, якщо пропущено — припускаємо тип %1.
    Іншим типом об'єктів може бути %2. Кількість доступних типів залежить від встановлених додатків до Kexi. Щоб вказати назви з пробілами, скористайтеся лапками "".

[ctx: 'new' command line option]
en: Start design of a new object of type 'object_type'.
uk: Розпочати компонування нового об’єкта типу «object_type».

[ctx: 'print' command line option]
en: Open the Print dialog window for an object of type 'object_type' and name 'object_name' in the specified project when the application starts for quick printing of the object's data. 'object_type' is optional; if omitted, %1 type is assumed. Object type can also be %2.
uk: Для швидкого друку даних об'єкта відкрити вікно друку для об'єкта з типом «object_type» і назвою «object_name» з вказаного проекту під час запуску програми. «object_type»: необов'язковий, якщо пропущено — програма припускає тип %1. Типом об'єкта також може бути %2.

[ctx: 'print-preview' command line option]
en: Open the Print Preview window for an object of type 'object_type' and name 'object_name' in the specified project when the application starts to see preview of the object's data printout. 'object_type' is optional; if omitted, %1 type is assumed. Object type can also be %2.
uk: Для швидкого друку даних об'єкта відкрити вікно друку для об'єкта з типом «object_type» і назвою «object_name» з вказаного проекту під час запуску програми. «object_type»: необов'язковий, якщо пропущено — програма припускає тип %1. Типом об'єкта також може бути %2.

[ctx: 'user' command line option]
en: Database server's user name when connecting to a project. Ignored if the project is opened using a shortcut file. Default user name is the same as the current login (<resource>%1</resource>).
uk: Ім’я користувача сервера бази даних для встановлення з’єднання із проектом. Буде проігноровано, якщо проект відкривається за допомогою файла скорочення. Типовим є ім’я користувача, що збігається із іменем поточного користувача облікового запису (<resource>%1</resource>).

[ctx: 'host' command line option]
en: Network server's (host) name to be used when connecting to a database project. Ignored if the project is opened using a shortcut file. Default host is the local computer.
uk: Назва сервера (вузла), яку буде використано для встановлення з'єднання з проектом бази даних. Ігнорується, якщо вказано назву файла скорочення. Типовим вузлом є локальний комп’ютер.

[ctx: 'port' command line option]
en: Network server's port number to be used when connecting to a database project. Ignored if the project is opened using a shortcut file. Defaults depend on the used server type (e.g. %1, %2).
uk: Порт сервера, який буде використано для встановлення з'єднання з проектом бази даних. Ігнорується, якщо проект відкривається за допомогою файла скорочення. Типове значення залежить від типу використаного сервера (наприклад %1, %2).

[ctx: 'local-socket' command line option]
en: Local computer's socket filename to be used when connecting to a database project. Ignored if the project is opened using a shortcut file. Defaults depend on the used server type (e.g. %1, %2).
uk: Назва файла локального сокета сервера, використаного для встановлення з'єднання з проектом бази даних. Ігнорується, якщо вказано назву файла скорочення. Типове значення залежить від використаного типу сервера (наприклад %1, %2).

[ctx: 'skip-conn-dialog' command line option]
en: Skip displaying connection dialog window and connect directly. Available when opening .kexic or .kexis shortcut files.
uk: Пропустити відкриття вікна з'єднання і з'єднати безпосередньо. Доступний, коли відкривають файли скорочень .kexic або .kexis.

[ctx: 'fullscreen' command line option]
en: Start Kexi in full screen mode to occupy the whole screen area by hiding window decorations such as title bars.
uk: Запустити Kexi у повноекранному режимі так, щоб вікно програми займало всю ширину екрана, обрамлення вікна, зокрема смужку заголовка, було приховано.

[ctx: 'list-plugins' command line option]
en: Displays list of plugins available for Kexi with their name, description, version and filenames.
uk: Показує список додатків, доступних для Kexi, із даними щодо назви, описом, версією та назвами файлів.

en: Could not find location to save connection data file.
uk: Не вдалося знайти теку для збереження файла даних з'єднання.

en: Could not create folder <filename>%1</filename> for connection data file.
uk: Не вдалося створити теку <filename>%1</filename> для файла даних з’єднання.

en: Could not remove connection file <filename>%1</filename>.
uk: Не вдалося вилучити файл з’єднання <filename>%1</filename>.

en: All Supported Files
uk: усі файли, що підтримуються

en: All Files
uk: усі файли

en: Unknown error
uk: Невідома помилка

en: Details:
uk: Подробиці:

[ctx: @info]
en: Object <resource>%1</resource> could not be opened in Design View.
uk: Не вдалось відкрити об'єкт <resource>%1</resource> у режимі перегляду дизайну.

en: Object could not be opened in Data View.
uk: Не вдалось відкрити об'єкт в режимі перегляду даних.

en: Do you want to open it in Text View?
uk: Відкрити в режимі перегляду тексту?

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: object
uk: об'єкт

en: Could not create object's window.
uk: Не вдалося створити вікно об’єкта.

en: The plugin or object definition may be corrupted.
uk: Напевно, пошкоджено додаток або визначення об'єкта.

en: Could not load object's definition.
uk: Не вдалось завантажити визначення об'єкта.

en: Object design may be corrupted.
uk: Напевно, пошкоджено дизайн об'єкта.

[ctx: @info]
en: You can delete <resource>%1</resource> object and create it again.
uk: Можна вилучити об'єкт <resource>%1</resource> і знов його створити.

en: Could not load object's data.
uk: Не вдалося завантажити дані об'єкта.

[ctx: @info]
en: Data identifier: <resource>%1</resource>.
uk: Ідентифікатор даних: <resource>%1</resource>.

[ctx: @info]
en: Create new object of type <resource>%1</resource>
uk: Створити новий об'єкт типу <resource>%1</resource>

[ctx: @info]
en: Creates new object of type <resource>%1</resource>
uk: Створює новий об'єкт типу <resource>%1</resource>

[ctx: @info]
en: Could not load Kexi plugin file <filename>%1</filename>.
uk: Не вдалося завантажити файл додатка до Kexi <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not open Kexi plugin <filename>%1</filename>.
uk: Не вдалося відкрити додаток до Kexi <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: <para>Could not find any Kexi plugins, e.g. for tables or forms. Kexi would not be functional so it will exit.</para><para><note>Please check if Kexi is properly installed.</note></para>
uk: <para>Не вдалося знайти жодного додатка Kexi, наприклад, додатків для таблиць або форм. Kexi не зможе працювати належним чином, тому програма завершує роботу.</para><para><note>Будь ласка, переконайтеся, що Kexi було встановлено як слід.</note></para>

[ctx: @info]
en: No plugin for ID <resource>%1</resource>
uk: Немає додатка для ідентифікатора <resource>%1</resource>

en: Could not set empty name for this object.
uk: Не вдалось надати порожню назву цьому об'єкту.

[ctx: @info]
en: Could not use this name. Object <resource>%1</resource> already exists.
uk: Неможливо використовувати цю назву. Об'єкт <resource>%1</resource> вже існує.

[ctx: @info]
en: Could not rename object <resource>%1</resource>.
uk: Не вдалось перейменувати об'єкт <resource>%1</resource>.

[ctx: @info]
en: Could not open project <resource>%1</resource>.
uk: Не вдалось відкрити проект <resource>%1</resource>.

[ctx: @info]
en: Could not open project. The project file <filename>%1</filename> does not exist.
uk: Не вдалося відкрити проект. Файла <filename>%1</filename> не існує.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Open File
uk: Не вдалося відкрити файл

[ctx: @info (don't add tags around %1, it's done already)]
en: Database project %1 does not appear to have been created using Kexi and cannot be opened. It is an SQLite file created using other tools.
uk: Проект бази даних %1, здається, не був створений за допомогою Kexi, його не можна буде просто відкрити. Це файл SQLite, створений за допомогою сторонньої програми.

[ctx: @info]
en: Could not create project <resource>%1</resource>.
uk: Не вдалось створити проект <resource>%1</resource>.

en: Project major version
uk: Головна версія проекту

en: Project minor version
uk: Другорядна версія проекту

en: Project caption
uk: Заголовок проекту

en: Project description
uk: Опис проекту

en: Could not load list of tables.
uk: Не вдалося завантажити список таблиць.

[ctx: @info]
en: Opening object <resource>%1</resource> failed.
    %2 %3
uk: Не вдалося відкрити об’єкт <resource>%1</resource>.
    %2 %3

en: This project is opened as read only.
uk: Цей проект відкрито тільки для читання.

en: Could not delete object's user data.
uk: Не вдалося вилучити дані об’єкта, визначені користувачем.

[ctx: warning]
en: Entire project's data and design will be deleted.
uk: Буде вилучено усі дані та компонування проекту.

[ctx: @info (don't add tags around %1, it's done already)]
en: <para>The project %1 already exists.</para><para>Do you want to replace it with a new, blank one?</para><para><warning>%2</warning></para>
uk: <para>Проект %1 вже існує.</para><para>Хочете замінити його новим, порожнім?</para><para><warning>%2</warning></para>

[ctx: @action:button]
en: Replace
uk: Замінити

[ctx: @info]
en: <para>Do you want to delete the project <resource>%1</resource>?</para><para><warning>%2</warning></para>
uk: <para>Хочете вилучити проект <resource>%1</resource>?</para><para><warning>%2</warning></para>

[ctx: @action:button]
en: Delete Project
uk: Вилучення проекту

en: Could not delete this project. Database connection for this project has been opened as read only.
uk: Не вдалося вилучити цей проект. З'єднання з базою даних для цього проекту було відкрито лише для читання.

en: Open As Read Only
uk: Відкрити тільки для читання

[ctx: @info]
en: <para>Could not open file <filename>%1</filename> for reading and writing.</para><para>Do you want to open the file as read only?</para>
uk: <para>Не вдалося відкрити файл <filename>%1</filename> для читання і запису даних.</para><para>Хочете відкрити файл лише для читання даних?</para>

[ctx: @info database connection]
en: <resource>%1</resource> (connection <resource>%2</resource>)
uk: <resource>%1</resource> (з’єднання <resource>%2</resource>)

en: File <filename>%1</filename> contains no connection information.
uk: Файл <filename>%1</filename> не містить даних щодо з’єднання.

en: File <filename>%1</filename> does not contain group <resource>%2</resource>.
uk: Файл <filename>%1</filename> не містить групи <resource>%2</resource>.

en: Invalid value <resource>%1</resource> type specified in group <resource>%2</resource> of file <filename>%3</filename>.
uk: Вказано некоректне значення <resource>%1</resource> у групі <resource>%2</resource> файла <filename>%3</filename>.

en: No valid "engine" field specified in group <resource>%1</resource> of file <filename>%2</filename>.
uk: Не вказано коректного вмісту поля «engine» у групі <resource>%1</resource> файла <filename>%2</filename>.

en: Could not create folder <filename>%1</filename> for storing recent projects information.
uk: Не вдалося створити теку <filename>%1</filename> для зберігання даних щодо нещодавніх проектів.

en: &Ascending
uk: За з&ростанням

en: Sort data in ascending order
uk: Сортувати дані у порядку зростання

en: Sorts data in ascending order (from A to Z and from 0 to 9). Data from selected column is used for sorting.
uk: Сортувати дані у зростаючому порядку (від А до Я і від 0 до 9). Для впорядкування використовуються дані з вибраного стовпчика.

en: &Descending
uk: &У спадному порядку

en: Sort data in descending order
uk: Сортувати дані у спадному порядку

en: Sorts data in descending (from Z to A and from 9 to 0). Data from selected column is used for sorting.
uk: Сортувати дані у спадному порядку (від Я до А та від 9 до 0). Для впорядкування використовуються дані з вибраного стовпчика.

[ctx: <file> argument description for the command line]
en: Kexi database project filename, Kexi shortcut filename, or name of a Kexi database project on a server to open.
uk: Назва файла проекту бази даних, назва файла скорочення або назва проекту бази даних Kexi на сервері.

en: Switch to data view
uk: Перемкнути у режим перегляду даних

en: Switches to data view.
uk: Перемикає у режим перегляду даних.

en: Switch to design view
uk: Перемкнути у режим перегляду дизайну

en: Switches to design view.
uk: Перемикає у режим перегляду дизайну.

en: Switch to text view
uk: Перемкнути у режим перегляду тексту

en: Switches to text view.
uk: Перемикає у режим перегляду тексту.

en: Menu for the current window
uk: Меню для поточного вікна

en: Shows menu for the current window.
uk: Показує меню для поточного вікна.

en: Save
uk: Зберегти

en: Save current design
uk: Зберегти поточний дизайн

en: Saves changes made to the current design.
uk: Зберігає зміни, зроблені в поточному дизайні.

en: Data
uk: Дані

en: Design
uk: Дизайн

en: Could not create new object.
uk: Не вдалося створити об'єкт.

en: Save Changes
uk: Зберегти зміни

en: Do Not Switch
uk: Не перемикатися

en: <para>There are unsaved changes in object <resource>%1</resource>.</para><para>Do you want to save these changes before switching to other view?</para>
uk: <para>У об’єкті <resource>%1</resource> є незбережені зміни.</para><para>Чи бажаєте ви зберегти ці зміни перед перемиканням на іншу панель перегляду?</para>

en: Confirm Saving Changes
uk: Підтвердження збереження змін

en: Design has been changed. You must save it before switching to other view.
uk: Дизайн було змінено. Потрібно її зберегти перед переходом до іншого перегляду.

en: Switching to other view failed (%1).
uk: Не вдалось перемкнути на інший перегляд (%1).

en: Saving object's definition failed.
uk: Не вдалось зберегти визначення об'єкта.

en: Saving object's data failed.
uk: Не вдалось зберегти дані об'єкта.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change <resource>%1</resource> property for multiple widgets
uk: Змінити властивість <resource>%1</resource> для декількох віджетів
    зміну властивості <resource>%1</resource> для декількох віджетів

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change <resource>%1</resource> property for widget <resource>%2</resource>
uk: Змінити властивість <resource>%1</resource> для віджета <resource>%2</resource>
    зміну властивості <resource>%1</resource> для віджета <resource>%2</resource>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move multiple widgets
uk: Пересунути декілька віджетів
    пересування декількох віджетів

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align Widgets to Grid
uk: Вирівняти віджети за ґраткою
    вирівнювання віджетів за ґраткою

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align Widgets to Left
uk: Вирівняти віджети ліворуч
    вирівнювання віджетів ліворуч

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align Widgets to Right
uk: Вирівняти віджети праворуч
    вирівнювання віджетів праворуч

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align Widgets to Top
uk: Вирівняти віджети догори
    вирівнювання віджетів догори

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align Widgets to Bottom
uk: Вирівняти віджети донизу
    вирівнювання віджетів донизу

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Grid
uk: Змінити розміри віджетів за ґраткою
    зміну розміру віджетів за ґраткою

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Fit Contents
uk: Змінити розміри віджетів за вмістом
    зміну розмірів віджетів за вмістом

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Narrowest
uk: Змінити розміри віджетів за найвужчим
    зміну розмірів віджетів за найвужчим

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Widest
uk: Змінити розміри віджетів за найширшим
    зміну розмірів віджетів за найширшим

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Shortest
uk: Змінити розміри віджетів за найкоротшим
    зміну розмірів віджетів за найкоротшим

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Widgets to Tallest
uk: Змінити розміри віджетів за найвищим
    зміну розмірів віджетів за найвищим

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert widget <resource>%1</resource>
uk: Вставити віджет <resource>%1</resource>
    вставлення віджета <resource>%1</resource>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert widget
uk: Вставити віджет
    вставлення віджета

[ctx: @info]
en: Could not insert widget of type <resource>%1</resource>. A problem with widget's creation encountered.
uk: Не вдалося вставити віджет типу <resource>%1</resource>. Проблема зі створенням віджета.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste
uk: Вставити
    вставлення

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete widget
uk: Вилучити віджет
    вилучення віджета

[ctx: (qtundo-format)]
en: Duplicate widget
uk: Дублювати віджет
    дублювання віджета

[ctx: (qtundo-format)]
en: Cut
uk: Вирізати
    вирізання

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add Page
uk: Додати сторінку
    додавання сторінки

en: Page %1
uk: Сторінка %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Page
uk: Вилучити сторінку
    вилучення сторінки

[ctx: @title:window]
en: Edit Form Connections
uk: Змінити набір з'єднань

en: &New Connection
uk: &Створити з'єднання

en: &Delete Connection
uk: Ви&лучити з'єднання

en: OK?
uk: Гаразд?

en: Connection correctness
uk: Правильність з'єднання

en: Sender
uk: Відправник

en: Signal
uk: Сигнал

en: Receiver
uk: Отримувач

en: Slot
uk: Гніздо

en: The connection is OK.
uk: Вдале з’єднання.

en: The connection is invalid.
uk: Невдале з’єднання.

en: You have not selected item: <resource>%1</resource>.
uk: Ви не вибрали елемент: <resource>%1</resource>.

en: The signal/slot arguments are not compatible.
uk: Аргументи сигналу/слоту не сумісні.

en: Do you want to delete this connection?
uk: Хочете вилучити це з'єднання?

[ctx: @action:button]
en: &Delete Connection
uk: &Вилучити з'єднання

[ctx: @title:window]
en: Edit Listview Contents
uk: Змінити вміст списку

en: Columns
uk: Колонки

en: &Add Item
uk: &Додати елемент

en: New &Subitem
uk: Створити &піделемент

en: &Delete Item
uk: Ви&лучити запис

en: Move Item &Up
uk: Пересунути елемент в&гору

en: Move Item &Down
uk: Пересунути елемент в&низ

en: Contents
uk: Вміст

en: Caption
uk: Заголовок

en: Width
uk: Ширина

en: Clickable
uk: Можна клацати

en: Resizable
uk: Зі зміною розміру

en: Full Width
uk: Максимальна ширина

en: New Column
uk: Створити стовпчик

en: New Item
uk: Створити запис

en: Sub Item
uk: Піделемент

en: Form
uk: Форма

[ctx: @info]
en: Renaming widget <resource>%1</resource> to <resource>%2</resource> failed.
uk: Спроба перейменування віджета <resource>%1</resource> на <resource>%2</resource> завершилася невдало.

[ctx: @info]
en: Could not rename widget <resource>%1</resource> to <resource>%2</resource> because <resource>%3</resource> is not a valid name (identifier) for a widget.
uk: Не вдалося перейменувати віджет <resource>%1</resource> на <resource>%2</resource>, оскільки <resource>%3</resource> не є коректною назвою (ідентифікатором) для віджета.

[ctx: @info]
en: Could not rename widget <resource>%1</resource> to <resource>%2</resource> because a widget with the name <resource>%3</resource> already exists.
uk: Не вдалося перейменувати віджет <resource>%1</resource> на <resource>%2</resource>, оскільки вже існує віджет з назвою <resource>%3</resource>.

en: Multiple Widgets (%1)
uk: Декілька віджетів (%1)

en: %1 : Form
uk: %1: Форма

en: No Buddy
uk: Немає пари

[ctx: Translators: please keep this string short (less than 20 chars)]
en: Hor. Alignment
uk: Гор. вирівнювання

en: Horizontal Alignment
uk: Горизонтальне вирівнювання

[ctx: Translators: please keep this string short (less than 20 chars)]
en: Ver. Alignment
uk: Верт. вирівнювання

en: Vertical Alignment
uk: Вертикальне вирівнювання

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Name
uk: Назва

en: Window title
uk: Заголовок вікна

en: Text
uk: Текст

en: Background Pixmap
uk: Зображення тла

[ctx: Property: enabled widget]
en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Geometry
uk: Позиція і розміри

en: Size Policy
uk: Правила розміру

en: Minimum Size
uk: Мінімальний розмір

en: Maximum Size
uk: Максимальний розмір

en: Font
uk: Шрифт

en: Cursor
uk: Курсор

en: Foreground Color
uk: Колір тексту

en: Background Color
uk: Колір тла

en: Fill Background
uk: Заповнити тло

en: Focus Policy
uk: Правила фокусування

en: Margin
uk: Поле

en: Read Only
uk: Лише для читання

en: Style Sheet
uk: Таблиця стилів

[ctx: Widget's Tooltip]
en: Tooltip
uk: Підказка

[ctx: Widget's Whats This]
en: What's This
uk: Що це?

en: Icon Size
uk: Розмір піктограм

en: Frame
uk: Рамка

en: Frame Width
uk: Ширина блоку

en: Mid Frame Width
uk: Середня ширина блоку

en: Frame Shape
uk: Форма блоку

en: Frame Shadow
uk: Тінь блоку

en: Vertical Scrollbar
uk: Вертикальна панель гортання

en: Horizontal Scrollbar
uk: Горизонтальна панель гортання

en: No Background
uk: Без тла

en: Palette Foreground
uk: Передній план палітри

[ctx: Auto (HINT: for AutoText)]
en: Auto
uk: Авто

[ctx: Auto (HINT: for Align)]
en: Auto
uk: Авто

[ctx: Baseline (HINT: for Align)]
en: Baseline
uk: Базова лінія

[ctx: Left (HINT: for Align)]
en: Left
uk: Ліворуч

[ctx: Right (HINT: for Align)]
en: Right
uk: Праворуч

[ctx: Center (HINT: for Align)]
en: Center
uk: По центру

[ctx: Justify (HINT: for Align)]
en: Justify
uk: По обох краях

[ctx: Top (HINT: for Align)]
en: Top
uk: Вгорі

[ctx: Bottom (HINT: for Align)]
en: Bottom
uk: Внизу

[ctx: No Frame (HINT: for Frame Shape)]
en: No Frame
uk: Без блоку

[ctx: Box (HINT: for Frame Shape)]
en: Box
uk: Блок

[ctx: Panel (HINT: for Frame Shape)]
en: Panel
uk: Панель

[ctx: Windows Panel (HINT: for Frame Shape)]
en: Windows Panel
uk: Віконна панель

[ctx: Horiz. Line (HINT: for Frame Shape)]
en: Horiz. Line
uk: Гориз. лінія

[ctx: Vertical Line (HINT: for Frame Shape)]
en: Vertical Line
uk: Верт. лінія

[ctx: Styled (HINT: for Frame Shape)]
en: Styled
uk: Зі стилем

[ctx: Popup (HINT: for Frame Shape)]
en: Popup
uk: Вигульк

[ctx: Menu Bar (HINT: for Frame Shape)]
en: Menu Bar
uk: Смужка меню

[ctx: Toolbar (HINT: for Frame Shape)]
en: Toolbar
uk: Панель інструментів

[ctx: Text Box (HINT: for Frame Shape)]
en: Text Box
uk: Текстовий блок

[ctx: Tab Widget (HINT: for Frame Shape)]
en: Tab Widget
uk: Віджет вкладки

[ctx: Group Box (HINT: for Frame Shape)]
en: Group Box
uk: Рамка групи

[ctx: Plain (HINT: for Frame Shadow)]
en: Plain
uk: Проста

[ctx: Raised (HINT: for Frame Shadow)]
en: Raised
uk: Підвищена

[ctx: Sunken (HINT: for Frame Shadow)]
en: Sunken
uk: Опущена

[ctx: for Frame Shadow]
en: Internal
uk: Внутрішнє

[ctx: No Focus (HINT: for Focus)]
en: No Focus
uk: Без фокусу

[ctx: Tab (HINT: for Focus)]
en: Tab
uk: Табуляція

[ctx: Click (HINT: for Focus)]
en: Click
uk: Клацання

[ctx: Tab/Click (HINT: for Focus)]
en: Tab/Click
uk: Табуляція/Клацання

[ctx: Tab/Click/MouseWheel (HINT: for Focus)]
en: Tab/Click/Mouse Wheel
uk: Табуляція/Клацання/Коліщатко мишки

en: Auto
uk: Авто

en: Always Off
uk: Завжди вимк.

en: Always On
uk: Завжди увімкнено

en: Horizontal
uk: Горизонтально

en: Vertical
uk: Вертикально

en: Left to Right
uk: Зліва праворуч

en: Right to Left
uk: Справа ліворуч

en: Qt Designer UI Files
uk: файли форм Qt Designer

en: No action
uk: Нічого не робити

en: Application actions
uk: Дії програми

[ctx: Current form's actions]
en: Current
uk: Поточна

en: Open in Data View
uk: Відкрити у перегляді даних

en: Execute
uk: Виконати

[ctx: Note: use multiple rows if needed]
en: Export to File
    As Data Table
uk: Експорт до файла,
    як таблиця даних

[ctx: Note: use multiple rows if needed]
en: Copy to Clipboard
    As Data Table
uk: Копіювати до
    буфера, як
    таблицю даних

en: Create New Object (%1)
uk: Створити об'єкт (%1)

en: Open in Design View
uk: Відкрити в режимі перегляду дизайну

en: Open in Text View
uk: Відкрити в режимі перегляду тексту

en: Close View
uk: Закрити перегляд

en: &Select action to be executed after clicking <resource>%1</resource> button:
uk: &Дія для виконання після натискання кнопки <resource>%1</resource>:

en: &Select macro to be executed after clicking <resource>%1</resource> button:
uk: &Макрос для запуску після натискання кнопки <resource>%1</resource>:

en: &Select script to be executed after clicking <resource>%1</resource> button:
uk: &Скрипт для виконання після натискання кнопки <resource>%1</resource>:

en: &Select object to be opened after clicking <resource>%1</resource> button:
uk: &Макрос для відкриття після натискання кнопки <resource>%1</resource>:

[ctx: @title:window]
en: Assigning Action to Button
uk: Призначення дії до кнопки

en: Action category:
uk: Категорія дії:

en: Action to execute:
uk: Виконати дію:

[ctx: Assign action]
en: &Assign
uk: П&ризначити

en: Assign action
uk: Призначити дію

[ctx: @title:window]
en: Edit Rich Text
uk: Зміна форматованого тексту

en: Bold
uk: Жирний

en: Italic
uk: Курсив

en: Underline
uk: Підкреслити

en: Superscript
uk: Верхній індекс

en: Subscript
uk: Нижній індекс

en: Left Align
uk: Вирівняти ліворуч

en: Centered
uk: По центру

en: Right Align
uk: Вирівняти праворуч

en: Justified
uk: По ширині

[ctx: @title:window]
en: Edit Tab Order
uk: Зміна порядку табуляції

en: Move Up
uk: Пересунути вгору

en: Move widget up
uk: Пересунути віджет вгору

en: Move Down
uk: Пересунути вниз

en: Move widget down
uk: Пересунути віджет вниз

en: Handle tab order automatically
uk: Опрацьовувати порядок табуляції автоматично

[ctx: @title:window]
en: Edit Contents of %1
uk: Редагувати вміст %1

en: Could not find any form widget plugins.
uk: Не вдалося знайти жодного додатка віджетів форм.

[ctx: @info]
en: Could not load Kexi Form Widgets plugin file <filename>%1</filename>.
uk: Не вдалося завантажити файл додатка віджетів форм Kexi <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not open Kexi Form Widgets plugin <filename>%1</filename>.
uk: Не вдалося відкрити додаток віджетів форм Kexi <filename>%1</filename>.

[ctx: Insert Horizontal Widget]
en: Insert Horizontal
uk: Вставити горизонтальний

[ctx: Insert Vertical Widget]
en: Insert Vertical
uk: Вставити вертикальний

en: Insert Widget: %1
uk: Вставити віджет: %1

en: Cancel
uk: Скасувати

[ctx: Tab widget's page]
en: Tab Page
uk: Сторінка вкладки

[ctx: Widget's type]
en: Type
uk: Тип

en: Widget name
uk: Назва віджета

[ctx: Button text: Next page in assistant (wizard)]
en: Next
uk: Далі

en: Open
uk: Відкрити

[ctx: @info]
en: <para>The file <filename>%1</filename> already exists.</para><para>Do you want to overwrite it?</para>
uk: <para>Файл <filename>%1</filename> вже існує.</para><para>Перезаписати його?</para>

[ctx: @info]
en: The file or directory <filename>%1</filename> does not exist.
uk: Файла або каталогу <filename>%1</filename> не існує.

[ctx: @info]
en: Invalid hyperlink <link>%1</link>.
uk: Некоректне гіперпосилання <link>%1</link>.

[ctx: @info]
en: Executable <link>%1</link> not allowed.
uk: Не можна використовувати виконуваний файл <link>%1</link>.

[ctx: @info]
en: Remote hyperlink <link>%1</link> not allowed.
uk: Не можна використовувати віддалене гіперпосилання <link>%1</link>.

[ctx: @info]
en: Do you want to run this file?<warning>Running executables can be dangerous.</warning>
uk: Хочете запустити цей файл?<warning>Виконання сторонніх виконуваних файлів може бути небезпечним.</warning>

[ctx: @action:button Run script file]
en: Run
uk: Запустити

en: modified
uk: змінено

[ctx: @title:window]
en: Report a Bug or Wish
uk: Повідомити про ваду або побажання

en: Operating system & platform:
uk: Операційна система і платформа:

[ctx: Other operating system]
en: Other
uk: Інша

[ctx: Other platform]
en: Other
uk: Інша

en: (All fields)
uk: (Всі поля)

en: (Current field)
uk: (Поточне поле)

[ctx: @title:window]
en: Replace
uk: Заміна

[ctx: @title:window]
en: Replace in <resource>%1</resource>
uk: Заміна у <resource>%1</resource>

[ctx: @title:window]
en: Find
uk: Пошук

[ctx: @title:window]
en: Find in <resource>%1</resource>
uk: Пошук у <resource>%1</resource>

en: The search item was not found
uk: Шуканий елемент не знайдено

[ctx: Look in field:]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Look in:
uk: &Шукати у:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_2)
en: &Search:
uk: &Пошук:

[ctx: Match: Whole words only]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_wholeWords)
en: &Whole words only
uk: Тільки &цілі слова

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Fi&nd:
uk: З&найти:

[ctx: Replace all occurrences with]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_replaceLbl)
en: Re&place with:
uk: За&мінити на:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_promptOnReplace)
en: Prompt on replace
uk: Запитувати при заміні

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_3)
en: &Match:
uk: &Збігання:

[ctx: Match: Case sensitive]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_caseSensitive)
en: C&ase sensitive
uk: З урахуванням &регістру

[ctx: Match: Any Part of Field]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_match)
en: Any Part of Field
uk: Будь-яка частина поля

[ctx: Match: Whole Field]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_match)
en: Whole Field
uk: Все поле

[ctx: Match: Start of Field]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_match)
en: Start of Field
uk: Початок поля

[ctx: Search Up]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_search)
en: Up
uk: Вгору

[ctx: Search Down]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_search)
en: Down
uk: Вниз

[ctx: Look In All Rows]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_search)
en: All Rows
uk: Всі рядки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnReplace)
en: &Replace
uk: З&амінити

[ctx: Replace All Occurrences]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnReplaceAll)
en: Replace All
uk: Замінити всі

en: &Close Tab
uk: &Закрити вкладку

en: Close the current tab
uk: Закрити поточну вкладку

en: Closes the current tab.
uk: Закриває поточну вкладку.

en: Cl&ose All Tabs
uk: З&акрити усі вкладки

en: Close all tabs
uk: Закрити усі вкладки

en: Closes all tabs.
uk: Закриває усі вкладки.

[ctx: Action name with three dots...]
en: %1...
uk: %1…

en: Create a new project
uk: Створити проект

en: Creates a new project. Currently opened project is not affected.
uk: Створює новий проект. На вже відкритий проект це не впливає.

en: Open an existing project
uk: Відкрити вже створений проект

en: Opens an existing project. Currently opened project is not affected.
uk: Відкриває вже створений проект. Це не впливає на вже відкритий проект.

en: Welcome
uk: Вітання

en: Show Welcome page
uk: Показати сторінку вітання

en: Shows Welcome page with list of recently opened projects and other information.
uk: Показує сторінку вітання зі списком нещодавно відкритих проектів та іншими даними.

en: Save object changes
uk: Зберегти зміни об'єкта

en: Saves object changes from currently selected window.
uk: Зберігає зміни об'єкта з вибраного вікна.

en: Save &As...
uk: Зберегти &як…

en: Save object as
uk: Зберегти об'єкт як

en: Saves object from currently selected window under a new name (within the same project).
uk: Зберігає об'єкт з поточного вибраного вікна під новою назвою (у межах того самого проекту).

en: &Import, Export or Send...
uk: &Імпортувати, експортувати або надіслати…

en: Import, export or send project
uk: Імпортувати, експортувати і надіслати проект

en: Imports, exports or sends project.
uk: Імпортує, експортує або надсилає проект.

[ctx: Close Project]
en: &Close
uk: &Закрити

en: Close the current project
uk: Закрити поточний проект

en: Closes the current project.
uk: Закриває поточний проект.

en: Quits Kexi application.
uk: Завершує роботу Kexi.

en: &Import Database...
uk: &Імпортувати базу даних…

en: Import entire database as a Kexi project
uk: Імпортувати цілу базу даних як проект Kexi

en: Imports entire database as a Kexi project.
uk: Імпортує цілу базу даних як проект Kexi.

en: Import Tables...
uk: Імпортувати таблиці…

en: Import data from an external source into this project
uk: Імпортувати дані із зовнішнього джерела до цього проекту

en: Imports data from an external source into this project.
uk: Імпортувати дані із зовнішнього джерела до цього проекту.

en: &Compact Database...
uk: &Ущільнити базу даних…

en: Compact the current database project
uk: Ущільнити поточний проект бази даних

en: Compacts the current database project, so it will take less space and work faster.
uk: Ущільнює поточний проект бази даних, щоб він займав менше місця і працював швидше.

[ctx: Import->Table Data From File...]
en: Import Data From &File...
uk: Імпортувати дані з &файла…

en: Import table data from a file
uk: Імпортувати таблицю даних з файла

en: Imports table data from a file.
uk: Імпортує таблицю даних з файла.

[ctx: Export->Table or Query Data to File...]
en: Export Data to &File...
uk: Експортувати дані у &файл…

en: Export data from the active table or query to a file
uk: Експортувати до файла дані з активної таблиці або запиту

en: Exports data from the active table or query to a file.
uk: Експортує до файл дані з активної таблиці або запиту.

[ctx: Paste Special->As Data &Table...]
en: Paste Special...
uk: Спеціальне вставлення…

en: Paste clipboard data as a table
uk: Вставити дані з кишені як таблицю

en: Pastes clipboard data as a table.
uk: Вставити дані з буфера обміну даними як таблицю

[ctx: Copy Special->Table or Query Data...]
en: Copy Special...
uk: Спеціальне копіювання…

en: Copy selected table or query data to clipboard
uk: Копіювати у кишеню вибрану таблицю або дані з запиту

en: Copies selected table or query data to clipboard.
uk: Копіює у кишеню вибрану таблицю або дані з запиту.

en: Reverts the most recent editing action.
uk: Повертає останню дію редагування.

en: Reverts the most recent undo action.
uk: Скасовує останню дію повернення.

en: Find text
uk: Знайти текст

en: Looks up the first occurrence of a piece of text.
uk: Шукати перший екземпляр цього фрагмента тексту.

en: &Delete
uk: &Вилучити

en: Delete selected object
uk: Вилучити вибраний об'єкт

en: Deletes currently selected object.
uk: Вилучає вибраний об'єкт.

en: Delete Record
uk: Вилучити запис

en: Delete the current record
uk: Вилучити поточний запис

en: Deletes the current record.
uk: Вилучає поточний запис.

en: Clear Table Contents...
uk: Вилучити вміст таблиці…

en: Clear table contents
uk: Очистити вміст таблиці

en: Clears table contents.
uk: Очищає вміст таблиці.

en: Edit Item
uk: Редагувати елемент

en: Edit currently selected item
uk: Редагувати вибраний елемент

en: Edits currently selected item.
uk: Редагує вибраний елемент.

en: &Insert Empty Row
uk: &Вставити порожній рядок

en: Insert one empty row above
uk: Вставити порожній рядок над поточним

en: Inserts one empty row above currently selected table row.
uk: Вставляє один порожній рядок над вибраним рядком таблиці.

en: Show Project Navigator
uk: Показати навігатор проектом

en: Show the Project Navigator pane
uk: Показати панель навігації проектом

en: Shows the Project Navigator pane.
uk: Показує панель навігації проектом.

en: Activate Project Navigator
uk: Активувати навігатор проектом

en: Activate the Project Navigator pane
uk: Активувати панель навігації проектом

en: Activates the Project Navigator pane. If it is hidden, shows it first.
uk: Активує панель навігатора проектом. Якщо панель приховано, спочатку робить її видимою.

en: Activate main area
uk: Активувати основну панель

en: Activate the main area
uk: Активувати основну панель

en: Activates the main area.
uk: Активує основну панель.

en: Show Property Editor
uk: Показати редактор властивостей

en: Show the Property Editor pane
uk: Показати панель редагування властивостей

en: Shows the Property Editor pane.
uk: Показує панель редагування властивостей.

en: Activate Property Editor
uk: Активувати редактор властивостей

en: Activate the Property Editor pane
uk: Активувати панель редактора властивостей

en: Activates the Property Editor pane. If it is hidden, shows it first.
uk: Активує панель редактора властивостей. Якщо панель приховано, спочатку робить її видимою.

en: Switch to Global Search
uk: Перемкнути на загальний пошук

en: Switch to Global Search box
uk: Перемкнутися на панель загального пошуку

en: Switches to Global Search box.
uk: Перемкнутися на панель загального пошуку.

en: &Save Record
uk: &Зберегти запис

en: Save changes made to the current record
uk: Зберегти зміни в поточному записі

en: Saves changes made to the current record.
uk: Зберігає зміни, зроблені в поточному записі.

en: &Cancel Record Changes
uk: &Скасувати зміни у запису

en: Cancel changes made to the current record
uk: Скасувати зміни в поточному записі

en: Cancels changes made to the current record.
uk: Скасовує зміни, зроблені в поточному записі.

en: &Execute
uk: &Виконати

en: &Font...
uk: &Шрифт…

en: Change font for selected object
uk: Змінити шрифт для вибраного об'єкта

en: Changes font for selected object.
uk: Змінює шрифт для вибраного об'єкта.

en: &Next Window
uk: &Наступне вікно

en: Next window
uk: Наступне вікно

en: Switches to the next window.
uk: Перемикає до наступного вікна.

en: &Previous Window
uk: &Попереднє вікно

en: Previous window
uk: Попереднє вікно

en: Switches to the previous window.
uk: Перемикає до попереднього вікна.

en: This shows useful tips on the use of this application.
uk: Показує корисні поради як використовувати цю програму.

[ctx: Help Menu]
en: Help
uk: Довідка

en: Show Help menu
uk: Показати меню «Довідка»

en: Shows Help menu.
uk: Показує меню «Довідка».

en: <br/>(reason: <i>%1</i>)
uk: <br/>(причина: <i>%1</i>)

[ctx: @info (don't add tags around %1, it's done already)]
en: Database project %1 does not appear to have been created using Kexi.<nl/>Do you want to import it as a new Kexi project?
uk: Проект бази даних %1, здається, не був створений за допомогою Kexi.<nl/>Хочете імпортувати його як новий проект Kexi?

[ctx: @action:button Import Database]
en: &Import...
uk: &Імпортувати…

[ctx: @window:title]
en: Select New Project's Location
uk: Виберіть адресу нового проекту

en: cannot create object - unknown object type "%1"
uk: неможливо створити об'єкт, бо невідомий тип об'єкта — «%1»

en: unknown object type "%1"
uk: невідомий тип об'єкта — «%1»

en: cannot create object of type "%1"
uk: неможливо створити об'єкт типу «%1»

[ctx: "executing object" action]
en: executing
uk: виконання

en: opening
uk: відкривання

en: table not found
uk: таблицю не знайдено

en: query not found
uk: запит не знайдено

en: macro not found
uk: макрос не знайдено

en: script not found
uk: скрипт не знайдено

en: object not found
uk: об'єкт не знайдено

en: cannot execute object
uk: не вдається виконати об'єкт

en: cannot open object
uk: не вдається відкрити об'єкт

en: You have requested selected objects to be automatically opened or processed on startup. Several objects cannot be opened or processed.
uk: За вашою вимогою вибрані об'єкти повинні автоматично відкриватись або опрацьовуватись під час запуску. Деякі об'єкти не вдається відкрити або опрацювати.

en: Property Editor
uk: Редактор властивостей

en: Properties
uk: Властивості

[ctx: <project-name> (read only)]
en: %1 (read only)
uk: %1 (лише читання)

en: From File...
uk: З файла…

en: From Server...
uk: З сервера…

[ctx: @info]
en: Selected view is not supported for <resource>%1</resource> object.
uk: Вибраний режим перегляду не підтримується для об'єкта <resource>%1</resource>.

[ctx: @info]
en: Selected view (%1) is not supported by this object type (%2).
uk: Вибраний режим перегляду (%1) не підтримується цим типом об'єкта (%2).

[ctx: Could not save object under the original name.]
en: Could not save under the original name.
uk: Не вдалося зберегти під початковою назвою.

[ctx: @action:button Save object]
en: Save
uk: Зберегти

[ctx: @title:window]
en: Save Object As
uk: Зберегти об'єкт як

[ctx: @info Saving object failed]
en: Saving <resource>%1</resource> object failed.
uk: Не вдалось зберегти об'єкт <resource>%1</resource>.

en: Save changes
uk: Зберегти зміни

[ctx: @info]
en: Saves all recent changes made in <resource>%1</resource> object.
uk: Зберігає усіх нещодавні зміни, які було внесено до об’єкта <resource>%1</resource>.

[ctx: @info]
en: Discards all recent changes made in <resource>%1</resource> object.
uk: Скасувати усі останні зміни, які було внесено до об’єкта <resource>%1</resource>.

en: Do you want to save changes?
uk: Хочете зберегти зміни?

[ctx: opening is not allowed in "data view/design view/text view" mode]
en: opening is not allowed in "%1" mode
uk: заборонено відкривати в режимі «%1»

[ctx: @info]
en: Tab for <resource>%1</resource> (%2).
uk: Вкладка <resource>%1</resource> (%2).

[ctx: @info]
en: Tab for <resource>%1</resource>.
uk: Вкладка <resource>%1</resource>.

[ctx: @info Delete <objecttype> <objectname>?]
en: <para>Do you want to permanently delete the following object?<nl/><nl/>%1 <resource>%2</resource></para><para><note>If you click <interface>Delete</interface>, you will not be able to undo the deletion.</note></para>
uk: <para>Хочете назавжди вилучити вказаний нижче об’єкт?<nl/><nl/>%1 <resource>%2</resource></para><para><note>Якщо ви натиснете кнопку <interface>Вилучити</interface>, скасувати вилучення буде неможливо.</note></para>

[ctx: @title:window Delete Object %1.]
en: Delete <resource>%1</resource>?
uk: Перейменувати <resource>%1</resource>?

en: Could not delete object.
uk: Не вдалося вилучити об'єкт.

[ctx: @info]
en: <para>Before renaming object <resource>%1</resource> it should be closed.</para><para>Do you want to close it?</para>
uk: <para>До перейменування об’єкта <resource>%1</resource> його слід закрити.</para><para>Хочете закрити об’єкт?</para>

en: Close Window and Rename
uk: Закрити вікно і перейменувати

[ctx: @info]
en: Renaming object <resource>%1</resource> failed.
uk: Не вдалося перейменувати об'єкт <resource>%1</resource>.

[ctx: @info]
en: Setting caption for object <resource>%1</resource> failed.
uk: Не вдалося встановити підпис до об’єкта <resource>%1</resource>.

en: Compacting database file <filename>%1</filename> is not supported.
uk: Підтримки ущільнення файла бази даних <filename>%1</filename> не передбачено.

[ctx: @action:button Compact database]
en: Compact
uk: Ущільнити

en: The current project has to be closed before compacting the database. It will be open again after compacting.
    
    Do you want to continue?
uk: Перед ущільненням бази даних поточний проект потрібно закрити. Його буде знов відкрито після ущільнення.
    
    Продовжити?

[ctx: @info]
en: Design of query <resource>%1</resource> that you want to export data from is changed and has not yet been saved. Do you want to use data from the changed query for exporting or from its original (saved) version?
uk: Компонування запиту <resource>%1</resource>, з якого ви хочете експортувати дані, змінено і ще не збережено. Хочете скористатися для експортування даними зі зміненого запиту чи даними із початкового (збереженого) запиту?

[ctx: @action:button Export query data]
en: Use the Changed Query
uk: Використовувати змінений запит

[ctx: @action:button Export query data]
en: Use the Original Query
uk: Використовувати початковий запит

en: Task-oriented toolbar. Groups commands using tabs.
uk: Орієнтована на завдання панель інструментів. Команди групуються за допомогою вкладок.

[ctx: Report a bug or wish for Kexi application]
en: Report a &Bug or Wish...
uk: Повідомити про &ваду або побажання…

en: Files a bug or wish for Kexi application.
uk: Показує вікно засобу звітування щодо вад у програмі Kexi.

en: Activates a "What's This?" tool.
uk: Вмикає інструмент «Що це?»

en: Help
uk: Довідка

en: Shows Kexi Handbook.
uk: Показує підручник Kexi.

en: Shows information about Kexi application.
uk: Показує інформацію про програму Kexi.

en: Shows information about KDE.
uk: Показує інформацію про стільничне середовище KDE.

en: Create
uk: Створення

en: External Data
uk: Зовнішні дані

en: Tools
uk: Інструменти

en: Form Design
uk: Компонування форм

en: Report Design
uk: Компонування звіту

[ctx: @info]
en: Could not start <application>%1</application> application.
uk: Не вдалося запустити програму <application>%1</application>.

[ctx: @info]
en: Command <command>%1</command> failed.
uk: Спроба виконання команди <command>%1</command> зазнала невдачі.

en: Visit KEXI Facebook page at %1
uk: Відвідайте сторінку KEXI на Facebook — %1

en: Visit KEXI Twitter page at %1
uk: Відвідайте сторінку KEXI на Twitter — %1

en: Visit Calligra home page at %1
uk: Відвідати домашню сторінку Calligra: %1

[ctx: @info]
en: <para>Could not open icon resource file <filename>%1</filename>.</para><para><application>Kexi</application> will not start. Please check if <application>Kexi</application> is properly installed.</para>
uk: <para>Не вдалося відкрити файл ресурсу піктограм <filename>%1</filename>.</para><para><application>Kexi</application> не буде запущено. Будь ласка, перевірте, чи належним чином встановлено <application>Kexi</application>.</para>

[ctx: @info Tried to find files in <dir list>]
en: Tried to find in %1.
uk: Спроба знайти файли у %1.

[ctx: @info]
en: Could not open icon resource file <filename>%1</filename>. Please check if <application>%2</application> is properly installed.
uk: Не вдалося відкрити файл ресурсу піктограм <filename>%1</filename>. Будь ласка, перевірте, чи належним чином встановлено <application>%2</application>.

en: Search
uk: Пошук

en: Try Again
uk: Спробувати ще раз

[ctx: @title:window]
en: New Project
uk: Новий проект

[ctx: @info]
en: Kexi will create a new database project. Select blank database.
uk: Kexi створить новий проект бази даних. Виберіть порожню базу даних.

en: Blank Projects
uk: Порожні проекти

en: Blank database
uk: Порожня база даних

en: Database project without any objects
uk: Проект бази даних без будь-яких об’єктів

en: Contacts
uk: Контакти

en: Movie catalog
uk: Відеокаталог

en: Templates
uk: Шаблони

[ctx: @title:window]
en: Storage Method
uk: Спосіб зберігання

[ctx: @info]
en: Select a storage method which will be used to store the new project.
uk: Виберіть метод збереження, який буде використано для цього проекту.

en: New database
uk: Нова база даних

[ctx: @title:window]
en: Project Caption & Filename
uk: Назва проекту і файла

[ctx: @info]
en: Enter caption for the new project. Filename will be created automatically based on the caption. You can change the filename too.
uk: Вкажіть назву нового проекту. Назву файла буде визначено автоматично на основі назви проекту. Ви можете змінити автоматично визначену назву файла.

en: Enter project caption.
uk: Вкажіть назву проекту.

[ctx: @info]
en: <para><filename>%1</filename> is a relative path.</para><para><note>Enter absolute path of a file to be created.</note></para>
uk: <para><filename>%1</filename> є відносним шляхом.</para><para><note>Вкажіть абсолютний шлях до файла, який слід створити.</note></para>

en: Enter a valid project filename. The file should be located on this computer.
uk: Вкажіть коректну назву файла проекту. Файл має зберігатися на цьому комп’ютері.

[ctx: @info]
en: <para><filename>%1</filename> is a directory name.</para><para><note>Enter name of a file to be created.</note></para>
uk: <para><filename>%1</filename> є назвою каталогу.</para><para><note>Вкажіть назву файла, який слід створити.</note></para>

[ctx: @info]
en: <para>Could not create database file <filename>%1</filename>.</para><para><note>There is no permission to create this file. Pick another directory or change permissions so the file can be created.</note></para>
uk: <para>Не вдалося створити файл бази даних <filename>%1</filename> для читання даних.</para><para><note>У вас немає прав доступу до створення такого файла. Виберіть інший каталог або змініть права доступу до вказаного вами каталогу, щоб програма змогла створити потрібний файл.</note></para>

[ctx: @title:window]
en: Creating Project
uk: Створення проекту

[ctx: @info]
en: Please wait while the project is created.
uk: Будь ласка, зачекайте на завершення створення проекту.

[ctx: @title:window]
en: Database Connection
uk: З’єднання з базою даних

[ctx: @info]
en: <para>Select database server's connection you wish to use to create a new Kexi project.</para><para>Here you may also add, edit or delete connections from the list.</para>
uk: <para>Виберіть з'єднання з сервером бази даних, яке ви хочете використовувати для створення нового проекту Kexi.</para><para>Тут можна також додавати, редагувати або вилучати з'єднання зі списку.</para>

[ctx: @title:window]
en: Project Caption & Database Name
uk: Назва проекту і бази даних

[ctx: @info]
en: Enter caption for the new project. Database name will be created automatically based on the caption. You can change the database name too.
uk: Вкажіть назву нового проекту. Назву бази даних буде визначено автоматично на основі назви проекту. Ви можете змінити автоматично визначену назву бази даних.

[ctx: @info]
en: Existing project databases on <resource>%1 (%2)</resource> database server:
uk: Поточні проекти баз даних на сервері <resource>%1 (%2)</resource>:

en: Enter database name.
uk: Вкажіть назву бази даних.

en: Database with this name already exists. Do you want to delete it and create a new one?
uk: Проект з такою назвою вже існує. Бажаєте вилучити його і створити новий?

en: Delete and Create New
uk: Вилучити і створити новий

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl)
en: <b>Select existing Kexi project file to open:</b>
uk: <b>Виберіть вже створений файл проекту Kexi, який слід відкрити:</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_advanced)
en: &Advanced
uk: &Додаткове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Click "Advanced" button if you want to find an existing project on a server rather than a file.
uk: Натисніть кнопку «Додатково», якщо хочете знайти не файл, а вже створений проект на сервері.

[ctx: @title:window]
en: Open Project
uk: Відкрити проект

[ctx: @info]
en: Select project to open. You can choose project stored in file or on database server.
uk: Виберіть проект, який слід відкрити. Ви можете вибрати проект, що зберігається у файлі або на сервері баз даних.

[ctx: @title:tab]
en: Projects Stored in File
uk: Проекти, що зберігаються у файлі

[ctx: @title:tab]
en: Projects Stored on Database Server
uk: Проекти, що зберігаються на сервері баз даних

[ctx: @info]
en: <para>Select database server's connection with project you wish to open.</para><para>Here you may also add, edit or delete connections from the list.</para>
uk: <para>Виберіть з'єднання з сервером бази даних, яке ви хочете використовувати для проекту, який слід відкрити.</para><para>Тут можна також додавати, редагувати або вилучати з'єднання зі списку.</para>

[ctx: @title:window]
en: Open Project on Database Server
uk: Відкрити проект на сервері баз даних

[ctx: @info]
en: Select project on database server <resource>%1 (%2)</resource> to open.
uk: Виберіть проект на сервері баз даних <resource>%1 (%2)</resource>, який слід відкрити.

[ctx: @title:window]
en: Database Password
uk: Пароль до бази даних

[ctx: New Project Stored in File]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KexiCommandLinkButton, btn_file)
en: File
uk: Файл

note: i18n: ectx: property (description), widget (KexiCommandLinkButton, btn_file)
en: New Project Stored in File
uk: Новий проект зберігатиметься у файлі

[ctx: New Project Stored on Database Server]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KexiCommandLinkButton, btn_server)
en: Server
uk: Сервер

note: i18n: ectx: property (description), widget (KexiCommandLinkButton, btn_server)
en: New Project Stored on Database Server
uk: Новий проект зберігатиметься на сервері баз даних

en: Opened less than minute ago
uk: Відкрито менше, ніж хвилину тому

en: Opened 1 minute ago | Opened %1 minutes ago
uk[0]: Відкрито %1 хвилину тому
uk[1]: Відкрито %1 хвилини тому
uk[2]: Відкрито %1 хвилин тому
uk[3]: Відкрито хвилину тому

en: Opened 1 hour ago | Opened %1 hours ago
uk[0]: Відкрито %1 годину тому
uk[1]: Відкрито %1 години тому
uk[2]: Відкрито %1 годин тому
uk[3]: Відкрито годину тому

en: Opened yesterday | Opened %1 days ago
uk[0]: Відкрито %1 день тому
uk[1]: Відкрито %1 дні тому
uk[2]: Відкрито %1 днів тому
uk[3]: Відкрито вчора

en: Opened over a month ago | Opened %1 months ago
uk[0]: Відкрито %1 місяць тому
uk[1]: Відкрито %1 місяці тому
uk[2]: Відкрито %1 місяців тому
uk[3]: Відкрито понад місяць тому

en: Opened one year ago | Opened %1 years ago
uk[0]: Відкрито %1 рік тому
uk[1]: Відкрито %1 роки тому
uk[2]: Відкрито %1 років тому
uk[3]: Відкрито рік тому

en: on local server
uk: на локальному сервері

[ctx: @info]
en: on <resource>%1</resource> server
uk: на сервері <resource>%1</resource>

[ctx: @info File database <file>]
en: File database <filename>%1</filename>
uk: База даних у файлі <filename>%1</filename>

en: database
uk: база даних

[ctx: <type> database, e.g. PostgreSQL database, MySQL database]
en: %1 database
uk: База даних %1

en: Last opened on %1
uk: Востаннє відкрито %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Project caption:
uk: Назва проекту:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Project's database name:
uk: Назва проекту бази даних:

[ctx: Plugin name]
en: Name:
uk: Назва:

[ctx: Plugin description]
en: Description:
uk: Опис:

[ctx: Plugin version]
en: Version:
uk: Версія:

[ctx: Plugin fileName]
en: File:
uk: Файл:

en: No Kexi plugins found.
uk: Додатків до Kexi не знайдено.

en: Kexi plugins (%1):
uk: Додатки до Kexi (%1):

en: No KDb database driver plugins found.
uk: Не знайдено додатків драйверів баз даних KDb.

en: KDb database driver plugins (%1):
uk: Додатки драйверів баз даних KDb (%1):

[ctx: @info]
en: <para>Could not read connection information from connection shortcut file <filename>%1</filename>.</para><para><note>Check whether the file has valid contents.</note></para>
uk: <para>Не вдалося прочитати інформацію про з'єднання з файла скорочення з'єднання <filename>%1</filename>.</para><para><note>Перевірте, чи є коректним вміст файла.</note></para>

[ctx: Please don't translate the "type" word, it's constant.]
en: <icode>%1</icode> is not valid value for <icode>--type</icode> command-line option. Possible value can be <icode>%2</icode>, <icode>%3</icode> or <icode>%4</icode>
uk: <icode>%1</icode> не є коректним значенням параметра командного рядка <icode>--type</icode>. Можливі значення: <icode>%2</icode>, <icode>%3</icode> або <icode>%4</icode>

en: Invalid port number <icode>%1</icode> specified.
uk: Вказано некоректний номер порту <icode>%1</icode>.

en: Could not open database. No database driver specified.
uk: Не вдалося відкрити базу даних. Не вказано драйвера бази даних.

en: Could not start Kexi application this way.
uk: Не вдалося запустити Kexi таким чином.

[ctx: Please don't translate the "createdb" and "dropdb" words, these are constants.]
en: Both <icode>createdb</icode> and <icode>dropdb</icode> used in startup options.
uk: У параметрах запуску вже використано і <icode>createdb</icode>, і <icode>dropdb</icode>.

en: No project name specified.
uk: Не вказано назву проекту.

[ctx: Please don't translate the <icode>user-mode</icode> and <icode>design-mode</icode> words, these are constants.]
en: Both <icode>user-mode</icode> and <icode>design-mode</icode> used in startup options.
uk: Одночасно вказано параметри запуску <icode>user-mode</icode> і <icode>design-mode</icode>.

[ctx: @info]
en: Could not delete project. The file <filename>%1</filename> does not exist.
uk: Не вдалося вилучити проект. Файла <filename>%1</filename> не існує.

[ctx: @info]
en: Could not open shortcut file <filename>%1</filename>.
uk: Не вдалося відкрити файл скорочень <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not open connection data file <filename>%1</filename>.
uk: Не вдалося відкрити файл даних з’єднання <filename>%1</filename>.

en: You have specified a few database objects to be opened automatically, using startup options.
    These options will be ignored because they are not available while creating or dropping projects.
uk: Ви вказали кілька об'єктів бази даних для автоматичного відкриття, використовуючи параметри запуску.
    Ці параметри проігноруються, тому що вони недоступні під час створення або вилучення проектів.

[ctx: @info]
en: Project <resource>%1</resource> created successfully.
uk: Проект <resource>%1</resource> успішно створено.

[ctx: @info]
en: Project <resource>%1</resource> dropped successfully.
uk: Проект <resource>%1</resource> успішно вилучено.

[ctx: @info]
en: Could not open file. Missing filename.
uk: Не вдалося відкрити файл. Не вказано назви файла.

[ctx: @info]
en: Could not open file. The file <filename>%1</filename> does not exist.
uk: Не вдалося відкрити файл. Файла <filename>%1</filename> не існує.

[ctx: @info]
en: <para>Could not open file <filename>%1</filename> for reading.</para><para><note>Check the file's permissions and whether it is already opened and locked by another application.</note></para>
uk: <para>Не вдалося відкрити файл <filename>%1</filename> для читання даних.</para><para><note>Перевірте права доступу до файла. Крім того, файл могло бути відкрито і заблоковано іншою програмою.</note></para>

[ctx: @info]
en: <para>Could not open project.</para><para>The file <filename>%1</filename> is not readable. Check the file's permissions and whether it is already opened and locked by another application.</para>
uk: <para>Не вдалося відкрити проект.</para><para>Файл <filename>%1</filename> непридатний для читання даних. Перевірте права доступу до файла. Крім того, файл могло бути відкрито і заблоковано іншою програмою.</para>

[ctx: @info]
en: <para><filename>%1</filename> is an external file of type <resource>%2</resource>.</para><para>Do you want to import the file as a Kexi project?</para>
uk: <para><filename>%1</filename> — це зовнішній файл типу <resource>%2</resource>.</para><para>Хочете імпортувати файл як проект Kexi?</para>

en: Open External File
uk: Відкрити зовнішній файл

[ctx: @action:button Import File]
en: Import...
uk: Імпортувати…

[ctx: @info]
en: The project file <filename>%1</filename> is recognized as compatible with <resource>%2</resource> database driver, while you have asked for <resource>%3</resource> database driver to be used.
    Do you want to use <resource>%4</resource> database driver?
uk: Файл проекту <filename>%1</filename> розпізнаний як сумісний з драйвером бази даних <resource>%2</resource>, в той час як ви шукали драйвер <resource>%3</resource>.
    Хочете використовувати драйвер бази даних <resource>%4</resource>?

en: Possible problems: %1
uk: Ймовірні проблеми: %1

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> is not recognized as being supported by Kexi.
uk: Файл <filename>%1</filename> не розпізнано як такий, що підтримується Kexi.

[ctx: @info]
en: <para>Could not find plugin supporting for this file type.</para><para>Detected MIME type is <resource>%1</resource>%2.</para>
uk: <para>Драйвер бази даних для цього типу файлів не знайдено.</para><para>Виявлений тип MIME: <resource>%1</resource>%2.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Could not find plugin supporting for this file type.</para><para>Detected MIME type is <resource>%1</resource>%2.</para><para>%3</para>
uk: <para>Драйвер бази даних для цього типу файлів не знайдено.</para><para>Виявлений тип MIME: <resource>%1</resource>%2.</para><para>%3</para>

en: Could not load list of available projects for <resource>%1</resource> database server.
uk: Не вдалося завантажити список наявних проектів для сервера баз даних <resource>%1</resource>.

en: Failed saving connection data to <filename>%1</filename> file.
uk: Помилка збереження даних з'єднання до файла <filename>%1</filename>.

[ctx: @title:window]
en: Welcome to Kexi
uk: Вітаємо у Kexi

[ctx: @info]
en: Select one of the recently used projects to open.
uk: Виберіть той з нещодавно відкритих проектів, який слід відкрити.

[ctx: @info donate to the project]
en: <title>Kexi may be totally free, but its development is costly.</title><para>Power, hardware, office space, internet access, traveling for meetings - everything costs.</para><para>Direct donation is the easiest and fastest way to efficiently support the Kexi Project. Everyone, regardless of any degree of involvement can do so.</para><para>What do you receive for your donation? Kexi will become more feature-full and stable as contributors will be able to devote more time to Kexi. Not only you can expect new features, but you can also have an influence on what features are added!</para><para>Currently we are accepting donations through <emphasis>BountySource</emphasis> (a funding platform for open-source software) using secure PayPal, Bitcoin and Google Wallet transfers.</para><para>Contact us at <link url='https://community.kde.org/Kexi/Contact'>https://community.kde.org/Kexi/Contact</link> for more information.</para><para>Thanks for your support!</para>
uk: <title>Програма Kexi є повністю безкоштовною, але її розробка все ж є вартісною.</title><para>Спожита електроенергія, обладнання, оренда офісного приміщення, доступ до інтернету, поїздки на зустрічі розробників, — усе це грошові витрати.</para><para>Безпосередня пожертва — найпростіший та найшвидший спосіб ефективної підтримки проекту Kexi. Підтримати проект у цей спосіб може будь-хто, незалежно від рівня участі у проекті.</para><para>Що ви отримаєте за свою пожертву? Можливості Kexi стануть ширшими, програма працюватиме краще, оскільки розробники зможуть приділити більше часу роботі над нею. Ви не лише зможете сподіватися на реалізацію нових можливостей, а й зможете впливати на те, які саме можливості буде реалізовано!</para><para>Пожертви приймаються на <emphasis>BountySource</emphasis> (платформі фінансування розробки вільного програмного забезпечення) за допомогою захищених переказів PayPal, Bitcoin та Google Wallet.</para><para>Щоб дізнатися більше, зв’яжіться із нами за допомогою контактної інформації, вказаної на сторінці <link url='https://community.kde.org/Kexi/Contact'>https://community.kde.org/Kexi/Contact</link>.</para><para>Дякуємо за вашу підтримку!</para>

en: Donate to the Project
uk: Підтримати проект фінансово

[ctx: @action:button Go to Donation]
en: Proceed to the Donation Web Page
uk: Перейти до сторінки фінансової підтримки проекту

[ctx: Do not donate now]
en: Not Now
uk: Не зараз

en: Column %1
uk: Стовпчик %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Type
uk: Тип

en: Primary Key
uk: Первинний ключ

[ctx: @title:window]
en: Advanced Import Options
uk: Додаткові параметри імпорту

en: <title>Text encoding for Microsoft Access database</title>
    <para>Database file <filename>%1</filename> appears to be created by a version of Microsoft Access older than 2000.</para><para>In order to properly import national characters, you may need to choose a proper text encoding if the database was created on a computer with a different character set.</para>
uk: <title>Кодування тексту для бази даних Microsoft Access</title>
    <para>Здається, файл бази даних <filename>%1</filename> було створено версією Microsoft Access, яка старіша за 2000.</para><para>Щоб правильно імпортувати національні символи, можливо, потрібно буде вибрати відповідне кодування тексту, якщо базу даних було створено на комп'ютері з інакшим набором символів.</para>

en: Text encoding:
uk: Кодування тексту:

en: Always use this encoding in similar situations
uk: Завжди використовувати це кодування в подібних ситуаціях

[ctx: @info]
en: <resource>%1</resource> name is already used by an existing table. Enter different table name to continue.
uk: Назву <resource>%1</resource> вже використано для наявної таблиці. Щоб продовжити обробку, введіть іншу назву таблиці.

en: Name Already Used
uk: Назву вже використано

[ctx: @info]
en: <para>Table Importing Assistant allows you to import a table from an existing database into the current Kexi project.</para><para>Click <interface>Next</interface> button to continue or <interface>Cancel</interface> button to exit this assistant.</para>
uk: <para>За допомогою допоміжного засобу імпортування таблиць ви зможете імпортувати таблицю з наявної бази даних до поточного проекту Kexi.</para><para>Натисніть кнопку <interface>Далі</interface>, щоб продовжити процедуру імпортування, або кнопку <interface>Скасувати</interface>, щоб завершити роботу цього засобу.</para>

en: Welcome to the Table Importing Assistant
uk: Ласкаво просимо до засобу імпортування таблиць

en: Select Location for Source Database
uk: Виберіть адресу бази даних джерела

en: Select Source Database
uk: Виберіть базу даних джерела

en: Select the Table to Import
uk: Оберіть таблицю для імпортування

en: Advanced Options
uk: Додаткові параметри

en: Importing
uk: Імпортування

en: Alter the Detected Table Design
uk: Змінити автоматично виявлене компонування таблиці

en: Processing Import
uk: Обробляємо імпортування

en: Open imported table
uk: Відкрити імпортовану таблицю

en: Success
uk: Успіх

en: Select source database you wish to import:
uk: Виберіть базу даних джерела, яку ви хочете імпортувати:

[ctx: @info]
en: Could not import table <resource>%1</resource>. Select different table or cancel importing.
uk: Не вдалося імпортувати таблицю <resource>%1</resource>. Виберіть іншу таблицю або скасуйте імпортування.

[ctx: @info]
en: No data has been found in table <resource>%1</resource>. Select different table or cancel importing.
uk: У таблиці <resource>%1</resource> не знайдено даних. Виберіть іншу таблицю або скасуйте імпортування.

[ctx: @info Table import wizard, final message]
en: <para>All required information has now been gathered. Click <interface>Next</interface> button to start importing table <resource>%1</resource>.</para><para><note>Depending on size of the table this may take some time.</note></para>
uk: <para>Всю потрібну інформацію вже зібрано. Натисніть кнопку <interface>Далі</interface>, щоб розпочати імпортування таблиці <resource>%1</resource>.</para><para><note>Залежно від розміру таблиці, це може тривати деякий час.</note></para>

[ctx: @info]
en: Please wait while the table is imported.
uk: Будь ласка, зачекайте на завершення імпортування таблиці.

[ctx: @info]
en: Table <resource>%1</resource> has been imported.
uk: Таблицю <resource>%1</resource> імпортовано.

en: Failure
uk: Невдача

en: An error occurred.
uk: Сталася помилка.

en: No appropriate migration driver found.
uk: Не знайдено відповідного драйвера міграції.

en: No project available.
uk: Нема наявного проекту.

en: No table was selected to import.
uk: Не вибрано жодної таблиці для імпортування.

[ctx: @info]
en: Unable to create table <resource>%1</resource>.
uk: Не вдалося створити таблицю <resource>%1</resource>.

[ctx: @title:window]
en: Import Database
uk: Імпортувати базу даних

[ctx: @info]
en: Database Importing Assistant is about to import <resource>%1</resource> database (connection <resource>%2</resource>) into a KEXI project.
uk: Засіб імпортування баз даних збирається імпортувати базу даних <resource>%1</resource> (з’єднання <resource>%2</resource>) до проекту KEXI.

[ctx: @info]
en: Database Importing Assistant is about to import <filename>%1</filename> file of type <resource>%2</resource> into a KEXI project.
uk: Засіб імпортування баз даних збирається імпортувати файл <filename>%1</filename> типу <resource>%2</resource> до проекту KEXI.

[ctx: @info]
en: Database Importing Assistant allows you to import an existing database into a KEXI project.
uk: Засіб імпортування баз даних допомагає імпортувати поточні бази даних до проектів KEXI.

[ctx: @info]
en: <para>Click <interface>Next</interface> button to continue or <interface>Cancel</interface> button to exit this assistant.</para>
uk: <para>Натисніть кнопку <interface>Далі</interface>, щоб продовжити, або кнопку <interface>Скасувати</interface>, щоб вийти із цього засобу.</para>

en: Welcome to the Database Importing Assistant
uk: Ласкаво просимо до засобу імпортування баз даних

en: Destination database type:
uk: Тип бази даних призначення:

en: Database project stored in a file
uk: Проект бази даних у файлі

en: Database project stored on a server
uk: Проект бази даних на сервері

en: Select Destination Database Type
uk: Виберіть тип бази даних призначення

en: Destination project's caption:
uk: Підпис проекту призначення:

en: Destination project's name:
uk: Назва проекту призначення:

en: Enter Destination Database Project's Caption
uk: Виберіть назву проекту призначення бази даних

en: Select Location for Destination Database Project
uk: Виберіть розташування проекту бази даних призначення

[ctx: Scope of import]
en: Structure and data
uk: Структура і дані

[ctx: Scope of import]
en: Structure only
uk: Тільки структура

en: Select Scope of Import
uk: Виберіть область імпортування

en: Open imported project
uk: Відкрити імпортований проект

[ctx: @info]
en: <para>No new database name was entered.</para>
uk: <para>Не введено назву нової бази даних.</para>

[ctx: @info]
en: %1<para>Source database is the same as destination.</para>
uk: %1<para>База даних джерела і призначення однакові.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Following issues were found with the data you entered:</para>%1<para>Please click <interface>Back</interface> button and correct these issues.</para>
uk: <para>У введених вами даних виявлено такі недоліки:</para>%1<para>Будь ласка, натисніть кнопку <interface>Назад</interface> і виправте ці недоліки.</para>

[ctx: @info]
en: <para>All required information has now been gathered. Click <interface>Next</interface> button to start importing.</para><para><note>Depending on size of the database this may take some time.</note></para>
uk: <para>Всю потрібну інформацію вже зібрано. Натисніть кнопку <interface>Далі</interface>, щоб розпочати імпортування.</para><para><note>Залежно від розміру бази даних, це може тривати деякий час.</note></para>

[ctx: @info (don't add tags around %1, it's done already)]
en: <para>Database %1 already exists.</para><para>Do you want to replace it with a new one?</para>
uk: <para>База даних <resource>%1</resource> вже існує.</para><para>>Хочете замінити її новою?</para>

[ctx: @action:button Replace Database]
en: &Replace
uk: З&амінити

[ctx: @info]
en: <para>Import failed.</para><para>%1</para><para>%2</para><para>You can click <interface>Back</interface> button and try again.</para>
uk: <para>Імпортування зазнало невдачі.</para><para>%1</para><para>%2</para><para>Можете натиснути на кнопку <interface>Назад</interface> і спробувати знов.</para>

en: Select source database filename.
uk: Виберіть назву файла бази даних джерела.

en: Select source database.
uk: Виберіть базу даних джерела.

en: Could not import database. This type is not supported.
uk: Не вдалося імпортувати базу даних. Цей тип не підтримується.

[ctx: @info]
en: Could not import database <resource>%1</resource>. This type is not supported.
uk: Не вдалося імпортувати базу даних <resource>%1</resource>. Підтримки цього типу не передбачено.

en: Importing in progress...
uk: Триває імпортування…

[ctx: @info]
en: Database has been imported into Kexi project <resource>%1</resource>.
uk: Базу даних було імпортовано до проекту Kexi <resource>%1</resource>.

en: No help is available for this page.
uk: Для цієї сторінки нема довідки.

en: Here you can choose the location to import data from.
uk: Тут можна вибрати адресу, з якої потрібно імпортувати дані.

en: Here you can choose the actual database to import data from.
uk: Тут можна вибрати саму базу даних, з якої потрібно імпортувати дані.

en: Here you can choose the location to save the data.
uk: Тут можна вибрати адресу, куди зберегти дані.

en: Here you can choose the location to save the data in and the new database name.
uk: Тут можна вибрати адресу, куди зберегти дані та назву нової бази даних.

[ctx: @info]
en: Could not create database <resource>%1</resource>.
uk: Не вдалося створити базу даних <resource>%1</resource>.

en: Could not connect to database %1.
uk: Не вдалося встановити з’єднання з базою даних %1.

en: Could not get a list of table names for database %1.
uk: Не вдалося отримати список назв таблиць бази даних %1.

en: No tables have been found in database %1.
uk: У базі даних %1 не знайдено таблиць.

[ctx: @info]
en: Could not import project from database %1. Error reading table <resource>%2</resource>.
uk: Не вдалося імпортувати проект з бази даних %1. Помилка під час спроби читання таблиці <resource>%2</resource>.

[ctx: @info]
en: Could not import table <resource>%1</resource>.
uk: Не вдалося імпортувати таблицю <resource>%1</resource>.

en: Could not import project from data source %1.
uk: Не вдалося імпортувати проект з джерела даних %1.

[ctx: @info]
en: Could not copy table <resource>%1</resource> to destination database.
uk: Не вдалося скопіювати таблицю <resource>%1</resource> до бази даних призначення.

en: Could not import data from data source %1.
uk: Не вдалося імпортувати дані з джерела даних %1.

[ctx: @title:window]
en: Field Type
uk: Тип поля

[ctx: @info]
en: The data type for field <resource>%1</resource> could not be determined. Please select one of the following data types.
uk: Не вдалося визначити тип даних для поля <resource>%1</resource>. Будь ласка, виберіть один з наступних типів даних

en: Could not find any migration database drivers.
uk: Не вдалося знайти жодних драйверів перенесення баз даних.

en: No data source could be assigned for this widget.
uk: Для цього віджета неможливо призначати джерело даних.

en: No data source could be assigned for multiple widgets.
uk: Для декількох віджетів неможливо призначати джерело даних.

[ctx: Table Field or Query Field]
en: Widget's data source:
uk: Джерело даних віджета:

en: Form's data source:
uk: Джерело даних форми:

en: Go to selected form's data source
uk: Перейти до джерела даних вибраної форми

en: Goes to selected form's data source
uk: Перехід до джерела даних вибраної форми

en: Data Source
uk: Джерело даних

en: Frame Color
uk: Колір рамки

en: Pointer
uk: Вказівник

en: Snap to Grid
uk: Чіплятися до ґратки

en: Style
uk: Стиль

en: Set the current view style.
uk: Вибрати стиль перегляду

en: Show Form UI Code
uk: Показати код форми

en: Set form's data source to <resource>%1</resource>
uk: Встановити джерелом даних форми <resource>%1</resource>

[ctx: @title:window]
en: Form's UI Code
uk: Код інтерфейсу форми

en: Current
uk: Поточний

en: Original
uk: Початковий

[ctx: tooltip]
en: Create new form
uk: Створити нову форму

[ctx: what's this]
en: Creates new form.
uk: Створює нову форму.

en: Clear Widget Contents
uk: Очистити вміст віджета

en: Edit Tab Order...
uk: Змінити порядок переходу фокусу…

note: i18n("Edit Pixmap Collection"), koIconName("icons"), 0, "formpart_pixmap_collection"); i18n("Edit Form Connections"), koIconName("connections"), 0, "formpart_connections");
en: Bring Widget to Front
uk: Пересунути віджет на передній план

en: Send Widget to Back
uk: Пересунути віджет на задній план

en: Align Widgets Position
uk: Вирівняти позиції віджетів

en: To Left
uk: Наліво

en: To Right
uk: Направо

en: To Top
uk: Наверх

en: To Bottom
uk: Вниз

en: To Grid
uk: До ґратки

en: Adjust Widgets Size
uk: Вирівняти розміри віджетів

en: To Fit
uk: Влаштувати

en: To Shortest
uk: До найкоротшого

en: To Tallest
uk: До найвищого

en: To Narrowest
uk: До найвужчого

en: To Widest
uk: До найширшого

[ctx: @info]
en: Design of form <resource>%1</resource> has been modified.
uk: Змінено дизайн форми <resource>%1</resource>.

[ctx: @info]
en: Form <resource>%1</resource> already exists.
uk: Форма <resource>%1</resource> вже існує.

en: Widgets
uk: Віджети

[ctx: @info]
en: Form <resource>%1</resource>
uk: Форма <resource>%1</resource>

en: Click to show actions for this image box
uk: Клацніть, щоб побачити дії для цього зображення

en: Click to show actions for <interface>%1</interface> image box
uk: Клацніть, щоб побачити дії для зображення <interface>%1</interface>

[ctx: Unbound Image Box]
en: %1 (unbound)
uk: %1 (не прив’язано)

[ctx: Unbound Image Box]
en: %1
    (unbound)
uk: %1
    (не прив’язано)

[ctx: Form widget]
en: Form
uk: Форма

en: A form widget
uk: Віджет форми

[ctx: Text Box widget]
en: Text Box
uk: Текстовий блок

en: A widget for entering and displaying line of text text
uk: Віджет для вводу і показу рядка тексту

[ctx: Text Editor widget]
en: Text Editor
uk: Текстовий редактор

en: A multiline text editor
uk: Багаторядковий текстовий редактор

[ctx: Text Label widget]
en: Label
uk: Надпис

en: A widget for displaying text
uk: Віджет для показу тексту

[ctx: Image Box widget]
en: Image Box
uk: Зображення

en: A widget for displaying images
uk: Віджет для показу зображень

[ctx: Combo Box widget]
en: Combo Box
uk: Комбінований список

en: A combo box widget
uk: Віджет комбінованого списку

[ctx: Check Box widget]
en: Check Box
uk: Прапорець

en: A check box with text label
uk: Кнопка з незалежною фіксацією і текстом

[ctx: Button widget]
en: Button
uk: Кнопка

en: A button for executing actions
uk: Кнопка для виконання дій

[ctx: Link Button widget]
en: Link Button
uk: Кнопка зв’язку

en: A Link button for executing actions
uk: Кнопка зв’язку для виконання дій

[ctx: Slider widget]
en: Slider
uk: Повзунок

en: A Slider widget
uk: Віджет повзунка

[ctx: Progress Bar widget]
en: Progress Bar
uk: Смужка поступу

en: A Progress Bar widget
uk: Віджет смужки поступу

en: Line
uk: Лінія

en: A line to be used as a separator
uk: Лінія для розділення

en: Insert &Horizontal Line
uk: Вставити &горизонтальну лінію

en: Insert &Vertical Line
uk: Вставити ве&ртикальну лінію

[ctx: Date Picker widget]
en: Date Picker
uk: Вибір дати

en: A Date Picker widget
uk: Віджет вибору дати

[ctx: Property: Echo mode for Line Edit widget eg. Normal, NoEcho, Password]
en: Echo Mode
uk: Режим відлуння

en: Indent
uk: Відступ

en: Inverted
uk: Інвертування

en: Minimum
uk: Мінімум

en: Maximum
uk: Максимум

en: Format
uk: Формат

en: Orientation
uk: Орієнтація

en: Text Direction
uk: Напрям тексту

en: Text Visible
uk: Видимість тексту

en: Value
uk: Значення

en: Date
uk: Дата

en: Arrow Visible
uk: Видимість стрілки

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, descGroupBox)
en: Description
uk: Опис

[ctx: Property of slider widgets]
en: Page Step
uk: Крок сторінки

[ctx: Property of slider widgets]
en: Single Step
uk: Один крок

[ctx: Property of slider widgets]
en: Tick Interval
uk: Інтервал для позначки

[ctx: Property of slider widgets]
en: Tick Position
uk: Розташування позначки

en: Show Editor
uk: Показати редактор

en: Form Name
uk: Назва форми

en: On Click
uk: На клацання

en: On Click Option
uk: Клацання мишкою

en: Auto Tab Order
uk: Автоматичний порядок табуляції

en: Spell Checking
uk: Перевірка правопису

en: Line Wrap At
uk: Розбиття рядка на позиції

en: Line Wrap Mode
uk: Режим розбиття на рядки

en: Spell Checking Language
uk: Мова перевірки правопису

en: Editor Type
uk: Тип редактора

[ctx: AutoField editor's type]
en: Multiline Text
uk: Багаторядковий текст

[ctx: AutoField editor's type]
en: Drop-Down List
uk: Спадний список

[ctx: AutoField editor's type]
en: Image
uk: Зображення

[ctx: Possible value of slider widget's "Tick position" property]
en: No Ticks
uk: Без позначок

[ctx: Possible value of slider widget's "Tick position" property]
en: Above
uk: Вище

[ctx: Possible value of slider widget's "Tick position" property]
en: Left
uk: Ліворуч

[ctx: Possible value of slider widget's "Tick position" property]
en: Below
uk: Нижче

[ctx: Possible value of slider widget's "Tick position" property]
en: Right
uk: Праворуч

[ctx: Possible value of slider widget's "Tick position" property]
en: Both Sides
uk: З обох боків

en: Size
uk: Розмір

en: Image
uk: Зображення

en: Scaled Contents
uk: Масштабований вміст

[ctx: Property: Smoothing when contents are scaled]
en: Smoothing
uk: Згладжування

[ctx: Property: Keep Aspect Ratio (keep short)]
en: Keep Ratio
uk: Зберегти пропорції

[ctx: Drop-Down Button for Image Box Visible (a property name, keep the text narrow!)]
en: Drop-Down
    Button Visible
uk: Кнопка зі
    списком

[ctx: Property: Checked checkbox]
en: Checked
uk: Позначено

[ctx: Property: Tristate checkbox]
en: Tristate
uk: Тристанна

[ctx: Value of "Tristate" property in checkbox: default]
en: Default
uk: Типова

[ctx: Value of "Tristate" property in checkbox: yes]
en: Yes
uk: Так

[ctx: Value of "Tristate" property in checkbox: no]
en: No
uk: Ні

[ctx: Editable combobox]
en: Editable
uk: Можна редагувати

[ctx: Property: Button is checkable]
en: On/Off
uk: Увімкнути/Вимкнути

[ctx: Property: Button]
en: Auto Repeat
uk: Автоповторення

[ctx: Property: Auto Repeat Button's Delay]
en: Auto Rep. Delay
uk: Затримка автоповторення

[ctx: Property: Auto Repeat Button's Interval]
en: Auto Rep. Interval
uk: Інтервал автоповторення

[ctx: Property: Button is flat]
note: i18n("Auto Default")); unused (too advanced) setPropertyDescription("default", xi18nc("Property: Button is default", "Default"));
en: Flat
uk: Нейтральний

[ctx: Hyperlink address]
en: Hyperlink
uk: Гіперпосилання

[ctx: Type of hyperlink]
en: Hyperlink Type
uk: Тип гіперпосилання

[ctx: Tool used for opening a hyperlink]
en: Hyperlink Tool
uk: Засіб роботи з гіперпосиланнями

[ctx: Allow to open remote hyperlinks]
en: Remote Hyperlink
uk: Віддалене гіперпосилання

[ctx: Allow to open executables]
en: Executable Hyperlink
uk: Виконуване гіперпосилання

[ctx: Hyperlink type, NoHyperlink]
en: No Hyperlink
uk: Без гіперпосилання

[ctx: Hyperlink type, StaticHyperlink]
en: Static
uk: Статичне

[ctx: Hyperlink type, DynamicHyperlink]
en: Dynamic
uk: Динамічне

[ctx: Hyperlink tool, DefaultTool]
en: Default
uk: Типовий

[ctx: Hyperlink tool, BrowserTool]
en: Browser
uk: Переглядач інтернету

[ctx: Hyperlink tool, MailerTool]
en: Mailer
uk: Поштова програма

en: Text Format
uk: Формат тексту

[ctx: For Text Format]
en: Plain
uk: Простий

[ctx: For Text Format]
en: Hypertext
uk: Гіпертекст

[ctx: For Text Format]
en: Auto
uk: Авто

[ctx: For Text Format]
en: Log
uk: Журнал

[ctx: property: Can open external links in label]
en: Open Ext. Links
uk: Може відкривати зовн. посилання

[ctx: Property: line edit's placeholder text]
en: Placeholder Text
uk: Текст заповнювача

[ctx: Property: Clear Button Enabled]
en: Clear Button
uk: Кнопка «Спорожнити»

[ctx: Property: Password Mode for line edit]
en: Password Mode
uk: Режим пароля

[ctx: Property: Squeezed Text Mode for line edit]
en: Squeezed Text
uk: Стислий текст

en: Tab Stop Width
uk: Ширина табуляторів

en: Tab Changes Focus
uk: Табуляція змінює фокус

en: Word Wrap Policy
uk: Правила перенесення рядків

[ctx: Property: For Word Wrap Policy]
en: At Word Boundary
uk: На межі слова

[ctx: Property: For Word Wrap Policy]
en: Anywhere
uk: Будь-де

[ctx: Property: For Word Wrap Policy]
en: At Word Boundary If Possible
uk: На межі слова, якщо можливо

en: Word Wrapping
uk: Перенесення рядків

en: Word Wrap Position
uk: Позиція перенесення рядків

[ctx: Property: For Word Wrap Position]
en: None
uk: Немає

[ctx: Property: For Word Wrap Position]
en: Widget's Width
uk: Ширина віджета

[ctx: Property: For Word Wrap Position]
en: In Pixels
uk: В пікселях

[ctx: Property: For Word Wrap Position]
en: In Columns
uk: В стовпчиках

en: Links Underlined
uk: Підкреслені посилання

en: Horizontal Scroll Bar
uk: Горизонтальне гортання

en: Vertical Scroll Bar
uk: Вертикальне гортання

[ctx: Property: Show Scroll Bar As Needed]
en: As Needed
uk: За потреби

[ctx: Property: Scroll Bar Always Off]
en: Always Off
uk: Завжди вимк.

[ctx: Property: Scroll Bar Always On]
en: Always On
uk: Завжди увімкн.

[ctx: Property: Text Edit accepts rich text]
en: Rich Text
uk: Текст із форматуванням

en: Tab Widget
uk: Віджет вкладки

en: A widget to display multiple pages using tabs
uk: Віджет для показу декількох сторінок за допомогою вкладок

[ctx: Frame widget]
en: Frame
uk: Рамка

en: A frame widget
uk: Віджет рамки

en: Group Box
uk: Рамка групи

en: A container to group some widgets
uk: Контейнер для групування віджетів

[ctx: 'Title' property for group box]
en: Title
uk: Заголовок

[ctx: 'Flat' property for group box]
en: Flat
uk: Плоский

en: Auto-hide Tabs
uk: Автоприховування вкладок

en: Tab Position
uk: Позиція вкладки

[ctx: 'Current page' property for tab widget]
en: Current Page
uk: Поточна сторінка

en: Tab Shape
uk: Форма вкладки

[ctx: Tab Widget's Elide Mode property]
en: Elide Mode
uk: Режим типових значень

[ctx: Tab Widget's property: true if can use scroll buttons]
en: Scroll Buttons
uk: Кнопки гортання

en: Closable Tabs
uk: Вкладки, які можна закривати

en: Movable Tabs
uk: Вкладки, які можна пересувати

en: Document Mode
uk: Режим документа

[ctx: Property value for Tab Shape]
en: Rounded
uk: Заокруглена

[ctx: Property value for Tab Shape]
en: Triangular
uk: Трикутна

en: &Image
uk: &Зображення

en: &Assign Action...
uk: П&ризначити дію…

[ctx: default indent value]
en: default
uk: типовий

[ctx: Add page to tab widget]
en: Add Page
uk: Додати сторінку

[ctx: Delete tab widget's page]
en: Delete Page
uk: Вилучення сторінки

[ctx: Rename tab widget's page]
en: Rename Page...
uk: Перейменувати сторінку…

[ctx: @window:title]
en: New Page Title
uk: Новий заголовок вкладки

en: Enter a new title for the current page:
uk: Введіть новий заголовок для поточної вкладки:

[ctx: Add page to a stacked widget]
en: Add Page...
uk: Додати сторінку…

[ctx: Delete page from a stacked widget]
en: Delete Page
uk: Вилучення сторінки

[ctx: Go to Previous Page of a Stacked Widget]
en: Go to Previous Page
uk: Перейти до попередньої сторінки

[ctx: Go to Next Page of a Stacked Widget]
en: Go to Next Page
uk: Перейти до наступної сторінки

[ctx: Edit rich text for a widget]
en: Edit Rich Text
uk: Змінити форматований текст

en: Copy
uk: Копіювати

en: Export
uk: Експортувати

[ctx: @title:window]
en: Copy Data From Table to Clipboard
uk: Копіювати дані з таблиці у кишеню

en: Copying data from table:
uk: Копіювання даних з таблиці:

[ctx: @title:window]
en: Export Data From Table to CSV File
uk: Експортувати дані з таблиці у CSV-файл

en: Exporting data from table:
uk: Експортування даних з таблиці:

[ctx: @title:window]
en: Copy Data From Query to Clipboard
uk: Копіювати дані з запиту в кишеню

[ctx: @title:window]
en: Export Data From Query to CSV File
uk: Експортувати дані з запиту в CSV-файл

en: Exporting data from query:
uk: Експортування даних з запиту:

en: Could not open data for exporting.
uk: Не вдалося відкрити дані для експортування.

en: (rows: %1, columns: %2)
uk: (рядків: %1, стовпчиків: %2)

en: (columns: %1)
uk: (стовпчиків: %1)

en: Enter Name of File You Want to Save Data To
uk: Введіть назву файла, у якому зберегти дані

en: To CSV file:
uk: У CSV-файл:

en: To clipboard.
uk: До буфера обміну даними.

en: Show Options &gt;&gt;
uk: Показати параметри &gt;&gt;

en: Delimiter:
uk: Роздільник:

en: Text quote:
uk: Цитата:

en: Add column names as the first row
uk: Додати назви стовпчиків як перший рядок

en: Defaults
uk: Типові

en: Always use above options for copying
uk: Завжди використовувати ці параметри для копіювання

en: Always use above options for exporting
uk: Завжди використовувати ці параметри для експортування

en: Copying
uk: Копіювання

en: Exporting
uk: Експортування

en: Hide Options &lt;&lt;
uk: Сховати параметри &lt;&lt;

en: no
uk: ні

en: false
uk: помилковий

[ctx: @title:window]
en: Import CSV Data From File
uk: Імпортувати CSV-дані з файла

[ctx: @title:window]
en: Paste CSV Data From Clipboard
uk: Вставити CSV-дані з буфера обміну даними

[ctx: @action:button Import CSV]
en: &Import...
uk: &Імпортувати…

en: Data set contains no rows. Do you want to import empty table?
uk: Набір даних не має рядків. Хочете імпортувати порожню таблицю?

en: No database connection available.
uk: Нема наявного з'єднання з базою даних.

en: Please choose other name.
uk: Будь ласка, виберіть іншу назву.

[ctx: @info]
en: Loading CSV Data from <filename>%1</filename>...
uk: Завантажуємо дані CSV з <filename>%1</filename>…

[ctx: @title:window]
en: Loading CSV Data
uk: Завантаження даних CSV

en: Select Import Filename
uk: Виберіть назву файла для імпортування

en: Preview of data from file:
uk: Перегляд дати з файла:

en: Preview of data from clipboard
uk: Перегляд дати з буфера обміну

en: Comment symbol:
uk: Символ коментування:

en: Primary key
uk: Первинний ключ

en: Ignore duplicated delimiters
uk: Ігнорувати подвійні роздільники

en: First row contains column names
uk: Перший рядок містить назви стовпчиків

en: Import Options
uk: Параметри імпортування

[ctx: @option:check CSV import: data will be appended to a new table]
en: &New table
uk: &Нова таблиця

[ctx: @option:check CSV import: data will be appended to existing table]
en: &Existing table
uk: Н&аявна таблиця

en: Choose Destination for Imported Data
uk: Виберіть призначення для імпортованих даних

[ctx: @label]
en: Select existing table:
uk: Виберіть наявну таблицю:

[ctx: @label Preview of selected table]
en: Table preview:
uk: Перегляд таблиці:

[ctx: @label]
en: Name:
uk: Назва:

[ctx: @label]
en: Caption:
uk: Заголовок:

[ctx: @label]
en: Row count:
uk: Кількість рядків:

[ctx: @label]
en: Column count:
uk: Кількість стовпчиків:

[ctx: @label]
en: Fields:
uk: Поля:

[ctx: @label]
en: Choose Name of Destination Table
uk: Виберіть назву таблиці призначення

en: From CSV file:
uk: З файла CSV:

en: From Clipboard
uk: З буфера обміну даними

[ctx: @label Importing CSV data to table:]
en: To table:
uk: До таблиці:

en: Ready to Import
uk: Готова до імпортування

en: Cannot open input file <filename>%1</filename>.
uk: Не вдалося відкрити файл вхідних даних <filename>%1</filename>.

en: Start at line (1-%1):
uk: Почати з рядка (1-%1):

en: Start at line:
uk: Почати з рядка:

en: Column
uk: Стовпчик

[ctx: @info]
en: An error occurred during insert record.
uk: Під час вставлення запису сталася помилка.

en: None
uk: Нема

en: Format for column %1:
uk: Формат стовпчика %1:

[ctx: @info]
en: <para>No primary key (autonumber) has been defined.</para><para>Should it be automatically defined on import (recommended)?</para><para><note>An imported table without a primary key may not be editable (depending on database type).</note></para>
uk: <para>Не визначений первинний ключ (автонумерація).</para><para>Визначити його автоматично під час імпортування (рекомендовано)?</para><para><note>Імпортовану таблицю без первинного ключа, мабуть, не буде можливо редагувати (залежно від типу бази даних).</note></para>

[ctx: @action:button Add Database Primary Key to a Table]
en: &Add Primary Key
uk: &Додати первинний ключ

[ctx: @action:button Do Not Add Database Primary Key to a Table]
en: Do &Not Add
uk: &Не додавати

en: Cannot add column.
uk: Не вдалося додати стовпчик.

[ctx: @title:column Column 1, Column 2, etc.]
en: Column %1
uk: Стовпчик %1

en: <para>Field count does not match.</para><para>Please choose another table.</para>
uk: <para>Виявлено невідповідність кількості полів!</para><para>Будь ласка, виберіть іншу таблицю.</para>

en: Importing data...
uk: Імпорт даних…

en: Import has been canceled.
uk: Імпортування було скасовано.

en: Error occurred during import.
uk: Під час спроби імпортування сталася помилка.

[ctx: @info]
en: Data has been successfully imported to table <resource>%1</resource>.
uk: Дані успішно імпортовано в таблицю <resource>%1</resource>.

[ctx: Text type for column]
en: Text
uk: Текст

[ctx: Numeric type for column]
en: Number
uk: Число

[ctx: Currency type for column]
en: Currency
uk: Валюта

[ctx: row count]
en: (rows: %1)
uk: (рядків: %1)

[ctx: row count]
en: (rows: more than %1)
uk: (рядків: більше, ніж %1)

en: Not all rows are visible on this preview
uk: В цьому перегляді видно не всі рядки

[ctx: @title:row (with two spaces at the end)]
en: Column name
uk: Назва стовпчика

[ctx: @title:window]
en: CSV Import Options
uk: Параметри імпортування CSV

en: Text encoding
uk: Кодування тексту

en: Always use this encoding when importing CSV data files
uk: Завжди використовувати це кодування для імпортування CSV-файлів з даними

[ctx: Date format: Auto]
en: Auto
uk: Авто

en: day
uk: день

en: month
uk: місяць

en: year
uk: рік

[ctx: do not reorder placeholders, just translate e.g. and - to the separator used by dates in your language]
en: %1, %2, %3 (e.g. %4-%5-%6)
uk: %1, %2, %3 (наприклад %4-%5-%6)

en: Date format:
uk: Формат дати:

en: Strip leading and trailing blanks off of text values
uk: Забрати з текстових значень ведучі та кінцеві пробіли

en: Import missing text values as empty texts
uk: Імпортувати пропущені текстові значення як порожні рядки

en: Comma ","
uk: Кома «,»

en: Semicolon ";"
uk: Крапка з комою «;»

en: Tabulator
uk: Табуляція

en: Space " "
uk: Пробіл « »

en: Other
uk: Інше

en: Hash "#"
uk: Ґратка «#»

en: Query Columns
uk: Стовпчики запиту

en: Describes field name or expression for the designed query.
uk: Описує назву поля або виразу для запиту, який проектується.

en: Table
uk: Таблиця

en: Describes table for a given field. Can be empty.
uk: Описує таблицю даного поля. Може бути порожнім.

en: Visible
uk: Видиме

en: Describes visibility for a given field or expression.
uk: Описує видимість даного поля або виразу.

en: Sorting
uk: Упорядкування

en: Describes a way of sorting for a given field.
uk: Описує спосіб впорядкування для даного поля.

en: Ascending
uk: За зростанням

en: Descending
uk: За спаданням

en: Criteria
uk: Критерій

en: Describes the criteria for a given field or expression.
uk: Описує критерій для даного поля або виразу.

en: Cannot switch to data view, because query design is empty.
    First, please create your design.
uk: Неможливо перемкнути на перегляд даних, бо нема проектування запиту.
    Будь ласка, спочатку створіть ваше проектування.

[ctx: @info]
en: Select column for table <resource>%1</resource>
uk: Виберіть стовпчик для таблиці <resource>%1</resource>

[ctx: @info]
en: Invalid criteria <icode>%1</icode>
uk: Вказано некоректний номер порту <icode>%1</icode>.

[ctx: @info]
en: Invalid expression <icode>%1</icode>
uk: Некоректний вираз <icode>%1</icode>

en: Query definition loading failed.
uk: Помилка під час завантаження визначення запиту.

en: Query design may be corrupted so it could not be opened even in text view.
    You can delete the query and create it again.
uk: Можливо, пошкоджене проектування запиту, отже його неможливо відкрити
    в режимі перегляду тексту. Можете вилучити запит і створити новий.

[ctx: @info]
en: Entered column alias <resource>%1</resource> is not a valid identifier.
uk: Введений псевдонім стовпчика <resource>%1</resource> не є коректним ідентифікатором.

en: Identifiers should start with a letter or '_' character
uk: Ідентифікатори повинні починатись з літери або символу «_»

en: Could not set sorting for multiple columns (%1)
uk: Не вдалося встановити впорядкування для декількох стовпчиків (%1)

[ctx: @info]
en: Could not set criteria for <resource>%1</resource>
uk: Не вдалося імпортувати таблицю <resource>%1</resource>.

en: Could not set criteria for empty record
uk: Не вдалося встановити критерії для порожнього запису

[ctx: Query column]
en: Column
uk: Стовпчик

en: Alias
uk: Псевдонім

en: SQL Query Text
uk: Текст запиту SQL

en: Check Query
uk: Перевірити запит

en: Checks query for validity.
uk: Перевіряє запит на правильність.

en: The query is correct
uk: Запит правильний

en: The query is incorrect
uk: Запит неправильний

en: Please enter your query and execute "Check query" function to verify it.
uk: Будь ласка, введіть ваш запит і виконайте дію «Перевірити запит».

en: <para>The query you entered is incorrect.</para><para>Do you want discard changes made to this SQL text and switch to the other view?</para>
uk: <para>Ви ввели неправильний запит.</para><para>Хочете відкинути зміни, внесені до цього коду SQL і перемкнутися на іншу панель перегляду?</para>

en: Discard Changes and Switch
uk: Відкинути зміни і перемкнутися

en: Don't Switch
uk: Не перемикатися

en: <para>This query is invalid.</para><para>Do you want to save it?</para>
uk: <para>Запит є некоректним.</para><para>Хочете його зберегти?</para>

[ctx: tooltip]
en: Create new query
uk: Створити новий запит

[ctx: what's this]
en: Creates new query.
uk: Створює новий запит.

en: <para>You are about to delete query <resource>%1</resource> but it is used by following opened windows:</para>
uk: <para>Ви збираєтеся вилучити запит <resource>%1</resource>, але ще є відкриті вікна, які використовують запит:</para>

[ctx: @info]
en: Design of query <resource>%1</resource> has been modified.
uk: Було змінено дизайн запиту <resource>%1</resource>.

[ctx: @info]
en: Query <resource>%1</resource> already exists.
uk: Запит <resource>%1</resource> вже існує.

[ctx: @info]
en: <para>Do you want to close these windows and save the design or cancel saving?</para>
uk: <para>Хочете закрити ці вікна і зберегти дизайн чи скасувати збереження?</para>

[ctx: @action:button Close all windows and save]
en: Close Windows and Save
uk: Закрити вікна і зберегти

[ctx: @info:tooltip Close all windows and save design]
en: Close all windows and save design
uk: Закрити усі вікна і зберегти дизайн

[ctx: @info]
en: Query <resource>%1</resource>
uk: Запит <resource>%1</resource>

en: Query executing failed.
uk: Помилка виконання запиту.

en: Edit Sections
uk: Змінити розділи

en: Raise
uk: Підняти

en: Lower
uk: Опустити

[ctx: tooltip]
en: Create new report
uk: Створити новий звіт

[ctx: what's this]
en: Creates new report.
uk: Створює новий звіт.

[ctx: @info]
en: Design of report <resource>%1</resource> has been modified.
uk: Дизайн звіту <resource>%1</resource> змінено.

[ctx: @info]
en: Report <resource>%1</resource> already exists.
uk: Звіт <resource>%1</resource> вже існує.

[ctx: @info]
en: Report <resource>%1</resource>
uk: Звіт <resource>%1</resource>

[ctx: Page selector label]
en: Page:
uk: Сторінка:

en: Go to first page
uk: Перейти до першої сторінки

en: Goes to first page
uk: Перейти до першої сторінки

en: Go to previous page
uk: Перейти до попередньої сторінки

en: Goes to previous page
uk: Перейти до попередньої сторінки

en: Go to next page
uk: Перейти до наступної сторінки

en: Goes to next page
uk: Перейти до наступної сторінки

en: Go to last page
uk: Перейти до останньої сторінки

en: Goes to last page
uk: Перейти до останньої сторінки

en: Current page number
uk: Номер поточної сторінки

en: Number of pages
uk: Кількість сторінок

en: Print
uk: Друк

en: Print report
uk: Надрукувати звіт

en: Prints the current report.
uk: Друкує поточний звіт.

[ctx: @title:menu]
en: E&xport As
uk: Е&кспортувати як

en: Export:
uk: Експорт:

[ctx: open dialog to export as text document]
en: Text Document...
uk: Текстовий документ…

en: Export the report as a text document (in OpenDocument Text format)
uk: Експортувати звіт у форматі текстового документа (ODT)

en: Exports the report as a text document (in OpenDocument Text format).
uk: Експортує звіт у форматі текстового документа (ODT).

[ctx: Portable Document Format...]
en: PDF...
uk: PDF…

en: Export as PDF
uk: Експортувати як PDF

en: Exports the current report as PDF.
uk: Експортувати поточний звіт у форматі PDF.

[ctx: open dialog to export as spreadsheet]
en: Spreadsheet...
uk: Електронну таблицю…

en: Export the report as a spreadsheet (in OpenDocument Spreadsheet format)
uk: Експортувати звіт у форматі електронної таблиці (ODS)

en: Exports the report as a spreadsheet (in OpenDocument Spreadsheet format).
uk: Експортує звіт у форматі електронної таблиці (ODS).

[ctx: open dialog to export as web page]
en: Web Page...
uk: Вебсторінку…

en: Export the report as a web page (in HTML format)
uk: Експортувати звіт у форматі вебсторінки (HTML)

en: Exports the report as a web page (in HTML format).
uk: Експортує звіт у форматі вебсторінки (HTML).

en: Printing the report failed.
uk: Не вдалося надрукувати звіт.

en: Print Failed
uk: Помилка під час друку

en: Export Report as PDF
uk: Експортування звіту у форматі PDF

en: Exporting the report as PDF to %1 failed.
uk: Спроба експортування звіту у форматі PDF до %1 зазнала невдачі.

en: Export Failed
uk: Спроба експортування зазнала невдачі

en: Do you want to open exported document?
uk: Хочете відкрити експортований документ?

en: Export Report as Spreadsheet
uk: Експортувати звіт у форматі електронної таблиці

en: Failed to export the report as spreadsheet to %1.
uk: Не вдалося експортувати звіт у форматі електронної таблиці %1.

en: Export Report as Text Document
uk: Експортувати звіт як текстовий документ

en: Exporting the report as text document to %1 failed.
uk: Спроба експортування звіту у форматі текстового документа %1 зазнала невдачі.

en: Export Report as Web Page
uk: Експортувати звіт як вебсторінку

[ctx: @info]
en: <para>Would you like to use Cascading Style Sheets (CSS) in the exported web page or use HTML tables?</para><para><note>CSS give output closer to the original.</note></para>
uk: <para>Хочете скористатися таблицями стилів (CSS) у експортованій сторінці чи краще використати таблиці HTML?</para><para><note>Використання CSS надасть змогу отримати результат, який буде ближчим до оригіналу.</note></para>

[ctx: @action:button]
en: Use CSS
uk: Використати CSS

[ctx: @action:button]
en: Use Table
uk: Використати таблицю

en: Exporting the report as web page to %1 failed.
uk: Спроба експортування звіту у форматі вебсторінки %1 зазнала невдачі.

en: Opening failed
uk: Помилка під час відкриття

en: Report schema appears to be invalid or corrupt
uk: Схема звіту є некоректною або пошкодженою

en: Report's data source:
uk: Джерело даних звіту:

en: Execute the scripting code
uk: Виконати код скрипту

en: Executes the scripting code.
uk: Виконати код скрипту.

en: Edit
uk: Змінити

en: Edit actions
uk: Змінити дії

en: Provides Edit menu.
uk: Забезпечує роботу меню «Зміни».

en: Configure Editor...
uk: Налаштувати редактор…

en: Configure the scripting editor
uk: Налаштувати редактор скриптів

en: Configures the scripting editor.
uk: Налаштувати редактор скриптів.

en: &Import...
uk: &Імпорт…

en: Import script
uk: Імпортувати скрипт

en: Imports script from a file.
uk: Імпортує скрипт з файла.

en: &Export...
uk: &Експортувати…

en: Export script
uk: Експортувати скрипт

en: Exports script to a file.
uk: Експортує скрипт до файла.

[ctx: @title:window]
en: Import Script
uk: Імпортування скрипту

[ctx: @info]
en: Could not read <filename>%1</filename>.
uk: Не вдалося прочитати <filename>%1</filename>.

[ctx: @title:window]
en: Export Script
uk: Експортування скрипту

[ctx: @info]
en: Could not write <filename>%1</filename>.
uk: Не вдалося записати <filename>%1</filename>.

en: Script Type
uk: Тип скрипту

en: The type of script
uk: Тип скрипту

[ctx: @info]
en: Execution of the script <resource>%1</resource> started.
uk: Розпочато виконання скрипту <resource>%1</resource>.

en: Successfully executed. Time elapsed: %1ms
uk: Успішно виконано. Час виконання: %1 мс

[ctx: tooltip]
en: Create new script
uk: Створити скрипт

[ctx: what's this]
en: Creates new script.
uk: Створює скрипт.

en: Error executing script at line %1:
    %2
uk: Помилка під час спроби виконати скрипт, рядок %1:
    %2

en: Kexi Script
uk: Скрипт Kexi

[ctx: @info]
en: Design of script <resource>%1</resource> has been modified.
uk: Дизайн скрипту <resource>%1</resource> змінено.

[ctx: @info]
en: Script <resource>%1</resource> already exists.
uk: Скрипт з назвою <resource>%1</resource> вже існує.

en: Record source:
uk: Джерело запису:

en: Go to selected record source
uk: Перейти до вибраного джерела запису

en: Bound column:
uk: Прив'язаний стовпчик:

en: Visible column:
uk: Видимий стовпчик:

en: No field selected
uk: Не вибрано поле

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change <resource>%1</resource> property for table field from <resource>%2</resource> to <resource>%3</resource>
uk: Змінити властивість <resource>%1</resource> для поля таблиці з <resource>%2</resource> на <resource>%3</resource>
    зміну властивості <resource>%1</resource> для поля таблиці з <resource>%2</resource> на <resource>%3</resource>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete table field <resource>%1</resource>
uk: Вилучити поле <resource>%1</resource> таблиці
    вилучення поля <resource>%1</resource> таблиці

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete empty row at position %1
uk: Вилучити порожній рядок у позиції %1
    вилучення порожнього рядка з позиції %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert table field "%1"
uk: Вставити поле таблиці «%1»
    вставлення поля таблиці «%1»

en: Additional information about the field
uk: Додаткова інформація про поле

en: Field Caption
uk: Заголовок поля

en: Describes caption for the field
uk: Описує назву поля

en: Data Type
uk: Тип даних

en: Describes data type for the field
uk: Описує тип даних поля

en: Comments
uk: Коментарі

en: Describes additional comments for the field
uk: Описує додаткові коментарі поля

en: Sets or deletes primary key
uk: Встановлює або вилучає первинний ключ

en: Sets or deletes primary key for currently selected field.
uk: Встановлює або вилучає первинний ключ для вибраного поля.

[ctx: Table field]
en: Field
uk: Поле

en: Subtype
uk: Підтип

[ctx: Image object type]
en: Image
uk: Зображення

en: Unsigned Number
uk: Беззнакове число

en: Max Length
uk: Максимальна довжина

en: Precision
uk: Точність

en: Visible Decimal Places
uk: Видимих знаків дробової частини

[ctx: Auto Decimal Places]
en: Auto
uk: Авто

en: Default Width
uk: Типова ширина

en: Default Value
uk: Типове значення

en: Unique
uk: Унікальне

en: Required
uk: Вимагається

en: Allow Zero
    Size
uk: Дозволити нульовий
    розмір

en: Autonumber
uk: Автонумерація

en: Indexed
uk: Індексується

en: Record Source
uk: Джерело запису

[ctx: Record source type (in two records)]
en: Record Source
    Type
uk: Джерело запису
    Тип

en: Bound Column
uk: Прив'язаний стовпчик

en: Visible Column
uk: Видимий стовпчик

en: Cannot switch to data view, because table design is empty.
    First, please create your design.
uk: Неможливо перемкнути на перегляд даних, бо нема дизайну таблиці.
    Будь ласка, спочатку створіть ваш дизайн.

[ctx: @info]
en: <para>Saving changes for existing table design is now required.</para>%1
uk: <para>Зараз потрібно зберегти зміни компонування поточної таблиці.</para>%1

[ctx: @action:button]
en: Save Design and Delete Table Data
uk: Зберегти компонування і вилучити дані таблиці

[ctx: @action:button]
en: Discard Design
uk: Відкинути компонування

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change <resource>%1</resource> field name to <resource>%2</resource> and caption from <resource>%3</resource> to <resource>%4</resource>
uk: Змінити назву поля <resource>%1</resource> на <resource>%2</resource> і заголовок з <resource>%3</resource> на <resource>%4</resource>
    зміну назви поля <resource>%1</resource> на <resource>%2</resource> і заголовка з <resource>%3</resource> на <resource>%4</resource>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change data type for field <resource>%1</resource> to <resource>%2</resource>
uk: Змінити тип даних поля <resource>%1</resource> на <resource>%2</resource>
    зміну типу даних поля <resource>%1</resource> на <resource>%2</resource>

en: <para>Setting autonumber requires primary key to be set for current field.</para>
uk: <para>Встановлення автонумерації вимагає встановлення для поточного поля первинного ключа.</para>

en: <para>Previous primary key will be deleted.</para>
uk: <para>Попередній первинний ключ буде вилучено.</para>

en: <para>Do you want to create primary key for current field? Click <interface>Cancel</interface> to cancel setting autonumber.</para>
uk: <para>Хочете створити первинний ключ для поточного поля? Натисніть кнопку <interface>Скасувати</interface>, щоб скасувати встановлення автонумерації.</para>

en: Setting Autonumber Field
uk: Встановлення поля автонумерації

[ctx: @action:button]
en: Create &Primary Key
uk: Створити &первинний ключ

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set autonumber for field <resource>%1</resource>
uk: Встановити автонумерацію для поля <resource>%1</resource>
    встановлення автонумерації для поля <resource>%1</resource>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete autonumber from field <resource>%1</resource>
uk: Вилучити автонумерацію для поля <resource>%1</resource>
    вилучення автонумерації для поля <resource>%1</resource>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set <resource>%1</resource> property for field <resource>%2</resource>
uk: Встановити властивість <resource>%1</resource> для поля <resource>%2</resource>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change type for field <resource>%1</resource> to <resource>%2</resource>
uk: Змінити тип для поля <resource>%1</resource> на <resource>%2</resource>
    зміну типу для поля <resource>%1</resource> на <resource>%2</resource>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set primary key for field <resource>%1</resource>
uk: Встановити первинний ключ для поля <resource>%1</resource>
    встановлення первинного ключа для поля <resource>%1</resource>

[ctx: (qtundo-format)]
en: Unset primary key for field <resource>%1</resource>
uk: Забрати первинний ключ для поля <resource>%1</resource>
    вилучення первинного ключа для поля <resource>%1</resource>

en: You should enter field caption.
uk: Варто вказати заголовок (назву) поля.

en: You have added no fields.
    Every table should have at least one field.
uk: Ви не додали жодного поля.
    Кожна таблиця повинна містити хоча б одне поле.

[ctx: @info]
en: <para>You have added <resource>%1</resource> field name twice.</para><para>Field names cannot be repeated. Correct name of the field.</para>
uk: <para>Ви додали назву поля <resource>%1</resource> двічі.</para><para>Назви полів не можуть повторюватись. Виправте назву поля.</para>

[ctx: @info]
en: Table <resource>%1</resource> has no primary key defined.<para><note>Although a primary key is not required, it is needed for creating relations between database tables. Do you want a primary key to be automatically added now?</note></para><para>If you want to add a primary key by hand, press <interface>Cancel</interface> to cancel saving table design.</para>
uk: У таблиці <resource>%1</resource> не визначено первинний ключ.<para><note>Хоча первинний ключ не обов'язковий, він потрібен для створення взаємозв'язків між таблицями бази даних. Хочете зараз автоматично додати первинний ключ?</note></para><para>Якщо ви хочете додати первинний ключ вручну, натисніть <interface>Скасувати</interface>, щоб скасувати збереження компонування таблиці.</para>

[ctx: Identifier%1]
en: Id%1
uk: ІД%1

[ctx: @info]
en: <para>You are about to change the design of table <resource>%1</resource> but following objects using this table are open:</para>
uk: <para>Ви збираєтеся вилучити таблицю <resource>%1</resource>, але ще є відкриті наступні об'єкти, які використовують таблицю:</para>

[ctx: @info]
en: Table field <resource>%1</resource>
uk: Перейменувати <resource>%1</resource>?

[ctx: Empty table row]
en: Empty Row
uk: Спорожнити рядок

[ctx: @info]
en: <para>Do you want to save the design now?</para>%1
uk: <para>Хочете тепер зберегти дизайн?</para>%1

[ctx: tooltip]
en: Create new table
uk: Створити нову таблицю

[ctx: what's this]
en: Creates new table.
uk: Створює нову таблицю.

en: <para>You are about to delete table <resource>%1</resource> but it is used by following opened windows:</para>
uk: <para>Ви збираєтеся вилучити таблицю <resource>%1</resource>, але ще є відкриті вікна, які використовують таблицю:</para>

en: <para>You are about to rename table <resource>%1</resource> but it is used by following opened windows:</para>
uk: <para>Ви збираєтеся перейменувати таблицю <resource>%1</resource>, але ще є відкриті вікна, які використовують таблицю:</para>

[ctx: @info]
en: Design of table <resource>%1</resource> has been modified.
uk: Змінено дизайн таблиці <resource>%1</resource>.

[ctx: @info]
en: Table <resource>%1</resource> already exists.
uk: Таблиця <resource>%1</resource> вже існує.

[ctx: @info]
en: <warning>Any data in this table will be deleted upon design's saving!</warning>
uk: <warning>Усі дані у цій таблиці буде вилучено під час збереження компонування!</warning>

en: Lookup column
uk: Знайти стовпчик

[ctx: @info]
en: Table <resource>%1</resource>
uk: Таблиця <resource>%1</resource>

[ctx: Question]
en: Error: %1?
uk: Помилка: %1?

en: The column's constraint is declared as NOT NULL (required).
uk: Поля цього стовпчика не можуть мати значення NULL (обов’язково).

en: The column's constraint is declared as NOT EMPTY (text should be filled).
uk: Поля цього стовпчика не можуть бути порожніми (слід вказати якийсь текст).

en: The column's constraint is declared as NOT EMPTY and NOT NULL.
uk: Поля цього стовпчика не можуть бути порожніми або мати значення NULL.

en: Do you want to delete selected record?
uk: Хочете вилучити вибраний запис?

[ctx: @action:button]
en: &Delete Record
uk: &Вилучити запис

en: Do you want to clear the contents of table %1?
uk: Хочете очистити вміст таблиці %1?

[ctx: @action:button]
en: &Clear Contents
uk: &Очистити вміст

en: Record: %1
uk: Запис: %1

[ctx: @action:button Correct Changes]
en: Correct
uk: Виправити

en: Correct changes
uk: Виправити зміни

[ctx: @action:button]
en: Discard Changes
uk: Відкинути зміни

en: Limit of %2 characters for <resource>%3</resource> field has been exceeded by %1 character.
    Fix the text or it will be truncated upon saving changes. | Limit of %2 characters for <resource>%3</resource> field has been exceeded by %1 characters.
    Fix the text or it will be truncated upon saving changes.
uk[0]: Обмеження на %2 символи для поля <resource>%3</resource> було перевищено на %1 символ.
    Виправте текст, інакше його буде обрізано під час збереження внесених змін.
uk[1]: Обмеження на %2 символи для поля <resource>%3</resource> було перевищено на %1 символи.
    Виправте текст, інакше його буде обрізано під час збереження внесених змін.
uk[2]: Обмеження на %2 символи для поля <resource>%3</resource> було перевищено на %1 символів.
    Виправте текст, інакше його буде обрізано під час збереження внесених змін.
uk[3]: Обмеження на %2 символи для поля <resource>%3</resource> було перевищено на один символ.
    Виправте текст, інакше його буде обрізано під час збереження внесених змін.

en: NAME
uk: НАЗВА

en: Field Name
uk: Назва поля

en: * (All Columns)
uk: * (Всі стовпчики)

[ctx: Text encoding: Default]
en: Default: %1
uk: Типове: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <title>Select Existing Database Server's Connection From the List Below</title>
    <para>You will see existing Kexi projects available for the selected connection. Here you may also add, edit or delete connections from the list.</para>
uk: <title>Виберіть поточне з'єднання з сервером бази даних зі списку, наведеного нижче.</title>
    <para>У списку наведено поточні проекти Kexi, доступні для вибраного з'єднання. Тут можна також додавати, редагувати або вилучати з'єднання зі списку.</para>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Server Information
uk: Інформація про сервер

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_add)
en: &Add...
uk: &Додати…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_edit)
en: &Edit...
uk: &Змінити…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_remove)
en: &Delete...
uk: &Вилучити…

en: Add a new database connection
uk: Додати нове з'єднання з базою даних

en: Edit selected database connection
uk: Змінити вибране з'єднання з базою даних

en: Delete selected database connections
uk: Вилучити вибрані з'єднання з базою даних

en: File
uk: Файл

[ctx: @action:button Add Database Connection]
en: &Add
uk: &Додати

en: Add database connection
uk: Додати з'єднання з базою даних

[ctx: @title:window]
en: Add a New Database Connection
uk: Додавання нового з’єднання з базою даних

[ctx: @action:button Save Database Connection]
en: &Save
uk: &Зберегти

en: Save changes made to this database connection
uk: Зберегти зміни цього з'єднання з базою даних

[ctx: @title:window]
en: Edit Database Connection
uk: Змінити з'єднання з базою даних

[ctx: @info]
en: Do you want to delete database connection <resource>%1</resource> from the list of available connections?
uk: Хочете вилучити зі списку наявних з'єднань з базою даних з'єднання <resource>%1</resource>?

en: Define Query...
uk: Визначити запит…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Pro&ject caption:
uk: &Назва проекту:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_requester)
en: Project file&name:
uk: Н&азва файла проекту:

en: Load database list from the server
uk: Отримати список баз даних з сервера

en: Loads database list from the server, so you can select one using the <interface>Name</interface> combo box.
uk: Отримує список баз даних з сервера для того, щоб ви могли вибирати їх за допомогою комбінованого списку <interface>Назва</interface>.

[ctx: @action:button]
en: Save Changes
uk: Зберегти зміни

en: Save all changes made to this connection information
uk: Зберегти всі зміни в інформації про це з'єднання

en: Save all changes made to this connection information. You can later reuse this information.
uk: Зберегти всі зміни в інформації про це з'єднання. Пізніше можна повторно скористатись цією інформацією.

[ctx: @action:button]
en: &Test Connection
uk: &Перевірка з'єднання

en: Test database connection
uk: Перевірка з'єднання з базою даних

en: Tests database connection. You can check validity of connection information.
uk: Перевіряє з’єднання з базою даних. Таким чином можна перевірити коректність даних з’єднання.

en: Database Connection
uk: З'єднання з базою даних

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dbGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Database
uk: База даних

en: Parameters
uk: Параметри

en: Details
uk: Подробиці

[ctx: @title:window]
en: Open Database
uk: Відкриття бази даних

[ctx: @title:window]
en: Connect to a Database Server
uk: Приєднатися до сервера баз даних

[ctx: @action:button]
en: &Open
uk: &Відкрити

en: Open Database Connection
uk: Відкрити з'єднання з базою даних

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, authenticationGBox)
en: Authentication
uk: Автентифікація

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userLbl)
en: &Username:
uk: Ім'я &користувача:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLbl)
en: &Password:
uk: П&ароль:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkSavePassword)
en: <html><head/><body><p>Saves password in a <span style=" font-style:italic;">.kexic</span> or <span style=" font-style:italic;">.kexis</span> connection shortcut file using a simple encryption similar to ROT-47. It does not guarantee security, but simply makes it difficult for anyone to read, so generally it is not safe to make such files publicly accessible.</p></body></html>
uk: <html><head/><body><p>Зберегти пароль у файлах значка з’єднання <span style=" font-style:italic;">.kexic</span> або <span style=" font-style:italic;">.kexis</span> за допомогою простого шифрування, подібного до ROT-47. Це не гарантує безпеки, а просто утруднює читання даних. Отже, загалом кажучи, не варто відкривати доступ до таких файлів будь-кому.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSavePassword)
en: Save password
uk: Зберегти пароль

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
uk: &Назва:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: &Caption (optional):
uk: &Назва (не обов'язково):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, locationBGrp)
en: Database Server
uk: Сервер баз даних

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEngine)
en: &Engine:
uk: &Рушій:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, localhostRBtn)
en: Local server
uk: Локальний сервер

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, remotehostRBtn)
en: Remote server
uk: Віддалений сервер

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hostLbl)
en: &Hostname:
uk: Назва &вузла:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, portLbl)
en: Port:
uk: Порт:

[ctx: port: default]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkPortDefault)
en: Default
uk: Типовий

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseSocket)
en: Use socket &file instead of TCP/IP port:
uk: Використати &файл сокета замість порту TCP/IP:

[ctx: socket: default]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSocketDefault)
en: Default
uk: Типовий

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Description:
uk: &Опис:

[ctx: @title:window]
en: Opening Database
uk: Відкриття бази даних

[ctx: @info]
en: Supply a password below.
uk: Нижче вкажіть пароль.

en: &Details >>
uk: &Подробиці >>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domainLabel)
en: Database server:
uk: Сервер бази даних:

[ctx: unspecified user]
en: (unspecified)
uk: (не вказано)

en: &Open
uk: &Відкрити

en: All supported formats
uk: Усі підтримувані формати

en: Computer
uk: Комп’ютер

en: Could not enter directory <filename>%1</filename>.
uk: Не вдалося увійти до каталогу <filename>%1</filename>.

en: Go to parent directory
uk: До батьківського каталогу

en: Select directory
uk: Виберіть каталог

en: Name:
uk: Назва:

en: Filter:
uk: Фільтр:

en: Enter a filename.
uk: Введіть назву файла.

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> does not exist.
uk: Файла <filename>%1</filename> не існує.

[ctx: @info]
en: Enter a filename.
uk: Введіть назву файла.

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> is not readable.
uk: Файл <filename>%1</filename> є непридатним до читання.

en: Do you want to replace it?
uk: Хочете замінити?

en: Replace object
uk: Замінити об'єкт

[ctx: @action:button]
en: &Choose Other Name...
uk: &Виберіть іншу назву…

en: Caption:
uk: Заголовок:

en: Please enter the name.
uk: Будь ласка, введіть назву.

en: Please enter the caption.
uk: Будь ласка, введіть заголовок.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, prompt)
en: Supply a password below.
uk: Нижче вкажіть пароль.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userNameLabel)
en: Username:
uk: Користувач:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, anonymousLabel)
en: Anonymous:
uk: Анонімний:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Database name:
uk: Назва бази даних:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
uk: Пароль:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, keepCheckBoxLabel)
en: Remember password:
uk: Запам'ятати пароль:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, option_file)
en: Projects stored in a file
uk: Проекти, що зберігаються у файлі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, option_server)
en: Projects stored on a database server
uk: Проекти, що зберігаються на сервері баз даних

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <b>There are Kexi projects you have recently opened.</b> Select one you wish to open:
uk: <b>Ось проекти Kexi, які ви нещодавно відкривали.</b> Виберіть, який ви хочете відкрити:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Project Name
uk: Назва проекту

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Connection
uk: З'єднання

en: File (%1)
uk: Файл (%1)

en: Select a project on <resource>%1</resource> database server to open:
uk: Виберіть проект на сервері баз даних <resource>%1</resource> для відкриття:

[ctx: @title:window Enter Query Parameter Value]
en: Enter Parameter Value
uk: Введіть значення параметра

[ctx: Boolean False - No]
en: No
uk: Хибно

[ctx: Boolean True - Yes]
en: Yes
uk: Істинно

[ctx: @info]
en: <title>No database server drivers found</title><para>Connection to a database server requires an appropriate driver which you do not have installed.</para><subtitle>Details</subtitle><para>To obtain database drivers please use your Package Manager to search and install packages with so-called <emphasis>KDb drivers</emphasis> named <filename>kdb-****-driver</filename>. Please note that your package names could vary slightly depending on the operating system you use.</para>
uk: <title>Не виявлено драйверів серверів баз даних</title><para>Для встановлення з’єднання з сервером бази даних потрібен відповідний драйвер, який не було встановлено.</para><subtitle>Подробиці</subtitle><para>Для встановлення драйверів баз даних скористайтеся програмою для керування пакунками вашого дистрибутива. Вам слід встановити пакунки так званих <emphasis>драйверів KDb</emphasis> з назвами <filename>kdb-****-driver</filename>. Будь ласка, зауважте, що назви пакунків можуть незначно різнитися і залежать від використаної вами операційної системи.</para>

en: This file already exists. Do you want to overwrite it?
uk: Цей файл вже існує. Ви дійсно хочете перезаписати його?

en: Overwrite
uk: Перезаписати

[ctx: @title:window]
en: Project Navigator
uk: Навігація проектом

en: Open object
uk: Відкрити об'єкт

en: Opens object selected in the list.
uk: Відкриває об'єкт, який вибрано у списку.

en: Delete object
uk: Вилучити об'єкт

en: Deletes the object selected in the list.
uk: Вилучає об'єкт, який вибрано у списку.

en: &Rename...
uk: &Перейменувати…

en: Rename object
uk: Перейменувати об'єкт

en: Renames the object selected in the list.
uk: Перейменовує об'єкт, який вибрано у списку.

en: &Design
uk: &Компонувати

en: Design object
uk: Дизайн об'єкта

en: Starts designing of the object selected in the list.
uk: Починає дизайн об'єкта, який вибрано у списку.

en: Design in &Text View
uk: Відкрити в режимі перегляду &тексту

en: Design object in text view
uk: Відкрити об'єкт в режимі перегляду тексту

en: Starts designing of the object in the list in text view.
uk: Починає розробку компонування об'єкта зі списку на панелі редагування тексту.

[ctx: Export->To Clipboard as Data...]
en: To &Clipboard...
uk: До &буфера…

en: Export data to clipboard
uk: Експортувати дані до буфера обміну

en: Exports data from the currently selected table or query to clipboard.
uk: Експортує дані з вибраної таблиці або запиту до буфера обміну даними.

[ctx: Export->To File As Data &Table...]
en: To &File As Data Table...
uk: У &файл як таблицю з даними…

en: Export data to a file
uk: Експортувати дані у файл

en: Exports data from the currently selected table or query to a file.
uk: Експортує дані з вибраної таблиці або запиту в файл.

en: &Create Object: %1...
uk: &Створити об’єкт: %1…

en: &Create Object...
uk: &Створити об’єкт…

[ctx: @info Rename object %1:]
en: Rename <resource>%1</resource>:
uk: Перейменувати <resource>%1</resource>:

[ctx: @action:button Rename object]
en: Rename
uk: Перейменувати

[ctx: @title:window Rename Object %1.]
en: Rename <resource>%1</resource>
uk: Перейменувати <resource>%1</resource>

[ctx: @info Message for empty state in project navigator]
en: <nl/><nl/><img src="%1" width="48"/><nl/>Your project is empty...<nl/>Why not <b>create</b> something?
uk: <nl/><nl/><img src="%1" width="48"/><nl/>Проект порожній…<nl/>Чому б не <b>створити</b> щось?

[ctx: @title:window]
en: Properties
uk: Властивості

en: &Hide Selected Table/Query
uk: &Сховати вибрану таблицю/запит

en: &Delete Selected Relationship
uk: Ви&лучити вибраний взаємозв'язок

en: &Open Selected Table/Query
uk: &Відкрити вибрану таблицю/запит

en: Table:
uk: Таблиця:

[ctx: Insert table/query into relations view]
en: &Insert
uk: &Вставити

en: &Hide Table
uk: &Сховати таблицю

en: &Append Field
uk: &Додати поле

en: &Append Fields
uk: &Додати поля

en: &Open Table
uk: &Відкрити таблицю

en: &Design Table
uk: &Спроектувати таблицю

en: Relationship
uk: Взаємозв'язок

en: Click to show available actions for this cell
uk: Клацніть, щоб побачити наявні дії для цієї комірки

[ctx: @info:whatsthis]
en: Contains a pointer to the currently selected record.
uk: Містить вказівник на поточний позначений запис.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Record navigator.
uk: Навігація записами.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Column <resource>%1</resource>.
uk: Стовпчик <resource>%1</resource>

[ctx: Default text for undo action]
en: Undo
uk: Вернути

en: Undo %1
uk: Вернути %1

[ctx: Default text for redo action]
en: Redo
uk: Повторити

en: Redo %1
uk: Повторити %1

en: <empty>
uk: <порожньо>

en: Redo
uk: Повторити

en: Undo
uk: Вернути

en: Insert From &File...
uk: Вставити з &файла…

en: &Clear
uk: &Очистити

[ctx: @title]
en: Insert Image From File
uk: Вставити зображення з файла

[ctx: @title]
en: Save Image to File
uk: Зберегти зображення у файл

en: <para>File <filename>%1</filename> already exists.</para><para>Do you want to replace it with a new one?</para>
uk: <para>Файл <filename>%1</filename> вже існує.</para><para>Замінити його новим?</para>

en: &Don't Replace
uk: &Не замінювати

[ctx: @action:button]
en: &Replace
uk: З&амінити

[ctx: Autonumber, make it as short as possible]
en: (auto)
uk: (авто)

en: Record:
uk: Запис:

en: Current record number
uk: Номер поточного запису

[ctx: "of" in record number information: N of M]
en: of
uk: з

en: Number of records
uk: Кількість записів

en: Editing indicator
uk: Індикатор редагування

en: First record
uk: Перший запис

en: Go to first record
uk: Перейти до першого запису

en: Go to previous record
uk: Перейти до попереднього запису

en: Previous record
uk: Попередній запис

en: Go to next record
uk: Перейти до наступного запису

en: Next record
uk: Наступний запис

en: Go to last record
uk: Перейти до останнього запису

en: Last record
uk: Останній запис

en: Go to new record
uk: Перейти до нового запису

en: New record
uk: Новий запис

en: Moves cursor to first record.
uk: Пересуває курсор до першого запису.

en: Moves cursor to previous record.
uk: Пересуває курсор до попереднього запису.

en: Moves cursor to next record.
uk: Пересуває курсор до наступного запису.

en: Moves cursor to last record.
uk: Пересуває курсор до останнього запису.

en: Moves cursor to new record and allows inserting.
uk: Пересунути курсор на новий запис і дозволити вставляння.
