kexi - en to uz translation catalogue (152 entries)

en: &Text View
uz: &Matn koʻrinishi

en: Graphics effects, helper dialogs
uz: Grafik effektlar, yordam oynalari

en: Former project maintainer & developer
uz: Sobiq taʼminlovchi va tuzuvchi

en: Unknown error
uz: Nomaʼlum xato

en: Project caption
uz: Loyiha sarlavhasi

en: Project description
uz: Loyiha taʼrifi

en: &Ascending
uz: &Koʻpayish boʻyicha

en: &Descending
uz: &Kamayish boʻyicha

en: Data
uz: Maʼlumot

en: Save Changes
uz: Oʻzgarishlarni saqlash

en: Page %1
uz: Bet %1

en: Form
uz: Shakl

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Name
uz: Nomi

en: Text
uz: Matn

en: Frame
uz: Freym

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnReplace)
en: &Replace
uz: &Almashtirish

en: Create a new project
uz: Yangi loyihani yaratish

en: Open an existing project
uz: Mavjud loyihani ochish

en: Save object changes
uz: Obʼekt oʻzgarishlarini saqlash

en: Saves object changes from currently selected window.
uz: Joriy tanlangan oynadan obʼekt oʻzgarishlarini saqlash.

en: Save &As...
uz: ...sifatida s&aqlash

en: Close the current project
uz: Joriy loyihani yopish

en: &Import Database...
uz: Maʼlumotlar bazasini &import qilish...

en: Import table data from a file
uz: Maʼlumotlar jadvalini fayldan import qilish

en: Clear table contents
uz: Jadval tarkibini tozalash

en: &Font...
uz: &Shrift...

en: Change font for selected object
uz: Tanlangan obʼekt shriftini oʻzgartirish

en: &Next Window
uz: &Keyingi oyna

en: Next window
uz: Keyingi oyna

en: Switches to the next window.
uz: Keyingi oynaga oʻtish.

en: &Previous Window
uz: &Oldingi oyna

en: Previous window
uz: Oldingi oyna

en: Switches to the previous window.
uz: Oldingi oynaga oʻtish.

en: unknown object type "%1"
uz: nomaʼlum obʼekt turi "%1"

en: opening
uz: ochilmoqda

en: table not found
uz: jadval topilmadi

en: object not found
uz: obʼekt topilmadi

en: cannot open object
uz: obʼektni ochib boʻlmadi

en: From File...
uz: Fayldan

en: From Server...
uz: Serverdan

en: Save changes
uz: Oʻzgarishlarni saqlash

en: Do you want to save changes?
uz: Oʻzgarishlarni saqlashni istaysizmi?

en: Create
uz: Yaratish

en: New database
uz: Yangi maʼlumot bazasi

en: Could not start Kexi application this way.
uz: Kexi dasturini ushbu yoʻl bilan ishga tushirib boʻlmaydi.

en: No project name specified.
uz: Loyiha nomi koʻrsatilmagan.

en: Open External File
uz: Tashqi faylni ochish

en: Column %1
uz: Ustun %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Type
uz: Turi

en: Primary Key
uz: Birinchi darajali kalit

en: Text encoding:
uz: Matnni kodlash usuli:

en: Select Location for Source Database
uz: Manba maʼlumotlar bazasining manzilini koʻrsating

en: Select Source Database
uz: Manba maʼlumotlar bazasini tanlang

en: Advanced Options
uz: Qoʻshimcha moslamalar

en: Importing
uz: Import qilinmoqda

en: Success
uz: Muvaffaqiyat

en: Select source database you wish to import:
uz: Import qilmoqchi boʻlgan manba maʼlumotlar bazasini tanlang:

en: Failure
uz: Muvaffaqiyatsizlik

en: No project available.
uz: Loyiha mavjud emas.

en: Open imported project
uz: Import qilingan loyihani ochish

en: Select source database filename.
uz: Manba maʼlumotlar baza fayl nomini tanlang.

en: Select source database.
uz: Manba maʼlumotlar bazani tanlang.

en: Importing in progress...
uz: Import qilinmoqda...

en: No help is available for this page.
uz: Ushbu oyna uchun yordam mavjud emas.

en: Data Source
uz: Maʼlumot manbasi

en: To Left
uz: Chapga

en: To Right
uz: Oʻngga

en: To Top
uz: Yuqoriga

en: To Bottom
uz: Pastga

en: To Grid
uz: Toʻrga

en: Date
uz: Sana

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, descGroupBox)
en: Description
uz: Taʼrifi

en: Form Name
uz: Shakl nomi

en: Editor Type
uz: Tahrirchi turi

[ctx: AutoField editor's type]
en: Multiline Text
uz: Koʻp satrli matn

[ctx: AutoField editor's type]
en: Image
uz: Rasm

en: Size
uz: Oʻlchami

en: Image
uz: Rasm

en: &Image
uz: &Rasm

en: Copying data from table:
uz: Jadvaldagi maʼlumotlardan nusxa olinmoqda:

en: Exporting data from table:
uz: Maʼlumotlar jadvaldan eksport qilinmoqda:

en: Could not open data for exporting.
uz: Eksport qilish uchun maʼlumotlarni ochib boʻlmadi.

en: (rows: %1, columns: %2)
uz: (satr: %1, ustun: %2)

en: (columns: %1)
uz: (ustun: %1)

en: Delimiter:
uz: Ajratuvchi:

en: Defaults
uz: Andozalar

en: Copying
uz: Nusxa olinmoqda

en: Exporting
uz: Eksport qilinmoqda

en: Please choose other name.
uz: Iltimos boshqa nom tanlang.

en: Primary key
uz: Birinchi darajali kalit

en: First row contains column names
uz: Birinchi satrda ustun nomlari mavjud

en: Column
uz: Ustun

en: None
uz: Yoʻq

en: Format for column %1:
uz: %1 ustuni koʻrinishi:

[ctx: Text type for column]
en: Text
uz: Matn

en: Comma ","
uz: Vergul ","

en: Semicolon ";"
uz: Nuqta vergul ";"

en: Space " "
uz: Boʻsh joy " "

en: Other
uz: Boshqa

en: Table
uz: Jadval

en: Visible
uz: Koʻrinadigan

en: Sorting
uz: Saralash

en: Ascending
uz: Koʻpayish boʻyicha

en: Descending
uz: Kamayish boʻyicha

en: SQL Query Text
uz: SQL soʻrov matni

en: The query is correct
uz: Soʻrov toʻgʻri

en: The query is incorrect
uz: Soʻrov notoʻgʻri

[ctx: Translate this word using only lowercase alphanumeric characters (a..z, 0..9). Use '_' character instead of spaces. First character should be a..z character. If you cannot use latin characters in your language, use english word.]
en: report
uz: hisobot

en: &Import...
uz: &Import qilish...

en: Data Type
uz: Maʼlumot turi

en: Comments
uz: Izohlar

[ctx: Image object type]
en: Image
uz: Rasm

en: Precision
uz: Aniqlik

en: Default Value
uz: Andoza qiymat

en: Unique
uz: Yagona

en: Required
uz: Talab qilinadi

en: Allow Zero
    Size
uz: Nol oʻlchamga
    ruxsat berish

en: Autonumber
uz: Avto-raqamlash

en: Do you want to clear the contents of table %1?
uz: "%1" jadval tarkibini tozalashni istaysizmi?

en: NAME
uz: NOMI

[ctx: Text encoding: Default]
en: Default: %1
uz: Andoza: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Server Information
uz: Server haqida maʼlumot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_add)
en: &Add...
uz: &Qoʻshish...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_edit)
en: &Edit...
uz: &Tahrirlash...

en: Load database list from the server
uz: Serverdan maʼlumot bazasi roʻyxatini yuklash

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dbGroupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Database
uz: Maʼlumot bazasi

en: Parameters
uz: Parametrlar

en: Details
uz: Tafsilotlar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, authenticationGBox)
en: Authentication
uz: Tasdiqlash

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userLbl)
en: &Username:
uz: F&oydalanuvchi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLbl)
en: &Password:
uz: &Maxfiy soʻz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
uz: &Nomi:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, locationBGrp)
en: Database Server
uz: Maʼlumotlar baza serveri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, localhostRBtn)
en: Local server
uz: Lokal server

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, remotehostRBtn)
en: Remote server
uz: Masofadagi server

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Description:
uz: &Taʼrifi:

en: &Open
uz: &Ochish

en: Name:
uz: Nomi:

en: Enter a filename.
uz: Faylning nomini kiriting.

en: Do you want to replace it?
uz: Uni almashtirishni istaysizmi?

en: Caption:
uz: Sarlavha:

en: Please enter the name.
uz: Iltimos nomini kiriting.

en: Please enter the caption.
uz: Iltimos sarlavhani kiriting.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Project Name
uz: Loyiha nomi

en: Overwrite
uz: Almashtirish

en: &Design
uz: &Dizayn

en: &Create Object: %1...
uz: Obʼekt &yaratish: %1...

en: &Create Object...
uz: Obʼekt &yaratish...

en: &Hide Table
uz: Jadvalni &bekitish

en: &Open Table
uz: Jadvalni &ochish

en: Insert From &File...
uz: &Fayldan qoʻyish...

en: &Clear
uz: &Tozalash
