keyman - en to shu_latn translation catalogue (62 entries)

en: Neither sentry-sdk nor raven is available. Not enabling Sentry error reporting.
shu_latn: Mafi sentry-sdk walla raven. Mafi mushkila hana Sentry ley eigaddur.

en: Download Keyman keyboards
shu_latn: Dys keyboards hana Keyman

en: _Close
shu_latn: _Sidda

en: You do not have permissions to install the keyboard files to the shared area /usr/local/share/keyman
shu_latn: Ma layk izin ley tadissal shu'ulal keyboard layl bikan da /usr/local/share/keyman

en: You do not have permissions to install the documentation to the shared documentation area /usr/local/share/doc/keyman
shu_latn: Ma layk izin ley tadissal kutub da ley kutub altagassuma jai /usr/local/share/doc/keyman

en: You do not have permissions to install the font files to the shared font area /usr/local/share/fonts
shu_latn: Ma layk izin ley tadissal shabal kutub ley bikanal kutub da /usr/local/share/fonts

en: Installing keyboard/package {keyboardid}
shu_latn: Dassasan keyboard/package {keyboardid}

en: Keyboard is installed already
shu_latn: Mafi al keyboard dakhal

en: The {name} keyboard is already installed at version {version}. Do you want to uninstall then reinstall it?
shu_latn: Al {name} keyboard dakhal fi shabal nafar da {version}. Tador tasulla wa gadey kula ta gulba wah?

en: The {name} keyboard is already installed with a newer version {installedversion}. Do you want to uninstall it and install the older version {version}?
shu_latn: Al {name} keyboard dakhal bey shaba nafaral jadid {installedversion}. Tador ta sulla wa ta gulub nafar hanal gabul wah {version}?

en: Keyboard layouts:
shu_latn: Shabal Keyboard:

en: Fonts:
shu_latn: Katub:

en: Package version:
shu_latn: Nafaral shu'ul:

en: Author:
shu_latn: Nadum alwasa:

en: Copyright:
shu_latn: Izin:

en: Details
shu_latn: Shu'ul alfiya

en: _Install
shu_latn: _Dyssa

en: _Cancel
shu_latn: _Halla

en: Keyboard {name} installed
shu_latn: Keyboard {name} aldakhal

en: Keyboard {name} could not be installed.
shu_latn: Al keyboard {name} ma gudur dakhal.

en: Error Message:
shu_latn: Dalil hanal mushkila:

en: Warning Message:
shu_latn: Risala hana khatr:

en: ERROR: Keyboard metadata is damaged.
    Please "Uninstall" and then "Install" the keyboard.
shu_latn: MUSHKILA: Keyboard metadata tuluf. 
    Albarak "Sulla" wa gadey kula "Dyssal" keyboard.

en: Package name:
shu_latn: Usumal Package:

en: Package description:
shu_latn: Bayan hanal Package:

en: Package author:
shu_latn: Usumal nadum alsawwal Package:

en: Package copyright:
shu_latn: Izin hanal Package:

en: Keyboard name:
shu_latn: Usumal Keyboard:

en: Keyboard version:
shu_latn: Nafaral Keyboard:

en: Keyboard author:
shu_latn: Sidal Keyboard:

en: Keyboard license:
shu_latn: Izin hanal Keyboard:

en: Keyboard description:
shu_latn: Bayan hanal Keyboard:

en: Scan this code to load this keyboard
    on another device or <a href='{uri}'>share online</a>
shu_latn: Dyssal shu'ul da ley shu'ul gadey walla <a href='{uri}'>kan tagassuma online</a>

en: {packageId} Settings
shu_latn: {packageId} Miwasa

en: Keyman Configuration
shu_latn: Miwasa hanal Keyman

en: Choose a kmp file...
shu_latn: Azzul kmp file...

note: i18n: column header in table displaying installed keyboards
en: Name
shu_latn: Usum

note: i18n: column header in table displaying installed keyboards
en: Version
shu_latn: Nafar

en: _Uninstall
shu_latn: _Sulla

en: Uninstall keyboard
shu_latn: Sulal keyboard

en: _About
shu_latn: _Faoug

en: About keyboard
shu_latn: Faougal keyboard

en: _Help
shu_latn: _Mi'awana

en: Help for keyboard
shu_latn: Mi'awana layl keyboard

en: _Options
shu_latn: _Durub

en: Settings for keyboard
shu_latn: Miwasa hanal keyboard

en: _Refresh
shu_latn: _Jadidiye

en: Refresh keyboard list
shu_latn: Adad hana min jadidiye hanal keyboard

en: _Download
shu_latn: _Dyssa

en: Download and install a keyboard from the Keyman website
shu_latn: Dyssal keyboard min website hana Keyman

en: Install a keyboard from a file
shu_latn: Dyssal keyboard min shu'ul gadey

en: Close window
shu_latn: Syddal bikan

en: Uninstall keyboard {package}
shu_latn: Sulal keyboard {package}

en: Help for keyboard {package}
shu_latn: Mi'awana layl keyboard {package}

en: About keyboard {package}
shu_latn: Faougal keyboard {package}

en: Settings for keyboard {package}
shu_latn: Miwasa hanal keyboard {package}

en: Uninstall keyboard package?
shu_latn: Sulal package hanal keyboard?

en: Are you sure that you want to uninstall the {keyboard} keyboard and its fonts?
shu_latn: Tabbat tador tasulal {keyboard} keyboard bey katuba kula?

en: {name} installed
shu_latn: {name} dakhal

en: Open in _Web browser
shu_latn: Fukka fi _Web browser

en: Open in the default web browser to do things like printing
shu_latn: Fukka fi web browser hana gabul ley sawwiyan shu'ul shaba darabanal kakkad

en: _OK
shu_latn: _Zayn
