keyman - en to bwr_NT translation catalogue (65 entries)

en: Neither sentry-sdk nor raven is available. Not enabling Sentry error reporting.
bwr_NT: Aɗi sentry-sdk aɗi raven tsuwa anaɗi. Aɗena zhar hamta labar ar dametǝdzi na ar Sentry wa.

en: Download Keyman keyboards
bwr_NT: Dawunlodi ar keyboardyeri ar Keyman

en: _Close
bwr_NT: _Harta

en: You do not have permissions to install the keyboard files to the shared area /usr/local/share/keyman
bwr_NT: Ga aɗika dunar hara instal ar fayilyeri ar keyboard akwa vǝi tǝ mda ata ndǝka wa na ar /usr/local/share/keyman

en: You do not have permissions to install the documentation to the shared documentation area /usr/local/share/doc/keyman
bwr_NT: Ga aɗika dunar hara instal ar wujir rubutuyeri akwa vǝi tǝ mda ata ndǝkǝ wujir rubutuyeri wa na ar /usr/local/share/doc/keyman

en: You do not have permissions to install the font files to the shared font area /usr/local/share/fonts
bwr_NT: Ga aɗika dunar hara instal ar fayilyeri ar rubutu akwa vǝi tǝ mda ata ndǝka rubutu wa na ar/usr/local/share/fonts

en: Installing keyboard/package {keyboardid}
bwr_NT: Akwa hara instal ar keyboard/package {keyboardid}

en: Keyboard is installed already
bwr_NT: Ku kurtǝ ka hara instal ar keyboard

en: The {name} keyboard is already installed at version {version}. Do you want to uninstall then reinstall it?
bwr_NT: Keyboard {name} ni ku kurtǝ ka hara instal akwa jili {version}. Ga ata bara kara kǝlɓǝlani ya ambǝla gǝ jaktǝ hara instal ni ya?

en: The {name} keyboard is already installed with a newer version {installedversion}. Do you want to uninstall it and install the older version {version}?
bwr_NT: Keyboard {name} ku kurtǝ ka hara instal ka jili na bǝlinnari {installedversion}. Ga ata bara kara kǝlɓǝlani ya ambǝla gǝ hara instal ar jili na waci ni ya version {version}?

en: Keyboard layouts:
bwr_NT: Keyboard layoutyeri:

en: Fonts:
bwr_NT: Rubutuyeri:

en: Package version:
bwr_NT: Jili ar package:

en: Author:
bwr_NT: Mdǝna baɗitǝ namari:

en: Website:
bwr_NT: Websaitu:

en: Copyright:
bwr_NT: Kopirait:

en: Details
bwr_NT: Suayeri atakǝr

en: README
bwr_NT: KARATƏRA

en: _Install
bwr_NT: _Instal

en: _Cancel
bwr_NT: _Awo

en: Keyboard {name} installed
bwr_NT: Keyboard {name} ku hara instal

en: Keyboard {name} could not be installed.
bwr_NT: Keyboard {name} aɗi wutǝ ka hara instal wa.

en: Error Message:
bwr_NT: Labar na ar dametǝdzi aɗi:

en: Warning Message:
bwr_NT: Labar na ar vǝdzǝ hankal:

en: ERROR: Keyboard metadata is damaged.
    Please "Uninstall" and then "Install" the keyboard.
bwr_NT: DAMETƏDZI: Keyboard metadata kǝ hili.
    Usa "Kǝlɓǝla" amblula gǝ jaktǝ hara "Instal" ar keyboard ni.

en: Package name:
bwr_NT: Thlǝma Package:

en: Package description:
bwr_NT: Su ata kǝra Package:

en: Package author:
bwr_NT: Mdǝ na nam Package ni:

en: Package copyright:
bwr_NT: Kopirait ar package:

en: Keyboard filename:
bwr_NT: Thlǝma fayil ar keyboard:

en: Keyboard name:
bwr_NT: Thlǝma keyboard:

en: Keyboard version:
bwr_NT: Jili Keyboard ni:

en: Keyboard author:
bwr_NT: Thlǝma mdǝ na nam keyboard:

en: Keyboard license:
bwr_NT: Lasens ar keyboard:

en: Keyboard description:
bwr_NT: Su ata kǝra keyboard:

en: Scan this code to load this keyboard
    on another device or <a href='{uri}'>share online</a>
bwr_NT: Kǝtǝ fwator kod ngǝni kamnyar hara lodi ar keyboard nǝni akwa na'úra laga wala <a href='{uri}'>kara tǝra akwa onlayin</a>

en: {packageId} Settings
bwr_NT: {packageId} Setiyeri

en: Choose a kmp file...
bwr_NT: Ccarɓǝla fayil ar kmp...

note: i18n: file type in file selection dialog
en: KMP files
bwr_NT: Fayilyeri ar KMP

note: i18n: column header in table displaying installed keyboards
en: Icon
bwr_NT: Fwato

note: i18n: column header in table displaying installed keyboards
en: Name
bwr_NT: Thlǝm

note: i18n: column header in table displaying installed keyboards
en: Version
bwr_NT: Jili

en: _Uninstall
bwr_NT: _Kǝlɓǝla

en: Uninstall keyboard
bwr_NT: Kǝlɓǝla keyboard

en: _About
bwr_NT: _Atakǝra

en: About keyboard
bwr_NT: Atakǝra keyboard

en: _Help
bwr_NT: _Dlara

en: Help for keyboard
bwr_NT: Dlara ar keyboard

en: _Options
bwr_NT: _Suayeri natǝ mda ata cara

en: Settings for keyboard
bwr_NT: Setiyeri na ar keyboard

en: _Refresh
bwr_NT: _Jaktǝ kǝlar ni

en: Refresh keyboard list
bwr_NT: Jaktǝ kǝlar list ar keyboard

en: _Download
bwr_NT: _Dawunlodi

en: Download and install a keyboard from the Keyman website
bwr_NT: Kara dawunlodi ka hara instal ar keyboard akwa websaitu ar Keyman

en: Install a keyboard from a file
bwr_NT: Hara instal ar keyboard atar fayil

en: Close window
bwr_NT: Hartǝ windo ni

en: Uninstall keyboard {package}
bwr_NT: Kǝlɓǝla keyboard {package}

en: Help for keyboard {package}
bwr_NT: Dlara na ar keyboard {package}

en: About keyboard {package}
bwr_NT: Atakǝra keyboard {package}

en: Settings for keyboard {package}
bwr_NT: Setiyeri ar keyboard {package}

en: Uninstall keyboard package?
bwr_NT: Kǝlɓǝla package ar keyboard?

en: Are you sure that you want to uninstall the {keyboard} keyboard and its fonts?
bwr_NT: Gǝ tamata abbǝr ga ata kǝlɓǝla keyboard ni {keyboard} ka rubutǝyeri ni ya?

en: {name} installed
bwr_NT: {name} instal

en: Open in _Web browser
bwr_NT: Kǝlari akwa _Web brauza

en: Open in the default web browser to do things like printing
bwr_NT: Kǝlari akwa web brauza natǝ tsa an default kamnyar hara suayeri apa printin
