keyman - en to sv_SE translation catalogue (68 entries)

en: Neither sentry-sdk nor raven is available. Not enabling Sentry error reporting.
sv_SE: Varken sentry-sdk eller raven är tillgänglig. Aktiverar inte Sentry felrapportering.

en: Download Keyman keyboards
sv_SE: Ladda ner Keyman-tangentbord

en: _Close
sv_SE: _Stäng

en: You do not have permissions to install the keyboard files to the shared area /usr/local/share/keyman
sv_SE: Du har inte behörighet att installera tangentbordsfilerna till det delade området /usr/local/share/keyman

en: You do not have permissions to install the documentation to the shared documentation area /usr/local/share/doc/keyman
sv_SE: Du har inte behörighet att installera dokumentationen till det delade dokumentationsområdet /usr/local/share/doc/keyman

en: You do not have permissions to install the font files to the shared font area /usr/local/share/fonts
sv_SE: Du har inte behörighet att installera teckensnittsfilerna till det delade teckensnittsområdet /usr/local/share/fonts

en: install_kmp.py: error: No kmp.json or kmp.inf found in {package}
sv_SE: install_kmp.py: fel: Ingen kmp.json eller kmp.inf hittades i {package}

en: install_kmp.py: error: No kmp.json or kmp.inf found in {packageFile}
sv_SE: install_kmp.py: fel: Ingen kmp.json eller kmp.inf hittades i {packageFile}

en: Installing keyboard/package {keyboardid}
sv_SE: Installerar tangentbord/paket {keyboardid}

en: Keyboard is installed already
sv_SE: Tangentbord är redan installerat

en: The {name} keyboard is already installed at version {version}. Do you want to uninstall then reinstall it?
sv_SE: {name} tangentbordet är redan installerat på version {version}. Vill du avinstallera sedan installera om det?

en: The {name} keyboard is already installed with a newer version {installedversion}. Do you want to uninstall it and install the older version {version}?
sv_SE: {name} tangentbordet är redan installerat med en nyare version {installedversion}. Vill du avinstallera det och installera den äldre versionen {version}?

en: Keyboard layouts:
sv_SE: Tangentbordslayouter:

en: Fonts:
sv_SE: Teckensnitt:

en: Package version:
sv_SE: Paketversion:

en: Author:
sv_SE: Författare:

en: Website:
sv_SE: Webbplats:

en: Copyright:
sv_SE: Upphovsrätt:

en: Details
sv_SE: Detaljer

en: README
sv_SE: LÄS DIG

en: _Install
sv_SE: _Installera

en: _Cancel
sv_SE: _Avbryt

en: Keyboard {name} installed
sv_SE: Tangentbord {name} installerat

en: Keyboard {name} could not be installed.
sv_SE: Tangentbord {name} kunde inte installeras.

en: Error Message:
sv_SE: Felmeddelande:

en: Warning Message:
sv_SE: Varningsmeddelande:

en: ERROR: Keyboard metadata is damaged.
    Please "Uninstall" and then "Install" the keyboard.
sv_SE: FEL: Tangentbords metadata är skadad.
    Vänligen "Avinstallera" och sedan "Installera" tangentbordet.

en: Package name:
sv_SE: Paketets namn:

en: Package id:
sv_SE: Paket-id:

en: Package description:
sv_SE: Paketbeskrivning:

en: Package author:
sv_SE: Paketets författare:

en: Package copyright:
sv_SE: Paketets upphovsrätt:

en: Keyboard filename:
sv_SE: Tangentbords filnamn:

en: Keyboard name:
sv_SE: Tangentbords namn:

en: Keyboard version:
sv_SE: Tangentbordsversion:

en: Keyboard author:
sv_SE: Tangentbord författare:

en: Keyboard license:
sv_SE: Tangentbord licens:

en: Keyboard description:
sv_SE: Tangentbord beskrivning:

en: Scan this code to load this keyboard
    on another device or <a href='{uri}'>share online</a>
sv_SE: Skanna koden för att ladda det här tangentbordet
    på en annan enhet eller <a href='{uri}'>dela online</a>

en: {packageId} Settings
sv_SE: {packageId} Inställningar

en: Keyman Configuration
sv_SE: Keyman konfiguration

en: Choose a kmp file...
sv_SE: Välj en TMP-fil...

note: i18n: file type in file selection dialog
en: KMP files
sv_SE: KMP filer

note: i18n: column header in table displaying installed keyboards
en: Icon
sv_SE: Ikon

note: i18n: column header in table displaying installed keyboards
en: Name
sv_SE: Namn

en: _Uninstall
sv_SE: _Avinstallera

en: Uninstall keyboard
sv_SE: Avinstallera tangentbordet

en: _About
sv_SE: _Om

en: About keyboard
sv_SE: Om tangentbordet

en: _Help
sv_SE: _Hjälp

en: Help for keyboard
sv_SE: Hjälp för tangentbordet

en: _Options
sv_SE: _Alternativ

en: Settings for keyboard
sv_SE: Inställningar för tangentbord

en: _Refresh
sv_SE: _Uppdatera

en: Refresh keyboard list
sv_SE: Uppdatera tangentbordslista

en: _Download
sv_SE: _Ladda

en: Download and install a keyboard from the Keyman website
sv_SE: Ladda ner och installera ett tangentbord från Keymans webbplats

en: Install a keyboard from a file
sv_SE: Installera ett tangentbord från en fil

en: Close window
sv_SE: Stäng fönster

en: Uninstall keyboard {package}
sv_SE: Avinstallera tangentbordet {package}

en: Help for keyboard {package}
sv_SE: Hjälp för tangentbord {package}

en: About keyboard {package}
sv_SE: Om tangentbordet {package}

en: Settings for keyboard {package}
sv_SE: Inställningar för tangentbord {package}

en: Uninstall keyboard package?
sv_SE: Avinstallera tangentbordspaket?

en: Are you sure that you want to uninstall the {keyboard} keyboard and its fonts?
sv_SE: Är du säker på att du vill avinstallera tangentbordet {keyboard} och dess teckensnitt?

en: {name} installed
sv_SE: {name} installerade

en: Open in _Web browser
sv_SE: Öppna i _Webbläsare

en: Open in the default web browser to do things like printing
sv_SE: Öppna i standardwebbläsaren för att göra saker som utskrift
