keyman - en to ha_HG translation catalogue (69 entries)

en: Neither sentry-sdk nor raven is available. Not enabling Sentry error reporting.
ha_HG: Babu daya daga cikin sentry-sdk ko raven. Baya bada damar bada rahoton kuskure na Sentry.

en: Download Keyman keyboards
ha_HG: A sauke madannin Keyman

en: _Close
ha_HG: _Rufe

en: You do not have permissions to install the keyboard files to the shared area /usr/local/share/keyman
ha_HG: Baka da izinin saka ma'ajiyar madannai zuwa sashin rabiya /usr/local/share/keyman

en: You do not have permissions to install the documentation to the shared documentation area /usr/local/share/doc/keyman
ha_HG: Baka da izinin saka takardu a wajen da ake saka takardu /usr/local/share/doc/keyman

en: You do not have permissions to install the font files to the shared font area /usr/local/share/fonts
ha_HG: Baka da izinin saka ƙunshin rubutu a wajen ajiye rubutu /usr/local/share/fonts

en: install_kmp.py: error: No kmp.json or kmp.inf found in {package}
ha_HG: shigar da_kmp.py: error: No kmp.json or kmp.inf da aka samu cikin {package}

en: install_kmp.py: error: No kmp.json or kmp.inf found in {packageFile}
ha_HG: shigar da_kmp.py: error: No kmp.json or kmp.inf da aka samu cikin {packageFile}

en: Installing keyboard/package {keyboardid}
ha_HG: Saka madanni/ƙunshi {keyboardid}

en: Keyboard is installed already
ha_HG: A riga an saka madanni

en: The {name} keyboard is already installed at version {version}. Do you want to uninstall then reinstall it?
ha_HG: An riga an shigar da {name} madannin a nau'in {version}. Ana son a cire a sake shigarwa?

en: The {name} keyboard is already installed with a newer version {installedversion}. Do you want to uninstall it and install the older version {version}?
ha_HG: An riga an saka madannin {name} sabon nau'i {installedversion}. Ana son a cire a shigar da tsohon {version}?

en: Keyboard layouts:
ha_HG: Tsarin madannai:

en: Package version:
ha_HG: Tsarin ƙunshin:

en: Author:
ha_HG: Mawallafi:

en: Website:
ha_HG: Yanar gizo:

en: Copyright:
ha_HG: Haƙƙin mallaka:

en: Details
ha_HG: Cikakken bayani

en: README
ha_HG: KARANTA

en: _Install
ha_HG: _shigar

en: _Cancel
ha_HG: _Sokewa

en: Keyboard {name} installed
ha_HG: Madannan {name} da aka shigar

en: Keyboard {name} could not be installed.
ha_HG: Ba zai yiwu a saka {name} madanni ba.

en: Error Message:
ha_HG: Saƙon kuskure:

en: Warning Message:
ha_HG: Saƙon gargaɗi:

en: {name} keyboard
ha_HG: {name} madanni

en: ERROR: Keyboard metadata is damaged.
    Please "Uninstall" and then "Install" the keyboard.
ha_HG: KUSKURE: metadata ta madannai ta lalace. "A cire" kuma a sake "Saka" madanni.

en: Package name:
ha_HG: Sunan ƙunshin:

en: Package id:
ha_HG: Lambar ƙunshin:

en: Package description:
ha_HG: Bayanin ƙunshin:

en: Package author:
ha_HG: Mawallafin ƙunshi:

en: Package copyright:
ha_HG: Mallakar ƙunshin:

en: Keyboard filename:
ha_HG: Sunan ma'ajiyar madanni:

en: Keyboard name:
ha_HG: Sunan madanni:

en: Keyboard id:
ha_HG: Id na Madanni:

en: Keyboard version:
ha_HG: Nau'in madanni:

en: Keyboard author:
ha_HG: Mawallafin madanni:

en: Keyboard license:
ha_HG: Lasisin madanni:

en: Keyboard description:
ha_HG: Bayanan madanni:

en: Scan this code to load this keyboard
    on another device or <a href='{uri}'>share online</a>
ha_HG: Yi sikanin na wannan code domin loda wannan madanni kan wata na'urar ko <a href='{uri}'>share online</a>

en: {packageId} Settings
ha_HG: Saitin {packageId}

en: Keyman Configuration
ha_HG: Haɗa keyman

en: Choose a kmp file...
ha_HG: A zabi fayil na kmp...

note: i18n: column header in table displaying installed keyboards
en: Icon
ha_HG: Alama

note: i18n: column header in table displaying installed keyboards
en: Name
ha_HG: Suna

note: i18n: column header in table displaying installed keyboards
en: Version
ha_HG: Nau'i

en: _Uninstall
ha_HG: _A cire

en: Uninstall keyboard
ha_HG: A cire madanni

en: _About
ha_HG: _Game da

en: About keyboard
ha_HG: Game da madanni

en: _Help
ha_HG: _Taimako

en: Help for keyboard
ha_HG: Taimako don madanni

en: _Options
ha_HG: Zaɓuɓɓuka

en: Settings for keyboard
ha_HG: Saiti don madanni

en: _Refresh
ha_HG: _Sabunta

en: Refresh keyboard list
ha_HG: Sabunta jerin madanni

en: _Download
ha_HG: _Saukewa

en: Download and install a keyboard from the Keyman website
ha_HG: A sauke kuma a shigar da madanni daga adireshin yanar gizo na Keyman

en: Install a keyboard from a file
ha_HG: A sauke madanni daga ma'ajiya

en: Close window
ha_HG: Rufe window

en: Uninstall keyboard {package}
ha_HG: A cire {package} madanni

en: Help for keyboard {package}
ha_HG: Taimako akan madannai {package}

en: About keyboard {package}
ha_HG: Game da madanni {package}

en: Settings for keyboard {package}
ha_HG: Saiti na madanni {package}

en: Uninstall keyboard package?
ha_HG: Sauke ƙunshin madanni?

en: Are you sure that you want to uninstall the {keyboard} keyboard and its fonts?
ha_HG: Shin an tabbata ana son cire madannin {keyboard} da font ɗin sa?

en: {name} installed
ha_HG: {name} an shigar

en: Open in _Web browser
ha_HG: A buɗe a _Web browser

en: Open in the default web browser to do things like printing
ha_HG: A buɗe a browser ta asali don yin abubuwa kamar ɗab'i
