keyman - en to kr_NG translation catalogue (28 entries)

en: Download Keyman keyboards
kr_NG: Keyman keyboard dǝ saye

en: _Close
kr_NG: _Zanye

en: You do not have permissions to install the keyboard files to the shared area /usr/local/share/keyman
kr_NG: Amari keyboard dǝ saam area user dǝ faidatǝ ro/usr/local/share/keyman

en: Keyboard is installed already
kr_NG: Ba keyboard dǝ tǝtana

en: The {name} keyboard is already installed at version {version}. Do you want to uninstall then reinstall it?
kr_NG: Shi {name} keyboard dǝ ba burotǝ tǝtana na version {version}. Tǝluwumiya raamma wa kuru daji waltǝm ikko ro?

en: The {name} keyboard is already installed with a newer version {installedversion}. Do you want to uninstall it and install the older version {version}?
kr_NG: Shi {name} keyboard dǝ ba burotǝ tǝtana version bǝlin dǝn {installedversion}. Tǝluwumiya raamma wa kuru daji waltǝm ikko ro {version}?

en: Author:
kr_NG: Kam sǝnandǝna dǝ:

en: Details
kr_NG: Bayanna

en: README
kr_NG: WAKƎRANE

en: _Cancel
kr_NG: _Cinne

en: Keyboard {name} could not be installed.
kr_NG: Keyboard {name} raktǝ instalin tǝdin ba.

en: Keyman Configuration
kr_NG: Stin Keyman ne

en: Choose a kmp file...
kr_NG: Kmp file karne...

note: i18n: column header in table displaying installed keyboards
en: Name
kr_NG: Su

note: i18n: column header in table displaying installed keyboards
en: Version
kr_NG: Jilinzǝ

en: _About
kr_NG: _Kǝla

en: _Help
kr_NG: _Bana

en: _Options
kr_NG: _Awoa suron kartabe

en: Settings for keyboard
kr_NG: Seti keyboard be

en: Download and install a keyboard from the Keyman website
kr_NG: Keyma website dǝn keyboard dǝ saye ikke

en: Install a keyboard from a file
kr_NG: File lan keyboard dǝ ikke

en: Close window
kr_NG: Window dǝ zanne

en: Help for keyboard {package}
kr_NG: Bana Keyboard {package}

en: Settings for keyboard {package}
kr_NG: Sti kǝla Keyboard be {package}

en: Are you sure that you want to uninstall the {keyboard} keyboard and its fonts?
kr_NG: Tawatkǝma wa tǝluwuminno {keyboard} keyboard wa kuru fonts nzǝ dǝa?

en: Open in _Web browser
kr_NG: Web browser lan kane

en: Open in the default web browser to do things like printing
kr_NG: Default web browser lan kane printin yeyi wa diye

en: _OK
kr_NG: _YO
