keyman - en to ff_ZA translation catalogue (70 entries)

en: Neither sentry-sdk nor raven is available. Not enabling Sentry error reporting.
ff_ZA: Wonaa sdk-sentry wonaa raven alaa heen ko woodi. En kurminaani jaŋtol juume.

en: Download Keyman keyboards
ff_ZA: Tappirɗe Keyman aafaaɗe

en: _Close
ff_ZA: _Uddu

en: You do not have permissions to install the keyboard files to the shared area /usr/local/share/keyman
ff_ZA: A alaa yamiroore aafde piille tappirde ndee to nokku ndenndaaɗo oo /usr/local/share/keyman

en: You do not have permissions to install the documentation to the shared documentation area /usr/local/share/doc/keyman
ff_ZA: A alaa yamiroore aafde piille famminorde ndee to nokku famminorde ndenndaaɗo oo /usr/local/share/doc/keyman

en: You do not have permissions to install the font files to the shared font area /usr/local/share/fonts
ff_ZA: A alaa yamiroore aafde piille ponte ɗee to nokku ndenndaaɗo oo /usr/local/share/fonts

en: install_kmp.py: error: No kmp.json or kmp.inf found in {package}
ff_ZA: install_kmp.py: juumre: Alaao kmp.json walla kmp.inf yiytaa e {package}

en: install_kmp.py: error: No kmp.json or kmp.inf found in {packageFile}
ff_ZA: install_kmp.py: juumre: Alaao kmp.json walla kmp.inf yiytaa e {packageFile}

en: Installing keyboard/package {keyboardid}
ff_ZA: Aafgol tappirde/haɓɓere {keyboardid}

en: Keyboard is installed already
ff_ZA: Tappirde koko aafaa kisa

en: The {name} keyboard is already installed at version {version}. Do you want to uninstall then reinstall it?
ff_ZA: Tappirde {name} koko aafaa e yamre {version}. Aɗa yiɗi aaftude kisa ngaafaa nde kadi?

en: The {name} keyboard is already installed with a newer version {installedversion}. Do you want to uninstall it and install the older version {version}?
ff_ZA: Tappirde {name} koko aafaa e yamre {installedversion} ɓurnde hesɗude. Aɗa yiɗi aaftude kisa ngaafaa yamre {version} yiiɗnde ndee?

en: Keyboard layouts:
ff_ZA: Lelngo tappirɗe:

en: Fonts:
ff_ZA: Ponte:

en: Package version:
ff_ZA: Yamre Haɓɓere:

en: Author:
ff_ZA: Topaajo:

en: Website:
ff_ZA: Lowre:

en: Details
ff_ZA: Cariiɗe

en: README
ff_ZA: TARƊOO

en: _Install
ff_ZA: _Aaf

en: _Cancel
ff_ZA: _Haaytu

en: Keyboard {name} installed
ff_ZA: Tappirde {name} aafaama

en: Keyboard {name} could not be installed.
ff_ZA: Tappirde {name} horiima aafeede.

en: Error Message:
ff_ZA: Ɓatakuure Juumre:

en: Warning Message:
ff_ZA: Ɓatakuru Jeertino:

en: {name} keyboard
ff_ZA: Tappirde {name}

en: ERROR: Keyboard metadata is damaged.
    Please "Uninstall" and then "Install" the keyboard.
ff_ZA: JUUMRE: Teemalkeɓe tappirde koko barmi.
    Tiiɗno "Aaftu" kisa "Aafaa" tappirde ndee.

en: Package name:
ff_ZA: Innde haɓɓere:

en: Package id:
ff_ZA: Id haɓɓere:

en: Package description:
ff_ZA: Cifol haɓɓere:

en: Package author:
ff_ZA: Ballifo haɓɓere:

en: Package copyright:
ff_ZA: Copyright haɓɓere:

en: Keyboard filename:
ff_ZA: Innde fiilde tappirde:

en: Keyboard name:
ff_ZA: Innde tappirde:

en: Keyboard id:
ff_ZA: Id tappirde:

en: Keyboard version:
ff_ZA: Yamre tappirde:

en: Keyboard author:
ff_ZA: Ballifo tappirde:

en: Keyboard license:
ff_ZA: Jamirol tappirde:

en: Keyboard description:
ff_ZA: Cifol tappirde:

en: Scan this code to load this keyboard
    on another device or <a href='{uri}'>share online</a>
ff_ZA: Niiwto oo kod ngam loowde ndee tappirde
    e kaɓirgol goengol walla <a href='{uri}'>lollin e geese</a>

en: {packageId} Settings
ff_ZA: Teelte {packageId}

en: Keyman Configuration
ff_ZA: Teeltagol Keyman

en: Choose a kmp file...
ff_ZA: Suɓe fiilde kmp...

note: i18n: file type in file selection dialog
en: KMP files
ff_ZA: Piille KMP

note: i18n: column header in table displaying installed keyboards
en: Icon
ff_ZA: Maandel

note: i18n: column header in table displaying installed keyboards
en: Name
ff_ZA: Innde

note: i18n: column header in table displaying installed keyboards
en: Version
ff_ZA: Yamre

en: _Uninstall
ff_ZA: _Aaftu

en: Uninstall keyboard
ff_ZA: Aaftu Tappirde

en: _About
ff_ZA: _Baɗte

en: About keyboard
ff_ZA: Baɗte tappirde

en: _Help
ff_ZA: _Ballal

en: Help for keyboard
ff_ZA: Ballal tappirde

en: _Options
ff_ZA: _Cuɓe

en: Settings for keyboard
ff_ZA: Teelte tappirde

en: _Refresh
ff_ZA: _Hesɗitin

en: Refresh keyboard list
ff_ZA: Hesɗitin doggol tappirɗe

en: _Download
ff_ZA: _Aawto

en: Download and install a keyboard from the Keyman website
ff_ZA: Aawto ngaafaa tappirde iwde to lowre Keyman

en: Install a keyboard from a file
ff_ZA: Aaf tappirde iwde e fiile

en: Close window
ff_ZA: Uddu henorde

en: Uninstall keyboard {package}
ff_ZA: Aaftu tappirde {package}

en: Help for keyboard {package}
ff_ZA: Ballal tappirde {package}

en: About keyboard {package}
ff_ZA: Baɗte tappirde {package}

en: Settings for keyboard {package}
ff_ZA: Teelte tappirde {package}

en: Uninstall keyboard package?
ff_ZA: Aaftu kaɓɓol tappirde?

en: Are you sure that you want to uninstall the {keyboard} keyboard and its fonts?
ff_ZA: Aɗa yenanaa aɗa yiɗi aaftude tappirde {keyboard} ndee e ponte mayre?

en: {name} installed
ff_ZA: {name} aafaama

en: Open in _Web browser
ff_ZA: Udditir _Wanngorde geese

en: Open in the default web browser to do things like printing
ff_ZA: Uddit e wanngorde geese woowaande ngam waɗde geɗe wano muulde
