keyman - en to hia_NG translation catalogue (51 entries)

en: Download Keyman keyboards
hia_NG: Sangat Keyman keyboards

en: _Close
hia_NG: _Funta

en: You do not have permissions to install the keyboard files to the shared area /usr/local/share/keyman
hia_NG: Haka nda wativa fant keyboard files tabgunda da tugutalu /usr/local/share/keyman

en: You do not have permissions to install the documentation to the shared documentation area /usr/local/share/doc/keyman
hia_NG: Haka nda wativa fant takardaha kor t gwaɗa anga tuguta takarda kor gwaɗa tabga takarda ngane /usr/local/share/doc/keyman

en: You do not have permissions to install the font files to the shared font area /usr/local/share/fonts
hia_NG: Haka nda wativa fant font files ka tuguta tabga font area wo /usr/local/share/fonts

en: install_kmp.py: error: No kmp.json or kmp.inf found in {package}
hia_NG: anfat_kmp.py: error: No kmp.json or kmp.inf found in {package}

en: install_kmp.py: error: No kmp.json or kmp.inf found in {packageFile}
hia_NG: anfat_kmp.py: error: No kmp.json or kmp.inf found in {packageFile}

en: Installing keyboard/package {keyboardid}
hia_NG: Fant keyboard/package {keyboardid}

en: Keyboard is installed already
hia_NG: Keyboard nganana puta putal fanta

en: The {name} keyboard is already installed at version {version}. Do you want to uninstall then reinstall it?
hia_NG: The {name} keyboard nganana puta putal fanta t version {version}. Dow ka k thlahat fanta guka virata fantare?

en: The {name} keyboard is already installed with a newer version {installedversion}. Do you want to uninstall it and install the older version {version}?
hia_NG: The {name} keyboard nganana puta putal fanta nda wuliwa version {installedversion}. Ɗow ka k thlahat fanta nda fant nguzaka version {version}?

en: Author:
hia_NG: Dada vindata:

en: Copyright:
hia_NG: Magata daideya man ndunda sa magalo:

en: Details
hia_NG: An talan tala

en: README
hia_NG: I JANGA

en: _Install
hia_NG: _Fanta

en: _Cancel
hia_NG: _Jata

en: Keyboard {name} installed
hia_NG: Keyboard {name} fan falo

en: Keyboard {name} could not be installed.
hia_NG: Keyboard {name} fa buwo.

en: Error Message:
hia_NG: Kuskura habar:

en: Warning Message:
hia_NG: Habara ndoyo:

en: ERROR: Keyboard metadata is damaged.
    Please "Uninstall" and then "Install" the keyboard.
hia_NG: KUSKURE: Keyboard metadata na gayu gaya.
    Gamsa "Avathla" nda guleng "anfa" t keyboard ngane.

en: Package name:
hia_NG: Zira package:

en: Package author:
hia_NG: Package dada vindata:

en: Keyboard name:
hia_NG: Zira keyboard:

en: Keyboard author:
hia_NG: Keyboard dada vindata:

en: Scan this code to load this keyboard
    on another device or <a href='{uri}'>share online</a>
hia_NG: Kla fota nana code na k klaft tana keyboard na taghan device sakwiɗi ko
     <a href='{uri}'>share online</a>

en: Choose a kmp file...
hia_NG: Abkla t kmp file...

note: i18n: column header in table displaying installed keyboards
en: Name
hia_NG: Ziro

en: _Uninstall
hia_NG: _Fan bol wo

en: Uninstall keyboard
hia_NG: Keyboard kol fantalo

en: _About
hia_NG: _Kor tina man tundu ko tina

en: About keyboard
hia_NG: Gwaɗa keyboard

en: _Help
hia_NG: _Tamako

en: Help for keyboard
hia_NG: Tamoko anga keyboard

en: _Options
hia_NG: _Inunda ɗowƙa k mogo

en: _Refresh
hia_NG: _Virata gunata

en: Refresh keyboard list
hia_NG: Virata gunat keyboard list

en: _Download
hia_NG: _Sangata

en: Download and install a keyboard from the Keyman website
hia_NG: Angasa guka fant keyboard avla Keyman website

en: Install a keyboard from a file
hia_NG: An fat keyboard avla file

en: Close window
hia_NG: Unfa tina sma

en: Uninstall keyboard {package}
hia_NG: E funatka t keyboard {package}

en: Help for keyboard {package}
hia_NG: Tamoko anga keyboard {package}

en: About keyboard {package}
hia_NG: Gwaɗa keyboard {package}

en: Uninstall keyboard package?
hia_NG: E fantaka t keyboard package?

en: Are you sure that you want to uninstall the {keyboard} keyboard and its fonts?
hia_NG: Tabata tabatakana ɗow k thlavat ka fant {keyboard} keyboard nda fonts ni?

en: {name} installed
hia_NG: {name} falo

en: Open in _Web browser
hia_NG: Gunat _Web browser

en: Open in the default web browser to do things like printing
hia_NG: Gunat mina gayuta web browser k magat tina man li vindo

en: _OK
hia_NG: _Muvaya
