keyman - en to am_ET translation catalogue (70 entries)

en: Neither sentry-sdk nor raven is available. Not enabling Sentry error reporting.
am_ET: Sentry-sdk ሆነ raven ይገናሉ። የ Sentry error ሪፖርት ማድረጊያው አልበራም።

en: Download Keyman keyboards
am_ET: የኪይማን የፊደል ገበታ ሰሌዳውን ማውረድ

en: _Close
am_ET: _ዝጋው

en: You do not have permissions to install the keyboard files to the shared area /usr/local/share/keyman
am_ET: የፊደል ገበታ ሰሌዳ ፋይሎችን በተጋራው ቦታ ላይ /usr/local/share/keyman ለመጫን ፈቃዶች የሉትም

en: You do not have permissions to install the documentation to the shared documentation area /usr/local/share/doc/keyman
am_ET: የፊደል ገበታ ሰሌዳ ዶኪዩመንቴሽን በተጋራው ቦታ ላይ /usr/local/share/doc/keyman ለመጫን ፈቃዶች የሉትም

en: You do not have permissions to install the font files to the shared font area /usr/local/share/fonts
am_ET: የፊደል ገበታ ሰሌዳ የፊደል ቅርጾች በተጋራው ቦታ ላይ /usr/local/share/fonts ለመጫን ፈቃዶች የሉትም

en: Installing keyboard/package {keyboardid}
am_ET: የፊደል ገበታ ሰሌዳ ወይም ፓኬጅ እይተጫነ ነው {keyboardid}

en: Keyboard is installed already
am_ET: የፊደል ገበታ ሰሌዳ ቀደም ሲል ተጭኗል

en: The {name} keyboard is already installed at version {version}. Do you want to uninstall then reinstall it?
am_ET: {name} የፊደል ገበታ ሰሌዳው ቀድሞውኑ በስሪት {version} ላይ ተጭኗል፤ እንደገና አጥፍተው መጫን ይፈልጋሉ?

en: The {name} keyboard is already installed with a newer version {installedversion}. Do you want to uninstall it and install the older version {version}?
am_ET: {name} የፊደል ገበታ ሰሌዳው ቀድሞውኑ በአዲሱ ስሪት ተጭኗል {installedversion}፤ እሱን ማራገፍ እና የቆየውን ስሪት {version} መጫን ይፈልጋሉ?

en: Keyboard layouts:
am_ET: የፊደላት ገበታ ገጽታ፦

en: Fonts:
am_ET: የፊደል ቅርጽ፦

en: Package version:
am_ET: የፓኬጅ ስሪት፦

en: Author:
am_ET: አዘጋጅ፦

en: Website:
am_ET: ድረ ገጽ፦

en: Copyright:
am_ET: የባለቤትነት መብት፦

en: Details
am_ET: ዝርዝሮች

en: README
am_ET: የሚነበብ

en: _Install
am_ET: _ጫን

en: _Cancel
am_ET: _ሰርዝ

en: Keyboard {name} installed
am_ET: የፊደል ገበታ {name} ተጭኗል

en: Keyboard {name} could not be installed.
am_ET: የፊደል ገበታው {name} አልተጫነም።

en: Error Message:
am_ET: የችግሩ መልዕክት፦

en: Warning Message:
am_ET: የማስጠንቀቂያ መልዕክት፦

en: {name} keyboard
am_ET: {name} የፊደል ገበታ ሰሌዳ

en: ERROR: Keyboard metadata is damaged.
    Please "Uninstall" and then "Install" the keyboard.
am_ET: ስህተት፦ የፊደል ሰሌዳ ገበታ ሜታ ዳታ ተጎድቷል፤ እባክህ ያጥፉትና እንደገና የፊደል ሰሌዳ ገበታውን ይጫኑ።

en: Package name:
am_ET: የፓኬጅ ስም፦

en: Package id:
am_ET: የፓኬጅ መለያ፦

en: Package description:
am_ET: የፓኬጅ መግለጫ፦

en: Package author:
am_ET: የፓኬጁ ደራሲ፦

en: Package copyright:
am_ET: የፓኬጁ ህጋዊ መብት፦

en: Keyboard filename:
am_ET: የፊደል ገበታ ሰሌዳ የፋይል ስም፦

en: Keyboard name:
am_ET: የፊደል ገበታ ሰሌዳ ስም፦

en: Keyboard id:
am_ET: የፊደል ገበታ ሰሌዳ መለያ፦

en: Keyboard version:
am_ET: የፊደል ሰሌዳ ስሪት፦

en: Keyboard author:
am_ET: የፊደል ሰሌዳ ደራሲ፦

en: Keyboard license:
am_ET: የፋይል ሰሌዳ ፍቃድ፦

en: Keyboard description:
am_ET: የፊደል ሰሌዳ መግለጫ፦

en: Scan this code to load this keyboard
    on another device or <a href='{uri}'>share online</a>
am_ET: ይህንን የፊደል ገበታ ሰሌዳ ለመጫን ይህንን ኮድ ስካን በማድረግ በሌላ መሣሪያ ላይ ይጠቀሙ ወይም <a href='{uri}'> በኢንተርኔት ያጋሩ </a>

en: {packageId} Settings
am_ET: {packageId} ቅንጅቶች

en: Keyman Configuration
am_ET: የኪይማን ማቀናበሪያ

en: Choose a kmp file...
am_ET: የKMP ፋይልን ምረጥ...

note: i18n: file type in file selection dialog
en: KMP files
am_ET: KMP ፋይል

note: i18n: column header in table displaying installed keyboards
en: Icon
am_ET: ምስል

note: i18n: column header in table displaying installed keyboards
en: Name
am_ET: ስም

note: i18n: column header in table displaying installed keyboards
en: Version
am_ET: ስሪት

en: _Uninstall
am_ET: _አስውግድ

en: Uninstall keyboard
am_ET: የፊደል ሰሌዳን ማጥፋት

en: _About
am_ET: _ስለ እኛ

en: About keyboard
am_ET: ስለ የፊደል ገበታ ሰሌዳ

en: _Help
am_ET: _እርዳታ

en: Help for keyboard
am_ET: የፊደል ገበታ ሰሌዳ እርዳታ

en: _Options
am_ET: _አማራጮች

en: Settings for keyboard
am_ET: የፊደል ገበታ ቅንጅቶች

en: _Refresh
am_ET: _አድስ

en: Refresh keyboard list
am_ET: የፊደል ገበታ ሰሌዳ ዝርዝሮችን አድስ

en: _Download
am_ET: _አውርድ

en: Download and install a keyboard from the Keyman website
am_ET: ከኪይማን ድረገጽ ላይ የፊደል ገበታ ሰሌዳው አውርድና ጫን

en: Install a keyboard from a file
am_ET: የፊደል ገበታ ሰሌዳውን ከፋይል ውስጥ ጫን

en: Close window
am_ET: ዊንዶውን ዝጋ

en: Uninstall keyboard {package}
am_ET: የፊደል ገበታ ሰሌዳውን አጥፋ {package}

en: Help for keyboard {package}
am_ET: የፊደል ሰሌዳ ገበታ እርዳታ {package}

en: About keyboard {package}
am_ET: ስለ የፊደል ገበታ {package}

en: Settings for keyboard {package}
am_ET: የፊደል ገበታ ቅንጅቶች {package}

en: Uninstall keyboard package?
am_ET: የፊደል ገበታ ሰሌዳውን ፓኬጅ ላጥፋ?

en: Are you sure that you want to uninstall the {keyboard} keyboard and its fonts?
am_ET: የፊደል ገበታ ሰሌዳውን {keyboard} እና ቅርጹን ለማጥፋት እርግጠኛ ነዎት?

en: {name} installed
am_ET: {name} የተጫነ

en: Open in _Web browser
am_ET: _በደረ ገጽ ላይ ይክፈቱ

en: Open in the default web browser to do things like printing
am_ET: እንደ ህትመት ያሉ ነገሮችን ለማድረግ በነባሪ የድር አሳሽ መስኮት ላይ ይክፈቱ

en: _OK
am_ET: _እሺ
