keyman - en to el translation catalogue (61 entries)

en: Neither sentry-sdk nor raven is available. Not enabling Sentry error reporting.
el: Δὲν εἶναι διαθέσιμα οὔτε τὸ sentry-sdk οὔτε τὸ raven. Δὲν ἐνεργοποιεῖται ἡ ἀναφορὰ σφαλμάτων Sentry.

en: Download Keyman keyboards
el: Μεταφόρτωση πληκτρολογίων Keyman

en: You do not have permissions to install the keyboard files to the shared area /usr/local/share/keyman
el: Δὲν σᾶς ἐπιτρέπεται νὰ ἐγκαταστήσετε τὰ ἀρχεῖα τοῦ πληκτρολογίου στὴν κοινὴ περιοχὴ /usr/local/share/keyman

en: You do not have permissions to install the documentation to the shared documentation area /usr/local/share/doc/keyman
el: Δὲν σᾶς ἐπιτρέπεται νὰ ἐγκαταστήσετε τὴν τεκμηρίωση στὴν κοινὴ περιοχὴ τεκμηρίωσης /usr/local/share/doc/keyman

en: You do not have permissions to install the font files to the shared font area /usr/local/share/fonts
el: Δὲν σᾶς ἐπιτρέπεται νὰ ἐγκαταστήσετε τὰ ἀρχεῖα γραμματοσειρῶν στὴν κοινὴ περιοχὴ γραμματοσειρῶν /usr/local/share/fonts

en: install_kmp.py: error: No kmp.json or kmp.inf found in {package}
el: install_kmp.py: σφάλμα: Δὲν βρέθηκε kmp.json ἢ kmp.inf στὸ {package}

en: install_kmp.py: error: No kmp.json or kmp.inf found in {packageFile}
el: install_kmp.py: σφάλμα: Δὲν βρέθηκε kmp.json ἢ kmp.inf στὸ {packageFile}

en: Installing keyboard/package {keyboardid}
el: Ἐγκαθίσταται πληκτρολόγιο/πακέτο {keyboardid}

en: Keyboard is installed already
el: Τὸ πληκτρολόγιο ἔχει ἤδη ἐγκατασταθεῖ

en: The {name} keyboard is already installed at version {version}. Do you want to uninstall then reinstall it?
el: Τὸ πληκτρολόγιο {name} ἔχει ἤδη ἐγκατασταθεῖ στὴν ἔκδοση {version}. Θέλετε νὰ τὸ ἀφαιρέσετε καὶ νὰ τὸ ἐγκαταστήσετε ἐκ νέου;

en: The {name} keyboard is already installed with a newer version {installedversion}. Do you want to uninstall it and install the older version {version}?
el: Τὸ πληκτρολόγιο {name} ἔχει ἤδη ἐγκατασταθεῖ μὲ τὴν νεώτερη ἔκδοση {installedversion}. Θέλετε νὰ τὸ ἀφαιρέσετε καὶ νὰ ἐγκαταστήσετε τὴν παλαιότερη ἔκδοση {version};

en: Keyboard layouts:
el: Διατάξεις πληκτρολογίου:

en: Fonts:
el: Γραμματοσειρές:

en: Package version:
el: Ἔκδοση πακέτου:

en: Author:
el: Κατασκευαστής:

en: Website:
el: Ἱστότοπος:

en: Copyright:
el: Πνευματικὰ δικαιώματα:

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Keyboard {name} installed
el: Τὸ πληκτρολόγιο {name} ἐγκατεστάθη

en: Keyboard {name} could not be installed.
el: Τὸ πληκτρολόγιο {name} δὲν μπόρεσε νὰ ἐγκατασταθεῖ.

en: Error Message:
el: Μήνυμα σφάλματος:

en: Warning Message:
el: Προειδοποιητικὸ μήνυμα:

en: {name} keyboard
el: πληκτρολόγιο {name}

en: ERROR: Keyboard metadata is damaged.
    Please "Uninstall" and then "Install" the keyboard.
el: ΣΦΑΛΜΑ: Ζημία σὲ μεταδεδομένα πληκτρολογίου.
    Παρακαλοῦμε "Ἀπεγκαταστῆστε" καὶ κατόπιν "Ἐγκαταστῆστε" τὸ πληκτρολόγιο.

en: Package name:
el: Ὄνομα πακέτου:

en: Package id:
el: Id πακέτου:

en: Package description:
el: Περιγραφὴ πακέτου:

en: Package author:
el: Κατασκευαστὴς πακέτου:

en: Package copyright:
el: Πνευματικὰ δικαιώματα πακέτου:

en: Keyboard filename:
el: Ὄνομα ἀρχείου πακέτου:

en: Keyboard name:
el: Ὄνομα πληκτρολογίου:

en: Keyboard id:
el: Id πληκτρολογίου:

en: Keyboard version:
el: Ἔκδοση πληκτρολογίου:

en: Keyboard author:
el: Σχεδιαστὴς πληκτρολογίου:

en: Keyboard license:
el: Ἄδεια χρήσης πληκτρολογίου:

en: Keyboard description:
el: Περιγραφὴ πληκτρολογίου:

en: Scan this code to load this keyboard
    on another device or <a href='{uri}'>share online</a>
el: Σαρῶστε αὐτὸν τὸν κωδικὸ γιὰ νὰ φορτώσετε αὐτὸ τὸ πληκτρολόγιο
    σὲ ἄλλη συσκευὴ ἢ <a href='{uri}'>μοιρασθῆτε το ὀνλάϊν</a>

en: {packageId} Settings
el: Ρυθμίσεις {packageId}

en: Keyman Configuration
el: Παράμετροι Keyman

en: Choose a kmp file...
el: Ἐπιλέξτε ἀρχεῖο kmp...

note: i18n: file type in file selection dialog
en: KMP files
el: Ἀρχεῖα KMP

note: i18n: column header in table displaying installed keyboards
en: Icon
el: Εἰκονίδιο

note: i18n: column header in table displaying installed keyboards
en: Name
el: Ὄνομα

note: i18n: column header in table displaying installed keyboards
en: Version
el: Ἔκδοση

en: Uninstall keyboard
el: Ἀπεγκαταστῆστε πληκτρολόγιο

en: About keyboard
el: Περὶ τοῦ πληκτρολογίου

en: Help for keyboard
el: Βοήθεια γιὰ τὸ πληκτρολόγιο

en: Settings for keyboard
el: Ρυθμίσεις πληκτρολογίου

en: Refresh keyboard list
el: Ἀνανεῶστε τὸν κατάλογο πληκτρολογίων

en: Download and install a keyboard from the Keyman website
el: Κατεβάστε καὶ ἐγκαταστῆστε πληκτρολόγιο ἀπὸ τὸν ἱστότοπο Keyman

en: Install a keyboard from a file
el: Ἐγκαταστῆστε πληκτρολόγιο ἀπὸ ἀρχεῖο

en: Close window
el: Κλεῖστε τὸ παράθυρο

en: Uninstall keyboard {package}
el: Ἀπεγκαταστῆστε πληκτρολόγιο {package}

en: Help for keyboard {package}
el: Βοήθεια γιὰ πληκτρολόγιο {package}

en: About keyboard {package}
el: Περὶ τοῦ πληκτρολογίου {package}

en: Settings for keyboard {package}
el: Ρυθμίσεις πληκτρολογίου {package}

en: Uninstall keyboard package?
el: Θὰ ἀπεγκαταστήσετε τὸ πακέτο πληκτρολογίου;

en: Are you sure that you want to uninstall the {keyboard} keyboard and its fonts?
el: Εἶσθε βέβαιοι ὅτι θέλετε νὰ ἀπεγκαταστήσετε τὸ πληκτρολόγιο {keyboard} καὶ τὶς γραμματοσειρές του;

en: {name} installed
el: Τὸ {name} ἐγκατεστάθη

en: Open in _Web browser
el: Ἀνοῖξτε στὸν φυλλομετρητὴ _Web

en: Open in the default web browser to do things like printing
el: Ἀνοῖξτε στὸν προεπιλεγμένο φυλλομετρητὴ γιὰ νὰ ἐκτελέσετε π.χ., μία ἐκτύπωση
