kdepim-apps-libs - en to cs translation catalogue (30 entries)

[ctx: @title:window]
en: Select Contacts
cs: Vyberte kontakty

[ctx: @option:radio]
en: All contacts
cs: Všechny kontakty

[ctx: @option:radio]
en: Selected contacts
cs: Vybrané kontakty

[ctx: @option:radio]
en: All contacts from:
cs: Všechny kontakty z:

[ctx: @info:tooltip]
en: All contacts from a chosen address book
cs: Všechny kontakty ze zvolené knihy adres

[ctx: @option:check]
en: Include Subfolders
cs: Včetně podsložek

[ctx: @title:window]
en: Collect Contacts
cs: Sbírat kontakty

[ctx: @title:group]
en: Fields to be exported
cs: Pole, jež mají být exportována

[ctx: @option:check]
en: Private fields
cs: Soukromá pole

[ctx: @info:tooltip]
en: Export private fields
cs: Exportovat soukromá pole

[ctx: @option:check]
en: Business fields
cs: Obchodní pole

[ctx: @info:tooltip]
en: Export business fields
cs: Exportovat obchodní pole

[ctx: @option:check]
en: Other fields
cs: Jiná pole

[ctx: @info:tooltip]
en: Export other fields
cs: Exportovat jiná pole

[ctx: @option:check]
en: Encryption keys
cs: Šifrovací klíče

[ctx: @info:tooltip]
en: Export encryption keys
cs: Exportovat šifrovací klíče

[ctx: @option:check]
en: Pictures
cs: Obrázky

[ctx: @info:tooltip]
en: Export pictures
cs: Exportovat obrázky

[ctx: @title:group]
en: Export options
cs: Možnosti exportu

[ctx: @item Undefined import field type]
en: Undefined
cs: Nedefinovaný

[ctx: The wedding anniversary of a contact]
en: Anniversary
cs: Výročí

[ctx: Preferred email address]
en: EMail (preferred)
cs: E-mail (Preferované)

[ctx: Second email address]
en: EMail (2)
cs: E-mail (2)

[ctx: Third email address]
en: EMail (3)
cs: E-mail (3)

[ctx: Fourth email address]
en: EMail (4)
cs: E-mail (4)

en: Blog Feed
cs: Kanál blogu

en: Profession
cs: Profese

en: Office
cs: Kancelář

en: Assistant
cs: Asistent

en: Spouse
cs: Manžel(ka)
