kdepim - en to bs translation catalogue (295 entries)

[ctx: No grouping of messages]
en: None
bs: Nikakvo

en: By Exact Date (of Thread Leaders)
bs: Po tačnom datumu (nitnog pokretača)

en: By Smart Date Ranges (of Thread Leaders)
bs: Po pametnom opsegu datumua(nitnog pokretača)

en: By Smart Sender/Receiver
bs: Prema pametnom pošiljaocu/primaocu

en: By Sender
bs: Prema pošiljaocu

en: By Receiver
bs: Prema primaocu

en: Never Expand Groups
bs: Nikad ne proširuj grupe

en: Expand Recent Groups
bs: Proširi posljednje grupe

en: Always Expand Groups
bs: Uvijek proširi grupe

[ctx: No threading of messages]
en: None
bs: Nikakvo

en: Perfect Only
bs: Samo savršene

en: Perfect and by References
bs: Savršene i po referenci

en: Perfect, by References and by Subject
bs: Savršene, po referenci i po predmetu

en: Topmost Message
bs: Najviša poruka

en: Most Recent Message
bs: Najsvježija poruka

en: Never Expand Threads
bs: Nikad ne proširuj niti

en: Expand Threads With Unread Messages
bs: Proširi niti sa nepročitanim porukama

en: Expand Threads With Unread or Important Messages
bs: Proširi niti sa nepročitanim i važnim porukama

en: Always Expand Threads
bs: Uvijek proširi niti

en: Favor Interactivity
bs: Preferiraj interaktivnost

en: Favor Speed
bs: Preferiraj brzinu

en: Batch Job (No Interactivity)
bs: Serijski posao (nema interaktivnosti)

[ctx: Status of an item]
en: Read
bs: Pročitana

[ctx: Status of an item]
en: Unread
bs: Nepročitano

[ctx: Status of an item]
en: Has Attachment
bs: Ima prilog

[ctx: Status of an item]
en: Action Item
bs: Akciona stavka

[ctx: Status of an item]
en: Replied
bs: Odgovorena

[ctx: Status of an item]
en: Forwarded
bs: Proslijeđeno

[ctx: Status of an item]
en: Sent
bs: Poslato

[ctx: Status of an item]
en: Important
bs: Važno

[ctx: Status of an item]
en: Watched
bs: Posmatrana

[ctx: Status of an item]
en: Ignored
bs: Ignorisano

[ctx: Unknown date]
en: Unknown
bs: Nepoznat

en: Current Activity, Threaded
bs: Trenutna aktivnost u nitima

en: This view uses smart date range groups. Messages are threaded. So for example, in "Today" you will find all the messages arrived today and all the threads that have been active today.
bs: Ovaj pregled koristi pametno uslovljavanje grupa po datumu. Poruke su podijeljene u niti. Na primjer, u "danas" možete pronaći poruke koje su stigle danas i sve niti koje su aktivne danas.

en: Current Activity, Flat
bs: Trenutna aktivnost, ravno

en: This view uses smart date range groups. Messages are not threaded. So for example, in "Today" you will simply find all the messages arrived today.
bs: Ovaj prikaz koristi pametne grupe razdoblja. Poruke nisu u nitima. Tako na primjer, u "Danas", jednostavno ćete naći sve poruke stigle danas.

en: Activity by Date, Threaded
bs: Aktivnost po datumu, podijeljeno u niti

en: This view uses day-by-day groups. Messages are threaded. So for example, in "Today" you will find all the messages arrived today and all the threads that have been active today.
bs: Ovaj pregled koristi grupe uslovljene od dana do dana. Poruke su podijeljene u niti. Na primjer, u "danas" ćete pronaci poruke koje su stigle danas i sve niti koje su bile aktivne danas.

en: Activity by Date, Flat
bs: Aktivnost po datumu, ravno

en: This view uses day-by-day groups. Messages are not threaded. So for example, in "Today" you will simply find all the messages arrived today.
bs: Ovaj pregled koristi grupe uslovljene od dana do dana. Poruke nisu podiljene u niti. Tako da ćete u "danas" jednostavno pronaci poruke koje su pristigle danas.

en: Standard Mailing List
bs: Standardna mailing lista

en: This is a plain and old mailing list view: no groups and heavy threading.
bs: Ovo je jednostavi i zastarjeli prikaz mailing liste: nema grupa i povećano djeljene u niti.

en: Flat Date View
bs: Ravni pregled datuma

en: This is a plain and old list of messages sorted by date: no groups and no threading.
bs: Ovo je jednostavi i zastarjeli pregled poruka sortiranih po datumu: nema grupisanja niti podjele u niti.

en: Senders/Receivers, Flat
bs: Pošaljioci/Primaoci, ravno

en: This view groups the messages by senders or receivers (depending on the folder type). Messages are not threaded.
bs: Ovaj pregled grupiše poruke po uslovu pošaljioc ili primaoc (u zavisnosti od tipa datoteke). Poruke nisu podiljene u niti.

en: Thread Starters
bs: Pokretač niti

en: This view groups the messages in threads and then groups the threads by the starting user.
bs: Ovaj pregled grupiše poruke po nitima, a onda to grupiše po korisnicima koji su ih počeli.

[ctx: Default theme name]
en: Classic
bs: Klasično

en: A simple, backward compatible, single row theme
bs: Jednostavna, unazad kompatibilna tema sa jednim redom

[ctx: @title:column Subject of messages]
en: Subject
bs: Tema

en: Sender/Receiver
bs: Primatelj/pošiljalac

[ctx: Sender of a message]
en: Sender
bs: Pošiljalac

[ctx: Receiver of a message]
en: Receiver
bs: Primalac

[ctx: Date of a message]
en: Date
bs: Datum

en: Most Recent Date
bs: Najskoriji datum

[ctx: Size of a message]
en: Size
bs: Veličina

en: Read/Unread
bs: Pročitano/nepročitano

en: Replied
bs: Odgovorena

[ctx: Message importance indication]
en: Important
bs: Važna

en: Action Item
bs: Akciona stavka

en: Spam/Ham
bs: Spam/ham

en: Watched/Ignored
bs: Posmatrana/Ignorisana

en: Encryption
bs: Šifriranje

en: Signature
bs: Potpis

en: Tag List
bs: Lista oznaka

en: Smart
bs: Pametno

en: A smart multiline and multi item theme
bs: Pametna višelinijska i višeobjektna tema

en: Message
bs: Poruka

en: Smart with Clickable Status
bs: Pametno s statusom na koji semože kliknuti

en: A smart multiline and multi item theme with a clickable status column
bs: Pametna višelinijska i višeobjektna tema sa statusom na koji se može kliknuti

en: Status
bs: Stanje

en: Today
bs: Danas

en: Yesterday
bs: Juče

en: Last Week
bs: Prošle sedmice

en: Two Weeks Ago
bs: Prije dvije sedmice

en: Three Weeks Ago
bs: Prije tri sedmice

en: Four Weeks Ago
bs: Prije četiri sedmice

en: Five Weeks Ago
bs: Prije pet sedmica

en: Receiver
bs: Primatelj

en: Sender
bs: Pošiljalac

en: Processed 1 Message of %2 | Processed %1 Messages of %2
bs[0]: Prerađena %1 poruka od %2
bs[1]: Prerađene %1 poruke od %2
bs[2]: Prerađeno %1 poruka od %2

en: Threaded 1 Message of %2 | Threaded %1 Messages of %2
bs[0]: %1 poruka od %2 u nitima
bs[1]: %1poruke od %2 u nitima
bs[2]: %1poruka od %2  u nitima

en: Grouped 1 Thread of %2 | Grouped %1 Threads of %2
bs[0]: Grupisana %1 nit od %2
bs[1]: Grupisane %1 niti od %2
bs[2]: Grupisano %1 niti od %2

en: Updated 1 Group of %2 | Updated %1 Groups of %2
bs[0]: Ažurirana %1 nit od %2
bs[1]: Ažurirane %1 niti od %2
bs[2]: Ažurirano %1 niti od %2

[ctx: @info:status Finished view fill]
en: Ready
bs: Spreman

note: i18n: ectx: label, entry (MessageToolTipEnabled), group (MessageListView)
en: Display tooltips for messages and group headers
bs: Prikazi upute za poruke i zaglavlja grupa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MessageToolTipEnabled), group (MessageListView)
en: Enable this option to display tooltips when hovering over an item in the message list.
bs: Dopustite ovu opciju da biste prikazali upute kada prelazite preko neke stavke u listi poruka.

en: None (Storage Order)
bs: Ništa

en: By Date/Time
bs: Po danu/vremenu

en: By Date/Time of Most Recent in Subtree
bs: Prema datumu/vremenu najčešćeg u podstablu

en: By Subject
bs: Prema temi

en: By Size
bs: Po veličini

en: By Action Item Status
bs: Prema statusu aktivne stavke

en: By Unread Status
bs: Po statusu nepročitanosti

en: By Important Status
bs: Po statusu važnosti

en: Least Recent on Top
bs: Najmanji nedavni na vrh

en: Most Recent on Top
bs: Najnoviji na vrh

[ctx: Sort order for messages]
en: Ascending
bs: Rastuće

[ctx: Sort order for messages]
en: Descending
bs: Opadajuće

en: by Date/Time
bs: prema datumu/vremenu

en: by Date/Time of Most Recent Message in Group
bs: prema datumu/vremenu najnovije poruke u grupi

en: by Sender/Receiver
bs: prema pošiljaocu/primaocu

en: by Sender
bs: prema pošiljaocu

en: by Receiver
bs: prema primaocu

[ctx: Sort order for mail groups]
en: Ascending
bs: Rastuće

[ctx: Sort order for mail groups]
en: Descending
bs: Opadajuće

[ctx: Description of Type Subject]
en: Subject
bs: Tema

[ctx: Description of Type Date]
en: Date
bs: Datum

[ctx: Description of Type Sender]
en: Sender
bs: Pošiljalac

[ctx: Description of Type Receiver]
en: Receiver
bs: Primalac

[ctx: Description of Type Size]
en: Size
bs: Veličina

en: Unread/Read Icon
bs: Ikona nepročitano/pročitano

en: Attachment Icon
bs: Ikona za prilog

en: Replied/Forwarded Icon
bs: Odgovorena/prslijeđena ikona

en: Combined New/Unread/Read/Replied/Forwarded Icon
bs: Kombinirano nova/nepročitana/pročitana/odgovorena/prosljeđena ikona

en: Action Item Icon
bs: Ikona akcija predmeta

en: Important Icon
bs: Važna ikona

en: Group Header Label
bs: Oznaka zaglavlja grupe

en: Spam/Ham Icon
bs: Spam/ham ikona

en: Watched/Ignored Icon
bs: Gledao/zanemario ikona

en: Group Header Expand/Collapse Icon
bs: Grupno zaglavlje proširiti/sažeti ikona

en: Encryption State Icon
bs: Ikona stanja šifrovanja

en: Signature State Icon
bs: Ikona stanja potpisa

en: Vertical Separation Line
bs: Vertikalna linija odvajanja

en: Horizontal Spacer
bs: Horizontalna razmaknica

en: Max Date
bs: Max datum

en: Message Tags
bs: Oznake poruke

en: Note Icon
bs: Ikona bilješke

en: Invitation Icon
bs: Ikona poziva

[ctx: Description for an Unknown Type]
en: Unknown
bs: Nepoznat

en: Unread
bs: Nepročitano

en: Never Show
bs: Nikad prikazati

en: Always Show
bs: Prikazati uvijek

en: Plain Rectangles
bs: Obični pravougaonici

en: Plain Joined Rectangle
bs: Obični spojeni pravougaonici

en: Rounded Rectangles
bs: Zaobljeni pravougaonici

en: Rounded Joined Rectangle
bs: Zaobljeni spojeni pravougaonici

en: Gradient Rectangles
bs: Gradijentni pravugaonici

en: Gradient Joined Rectangle
bs: Strmi spojeni pravugaonici

en: Styled Rectangles
bs: Oblikovani pravugaonici

en: Styled Joined Rectangles
bs: Oblikovani spojeni pravougaonici

en: Adjust Column Sizes
bs: Prilagodite veličine kolone

en: Show Default Columns
bs: Prikaži podrazumijevane kolone

en: Display Tooltips
bs: Prikaži savjete

en: From
bs: Od

[ctx: Receiver of the email]
en: To
bs: Za

en: Date
bs: Datum

en: Size
bs: Veličina

en: Note
bs: Bilješka

en: Preview
bs: Pregled

en: <b>%1</b> reply | <b>%1</b> replies
bs[0]: <b>%1</b> odgovor
bs[1]: <b>%1</b> odgovora
bs[2]: <b>%1</b> odgovora

en: <b>%1</b> message in subtree (<b>%2</b> unread) | <b>%1</b> messages in subtree (<b>%2</b> unread)
bs[0]: <b>%1</b>poruka u podstablu (<b>%2</b> nepročitanih)
bs[1]: <b>%1</b>poruke u podstablu (<b>%2</b> nepročitanih)
bs[2]: <b>%1</b>poruka u podstablu (<b>%2</b> nepročitanih)

[ctx: @info:tooltip Formats to something like 'Threads started on 2008-12-21']
en: Threads started on %1
bs: Diskusije pokrenute na %1

[ctx: @info:tooltip Formats to something like 'Threads started Yesterday']
en: Threads started %1
bs: Diskusije pokrenute %1

en: Threads with messages dated %1
bs: Diskusije sa porukama datirane %1

[ctx: @info:tooltip Formats to something like 'Messages sent on 2008-12-21']
en: Messages sent on %1
bs: Poruke poslane na %1

[ctx: @info:tooltip Formats to something like 'Messages received on 2008-12-21']
en: Messages received on %1
bs: Poruke primljene na %1

[ctx: @info:tooltip Formats to something like 'Messages sent Yesterday']
en: Messages sent %1
bs: Poruke poslane %1

[ctx: @info:tooltip Formats to something like 'Messages received Yesterday']
en: Messages received %1
bs: Poruke primljene %1

en: Threads started within %1
bs: Diskusije počele u roku od %1

en: Threads containing messages with dates within %1
bs: Diskusije koje sadrže poruke sa datumima u roku od %1

en: Messages sent within %1
bs: Poruke poslane u roku od %1

en: Messages received within %1
bs: Poruke primljene u roku od %1

en: Threads started by %1
bs: Teme započete od %1

en: Threads with most recent message by %1
bs: Diskusije sa najčešćim porukama od %1

en: Messages sent to %1
bs: Poruke poslane na %1

en: Messages sent by %1
bs: Poruke poslane za %1

en: Messages received from %1
bs: Poruke primljene od %1

en: Threads directed to %1
bs: Niti usmjerene ka %1

en: Threads with most recent message directed to %1
bs: Niti sa zadnjom porukom usmjerenom na %1

en: Messages received by %1
bs: Poruke primljena od %1

en: <b>%1</b> thread | <b>%1</b> threads
bs[0]: <b>%1</b> nit
bs[1]: <b>%1</b> niti
bs[2]: <b>%1</b> niti

en: <b>%1</b> message (<b>%2</b> unread) | <b>%1</b> messages (<b>%2</b> unread)
bs[0]: <b>%1</b>poruka (<b>%2</b> nepročitanih)
bs[1]: <b>%1</b>poruke (<b>%2</b> nepročitanih)
bs[2]: <b>%1</b>poruka (<b>%2</b> nepročitanih)

en: Theme
bs: Tema

en: Configure...
bs: Podesi...

en: Aggregation
bs: Agregacija

en: Message Sort Order
bs: Redoslijed sortiranja

en: Message Sort Direction
bs: Smijera sortiranja poruka

en: Group Sort Order
bs: Poredak grupnog sortiranja

en: Group Sort Direction
bs: Pravac grupnog sortiranja

en: Folder Always Uses This Sort Order
bs: Direktorij uvijek koristi ovo sortiranje

[ctx: Search for messages.]
en: Search
bs: Traži

[ctx: @info:tooltip]
en: Prevent the quick search field from being cleared when changing folders
bs: Spriječi da se obriše polje za brzu pretragu pri promjeni fascikli

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear the quick search field when changing folders
bs: Obriši polje za brzu pretragu pri promjeni fascikli

[ctx: @info:whatsthis]
en: Toggle this button if you want to keep your quick search locked when moving to other folders or when narrowing the search by message status.
bs: Preklopite ovo dugme ako želite zadržati brzu pretragu zaključanom pri kretanju u druge fascikle ili pri sužavanju pretrage statusom poruka

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Unread
bs: Nepročitano

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Replied
bs: Odgovorena

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Forwarded
bs: Proslijeđeno

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Important
bs: Važno

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Action Item
bs: Akcijska stavka

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Watched
bs: Pregledana

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Ignored
bs: Ignorisana

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Has Attachment
bs: Ima prilog

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Has Invitation
bs: Ima poziv

en: Body
bs: Tijelo

en: Subject
bs: Tema

en: Sorting
bs: Sortiranje

[ctx: @info:tooltip]
en: Open a new tab
bs: Otvori novu karticu

en: New tab
bs: Nova kartica

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the current tab
bs: Zatvori trenutnu karticu

en: Close tab
bs: Zatvori karticu

en: Activate Tab %1
bs: Aktiviraj karticu %1

en: Show Quick Search Bar
bs: Prikaži traku za brzu pretragu

en: Message List
bs: Popis poruka

en: Create New Tab
bs: Napravi novu karticu

en: Activate Next Tab
bs: Aktiviraj sljedeću karticu

en: Activate Previous Tab
bs: Aktiviraj prethodnu karticu

en: Move Tab Left
bs: Pomakni karticu ulijevo

en: Move Tab Right
bs: Pomakni karticu udesno

en: Close Tab
bs: Zatvori karticu

[ctx: @title:tab Empty messagelist]
en: Empty
bs: Prazno

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
bs: Zatvori karticu

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Other Tabs
bs: Zatvorite sve ostale kartice

[ctx: displayed as subject when the subject of a mail is empty]
en: No Subject
bs: Nema teme

[ctx: displayed when a mail has unknown sender, receiver or date]
en: Unknown
bs: Nepoznat

en: Groups && Threading
bs: Grupe i Niti

en: Grouping:
bs: Grupisanje:

en: Group expand policy:
bs: Proširite grupnu politiku:

en: Threading:
bs: Niti:

en: Thread leader:
bs: Glavna nit:

en: Thread expand policy:
bs: Pravila ekspanzije niti:

[ctx: @title:tab Advanced settings tab for aggregation mode]
en: Advanced
bs: Napredno

en: Fill view strategy:
bs: Strategija ispunjavanja pregleda:

en: New Aggregation
bs: Novo skupljanje

en: Clone Aggregation
bs: Klon skupljanja

en: Export Aggregation...
bs: Izvezu agregaciju...

en: Import Aggregation...
bs: Uvezi agregaciju...

en: Delete Aggregation
bs: Izbrišite skupljanje

en: Unnamed Aggregation
bs: Neimenovano skupljanje

en: Import Aggregation
bs: Uvezi agregaciju

en: Export Aggregation
bs: Izvezi agregaciju

en: New Theme
bs: Nova tema

en: Clone Theme
bs: Klon tema

en: Export Theme...
bs: Izvezi temu...

en: Import Theme...
bs: Uvezi temu...

en: Delete Theme
bs: Izbrišite temu

en: Unnamed Theme
bs: Neimenovana tema

en: New Column
bs: Nova kolona

en: Import Theme
bs: Uvezi temu

en: Export Theme
bs: Izvezi temu

[ctx: @title:tab General options of a view mode]
en: General
bs: Opšte

[ctx: @label:textbox Name of the option]
en: Name:
bs: Ime:

[ctx: @label:textbox Description of the option]
en: Description:
bs: Opis:

[ctx: @label:textbox Property name]
en: Name:
bs: Ime:

en: The label that will be displayed in the column header.
bs: Poruka koja će biti prikazana u zaglavlju kolone

en: Header click sorts messages:
bs: Klikanjem zaglavlja sortirate poruke:

en: The sorting order that clicking on this column header will switch to.
bs: Redoslijed teksta koji će se promjeniti klikom na naslov kolone.

en: Visible by default
bs: Podrazumijevano vidljivo

en: Check this if this column should be visible when the theme is selected.
bs: Označite ovo ako je ova kolona vidljiva kada je tema izabrana.

en: Contains "Sender or Receiver" field
bs: Sadrži "Pošaljilac ili primalac" polje

en: Check this if this column label should be updated depending on the folder "inbound"/"outbound" type.
bs: Označite ovo ako biste željeli da obnovite ime kolone u zavisnosti od datoteka "ulaz"/"izlaz" tipa.

en: Unnamed Column
bs: Neimenovana kolona

en: Message Group
bs: Grupa poruka

en: Very long subject very long subject very long subject very long subject very long subject very long
bs: Jako dug predmet jako dug predmet jako dug predmet jako dug predmet jako dug predmet jako dug

en: Sample Tag 1
bs: Jednostavna oznaka 1

en: Sample Tag 2
bs: Jednostavna oznaka 2

en: Sample Tag 3
bs: Jednostavna oznaka 3

[ctx: Indicates whether or not a header label is visible]
en: Visible
bs: Vidljiv

[ctx: @action:inmenu soften the text color]
en: Soften
bs: Smekšanost

[ctx: @action:inmenu Foreground color setting]
en: Default
bs: Podrazumijevano

[ctx: @action:inmenu Foreground color setting]
en: Custom...
bs: Prilagođeno...

en: Foreground Color
bs: Boja teksta

[ctx: Hide a mark if the mail does not have the attribute, e.g. Important mark on a non important mail]
en: Hide
bs: Sakriveno

[ctx: Keep a empty space in the list if the mail does not have the attribute, e.g. Important mark on a non important mail]
en: Keep Empty Space
bs: Zadrži prazan prostor

[ctx: Show the icon softened in the list if the mail does not have the attribute, e.g. Important mark on a non important mail]
en: Keep Softened Icon
bs: Zadrži omekšanu ikonu

en: When Disabled
bs: Kada je isključena

en: Group Header
bs: Zaglavlje grupe

[ctx: @action:inmenu Group header background color setting]
en: None
bs: Nijedan

[ctx: @action:inmenu Group header background color setting]
en: Automatic
bs: Automatski

[ctx: @action:inmenu Group header background color setting]
en: Custom...
bs: Prilagođeno...

en: Background Color
bs: Boja pozadine

en: Background Style
bs: Stil pozadine

en: Column Properties...
bs: Svojstva kolona...

en: Add Column...
bs: Dodajte kolonu...

en: Delete Column
bs: Izbrišite kolonu

en: Move Column to Left
bs: Pomakni kolonu ulijevo

en: Move Column to Right
bs: Pomakni kolonu udesno

en: Add New Column
bs: Dodajte novu kolonu

en: Column Properties
bs: Svojstva kolona

en: Appearance
bs: Izgled

en: Content Items
bs: Stavke sadržaja

en: Right click on the header to add or modify columns. Drag the content items and drop them on the columns in order to compose your theme. Right click on the items inside the view for more options.
bs: Kliknite desnom tipkom miša na zaglavlje da biste dodali ili izmijeniti kolone. Povucite sadržaje i ispustite ih u kolone kako bi sastavili svoju temu. Desni klik na stavke unutar prikaza za više mogućnosti.

[ctx: @title:tab Advanced theme settings]
en: Advanced
bs: Napredno

en: Header:
bs: Zaglavlje:

en: Icon size:
bs: Veličina ikona:

[ctx: suffix in a spinbox]
en:  pixel |  pixels
bs[0]:  piksel
bs[1]:  piksela
bs[2]:  piksela

en: Collapse Group
bs: Sažmi grupu

en: Expand Group
bs: Proširi grupu

en: Expand All Groups
bs: Proširi sve grupe

en: Collapse All Groups
bs: Sažmi sve grupe

en: &Move Here
bs: &Premjesti ovdje

en: &Copy Here
bs: &Kopirajte ovdje

en: C&ancel
bs: &Otkaži
