kmail - en to el translation catalogue (335 entries)

[ctx: No grouping of messages]
en: None
el: Καμία

en: By Exact Date (of Thread Leaders)
el: Κατά ακριβή ημερομηνία (αρχής των νημάτων)

en: By Smart Date Ranges (of Thread Leaders)
el: Κατά έξυπνα εύρη ημερομηνιών (αρχής των νημάτων)

en: By Smart Sender/Receiver
el: Κατά έξυπνα του αποστολέα/παραλήπτη

en: By Sender
el: Κατά αποστολέα

en: By Receiver
el: Κατά παραλήπτη

en: Never Expand Groups
el: Ποτέ ανάπτυξη ομάδων

en: Expand Recent Groups
el: Ανάπτυξη πρόσφατων ομάδων

en: Always Expand Groups
el: Πάντα ανάπτυξη ομάδων

[ctx: No threading of messages]
en: None
el: Καμία

en: Perfect Only
el: Μόνο απόλυτα

en: Perfect and by References
el: Απόλυτα και κατά αναφορά

en: Perfect, by References and by Subject
el: Απόλυτα, κατά αναφορά και κατά θέμα

en: Topmost Message
el: Ανώτερο μήνυμα

en: Most Recent Message
el: Πιο πρόσφατο μήνυμα

en: Never Expand Threads
el: Ποτέ ανάπτυξη νημάτων

en: Expand Threads With Unread Messages
el: Ανάπτυξη νημάτων με μη αναγνωσμένα μηνύματα

en: Expand Threads With Unread or Important Messages
el: Ανάπτυξη νημάτων με μη αναγνωσμένα ή σημαντικά μηνύματα

en: Always Expand Threads
el: Πάντα ανάπτυξη νημάτων

en: Favor Interactivity
el: Έμφαση στην αλληλεπίδραση

en: Favor Speed
el: Εύνοια ταχύτητας

en: Batch Job (No Interactivity)
el: Διεργασία δέσμης (καμία αλληλεπίδραση)

[ctx: Status of an item]
en: Read
el: Αναγνωσμένο

[ctx: Status of an item]
en: Unread
el: Μη αναγνωσμένο

[ctx: Status of an item]
en: Has Attachment
el: Έχει επισύναψη

[ctx: Status of an item]
en: Action Item
el: Αντικείμενο ενέργειας

[ctx: Status of an item]
en: Replied
el: Απαντημένο

[ctx: Status of an item]
en: Forwarded
el: Προωθημένο

[ctx: Status of an item]
en: Sent
el: Απεσταλμένο

[ctx: Status of an item]
en: Important
el: Σημαντικό

[ctx: Status of an item]
en: Spam
el: Ανεπιθύμητο

[ctx: Status of an item]
en: Ham
el: Κανονική αλληλογραφία

[ctx: Status of an item]
en: Watched
el: Παρακολουθούμενο

[ctx: Status of an item]
en: Ignored
el: Παράβλεψη

[ctx: Unknown date]
en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Current Activity, Threaded
el: Τρέχουσα δραστηριότητα, με νήματα

en: This view uses smart date range groups. Messages are threaded. So for example, in "Today" you will find all the messages arrived today and all the threads that have been active today.
el: Αυτή η προβολή χρησιμοποιεί έξυπνες ομάδες ημερομηνιών. Τα μηνύματα εμφανίζονται. Έτσι για παράδειγμα, στο "Σήμερα" θα βρείτε όλα τα σημερινά μηνύματα καθώς και όλα τα νήματα που ήταν ενεργά σήμερα.

en: Current Activity, Flat
el: Τρέχουσα δραστηριότητα, επίπεδο

en: This view uses smart date range groups. Messages are not threaded. So for example, in "Today" you will simply find all the messages arrived today.
el: Αυτή η προβολή χρησιμοποιεί έξυπνες ομάδες ημερομηνιών. Τα μηνύματα δεν εμφανίζονται σε νήματα. Έτσι για παράδειγμα, στο "Σήμερα" θα βρείτε απλά όλα τα σημερινά μηνύματα.

en: Activity by Date, Threaded
el: Δραστηριότητα κατά ημερομηνία, με νήματα

en: This view uses day-by-day groups. Messages are threaded. So for example, in "Today" you will find all the messages arrived today and all the threads that have been active today.
el: Αυτή η προβολή χρησιμοποιεί τις ομάδες ημερών. Τα μηνύματα εμφανίζονται σε νήματα. Έτσι για παράδειγμα, στο "Σήμερα" θα βρείτε όλα τα σημερινά μηνύματα καθώς και τα νήματα που είναι ενεργά σήμερα.

en: Activity by Date, Flat
el: Δραστηριότητα κατά ημερομηνία, επίπεδο

en: This view uses day-by-day groups. Messages are not threaded. So for example, in "Today" you will simply find all the messages arrived today.
el: Αυτή η προβολή χρησιμοποιεί τις ομάδες ημερών. Τα μηνύματα δεν εμφανίζονται σε νήματα. Έτσι για παράδειγμα, στο "Σήμερα" θα βρείτε απλά όλα τα σημερινά μηνύματα.

en: Standard Mailing List
el: Τυπική λίστα ταχυδρομείου

en: This is a plain and old mailing list view: no groups and heavy threading.
el: Αυτή είναι η παλιά απλή προβολή λίστας ταχυδρομείου: χωρίς ομάδες, με έντονη παρουσία νημάτων.

en: Flat Date View
el: Επίπεδη προβολή ημερομηνίας

en: This is a plain and old list of messages sorted by date: no groups and no threading.
el: Αυτή είναι η παλιά απλή προβολή λίστας μηνυμάτων ταξινομημένων κατά την ημερομηνία: χωρίς ομάδες και χωρίς νήματα.

en: Senders/Receivers, Flat
el: Αποστολείς/παραλήπτες, επίπεδο

en: This view groups the messages by senders or receivers (depending on the folder type). Messages are not threaded.
el: Αυτή η προβολή ομαδοποιεί τα μηνύματα κατά τους αποστολείς και τους παραλήπτες (ανάλογα με τον τύπο του φακέλου). Τα μηνύματα εμφανίζονται χωρίς νήματα.

en: Thread Starters
el: Ενάρξεις νημάτων

en: This view groups the messages in threads and then groups the threads by the starting user.
el: Αυτή η προβολή ομαδοποιεί τα μηνύματα σε νήματα και έπειτα ομαδοποιεί τα νήματα κατά τον αρχικό χρήστη τους.

[ctx: Default theme name]
en: Classic
el: Κλασικό

en: A simple, backward compatible, single row theme
el: Ένα απλό, συμβατό προς τα πίσω, θέμα μιας γραμμής

[ctx: @title:column Subject of messages]
en: Subject
el: Θέμα

en: Sender/Receiver
el: Αποστολέας/παραλήπτης

[ctx: Sender of a message]
en: Sender
el: Αποστολέας

[ctx: Receiver of a message]
en: Receiver
el: Παραλήπτης

[ctx: Date of a message]
en: Date
el: Ημερομηνία

en: Most Recent Date
el: Πιο πρόσφατη ημερομηνία

[ctx: Size of a message]
en: Size
el: Μέγεθος

[ctx: Attachment indication]
en: Attachment
el: Συνημμένο

en: Read/Unread
el: Αναγνωσμένο/μη αναγνωσμένο

en: Replied
el: Απαντημένο

[ctx: Message importance indication]
en: Important
el: Σημαντικό

en: Action Item
el: Αντικείμενο ενέργειας

en: Watched/Ignored
el: Παρακολουθούμενο/παράβλεψη

en: Encryption
el: Κρυπτογράφηση

en: Signature
el: Υπογραφή

en: Tag List
el: Λίστα ετικετών

en: Smart
el: Έξυπνο

en: A smart multiline and multi item theme
el: Ένα έξυπνο θέμα πολλαπλών γραμμών και αντικειμένων

en: Message
el: Μήνυμα

en: Smart with Clickable Status
el: Έξυπνο με δυνατότητα επιλογής κατάστασης

en: A smart multiline and multi item theme with a clickable status column
el: Ένα έξυπνο θέμα πολλαπλών γραμμών και αντικειμένων με στήλη κατάστασης με δυνατότητα επιλογής

en: Status
el: Κατάσταση

en: Today
el: Σήμερα

en: Yesterday
el: Χθες

en: Last Week
el: Τελευταία εβδομάδα

en: Two Weeks Ago
el: Πριν δύο εβδομάδες

en: Three Weeks Ago
el: Πριν τρεις εβδομάδες

en: Four Weeks Ago
el: Πριν τέσσερις εβδομάδες

en: Five Weeks Ago
el: Πριν πέντε εβδομάδες

en: Receiver
el: Παραλήπτης

en: Sender
el: Αποστολέας

en: Processed 1 Message of %2 | Processed %1 Messages of %2
el[0]: Επεξεργασία %1 μηνύματος από %2
el[1]: Επεξεργασία %1 μηνυμάτων από %2

en: Threaded 1 Message of %2 | Threaded %1 Messages of %2
el[0]: Νήμα %1 μηνύματος από %2
el[1]: Νήμα %1 μηνυμάτων από %2

en: Grouped 1 Thread of %2 | Grouped %1 Threads of %2
el[0]: Ομαδοποίηση %1 νήματος από %2
el[1]: Ομαδοποίηση %1 νημάτων από %2

en: Updated 1 Group of %2 | Updated %1 Groups of %2
el[0]: Ενημέρωση %1 ομάδας από %2
el[1]: Ενημέρωση %1 ομάδων από %2

[ctx: @info:status Finished view fill]
en: Ready
el: Έτοιμο

note: i18n: ectx: label, entry (MessageToolTipEnabled), group (MessageListView)
en: Display tooltips for messages and group headers
el: Εμφάνιση υποδείξεων για μηνύματα και κεφαλίδες ομάδων

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MessageToolTipEnabled), group (MessageListView)
en: Enable this option to display tooltips when hovering over an item in the message list.
el: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για την εμφάνιση υποδείξεων όταν βρεθείτε με το ποντίκι πάνω από ένα αντικείμενο της λίστας μηνυμάτων.

en: None (Storage Order)
el: Κανένα (σειρά αποθήκευσης)

en: By Date/Time
el: Κατά ημερομηνία/ώρα

en: By Date/Time of Most Recent in Subtree
el: Κατά ημερομηνία/ώρα του πιο πρόσφατου στο υποδέντρο

en: By Subject
el: Κατά θέμα

en: By Size
el: Κατά μέγεθος

en: By Action Item Status
el: Κατά κατάσταση αντικειμένου ενέργειας

en: By Unread Status
el: Κατά κατάσταση « μη αναγνωσμένο »

en: By Important Status
el: Κατά κατάσταση « σημαντικό »

en: By Attachment Status
el: Κατά κατάσταση « συνημμένο »

en: Least Recent on Top
el: Λιγότερο πρόσφατο στην κορυφή

en: Most Recent on Top
el: Πιο πρόσφατο στην κορυφή

[ctx: Sort order for messages]
en: Ascending
el: Αύξουσα

[ctx: Sort order for messages]
en: Descending
el: Φθίνουσα

en: by Date/Time
el: κατά ημερομηνία/ώρα

en: by Date/Time of Most Recent Message in Group
el: κατά ημερομηνία/ώρα του πιο πρόσφατου μηνύματος της ομάδας

en: by Sender/Receiver
el: κατά αποστολέας/παραλήπτης

en: by Sender
el: κατά αποστολέα

en: by Receiver
el: κατά παραλήπτη

[ctx: Sort order for mail groups]
en: Ascending
el: Αύξουσα

[ctx: Sort order for mail groups]
en: Descending
el: Φθίνουσα

[ctx: Description of Type Subject]
en: Subject
el: Θέμα

[ctx: Description of Type Date]
en: Date
el: Ημερομηνία

[ctx: Description of Type Sender]
en: Sender
el: Αποστολέας

[ctx: Description of Type Receiver]
en: Receiver
el: Παραλήπτης

[ctx: Description of Type Size]
en: Size
el: Μέγεθος

en: Unread/Read Icon
el: Εικονίδιο αναγνωσμένου/μη αναγνωσμένου

en: Attachment Icon
el: Εικονίδιο συνημμένου

en: Replied/Forwarded Icon
el: Εικονίδιο απαντημένου/προωθημένου

en: Combined New/Unread/Read/Replied/Forwarded Icon
el: Συνδυασμένο εικονίδιο νέου/(μη) αναγνωσμένου/απαντημένου/προωθημένου

en: Action Item Icon
el: Εικονίδιο αντικειμένου ενέργειας

en: Important Icon
el: Εικονίδιο σημαντικού

en: Group Header Label
el: Ετικέτα κεφαλίδας ομάδας

en: Spam/Ham Icon
el: Εικονίδιο Spam/Ham

en: Watched/Ignored Icon
el: Εικονίδιο παρακολουθούμενου/παράβλεψης

en: Group Header Expand/Collapse Icon
el: Εικονίδιο κεφαλίδας ομάδας ανάπτυξης/σύμπτυξης

en: Encryption State Icon
el: Εικονίδιο κατάστασης κρυπτογράφησης

en: Signature State Icon
el: Εικονίδιο κατάστασης υπογραφής

en: Vertical Separation Line
el: Κατακόρυφη γραμμή διαχωρισμού

en: Horizontal Spacer
el: Οριζόντιο κενό

en: Max Date
el: Μεγ. ημερομηνία

en: Message Tags
el: Ετικέτες μηνύματος

en: Note Icon
el: Εικονίδιο σημείωσης

en: Invitation Icon
el: Εικονίδιο πρόσκλησης

[ctx: Description of Type Folder]
en: Folder
el: Φάκελος

[ctx: Description for an Unknown Type]
en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Unread
el: Μη αναγνωσμένο

en: Never Show
el: Ποτέ εμφάνιση

en: Always Show
el: Πάντα εμφάνιση

en: Plain Rectangles
el: Απλά ορθογώνια

en: Plain Joined Rectangle
el: Απλά συνδεδεμένα ορθογώνια

en: Rounded Rectangles
el: Στρογγυλεμένα ορθογώνια

en: Rounded Joined Rectangle
el: Συνδεδεμένο στρογγυλεμένο ορθογώνιο

en: Gradient Rectangles
el: Ορθογώνια διαβαθμίσεων

en: Gradient Joined Rectangle
el: Συνδεδεμένο ορθογώνιο διαβαθμίσεων

en: Styled Rectangles
el: Ορθογώνια με στυλ

en: Styled Joined Rectangles
el: Συνδεδεμένα ορθογώνια με στυλ

en: No result found
el: Δε βρέθηκε αποτέλεσμα

en: Adjust Column Sizes
el: Προσαρμογή μεγεθών στηλών

en: Show Default Columns
el: Εμφάνιση προκαθορισμένων στηλών

en: Display Tooltips
el: Εμφάνιση υποδείξεων

en: From
el: Από

[ctx: Receiver of the email]
en: To
el: Προς

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Size
el: Μέγεθος

en: Folder
el: Φάκελος

en: Note
el: Σημείωση

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: <b>%1</b> reply | <b>%1</b> replies
el[0]: <b>%1</b> απάντηση
el[1]: <b>%1</b> απαντήσεις

en: <b>%1</b> message in subtree (<b>%2</b> unread) | <b>%1</b> messages in subtree (<b>%2</b> unread)
el[0]: <b>%1</b> μήνυμα στο υποδέντρο (<b>%2</b> μη αναγνωσμένο)
el[1]: <b>%1</b> μηνύματα στο υποδέντρο (<b>%2</b> μη αναγνωσμένα)

[ctx: @info:tooltip Formats to something like 'Threads started on 2008-12-21']
en: Threads started on %1
el: Έναρξη νημάτων στις %1

[ctx: @info:tooltip Formats to something like 'Threads started Yesterday']
en: Threads started %1
el: Έναρξη νημάτων %1

en: Threads with messages dated %1
el: Νήματα μηνυμάτων με ημερομηνία %1

[ctx: @info:tooltip Formats to something like 'Messages sent on 2008-12-21']
en: Messages sent on %1
el: Απεσταλμένα μηνύματα στις %1

[ctx: @info:tooltip Formats to something like 'Messages received on 2008-12-21']
en: Messages received on %1
el: Παραλαβή μηνυμάτων στις %1

[ctx: @info:tooltip Formats to something like 'Messages sent Yesterday']
en: Messages sent %1
el: Απεσταλμένα μηνύματα %1

[ctx: @info:tooltip Formats to something like 'Messages received Yesterday']
en: Messages received %1
el: Παραλαβή μηνυμάτων %1

en: Threads started within %1
el: Έναρξη νημάτων εντός %1

en: Threads containing messages with dates within %1
el: Νήματα με μηνύματα με ημερομηνίες εντός %1

en: Messages sent within %1
el: Απεσταλμένα μηνύματα εντός %1

en: Messages received within %1
el: Παραλαβή μηνυμάτων εντός %1

en: Threads started by %1
el: Έναρξη μηνυμάτων από %1

en: Threads with most recent message by %1
el: Νήματα με πιο πρόσφατο μήνυμα από %1

en: Messages sent to %1
el: Απεσταλμένα μηνύματα σε %1

en: Messages sent by %1
el: Απεσταλμένα μηνύματα από %1

en: Messages received from %1
el: Παραλαβή μηνυμάτων από %1

en: Threads directed to %1
el: Νήματα κατευθυνόμενα προς %1

en: Threads with most recent message directed to %1
el: Νήματα με πιο πρόσφατο μήνυμα κατευθυνόμενο σε %1

en: Messages received by %1
el: Παραλαβή μηνυμάτων από %1

en: <b>%1</b> thread | <b>%1</b> threads
el[0]: <b>%1</b> νήμα
el[1]: <b>%1</b> νήματα

en: <b>%1</b> message (<b>%2</b> unread) | <b>%1</b> messages (<b>%2</b> unread)
el[0]: <b>%1</b> μήνυμα (<b>%2</b> μη αναγνωσμένο)
el[1]: <b>%1</b> μηνύματα (<b>%2</b> μη αναγνωσμένα)

en: Any filter defined.
el: Όποιο φίλτρο έχει οριστεί.

en: Create Filter
el: Δημιουργία φίλτρου

en: Theme
el: Θέμα

en: Configure...
el: Διαμόρφωση...

en: Aggregation
el: Συγκέντρωση

en: Message Sort Order
el: Σειρά ταξινόμησης μηνύματος

en: Message Sort Direction
el: Κατεύθυνση ταξινόμησης μηνύματος

en: Group Sort Order
el: Σειρά ταξινόμησης ομάδας

en: Group Sort Direction
el: Κατεύθυνση ταξινόμησης ομάδας

en: Folder Always Uses This Sort Order
el: Ο φάκελος χρησιμοποιεί πάντα αυτή τη σειρά ταξινόμησης

[ctx: @title:window]
en: Configure Filter
el: Διαμόρφωση φίλτρου

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Do you want to delete this filter?
el: Θέλετε να διαγράψετε αυτό το φίλτρο;

en: Remove Filter
el: Αφαίρεση φίλτρου

en: Name:
el: Όνομα:

en: Save Filter...
el: Αποθήκευση φίλτρου...

[ctx: Search for messages.]
en: Search
el: Αναζήτηση

en: The words less than 3 letters are ignored.
el: Λέξεις με λιγότερα από 3 γράμματα δεν λαμβάνονται υπόψη.

en: Do not show again
el: Να μην εμφανιστεί ξανά

en: Some of the search folders in this query are still being indexed or are excluded from indexing completely. The results below may be incomplete.
el: Ορισμένοι από τους φακέλους αναζήτησης σε αυτήν την ερώτηση είναι ακόμη σε δεικτοδότηση ή εξαιρούνται της δεικτοδότησης πλήρως. Τα παρακάτω αποτελέσματα ίσως είναι ελλιπή.

[ctx: @info:tooltip]
en: Prevent the quick search field from being cleared when changing folders
el: Εμποδίζει τον καθαρισμό του πεδίου γρήγορης αναζήτησης όταν γίνεται αλλαγή φακέλων

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear the quick search field when changing folders
el: Καθαρίζει το πεδίο γρήγορης αναζήτησης όταν γίνεται αλλαγή φακέλων

[ctx: @info:whatsthis]
en: Toggle this button if you want to keep your quick search locked when moving to other folders or when narrowing the search by message status.
el: Ενεργοποιήστε αυτό το κουμπί αν θέλετε να διατηρήσετε την γρήγορη αναζήτηση κλειδωμένη κατά την μετάβαση σε άλλους φακέλους ή κατά την αναζήτηση με βάση την κατάσταση του μηνύματος.

en: Filter Mails by Status
el: Φιλτράρισμα μηνυμάτων κατά κατάσταση

en: Saved Filter
el: Αποθημευμένο φίλτρο

en: Clear Filter
el: Καθαρισμός φίλτρου

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Unread
el: Μη αναγνωσμένο

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Replied
el: Απαντημένο

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Forwarded
el: Προωθημένο

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Important
el: Σημαντικό

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Action Item
el: Αντικείμενο ενέργειας

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Watched
el: Παρακολουθούμενο

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Ignored
el: Αγνοημένο

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Has Attachment
el: Έχει συνημμένο

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Has Invitation
el: Έχει μια πρόσκληση

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Spam
el: Ανεπιθύμητο

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Ham
el: Κανονική αλληλογραφία

en: Full Message
el: Πλήρες μήνυμα

en: Body
el: Κείμενο

en: Subject
el: Θέμα

en: BCC
el: Κρυφή κοιν.

en: To
el: Προς

en: Clear History
el: Καθαρισμός ιστορικού

en: Current Tab is locked.
el: Η τρέχουσα καρτέλα είναι κλειδωμένη.

en: (Unlock it)
el: (Ξεκλειδώστε την)

en: Sorting
el: Ταξινόμηση

[ctx: @info:tooltip]
en: Open a new tab
el: Άνοιγμα σε μια νέα καρτέλα

en: New tab
el: Νέα καρτέλα

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the current tab
el: Κλείσιμο τρέχουσας καρτέλας

en: Close tab
el: Κλείσιμο καρτέλας

en: Activate Tab %1
el: Ενεργοποίηση της καρτέλας %1

en: Show Quick Search Bar
el: Προβολή της γραμμής γρήγορης αναζήτησης

en: Message List
el: Λίστα μηνυμάτων

en: Create New Tab
el: Δημιουργία νέας καρτέλας

en: Activate Next Tab
el: Ενεργοποίηση της επόμενης καρτέλας

en: Activate Previous Tab
el: Ενεργοποίηση προηγούμενης καρτέλας

en: Move Tab Left
el: Μετακίνηση καρτέλας αριστερά

en: Move Tab Right
el: Μετακίνηση καρτέλας δεξιά

en: Close Tab
el: Κλείσιμο καρτέλας

[ctx: @title:tab Empty messagelist]
en: Empty
el: Κενό

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
el: Κλείσιμο καρτέλας

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Other Tabs
el: Κλείσιμο όλων των άλλων καρτελών

[ctx: @action:inmenu]
en: Unlock Tab
el: Ξεκλείδωμα καρτέλας

[ctx: @action:inmenu]
en: Lock Tab
el: Κλείδωμα καρτέλας

[ctx: displayed as subject when the subject of a mail is empty]
en: No Subject
el: Κανένα θέμα

[ctx: displayed when a mail has unknown sender, receiver or date]
en: Unknown
el: Άγνωστος

en: Groups && Threading
el: Ομάδες και νήματα

en: Grouping:
el: Ομάδες:

en: Group expand policy:
el: Πολιτική ανάπτυξης ομάδων:

en: Threading:
el: Νήματα:

en: Thread leader:
el: Έναρξη νήματος:

en: Thread expand policy:
el: Πολιτική ανάπτυξης νήματος:

[ctx: @title:tab Advanced settings tab for aggregation mode]
en: Advanced
el: Για προχωρημένους

en: Fill view strategy:
el: Στρατηγική γεμίσματος προβολής:

[ctx: @title:window]
en: Customize Message Aggregation Modes
el: Προσαρμογή λειτουργιών συγκέντρωσης μηνυμάτων

en: New Aggregation
el: Νέα συγκέντρωση

en: Clone Aggregation
el: Αντίγραφο συγκέντρωσης

en: Export Aggregation...
el: Εξαγωγή συγκέντρωσης...

en: Import Aggregation...
el: Εισαγωγή συγκέντρωσης...

en: Delete Aggregation
el: Διαγραφή συγκέντρωσης

en: Unnamed Aggregation
el: Συγκέντρωση χωρίς όνομα

en: Import Aggregation
el: Εισαγωγή συγκέντρωσης

en: Export Aggregation
el: Εξαγωγή συγκέντρωσης

en: All Files (*)
el: Ό&λα τα αρχεία (*)

[ctx: @title:window]
en: Customize Themes
el: Προσαρμογή θεμάτων

en: New Theme
el: Νέο θέμα

en: Clone Theme
el: Αντίγραφο θέματος

en: Export Theme...
el: Εξαγωγή θέματος...

en: Import Theme...
el: Εισαγωγή θέματος...

en: Delete Theme
el: Διαγραφή θέματος

en: Unnamed Theme
el: Θέμα χωρίς όνομα

en: New Column
el: Νέα στήλη

en: Do you want to delete selected themes?
el: Θέλετε να διαγράψετε τα επιλεγμένα θέματα;

en: Do you want to delete "%1"?
el: Θέλετε να διαγράψετε τα «%1»;

[ctx: @title:window]
en: Delete Theme
el: Διαγραφή θέματος

en: Import Theme
el: Εισαγωγή θέματος

en: Export Theme
el: Εξαγωγή θέματος

[ctx: @title:tab General options of a view mode]
en: General
el: Γενικά

[ctx: @label:textbox Name of the option]
en: Name:
el: Όνομα:

[ctx: @label:textbox Description of the option]
en: Description:
el: Περιγραφή:

[ctx: @label:textbox Property name]
en: Name:
el: Όνομα:

en: The label that will be displayed in the column header.
el: Η ετικέτα που θα εμφανίζεται στην κεφαλίδα της στήλης.

en: Header click sorts messages:
el: Με κλικ στην κεφαλίδα ταξινομούνται τα μηνύματα

en: The sorting order that clicking on this column header will switch to.
el: Η σειρά ταξινόμησης στην οποία θα γίνει εναλλαγή με κλικ στην κεφαλίδα της στήλης.

en: Visible by default
el: Προκαθορισμένα ορατό

en: Check this if this column should be visible when the theme is selected.
el: Ενεργοποιήστε αυτό αν αυτή η στήλη θα πρέπει να είναι ορατή όταν επιλεγεί το θέμα.

en: Contains "Sender or Receiver" field
el: Περιέχει το πεδίο "Αποστολέας ή παραλήπτης"

en: Check this if this column label should be updated depending on the folder "inbound"/"outbound" type.
el: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή αν επιθυμείτε την ενημέρωση της ετικέτας της στήλης ανάλογα με τον τύπο του φακέλου "εισερχόμενα"/"εξερχόμενα".

en: Unnamed Column
el: Στήλη χωρίς όνομα

en: Message Group
el: Ομάδα μηνυμάτων

en: Very long subject very long subject very long subject very long subject very long subject very long
el: Πολύ μεγάλο θέμα πολύ μεγάλο θέμα πολύ μεγάλο θέμα πολύ μεγάλο θέμα πολύ μεγάλο θέμα πολύ μεγάλο

en: Sample Tag 1
el: Ετικέτα δείγμα 1

en: Sample Tag 2
el: Ετικέτα δείγμα 2

en: Sample Tag 3
el: Ετικέτα δείγμα 3

[ctx: Indicates whether or not a header label is visible]
en: Visible
el: Ορατό

[ctx: @action:inmenu soften the text color]
en: Soften
el: Εξομάλυνση

[ctx: @action:inmenu Font setting]
en: Bold
el: Έντονα

[ctx: @action:inmenu Font setting]
en: Italic
el: Πλάγια

en: Font
el: Γραμματοσειρά

[ctx: @action:inmenu Foreground color setting]
en: Default
el: Προκαθορισμένο

[ctx: @action:inmenu Foreground color setting]
en: Custom...
el: Προσαρμογή...

en: Foreground Color
el: Χρώμα προσκηνίου

[ctx: Hide a mark if the mail does not have the attribute, e.g. Important mark on a non important mail]
en: Hide
el: Απόκρυψη

[ctx: Keep a empty space in the list if the mail does not have the attribute, e.g. Important mark on a non important mail]
en: Keep Empty Space
el: Διατήρηση κενού χώρου

[ctx: Show the icon softened in the list if the mail does not have the attribute, e.g. Important mark on a non important mail]
en: Keep Softened Icon
el: Διατήρηση ομαλού εικονιδίου

en: When Disabled
el: Αν απενεργοποιηθεί

en: Group Header
el: Κεφαλίδα ομάδας

[ctx: @action:inmenu Group header background color setting]
en: None
el: Κανένα

[ctx: @action:inmenu Group header background color setting]
en: Automatic
el: Αυτόματο

[ctx: @action:inmenu Group header background color setting]
en: Custom...
el: Προσαρμογή...

en: Background Color
el: Χρώμα φόντου

en: Background Style
el: Στυλ φόντου

en: Column Properties...
el: Ιδιότητες στήλης...

en: Add Column...
el: Προσθήκη στήλης...

en: Delete Column
el: Διαγραφή στήλης

en: Move Column to Left
el: Μετακίνηση της στήλης αριστερά

en: Move Column to Right
el: Μετακίνηση της στήλης δεξιά

en: Add New Column
el: Προσθήκη νέας στήλης

en: Column Properties
el: Ιδιότητες στήλης

en: Appearance
el: Εμφάνιση

en: Content Items
el: Αντικείμενα περιεχομένου

en: Right click on the header to add or modify columns. Drag the content items and drop them on the columns in order to compose your theme. Right click on the items inside the view for more options.
el: Δεξί κλικ στην κεφαλίδα για την προσθήκη ή την τροποποίηση των στηλών. Σύρετε τα αντικείμενα περιεχομένου και αποθέστε τα στις στήλες για να συνθέσετε το θέμα σας. Μπορείτε να κάνετε δεξί κλικ στα αντικείμενα μέσα στην προβολή για περισσότερες επιλογές.

[ctx: @title:tab Advanced theme settings]
en: Advanced
el: Για προχωρημένους

en: Header:
el: Κεφαλίδα:

en: Icon size:
el: Μέγεθος εικονιδίων:

[ctx: suffix in a spinbox]
en:  pixel |  pixels
el[0]:  εικονοστοιχείο
el[1]:  εικονοστοιχεία

[ctx: Item in list of Akonadi tags, to show all e-mails]
en: All
el: Όλα

en: Collapse Group
el: Σύμπτυξη ομάδας

en: Expand Group
el: Ανάπτυξη ομάδας

en: Expand All Groups
el: Ανάπτυξη όλων των ομάδων

en: Collapse All Groups
el: Σύμπτυξη όλων των ομάδων

en: &Move Here
el: &Μετακίνηση εδώ

en: &Copy Here
el: &Αντιγραφή εδώ

en: C&ancel
el: &Ακύρωση
