kmail - en to fa translation catalogue (14 entries)

en: Spam/Ham
fa: هرزنامه/Ham

en: Watched/Ignored
fa: پایش‌شده/چشم‌پوشی شده

en: Encryption
fa: رمزبندی

en: Signature
fa: امضا

en: Status
fa: وضعیت

en: Sender
fa: فرستنده

en: Date
fa: تاریخ

en: Size
fa: اندازه

en: Folder
fa: پوشه

en: Remove
fa: حذف

en: Message List
fa: فهرست پیام

en: &Move Here
fa: &حرکت به اینجا‌

en: &Copy Here
fa: &رونوشت در اینجا‌

en: C&ancel
fa: &لغو‌
