kmail - en to fy translation catalogue (124 entries)

en: Reason: %1
fy: Reden:  %1

en: Sorry, no certificates were found in this message.
fy: Der waarden gjin sertifikaten fûn yn dit berjocht.

en: Certificate import status:
fy: Sertifikaat ymport tastân:

en: Sorry, no details on certificate import available.
fy: Der binne spitigernôch gjin details beskikber oer it ymportearjen fan de sertifikaten.

en: Certificate import details:
fy: Sertifikaat ymport details:

en: Encapsulated message
fy: Ynsletten berjocht

en: End of encapsulated message
fy: Ein fan ynsletten berjocht

en: Encrypted message
fy: Fersifere berjocht

en: Encrypted message (decryption not possible)
fy: Fersifere berjocht (ûntsiferjen net mooglik)

en: End of encrypted message
fy: Ein fan fersifere berjocht

en: Not enough information to check signature. %1
fy: Net genôch ynformaasje om de hântekening te kontrolearjen. %1

en: Message was signed by %1.
fy: Berjocht is ûndertekene troch %1.

en: Message was signed with unknown key.
fy: Berjocht wie ûndertekene mei in ûnbekende kaai.

en: Message was signed with key %1.
fy: Berjocht is ûndertekene mei kaai %1.

en: Message was signed by %3 on %1 with key %2
fy: Berjocht is ûndertekene troch %3 op %1, mei kaai %2

en: Message was signed on %1 with key %2.
fy: Berjocht is ûndertekene op %1, mei kaai %2.

en: Message was signed by %2 with key %1.
fy: Berjocht is ûndertekene troch %2, mei kaai %1

en: Status:
fy: Tastân:

en: Message was signed on %1 with unknown key %2.
fy: Berjocht is ûndertekene op %1, mei ûnbekende kaai %2.

en: Message was signed with unknown key %1.
fy: Berjocht wie ûndertekene mei ûnbekende kaai %1.

en: The validity of the signature cannot be verified.
fy: De jildigens fan de ûndertekening kin net kontrolearre wurde.

en: Message was signed by %2 (Key ID: %1).
fy: Berjocht is ûndertekene troch %1 (kaai-id: %2).

en: The signature is valid, but the key's validity is unknown.
fy: De ûndertekening is jildich, mar de kontrôle fan de kaai is ûnbekend.

en: The signature is valid and the key is marginally trusted.
fy: De ûndertekening is jildich en de kaai is foar in diel te betrouwen.

en: The signature is valid and the key is fully trusted.
fy: De ûndertekening is jildich en de kaai is folslein te betrouwen.

en: The signature is valid and the key is ultimately trusted.
fy: De ûndertekening is jildich en de kaai is ultym te betrouwen.

en: The signature is valid, but the key is untrusted.
fy: De ûndertekening is jildich, mar de kaai is ûnbetrouwber.

en: Warning: The signature is bad.
fy: Warskôging: De ûndertekening is slecht.

en: End of signed message
fy: Ein fan tekene berjocht

en: Add...
fy: Taheakje...

en: Modify...
fy: Wizigje...

en: No Subject
fy: Gjin ûnderwerp

en: Spam Status:
fy: Unposttastân:

[ctx: View->]
en: &Headers
fy: Berjoc&htkoppen

en: Choose display style of message headers
fy: Kies de wize fan werjaan fan berjochtkoppen

en: Date:
fy: Datum:

en: From:
fy: Fan:

en: [vCard]
fy: [Fisitekaartsje]

en: Reply to:
fy: Beäntwurdzje-nei:

en: Error: Signature not verified
fy: Flater: hântekening net ferifearre

en: Good signature
fy: Juste hântekening

en: No public key to verify the signature
fy: Gjin publike kaai om de ûndertekening te kontrolearjen

en: No signature found
fy: Gjin hântekening fûn.

en: Error verifying the signature
fy: De hantekening is net bekend.

en: Different results for signatures
fy: Oare resultaten foar hântekenings

en: No status information available.
fy: Gjin tastânynformaasje beskikber.

en: Good signature.
fy: Juste hântekening.

en: One key has expired.
fy: It kaai is ferrûn.

en: The signature has expired.
fy: De hântekening is ferrûn.

en: Unable to verify: key missing.
fy: Ferifikaasje koe net útfierd wurde: kaai ûntbrekt.

en: CRL not available.
fy: CRL net  beskikber.

en: Available CRL is too old.
fy: Beskibere CRL-list is te âld.

en: A policy was not met.
fy: Der waard net oan in belied foldien.

en: A system error occurred.
fy: Der barde in systeemflater.

en: One key has been revoked.
fy: Ien kaai is ynlútsen.

en: Sender's mail address is not stored in the %1 used for signing.
fy: It e-postadres fan de stjoerder is net bewarre yn de %1, hokker brûkt wurdt foar ûndertekenjen.

en: sender:
fy: stjoerder:

en: stored:
fy: bewarre:

en: No mail address is stored in the %1 used for signing, so we cannot compare it to the sender's address %2.
fy: Der is gjin e-postadres bewarre yn de %1, hokker brûkt wurd foar it ûndertekenjen. Hjirtroch kinne wy dy net ferlykje mei it stjoerdersadres %2.

en: Status
fy: Tastân

en: Move to Trash
fy: Nei it Jiskefet

note: i18n: ectx: label, entry (ShowExpandQuotesMark), group (Reader)
en: Show expand/collapse quote marks
fy: markearrings foar it út- of ynfâldzjen fan sitearings sjen litte

note: i18n: ectx: label, entry (CollapseQuoteLevelSpin), group (Reader)
en: Automatic collapse level:
fy: Automatysk nivo ynfâldzje:

note: i18n: ectx: label, entry (ShrinkQuotes), group (Reader)
en: Reduce font size for quoted text
fy: Lettergrutte ferlytsje by oanhelle tekst

note: i18n: ectx: label, entry (MimeTreeMode2), group (Reader)
en: Message Structure Viewer
fy: Berjochtenstruktuerwerjefte

note: i18n: ectx: label, entry (notSendWhenEncrypted), group (MDN)
en: Do not send MDNs in response to encrypted messages
fy: Gjin ûntfangst- en lêzenbefêstiging stjoere nei beskoattele berjochten

note: i18n: ectx: label, entry (LegacyMangleFromToHeaders), group (Invitations)
en: Mangle From:/To: headers in replies to replies
fy: De kopteksten Fan:/Oan: oanpasse by antwurden op útnoegings

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LegacyMangleFromToHeaders), group (Invitations)
en: Microsoft Outlook has a number of shortcomings in its implementation of the iCalendar standard; this option works around one of them. If you have problems with Outlook users not being able to get your replies, try setting this option.
fy: Microsoft Outlook hat in oantal tekoarten yn de ymplemintaasje fan de iCalendar-standert. Dizze opsje spilet dêr op yn. Wannear jo swierrichheid hawwe mei Outlook brûkers dy't jo antwurden net ûntfange kinne, kinne jo dizze opsje besykje.

note: i18n: ectx: label, entry (LegacyBodyInvites), group (Invitations)
en: Send groupware invitations in the mail body
fy: Groupware-útnoegings yn de berjochttekst ferstjoere

note: i18n: ectx: label, entry (AutomaticSending), group (Invitations)
en: Automatic invitation sending
fy: Automatysk útnoegings ferstjoere

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AutomaticSending), group (Invitations)
en: When this is checked, you will not see the mail composer window. Instead, all invitation mails are sent automatically. If you want to see the mail before sending it, you can uncheck this option. However, be aware that the text in the composer window is in iCalendar syntax, and you should not try modifying it by hand.
fy: Wannear dit selektearre is krije jo net de opsteller te sjen, mar alle útnoegingsberjochten dy automatysk ferstjoerd binne fersjoerd. Wannear jo it e-berjocht wolle sjen foardat jo it ferstjoere, moatte jo dizze opsje útsette. Wês der wis fan dat de tekst yn de opstellel iCalendar-syntaksis is, en it wurdt net oanrieden om dit sels te wizigjen.

note: i18n: ectx: label, entry (UseFixedFont), group (Composer)
en: Use Fi&xed Font
fy: Fêst lettert&ype brûke

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Groupware Compatibility && Legacy Options
fy: Groupware-stipe en byhearrende opsjes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mLegacyMangleFromTo)
en: Turn this option on in order to make Outlook(tm) understand your answers to invitation replies
fy: Set dizze opsje oan om derfoar te soargjen dat Outlook(tm) jo antwurden op útnoegings begrypt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mLegacyBodyInvites)
en: Turn this option on in order to make Outlook(tm) understand your answers to invitations
fy: Dizze opsje oansette om derfoar te soargjen dat Outlook(tm) jo antwurden op útnoegings begrypt.

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
fy: In triem mei de namme "%1" bestiet al. Wolle jo it oerskriuwe?

en: Overwrite File?
fy: Triem oerskriuwe?

en: Save Attachments To
fy: Taheaksels bewarje yn

[ctx: filename for an unnamed attachment]
en: attachment.1
fy: taheaksel.1

[ctx: filename for the %1-th unnamed attachment]
en: attachment.%1
fy: taheaksel.%1

en: The part %1 of the message is encrypted. Do you want to keep the encryption when saving?
fy: It diel %1 fan it berjocht is fersifere. Wolle jo de fersifering by it bewarjen behâlde?

en: KMail Question
fy: KMail - fraach

en: Keep Encryption
fy: Fersifering behâlde

en: Do Not Keep
fy: Net hâlde

en: The part %1 of the message is signed. Do you want to keep the signature when saving?
fy: It diel %1 fan it berjocht is ûndertekene. Wolle jo de ûndertekening behâlde by it bewarjen?

en: Keep Signature
fy: Hântekening behâlde

en: Found no attachments to save.
fy: Der binne gjin taheaksel fûn om te bewarjen.

en: body part
fy: Ynhâld part

en: Description
fy: Beskriuwing

en: Size
fy: Grutte

en: Turn on HTML rendering for this message.
fy: HTML foar dit berjocht aktivearje.

en: Load external references from the Internet for this message.
fy: Eksterne referinsjes ophelje fan it ynternet foar dit berjocht.

en: Expand all quoted text.
fy: Oanhelle tekst útfâldzje.

en: Collapse quoted text.
fy: Oanhelle tekst ynfâldzje.

en: Could not start certificate manager. Please check your installation.
fy: It sertifikaatbehear kin net begûn wurde. Kontrolearje jo ynstallaasje.

en: KMail Error
fy: KMail - flatermelding

en: Show certificate 0x%1
fy: Sertifikaat 0x%1 sjen litte

en: Address copied to clipboard.
fy: Adres is kopiearre nei it klamboerd.

en: Attachment: %1
fy: Taheaksel: %1

en: Opening URL...
fy: URL-adres wurdt iepene...

en: Execute
fy: Utfiere

[ctx: to open]
en: Open
fy: Iepenje

[ctx: to view something]
en: View
fy: Sjen litte

[ctx: View->]
en: &Attachments
fy: T&aheaksels

en: Choose display style of attachments
fy: Kies de wize wêrop taheaksel te sjen binne

[ctx: View->attachments->]
en: &As Icons
fy: &As byldkaikes

en: Show all attachments as icons. Click to see them.
fy: Alle taheaksels as byldkaikes sjen litte. Klik op harren om se te besjen.

[ctx: View->attachments->]
en: &Smart
fy: &tûk

en: Show attachments as suggested by sender.
fy: De taheaksesl sjen litte lykas oanrieden wurdt troch de stjoerder.

[ctx: View->attachments->]
en: &Inline
fy: &Ynsletten

en: Show all attachments inline (if possible)
fy: Alle taheaksel ynsletten sjen litte (as mooglik)

[ctx: View->attachments->]
en: &Hide
fy: &Ferstoppe

en: Do not show attachments in the message viewer
fy: Gjin taheaksels sjen litte yn de berjochten werjefte

en: &Set Encoding
fy: &Koadearing ynstelle

en: Select All Text
fy: Alle tekst selektearje

en: Copy Link Address
fy: Keppelingsadres kopiearje

en: Open URL
fy: URL-adres iepenje

en: &View Source
fy: Boarne sjen li&tte

en: &Find in Message...
fy: Sykje yn &berjocht...

en: Save &As...
fy: Bewarje &as...

en: Open With...
fy: Iepenje mei...

en: Save All Attachments...
fy: Bewarje alle taheaksels...

en: URL copied to clipboard.
fy: URL-adres is kopiearre.

en: &Import
fy: &Ymportearje
