kmail - en to hsb translation catalogue (240 entries)

en: By Smart Sender/Receiver
hsb: Po wotpósłarju/adresaće

en: By Sender
hsb: Po wotpósłarju

en: By Receiver
hsb: Po adresaće

en: Never Expand Groups
hsb: Skupiny ženje njerozćahnyć

en: Expand Recent Groups
hsb: Njedawno wopytane skupiny rozćahnyć

en: Always Expand Groups
hsb: Skupiny přeco rozćahnyć

[ctx: No threading of messages]
en: None
hsb: Žane

en: Topmost Message
hsb: Najwyša powěsć

en: Most Recent Message
hsb: Najnowša powěsć

en: Never Expand Threads
hsb: Diskusije ženje njerozćahnyć

en: Expand Threads With Unread Messages
hsb: Diskusije z nječitanymi powěsćemi rozćahnyć

en: Expand Threads With Unread or Important Messages
hsb: Diskusije z nječitanymi abo wažnymi powěsćemi rozćahnyć

en: Always Expand Threads
hsb: Diskusije přeco rozćahnyć

[ctx: Status of an item]
en: Read
hsb: Čitana

[ctx: Status of an item]
en: Unread
hsb: Nječitana

[ctx: Status of an item]
en: Has Attachment
hsb: Z přiwěškom

[ctx: Status of an item]
en: Action Item
hsb: Akcijowa powěsć

[ctx: Status of an item]
en: Replied
hsb: Wotmołwjena

[ctx: Status of an item]
en: Forwarded
hsb: Dopósłana

[ctx: Status of an item]
en: Sent
hsb: Pósłana

[ctx: Status of an item]
en: Important
hsb: Wažna

[ctx: Status of an item]
en: Watched
hsb: So wobkedźbuje

[ctx: Status of an item]
en: Ignored
hsb: So ignoruje

[ctx: Unknown date]
en: Unknown
hsb: Njeznata

en: Current Activity, Threaded
hsb: Tuchwilna aktiwita, skupinkowana

[ctx: @title:column Subject of messages]
en: Subject
hsb: Tema

en: Sender/Receiver
hsb: Wotpósłar/Adresat

[ctx: Sender of a message]
en: Sender
hsb: Wotpósłar

[ctx: Receiver of a message]
en: Receiver
hsb: Adresat

[ctx: Date of a message]
en: Date
hsb: Datum

en: Most Recent Date
hsb: Najnowši datum

[ctx: Size of a message]
en: Size
hsb: Wulkosć

[ctx: Attachment indication]
en: Attachment
hsb: Přiwěšk

en: Read/Unread
hsb: (Nje)čitana

en: Replied
hsb: Wotmołwjena

[ctx: Message importance indication]
en: Important
hsb: Wažna

en: Action Item
hsb: Akcijowa powěsć

en: Watched/Ignored
hsb: Wobkedźbowana/ignorowana

en: Encryption
hsb: Šifrowanje

en: Signature
hsb: Podpismo

en: Tag List
hsb: Lisćina etiketow

en: Smart
hsb: Mudrje

en: Message
hsb: Powěsć

en: Status
hsb: Staw

en: Today
hsb: Dźensa

en: Yesterday
hsb: Wčera

en: Last Week
hsb: Zašły tydźeń

en: Two Weeks Ago
hsb: Před njedźelomaj

en: Three Weeks Ago
hsb: Před třomi njedźelemi

en: Four Weeks Ago
hsb: Před štyrjomi njedźelemi

en: Five Weeks Ago
hsb: Před pjeć njedźelemi

en: Receiver
hsb: Adresat

en: Sender
hsb: Wotpósłar

en: Processed 1 Message of %2 | Processed %1 Messages of %2
hsb[0]: %1 powěsć z %2 předźěłana
hsb[1]: %1 powěsći z %2 předźěłanej
hsb[2]: %1 powěsće z %2 předźěłane
hsb[3]: %1 powěsći z %2 předźěłanych

en: None (Storage Order)
hsb: Žadyn porjad (kaž su na tačeli)

en: By Date/Time
hsb: Po datumje a času

en: By Date/Time of Most Recent in Subtree
hsb: Po datumje/času najnowšeho elementa w podštomiku

en: By Subject
hsb: Po temje

en: By Size
hsb: Po wulkosći

en: By Action Item Status
hsb: Po akcijowym stawje

en: By Unread Status
hsb: Po tym, hač su nječitane

en: By Important Status
hsb: Po tym, hač su wažne

en: By Attachment Status
hsb: Po tym, hač su z přiwěškom

en: Least Recent on Top
hsb: Najstarša powěsć horjeka

en: Most Recent on Top
hsb: Najnowša powěsć horjeka

[ctx: Sort order for messages]
en: Ascending
hsb: Stupajo

[ctx: Sort order for messages]
en: Descending
hsb: Spadujo

en: by Date/Time
hsb: Po datumje a času

en: by Date/Time of Most Recent Message in Group
hsb: Po datumje/času najnowšeho elementa w skupinje

en: by Sender/Receiver
hsb: Po wotpósłarju/adresaće

en: by Sender
hsb: Po wotpósłarju

en: by Receiver
hsb: Po adresaće

[ctx: Sort order for mail groups]
en: Ascending
hsb: Stupajo

[ctx: Sort order for mail groups]
en: Descending
hsb: Spadujo

[ctx: Description of Type Subject]
en: Subject
hsb: Tema

[ctx: Description of Type Date]
en: Date
hsb: Datum

[ctx: Description of Type Sender]
en: Sender
hsb: Wotpósłar

[ctx: Description of Type Receiver]
en: Receiver
hsb: Adresat

[ctx: Description of Type Size]
en: Size
hsb: Wulkosć

en: Unread/Read Icon
hsb: Piktogram  za (nje)čitane

en: Attachment Icon
hsb: Piktogram za přiwěšk

en: Replied/Forwarded Icon
hsb: Piktogram za wotmołwjene/dopósłane

en: Combined New/Unread/Read/Replied/Forwarded Icon
hsb: Piktogram za nowe/(nje)čitane/wotmołwjene/dopósłane

en: Action Item Icon
hsb: Piktogram za akcijowy staw

en: Important Icon
hsb: Piktogram za wažnosć

[ctx: Description of Type Folder]
en: Folder
hsb: Zapisk

[ctx: Description for an Unknown Type]
en: Unknown
hsb: Njeznata

en: Unread
hsb: Nječitana powěsć

en: Never Show
hsb: Ženje njepokazać

en: Always Show
hsb: Přeco pokazać

en: Plain Rectangles
hsb: Jednore praworóžki

en: Plain Joined Rectangle
hsb: Jednore zwjazane praworóžki

en: Rounded Rectangles
hsb: Wotkulojćene praworóžki

en: Rounded Joined Rectangle
hsb: Wotkulojćene zwjazane praworóžki

en: Gradient Rectangles
hsb: Praworóžki z gradientom

en: No result found
hsb: Njejsym ničo namakał

en: Adjust Column Sizes
hsb: Wulkosć stołpikow připrawić

en: Show Default Columns
hsb: Standardne stołpiki pokazać

en: Display Tooltips
hsb: Tooltips pokazać

en: From
hsb: Wot

[ctx: Receiver of the email]
en: To
hsb: Na

en: Date
hsb: Datum

en: Size
hsb: Wulkosć

en: Folder
hsb: Zapisk

en: Note
hsb: Přispomnjenje

en: Preview
hsb: Přehladka

en: <b>%1</b> reply | <b>%1</b> replies
hsb[0]: <b>%1</b> wotmołwa
hsb[1]: <b>%1</b> wotmołwje
hsb[2]: <b>%1</b> wotmołwy
hsb[3]: <b>%1</b> wotmołwow

[ctx: @info:tooltip Formats to something like 'Threads started on 2008-12-21']
en: Threads started on %1
hsb: Diskusije, kiž su so %1 započeli

[ctx: @info:tooltip Formats to something like 'Threads started Yesterday']
en: Threads started %1
hsb: Diskusije, kiž su so %1 započeli

en: Create Filter
hsb: Filter stworić

en: Theme
hsb: Tema

en: Configure...
hsb: Připrawić...

en: Aggregation
hsb: Agregacija

en: Message Sort Order
hsb: Sortěrowanje powěsćow

en: Message Sort Direction
hsb: Směr sortěrowanja

en: Group Sort Order
hsb: Sortěrowanje skupin

en: Group Sort Direction
hsb: Směr sortěrowanja skupin

en: Folder Always Uses This Sort Order
hsb: Zapisk so přeco takle sortěruje

[ctx: @title:window]
en: Configure Filter
hsb: Filter připrawić

en: Remove
hsb: Wotstronić

en: Do you want to delete this filter?
hsb: Chceće woprawdźe tutón filter wotstronić?

en: Remove Filter
hsb: Filter wotstronić

[ctx: @title:window]
en: Edit Filter
hsb: Filter wobdźěłać

en: Name:
hsb: Mjeno:

en: Save Filter...
hsb: Filter zawěsćić...

[ctx: Search for messages.]
en: Search
hsb: Pytać

en: The words less than 3 letters are ignored.
hsb: Słowa z mjenje hač třomi pismikami so ignoruja.

en: Do not show again
hsb: Njepokaž tole hišće raz

en: Some of the search folders in this query are still being indexed or are excluded from indexing completely. The results below may be incomplete.
hsb: Za někotre z přepytowanych zapiskow so hišće indeks twori abo wone njesłušeja k indicěrowanym zapiskam. Wuslědki móhli być njekompletne.

en: Filter Mails by Status
hsb: Mejlki po stawje filtrować

en: Saved Filter
hsb: Zawěsćeny filter

en: Clear Filter
hsb: Filter wuprózdnić

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Unread
hsb: Nječitana

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Replied
hsb: Wotmołwjena

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Forwarded
hsb: Dopósłana

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Important
hsb: Wažna

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Action Item
hsb: Akcijowa powěsć

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Watched
hsb: So wobkedźbuje

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Ignored
hsb: So ignoruje

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Has Attachment
hsb: Z přiwěškom

[ctx: @action:inmenu Status of a message]
en: Has Invitation
hsb: Z přeprošenjom

en: Full Message
hsb: Dospołna powěsć

en: Body
hsb: Hłowny dźěl powěsće

en: Subject
hsb: Tema

en: BCC
hsb: Slepa kopija

en: To
hsb: Na

en: Clear History
hsb: Předchadne přikazy zabyć

en: Current Tab is locked.
hsb: Aktiwny jězdnik je zamknjeny.

en: (Unlock it)
hsb: (Wotamknyć)

en: Sorting
hsb: Sortěruju

[ctx: @info:tooltip]
en: Open a new tab
hsb: Nowy jězdnik wočinić

en: New tab
hsb: Nowy jězdnik

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the current tab
hsb: Aktiwny jězdnik začinić

en: Close tab
hsb: Jězdnik začinić

en: Activate Tab %1
hsb: Jězdnik %1 aktiwizować

en: Show Quick Search Bar
hsb: Pask za spěšne pytanje pokazać

en: Message List
hsb: Lisćina powěsćow

en: Create New Tab
hsb: Nowy jězdnik stworić

en: Activate Next Tab
hsb: Přichodny jězdnik aktiwizować

en: Activate Previous Tab
hsb: Předchadny jězdnik aktiwizować

en: Move Tab Left
hsb: Jězdnik nalěwo přesunyć

en: Move Tab Right
hsb: Jězdnik naprawo přesunyć

en: Close Tab
hsb: Jězdnik začinić

[ctx: @title:tab Empty messagelist]
en: Empty
hsb: Prózdne

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
hsb: Jězdnik začinić

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Other Tabs
hsb: Wšě druhe jězdniki zezačinjeć

[ctx: @action:inmenu]
en: Unlock Tab
hsb: Jězdnik wotamknyć

[ctx: @action:inmenu]
en: Lock Tab
hsb: Jězdnik zamknyć

[ctx: displayed as subject when the subject of a mail is empty]
en: No Subject
hsb: Žana tema

[ctx: displayed when a mail has unknown sender, receiver or date]
en: Unknown
hsb: Njeznaty

en: Groups && Threading
hsb: Skupiny && Diskusije

en: Grouping:
hsb: Skupiny:

en: Group expand policy:
hsb: Princip rozćahowanja skupin:

en: Threading:
hsb: Diskusije:

en: Thread leader:
hsb: Nawjedowar diskusije:

en: Thread expand policy:
hsb: Princip rozćahowanja diskusijow:

[ctx: @title:tab Advanced settings tab for aggregation mode]
en: Advanced
hsb: Za pokročenych

en: New Aggregation
hsb: Nowa agregacija

en: Clone Aggregation
hsb: Agregaciju klonować

en: Export Aggregation...
hsb: Agregaciju eksportować...

en: Import Aggregation...
hsb: Agregaciju importować...

en: Delete Aggregation
hsb: Agregaciju zničić

en: Unnamed Aggregation
hsb: Agregacija bjez mjena

en: Import Aggregation
hsb: Agregaciju importować

en: Export Aggregation
hsb: Agregaciju eksportować

en: All Files (*)
hsb: Wšitke dataje (*)

[ctx: @title:window]
en: Customize Themes
hsb: Temy připrawić

en: New Theme
hsb: Nowa tema

en: Clone Theme
hsb: Temu klonować

en: Export Theme...
hsb: Temu eksportować...

en: Import Theme...
hsb: Temu importować...

en: Delete Theme
hsb: Temu zničić

en: Unnamed Theme
hsb: Tema bjez mjena

en: New Column
hsb: Nowy stołpik

en: Do you want to delete selected themes?
hsb: Chceće wubrane temy wotstronić?

[ctx: @title:window]
en: Delete Theme
hsb: Temu zničić

en: Import Theme
hsb: Temu importować...

en: Export Theme
hsb: Temu eksportować...

[ctx: @title:tab General options of a view mode]
en: General
hsb: Powšitkownje

[ctx: @label:textbox Name of the option]
en: Name:
hsb: Mjeno:

[ctx: @label:textbox Description of the option]
en: Description:
hsb: Wopisanje:

[ctx: @label:textbox Property name]
en: Name:
hsb: Mjeno:

en: The label that will be displayed in the column header.
hsb: Napis za hłójčku stołpika.

en: Visible by default
hsb: Normalnje widźomne

en: Unnamed Column
hsb: Stołpik bjez mjena

en: Message Group
hsb: Skupina powěsćow

en: Very long subject very long subject very long subject very long subject very long subject very long
hsb: Jara dołha tema jara dołha tema jara dołha tema jara dołha tema jara dołha tema jara dołha tema

en: Sample Tag 1
hsb: Přikład za etiket 1

en: Sample Tag 2
hsb: Přikład za etiket 2

en: Sample Tag 3
hsb: Přikład za etiket 3

[ctx: Indicates whether or not a header label is visible]
en: Visible
hsb: Widźomny

[ctx: @action:inmenu soften the text color]
en: Soften
hsb: Zmjechčić

en: Font
hsb: Pismo

[ctx: @action:inmenu Foreground color setting]
en: Default
hsb: Standard

[ctx: @action:inmenu Foreground color setting]
en: Custom...
hsb: Konfigurowane...

en: Foreground Color
hsb: Pismowa barba

[ctx: Hide a mark if the mail does not have the attribute, e.g. Important mark on a non important mail]
en: Hide
hsb: Schować

[ctx: Keep a empty space in the list if the mail does not have the attribute, e.g. Important mark on a non important mail]
en: Keep Empty Space
hsb: Prózdny wotstawk wobchować

[ctx: @action:inmenu Group header background color setting]
en: None
hsb: Žane

[ctx: @action:inmenu Group header background color setting]
en: Automatic
hsb: Awtomatisce:

en: Background Color
hsb: Pozadkowa barba

en: Column Properties...
hsb: Swójstwa stołpika...

en: Add Column...
hsb:  Stołpik dodać...

en: Delete Column
hsb:  Stołpik zničić

en: Move Column to Left
hsb:  Stołpik dolěwa přesunyć

en: Move Column to Right
hsb:  Stołpik doprawa přesunyć

en: Add New Column
hsb:  Nowy stołpik dodać

en: Column Properties
hsb: Swójstwa stołpika

en: Appearance
hsb: Napohlad

en: Content Items
hsb: Wobsahowe elementy

[ctx: @title:tab Advanced theme settings]
en: Advanced
hsb: Za pokročenych

en: Header:
hsb: Hłójčki:

en: Icon size:
hsb: Wulkosć piktograma

en: Collapse Group
hsb: Skupinu sćahać

en: Expand Group
hsb: Skupinu rozćahać

en: Expand All Groups
hsb: Wšitke skupiny zrozćahać

en: Collapse All Groups
hsb: Wšitke skupiny zesćahać

en: &Move Here
hsb: Pře&suń sem

en: &Copy Here
hsb: &Kopěruj sem

en: C&ancel
hsb: Přeto&rhnyć
