KDE 4.2 - en to hu translation catalogue (289 entries)

en: Reason: %1
hu: Ok: %1

en: Sorry, no certificates were found in this message.
hu: Nem található tanúsítvány az üzenetben.

en: Certificate import status:
hu: A tanúsítvány importálási állapota:

en: 1 new certificate was imported. | %1 new certificates were imported.
hu[0]: 1 új tanúsítványt sikerült beimportálni.
hu[1]: %1 új tanúsítványt sikerült beimportálni.

en: 1 certificate was unchanged. | %1 certificates were unchanged.
hu[0]: 1 tanúsítvány nem változott meg.
hu[1]: %1 tanúsítvány nem változott meg.

en: 1 new secret key was imported. | %1 new secret keys were imported.
hu[0]: 1 új titkos kulcsot sikerült beimportálni.
hu[1]: %1 új titkos kulcsot sikerült beimportálni.

en: 1 secret key was unchanged. | %1 secret keys were unchanged.
hu[0]: 1 titkos kulcs nem változott meg.
hu[1]: %1 titkos kulcs nem változott meg.

en: Sorry, no details on certificate import available.
hu: Nem áll rendelkezésre információ a tanúsítványimportálásról.

en: Certificate import details:
hu: A tanúsítványimportálás részletei:

[ctx: Certificate import failed.]
en: Failed: %1 (%2)
hu: Nem sikerült: %1 (%2)

en: Encapsulated message
hu: Beágyazott üzenet

en: End of encapsulated message
hu: A beágyazott üzenet vége

en: This message is encrypted.
hu: Az üzenet titkosított.

en: Decrypt Message
hu: Az üzenet dekódolása

en: Please wait while the message is being decrypted...
hu: Kis türelmet, az üzenet visszafejtése folyik…

en: Hide Details
hu: A részletek elrejtése

en: Encrypted message
hu: Titkosított üzenet

en: Show Details
hu: Részletek

en: Encrypted message (decryption not possible)
hu: Titkosított üzenet (nem lehet dekódolni)

en: Could not decrypt the data.
hu: Nem sikerült visszafejteni az adatokat.

en: End of encrypted message
hu: A titkosított üzenet vége

en: Please wait while the signature is being verified...
hu: Kis türelmet, az üzenet e-aláírásának ellenőrzése folyik…

en: Not enough information to check signature. %1
hu: Nincs elég információ az elektronikus aláírás ellenőrzéséhez. %1

en: Message was signed by %1.
hu: Az üzenet aláírója: %1.

en: Message was signed with unknown key.
hu: Az üzenet aláírása ismeretlen kulccsal történt.

en: Message was signed with key %1.
hu: Az üzenet aláírása ezzel a kulccsal történt: %1.

en: Message was signed by %3 on %1 with key %2
hu: Az üzenet aláírója: %3, az aláírás dátuma: %1, a kulcs: %2

en: Message was signed on %1 with key %2.
hu: Az üzenet aláírási dátuma: %1, a kulcs: %2.

en: Message was signed by %2 with key %1.
hu: Az üzenet aláírója: %2, a kulcs: %1.

en: Status:
hu: Állapot:

en: Message was signed on %1 with unknown key %2.
hu: Az üzenet aláírási dátuma: %1, a kulcs (ismeretlen): %2.

en: Message was signed with unknown key %1.
hu: Az üzenet aláírása ismeretlen kulccsal történt: %1.

en: The validity of the signature cannot be verified.
hu: Az aláírás hitelessége nem ellenőrizhető.

en: Message was signed by %2 (Key ID: %1).
hu: Az üzenet aláírója %2 (kulcsazonosító: %1).

en: The signature is valid, but the key's validity is unknown.
hu: Az elektronikus aláírás hiteles, de a kulcs érvényessége nem ellenőrizhető.

en: The signature is valid and the key is marginally trusted.
hu: Az elektronikus aláírás hiteles, de kulcs érvényessége csak részlegesen ellenőrizhető.

en: The signature is valid and the key is fully trusted.
hu: Az elektronikus aláírás hiteles és a kulcs teljesen megbzható.

en: The signature is valid and the key is ultimately trusted.
hu: Az elektronikus aláírás hiteles és a kulcs teljes mértékben megbízható.

en: The signature is valid, but the key is untrusted.
hu: Az elektronikus aláírás hiteles, de a kulcs nem megbízható.

en: Warning: The signature is bad.
hu: Figyelem! Az elektronikus aláírás hibás.

en: Invalid signature.
hu: Érvénytelen aláírás.

en: Not enough information to check signature validity.
hu: Nincs elég információ az elektronikus aláírás ellenőrzéséhez.

en: Signature is valid.
hu: Az aláírás érvényes.

en: Unknown signature state
hu: Ismeretlen aláírási dátum

en: End of signed message
hu: Az aláírt üzenet vége

en: Export...
hu: Exportálás...

en: Import...
hu: Importálás...

en: From
hu: Feladó

en: Add...
hu: Hozzáadás...

en: Modify...
hu: Módosítás...

en: From:
hu: Feladó:

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Subject:
hu: Tárgy:

en: Date:
hu: Dátum:

en: To:
hu: Címzett:

en: CC:
hu: Másolat:

en: BCC:
hu: Titkos másolat:

en: Grantlee theme "%1" is not valid.
hu: A(z) „%1” Grantlee téma nem érvényes.

en: No Subject
hu: Nincs tárgy

en: Spam Status:
hu: Kéretlenség:

en: Printing mode
hu: Nyomtatási mód

en: [vcard]
hu: [vCard]

en: Attachments:
hu: Mellékletek:

[ctx: Unknown date]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: %1% probability of being spam with confidence %3%.
    
    Full report:
    Probability=%2
    Confidence=%4
hu: %1% valószínűséggel kéretlen (konfidencia: %3%).
    
    Részletes jelentés:
    Valószínűség=%2
    Konfidencia=%4

en: %1% probability of being spam.
    
    Full report:
    Probability=%2
hu: %1% valószínűséggel kéretlen.
    
    Részletes jelentés:
    Valószínűség=%2

en: No Spam agent
hu: Nem kéretlenüzenet-kezelő

en: Spam filter score not a number
hu: A szűrési pontérték nem szám

en: Threshold not a valid number
hu: A küszöbérték érvénytelen szám

en: Spam filter score could not be extracted from header
hu: A szűrési pontérték nem olvasható ki a fejlécből

en: Threshold could not be extracted from header
hu: A küszöbértéket nem sikerült kiolvasni a fejlécből

en: Error evaluating spam score
hu: Hiba a levélszemétpontszám kiértékelésekor

en: %1.
    
    Full report:
    %2
hu: %1.
    
    Teljes jelentés:
    %2

[ctx: View->]
en: &Headers
hu: Üzenetfe&jlécek

en: Choose display style of message headers
hu: Az üzenetfejlécek megjelenési stílusának kiválasztása

en: Date:
hu: Dátum:

en: From:
hu: Feladó:

[ctx: To-field of the mailheader.]
en: To:
hu: Címzett:

en: CC:
hu: Másolat:

en: BCC:
hu: Titkos másolat:

en: Reply to:
hu: Válaszcím:

en: Error: Signature not verified
hu: Hiba: az aláírás hitelessége nincs ellenőrizve

en: Good signature
hu: Az aláírás hiteles

en: No public key to verify the signature
hu: Nincs publikus kulcs az aláírás ellenőrzéséhez

en: No signature found
hu: Nem található aláírás

en: Error verifying the signature
hu: Az elektronikus aláírás ellenőrzése nem sikerült

en: Different results for signatures
hu: Az aláírások ellenőrzési eredményei

en: No status information available.
hu: Nem áll rendelkezésre állapotinformáció.

en: Good signature.
hu: Az aláírás hiteles.

en: One key has expired.
hu: Az egyik kulcs lejárt.

en: The signature has expired.
hu: Az elektronikus aláírás lejárt.

en: Unable to verify: key missing.
hu: Nem sikerült az ellenőrzés: a kulcs hiányzik.

en: CRL not available.
hu: CRL nem áll rendelkezésre.

en: Available CRL is too old.
hu: A rendelkezésre álló CRL túl régi.

en: A policy was not met.
hu: A házirend egyik előírása nem teljesült.

en: A system error occurred.
hu: Rendszerhiba történt.

en: One key has been revoked.
hu: Az egyik kulcsot visszavonták.

en: certificate
hu: tanúsítvány

[ctx: Start of warning message.]
en: Warning:
hu: Figyelmeztetés:

en: Sender's mail address is not stored in the %1 used for signing.
hu: A feladó e-mail-címe nem szerepel a(z) %1 mezőben, amely az elektronikus aláírást tartalmazza.

en: sender:
hu: feladó:

en: stored:
hu: eltárolva:

en: No mail address is stored in the %1 used for signing, so we cannot compare it to the sender's address %2.
hu: Nem található e-mail cím az elektronikus aláíráshoz használt %1 objektumban, ezért nem lehet ellenőrizni, hogy az üzenet valóban a feladó e-mail címéről (%2) jött-e.

en: Status
hu: Állapot

en: This message may be a scam. <a href="scamdetails">(Details...)</a>
hu: A levél becsapós lehet. <a href="scamdetails">(Részletek…)</a>

en: Move to Trash
hu: Áthelyezés a törölt üzenetek közé

en: I confirm it's not a scam
hu: Megerősítem, ez nem becsapós

en: Add email to whitelist
hu: E-mail hozzáadása az engedélyezési listához

en: Disable scam detection for all messages
hu: Becsapásészlelés letiltása minden levélnél

en: This email contains a link which reads as '%1' in the text, but actually points to '%2'. This is often the case in scam emails to mislead the recipient
hu: Ez a levél olyan hivatkozást tartalmaz, amely szövegesen „%1”, de valójában ide mutat: „%2”. Ez gyakran becsapós leveleknél fordul elő, hogy félrevezessék a címzettet.

en: This email contains a link which points to a numerical IP address (%1) instead of a typical textual website address. This is often the case in scam emails.
hu: Ez a levél olyan hivatkozást tartalmaz, amely egy számokkal megadott IP-címre mutat (%1) a tipikus szöveges weboldalcím helyett. Ez gyakran becsapós leveleknél fordul elő.

en: This email contains a link which points to a hexadecimal IP address (%1) instead of a typical textual website address. This is often the case in scam emails.
hu: Ez a levél olyan hivatkozást tartalmaz, amely egy hexadecimális IP-címre mutat (%1) a tipikus szöveges weboldalcím helyett. Ez gyakran becsapós leveleknél fordul elő.

en: This email contains a link (%1) which has a redirection
hu: Ez a levél olyan hivatkozást (%1) tartalmaz, amelynek átirányítása van

en: This email contains a link (%1) which contains multiple http://. This is often the case in scam emails.
hu: Ez a levél olyan hivatkozást tartalmaz (%1), amely több http:// előtaggal rendelkezik. Ez gyakran becsapós leveleknél fordul elő.

en: This email contains a shorturl (%1). It can redirect to another server.
hu: Ez a levél rövidített hivatkozást (%1) tartalmaz. Ez átirányíthatja egy másik kiszolgálóra.

en: Message contains form element. This is often the case in scam emails.
hu: Az levél űrlapelemeket tartalmaz. Ez gyakran becsapós leveleknél fordul elő.

en: Details:
hu: Részletek:

en: No network connection detected, we cannot expand url.
hu: Nem észlelhető hálózati kapcsolat, nem lehet kibontani az URL-t.

en: Short url '%1' redirects to '%2'.
hu: A rövid „%1” URL átirányít ide: „%2”.

note: i18n: ectx: label, entry (PrintSelectedText), group (Print)
en: Only print selected text in viewer
hu: Csak a megjelenítőben kijelölt szöveg nyomtatása

note: i18n: ectx: label, entry (PrintBackgroundColorImages), group (Print)
en: Specifies whether the background color and images are also drawn when the page is printed.
hu: Megadja, hogy a háttérszín és a képek is meg legyenek-e jelenítve az oldal nyomtatásakor.

note: i18n: ectx: label, entry (MinimumFontSize), group (Fonts)
en: When we render html do not use font size inferior to minimum size.
hu: A html renderelésekor ne használjon a minimálisnál kisebb betűméretet.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowExpandQuotesMark), group (Reader)
en: Show expand/collapse quote marks
hu: Kibontható-összecsukható idézőjelek mutatása

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowExpandQuotesMark), group (Reader)
en: Enable this option to show different levels of quoted text. Disable to hide the levels of quoted text.
hu: Jelölje be ezt az opciót, ha többszintű idézést szeretne. Kapcsolja ki, ha el szeretné rejteni az idézett szöveg szintjeit.

note: i18n: ectx: label, entry (CollapseQuoteLevelSpin), group (Reader)
en: Automatic collapse level:
hu: Automatikus összecsukási szint:

note: i18n: ectx: label, entry (ShrinkQuotes), group (Reader)
en: Reduce font size for quoted text
hu: Az idézett szöveg betűméretének lecsökkentése

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShrinkQuotes), group (Reader)
en: Enable this option to show quoted text with a smaller font.
hu: Jelölje be ezt az opciót, ha az idézett szöveget kisebb betűmérettel szeretné megjeleníteni.

note: i18n: ectx: label, entry (AlwaysDecrypt), group (Reader)
en: Always decrypt messages when viewing or ask before decrypting
hu: Megtekintéskor automatikus vagy kérésre történő legyen-e a dekódolás

note: i18n: ectx: label, entry (MimeTreeMode2), group (Reader)
en: Message Structure Viewer
hu: Üzenetstruktúra-megjelenítő

note: i18n: ectx: label, entry (MimeTreeMode2), group (Reader)
en: Show never
hu: Soha

note: i18n: ectx: label, entry (MimeTreeMode2), group (Reader)
en: Show always
hu: Mindig

note: i18n: ectx: label, entry (headerPluginStyleName), group (Reader) i18n: ectx: label, entry (headerStyle), group (Reader)
en: What style of headers should be displayed
hu: Milyen fejlécstílus jelenjen meg

note: i18n: ectx: label, entry (headerSetDisplayed), group (Reader)
en: How much of headers should be displayed
hu: Mennyi jelenjen meg a fejlécekből

note: i18n: ectx: label, entry (htmlMail), group (Reader)
en: Prefer HTML to plain text
hu: HTML használata egyszerű szöveg helyett

note: i18n: ectx: label, entry (htmlLoadExternal), group (Reader)
en: Allow messages to load external references from the Internet
hu: Külső internetes hivatkozások engedélyezése az üzenetekben

note: i18n: ectx: label, entry (attachmentStrategy), group (Reader)
en: How attachments are shown
hu: A mellékletek megjelenítési módja

note: i18n: ectx: label, entry (RecycleQuoteColors), group (Reader)
en: Specifies whether to reuse the quote color, beyond the 3rd level
hu: Megadja, hogy az idézet színét a 3. szint után újrahasználja-e

note: i18n: ectx: label, entry (AccessKeyEnabled), group (Reader)
en: Activate Access Key
hu: Hozzáférési kulcs aktiválása

note: i18n: ectx: label, entry (ScamDetectionEnabled), group (Reader)
en: KMail can analyze messages for suspected email scams by looking for common techniques used to deceive you
hu: A KMail képes elemezni az üzeneteket feltételezett becsapós levelekhez olyan gyakori technikák keresésével, amelyeket arra használnak, hogy becsapják önt.

note: i18n: ectx: label, entry (ScamDetectionWhiteList), group (Reader)
en: List of emails in scam white list
hu: Levelek listája a becsapós fehér listán

note: i18n: ectx: label, entry (notSendWhenEncrypted), group (MDN)
en: Do not send MDNs in response to encrypted messages
hu: Nem kell MDN-t küldeni titkosított üzeneteknél

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultPolicy), group (MDN)
en: Specifies the default policy to use, for the Message Disposition Notifications (for internal use only)
hu: Megadja az alapértelmezetten használandó házirendet az üzenetfeldolgozási visszajelzésekhez (csak belső használatra)

note: i18n: ectx: label, entry (QuoteMessage), group (MDN)
en: Specifies the default quoting action to take, when replying to a message (for internal use only)
hu: Meghatározza az alapértelmezett idézési műveletet válaszüzenet írása esetére (csak belső használatra)

note: i18n: ectx: label, entry (LegacyMangleFromToHeaders), group (Invitations)
en: Mangle From:/To: headers in replies to replies
hu: A From:/To: fejlécek átalakítása válaszra adott válaszban

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LegacyMangleFromToHeaders), group (Invitations)
en: Microsoft Outlook has a number of shortcomings in its implementation of the iCalendar standard; this option works around one of them. If you have problems with Outlook users not being able to get your replies, try setting this option.
hu: A Microsoft Outlookban sajnos nem teljesaz iCalendar szabvány támogatása. Ez az opció az egyik fogyatékosságon próbál segíteni. Ha azt tapasztalja, hogy az Outlookot használó partnerek nem kapják meg az Önválaszüzeneteit, próbálja bejelölni ezt az opciót.

note: i18n: ectx: label, entry (LegacyBodyInvites), group (Invitations)
en: Send groupware invitations in the mail body
hu: A csoportmunka-meghívók szövege az üzenettörzsbe kerüljön

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LegacyBodyInvites), group (Invitations)
en: Microsoft Outlook has a number of shortcomings in its implementation of the iCalendar standard; this option works around one of them. If you have problems with Outlook users not being able to get your invitations, try setting this option.
hu: A Microsoft Outlooknak számos hiányossága van az iCalendar szabvány megvalósításában; ez a beállítás ezek egyikét kerüli meg. Ha a meghívásait az Outlook-felhasználók nem kapják meg, jelölje be ezt az opciót.

note: i18n: ectx: label, entry (ExchangeCompatibleInvitations), group (Invitations)
en: Exchange-compatible invitation naming
hu: Exchange-kompatibilis meghívónevek

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ExchangeCompatibleInvitations), group (Invitations)
en: Microsoft Outlook, when used in combination with a Microsoft Exchange server, has a problem understanding standards-compliant groupware email. Turn this option on to send groupware invitations in a way that Microsoft Exchange understands.
hu: A Microsoft Outlook levelezőprogram hibásan dolgozza fel a szabványos csoportmunka-üzeneteket, ha Microsoft Exchnage-kiszolgálóhoz kapcsolódik. Ha ez be van jelölve, a csoportmunka-meghívók olyan formátumúak lesznek, hogy a Microsoft Exchange fel tudja dolgozni.

note: i18n: ectx: label, entry (AutomaticSending), group (Invitations)
en: Automatic invitation sending
hu: Automatikus meghívóküldés

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AutomaticSending), group (Invitations)
en: When this is checked, you will not see the mail composer window. Instead, all invitation mails are sent automatically. If you want to see the mail before sending it, you can uncheck this option. However, be aware that the text in the composer window is in iCalendar syntax, and you should not try modifying it by hand.
hu: Ha ez be van jelölve, nem lesz látható az üzenetszerkesztő ablak, hanem automatikusan el lesznek küldve a meghívók. Ha elküldés előtt meg szeretné tekinteni az üzenetet, ne jelölje be ezt az opciót. Ne felejtse el, hogy a szerkesztőablakban látható szöveg iCalendar-formátumú, ezért inkább ne szerkessze kézzel.

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteInvitationEmailsAfterSendingReply), group (Invitations) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mDeleteInvitations)
en: Delete invitation emails after the reply to them has been sent
hu: A meghívó e-mailek törlése, ha már elment rájuk a válasz

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DeleteInvitationEmailsAfterSendingReply), group (Invitations)
en: When this is checked, received invitation emails that have been replied to will be moved to the Trash folder, once the reply has been successfully sent.
hu: Ha ez be van jelölve, a törölt üzenetekhez kerülnek a kapott meghívó e-mailek, miután elküldte rájuk a választ.

note: i18n: ectx: label, entry (UseFixedFont), group (Composer)
en: Use Fi&xed Font
hu: Állandó szé&lességű betűtípus

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LastSelectedFolder), group (Todo)
en: The most recent selected folder using for Todo.
hu: A legutoljára kiválasztott mappa használva a feladathoz.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (LastEventSelectedFolder), group (Event)
en: The most recent selected folder using for Event.
hu: A legutoljára kiválasztott mappa használva az eseményhez.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Groupware Compatibility && Legacy Options
hu: Csoportmunka-kompatibilitás, visszamenőleges kompatibilitás

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mLegacyMangleFromTo)
en: Turn this option on in order to make Outlook(tm) understand your answers to invitation replies
hu: Jelölje be ezt az opciót, ha azt szeretné, hogy az Outlook(tm) levelezőprogram fel tudja dolgozni a meghívókra adott válaszokat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mLegacyMangleFromTo)
en: &Mangle From:/To: headers in replies to invitations
hu: A From:/To: fejlécek csonkítása meghívóra adott válaszokban

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mLegacyBodyInvites)
en: Turn this option on in order to make Outlook(tm) understand your answers to invitations
hu: Jelölje be ezt az opciót, ha azt szeretné, hogy az Outlook(tm) levelezőprogram fel tudja dolgozni a meghívókra adott válaszokat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mLegacyBodyInvites)
en: Send &invitations in the mail body
hu: Meghívások elküldése az üzenet&törzsben

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mExchangeCompatibleInvitations)
en: Microsoft Outlook, when used in combination with a Microsoft Exchange server,
    has a problem understanding standards-compliant groupware email.
    Turn this option on to send groupware invitations in a way that Microsoft Exchange understands.
hu: A Microsoft Outlook levelezőprogram hibásan dolgozza fel a szabványos csoportmunka-üzeneteket,
    ha Microsoft Exchange-kiszolgálóhoz kapcsolódik.
    Ha ez be van jelölve, a csoportmunka-meghívók olyan formátumúak lesznek, hogy a Microsoft Exchange fel tudja dolgozni.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mExchangeCompatibleInvitations)
en: Exchange-compatible invitation &naming
hu: Exchange-kompatibilis meg&hívónevek

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mAutomaticSending)
en: When this is on, the user will not see the mail composer window. Invitation mails are sent automatically.
hu: Ha ez be van jelölve, a felhasználó számára nem jelenik meg üzenetszerkesztő ablak, a meghívólevelek kiküldése automatikus lesz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutomaticSending)
en: &Automatic invitation sending
hu: A&utomatikus meghívóküldés

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Options
hu: Beállítások

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mPrintEmptySelectedText)
en: Print only selected text
hu: Csak a kijelölt szöveg nyomtatása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, respectExpandCollapseSettings)
en: Respect &expand/collapse quote marks settings
hu: &Kibontás/összecsukás idézőjelek beállításainak tiszteletben tartása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, printBackgroundColorAndImages)
en: Print background color and images
hu: Háttérszín és képek nyomtatása

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Settings)
en: Viewer settings
hu: A megjelenítő beállításai

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AccessKeyEnabled)
en: Enable access key
hu: Hozzáférési kulcs engedélyezése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShrinkQuotes)
en: Reduce font size for &quoted text
hu: I&dézett szöveg betűméretének csökkentése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowExpandQuotesMark)
en: Show &expand/collapse quote marks
hu: &Kibontás/összecsukás idézőjelek megjelenítése

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
hu: Már létezik "%1" nevű fájl. Felül szeretné írni?

en: Overwrite File?
hu: Felülírás?

en: Save Attachments To
hu: A mellékletek mentése

[ctx: filename for an unnamed attachment]
en: attachment.1
hu: melléklet.1

en: Save Attachment
hu: Melléklet mentése

[ctx: filename for the %1-th unnamed attachment]
en: attachment.%1
hu: melléklet.%1

en: The part %1 of the message is encrypted. Do you want to keep the encryption when saving?
hu: Az üzenet %1 része titkosított. Meg szeretné tartani a titkosítást mentéskor?

en: KMail Question
hu: Kérdés - KMail

en: Keep Encryption
hu: A titkosítás megőrzése

en: Do Not Keep
hu: Nem kell megőrizni

en: The part %1 of the message is signed. Do you want to keep the signature when saving?
hu: Az üzenet %1 része elektronikusan alá van írva. Meg szeretné tartani az aláírást mentéskor?

en: Keep Signature
hu: Az aláírás megőrzése

en: Error saving attachment
hu: Nem sikerült elmenteni a mellékletet

en: Found no attachments to save.
hu: Nincs lementhető melléklet.

en: message
hu: üzenet

en: Save Message | Save Messages
hu[0]: Üzenet mentése
hu[1]: Üzenetek mentése

en: File %1 could not be loaded.
hu: A(z) %1 fájlt nem sikerült betölteni.

en: Error loading message
hu: Hiba az üzenet betöltése közben

en: File %1 could not be created.
hu: A(z) %1 fájlt nem sikerült létrehozni.

en: Error saving message
hu: Hiba az üzenet mentése közben

en: We cannot save message.
hu: Nem tudjuk elmenteni az üzenetet.

en: Open &with %1
hu: Me&gnyitás ezzel: %1

en: Edit with:
hu: Szerkesztés ezzel:

en: KMail is unable to detect when the chosen editor is closed. To avoid data loss, editing the attachment will be aborted.
hu: A KMail nem tudja lekérdezni, hogy bezárult-e a külső szerkesztő. Az adatvesztés elkerülése érdekében a melléklet szerkesztése megszakad.

en: Unable to edit attachment
hu: A melléklet nem szerkeszthető

en: body part
hu: üzenettörzs

en: Description
hu: Leírás

en: Type
hu: Típus

en: Size
hu: Méret

en: Turn on HTML rendering for this message.
hu: A HTML üzenetmegjelenítés bekapcsolása.

en: Load external references from the Internet for this message.
hu: Az üzenet külső internetes hivatkozásainak betöltése.

en: Work online.
hu: Munka online módban.

en: Make account online.
hu: Legyen a fiók online.

en: Decrypt message.
hu: Az üzenet dekódolása.

en: Show signature details.
hu: Az aláírás részleteinek megjelenítése.

en: Hide signature details.
hu: Az aláírás részleteinek elrejtése.

en: Expand all quoted text.
hu: Az idézett szöveg kibontása.

en: Collapse quoted text.
hu: Az idézett szöveg összecsukása.

en: Could not start certificate manager. Please check your installation.
hu: A tanúsítványkezelőt nem sikerült elindítani. Ellenőrizze, hogy minden szükséges rész telepítve van-e.

en: KMail Error
hu: Hiba - KMail

en: Show certificate 0x%1
hu: A(z) 0x%1 tanúsítvány megjelenítése

en: &Open in Address Book
hu: Megny&itás a címjegyzékben

en: &Copy Email Address
hu: Az e-mail cím &másolása

en: Address copied to clipboard.
hu: A címet a vágólapra másoltam.

en: Lookup the contact in KAddressbook
hu: Névjegy keresése a KAddressbookban

en: Attachment: %1
hu: Melléklet: %1

en: Encapsulated Message (Subject: %1)
hu: Beágyazott üzenet (tárgy: %1)

en: Encapsulated Message
hu: Beágyazott üzenet

en: Unnamed attachment
hu: Névtelen melléklet

en: Show GnuPG Audit Log for this operation
hu: A GnuPG ellenőrzési napló megjelenítése a műveletnél

en: Opening URL...
hu: URL megnyitása...

[ctx: @info]
en: Do you really want to execute <filename>%1</filename>?
hu: Biztosan futtatni szeretné ezt: <filename>%1</filename>?

en: Execute
hu: Végrehajtás

en: Loading message...
hu: Üzenet betöltése…

en: Deleting an attachment from an encrypted or old-style mailman message is not supported.
hu: Titkosított vagy régi stílusú mailman üzenet mellékletének törlése nem támogatott.

en: Delete Attachment
hu: A melléklet törlése

en: Deleting an attachment might invalidate any digital signature on this message.
hu: Ha töröl egy mellékletet egy üzenetből, érvénytelenné válnak az üzenet digitális aláírásai.

[ctx: @title:menu]
en: &Open With
hu: Megnyitás e&zzel

[ctx: @action:inmenu Open With]
en: &Other...
hu: &Egyéb…

[ctx: @title:menu]
en: &Open With...
hu: Megnyitás e&zzel…

[ctx: to open]
en: Open
hu: Megnyitás

[ctx: to view something]
en: View
hu: Nézet

en: Scroll To
hu: Görgetés ide:

en: Save As...
hu: Mentés másként...

en: Copy
hu: Másolás

en: Properties
hu: Tulajdonságok

[ctx: View->]
en: &Attachments
hu: M&ellékletek

en: Choose display style of attachments
hu: Válassza ki a mellékletek megjelenítési módját

[ctx: View->attachments->]
en: &As Icons
hu: &Ikonként

en: Show all attachments as icons. Click to see them.
hu: A mellékletek ikonként jelennek meg, melyek kattintással megnyithatók.

[ctx: View->attachments->]
en: &Smart
hu: A feladó által &javasolt módon

en: Show attachments as suggested by sender.
hu: A mellékletek a feladó által javasolt módon jelenjenek meg.

[ctx: View->attachments->]
en: &Inline
hu: Beá&gyazva

en: Show all attachments inline (if possible)
hu: A mellékletek tartalma közvetlenül a szövegben jelenjen meg, ha lehetséges.

[ctx: View->attachments->]
en: &Hide
hu: &Elrejtés

en: Do not show attachments in the message viewer
hu: Az üzenetablakban ne legyenek láthatóak a mellékletek

[ctx: View->attachments->]
en: In Header Only
hu: Csak a fejlécben

en: Show Attachments only in the header of the mail
hu: Mellékletek megjelenítése csak a levél fejlécében

en: &Set Encoding
hu: A kó&dolás beállítása

en: Auto
hu: automatikus

en: Select All Text
hu: Az összes szöveg kijelölése

en: Copy Link Address
hu: A link címének kimásolása

en: Open URL
hu: URL megnyitása

en: Show Message Structure
hu: Üzenetstruktúra megjelenítése

en: &View Source
hu: A f&orrás megjelenítése

en: &Save Display Format
hu: &Megjelenítési formátum mentése

en: &Reset Display Format
hu: Megjelenítési formátum &visszaállítása

en: Scroll Message Up
hu: Felfelé görrgetés

en: Scroll Message Down
hu: Lefelé görgetés

en: Scroll Message Up (More)
hu: Felfelé görgetés (többet)

en: Scroll Message Down (More)
hu: Lefelé görgetés (többet)

en: Toggle HTML Display Mode
hu: HTML-megjelenítési mód be/ki

en: Toggle display mode between HTML and plain text
hu: Megjelenítési mód váltása HTML és egyszerű szöveg között

en: Load external references
hu: Külső hivatkozások betöltése

en: Speak Text
hu: Szöveg felolvasása

en: Copy Image Location
hu: A kép címének másolása

en: &Find in Message...
hu: Ker&esés az üzenet szövegében...

en: Save &As...
hu: Mentés m&int...

en: Open With...
hu: Megnyitás ezzel...

en: Save All Attachments...
hu: Az összes melléklet mentése…

en: Copy Email Address
hu: E-mail cím másolása

en: URL copied to clipboard.
hu: Az URL-t a vágólapra másoltam.

en: Message loading failed: %1.
hu: Az üzenet betöltése sikertelen: %1.

en: Message not found.
hu: Az üzenet nem található.

en: Do not ask again
hu: Ne kérdezze meg többet

[ctx: 'HTML Message' with html linebreaks between each letter and in bold text.]
en: <qt><b><br />H<br />T<br />M<br />L<br /> <br />M<br />e<br />s<br />s<br />a<br />g<br />e</b></qt>
hu: <qt><b><br />H<br />T<br />M<br />L<br /> <br />ü<br />z<br />e<br />n<br />e<br />t<br /> </b></qt>

[ctx: 'No HTML Message' with html linebreaks between each letter.]
en: <qt><br />N<br />o<br /> <br />H<br />T<br />M<br />L<br /> <br />M<br />e<br />s<br />s<br />a<br />g<br />e</qt>
hu: <qt><br />N<br />e<br />m<br /> <br />H<br />T<br />M<br />L<br /> <br />ü<br />z<br />e<br />n<br />e<br />t<br /></qt>

[ctx: 'Plain Message' with html linebreaks between each letter.]
en: <qt><br />P<br />l<br />a<br />i<br />n<br /> <br />M<br />e<br />s<br />s<br />a<br />g<br />e<br /></qt>
hu: <qt><br />E<br />g<br />y<br />s<br />z<br />e<br />r<br />ű<br /> <br />ü<br />z<br />e<br />n<br />e<br />t<br /></qt>

en: <qt>Invitations are normally sent as attachments to a mail. This switch changes the invitation mails to be sent in the text of the mail instead; this is necessary to send invitations and replies to Microsoft Outlook.<br />But, when you do this, you no longer get descriptive text that mail programs can read; so, to people who have email programs that do not understand the invitations, the resulting messages look very odd.<br />People that have email programs that do understand invitations will still be able to work with this.</qt>
hu: <qt>A meghívók általában e-mailmellékletként továbbítódnak. Ezzel az opcióval azt lehet elérni, hogy a meghívók a levél szövegtörzsében legyenek továbbítva. Ez ahhoz szükséges, hogy a Microsoft Outlooknak megfelelő formában lehessen meghívókat küldeni és fogadni.<br />Ebben az esetben azonban a meghívók szövege nem lesz olvasható szöveg, így az ilyen formátumú meghívókat kezelni nem tudó programokat használó címzettek „furcsa” szövegű üzeneteket fognak kapni.<br />A szabványos meghívókat kezelni tudó programok az opció bejelölésekor is használhatók maradnak.</qt>

[ctx: Unchanged mail message]
en: Raw Source
hu: Nyers forrás

en: Raw, unmodified mail as it is stored on the filesystem or on the server
hu: Nyers, nem módosított levelezés, ahogyan azt a fájlrendszer vagy a kiszolgáló tárolja

[ctx: Mail message as shown, in HTML format]
en: HTML Source
hu: HTML-forrás

en: HTML code for displaying the message to the user
hu: HTML-forrás az üzenet felhasználó előtti megjelenítéséhez

en: &Import
hu: &Importálás

en: &Next Card
hu: &Következő kártya

en: &Previous Card
hu: &Előző kártya
