kmail - en to mk translation catalogue (107 entries)

en: Reason: %1
mk: Причина: %1

en: Sorry, no certificates were found in this message.
mk: Жал ми е, но во пораката не беа пронајдени сертификати.

en: Certificate import status:
mk: Статус на внес на сертификатот:

en: 1 new certificate was imported. | %1 new certificates were imported.
mk[0]: Беше внесен %1 нов сертификат.
mk[1]: Беа внесени %1 нови сертификати.
mk[2]: Беа внесени %1 нови сертификати.

en: 1 certificate was unchanged. | %1 certificates were unchanged.
mk[0]: %1 сертификат беше непроменет.
mk[1]: %1 сертификати беа непроменети.
mk[2]: %1 сертификати беа непроменети.

en: 1 new secret key was imported. | %1 new secret keys were imported.
mk[0]: Беше внесен %1 нов таен клуч.
mk[1]: Беа внесени %1 нови тајни клуча.
mk[2]: Беа внесени %1 нови тајни клучеви.

en: 1 secret key was unchanged. | %1 secret keys were unchanged.
mk[0]: %1 таен клуч беше непроменет.
mk[1]: %1 тајни клуча беа непроменети.
mk[2]: %1 тајни клучеви беа непроменети.

en: Sorry, no details on certificate import available.
mk: Се извинувам, нема достапни детали за внесот на сертификатот.

en: Certificate import details:
mk: Детали за внесот на сертификатот:

en: End of encapsulated message
mk: Крај на енкапсулираната порака

en: Encrypted message
mk: Криптирана порака

en: Encrypted message (decryption not possible)
mk: Криптирана порака (декриптирањето не е возможно)

en: End of encrypted message
mk: Крај на криптираната порака

en: Not enough information to check signature. %1
mk: Нема доволно информација за да се провери потписот. %1

en: Message was signed by %1.
mk: Пораката е потпишана од %1.

en: Message was signed with unknown key.
mk: Пораката е потпишана со непознат клуч.

en: Message was signed with key %1.
mk: Пораката е потпишана со клучот %1.

en: Message was signed by %3 on %1 with key %2
mk: Пораката е потпишана од %3 на %1 со клучот %2

en: Message was signed on %1 with key %2.
mk: Пораката е потпишана на %1 со клучот %2.

en: Message was signed by %2 with key %1.
mk: Пораката е потпишана од %2 со клучот %1.

en: Message was signed on %1 with unknown key %2.
mk: Пораката е потпишана на %1 со непознат клуч %2.

en: Message was signed with unknown key %1.
mk: Пораката е потпишана со непознат клуч %1.

en: The validity of the signature cannot be verified.
mk: Валидноста на потписот не може да биде верифицирана.

en: Message was signed by %2 (Key ID: %1).
mk: Пораката е потпишана од %2 (Ид. на клуч: %1).

en: The signature is valid, but the key's validity is unknown.
mk: Потписот е валиден но валидноста на клучот е непозната.

en: The signature is valid and the key is marginally trusted.
mk: Потписот е валиден и клучот е маргинално доверлив.

en: The signature is valid and the key is fully trusted.
mk: Потписот е валиден и клучот е целосно доверлив.

en: The signature is valid and the key is ultimately trusted.
mk: Потписот е валиден и клучот е крајно доверлив.

en: The signature is valid, but the key is untrusted.
mk: Потписот е валиден но клучот не е доверлив.

en: Warning: The signature is bad.
mk: Предупредување: Потписот е лош.

en: End of signed message
mk: Крај на потпишаната порака

en: Add...
mk: Додај...

en: Modify...
mk: Измени...

en: No Subject
mk: (Без тема)

[ctx: View->]
en: &Headers
mk: &Заглавија

en: Choose display style of message headers
mk: Изберете стил на прикажување на заглавијата на пораките

en: Date:
mk: Датум:

en: From:
mk: Од:

en: Reply to:
mk: Одговор на:

en: Error: Signature not verified
mk: Грешка: потписот не е верификуван

en: Good signature
mk: Добар потпис

en: No public key to verify the signature
mk: Нема јавен клуч за да се верификува потписот

en: No signature found
mk: Не е пронајден потпис

en: Error verifying the signature
mk: Грешка при верификацијата на потписот

en: Different results for signatures
mk: Различни резултати за потписите

en: No status information available.
mk: Нема достапна информација за статус.

en: Good signature.
mk: Добар потпис.

en: One key has expired.
mk: Еден клуч е истечен.

en: The signature has expired.
mk: Потписот е истечен.

en: Unable to verify: key missing.
mk: Не можам да верификувам: недостасува клуч.

en: A system error occurred.
mk: Се случи системска грешка.

en: One key has been revoked.
mk: Еден клуч беше отповикан.

en: sender:
mk: испраќач:

en: Status
mk: Статус

en: Move to Trash
mk: Преместување во корпата

note: i18n: ectx: label, entry (MimeTreeMode2), group (Reader)
en: Message Structure Viewer
mk: Преглед на структурата на пораката

note: i18n: ectx: label, entry (notSendWhenEncrypted), group (MDN)
en: Do not send MDNs in response to encrypted messages
mk: Не испраќај известувања како одговор на криптирани пораки

note: i18n: ectx: label, entry (UseFixedFont), group (Composer)
en: Use Fi&xed Font
mk: Користи фи&ксен фонт

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
mk: Датотеката со име „%1“ веќе постои. Дали сте сигурен дека сакате да запишете врз неа?

en: Overwrite File?
mk: Запишувате врз датотека?

en: Save Attachments To
mk: Зачувајте ги прилозите во

[ctx: filename for an unnamed attachment]
en: attachment.1
mk: прилог.1

[ctx: filename for the %1-th unnamed attachment]
en: attachment.%1
mk: прилог.%1

en: The part %1 of the message is encrypted. Do you want to keep the encryption when saving?
mk: Делот %1 од пораката е криптиран. Дали сакате да го зачувате криптирањето при зачувувањето?

en: KMail Question
mk: Прашање на КПошта

en: Keep Encryption
mk: Задржи го криптирањето

en: Do Not Keep
mk: Не задржувај

en: The part %1 of the message is signed. Do you want to keep the signature when saving?
mk: Делот %1 од пораката е потпишан. Дали сакате да го зачувате потписот при зачувувањето?

en: Keep Signature
mk: Задржи го потписот

en: Found no attachments to save.
mk: Не се пронајдени прилози за зачувување.

en: Description
mk: Опис

en: Type
mk: Тип

en: Size
mk: Големина

en: Turn on HTML rendering for this message.
mk: Го вклучува исцртувањето на HTML за оваа порака.

en: Load external references from the Internet for this message.
mk: Вчитува надворешни референци за оваа порака од Интернет

en: Could not start certificate manager. Please check your installation.
mk: Не можев да го стартувам менаџерот на сертификати. Проверете ја вашата инсталација.

en: KMail Error
mk: Грешка во КПошта

en: Show certificate 0x%1
mk: Прикажан сертификат 0x%1

en: Address copied to clipboard.
mk: Адресата е копирана на таблата со исечоци.

en: Attachment: %1
mk: Прилог: %1

en: Opening URL...
mk: Отворам URL...

en: Execute
mk: Изврши

[ctx: to open]
en: Open
mk: Отвори

[ctx: to view something]
en: View
mk: Прегледај

en: KMail
mk: КПошта

[ctx: View->]
en: &Attachments
mk: &Прилози

en: Choose display style of attachments
mk: Изберете стил на прикажување на прилозите

[ctx: View->attachments->]
en: &As Icons
mk: К&ако икони

en: Show all attachments as icons. Click to see them.
mk: Ги покажува сите прилози како икони. Кликнете на нив за да ги видите.

[ctx: View->attachments->]
en: &Smart
mk: &Паметно

en: Show attachments as suggested by sender.
mk: Ги покажува прилозите како што е предложено од испраќачот.

[ctx: View->attachments->]
en: &Inline
mk: &Внатрешно

en: Show all attachments inline (if possible)
mk: Ги покажува сите прилози внатрешно (ако е возможно)

[ctx: View->attachments->]
en: &Hide
mk: &Сокриј

en: Do not show attachments in the message viewer
mk: Не ги покажува прилозите во прегледувачот на пораки

en: &Set Encoding
mk: По&стави кодирање

en: Auto
mk: Автом.

en: Select All Text
mk: Избери го целиот текст

en: Copy Link Address
mk: Копирај адреса на врска

en: Open URL
mk: Отвори URL

en: &View Source
mk: &Види го изворниот код

en: &Find in Message...
mk: Про&најди во порака...

en: Save &As...
mk: З&ачувај како...

en: Open With...
mk: Отвори со...

en: Save All Attachments...
mk: Зачувај ги сите прилози...

en: URL copied to clipboard.
mk: URL е копиран на таблата со исечоци.

en: &Import
mk: Внес&и
