kmail - en to pa translation catalogue (147 entries)

en: Reason: %1
pa: ਕਾਰਨ: %1

en: Sorry, no certificates were found in this message.
pa: ਅਫਸੋਸ, ਇਸ ਸੁਨੇਹੇ 'ਚ ਕੋਈ ਸਰਟੀਫਿਕੇਟ ਨਹੀਂ ਲੱਭਿਆ।

en: Certificate import status:
pa: ਸਰਟੀਫਿਕੇਟ ਇੰਪੋਰਟ ਹਾਲਤ:

en: 1 new certificate was imported. | %1 new certificates were imported.
pa[0]: 1 ਨਵਾਂ ਸਰਟੀਫਿਕੇਟ ਇੰਪੋਰਟ ਕੀਤਾ ਗਿਆ।
pa[1]: %1 ਨਵੇਂ ਸਰਟੀਫਿਕੇਟ ਇੰਪੋਰਟ ਕੀਤੇ ਗਏ ਹਨ।

en: Sorry, no details on certificate import available.
pa: ਅਫਸੋਸ, ਸਰਟੀਫਕੇਟ ਇੰਪੋਰਟ ਤੇ ਕੋਈ ਵੇਰਵਾ ਉਪਲੱਬਧ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: Certificate import details:
pa: ਸਰਟੀਫਿਕੇਟ ਇੰਪੋਰਟ ਵੇਰਵਾ:

[ctx: Certificate import failed.]
en: Failed: %1 (%2)
pa: ਫੇਲ੍ਹ: %1 (%2)

en: Encapsulated message
pa: ਇਨਕੈਪਸੂਲੇਟਡ ਸੁਨੇਹਾ

en: End of encapsulated message
pa: ਇੰਕਕੈਪਸੁਲੇਟਡ ਸੁਨੇਹੇ ਦਾ ਅੰਤ

en: This message is encrypted.
pa: ਇਹ ਸੁਨੇਹਾ ਇੰਕ੍ਰਿਪਟਡ ਹੈ।

en: Decrypt Message
pa: ਸੁਨੇਹਾ ਡਿਕ੍ਰਿਪਟ

en: Hide Details
pa: ਵੇਰਵਾ ਓਹਲੇ

en: Encrypted message
pa: ਇਕ੍ਰਿਪਟਡ ਸੁਨੇਹਾ

en: Show Details
pa: ਵੇਰਵਾ ਵੇਖੋ

en: Encrypted message (decryption not possible)
pa: ਇਕ੍ਰਿਪਟਡ ਸੁਨੇਹਾ (ਡਿਕ੍ਰਿਪਸ਼ਨ ਸੰਭਵ ਨਹੀਂ ਹੈ)

en: End of encrypted message
pa: ਇੰਕ੍ਰਿਪਟਡ ਸੁਨੇਹੇ ਦਾ ਅੰਤ

en: Not enough information to check signature. %1
pa: ਦਸਤਖਤ ਜਾਂਚ ਕਰਨ ਲਈ ਲੋੜੀਦੀ ਜਾਣਕਾਰੀ ਨਹੀਂ ਹੈ %1

en: Message was signed by %1.
pa: ਸੁਨੇਹਾ %1 ਰਾਹੀਂ ਸਾਇਨ ਹੈ

en: Message was signed with unknown key.
pa: ਸੁਨੇਹਾ ਅਣਜਾਣੀ ਕੁੰਜੀ ਨਾਲ ਦਸਤਖਤੀ ਹੈ।

en: Message was signed with key %1.
pa: ਸੁਨੇਹਾ %1 ਕੁੰਜੀ ਨਾਲ ਦਸਤਖਤੀ ਹੈ

en: Message was signed on %1 with key %2.
pa: ਸੁਨੇਹੇ ਲਈ %1 ਵਲੋਂ ਸਾਈਨ %2 ਕੁੰਜੀ ਨਾਲ।

en: Status:
pa: ਹਾਲਤ:

en: Message was signed with unknown key %1.
pa: ਸੁਨੇਹਾ ਅਣਜਾਣ ਕੁੰਜੀ %1 ਨਾਲ ਦਸਤਖਤੀ ਹੈ।

en: Message was signed by %2 (Key ID: %1).
pa: ਸੁਨੇਹਾ %2 ਦਸਤਖਤੀ ਹੈ (ਕੁੰਜੀ ID: %1)।

en: The signature is valid, but the key's validity is unknown.
pa: ਦਸਤਖਤ ਵੈਧ ਹੈ, ਪਰ ਕੁੰਜੀ ਦੀ ਵੈਧਤਾ ਅਣਜਾਣੀ ਹੈ।

en: The signature is valid and the key is fully trusted.
pa: ਦਸਤਖਤ ਠੀਕ ਹੈ ਅਤੇ ਕੁੰਜੀ ਪੂਰੀ ਤਰ੍ਹਾਂ ਭਰੋਸੇਯੋਗ ਹੈ।

en: The signature is valid and the key is ultimately trusted.
pa: ਦਸਤਖਤ ਠੀਕ ਹਨ ਅਤੇ ਕੁੰਜੀ ਬੇਅੰਤ ਭਰੋਸੇਯੋਗ ਹੈ।

en: The signature is valid, but the key is untrusted.
pa: ਦਸਤਖਤ ਤਾਂ ਠੀਕ ਹੈ, ਪਰ ਕੀ ਭਰੋਸੇਯੋਗ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: Warning: The signature is bad.
pa: ਚੇਤਾਵਨੀ: ਦਸਤਖਤ ਗਲਤ ਹੈ

en: Invalid signature.
pa: ਗਲਤ ਦਸਤਖਤ ਹਨ।

en: Not enough information to check signature validity.
pa: ਦਸਤਖਤ ਵੈਧਤਾ ਚੈੱਕ ਕਰਨ ਲਈ ਲੋੜੀਦੀ ਜਾਣਕਾਰੀ ਨਹੀਂ ਹੈ।

en: Signature is valid.
pa: ਦਸਤਖਤ ਵੈਧ ਹਨ।

en: Unknown signature state
pa: ਅਣਜਾਣ ਦਸਤਖਤ ਹਾਲਤ

en: End of signed message
pa: ਦਸਤਖਤੀ ਸੁਨੇਹਾ ਦਾ ਅੰਤ

en: Export...
pa: ਐਕਸਪੋਰਟ...

en: Import...
pa: ਇੰਪੋਰਟ...

en: From
pa: ਵੱਲੋਂ

en: Add...
pa: ਸ਼ਾਮਲ...

en: Modify...
pa: ਸੋਧ...

en: No Subject
pa: ਕੋਈ ਵਿਸ਼ਾ ਨਹੀਂ

en: Spam Status:
pa: ਸਪਮ ਹਾਲਤ:

en: Attachments:
pa: ਅਟੈਚਮੈਂਟ:

[ctx: Unknown date]
en: Unknown
pa: ਅਣਜਾਣ

en: %1% probability of being spam with confidence %3%.
    
    Full report:
    Probability=%2
    Confidence=%4
pa: %1% ਸਪਸ ਹੋਣ ਦੀ ਸੰਭਾਵਨਾ %3% ਹੌਸਲੇ ਨਾਲ।
    
    ਪੂਰੀ ਰਿਪੋਰਟ:
    ਸੰਭਾਵਨਾ=%2
    ਹੌਸਲਾ=%4

[ctx: View->]
en: &Headers
pa: ਹੈਂਡਰ(&H)

en: Choose display style of message headers
pa: ਸੁਨੇਹਾ ਹੈਂਡਰ ਵੇਖਣ ਸਟਾਇਲ ਚੁਣੋ

en: Date:
pa: ਮਿਤੀ:

en: From:
pa: ਵਲੋਂ:

[ctx: To-field of the mailheader.]
en: To:
pa: ਵੱਲ:

en: Reply to:
pa: ਜਵਾਬ:

en: Error: Signature not verified
pa: ਗਲਤੀ: ਸਾਇਨ ਜਾਂਚ ਕੀਤੇ ਨਹੀਂ ਹਨ

en: Good signature
pa: ਵਧੀਆ ਸਾਇਨ

en: No public key to verify the signature
pa: ਸਾਇਨ ਜਾਂਚ ਲਈ ਕੋਈ ਪਬਲਿਕ ਕੁੰਜੀ ਨਹੀਂ

en: No signature found
pa: ਕੋਈ ਦਸਤਖਤ ਉਪਲੱਬਧ ਨਹੀਂ

en: Error verifying the signature
pa: ਦਸਤਖਤ ਜਾਂਚ ਦੌਰਾਨ ਗਲਤੀ

en: Different results for signatures
pa: ਦਸਤਖਤਾਂ ਲਈ ਵੱਖਰੇ ਨਤੀਜੇ

en: No status information available.
pa: ਕੋਈ ਹਾਲਤ ਜਾਣਕਾਰੀ ਉਪਲੱਬਧ ਨਹੀਂ ਹੈ।

en: Good signature.
pa: ਵਧੀਆ ਦਸਤਖਤ ਹਨ।

en: One key has expired.
pa: ਇੱਕ ਕੁੰਜੀ ਦੀ ਮਿਆਦ ਖਤਮ

en: The signature has expired.
pa: ਦਸਤਖਤ ਦੀ ਮਿਆਦ ਪੁੱਗ ਗਈ ਹੈ।

en: Unable to verify: key missing.
pa: ਪੜਤਾਲ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ: ਕੁੰਜੀ ਗੁੰਮ ਹੈ।

en: CRL not available.
pa: CRL ਉਪਲੱਬਧ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: Available CRL is too old.
pa: ਉਪਲੱਬਧ CRL ਬਹੁਤ ਪੁਰਾਣਾ ਹੈ।

en: A policy was not met.
pa: ਇੱਕ ਪਾਲਸੀ ਨਹੀਂ ਮਿਲੀ ਹੈ।

en: A system error occurred.
pa: ਇੱਕ ਸਿਸਟਮ ਗਲਤੀ ਆਈ ਹੈ

en: One key has been revoked.
pa: ਇੱਕ ਕੁੰਜੀ ਰੱਦ ਕੀਤੀ ਗਈ ਹੈ।

en: certificate
pa: ਸਰਟੀਫਿਕੇਟ

[ctx: Start of warning message.]
en: Warning:
pa: ਚੇਤਾਵਨੀ:

en: sender:
pa: ਭੇਜਣ ਵਾਲਾ:

en: stored:
pa: ਸੰਭਾਲੇ:

en: Status
pa: ਹਾਲਤ

en: Move to Trash
pa: ਰੱਦੀ ਵਿੱਚ ਭੇਜੋ

note: i18n: ectx: label, entry (CollapseQuoteLevelSpin), group (Reader)
en: Automatic collapse level:
pa: ਆਟੋਮੈਟਿਕ ਸਮੇਟਣ ਪੱਧਰ:

note: i18n: ectx: label, entry (ShrinkQuotes), group (Reader)
en: Reduce font size for quoted text
pa: ਹਵਾਲਾ ਪਾਠ ਲਈ ਫੋਂਟ ਅਕਾਰ ਘਟਾਓ

note: i18n: ectx: label, entry (MimeTreeMode2), group (Reader)
en: Message Structure Viewer
pa: ਸੁਨੇਹਾ ਢਾਂਚਾ ਦਰਸ਼ਕ

note: i18n: ectx: label, entry (htmlMail), group (Reader)
en: Prefer HTML to plain text
pa: ਪਲੇਨ ਟੈਕਸਟ ਨਾਲੋਂ HTML ਪਸੰਦ ਹੈ

note: i18n: ectx: label, entry (htmlLoadExternal), group (Reader)
en: Allow messages to load external references from the Internet
pa: ਸੁਨੇਹਿਆਂ ਨੂੰ ਇੰਟਰਨੈੱਟ ਰਾਹੀਂ ਬਾਹਰੀ ਰੈਫਰੈਂਸ ਲੋਡ ਕਰਨ ਦੀ ਮਨਜ਼ੂਰੀ ਦਿਓ

note: i18n: ectx: label, entry (AutomaticSending), group (Invitations)
en: Automatic invitation sending
pa: ਆਟੋਮੈਟਿਕ ਹੀ ਸੱਦਾ ਭੇਜਣਾ

note: i18n: ectx: label, entry (UseFixedFont), group (Composer)
en: Use Fi&xed Font
pa: ਸਥਿਰ ਫੋਂਟ ਵਰਤੋਂ(&x)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Groupware Compatibility && Legacy Options
pa: ਗਰੁੱਪਵੇਅਰ ਅਨੁਕੂਲਤਾ && ਪੁਰਤਾਨ ਚੋਣ

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
pa: ਫਾਇਲ ਨਾਂ "%1" ਪਹਿਲਾਂ ਹੀ ਮੌਜੂਦ ਹੈ। ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਇਸ ਨੂੰ ਬਦਲਣਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

en: Overwrite File?
pa: ਫਾਇਲ ਉੱਤੇ ਲਿਖਣਾ ਹੈ?

en: Save Attachments To
pa: ਅਟੈਚਮੈਂਟ ਨੂੰ ਇੰਞ ਸੰਭਾਲੋ

[ctx: filename for an unnamed attachment]
en: attachment.1
pa: ਅਟੈਚਮੈਂਟ.1

[ctx: filename for the %1-th unnamed attachment]
en: attachment.%1
pa: ਅਟੈਚਮੈਂਟ.%1

en: The part %1 of the message is encrypted. Do you want to keep the encryption when saving?
pa: ਸੁਨੇਹੇ ਦਾ ਭਾਗ %1 ਇੰਕ੍ਰਿਪਟ ਹੈ। ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਇਸ ਨੂੰ ਸੰਭਾਲਣ ਸਮੇਂ ਇੰਕ੍ਰਿਪਟ ਹੀ ਰੱਖਣਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

en: KMail Question
pa: ਕੇ-ਮੇਲ ਸਵਾਲ

en: Keep Encryption
pa: ਇੰਕ੍ਰਿਪਸ਼ਨ ਰੱਖੋ

en: Do Not Keep
pa: ਨਾ ਰੱਖੋ

en: The part %1 of the message is signed. Do you want to keep the signature when saving?
pa: ਸੁਨੇਹੇ ਦਾ ਭਾਗ %1 ਦਸਤਖਤੀ ਹੈ। ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਸੁਨੇਹੇ ਨੂੰ ਸੰਭਾਲਣ ਸਮੇਂ ਦਸਤਖਤਾਂ ਸਮੇਤ ਹੀ ਰੱਖਣਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

en: Keep Signature
pa: ਦਸਤਖਤ ਰੱਖੋ

en: Found no attachments to save.
pa: ਸੰਭਾਲਣ ਲਈ ਕੋਈ ਅਟੈਚਮੈਂਟ ਨਹੀਂ ਮਿਲੀ ਹੈ।

en: Edit with:
pa: ਇਸ ਨਾਲ ਸੋਧ:

en: Unable to edit attachment
pa: ਅਟੈਚ ਸੋਧਣ ਤੋਂ ਅਸਮੱਰਥ

en: body part
pa: ਮੁੱਖ ਭਾਗ

en: Description
pa: ਵੇਰਵਾ

en: Type
pa: ਟਾਈਪ

en: Size
pa: ਸਾਈਜ਼

en: Turn on HTML rendering for this message.
pa: ਇਸ ਸੁਨੇਹਾ ਲਈ HTML ਰੈਡਰਿੰਗ ਚਾਲੂ ਕਰੋ।

en: Load external references from the Internet for this message.
pa: ਇਹ ਸੁਨੇਹੇ ਲਈ ਇੰਟਰਨੈੱਟ ਤੋਂ ਬਾਹਰੀ ਹਵਾਲਾ ਲੋਡ ਕਰੋ।

en: Work online.
pa: ਆਨਲਾਇਨ ਕੰਮ ਕਰੋ

en: Decrypt message.
pa: ਸੁਨੇਹਾ ਡਿਕ੍ਰਿਪਟ ਹੈ।

en: Show signature details.
pa: ਦਸਤਖਤ ਵੇਰਵਾ ਵੇਖੋ।

en: Hide signature details.
pa: ਦਸਤਖਤ ਵੇਰਵਾ ਓਹਲੇ।

en: Expand all quoted text.
pa: ਸਭ ਹਵਾਲਾ ਟੈਕਸਟ ਫੈਲਾਓ।

en: Collapse quoted text.
pa: ਹਵਾਲਾ ਟੈਕਸਟ ਸਮੇਟੋ।

en: Could not start certificate manager. Please check your installation.
pa: ਸਰਟੀਫਕੇਟ ਮੈਨੇਜਰ ਸ਼ੁਰੂ ਨਹੀਂ ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕਿਆ ਹੈ। ਆਪਣੀ ਇੰਸਟਾਲੇਸ਼ਨ ਚੈੱਕ ਕਰੋ।

en: KMail Error
pa: ਕੇ-ਮੇਲ ਗਲਤੀ

en: Show certificate 0x%1
pa: ਸਰਟੀਫਿਕੇਟ 0x%1 ਵੇਖੋ

en: Address copied to clipboard.
pa: ਐਡਰੈੱਸ ਕਲਿੱਪਬੋਰਡ ਵਿੱਚ ਕਾਪੀ ਕੀਤਾ।

en: Attachment: %1
pa: ਅਟੈਚਮੈਂਟ: %1

en: Opening URL...
pa: URL ਖੋਲ੍ਹੋ...

[ctx: @info]
en: Do you really want to execute <filename>%1</filename>?
pa: ਕੀ ਤੁਸੀਂ <filename>%1</filename> ਨੂੰ ਚਲਾਉਣਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

en: Execute
pa: ਚਲਾਓ

en: Delete Attachment
pa: ਅਟੈਚਮੈਂਟ ਹਟਾਓ

[ctx: to open]
en: Open
pa: ਖੋਲ੍ਹੋ

[ctx: to view something]
en: View
pa: ਵੇਖੋ

en: Save As...
pa: ਇੰਝ ਸੰਭਾਲੋ...

en: Copy
pa: ਕਾਪੀ

en: Properties
pa: ਵਿਸ਼ੇਸ਼ਤਾ

en: KMail
pa: ਕੇਮੇਲ

[ctx: View->]
en: &Attachments
pa: ਅਟੈਚਮੈਂਟ(&A)

en: Choose display style of attachments
pa: ਅਟੈਚਮੈਂਟ ਵੇਖਾਉਣ ਦਾ ਢੰਗ ਚੁਣੋ

[ctx: View->attachments->]
en: &As Icons
pa: ਆਈਕਾਨ ਵਾਂਗ(&A)

en: Show all attachments as icons. Click to see them.
pa: ਸਭ ਅਟੈਚਮੈਂਟ ਆਈਕਾਨ ਵਾਂਗ ਵੇਖੋ। ਇਹਨਾਂ ਨੂੰ ਵੇਖਣ ਲਈ ਦਬਾਓ।

[ctx: View->attachments->]
en: &Smart
pa: ਚੁਸਤ(&S)

en: Show attachments as suggested by sender.
pa: ਅਟੈਚਮੈਂਟ ਨੂੰ ਭੇਜਣ ਵਾਲੇ ਦੇ ਸੁਝਾਅ ਮੁਤਾਬਕ ਹੀ ਵੇਖੋ।

[ctx: View->attachments->]
en: &Inline
pa: ਇਨ-ਲਾਈਨ(&I)

en: Show all attachments inline (if possible)
pa: ਸਭ ਅਟੈਚਮੈਂਟ ਮੇਲ 'ਚ (ਇਨ-ਲਾਈਨ) ਹੀ ਵੇਖੋ (ਜੇਕਰ ਸੰਭਵ ਹੋਵੇ ਤਾਂ)

[ctx: View->attachments->]
en: &Hide
pa: ਓਹਲੇ(&H)

en: Do not show attachments in the message viewer
pa: ਸੁਨੇਹਾ ਦਰਸ਼ਕ ਵਿੱਚ ਅਟੈਚਮੈਂਟ ਨਾ ਵੇਖੋ

en: &Set Encoding
pa: ਇੰਕੋਡਿੰਗ ਸੈੱਟ ਕਰੋ(&S)

en: Auto
pa: ਆਟੋ

en: Select All Text
pa: ਸਭ ਟੈਕਸਟ ਚੁਣੋ

en: Copy Link Address
pa: ਲਿੰਕ ਐਡਰੈੱਸ ਕਾਪੀ ਕਰੋ

en: Open URL
pa: URL ਖੋਲ੍ਹੋ

en: &View Source
pa: ਸਰੋਤ ਵੇਖੋ(&V)

en: Scroll Message Up
pa: ਸੁਨੇਹਾ ਉੱਤੇ ਵੇਖੋ

en: Scroll Message Down
pa: ਸੁਨੇਹਾ ਹੇਠਾਂ ਵੇਖੋ

en: Scroll Message Up (More)
pa: ਸੁਨੇਹਾ ਉੱਤੇ ਵੇਖੋ (ਹੋਰ)

en: Scroll Message Down (More)
pa: ਸੁਨੇਹਾ ਹੇਠਾਂ ਵੇਖੋ (ਹੋਰ)

en: &Find in Message...
pa: ਸੁਨੇਹੇ ਵਿੱਚ ਖੋਜ(&F)...

en: Save &As...
pa: ਇੰਝ ਸੰਭਾਲੋ(&A)...

en: Open With...
pa: ...ਨਾਲ ਖੋਲ੍ਹੋ

en: Save All Attachments...
pa: ਸਭ ਅਟੈਚਮੈਂਟ ਸੰਭਾਲੋ...

en: URL copied to clipboard.
pa: URL ਕਲਿੱਪਬੋਰਡ ਵਿੱਚ ਕਾਪੀ ਕੀਤਾ।

en: &Import
pa: ਇੰਪੋਰਟ(&I)
