baloo - en to he translation catalogue (20 entries)

en: Filter by device id.
    0 (default) does not filter and everything is printed.
    Positive numbers are including filters printing only the mentioned device id.
    Negative numbers are excluding filters printing everything but the mentioned device id.
    May be given multiple times.
he: סינון לפי מזהה התקן.
    0 (ברירת מחדל) לא מסנן והכול מוצג.
    מספרים חיוביים כוללים מסננים שמציגים רק את מזהה ההתקן שמצוין.
    מספרים שליליים מחריגים מסננים שמציגים הכול מלבד מזהה ההתקן שמצוין.
    אפשר לציין מספר פעמים.

en: integer
he: מספר שלם

en: List only inaccessible entries.
    Only applies to "%1"
he: להציג רשומות לא נגישות בלבד.
    חל רק על „%1”

en: Act only on item on mounted devices
he: לפעול רק על פריט על התקן מעוגן

en: Print results of a cleaning operation, but do not change anything.
    Only applies to "%1" command
he: הצגת תוצאות פעולת הניקוי, מבלי לשנות כלום.
    חל רק על הפקודה „%1”

en: List database contents. Use a regular expression as argument to filter output
he: הצגת תוכן מסד הנתונים. אפשר להשתמש בביטוי רגולרי כארגומנט לסינון פלט

en: List devices
he: הצגת התקנים

en: Remove stale database entries
he: הסרת רשומות מיושנות במסד הנתונים

en: 
    
    Commands:
        %1
he: 
    
    פקודות:
        %1

en: Baloo Database Sanitizer
he: מחטא מסד הנתונים של Baloo

en: The Baloo Database Lister & Sanitizer
he: מציג ומחטא מסד הנתונים של Baloo

en: (c) 2018, Michael Heidelbach
he: (c) 2018, מייקל היידלבאך

en: Michael Heidelbach
he: מייקל היידלבאך

en: Maintainer
he: מתחזק

en: The command to execute
he: הפקודה להרצה

[ctx: Command]
en: A regular expression applied to the URL of database items
    Example: %1
he: ביטוי רגולרי שחל על פריטי הכתובות במסד הנתונים
    דוגמה: %1

en: Baloo Index could not be opened
he: אי אפשר לפתוח את המפתח של Baloo

en: Listing database contents...
he: תוכן מסד הנתונים מוצג…

en: Removing stale database contents...
he: תוכן ישן נמחק ממסד הנתונים…

en: Elapsed: %1 secs
he: חלפו: %1 שניות
