baloo - en to hi translation catalogue (17 entries)

en: Baloo Search
hi: बालू सर्च

en: A tool to search through the files indexed by Baloo
hi: बलू द्वारा अनुक्रमित फ़ाइलों के माध्यम से खोज करने के लिए एक उपकरण

en: The maximum number of results
hi: परिणामों की अधिकतम संख्या

en: limit
hi: आप LIMIT

en: Offset from which to start the search
hi: वह ऑफसेट जिससे खोज शुरू करनी है

en: offset
hi: ओफ़्सेट

en: Type of data to be searched
hi: खोजे जाने वाले डेटा का प्रकार

en: typeStr
hi: प्रकारStr

en: Limit search to specified directory
hi: खोज को निर्दिष्ट निर्देशिका तक सीमित करें

en: directory
hi: निर्देशिका

en: Show document IDs
hi: दस्तावेज़ आईडी दिखाएँ

en: Sorting criteria
hi: छंटाई मानदंड

en: query
hi: सवाल

en: List of words to query for
hi: पूछे जाने वाले शब्दों की सूची

en: %1 is not a valid directory
hi: %1 वैध निर्देशिका नहीं है

en: Using canonical path '%1' for '%2'
hi: '%2' के लिए विहित पथ '%1' का उपयोग करना

en: Elapsed: %1 msecs
hi: बीता समय: %1 मिसे
