baloo - en to sa translation catalogue (83 entries)

en: Immediately clear entries from the index
sa: तत्क्षणमेव अनुक्रमणिकातः प्रविष्टयः स्वच्छाः कुर्वन्तु

en: Manipulate the Baloo configuration
sa: Baloo विन्यासे हेरफेरः कुर्वन्तु

en: The config command can be used to manipulate the Baloo Configuration
sa: Baloo Configuration इत्यस्य परिवर्तनार्थं config आदेशस्य उपयोगः कर्तुं शक्यते

en: Usage: balooctl config <command>
sa: उपयोगः: balooctl config <आदेशः>

en: Possible Commands:
sa: सम्भाव्य आदेशाः : १.

en: Add a value to config parameter
sa: config पैरामीटर् मध्ये मूल्यं योजयन्तु

en: Remove a value from a config parameter
sa: config पैरामीटर् तः मूल्यं निष्कासयन्तु

en: Show the value of a config parameter
sa: एकस्य config पैरामीटर् इत्यस्य मूल्यं दर्शयतु

en: Set the value of a config parameter
sa: एकस्य config पैरामीटर् इत्यस्य मूल्यं सेट् कुर्वन्तु

en: Display this help menu
sa: एतत् सहायता मेनू प्रदर्शयन्तु

en: The following configuration options may be listed:
sa: निम्नलिखितविन्यासविकल्पाः सूचीबद्धाः भवितुम् अर्हन्ति ।

en: Controls if Baloo indexes hidden files and folders
sa: यदि Baloo गुप्तसञ्चिकाः, पुटं च अनुक्रमयति तर्हि नियन्त्रणं करोति

en: Controls if Baloo indexes file content
sa: यदि Baloo सञ्चिकासामग्री अनुक्रमणं करोति तर्हि नियन्त्रयति

en: The list of folders which Baloo indexes
sa: पुटस्य सूची यत् Baloo अनुक्रमणं करोति

en: The list of folders which Baloo will never index
sa: पुटस्य सूची यस्याः Baloo कदापि अनुक्रमणं न करिष्यति

en: The list of filters which are used to exclude files
sa: सञ्चिकानां बहिष्कारार्थं येषां फ़िल्टरानाम् उपयोगः भवति

en: The list of mimetypes which are used to exclude files
sa: सञ्चिकानां बहिष्कारार्थं उपयुज्यमानानाम् अनुकरणप्रकारानाम् सूची

en: Config parameter could not be found
sa: Config पैरामीटर् न प्राप्तम्

en: The following configuration options may be modified:
sa: निम्नलिखितविन्यासविकल्पाः परिवर्तयितुं शक्यन्ते ।

en: A folder must be provided
sa: एकं पुटं अवश्यं प्रदातव्यम्

en: %1 is not in the list of include folders
sa: %1 include पुटस्य सूचीयां नास्ति

en: %1 is not in the list of exclude folders
sa: %1 बहिष्कृतपुटस्य सूचीयां नास्ति

en: A filter must be provided
sa: एकं छानकं अवश्यं प्रदातव्यम्

en: %1 is not in list of exclude filters
sa: %1 बहिष्कृत-छिद्रकसूचौ नास्ति

en: A mimetype must be provided
sa: अनुकरणप्रकारः अवश्यं प्रदातव्यः

en: %1 is not in list of exclude mimetypes
sa: %1 exclude mimetypes इत्यस्य सूचीयां नास्ति

en: Path does not exist
sa: पथः न विद्यते

en: Path is not a directory
sa: पथः निर्देशिका नास्ति

en: %1 is already in the list of include folders
sa: %1 पूर्वमेव include पुटस्य सूचीयां अस्ति

en: %1 is in the list of exclude folders
sa: %1 बहिष्कृतपुटस्य सूचीयां अस्ति

en: %1 is already in the list of exclude folders
sa: %1 पूर्वमेव बहिष्कृतपुटस्य सूचीयां अस्ति

en: Exclude filter is already in the list
sa: Exclude filter इत्येतत् पूर्वमेव सूचीयां अस्ति

en: Exclude mimetype is already in the list
sa: Exclude mimetype इत्येतत् पूर्वमेव सूचीयां अस्ति

en: A value must be provided
sa: मूल्यं अवश्यं प्रदातव्यम्

en: Invalid value
sa: अमान्य मूल्यम्

en: Immediately index files
sa: तत्क्षणमेव सञ्चिकानां अनुक्रमणिकाकरणं कुर्वन्तु

en: balooctl
sa: बालूक्ट्ल्

en: Vishesh Handa
sa: विशेस हण्डा

en: The command to execute
sa: निष्पादनीयः आदेशः

en: Print the status of the indexer
sa: अनुक्रमणिकायाः स्थितिं मुद्रयन्तु

en: Enable the file indexer
sa: सञ्चिकासूचकाङ्ककं सक्षमं कुर्वन्तु

en: Disable the file indexer
sa: सञ्चिकासूचकाङ्ककं निष्क्रियं कुर्वन्तु

en: Remove the index database
sa: अनुक्रमणिकादत्तांशकोशं निष्कासयन्तु

en: Suspend the file indexer
sa: सञ्चिकासूचकाङ्ककं स्थगयन्तु

en: Resume the file indexer
sa: सञ्चिकासूचकाङ्ककं पुनः आरभत

en: Check for any unindexed files and index them
sa: असूचीकृताः सञ्चिकाः सन्ति वा इति पश्यन्तु, तानि अनुक्रमणिकां च कुर्वन्तु

en: Index the specified files
sa: निर्दिष्टसञ्चिकानां अनुक्रमणिकां कुर्वन्तु

en: Forget the specified files
sa: निर्दिष्टसञ्चिकाः विस्मरन्तु

en: Modify the Baloo configuration
sa: Baloo विन्यासं परिवर्तयन्तु

en: Monitor the file indexer
sa: सञ्चिकासूचकाङ्ककस्य निरीक्षणं कुर्वन्तु

en: Display the disk space used by index
sa: अनुक्रमणिकाद्वारा उपयुज्यमानं डिस्कस्थानं प्रदर्शयन्तु

en: Display files which could not be indexed
sa: सञ्चिकाः प्रदर्शयन्तु येषां अनुक्रमणं कर्तुं न शक्यते स्म

[ctx: Format to use for status command, %1|%2|%3 are option values, %4 is a CLI command]
en: Output format <%1|%2|%3>.
    The default format is "%1".
    Only applies to "%4"
sa: निर्गमस्वरूपं <%1|%2|%3> ।
    पूर्वनिर्धारितं प्रारूपं "%1" अस्ति ।
    केवलं "%4" कृते प्रवर्तते ।

en: format
sa: प्रारूपम्

en: Press ctrl+c to stop monitoring
sa: निरीक्षणं स्थगयितुं ctrl+c नुदन्तु

en: Waiting for file indexer to start
sa: सञ्चिकासूचकाङ्ककस्य आरम्भस्य प्रतीक्षां कुर्वन्

en: Press Ctrl+C to stop monitoring
sa: निरीक्षणं स्थगयितुं Ctrl+C नुदन्तु

en: File indexer is running
sa: सञ्चिका अनुक्रमणिका चालिता अस्ति

[ctx: currently indexed file]
en: Indexing: %1
sa: अनुक्रमणिका: %1

en: : Ok
sa: : अस्तु

en: CLI interface for monitoring Baloo
sa: बालू इत्यस्य निरीक्षणार्थं CLI अन्तरफलकम्

en: Print the status of the Indexer
sa: अनुक्रमणिकायाः स्थितिं मुद्रयन्तु

en: File ignored
sa: सञ्चिका उपेक्षिता

en: Basic Indexing: Disabled
sa: मूलभूत अनुक्रमणिका : अक्षमम्

en: Basic Indexing: Scheduled
sa: मूलभूत अनुक्रमणिका : अनुसूचित

en: Basic Indexing: Done
sa: मूलभूत अनुक्रमणिका : कृत

en: Content Indexing: Scheduled
sa: सामग्री अनुक्रमणिका : अनुसूचितम्

en: Content Indexing: Failed
sa: सामग्रीसूचीकरणम् : असफलम्

en: Content Indexing: Done
sa: सामग्री अनुक्रमणिका : कृतम्

en: Ignoring non-existent file %1
sa: अस्तित्वहीनसञ्चिका %1 इत्यस्य अवहेलना

en: Ignoring symlink/special file %1
sa: symlink/special file %1 इत्यस्य अवहेलना

en: File: %1
sa: सञ्चिका: %1

en: Output format "%1" is invalid, use one of:
sa: निर्गमस्वरूपं "%1" अमान्यम् अस्ति, एतेषु एकं उपयुज्यताम्:

en: Baloo is currently disabled. To enable, please run %1
sa: बालू सम्प्रति विकलाङ्गः अस्ति । सक्षमीकरणाय कृपया %1 चालयन्तु

en: Baloo Index could not be opened
sa: बालू सूचकाङ्कः उद्घाटयितुं न शक्तवान्

en: Baloo File Indexer is running
sa: Baloo File Indexer प्रचलति

en: Indexer state: %1
sa: अनुक्रमणिकास्थितिः %1

en: Baloo File Indexer is not running
sa: Baloo File Indexer न चाल्यते

en: Total files indexed: %1
sa: अनुक्रमितानि कुलसञ्चिकाः: %1

en: Files waiting for content indexing: %1
sa: सामग्रीसूचीकरणं प्रतीक्षमाणाः सञ्चिकाः: %1

en: Files failed to index: %1
sa: सञ्चिकाः अनुक्रमणिकायां विफलाः: %1

en: Current size of index is %1
sa: अनुक्रमणिकायाः वर्तमानः आकारः %1 अस्ति

en: Index does not exist yet
sa: अनुक्रमणिका अद्यापि नास्ति
