baloo - en to sa translation catalogue (20 entries)

en: Filter by device id.
    0 (default) does not filter and everything is printed.
    Positive numbers are including filters printing only the mentioned device id.
    Negative numbers are excluding filters printing everything but the mentioned device id.
    May be given multiple times.
sa: उपकरण id द्वारा फ़िल्टर।
    0 (पूर्वनिर्धारितं) न फ़िल्टर करोति सर्वं च मुद्रितं भवति ।
    सकारात्मकसङ्ख्याः केवलं उल्लिखितं device id मुद्रयन्तः फ़िल्टर्स् समाविष्टाः सन्ति ।
    नकारात्मकसङ्ख्याः उल्लिखितं device id इत्येतत् विहाय सर्वं मुद्रयन्तः फ़िल्टर्स् अपवर्जयन्ति ।
    बहुवारं दातुं शक्यते।

en: integer
sa: पूर्णाङ्कः

en: List only inaccessible entries.
    Only applies to "%1"
sa: केवलं दुर्गमप्रविष्टीनां सूचीं कुर्वन्तु।
    केवलं "%1" कृते प्रवर्तते ।

en: Act only on item on mounted devices
sa: केवलं माउण्टेड् डिवाइसेस् इत्यत्र एव द्रव्ये कार्यं कुर्वन्तु

en: Print results of a cleaning operation, but do not change anything.
    Only applies to "%1" command
sa: सफाईक्रियायाः परिणामान् मुद्रयन्तु, परन्तु किमपि परिवर्तनं न कुर्वन्तु ।
    केवलं "%1" आदेशाय प्रवर्तते

en: List database contents. Use a regular expression as argument to filter output
sa: दत्तांशकोशसामग्रीसूचीं कुर्वन्तु। आउटपुट् छानयितुं तर्करूपेण नियमितव्यञ्जनस्य उपयोगं कुर्वन्तु

en: List devices
sa: यन्त्राणां सूचीं कुर्वन्तु

en: Remove stale database entries
sa: बासी दत्तांशकोशप्रविष्टयः निष्कासयन्तु

en: 
    
    Commands:
        %1
sa: 
    
    आदेशाः : १.
        %1

en: Baloo Database Sanitizer
sa: बालू डाटाबेस सैनिटाइजर

en: The Baloo Database Lister & Sanitizer
sa: द बालू डाटाबेस लिस्टर एण्ड सैनिटाइजर

en: (c) 2018, Michael Heidelbach
sa: (ग) 2018, माइकल हाइडेल्बच

en: Michael Heidelbach
sa: माइकल हाइडेल्बच

en: Maintainer
sa: परिपालकः

en: The command to execute
sa: निष्पादनीयः आदेशः

[ctx: Command]
en: A regular expression applied to the URL of database items
    Example: %1
sa: दत्तांशकोशवस्तूनाम् URL मध्ये प्रयुक्तं नियमितव्यञ्जनम्
    उदाहरणम् : %1

en: Baloo Index could not be opened
sa: बालू सूचकाङ्कः उद्घाटयितुं न शक्तवान्

en: Listing database contents...
sa: दत्तांशकोशसामग्रीसूची...

en: Removing stale database contents...
sa: बासी डाटाबेस सामग्रीं निष्कासयन्...

en: Elapsed: %1 secs
sa: व्यतीतः: %1 सेकण्ड्
